Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#401) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Elvileg lehet valahogy ikont kihelyezni a notifikációs menűsávra..amivel tudom ki/be kapcsolgatni pl. a WIFI-t...de hogyan? Sehogy se akart összejönni...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#402) Teasüti válasza volvoguy (#401) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Keresgéltem most egy kicsit, de: lehet ilyet egyáltalán?
Csak egy parancsot találtam, ami kibontja és összecsukja a legördülő menüt.

Nem widget-re gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#403) volvoguy válasza Teasüti (#402) üzenetére


volvoguy
addikt

[link]

Úgy középtájon a "Permanent Notification" alatt...

illetőleg: [link]

Csak ez asszem egy menüt hoz elő (mint a Quick Settings app-nál")..én viszont másra, egyfajta Power Controls gombra gondoltam...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#404) Teasüti válasza volvoguy (#403) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha rákattintasz az értesítésre, amit figyel egy notify event context, akkor annak a task-ja nem a háttérben fog lefutni?

(#405) volvoguy


volvoguy
addikt

Udv! Vki irta jorabban h Exit Task Settings-es Action-nél nem kell..ez mindig igaz? Mert mintha elofordult vna h nem volt Exit Task es megsem valtott vissza...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#406) atillaahun válasza volvoguy (#405) üzenetére


atillaahun
veterán

Velem is előfordul(t). Pl. napközbe megy az autofényerő, de ha lejár az idő nem rakja vissza kézire, csak exit task-kal. Nem tudom mitől függ. Lehet nem is feltétlen a programtól, hanem a telefon beállításaitól is esetleg.

(#407) Teasüti válasza volvoguy (#405) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kézikönyv szerint minden esetben visszaállítja. Ezt csak megkerülni lehet.
Ha mégse állítja vissza - fogalmam sincs az okáról -, akkor trükközni kell, ahogy atillaahun is írta.

(#408) volvoguy válasza Teasüti (#407) üzenetére


volvoguy
addikt

Na srácok most megint nem állította vissza a fényerőt a Time lejárta után....

07:10-19:10ig Auto Brightness....eddig jó volt ma este viszont nem állította vissza...DE!!!

A telefonomat 7 óra körül újraindítottam, tehát amikor még aktív volt a profil...nem lehet hogy a reboot-al bekavartam, netán nem indult újra a Tasker a telefonnal? Hogyan tudom ezt kiküszöbölni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#409) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Ha aktiv feltételnél van változtatás akkor nem mindig kezeli le Tasker.
Tegyél be egy profilt ami reboot utána kérdéses profilt ki be kapcsolja

zZz

(#410) volvoguy válasza LordRajZoL (#409) üzenetére


volvoguy
addikt

Na igen, DE! - a profilom Context-je Event (Notification clicked), és még egy Event-et már nem enged beállítani mellé...így minden reboot-kor deaktiválódik a profil...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#411) Teasüti válasza volvoguy (#410) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még sose akartam két event-et berakni, kb nulla az esélye, h két instant esemény egyszerre következzen be.
A time context úgy működik, mint egy state, ha intervallumot adsz meg. Ez esetben a reggel és este között reboot után is le kell futnia az enter task-nak, ha intervallumon belül vagy és ha már betöltött a telefon és a Tasker (teljesítmény függő, nálam egy reboot után kb 2 perc, mire minden lefut, frissül, csatlakozik, su jogot kap és a profilok is aktiválódnak).

Utána exit task-kal meg kikapcsolod az auto brightness-t és beállítasz egy fényerőt - külön-külön -, ha már magától nem állítja vissza. Ha ez sem megy, akkor ott vmi rendszer hiba lesz.

Mit csinálsz az értesítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#412) Teasüti válasza LordRajZoL (#409) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha változás alatt a profil aktivációját érted, akkor de.
Egy reboot után sem kapcsolnak ki/be a profilok (értsd, nincs alaphelyzetük), minden úgy marad, ahogy éppen volt. Ha be voltak kapcsolva előtte, akkor reboot után is be lesznek kapcsolva.

Az, h nem aktiválódik, az csak a feltételektől függ. Le fog futni az a Task, ha aktiválódik. Más kérdés, ha még futása közben van változás. Ehhez meg már a task-ban is trükközni kell, mert mondjuk egy deaktiváció nem fogja megszakítani az Enter Task-kot, ahogy az újra aktiválás sem az Exit Task-ot. Utóbbiakat kell úgy megírni, hogy fel legyenek készítve ezekre az eshetőségekre.

(#413) volvoguy


volvoguy
addikt

Igazatok van Reboot utan is visszaallt a profil (Auto brightness)...de valamiert olykor ha lejar a Time Context nem deaktiválja..talan egy Exit Task a megoldas...

Az Értesitessel...kiaraktam egy WiFi kapcsolot, igy amikor legorditem az ertesitesi savot tudom kapcsolgatni...igen am, de Reboot utan nem tolt be....vmi tipp? Pedig csinaltam egy profilt (Device boot - Profil Enabled) de semmi...

Amugy igy nez ki profilom:
Notification Clicked a Context, az Action pedig Net (Wifi toggle)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#414) LordRajZoL válasza volvoguy (#413) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Az a gond hogy ahány teló, annyi rom
S ha nem is nagy az eltérés böven elég hogy átlag ember falnak szaladjon töle

Notification-t nem teszteltem. Csak a Notify soundot szoktam használni hogy el ne felejtsek elindulni a buszra.

Késöbb meglesem csak most beáztam egy kicst

zZz

(#415) Teasüti válasza volvoguy (#413) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha jól értem van egy profilod, ami az értesítési sávon figyeli a kattintást.
És melyik profillal helyezed ki azt az értesítést reboot után? ;)

Amúgy nálad a legördülő menüben nincs wifi kapcsoló? :Y Milyen ótvar szar egy rom az? ;]

(#416) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tasker autós projekt.

Azt tudja, hogy az accelero szenzort figyeli és ha rázkódást érzékel, akkor elindít egy segélykérő (SOS, ha tetszik) protokollt. Ez elsőkörben megbizonyosodik arról egy kérdéssel, hogy cselekvőképes vagy-e.
Ha időn belül nem reagálsz, akkor segélykérő sms-eket küld ki előre beállított számokra. Majd figyeli a bejövő hívásokat és ha nem veszed fel a telefont, elküldi a hivónak a helyzetedet, amit menet közben bemér. Az sms-ben a következő infókat küldi ki: becsült, vagy pontos koordináták (vagy GPS-ről vagy GSM háló alapján); a postai cím, ahova a koordináták mutatnak; egy google maps link rövidítve. Ezekhez mobilnetre van szükség, mivel a Get Location action internetről gyárt koordinátát a gms cella infóból, valamint a program a Google rendszereit használja a címfordításhoz, illetve egy short url szolgáltatást a gmaps link rövidítéséhez (ha nincs net, akkor a hosszú linket küldi el, illetve ismeretlen címet mutat). Ha nincs GPS koordináta, akkor addig próbálkozik, míg sikerül pontosan meghatározni a jelet, ha az akku 40%-nál több, vagy töltőre van kötve. Ha sikerül bemérni, akkor újra elküldi az sms-t a pontos koordinátákkal.

Tehát max 4 sms-t küldhet 1 számra:
-segélykérő,
-nem fogadott hívásnál egy értesítő a hívónak,
-először egy kis időtúllépéssel megpróbálja bemérni a helyzetet, majd elküldi a hívónak,
-ha elsőre nincs gps jel, akkor nagyobb időtúllépésekkel addig próbálkozik, amíg lesz, vagy amíg elegendő energia van hozzá, majd elküldi a pontos helyet is.

Jelenleg kb ennyi a funkciója. Később még kiegészülhet passzív segítségekkel is, tervbe van véve a folyamat végén egy olyan protokoll, amíg a baleset helyszínén nyújthat segítséget figyelemfelkeltéssel, illetve a tulajdonosra vonatkozó információk közlésével pl. mentősöknek személyazonossággal, és a mentéshez szükséges infókkal, mint mittomén, vércsoport, allergiák, stb. Majd lezárja a telefont az illetéktelen használattól (külső alkalmazással - Seal).

Ami kell hozzá:
Svox Mariska a beszédszintetizáláshoz, Secure Settings a gps kezeléséhez, feladatkezelőben Tasker engedély, kisegítő lehetőségekben szintén engedély (ez nagyon fontos, enélkül nincs hívás figyelés), egy Bit.ly regisztráció a link rövidítéshez (vagy másik szolgáltatót használtok); jah és mobilnet, mert enélkül "csak" a koordinátákat és a teljes gmaps linket küldi el (viszont net nélkül nem működik a Get Location Net!!!)

A projekt 10 profilból, 11 Task-ból, kb 200 Action-ből és 1 jelenetből áll jelenleg.
Az Incar task kezdi a folyamatot, ezt egy parancsikonról hívhatjátok meg az asztalról mondjuk. Ez tartalmazza azokat a beállításokat, amig érvényesülnek egy autóban (vagyis ide adhatjátok hozzá a saját dolgaitokat, mint pl bluetooth bekapcsolása, stb). Fő feladata viszont, hogy bekapcsolja a mobilnetet és a Charge profilt, ami figyeli a töltést, és ha töltőre dugtad, akkor aktiválja az accelero-t és a képernyőt állandóra állítja (a legtöbb telefonon csak bekapcsolt képernyő mellett működik az accelero!).
A Crash 1-2-3 profil meg az érzékelőt figyeli. Itt az érzékenységgel tessék kísérletezgetni kicsit, mivel itt egy kicsit primitív a Tasker - nem tudni, hogy pontosan mekkora erőknél lép életbe. Ezért is van három profil, mivel nem épp ilyen feladatra szánta a fejlesztő és csak tengelyenként érzékel egy context-ben. A Crash Task-ot futtatja a három profil, ez a Task a gerince a projektnek, ez hívja meg az összes többit. Első körben egy jelenetben érdeklődik a hogylétünk felől, és 10 másodpercünk van válaszolni, aztán intézkedik. Átállítja 2G-re a hálózatot, majd kiküldi a segélykéréseket, bekapcsolja a hívásfigyelést többek közt és elkezdi bemérni a helyzetet először kis timeout-tal, hogy gyorsan tudjon válaszolni a hívásokra, majd ha nincs gps fix, csupán gsm, akkor nagyobb timeout-tal addig próbálkozik újra és újra, míg töltőre van dugva, vagy az akku >40%. Itt vége van. Ezzel párhuzamosan fut az a rész, ami a hívásokra válaszol (Missed call profil). Ez küldözgeti az sms-eket 2 lépcsőben. Minden hívásnál elmenti a hívó számát, és ezek alapján dönti el, hogy kinek és mit kell küldenie. Ha egyszer hívott és nem vettük fel, akkor egy értesítést küld "hogy hát helyzet van, vmiért nem vettem fel, aztán ha újra hívsz, a telefon elküldi a helyzetet". Második hívásnál küldi a bemért infókat, ha pontos, ha becsült. Majd ha nem volt gps fix, akkor addig vár, míg lesz és újra elküldi. The End - ez feltakarít a projekt után, parancsikonról hívható, esetleg berakhatjátok az értesítési sávra.

Amit személyre kell szabnotok:
Egyik-másik task végén láthattok Stop parancsokat, azután olyasmiket, amik csak nálam találhatók meg (meg esetleg azoknál, akik az én profiljaimat használják). Ezek némelyike tesztelés céllal maradt bent, némelyiket meg azért raktam ide, hogy ne kelljen kitörölnöm a saját példányomból, amíg publikálom.
Short Url Task-ban a legelső parancsnál módosítanotok kell a linket a sajátotokra, ami így fog kinézni (ha bitly-t használjátok):
http://api.bitly.com/v3/shorten?domain=j.mp&login=név&apiKey=jelszó&format=txt&longUrl=%par1

regisztrálás után itt nézhető meg az API key (jelszó):
http://bitly.com/a/your_api_key

Vagy kicserélitek másik linkre, van még kismillió url rövidítő, bár amit én használok, annál rövidebbet még nem láttam. Ha már úgy is szerkesztitek, nyugodtan átrakhatjátok a Path és Attributes mezőkbe a paramétereket e szerint: com/ utáni rész megy a Path-ba egészen a kérdőjelig. Kérdőjel nem kell, azutáni részek meg soronként mennek az Attributes-ban (egy sor pedig egy paraméter, amiket a "&" jel választ el, ezt a jelet szintén nem kell kiírni. Sorok közt enter van.).

Send Sms Help Taskban vannak a telefonszámok és az sms szövegek. Ezt is mindenki saját szája ízére szabhatja. A helyzetjelentés nem itt van, hanem az Sms and Location Task-ban. Azt nem javaslom megváltoztatni. Kényes kapcsolatok vannak a Task-ok között, kezdve az alprogramok meghívásától egészen a visszaadott értékig és a hiba kikerüléséig.

Ennyi jutott hirtelen eszembe.

A használatáért nem vállalok semmilyen felelősséget, a programnak alapvető korlátot szabnak a különböző telefonokon futó különböző feltételek, nem garantálom, h ami nálam működik, az mindenkinél fog és mindenkinél ugyanúgy fog. Illetve a helyzetbemérés alapvetően a telefonon múlik, a címfordítás és a gmaps linkek a Google szolgáltatásaihoz tartoznak, a visszaadott cím nem minden esetben tükrözi a valóságot. Csak a Gps által rögzített koordináták tekinthetők pontosnak, minden más csak tájékoztató jellegű. Tapasztalataim szerint a 2G-s gms hálós bemérés egész pontosnak tekinthető, legalábbis térképen közel ott szokott lenni a kijelölt körzet központja, ahol ténylegesen tartózkodom, szórása a közeli tornyoktól és a gsm cellék felbontásától függ. Ez lehet néhány száz méteres, de akár több kilométeres is.

A programot ebben a formában tesztelgettem mesterséges körülmények között, hibák előfordulhatnak benne, bár elvileg kiszűrtem mindet, amivel találkoztam. Élesben még nem próbáltam, így e miatt jelenleg béta állapotúnak tekinthető.

Használjátok egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#417) volvoguy válasza Teasüti (#415) üzenetére


volvoguy
addikt

Context: Device boot
Action: Profile Status Change ON

De valamiert nem okes...nem tolti be...pedig jo lenne...(am gyari ICS ROM:))

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#418) LordRajZoL válasza volvoguy (#417) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem modolt ICS s mükszik a device-boot paraméter

Teasüti nem semmi projekt, belemászok kivi vagyok a gps poziciot mennyire sikerült /Fixálni/

Nekem nem ad vissza cimet rendesen. Holott a térkép widget szerint utca szinten tudja hogy merre vagyok.
De volt ilyenem egy idöjárás widgetnél, ha lelöttem gps poziciót a programba akkor rögtön tudta merrre vagyok.

zZz

(#419) Teasüti válasza LordRajZoL (#418) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam root-olt cyanogenmod gingerbread van.
Kimegy netre és lekéri a koordinátához tartozó címet.
Ha nem sikerül, akkor "ismeretlen" a cím. Ha ez sincs meg, akkor ott nálad hiba van.

(#420) LordRajZoL válasza Teasüti (#419) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Hát mivel egy kis faluba lakok s itt szoktam tesztelni elöfordul hogy a szántóföldnek nincs cime xD. Ismeretlen cim az van. Csak rendes cim nem jön vissza.
Mondjuk igazsághoz tartozik hogy egy 3 utcás faluba lakok. Csoda hogy egyáltalán térképen vagyunk. Majd tesztelem másfele is, de a város szintü általába elég

zZz

(#421) Teasüti válasza LordRajZoL (#420) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az ismeretlen címet akkor dobja, ha a http response code != 200, vagyis ha nem tudta letölteni.
Bár azt nem tudom a google milyen választ ad az ilyen helyekre. :-)
Úgy emlékszem, h az elérhető legpontosabbat küldi vissza, sorrendben: utca és házszám, város, megye, állam, ország.
De ezek alapján inkább arról van szó, h nem ment ki netre. A gmaps linket lerövidítette? Location Net adott vissza koordinátát?

Esetleg egy log-ot mutathatnál!

(#422) atillaahun


atillaahun
veterán

Mitis mondtatok korábban, hogy GPS-t, meg 2G/3G-t csak CM-el lehet kapcsolgatni?
Volt valami más megoldás is nem (valami kiegészítő telepítése vagy mi)? :U
Csak mert nekem szinte minden valamire való opció unavailable on this device, és csöppet lahangoló. :(((

[ Szerkesztve ]

(#423) Teasüti válasza atillaahun (#422) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Secure Settings.
Épp abban a qrva hosszú hsz-ben tettem róla említést 6 (azaz hat) hozzászólással feljebb. :DDD

(#424) atillaahun válasza Teasüti (#423) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen akkor az lesz az amit kurvára nem olvastam el. :D
De majd mindjárt pótolom. :U
Nekem egyébként lejjebb van. :B

[ Szerkesztve ]

(#425) Teasüti válasza atillaahun (#424) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én meg nem tudok számolni. ;]

(#426) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A szinkronizálásra kéne nekem valami jó kis profil!

Méghozzá egy olyan, hogy este 20:00 és 22:00 között ha csatlakozva vagyok a wifihez (Wifi Connected) akkor szinkronizáljon, de csak egy alkalommal.

Illetőleg egy Variable Value is kéne a szinkronizáláshoz, de ezt gyárilag nem tartalmazza a Tasker....%SYNCH talán? Vagy hogy tudom kiolvasni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#427) atillaahun válasza Teasüti (#423) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah beüzemeltem a Secure Settings-et, és GPS-t már tudok kapcsolgatni vele, de 2G/3G váltást még mindig nem találom. Azt tényleg nem tudja? Gyakorlatilag csak a GPS-re való, semmi másra?

(#428) Teasüti válasza atillaahun (#427) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt találtam a Tasker oldalán:
Mobile Data 2G/3G (Cyanogen only).

(#429) atillaahun válasza Teasüti (#428) üzenetére


atillaahun
veterán

Értem, köszi, én is ettől tartottam. :U

Nem lehet egyébként valami egyszerű módon lementenem az összes profilom? Mert csak olyat találtam, hogy egyenként exportálgathatom őket. De van már vagy 20. :(((

(#430) Teasüti válasza atillaahun (#429) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Menü/Backup

Romot cserélsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#431) atillaahun válasza Teasüti (#430) üzenetére


atillaahun
veterán

Jah nem. Vagyis egyelőre nem. Csak már elég sok és (viszonylag) bonyolult profilom van, hogy kár legyen ha valahogy elvész. :)

Azt a backup-ot végülis már megcsináltam, csak azt hittem csak a beállításokról készül, de akkor ezek szerint kompletten mindenről. Akkor zsír, köszi. :)

Most megint van egy kis időm, úgyhogy asszem, akkor kiváltok még egy app-ot a Tasker-ral, hogy az se foglalja a RAM-ot, mégpedig az ébresztőt. :)
Az egyszerű része már megvan, hogy hétköznaponként 7-kor játsszon le egy zeneszámot, de azt hogy mondom meg neki, hogy jelenjen meg egy üzenet, amit ha leokézok, akkor abbahagyja?

(#432) Teasüti válasza atillaahun (#431) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Minden alkalommal, mikor a pipával kilépsz, készül auto backup is. Erre érdemes odafigyelni, főleg ha már ilyen 200 KB felett járnak a profiljaid, mivel hamar meg tud hízni a tasker mappája.

Miket készítettél eddig?
Jól jönne az ihlet. :)

Nekem eddig egy olyan Task-om van, ami a gps koordináták alapján figyel egy légvonalbeli távolságot egy kezdőpont és az aktuális pozíció között és számon tartja, hogy mennyi idő alatt érek vissza a kezdőponthoz, aztán figyelmeztet ha el kell indulnom vissza. (nem szeretem az órámat figyelgetni, ha elkóborolok vmerre :)) )

[ Szerkesztve ]

(#433) LordRajZoL válasza atillaahun (#431) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Alert Notify Sound
Ha lehuzod statusz sort rgton leall zene.
En igy hasznalom

zZz

(#434) atillaahun válasza LordRajZoL (#433) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, közben már beállítottam olyanra, hogy ha felállítom, akkor hagyja abba.

(#432) Teasüti
Ezt az elkóborlást nem egészen értem, hogy mi ellen kell neked a védelem. :U
Bár most hogy így mondod munkanapokra lehet majd a 45 perces ebédszünetre én is állítok valami olyasmit, hogy 10 percenként különböző mintákkal rezegjen (tud egyáltalán ilyet?), hogy tudjam mikor kell visszaindulnom melóba.

[ Szerkesztve ]

(#435) LordRajZoL válasza atillaahun (#434) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Notify vibrate elvileg tudja
De én patternhez beirok valamit akkor nem rezeg

S akkor kis info mire is használom Taskert

Elöször is csináltam plusz google naptárt ahová lekodoltam müszakrendem
Ezt figyelve vezérli a telot
Csend, ébresztés, buszra indulás, Kaja ki a hütöböl /Rendszeresen meló helyen hagyom a vásárolt ebédet/

Ha szerepel Alvás a naptárba akkor teló csendes üzem, Flight aktiv, wifi be /Sajna új rom lekapcsolja wifit ha flightba rakom/

Tárgyalás hasonló de itt csak rezgésbe rakja

Telo be profil müszakrend függöen kapcsol full telóra, illetve ébreszt, jelez ha indulnom kell a buszra

Teló ki müszakrend függöen rakja telót csendbe

Widgetként kint a pihenés ki/be ilyenkor flight, s csend

Ha alvás profil aktiv s napközbe van /3 müszakba járok/ akkor óránként, fél óránként flight off /Sms miatt/ majd 1 perc múlva vissza

Ha alszok de hivást várok akkor data, notification ki csak telóhang

S persze ezek a profilok keresztbe kasul hivogatják egymást

Csak volt egy spontán lefagyásom s most kodolom újra a profilokat

[ Szerkesztve ]

zZz

(#436) Teasüti válasza atillaahun (#434) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rezgés mintákat manuálisan tudsz létrehozni, a Vibrate parancsban (asszem) tudsz meghatározni rezgésidőket és szüneteket milliszekundumokban.

(#432)
Azt csinálja, h monitorozza, h milyen messze vagyok, és mennyi idő kell ennek a távolságnak a megtételéhez (átlagsebesség + 20% sietség). Ha a szükséges idő eléri a célidőt, akkor riaszt.

Így ez leveszi azt a stresszt a vállamról, h figyelnem kelljen az időre és önfeledt lehetek.
Azt had ne soroljam milyen helyzetekben lehet hasznát venni... :)

(#437) atillaahun válasza Teasüti (#432) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát nem hiszem, hogy pont az én profiljaimból fogsz sok ihletet meríteni, de ha már így megkérdezted, leírom ezt a pár kis vackot, amiket eddig hegesztettem.

1. Fülhallgató bedugva:
Ha bent van a füles akkor átvált rezgőre, hogy filmezés meg rádiózás közbe ne pattogjanak a levelek max. hangerőn a fülembe. Illetve leveszi minimumra a bejövő hívás hangerejét (nálam fülessel baromi hangos). Plusz még kihúzásnál bezárja az FM rádió app-ot. Bár service-ként fut a mocsadék, úgyhogy legfeljebb megfelezi a RAM használatát, de már az is valami.

2. WiFi ki-be-kapcsolás:
Itthon meg melóba bekapcsolja a WiFi-t adótornyos meghatározás alapján és felmászik rájuk.

3. Auto fényerő:
7-től 19-ig megy az auto fényerő. Plusz exit task-kal a kikapcsolása, mert (valamiért) magától nem akarta.

4. Repülő mód:
Éjféltől 7-ig repülő mód, ha otthon vagyok (cellainfo alapján) és ha nincs bedugva a füles (mert akkor még lehet rádiózok, vagy filmezek). Kilépési feladatnak kimászik a repülő módból (mert ha magától csinálja akkor valamiért nem tud visszacsatlakozni a toronyra és hibát dob), plusz felébreszti a képernyőt 1 percre (ez majd az ébresztés szenzor vizsgálatához kell).

5. Akksi kímélés:
0-15% között ha nem vagyok otthon (mert ha igen, akkor még ráér töltőre rakni) WiFi ki, Mobilnet ki, Bluetooth ki, GPS ki, WiFi tether kikapcs.

6. Navigáció:
Ha a GNavi előtérbe van, akkor media hang maxolás, GPS bekapcs, és képernyő alvás 5 percre állít (mert amíg nem talál jelet, még hajlamos elaludni).
Kilépési feladatnak GPS kikapcs, képernyőalvás vissza 1 percre, plusz root-oltam kinyírja a Navi és Maps app-okat, meg az összes Svox-ot is.

7. Csengő mód váltogatás:
Ha itthon vagyok (cellainfó alapján) akkor csendes mód kikapcs (csak ha nem fut a füles profil), csengőhangerő maxol (csak ha nem fut a füles profil), média hangerő kétharmadra állít (csak ha nem fut a navi profil).
Kilépési feladatnak pedig rezgő mód bekapcs és média hangot nulláz (ha nem fut a navi profil).

8. Ébresztés:
Hétfőtől péntekig 07:01-től 07:05-ig, ha nincs felállítva, vagy fejjel lefelé állítva a telefon (ekkor már van kijelző, így szenzor vizsgálat is) akkor maxolja a média hangot és lejátszik egy zeneszámot az SD-ről (folyton újrakezdve).
Kilépési feladatnak (ha fekvő módból felállítom a telefont) akkor leáll a zene, és média hang vissza kétharmadra.

9. Dropbox szinkron
23-kor indul egy manuális szinkron a DropSync-el (pluginként kezeli a Tasker). Alapból a DropSync-et nem lehet időzíteni, ezért jó ez így, plusz a háttérben sem kell akkor hogy service-ként fusson.

Ezeken kívül még van egy rakat olyan profil (csak külön szedve tudtam őket beállítani), hogy feltételnek adott program az előtérben fut, majd csak kilépési feltételként kinyírom az app-ot.
Igazából ennyi, amit most a Tasker művel a telefonomon. :)

A részletes mikénteket azért nem írtam le mert elég könnyű ezeket megcsinálni, esetleg valóban csak az ötletelés miatt osztottam meg.

(#438) LordRajZoL válasza atillaahun (#437) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Jaja bödületes mire nem képes a Tasker
Az lenne az igazi ha lenne hozzá egy PC-s progi ahol lehet szerkesztenni.
Mert teló billen nehézkes.

zZz

(#439) Teasüti válasza LordRajZoL (#438) üzenetére


Teasüti
nagyúr

PC-n se gyorsabb, ha ugyanez a GUI lenne alatta. Ennél csak az lenne gyorsabb, ha közvetlenül programoznál, nem csak legóznál. De a Tasker lényege pont az, h nem kell hozzá túl sok informatikai ismeret. Aki meg tud programozni, az Tasker nélkül is alkotott már.

Mondjuk ha akadozik a telefonod, akkor tényleg kényelmetlen lehet.

(#437) atillaahun
Bárkinek lehet jó ötlete, és mindenkinek el kell kezdenie vhol. :)
Ne becsüld le a kreálmányaidat! ;)

(#440) LordRajZoL válasza Teasüti (#439) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Szerencsére nem akad a telefon, csak kényelmi szempont miatt lenne jó.

SII, illetve egy Vodafone Smartab 7-en használom egyik se a lassu kategoria.

Jaja semmit se szabad lebecsülni. Pl Dropsync anno használtam csak ICS alatt nem ment a régebbi verzió most irásodnak köszönhetöen megint teszteltem s már ok.

Más: Ahogy elnézem rengeteg plugin, van Tasker alá valaki nem kezdi el összeszedni öket?

[ Szerkesztve ]

zZz

(#441) Teasüti válasza LordRajZoL (#440) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt már felvetettem a fejlesztőnek még annó, h össze kéne szedni őket a Tasker oldalán, vagy a wiki-n, vagy vmi. Ő inkább a felhasználóra hárította a feladatot. Nekem személy szerint semmi kedvem hozzá. :)
De hálásak lennénk érte ( ;) ), én is csak néhányról hallottam és még kevesebbet ismerek.

Pl.: arról tudtok vmit, hogy a Taker egy az egyben lefedi a Locale tudását? Vagy van olyan, amit Tasker nem tud?

[ Szerkesztve ]

(#442) atillaahun válasza Teasüti (#441) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem is tudtam eddig, hogy a Tasker-nek a lLama-n kívül van más vetélytársa is. :B

Ha már plugin-ek, akkor kezdésnek leírom azt a hármat, amit én látok: Secure Settings, DropSnyc, Betterbattery Stats (bár ennek valami kevés értelme van).
Hátha nektek is megjön a kedvetek hozzá. ;)

(#443) LordRajZoL válasza Teasüti (#441) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Régebben próbáltam a Localet, de a Taskerbe nagyobb a szabadság
Inkább kiegészitik egymást, föleg hogy a pluginok keresztbe kompatibilisek

zZz

(#444) atillaahun


atillaahun
veterán

Korábban már érdeklődtem róla, de ha így összegyűltünk felvetném megint: ti azt hogy csinálnátok meg, hogy kocsiban Navi közben ha felveszek egy hívást akkor az kihangosítóra kerüljön max hangerővel?

[ Szerkesztve ]

(#445) Teasüti válasza atillaahun (#442) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem mondanám igazi vetélytársnak, mivel Locale csak pozíció "context-ek" alapján dolgozik, ha jól tudom. Ebben a formában a Tasker az egyetlen és egyedülálló.

Minimalistic Text-et se felejtsétek ki, én azt többet használom, mint a SS-t.
Csinálnék róla képet, de elhagytam a telefonom bnőmnél :C (akit ma tréfásan a Svox ébresztett és üdvözölt személyre szólóan a nevemben remélhetőleg az automata ébresztő profilomnak köszönhetően ;] ilyenkor bezzeg nincs fent az Avast, amikor haszna is lenne...)

(#444) atillaahun
Egy autós változóval, ami ha be van állítva, akkor bekapcsolja a speakerphone-t és maxra tolja a hangerőt. Ez még mindig aktuális? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#446) LordRajZoL válasza Teasüti (#445) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Igy már én is jártam egy tárgyaláson
Rossz taskot rendeltem a profilhoz
S egy hangos Jó éjt Zoltán, Aludj szépen-nel köszöntötte az egybegyülteket.
Alig röhögött mindenki.

Nincs kihangositom igy sajna nem tudom tesztelni

zZz

(#447) Teasüti válasza LordRajZoL (#446) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A "Jó éjt Zoltán, Aludj szépen"-nek milyen praktikus haszna van? :DDD
Félreértesz, én szánt szándékkal állítottam be neki egy ébresztőt google naptárban, és a nevemben szólalt meg a telefon, ha minden úgy ment, ahogy gondolom. ;]

Este még mondtam is neki, h vigye be magával a szobába, ne hagyja kint szabad prédaként. Illetve kapcsolja vissza be, mert hát [gyenge ürügy] (másképp nem tudom megtréfálni ;] ).

A speakerphone beállítás a "beépített kihangosítót" kapcsolja be.

[ Szerkesztve ]

(#448) Teasüti válasza atillaahun (#444) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagy kihangosító alatt nem a hangszórót érted? Ha külső eszközről van szó, azt az Android kezeli, nem a Tasker. Bluetooth-nál magától értetődően azon fogsz telefonálni, de van egy fogadásom, hogy a jack dugós headset megoldásoknál is azon szólal meg.

(#449) atillaahun válasza Teasüti (#448) üzenetére


atillaahun
veterán

De persze, az erősebbet, amin a csengőhang is szól.

(#445) Teasüti
Hát igazából nem annyira aktuális már, mert mostanában éppen busszal járok. Csak már mindent beállítottam, nem tudtam már mit kitalálni. :D

Mondjuk az még nem jönne rosszul hogy elmondja reggel az aznapi várható időjárást. Bár az asszem csak egy programmal működik, ami nekem nem volt szimpatikus.
Melyik is volt az?

[ Szerkesztve ]

(#450) LordRajZoL válasza Teasüti (#447) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Semmi csak teszt miatt maradt bent
csöndesen vált profilt nem akarom hogy amiatt keljek

zZz

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.