Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1001) Teasüti válasza nope (#1000) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az ismétlésnek más funkciója van (kézikönyv...), az azt tudja, hogy a megadott intervallumon belül ennyi időnként újra és újra lefuttatja a Task-ot.
Maga a Time Context aktiválódik minden nap az adott időben (ha nincs mellette naptári nap beállítva vagy egyéb más feltétel) és ha intervallumot adsz meg, akkor aktív marad ez alatt az időtartam alatt.

Neked ezek szerint itt elfogad 24 órás időintervallumot is?
Persze. 00:00-23:59 a max. Ekkor egész álló nap aktív marad a profil.

Amit kiírt, az két ismétlés közötti várakozási idő felső korlátja.

Egy napi egyszeri frissítéshez neked nem hogy ismétlésre, de még intervallumra sincs szükséged.
Ennyi:
From xx:xx
To xx:xx

Ebben a formában istant event lesz belőle, ami minden nap lefut az adott időben.

[ Szerkesztve ]

(#1002) nope válasza Teasüti (#1001) üzenetére


nope
tag

Köszönöm, így már működik. Mindenáron repeat funkcióval akartam megoldani, és ott max. csak 12 órát fogad el.

Nope

(#1003) bogil99 válasza Teasüti (#998) üzenetére


bogil99
aktív tag

Nincsenek kétségeim, köszönöm a segítséget.

Igaz, miután egy napot elt :Y költem vele és nem jutottam eredményre, berágtam és legyalultam az egész appot. De azért ami foglalkoztat, azzal foglalkozni kell.. (ez most nagyon bölcs mondásra sikeredett :DD )

Szóval most ott tartok, hogy: (Csak nem tom' hogy ábrázoljam)

Context.............................Task............................Tasks
HOME Cell Near ----------->HOME ------------------- 1. Variable Set %HOME to 1
.............................<-----------HOME_0__________1. Variable Set %HOME to 0

IDOPONT--------------------->IDOPONT_________1. Variable Set %IDOPONT to 1
22:00-07:00<------------------IDOPONT_0_______1. Variable Set %IDOPONT to 0

VARIABLE VALUE
%IDOPONT,Matches,1---->air_ki_be_________1. If %HOME=0
_________________________________________2. Goto No.6
_____________________________________3. Else
_________________________________________4. Airplane Mode On
_________________________________________5. Wait Minutes 30
_________________________________________6. Airplane Mode Off
_________________________________________7. Wait Minutes 2
_________________________________________8. Goto No.1
_____________________________________9. End If
......................................<----Air_ki____________1. Airplan Mode Off

Néha csinál még hülyeséget (pl. bejövő hívásnál gondol egyet, és Airplane-be megy) de alapnak használható.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1004) Teasüti válasza bogil99 (#1003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van lehetőséged exportálni xml formában a profilodat, ez egy könnyen olvasható formátum, amit bemásolhatsz ide nekünk.
Vagy ha inkább begépeled, akkor javaslom ezt a rendszert, mert ez a leglogikusabb és legáttekinthetőbb:

Profil: név
Context:
1. Kategória/Context: context paraméterek
(2. második és a többi context)
Enter Task:
1. parancs és paraméterei
2.
3.
Exit Task:
1.
2.
3.

Időponthoz nem kell külön profil, azt a context-et egyszerűen csak rakd be abba a profilba, ami a repcsit kapcsolgatja! :)
Ugyanehhez a profilhoz mégis csak berakható a VAriable value context is második feltételnek, amiben a %Home-ot vizsgálod. Így csak akkor aktiválódik, ha mindkét feltétel igaz -> otthon vagy a megadott időben.
És miután aktiválódott a task-on belül a ciklus feltételben újra vizsgálod a %Home-ot, hogy még mindig otthon vagy-e.
Javaslom szinte szó szerint úgy építsd fel, ahogy a példámban láttad. Fontos szerepe van a ciklusban annak, hogy a végén vizsgálod a feltételt és úgy ugrasz az elejére.

(#1005) bogil99 válasza Teasüti (#1004) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszönöm tényleg nagyon sokat foglalkozol a problémámal!

Most kénytelen vagyok mobilról netezni, ezért nem másolom be az xml-t. A lényege az volt hogy volt 2 változó az egyiket a cellainfó kapcsolta ki/be (0/1) értéket adva a másikat az időpont. Magát a működést az egyik változó figyelésére létrehozott contex irányította aminek a taskjában if/else és goto feltételek voltak. Holnap PC-n jobban át tudom majd látni amit kaptam tőled és megpróbálom alkalmazni.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1006) bogil99


bogil99
aktív tag

Bocs a dupláért de most jutott eszembe, mi van ha a Cell near kap 1-et ha itthon vagyok, a Time value pedig 0-t ha este van. A folyamat indító Contex pedig úgy kezdődne hogy variable value -ban megadom feltételnek hogy a home value nagyobb mint a Time value akkor induljon a task? ;-)

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1007) bogil99


bogil99
aktív tag

Megpróbálom leírni hol tartok. Lényegében a tegnap estéhez képest nem változtattam. (Nincs olyan Profilom, amiben két Context lenne, de olyannal is próbálkoztam már).

-------------------------------
1. Profil:
HOME
Context: Near GSM

Enter task: Variable Set %HOME to 1
Exit task: Variable Set %HOME to 0
-------------------------------
2. Profil:
Time
Context: Time from 22:00 Till 07:00

Enter Task: Variable Set %IDOPONT to 1
Exit task: Variable Set %IDOPONT to 0
-------------------------------

3. Profil:
Context: Variable Value %IDOPONT matches 1

Enter Task:

1. If %HOME=0
__2. Goto No. 6
3. Else
__4. Airplane Mode Set On
__5. Wait Minutes 30
__6. Airplane Mode Set Off
__7. Wait Minutes 2
__8. Goto No. 1
9. End If

Exit task:

Airplane Mode Set Off
_________________

A 7. pontban azért nem a cell signalt használtam, mert így 2 perc alatt van ideje letölteni az SMS-eket, esetleges nem fogadott hívásokról az értesítést, mert volt már arra példa, hogy a ki/be kapcsolás miatt ezek elvesztek. Azért az elején ellenőriztetem, hogy ha nem értem volna még haza, akkor ne is kapcsolja be az Airplane-t.

Viszont valami még mindig nem kerek, mert bár szépen dolgozott, reggel hétkor mégsem kapcsolta vissza magát. Sőt, még 7:30 -kor is alvóban volt (ekkor még otthon voltam), mikor legközelebb ránéztem 8:05-kor (a munkahelyemen) már rendesen be volt kapcsolva a telefon. Lehet hogy két Contextet kellene a 3. profilba tennem(?) és az Enter taskból az If/Else feltételeket el is lehetne ebben az esetben hagyni, vagy maradjon benne, hogy minden lehetőségre legyen utasítás?
Ha két Context van a Profilban azok ÉS vagy VAGY kapcsolatban vannak?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1008) nope válasza bogil99 (#1007) üzenetére


nope
tag

Szia!

Megpróbálok válaszolni...
"Viszont valami még mindig nem kerek, mert bár szépen dolgozott, reggel hétkor mégsem kapcsolta vissza magát. Sőt, még 7:30 -kor is alvóban volt (ekkor még otthon voltam), mikor legközelebb ránéztem 8:05-kor (a munkahelyemen) már rendesen be volt kapcsolva a telefon."

A következők miatt működik így:
a 3. profil ugye csak az adott időintervallumban indítja a taskot (22.00-07.00), ez eddig rendben van.
Csakhogy ha a task egyszer már elindult, akkor időponttól függetlenül csak akkor kapcsolja ki az airplane módot, ha elmész otthonról.
Ugyanis hiába szűnik meg a 3. profil feltétele (%IDOPONT), az enter task végtelen ciklusban fut tovább, és hiába van az exit task, az csak kipacsolja az airp. módot, de az enter taskod fut tovább, és mivel otthon vagy (%HOME=1), így újra ráfut a task 4. sorára.
Amúgy a helyedben megpróbálnám elkerülni az ilyen ciklusokat (a GOTO parancs használatát), és contextekkel próbálnám megoldani.
Egyszerű és gyors, bár nem elegáns megoldás, ha az exit taskban leállítod az enter taskot (stop parancs).

A contextek ÉS kapcsolatban vannak.

Nope

(#1009) bogil99 válasza nope (#1008) üzenetére


bogil99
aktív tag

Asszem' kezdem kapisgálni.

Én eddig abban a tévhitben éltem, hogy a Context úgy működik mint egy slusszkulcs, amikor "eltekerem" elindít, amikor "visszatekerem" leállít. De közben rá kellett jönnöm, hogy még az is befolyásolja a rutin leállítását, hogy milyen hosszú "Wait"-et adok meg, mert ha történetesen 7 óra előtt 1 perccel kezdődik el a 30 perces ciklus...

Lehet hogy be kellene tennem még egy "If"-et, ami a %Home -t is ellenőrzi? Viszont akkor el sem tudom kerülni a GoTo -t.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1010) bogil99


bogil99
aktív tag

Nope!

A GOTO-kat nem tudtam megkerülni, viszont elkezdtem folyamatábrát rajzolni, és mind a négy esetre If/Else kapcsolattal létrehoztam egy-egy végpontot egyetlen Taskon belül. Ennek 2 kimenete simán visszafut a kiindulási pontba és kikapcsolva tartja eközben az AIRPLAN módot ([%Home=0, %IDOPONT=1] és [%Home=1 %IDOPONT=0]), egy kimenete bekapcsolja az AIRPLAN-t (%Home=1 %IDOPONT=1), majd visszalép az első sorra és újra ellenőrzi a változókat, és van neki egy kimenete, ami STOP utasításba torkollik (%Home=0, %IDOPONT=0), tehát mindaddig körbe-körbe malmozik a rutin, amíg el nem éri a STOP állapotot -reményeim szerint.

Teasüti!
Nem fafejűségből nem követtem egy idő után amit ajánlottál, hanem mert még nem ér fel addig az eszem, hogy le tudjam azokat követni -szóval mégiscsak fafejűségből :B . Most már magam is mosolygok a kezdeti botladozásaimon, és érzékelem, hogy még mindig nagyon az elején járok.

Hétfőn beszámolok az eredményekről.

Addig is mindannyiótoknak köszönöm a sok-sok segítséget!

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1011) nope válasza bogil99 (#1010) üzenetére


nope
tag

Az adott problémától függetlenül:

Próbálj meg modulárisan gondolkodni, ez esetben taskokra szétszedni a dolgot. Az időzítést csináld meg contextekben, amelyek adott taskot hívnak. Esetleg azok feltételtől függően másik taskot, és így tovább. A goto parancs már 25 éve is kerülendő volt, illett mindenre külön függvényt (processt, taskot) írni.
Goto-val kevésbé átlátható, és könnyebb végtelen ciklusba kergetni.
Ha csak taskokat használsz, akkor feltétel teljesül, task elindul, esetleg indít más taskokat, visszatér, ennyi. Ne legyen olyan task, ami folyamatosan fut (persze ez nem mindig érhető el, de törekedni kell rá).
A folyamatábra nagyon jó ötlet, és egyszerűbb is vele a munka, ha nincs goto.

De nem akarlak nagyon megkavarni, csak már nekem is sikerült olyan profile-t írnom, amelyik folyamatosan futott és ette az aksit (konkrétan a Battery Changed event meglehetősen gyakori esemény, volt vele gondom).
Szóval ahogy átlátod és megérted :)

Nope

(#1012) nope válasza bogil99 (#1010) üzenetére


nope
tag

Van egy kis időm, így lehetne megírni a konkrét problémád GOTO nélkül:

1. Profil
HOME+TIME
_Context: Near GSM
_Context: Time from 22:00 Till 07:00

_Enter Task:
__Airplane Mode Set On
__Profile Status Felora Set On
_Exit Task:
__Profile Status Felora Set Off
__Stop Task halfhour // biztonsági lépés, hátha a 2 perces várakozásnál tart a halfhour task
__Airplane Mode Set Off

2. Profil
Felora
_Context: Time repeat every 30 minute
__Task halfhour :
___Airplane Mode Set Off
___Wait Minutes 2
___Airplane Mode Set On

Nope

[ Szerkesztve ]

(#1013) Teasüti válasza nope (#1011) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi a baj a goto-val?
Értem én, h végtelen ciklus, de már középiskolában se tudta gyakorlatiasan elmagyarázni a tanár, hogy miért kerülendő. Ha van egy jó feltételed, soha nem kerül az végtelen ciklusba.
Inkább az a veszélyes, ha a ciklus magból ugrálsz ki illetve vissza be.
A folyamatosan futó task-okkal sincs semmi probléma akku idő szempontjából, ha amúgy az idő nagy részében csak a wait parancs fut. Ez alatt az Android ugyanúgy lemegy deep sleep-be.
szerk: persze ha csak néhány perces wait parancsok vannak, akkor nem biztos ez, olyankor ébren maradhat a telefon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1014) nope válasza Teasüti (#1013) üzenetére


nope
tag

A goto parancs gykorlatilag a régi basic nyelvből származik ami meglehetősen egyszerű mai szemmel nézve (igen, a Taker is az, de hát nem is programnyelv). Ott még a sorok sorszámozva voltak, és nem volt lehetőség függvény (function) használatára.
A később programnyelvek némelyike ( pl. C) még meghagyta a goto-t, de a struktúrált programozási technika bizonyította, hogy nincs rá szükség.
Pl. a Java nyelvben fenntartott szó (azaz változó névnek nem használható), de nincs ilyen parancs.

Hogy miért ne?
Pont az ilyen sorszámozott programnyelveknél a legveszélyesebb, mert ha később változtatsz egy kódot, nem tudhatod, hogy valahonnan nincs-e egy ugrás arra a kódrészletre, amit éppen átírsz. Nyilván a Tasker esetén általában nincsenek többoldalas kódok, így átlátható, de egy komolyabb kód esetén, pláne ha többen is dolgoznak rajta, egyszerűen tilos.

http://en.wikipedia.org/wiki/Go_To_Statement_Considered_Harmful

Folyamatosan futó task: azért annak is oka van, hogy a beállításokban be lehet állítani a várakoztatott taskok maximális számát (tudom, csak közvetve érinti a párhuzamosan futó taskokat). Ha valamit meg lehet oldani, úgy, hogy ne legyen folyamatosan futó task (a fenti eset jó példa), akkor érdemes úgy megoldani, még ha nem is okoz problémát.
De végezz el egy tesztet: írj egy végtele ciklust, benne egy jól látható műveletet, pl. a flash ki-be kapcsolása másodpecenként (ha nincs, akkor a fényerő változtatása két fázis között, vagy valami hasonló). Indítsd el, majd kezdd el használni a telefont. Nem kell nagy dolog, menj be a gyári beállításokba, nézegesd a kontaktokat, naptárad, stb. A villogás ritmusa jól láthatóan szétesik, és bár a Tasker prioritása (nagyon helyesen) alacsony, azért ez vice versa is.

Nope

[ Szerkesztve ]

(#1015) Teasüti válasza nope (#1014) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Goto:
így már érthető, programozói gyakorlatban nem vagyok ismeretes.
Ettől persze Tasker-ben továbbra is remek alternatíva szerintem.
A sorszám hátrányára már én is felfigyeltem, jobb címkére ugrani sorszám helyett. :)
A te megoldásod is nagyon tetszik, remek ötlet egy másik profilt használni az ismétlésre, de... :) Kinek a pap, stb... :R

Másik:
ez elég egyértelmű, de ez nem a futó task-ok hibája alapvetően. Ennek ilyennek "kell" lennie.
Eleve már az elég nagy handicap a telefonnak, h egy Tasker-rel automatizálom. Nálam a legtöbb profil akkor aktív, ha használom is a telefont és még folyamatosan futó task se kell hozzá, h belassuljon.
Utóbbi azért nem problémás, mert többnyire úgyis olyan feladatról van szó, ahol a wait parancs dominál, vagyis a futás idő 99,9%-ban csak várakozik és ez nem akadályozza meg a telefont a deep sleep-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1016) supercharley


supercharley
tag

Hogyan oldanátok meg a következő problémát? Egy scene-n akarok beolvasni egy értéket. A beolvasott értéknek megfelelő perc múlva kellene lefuttatnom egy taskot. Szóval hogyan tudnám megadni hogy egy változó időpontban induljon el egy task?

(#1017) Teasüti válasza supercharley (#1016) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Variable query, majd wait.

(#1018) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!

Most érkeztem gépközelbe.
Nope!
Köszönöm a megoldást, ki fogom próbálni, még egy kicsit tesztelem a sajátot, aztán valszeg át fogom írni aszerint ahogyan leírtad! Én még nem tartok ezen a szinten, nekem lassan megy a fordítás.

Jelenleg nekem ilyenem van miután az időpont és a home változókat 0 és 1 értékre állítom aszerint, hogy hol vagyok és mennyi az idő (1 hogyha teljesül a feltétel):

AIRPLAN profil
Context
1. Variable valute ~ %IDOPONT VALUE 1
2. Variable Value ~ %HOME 1

Exit task:

1. If %HOME =1
__2. If %IDOPONT=1
__3. Airplane set on
__4. Wait 30 min
__5. Airplane set off
__6. Wait 2 min
__7. Goto No 1.
__8. Else
__9. Airplane off
__10. Wait 2 min
__11.Goto 1
__12. End If
13. Else
__14. If IDOPONT=0
__15. Airplane Off
__16. Wait 2 min
__17. Stop
__18. Else
__19. Goto 1
__20. End If
21.End If

Exit task:

Airplane Off

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1019) nope válasza bogil99 (#1018) üzenetére


nope
tag

Kissé túl van bonyolítva, ráadásul a 3 nem megfelelő feltétel esetén háromféleképpen kezeled le (miközben mindegy, hogy nem vagy otthon, és azért nincs airplane, vagy délelőtt van, és azért nincs airplane).

De ha ragaszkodsz a változókhoz, akkor ajánlanék egy trükköt:
Mivel akkor akarod airplane-be tenni, mikor otthon vagy (HOME=1), ÉS este van (IDOPONT=1), a többi állapot számodra közömbös (a változók értékei 0,1; 1,0; 0,0), ezért a taskban a következőt csinálnám:

IF %HOME+%IDOPONT = 2
..... airplane mode lekezelése
else
....airplane mode kikapcsolása, task leállítása
endif

Mindjárt átláthatóbb.
Arra kell ügyelni, hogy az IF esetén az egyenlőség rendes egyenlő legyen ( "=", maths: equals).

Nope

(#1020) bogil99 válasza nope (#1019) üzenetére


bogil99
aktív tag

Nagyon nagy 5let! :C
Király vagy!

Azért bonyolítottam meg ennyire, mert a telefon újra bekapcsolásával gondjai voltak, ezért próbáltam minden esetre kiterjedő feltételrendszerrel direktben utasítani, hogy vissza is kapcsoljon. Azt gondolom, hogy nem megyek tovább ezen az úton, a #1012# szerinti megoldást fogom használni, az nagyon profi :K , ez az, ami programozói ismeretek nélkül - legalábbis számomra - önerőből szinte megvalósíthatatlan.

Köszönöm a segítséget! :R

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1021) nope


nope
tag

Van egy hangrögzítőm taskerben megírva, widgetről tudom indítani. Szeretnék készíteni hozzá egy számlálót, de nem nagyon van épkézláb ötletem hozzá.

Kb. annyira jutottam, hogy csinálok egy scene-t valahova, de ez esetben másodpercenként kellene frissítenem egy textet, abba beleírva az általam valahogy kiszámolt eltelt időt.
Valami hasonlót már csináltam, mikor a hívásrögzítőt írtam, akkor a pontos időt valahogy az 1970.01.01 óta eltelt másodpercekből (%TIMES) kellett kiszámolni (mert másodpercet nem lehet lekérdezni máshogy, vagy igen?)

A lényeg, hogy kissé komplikáltnak és leterhelőnek tűnik a feladat nagyságához (kicsinységéhez) képest, és félek, hogy belassítaná a telefont a mp-énti kalkuláció.

Esetleg ötlet? (vagy egy általam ismeretlen, ámde pont idevágó funkció? :))

Nope

(#1022) latis666


latis666
aktív tag

Vegigolvastam az egesz topicot. Mivel eltartott egy hetig mar nem vagyok biztos benne de szerintem meg nem volt rola szo. Azt kellene megoldanom hogy ha a telefonom elveszti a wifi kapcsolatot, akkor varjon mondjuk 3percet kapcsolja ki. Az state van wifi connect es wifi near de ez ugye state ami ha jol okoskom akkor folyamatosan aktiv lesz. Tehat nem ugy lesz hogy eljovok otthonrol. Leszakad a wifirol. Lefuttatja a beallitasokat. Lejar az ido intervallum es visszaallitja hanem. Eljovok beallitja es amig haza nem megyk ugy marad. Van konkret esemeny a wifi leszakadasra? Nekem ugy kellene mintha mondjuk delutan 5kr kapcsolja ki a wifit 10 perc mulva a task vegen vissza. Csak nem du 5kor hanem a wifi elvesztesekor. Boce ha tulmagyarazom.

(#1023) Teasüti válasza latis666 (#1022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt nem egészen tudtam értelmezni.
Lényegében a State/Wifi Connect context Exit task-ja pont azt tudja, amit te "wifi leszakadás esemény" alatt értesz.
Na most ha ezután kikapcsolod a wifi-t, akkor nem nagy kunszt utána várni még 10 percet és vissza bekapcsolni.

Amúgy tényleg átnyálaztad az egész topikot? :Y Az igen...

(#1021) nope
Számlálót eddig én csak ciklussal tudtam készíteni, ami folyamatosan frissíti a jelenetet.

Amúgy úgy tartják pro körökben, h ha script-et használsz, az hatékonyabban fut, mint egy Tasker task.
Elvileg már szinte minden funkcióhoz hozzá lehet férni script-eken keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#1024) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Letölthető az új Tasker beta, ha érdekel valakit: [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1025) Teasüti válasza rum-cajsz (#1024) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fasza, ez a világos téma szúrni fogja a szemem. :U

(#1026) Oldman2 válasza Teasüti (#1025) üzenetére


Oldman2
veterán

Van benne többféle téma, Dark is!
:-)

(#1027) Teasüti válasza Oldman2 (#1026) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Helyes, köszi! :)

(#1028) bogil99


bogil99
aktív tag

Arra van valamilyen lehetőség, hogy ha Taskerrel oldom meg az ébresztést reggel, akkor a "Snoozy" gomb töltse ki a kijelző 2/3 részét?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1029) Teasüti válasza bogil99 (#1028) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csinálsz egy Scene-t hozzá, igen.

(#1030) latis666 válasza Teasüti (#1023) üzenetére


latis666
aktív tag

Igen tényleg végigolvastam. :)

Szóval nekem az a hibája van a romnak/telefonnak hogy ha elhagyom a wifit nem kapcsol vissza 3gre magátol csak ugy látszik de tényleges adatkapcsolat nincs. Ehhez be kell kapcsolni a repülő modot majd ki és akkor beindul rendesen a 3g.

Azt olvastam hogy ha egy profil lejár akkor ami a taskban "beállitás" volt azt kilépéskor visszaállítja. Pl ha éjszaka kikapcsolom a wifit este 10től reggel 4 ig akkor reggel négykor automatikusan visszakapcsolja.
Ez azt jelenti hogy "no wifi connect" életbe lépésekor bekapcsolom a repülő módot és egy perc mulva ki akkor ez a profil aktiv marad egész nap míg haza nem érek akkor viszont véget ér és visszacsinálja amit elállított (feleslegesen).
Ezért gondoltam hogy nekem state kell ami nem egy állapothoz hanem egy eseményhez köthető. Megtörténik a kapcsolat bontása lefut a task és kész.

Azért tegnap dolgoztam rajta nem csak a választ vártam.

Profil Wifi hiba 1.
Not Wifi near wifi név
wait 3 min
profil wifi hiba 2 set ON /Vár 3 percet és akkor inditja a másik profilt

Profil wifi hiba 2
Not wifi near wifi név
wait 3 min
Wifi off
Airplane mode on
Wait 1 min
Airplane mode off

Igy oldottam meg hogy ne a wifi kapcsolat hanem a wifi érzékelés alapján induljon mert esetleg ha szarakszik a wifi kapcsolat elveszhet a jel egy pillanatra. Sajnos nem jöttem rá hogy kellene egy profilban vizsgálni hogy látja e a wifi kacsolatot mert a wifi status változo csak on off állásban lehet, a wifi infonak meg látszolag nincs értéke vagy csak nem volt a közelben wifi.

(#1031) ERPY válasza latis666 (#1030) üzenetére


ERPY
őstag

A mobilnetet hagyd bekapcsolva, sose kapcsold ki. Ha van wifi elérés, úgyis azt használja, ha meg nincs akkor a mobilnet megy. Nem fogyaszt sem az akksiból, sem az adatforgalomból, ugyanúgy mint a gps sem, csak ha használja valami.

(#1032) latis666 válasza ERPY (#1031) üzenetére


latis666
aktív tag

Igen de ha újra elolvasod amit írtam akkor látod hogy nálam ez pontnem működik így. a gyári eredeti rommal minden rendben de az meg elég gyatra kis rom.

(#1033) Oldman2


Oldman2
veterán

1. Használja-e valaki itt a Tasker 4 beta-t?

2. Hogyan lehet azt megoldani, hogy a 29 Profilomból csak azok legyenek aktívak, amik az adott környezetben szükségesek?

Tudom hogy létezik a "Profile Status Set On/Off" parancs, ezek beállításától függetlenül, számomra teljesen hektikusan a Profilok ki/bekapcsolódnak.

Egyszerűen nem tudok rájönni mitől.

Valami ötletetek volna-e?

(#1034) latis666 válasza Oldman2 (#1033) üzenetére


latis666
aktív tag

kapcsold ki a kevesbe fontosakat és nézd át a logot hátha rájössz mi miért indul vagy találsz valami gyanúsat.

(#1035) Oldman2 válasza latis666 (#1034) üzenetére


Oldman2
veterán

Az ötlet jó, köszi.

Azonban!
Egyszer már próbáltam a Tasker logból kibányászni valamit, sokra nem jutottam vele...
:-)

(#1036) latis666 válasza Oldman2 (#1035) üzenetére


latis666
aktív tag

kicsit szemezni kell vele amíg rájön az ember mit kell nézni. Van profil aktiválódás, inaktiválódás (neked most ez érdekes) és a taskok. Ráadásul külön színnel asszem. Tehát azért el lehet rajta igazodni csak érdemes a 29 profilból csak párat futtatni egyszerre mert megnehezíti a visszakeresést.

(#1037) nope válasza Oldman2 (#1033) üzenetére


nope
tag

Ekkora méretnél már érdemes folyamatábrát rajzolni. Legjobb egy erre alkalmas programmal (pl. Visual Paradigm), de ezek kezelése elég komplikált, külön meg kell tanulni. De még a papír-ceruza is sokat segíthet akár.
Nekem is volt hasonló problémám, aztán mikor elkészült a folyamatábra, akkor derült ki, hogy valami elfelejtett korai próbálkozásom kapcsolgatott dolgokat a háttérben :)

Azóta minden megvan UML-ben is, így egyszerűbb bővíteni is, hiszen könnyebb találni egy meghívható vagy átírható taskot.

Sajnos ez az "áttekinthetetlenség" a mobil velejárója, ekkora képernyőméreten nem nagyon lehet többet kihozni belőle.

Nope

(#1038) barcaxavi06


barcaxavi06
csendes tag

Helló Mindenki!

2 napja szemezgetem a hsz-eket innen és meg kell mondjam van egy-két nagyon ügyes ember :)
Nekem kb. fél éve van telepítve a Tasker, eddig hagytam szépen, csendben működni. Most (az új béta megérkeztével) kezdtem el jobban bogarászni és adódott egy kisebb gondom.

"Near Cell" contextre állítottam be "Keyguard Off" parancsot (Secure Settings-en keresztül), de nagyon ritkán működött. Több olyan javaslatot olvastam, hogy a "Wake Device" taskot kellene közé illeszteni, de nem szeretném emiatt agyon meríteni az aksit.
Most "Clear Password/Pin" paranccsal (szintén Secure Settings) hidaltam át a problémát, ami csak nagyon ritkán hagy cserben, de mégsem érzem tökéletesnek.

Egyéb ötletek a lockscreen pin ideiglenes kiiktatására?

(Tasker 4.0b4m; Android 4.2.1., CM 10.1.)

(#1039) szabadnev


szabadnev
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Korábban elég sokat programoztam a taskert, mostanában már nem. Egy feladat miatt azonban újra elő kellett vennem, konkrétan névsorba kellene rendeznem egy szöveges tömb elemeit. Hogy lehet megoldani? (úgy látom, hogy a beépített összehasonlítás csak matematikai feltétellel lehetséges, szöveggel nem)

Keresővel próbáltam pár kulcsszóra rákeresni, de nem láttam, hogy szó lett volna róla.

Üdv,
P

[ Szerkesztve ]

(#1040) barcaxavi06


barcaxavi06
csendes tag

Amúgy ha nem feltétlenül csak magyarul kerestek választ a redditen is jó kis Tasker közösség alakult ki:
http://www.reddit.com/r/tasker/

(#1041) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok arra valamilyen megoldást, hogy a roaming -et figyelje? Nem találok ilyen taskot.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1042) Teasüti válasza bogil99 (#1041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van egy olyan változó, h %ROAM, ami on és off értéket vesz fel roaming függvényében.
Viszont nem dinamikus - nem tudod felhasználni context-ben -, vagyis neked kell ellenőrizni az értékét egy task-ban.

(#1043) Teasüti válasza bogil99 (#1041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy használhatónak tűnő megoldás:

Context: State/Variable value %CurrentCell_ID !~ %CELLID
Enter Task:
1. If %ROAM ~ on
___2. Mobile Data Off
3. Else
___4. Mobile Data On
5. End If
6. Variable Set %CurrentCell_ID to %CELLID

(#1044) atillaahun


atillaahun
veterán

Olyat ugye szerintetek se lehet megcsináltatni a Tasker-rel, hogy bizonyos akciók hatására léptesse a kurzort ha éppen aktív egy beviteli mező? LG-n van ilyen, hogy oldalsó kocogtatásra lehet kurzort léptetni, ami legjobb beállítás, hiányolom is most a ZTE-ből. :U

(#1045) bogil99 válasza Teasüti (#1042) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Próbáltam hasznosítani. Most kicsit "kiestem" a taskerből, a telóm leadva javításra, így most a páromén gyakorlom magamat, ha épp el tudom tőle szedni egy-egy 10 perces gyors "buherre".
Azt jól értem, hogy ezek beépített változók, és nem kell külön változót létrehozni? Én valami olyasmivel próbálkoztam, hogy

Context
Variables %TNET matches %ROAM
Enter task beírtam mit csináljon
Exit task beírtam mit csináljon

leellenőrizni még nem tudtam, lehet hogy ilyen értéke nem is lehet, és egy nagy marhaság az egész.

#1043#
Nagyon köszönöm ezt a megoldást, nagy varázsló vagy! Pont a mobildata -t akarom vele kikapcsoltatni! :C

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1046) Teasüti válasza atillaahun (#1044) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyennel még nem találkoztam Tasker viszonylatban, hasonlóval se.

(#1047) supercharley


supercharley
tag

A következő állapotokat(értékeket) változtatom egy taskban:

"Vibrate On Ringer" ON/OFF
"Vibrate On Notify" ON/OFF
"Haptic Feedback" ON/OFF
"Sound Effects" ON/OFF
"Ringer Volume" 0-7
"Notification Volume" 0-7

A kérdésem az, hogy szerintetek az érték megváltoztatása előtt,
az eredeti értéket el tudnám menteni valahogyan valamilyen változóba
(későbbi visszaállíthatóság miatt)?
Eredetileg arra gondoltam hogy ezekhez tartozik rendszerváltozó,
de bizony nem találok.

(#1048) bogil99 válasza supercharley (#1047) üzenetére


bogil99
aktív tag

Én írnék 3-4 taskot, amiben a hangerőket szabályoznám és adott eseményhez a megfelelő taskot futtatnám.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1049) ERPY


ERPY
őstag

Keresgélek, de nem találok megoldást arra, hogy tudnék egy olyan widgetet készíteni, ami X időközénként letöltene egy fix címről egy képet. Az időkép radarképéről lenne szó, szal ezt meglehetne-e oldani? Jelenleg egy másik appal ez működik, de gondoltam hátha taskerrel is meglehetne oldani.

(#1050) Teasüti válasza ERPY (#1049) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Widget-tel nem, de egy profillal, ami frissíti a widget-et, igen.
Vagy hát widget-tel úgy, h manuálisan indítod minden alkalommal.
Esetleg ha mindenképp widget-tel akarod (elvben rosszabbul) megoldani, akkor megcsinálhatod háttérben ciklikusan futóra, így csak egyszer kell elindítani.

A radarképek amúgy nem dinamikus/mozgó képek? Meglepődnék, ha nem csak statikus képet tudnának megjeleníteni a Zoom widget-ek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.