Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1701) LordRajZoL válasza Teasüti (#1700) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Arra épül s nagyon baba
Egy két funkciót felpakoltam rá
Csak a logikája fura, mondjuk ez igaz mindegyik pluginjára

zZz

(#1702) Teasüti válasza LordRajZoL (#1701) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát jah, elfilóztam a Remote-nál is vagy negyed órát, mire összeállt a kép a változók használatát illetően. :D

Ha visszakapom a telefonom (szerviz), majd próbálgatom kicsit.
Mariskával együtt már lehet kísérletezni a telefonnal való párbeszédre.
Get Voice-nál azért elég nehézkesen működött, talán itt már könnyebb lesz.

Vannak rá ötleteim, de hogy lehetne leprogramozni egy olyat, hogy tollba mondasz, majd belejavíttatsz még mindig hangosan? Pl bemondok egy szöveget, Mariska visszaolvassa, majd azt mondom egy részletet ki akarok javítani benne. Na ez Tasker-ből kicsit elgondolkodtató. :))

[ Szerkesztve ]

(#1703) Sztupidka válasza Teasüti (#1702) üzenetére


Sztupidka
tag

A GetVoice-nál sokkal jobb és gyorsabb is nem kell megvárni míg a mikrofon kijön. Ha úgy akarod akkor folyamatosan megy a háttérben akár még lezárt képernyőnél is, te meg csak beszélsz ö meg csinálja.
Az biztos, hogy nem könnyű elven működik. Pl még nem jöttem rá, hogy lehetne több parancsot egy taskba tenni, egyenlőre csak sok profillal tudtam megoldani.
Ha esetleg valaki tudja ezt hogyan lécci ossza meg velem :R

(#1704) Teasüti válasza Sztupidka (#1703) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Autoremote-nál feltételekkel válaszottam szét a parancsokat. Így elég egyetlen profil (plugin változóinak vizsgálata nélkül), benne egymás után felsorolva a parancsok (task-oknál vizsgálod a plugin változóit "If" feltételben).

[ Szerkesztve ]

(#1705) Sztupidka válasza Teasüti (#1704) üzenetére


Sztupidka
tag

Ugyanígy oldottam meg a GetVoice-nál, mert ott tudtam pl ha: if/%VOICE~ milyen idő lesz ma, akkor Mariska elmondja.
Sajnos már órák óta keresem a változót , de egyenlőre semmi. Tudom nálam a gond és nem is fogom feladni, de mivel gyenge az angolom illetve messze áll (egyenlőre) tőlem a programozás kicsit nehézkes. :))

(#1706) Teasüti válasza Sztupidka (#1705) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit keresel?
Csak le van írva milyen kimeneti változóba rakja a plugin az eredményt!

[ Szerkesztve ]

(#1707) Sztupidka válasza Teasüti (#1706) üzenetére


Sztupidka
tag

Igen a kimeneti változót keresem a neten ,de vagy nincs vagy nagyobb Noob vagyok mint gondoltam. :W
Amiket találtan: avcomm és avcommnofilter , de egyik sem jó

(#1708) Sztupidka válasza Teasüti (#1706) üzenetére


Sztupidka
tag

Úgy szeretném megoldani, Hogy ha display on akkor AitoVoice continuous start majd jöhetnek az if-ek mint itt [link]

(#1709) Teasüti válasza Sztupidka (#1707) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A fent linkelt oldal elég jó kiindulási pont.

(#1710) Sztupidka válasza Teasüti (#1709) üzenetére


Sztupidka
tag

Köszönöm meglesem.

(#1711) efká


efká
tag

Sziasztok!

Taskerrel megoldható, hogy úgy viselkedjen, mint a Greenify? Mondjuk azt akarom, hogy a Google+ ne fusson a háttérben, amíg el nem indítom. Addig pedig marad 'hibernálva'. Ez megoldható, vagy valami hasonló? :)

Előre is köszi!

(#1712) LordRajZoL válasza efká (#1711) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Azt hiszem csak "aktiv" progikat tud elcsipni a Tasker , ha hátérbe rakod akkor számára a program megszünt létezni

zZz

(#1713) efká válasza LordRajZoL (#1712) üzenetére


efká
tag

Értem, köszi!

(#1714) vgyuri válasza LordRajZoL (#1712) üzenetére


vgyuri
őstag

Terminal emulator: ps parancs megmutatja a futó programokat. A kimenet tömbbé alakítására nincs még Tasker task írva?

(#1715) Sztupidka


Sztupidka
tag

Csináltam egy videót ami jól tükrözi, hogy a Tasker/AutoVoice/AutoShare páros milyen hasznos is tud lenni. Igaz egyszer meg kell érinteni a kijelzőt míg a navi elindul (ha van ötlet hogyan lehetne ezt kiküszöbölni azt szívesen fogadom), de így is jól teszi a dolgát.

[link]

(#1716) Bozek válasza Sztupidka (#1715) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg van a Tasker-ben olyan, mintha virtuális gombokat nyomkodnál. Esetleg ott a lefelét párszor, majd a gombnyomást kellene imitálni.

(#1717) Sztupidka válasza Bozek (#1716) üzenetére


Sztupidka
tag

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem rootolt a teló. :B
De azért persze köszönöm.

(#1718) Bozek válasza Sztupidka (#1717) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahhoz szerintem nem kell root. Input / DPad résznél érheted el. Be tudod állítani egyesével, hogy hányszor ismételje a gombnyomást.

(#1719) Sztupidka válasza Bozek (#1718) üzenetére


Sztupidka
tag

Nálam inaktív azaz piros, ha rányomok azt írja ezen a készüléken nem használható ez a funkció. Ha nem a root a gond akkor mi?

(#1720) Sztupidka válasza Bozek (#1718) üzenetére


Sztupidka
tag

Rendszergazda jogosultsag is megadva a Tasker-nek

(#1721) cozmo válasza Sztupidka (#1720) üzenetére


cozmo
őstag

Hiába... ha nincs root akkor rendszergazda sem leszel. :DDD

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1722) Sztupidka válasza cozmo (#1721) üzenetére


Sztupidka
tag

Így értettem[link]
A Tasker kapta meg a rendszergazda jogot.

(#1723) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!

Én is beléptem a Tasker használók táborába tegnaptól, és nagyon jó és hasznos proginak találom.
Abban tudtok segíteni, hogy hogy tudok késleltetni egy taskot? Teszem azt elidítok egy appot akkor a gps bekapcsol ha kilépek az appból azt szeretném hogy a gps még mondjuk 5 percig bekapcsolva maradjon. Ezt hogy tudom megcsinálni?

Előre is köszi!

Apple and Android user

(#1724) LordRajZoL válasza Csigger (#1723) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Exit taskba egy mezei Wait

zZz

(#1725) Sztupidka válasza Csigger (#1723) üzenetére


Sztupidka
tag

Üdv a Klubban. :C
Az Exit Tasba a Gps Off ele tegyel egy wait parancsot amit a Task Kategoriak alatt a Task menüben talalsz.

(#1726) Csigger válasza Sztupidka (#1725) üzenetére


Csigger
őstag

Köszi szépen, ezt nem találtam hirtelen :)
Annyi féle beállítási lehetőség van, pedig megnéztem 1 howto videót is már, de elképesztő miket lehet ezzel csinálni...

Apple and Android user

(#1727) Bozek válasza Sztupidka (#1719) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hmm... Lehet, hogy mégis root kell hozzá. Alapból root-ot nyomok az új telefonon, szóval nem tűnt fel eddig. De kipróbáltam Nexus 7-en (az nem root-olt egyelőre), ott nálam is inaktív.

(#1728) Sztupidka válasza Bozek (#1727) üzenetére


Sztupidka
tag

A manoba :W akkor sajna igazam volt.

(#1729) Brekii


Brekii
tag

Hi mindenkinek
Regota hasznalom a taskert, es most S3 rol One ra valtottam. Nagyon ugy latom hogy nagysagrendekkel tobb energiat hasznal mint regen. most 5-10% a napi akkufogyasztas. Idaig soha nem is jelent meg ami azt jelenti hogy 2% alatt volt. A profilokon nem valtoztattam. Valami otlet?

(#1730) Sztupidka válasza Brekii (#1729) üzenetére


Sztupidka
tag

Üdv a HTC klubban :C
Szerintem a Sense miatt van, de ez csak tipp. Nalam max 4% szokott lenni (HOX +) , es ha jobban belegondolsz az majdnem egyenlö a nullaval.
:))

(#1731) Brekii válasza Sztupidka (#1730) üzenetére


Brekii
tag

Sajnos nem az a gond. Google edition rom ot használok. 10% sajnos elég sok nekem. Most kísérték minden érzékelő figyelés t csak egy maradt benne így is 2%

(#1732) LordRajZoL válasza Brekii (#1731) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Én nem is látom a Tasker akkufogyásást
napi 5-6 profil szokott futni , ha melozok akkor kb a duplája
Mondjuk csak a passziv érzékelöket használom vagyis a rendszer szintü eseményeket

zZz

(#1733) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nfc task launcherrel szeretnék létrehozni egy tagot, amivel az otthoni wifi hálózathoz lehet csatlakozni.

A gond az, hogy lehetőségeknél csak sima wpa2 van, amivel nem csatlakozik a wpa2 psk hálózathoz.
Hogy lehetne ezt megoldani?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1734) Brekii válasza LordRajZoL (#1732) üzenetére


Brekii
tag

Persze ugy nálam is. En pl. Most úgy használom ha megrakott és nem fut navigációs akkor lockolja a készüléket. Ha sokat van bekapcsolva akkor a shake figyelés sok eroforrast vesz le. A Samsung on nem figyeltem meg ilyesmit. Van olyan log ahol minden benne van a sensor lekerdezesek is?

(#1735) Teasüti válasza Zirowe (#1733) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tasker-ben kell definiálni a wifi AP-t?
Nem tudsz kiválasztani egy Android kapcsolatkezelőben elmentett AP-t?

(#1736) Zirowe válasza Teasüti (#1735) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ahogy nézem csak kézzel lehet megadni az adatokat, meglevot nem lehet kiválasztani.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1737) ERPY


ERPY
őstag

Rálehet valahogy venni a taskert, hogy egy futó alkalmazás alatt csinálja azt, mintha megérinteném egyszer a kijelző közepét?

[ Szerkesztve ]

(#1738) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok.
Van egy kis gondom: AutoVoice t használva ha mondom wifi be akkor bekapcsolja de exit task nélkül kikapcsolja. Létezik olyan task, hogy do nothing vagy beállítható AutoVoice on belül , hogy kilépéskor ne csináljon semmit?
Köszi

(#1739) Teasüti válasza Sztupidka (#1738) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez az autovoice egy esemény plugint hoz létre, vagy státuszt?
Tasker profil szinten.
Van pár lehetőség egy profilnál a beállítások visszaállításának megakadályozására.
...

Rá kell néznem erre nekem is most már. Épp az smart karórákról olvastam, mikor azon filóztam mennyivel egyszerűbb hangutasításokkal és Mariskával kommunikálni, mint venni egy ilyen órát. :)

[ Szerkesztve ]

(#1740) Sztupidka válasza Teasüti (#1739) üzenetére


Sztupidka
tag

Ohhogyazajoleborultszivarvégit már megint túl komplikáltam a dolgokat: A profil beállításánál Restore Settings pipa kivesz és kész. :W :))
Köszi!
Amúgy neked az AutoVoice alap, imádni fogod.
Tegnap csináltam egy kis okosságot, ha reggel valami tennivaló eszembe jut pl sör meg könyvelő akkor bemondom: városban sört ne feledd, munkahelyen meg hívd fel a könyvelőt és később ha mondjuk elindulok dolgozni akkor ugye az otthoni profil kikapcsol akkor asszonya: El ne felejts sört venni, mert este száraz marad a torkod. Fénykép csomag én szóltam. Ha meg bekapcsol a meló profil akkor meg szól hogy hívjAm könyvelést + kiteszi értesítési sávba is.

[ Szerkesztve ]

(#1741) Teasüti válasza Sztupidka (#1740) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jól hangzik. :DD
És mindent elég csak egyszer elmondani természetes hanglejtéssel, vagy azért erősen artikulálva és kimérten kell beszélni?

(#1742) Sztupidka válasza Teasüti (#1741) üzenetére


Sztupidka
tag

Úgy kb 10 -ből ,8 talál. A lényeg, hogy hangosan mond és folyamatosan.
Meg van a parancsoknál egy Speak Filter funkció is, itt bemondod és ha a legközelebbi találatot mented el akkor szinte 100%

(#1743) Teasüti


Teasüti
nagyúr

AutoVoice-ra kinek milyen hétköznapi ötlete van?

Eddig semmi olyan fontos nem jut eszembe, ami valóban hasznos lehet és nem csak az e-péniszem növekedne általa. :P
Persze nekem csak a telefonom okos...

[ Szerkesztve ]

(#1744) Teasüti válasza ERPY (#1737) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Nem tud érintést szimulálni.

(#1745) Sztupidka válasza Teasüti (#1743) üzenetére


Sztupidka
tag

En most alltam neki ennek a prjektnek es mar az android maticas resznel tartok
:))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1746) ERPY válasza Teasüti (#1744) üzenetére


ERPY
őstag

Thx. Akkor hiába is kerestem. De legalább megnyugtattál, mert kerestem volna még egy darabig.

(#1747) Teasüti válasza Sztupidka (#1745) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És van hozzá házad is?

Én vmi sokkal hétköznapibbra céloztam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1748) Sztupidka válasza Teasüti (#1747) üzenetére


Sztupidka
tag

Áááááá dehogy, csak álmodoztam kicsit :-)
Majd összeszedem gondolataimat és jelentkezem.

(#1749) Teasüti


Teasüti
nagyúr

JavaScript-et ismeri valaki?
Hogy működik a JavaScriptlet task?
Csak beírtam egyetlen sort, hogy:
flash(hello);
És olybá tűnik, hogy lefut, de egy "OK."-t kapok csak Toast üzenetként. :F
Kell vmi előjáték ide? Pár sor deklaráció, bevezetés, stb?

(#1750) Teasüti válasza Teasüti (#1749) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áhhá! Kell a karakterláncokhoz aposztróf. :K
Kézikönyvben fenének nem írnak erről, Pent talán azt hiszi a teljesen hülyék nem is olvassák? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.