Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#6001) Mr Dini válasza hetn (#5999) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, feltoltam Drivera mindkét próbálkozásom, ami szóba került.

Java_Cell_Infos.tsk.xml --> https://drive.google.com/open?id=0B9YIHdkp3xAlY2RITDA0akJubEE
Java_Cell_Loc.tsk.xml --> https://drive.google.com/open?id=0B9YIHdkp3xAlZUpqQjJuZHFOSnc

Az első visszaadja az összes torony adatait, a második pedig az aktuális közeli torony két location paraméterét tölti Tasker változókba.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6002) hetn válasza Mr Dini (#6001) üzenetére


hetn
tag

:R Köszönöm :R

(#6003) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem ezt az error-t dobta
a cellinfo

21.21.39/Variables doreplresult: |%size| -> |%size|
21.21.39/E Java Function: %size -> %size
21.21.39/JU analyse: target: cells expected: null
21.21.39/JU target: analyse done: cells: class: ??? obj: null partWithoutMods: null static: false const false casted: false
21.21.39/JU analyse: returnval: int expected: null
21.21.39/JU returnval: analyse done: int: class: int obj: null partWithoutMods: null static: true const false casted: false
21.21.39/JU initClass: class: int obj: null partWithoutMods: int static: true const false casted: false
21.21.39/JU initClass: retnovar: init with array handling -> int
21.21.39/JU initClass: class: ??? obj: null partWithoutMods: cells static: false const false casted: false
21.21.39/JU initClass: target: null: class: ??? obj: null partWithoutMods: cells static: false const false casted: false
21.21.39/E Java Function: failed to init target class cells
21.21.39/E result: stop task (error)
21.21.39/E Error: 1
21.21.39/MacroEdit action finished exeID 1 action no 3 code 664 status: Err next 3

A piros pont a 21.21.39/JU initClass: retnovar: init with array handling -> int résznél van

Android 4.2

(#6004) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6003) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem is pontosan ugyanezt a hibát produkálja a task, amennyiben repülő üzemmódban van telefon (vagy ha nincs szolgáltatás). Egyéb esetben működik.

A 4.2 elméletileg már tudja futtatni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6005) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6004) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Háát kell lennie szolgáltatásnak
mivel 3g ről netezek a telefonon
max térerővel

(#6006) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#6005) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, holnap megpróbálok faragni még rajta. Ez csak egy gyorsan magamnak összedobott verzió. :)

Azt hiszem, sejtem mi okozhatja a problémát!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6007) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6006) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ok

(#6008) DrBubo77 válasza Mr Dini (#6006) üzenetére


DrBubo77
addikt

Majd engem is érdekelne.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6009) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megpróbáltam foglalkozni a dologgal, de mint kiderült ez egy eléggé készülékfüggő jelenség. A cella nevét (Cid) és a hozza tartozó Lac értéket ki lehet szinte minden 4.2 és frissebb Droidon olvasni az API-val, de a részletes infókat pl. az én Samsungjaim (J1, J3 és S4) nem tudták kiolvasni. A PC-n lévő N7 és N6 emulátorban viszont mindkét megoldás működött, illetve a Nexus 5-ön és a jóöreg HTC One-on is.

Akinek nem megy, az próbálja meg lecserélni a taskban a getAllCellInfo
{List} ()
függvényt getNeighboringCellInfo
{List} ()
-ra, hátha azzal menni fog.

Sajnos 'univerzális' megoldás nincs erre. Ahány gyártó, annyiféle megoldás...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6010) ERPY


ERPY
őstag

Azt meg lehet oldani, hogy van egy file, ami néha változik, és ezt mikor változik, másolja egy távolban lévő jelszavazott szerverre? A kérdés a távoli másolásra lenne, hogy az kivitelezhető-e? Mondjuk ftp kapcsolaton keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#6011) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#6009) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

getNeighboringCellInfo
{List} ()

Ezzel már megy
köszi :)

(#6012) Bozek válasza ERPY (#6010) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy Taskerrel megoldható-e FTP-re feltöltés, az jó kérdés, de van a FolderSync, ami Tasker plugin. Ezzel lehet csinálni olyant, hogy csak módosítás esetén töltse fel a fájlokat.

(#6013) ERPY válasza Bozek (#6012) üzenetére


ERPY
őstag

Azt tudom, jelenleg azzal használom, csak kíváncsi voltam, hogy megoldható-e. Ezek szerint nem, csak külső alkalmazás bevonásával.

[ Szerkesztve ]

(#6014) kaciokos


kaciokos
őstag

Értesítő LED-et nem lehet kikapcsolni valahogy? Éjszakára némítom a telefont, de ha jön egy mail vagy Viber üzenet, elég nagy fényerővel villog.

(#6015) HREH válasza kaciokos (#6014) üzenetére


HREH
Topikgazda

Natívan Taskerben szerintem nem, de ha felrakod a Light Flow-t, akkor intentekkel tudod engedélyezni/tiltani a LED-et.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6016) hetn válasza Mr Dini (#5993) üzenetére


hetn
tag

hááát nem igazán jött össze ez az "Accelerometer" bekapcsolás, most is akkor ismeri fel a cellát ha felébresztem...

(#6017) Mr Dini válasza kaciokos (#6014) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Találtam egy rejtett Settings opciót, ami Nexuson tesztelve szépen tudta kapcsolgatni az értesítő LED-et.

Csináltam Neked egy taskot, amit ha futtatsz, akkor a jelenlegi állapottól függően vagy kikapcsolja, vagy bekapcsolja a LED-et.

Ha viszont egy konkrét állapotba szeretnéd tenni a ledet, akkor Perform taskkal futtasd le más taskból a dolgot, de a %par1-nek adj meg egy értéket. Ez az érték legyen 0, ha mindenképp ki szeretnéd kapcsolni, 1 pedig, ha engedélyezni kívánod.

Notify_LED_toggle.tsk.xml --> https://drive.google.com/open?id=0B9YIHdkp3xAlZkp6eFJKOF9veWc

Mivel nekem patchelt a Taskerem, így kis eséllyel elképzelhető, hogy a Te készüléked hibát fog dobni a futtatáskor, bár teszteltem direkt más eszközön, s ott is működni látszott... :))

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6018) Mr Dini válasza hetn (#6016) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor kérlek teszteld, hogy az általam korábban mellékelt Cell Loc le tud-e futni kikapcsolt kijelző mellett (pl. egy wait->Perform task párossal), s ha igen, akkor írj bátran Pentnek a Tasker Groupban, hogy nem stimmel a dolog az eszközödön!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6019) HREH válasza Mr Dini (#6017) üzenetére


HREH
Topikgazda

Ez a patchelt Tasker dolog mit is jelent pontosan? :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6020) Mr Dini válasza HREH (#6019) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Csupán annyit, hogy készítettem magamnak forrás nélkül egy olyan Tasker verziót, melybe belefejlesztettem pár számomra fontos funckiót. Pl plusz jogok, saját eszközeim teljes támogatása, kernel tweakek stb.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6021) hetn válasza Mr Dini (#6018) üzenetére


hetn
tag

Tudatlan vagyok: Pentnek a Tasker Groupban, Ez hol van és ki ő?

(#6022) HREH válasza hetn (#6021) üzenetére


HREH
Topikgazda

Azt passzolom, hogy melyik pontosan a Taskeres Google Group, Pent pedig a Tasker fejlesztője :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6023) kaciokos válasza Mr Dini (#6017) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen, de sajnos nálam nem megy, sem sima meghívással, sem másik Task-ból paraméter átadással. Samsung S7, Nougat.

Igazából ezzel a mobilternet kapcsolási hiányát próbálom valahogy áthidalni. Ha már azt nem tudom megakadályozni, hogy bejöjjön egy Viber üzenet, gondoltam, legalább ne villogjon. :)

(#6024) Mr Dini válasza hetn (#6021) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, Ő fejleszti a Taskert, s itt tudod elérni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6025) dzsordzs69 válasza kaciokos (#6014) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Szerintem a "notification pulse" épp erre való. :)

(#6026) kaciokos válasza dzsordzs69 (#6025) üzenetére


kaciokos
őstag

És ez melyik kategóriában van? Nem találom.

(#6027) aprokaroka87 válasza dzsordzs69 (#6025) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Háát nekem azzal a 3 alsó gomb rezgését kapcsolja be.

Ahogy figyelem az az "érintéskor rezegjen" opciót kapcsolja

[ Szerkesztve ]

(#6028) Mr Dini válasza kaciokos (#6023) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ír valami hibát kézzel futtatva?

Egyébként fentebb linkeltem egy taskot, amit appként exportálva, majd (egyszeri alkalommal) ADB-n engedélyezve tudsz mobilnetet kapcsolgatni root nélkül is. Én is ezt a módszert használom jelenleg a garis Samun, nekem nagyon bevált...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6029) dzsordzs69 válasza kaciokos (#6026) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Az audio-n belül.

(#6030) dzsordzs69 válasza aprokaroka87 (#6027) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nekem kikapcsolja a ledet. Régóta használom pont azért, hogy éjjel ne világítson.

(#6031) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!
Régen volt róla szó, de most nem találom. Meg tudnátok mondani, hogy tudok megnyitni Taskerrel egy appot és annak az N-edik menüjét elindítani? Majd ugyanezt egy másik menüponttal, ha a feltétel megváltozik?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#6032) Bozek válasza bogil99 (#6031) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#6033) bogil99 válasza Bozek (#6032) üzenetére


bogil99
aktív tag

Olyasmire gondoltam, hogy most a wifi near feltételhez kötöttem azt, hogy milyen legyen a telefon hangereje. Viszont az a bajom, hogy hiába csökkentem a system hangerőt meg a media play hangerejét, ezzel a csengőhangok valóban halkabbak, de vannak olyan jelzőhangok, amik nem halkulnak le. Ezért gondoltam, hogy a "Hangprofil" appban rábökhetne a "csendes" opcióra ilyenkor, mert az nekem tökéletes beállításokat csinál.
Emlékszem, hogy van ilyen funkció a Taskerben, volt is róla valahol szó (talán pont itt?) de most nem találom és már nem emlékszem rá, hogyan (talán Scene-vel (?)) működik.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#6034) aprokaroka87 válasza bogil99 (#6033) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jelzőhangok milyen sávon mennek?
mert sok alkalmazás pl az értesités hangerejét használja.

(#6035) bogil99 válasza aprokaroka87 (#6034) üzenetére


bogil99
aktív tag

Ezt honnan lehet megtudni?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#6036) aprokaroka87 válasza bogil99 (#6035) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az audios részben pl vedd le 0-ra a notifications-t.

és úgy teszteld az appot

(#6037) kaciokos válasza Mr Dini (#6028) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem ír ki semmi hibát.

Ha jól sejtem, mobilnet ügyben erre a hozzászólásodra gondolsz, mindjárt megnézem, ha be tudom üzemelni, akkor nem is kéne az értesítési LED-del vacakolni. simán letiltom éjszakára a mobilnetet meg a WiFi-t, aztán kész.

(#6038) icemad válasza kaciokos (#6037) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha samsungod van, akkor nem biztos hogy az elég.

(#6039) kaciokos válasza icemad (#6038) üzenetére


kaciokos
őstag

Sajnos igen, S7, és már láttam is a hozzászólások között olyat, hogy S7-en pont a mobilnet kapcsolása nem működik. :O

Na mind1, amint hozzáférek ADB-vel telepített Windows-hoz, kipróbálom, aztán meglátjuk. :)

(#6040) Mr Dini válasza kaciokos (#6039) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

S7-en, stock 6.1.1-es rommal nekem működik a mobilnet tiltás/bekapcsolás.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6041) bogil99 válasza aprokaroka87 (#6036) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszi!
Jó 5let.
Eredetileg valami ilyenre gondoltam kb. 9:35 -től. De ez sajnos csak a telefon menüre működik. Vagyis nem jól emlékeztem :(

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#6042) hetn válasza Mr Dini (#6018) üzenetére


hetn
tag

Cell loc lefut mert kap értéket... Ennek nem tudom, hogy örüljek vagy sem :) :(
...
másik téma:
írtad, hogy megtaláltad hogy hogyan lehet root nélkül kapcsolgatni pl GPS-t....stb. Nagyon nagy ötletnek tartom!
LG G4 Android5.1 tökéletesen működik
Honor 8 Android 7.0 hibát nem generál, de nem is működik. Erre van valami ötleted?

(#6043) kaciokos válasza Mr Dini (#6040) üzenetére


kaciokos
őstag

Meglátjuk, mit csinál Nougat-on, mindenképpen visszajelzek.

(#6044) icemad válasza kaciokos (#6039) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Samsungnál már volt olyan gondom, hogy a mobilnet, és a wifi is ki volt kapcsolva, mégis jöttek az üzenetek az éjszaka közepén. Asszem a hely beállításoknál kellett kikapcsolni a wifi keresést. Egyébként valamelyik srác már megoldotta, csak nem tudom, hogy s6, s6 edge topikban, vagy az xda-n olvastam.

(#6045) kaciokos válasza kaciokos (#6043) üzenetére


kaciokos
őstag

No, sikerült kipróbálnom. Sajnos nem működik, de érdekes jelenséget produkál:az értesítési sávban a kapcsoló úgy néz ki, mintha sikerült volna kikapcsolni a mobilnetet, de valójában él az adatkapcsolat. Ilyenkor a kapcsoló "kifagy", nem csinál semmit. Ha ilyenkor újraindítom a telefont, tényleg nem építi fel a mobilnetet, tehát olyan, mintha a kikapcsolás mégiscsak sikerült volna. Visszafelé is igaz: ha ezzel kapcsolom be, akkor a kapcsoló az értesítési sávban átvált, majd "kifagy", de a telefon újraindítása után megtörténik a bekapcsolás. A hozzászólásokban páran ugyanerre panaszkodtak, úgy látszik, a Nougat megfekszi a gyomrát. :(

(#6046) aprokaroka87 válasza kaciokos (#6045) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha csinálsz egy olyat hogy kapcsolja le a halozatot közben mi történik?

(#6047) slice14


slice14
veterán

Hali!

Meg lehet azt oldani auto input-al hogy két gomb egyszerre való megnyomását imitálni tudjam? Most cseréltem telót és elég kényelmetlen a power és a home gomb egyszeri lenyomása. A Capture funkció problémás, mivel a képet megcsinálja, de utólag át kel neveznem, hogy lássa a galéria app.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6048) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Azt hogyan lehetne megoldani hogy a ping -c 2 google.com shell parancsot lefutattva az alábbi

--- google.com ping statistics ---
2 packets transmitted, 2 received, 0% packet loss,time 1004ms

Szerű megoldást kapjam vissza egy változóba.

Eleve az output variable esetén a változó nevét adja vissza.
Nem lenne kimeneti értéke?

Ha terminalban futtatom akkor így fest a teljes dolog.

u0_a142@T5_X50_jxxc:/ $ ping -c 2 google.com
PING google.com (216.58.214.238) 56(84) bytes of data.
64 bytes from bud02s24-in-f14.1e100.net (216.58.214.238): icmp_seq=1 ttl=57 time=1894 ms
64 bytes from bud02s24-in-f14.1e100.net (216.58.214.238): icmp_seq=2 ttl=57 time=890 ms

--- google.com ping statistics ---
2 packets transmitted, 2 received, 0% packet loss, time 1004ms
rtt min/avg/max/mdev = 890.103/1392.245/1894.387/502.142 ms, pipe 2
u0_a142@T5_X50_jxxc:/ $

(#6049) kaciokos válasza aprokaroka87 (#6046) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, de nem értem a kérdést. Milyen hálózatot kapcsoljon le? És mi közben?

(#6050) aprokaroka87 válasza kaciokos (#6049) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

phone-ban van ilyen hogy radio.
ha van.
az annyit csinál hogy le és felkapcsolja a hálozatról a telefont.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.