Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1901) Bozek válasza vgyuri (#1899) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jogos az észrevételed. Hirtelen nem is gondolkoztam ezen, csak átírtam az elejét.

(#1902) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egy észrevétel...vagy csak én nem értek hozzá :)
if:%DAYW=szombat( doesn't match)
Ezt én úgy értelmezem hogy
ha a hétnapja nem eggyezik szombattal akkor az adott feledat nem hajtodik végre.
nem úgy lenne helyes hogy,ha a hétnapja megeggyezik szombattal akkor ne fusson le az adott feledat.
valahogy így.
if:%DAYW=szombat(match)

(#1903) Bozek válasza aprokaroka87 (#1902) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az If-nél akkor fut le az utána következő feladat (az End If-ig), ha teljesül a feltétel. Tehát a %DAYW=szombat(match) esetén, ha épp szombat van, akkor lefut, ellenkező esetben nem.

(#1904) bad-Mc2


bad-Mc2
tag

Sziasztok!
Újdonsült Tasker felhasználó vagyok és még elég bonyolultnak tűnnek a dolgok, ezért fordultam ehhez a topichoz..Van esetleg valamerre valami kezdőknek szánt magyar leírás, esetleg példa profilok? Hogy őszinte legyek, eddig csak a topic elejéről és végéről olvastam el pár kommenteket.. Nem néztem át az egész témát..
Próbáltam egy Navi dolgot létrehozni, ami ha elinditom a waze-t, feldobja a fényeket és bekapcsolja a gps-t, ill. ha leállítom, visszatesz mindent.. De nem jött össze.. A GPS bekapcsolással gyűlt meg a bajom.. Azt írja a Tasker, hogy 2.3+ Android felett valami pluginnal lehet kapcsolgatni a Gps-t, meg h. root kell hozzá.. Namost, minden adott de sehogy sem sikerül.. Segítsetek légyszi.. . :-)
Előre is köszönöm!
Üdv,
Bad-Mc2

New Galaxy Note 9 user

(#1905) bad-Mc2 válasza bad-Mc2 (#1904) üzenetére


bad-Mc2
tag

Hello again..Bocsi a dupe hsz-ért, de már nem engedte, szerkeszteni a motor az előzőt... I máig meghallgatásra találtak (na jó, tüzetesebben átolvastam a scourse security helpet) és megvan amit nem találtam.. Külön fel kell még tenni a helper apk-t.. 8-) :-D Viszont a többi része a hsz-emnek még áll.. Az teas üti Dropbox linkje már nem él.. Pedig jó lenne megnézni egy profi táskjait is... ^_^

New Galaxy Note 9 user

(#1906) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

AutoInput Beta Tasker plugint használja valaki?

Ez arra jó, hogy érintéseket szimulálj a képernyőn, és elvileg egyszerű a betanítása, nem kell hozzá shell és script sem.

FONTOS! Akkor tudod elérni, ha csatlakozol a fejlesztő G+ közösségéhez, és visszaigazolta azt a fejlesztő.

Nem lelek sehol sem róla semmi féle helpet, hogy hogyan kell felvenni vele a bemenő műveletet. Jó lenne egy alap szintű hogyan kell használni. Link is jó.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#1907) sanchomuzax válasza sanchomuzax (#1906) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Meg is van a válasz az AutoInput kérdésemre:
http://taskerstuff.blogspot.cz/2013/09/recording-input-with-shaking-in-new.html

Google: Sancho blogja

(#1908) Teasüti válasza bad-Mc2 (#1905) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Él az, csak az első alkalommal kitett link nem működik már. Több ízben is linkeltem már a profiljaimat, ahogy fejlődtek. Kereső. ;)

(#1906) sanchomuzax
AutoVera volt nekem kérdőjeles, hogy egyáltalán az meg micsoda. :D
Ígéretesnek tűnik, bár talán soha nem lesz rá szükségem. :P
Láttam, h vannak új Joao plugin-ek a béta csatornán, de nem vizsgáltam meg őket még. :B

[ Szerkesztve ]

(#1909) SSaki


SSaki
csendes tag

Találtam egy progit, amihez hasonlót keresett valaki. FRep .Ezzel fel lehet venni és lejátszani bármilyen műveletet. 10 perces korlátja van rögzítésenként, ami nem semmi. Taskerrel indítható bármelyik felvétel. A fizetős verzió nem olcsó, de rendben van a progi.

(#1910) Teasüti válasza SSaki (#1909) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R

(#1911) sanchomuzax válasza Teasüti (#1908) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Most próbáltam az AutoInput-t, működik, fel lehet venni az érintéseket, és le lehet játszani. Jó, hogy Tasker plugin. :)

Google: Sancho blogja

(#1912) Teasüti válasza ERPY (#1737) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na hát akkor ERPY a kérdésedre elkészült a válasz is röpke 2 hónap leforgása után. :K

(#1913) ERPY válasza Teasüti (#1912) üzenetére


ERPY
őstag

Folyamatosan követem a topikot, szal látom hogy van megoldás, de sajna már nem aktuális. Szerencsére a Taskernek hála meg tudtam oldani a dolgot másképpen, és tökéletesen működött az is.

[ Szerkesztve ]

(#1914) sanchomuzax válasza Teasüti (#1912) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Az AutoNotification-nel küzdök. Hogyan lehet a gomb akciót hozzárendelni egy taszkhoz? A gyári videó túl kapkodós ahhoz, hogy rájöjjek. A G+on azt a választ kaptam, hogy mint az AutoRemote-ban, de azt meg nem használom. :D

Google: Sancho blogja

(#1915) Teasüti válasza sanchomuzax (#1914) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Gomb akció"? Nem sejtem mire célzol konkrétan.
Ha van hasonló AutoRemote-nál is, akkor próbáld meg egyrészt a context configjában, másrészt nézd meg a task/plugin-ek közt, hátha meglesz amit keresel!

(#1916) sanchomuzax válasza Teasüti (#1915) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Közben sikerült. :)

Az Button esetén az "Action" alá megadott változónevet:
Task Edit / AutoNotification / Configuration Edit / Button 1 / Action Button 1 / {neve}

Majd ezt a nevet kell figyelni egy profilban:
Profiles / Add / State / Plugin / AutoNotification / Edit / Message Filter {neve} / Case Insensitive {pipa be} /

Így ha fut az a taszk, amiben az AutoNotification oda ér, hogy meghívásra kerül a {neve} néven, akkor a profilok közül az AutoNotification, mely a {neve} szót figyeli, akkor aktiválódik, és végrehajt egy ott megadott taszkot.

Google: Sancho blogja

(#1917) Davebowman


Davebowman
senior tag

Bicikliőr!
Volna egy ötletem, de nem tudom megvalósítani. Adott 2db okos telefon, az egyik nálam, a másik a biciklimre lenne szerelve (öreg teló, nyereg alá). Az ötlet lényege egy lopás gátló módszer lenne, ha megmozdítják a biciklimet, (g-sensor) akkor induljon el egy riasztó hang max. hangerőn és vagy bluetooth-on, vagy wifin (ebben nem lenne sim kártya) küldjön jelet a nálam lévő telcsinek is, hogy éppen lopják/mozdítják a bicajom. Ha én akarom megmozdítani, akkor ki tudjam kapcsolni a nálam lévővel (távirányító).
Az első részt még csak megoldanám, de nem tudom hogy lehet-e így összehozni 2 telefont.

Vargalex 1.1.7

(#1918) Debilon válasza Davebowman (#1917) üzenetére


Debilon
addikt

tolvajkergetok.hu

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1919) Bozek válasza Debilon (#1918) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kb. 50 ezer Ft-ért. Olcsóbb egy új biciklit venni, ha ellopják. :)

(#1920) wardemi válasza Bozek (#1919) üzenetére


wardemi
senior tag

Van olyan bicikli amihez az 50e hozzá képest nem tétel :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1921) Teasüti válasza Davebowman (#1917) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Merő véletlen biciklis vagyok és eléggé ismerem a lakatolási és egyéb praktikákat is.
Ez kell neked (nekem is van, működik, hasznos tud lenni olykor).
Nyereg alá rakni dolgokat az nem működik, egyszerűen az hülyeség. Nincs az a hülye, aki ezt beveszi.
Tolvajkergetőkben is elsők között hatástalanították a nyereg alatti eszközöket.

(#1920) wardemi
Drága gép nálam elvből csak ajtótól ajtóig közlekedik, soha sehol egy percre sem felügyelet nélkül. :N
A montimat is csak a társaimra bízom rá, ah be kell ugrani egy boltba túra előtt, vagy vmi.
A városi gépen meg három zár van (lánc, U, sodrony), biztos ami biztos. :D

Akkor ezzel le is zárom a biciklis témát.

[ Szerkesztve ]

(#1922) Teasüti válasza Davebowman (#1917) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah amúgy Tasker viszonylatban ehhez szükség lesz az AutoRemote plugin-re, azzal tudsz kommunikálni két Android között. Más módot nem ismerek adatátvitelre Tasker-ben, hacsak nem vmi lassú HTTP request-es webszerveres megoldást készítesz.
Közvetlen offline adatátvitel nem lehetséges Tasker-ben tudtommal (BT, WIFI). Eleve a telefonoknak ehhez tudniuk kell a Wifi Direct-et, vagy a BT szabvány megfelelő kapcsolódási profiljait. Aztán keríteni/készíteni kellene olyan Tasker plugin-t, ami ezeket az interfészeket használja. Nem ismerek ilyet.
Meg amúgy is nevetséges az az egy-két tíz méteres hatótáv, amit tudnak a telefonok. Ez egy class 1 BT-vel még elvben működhetne is a maga 100 méteres hatótávjával, de telefonban csak class 2 BT-k vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1923) Oldman2


Oldman2
veterán

Érdeklődök, hogy a Tasker hogy viszonyul Android 4.3 alatt a Repülőgép üzemmód kapcsolgatásához?

(#1924) vgyuri válasza Oldman2 (#1923) üzenetére


vgyuri
őstag

CM 10.2 (4.3) Security Settings + Helper-rel nálam működik, a Tasker-ben lévő Airplane mode le van tiltva.

(#1925) Oldman2 válasza vgyuri (#1924) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#1926) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kérném az egybegyűltek figyelmét!
Készítek egy AutoVoice frontend-et az utter! mintájára. Jelenleg úgy a negyedére becsülöm a frontend készültségét az utter! szolgáltatásaihoz képest (súlyozott átlag a szükséges fejlesztési időhöz viszonyítva), viszont magyar nyelvű és az AutoVoice működési elvéből adódóan intelligensebb annál..
A kérdésem az lenne, hogy kinek van kedve részt venni a tesztelésében?

Még elég fapados és még csak Tasker-ben létezik, még az első verzió sem készült el belőle, de úgy érzem megérett az első App Factory kiadásra.
Ha minden jól megy holnap, vagy nem sokkal később már tudom küldeni az első verziót a béta tesztelőknek.

Előtte még utána kell járnom a jogosultságok kiosztásához Factory-ban (illetve egyáltalán legyártani Factory-ban, mivel nulla tapasztalatom van vele), valamint a béta változatba be kell építenem egy alapszintű hitelesítést, hogy csak a kiválasztott fórumtársak tudják használni.
Erre lehet még ötletelni, hogy mi lenne megfelelő védelem. Én vmi serial kulcsban gondolkodom.

A szolgáltatáslista idáig:
-Akku infók,
-Böngésző (opera mini indítása, keresés és url megnyitás meg default böngészővel),
-Dátum és idő (világ város helyi ideje is)
-Ébresztő beállítása
-Telefon hívás
Ez utóbbi kettő elvileg felismeri a természetes magyar beszédet. Sokáig szögeltem hozzá a szkripteket. :)

A célom, hogy egyrészt Tasker lehetőségeihez mérten az utter! 100%-át hozza a program, valamint igény szerint kibővíteni a saját eddigi alkotásaimmal is, persze hangutasításhoz szabva mindent.

Jelentkezni (és a továbbiakban támogatást kérni) privátban lehet, a közös dolgokat meg itt a topikban kívánom intézni.
Köszönöm a figyelmet, üdv mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1927) Oldman2 válasza Teasüti (#1926) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi az infókat!

Egy kérdés, szerintem ez még befér ide, hogy milyen követelményei vannak az új frontend-nek?

Pl. a Mariska megléte?

(#1928) Teasüti válasza Oldman2 (#1927) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mariskával készítettem, de az alapértelmezésben beállított motort használja.
Ha vki ismer alternatívát, akkor azzal is működnie kellene.

Feltételek:
GMaps megléte (Tasker miatt), egy magyar nyelvű TTS motor, gyors internet kapcsolat (wifi lehetőleg, csak ne 2G), AutoVoice teljes verziója.

szerk: idővel talán képbe kerülhet a Google TTS motorja is akár, ha lesz belőle magyar nyelvű.
De elképzelésem sincs mennyivel vetné vissza a válaszidőt, ha még a hangot is netről szedné a telefon wav formájában. Sztem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#1929) Teasüti válasza Teasüti (#1928) üzenetére


Teasüti
nagyúr

LOL már van magyar nyelv.
Ugyan nem hivatalos.

(#1930) libacombu válasza Teasüti (#1926) üzenetére


libacombu
csendes tag

Engem érdekelne a dolog.

(#1931) libacombu


libacombu
csendes tag

Az időjárás felolvasót már régóta használom tasker alatt.
Kérdésem az lenne meg lehetne é valósítani a mintájára egy trafipax infó lekérdezőt a police.hu oldalról. Reggel meg csak meg kéne hallgatni van e a környékemen traffi. :)

(#1932) Teasüti válasza libacombu (#1931) üzenetére


Teasüti
nagyúr

2 perc után csak pdf-ben találtam meg a traffik tervezett mérési pontjait. PDF-et nem tudsz feldolgozni.
XML vagy JSON adattáblázatot lehet könnyen feldolgozni Tasker-ben, semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#1933) libacombu válasza Teasüti (#1932) üzenetére


libacombu
csendes tag

Ahh tudtam h nem lesz jó ez a pdf... :(

(#1934) Teasüti válasza Teasüti (#1926) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah igen ,egy picit bővebb már a feature lista, csak elfelejtettem. :C
-Akku
-Alkalmazások indítása,
-Böngésző (opera mini) indítása, valamint url megnyitás és google keresés,
-BT, GPS, Mobilnet, Zseblámpa (ha megy, ha nem nem), Repülő mód,
-Telefon hívás,
-Ébresztő,
-Utolsó sms felolvasása,
-Dátum, idő.

(#1935) leszvigasz


leszvigasz
csendes tag

Sziasztok,

Új tasker felhasználó vagyok, és a következőkben szeretném a segítségeteket kérni:

A telefonomon (LG P940) nem működik megfelelően a közelségérzékelő, emiatt hívás közben, ha elsötétül a képernyő, akkor nem tér vissza ha elveszem a fülemtől, csak ha lerakom a telefont. (illetve néha visszajön, néha nem, vagy csak villog).

Ezért szeretnék egy olyan profilt létrehozni, hogy hívás közben ha egyszer megrázom a telefont visszajöjjön a képernyő, ha kétszer vagy még egyszer megrázom, akkor kapcsoljon ki a kijelző.
Sajnos többszöri próbálkozás után sem jött össze elkészíteni, valamiért nem akar működni. :W
Tudna nekem valaki segíteni elkészíteni?

Előre is köszönöm szépen. :))

(#1936) pleti


pleti
csendes tag

Sziasztok! Szerettem volna csinálni egy profilt, hogy ha csatlakoztatom a fejhallgatót, akkor indítsa el a Play Zenét és kezdje el lejátszani az előzetesen kreált listámat, majd ha kihúzom a fülest, zárja be az alkalmazást.
Eljutottam addig, hogy megnyitja az alkalmazást ha csatlakoztattam a fülest, de utána a mediaban próbáltam megnyitni Music Play opcióval a playlist fájlt, de sehol se találom. Meg tudja valaki mondani, hogy hova tárolja? Rootolás nélkül elérem azt a könyvtárat? Üdv, Peti

(#1937) Bozek


Bozek
nagyúr

Ide is berakom az Overlays-t, mivel Tasker plugin-ként is működik. :)

Megcsináltam BL-re a már említett eredményjelzőt, csak most egy végig elöl lévő widget-ben változtatom 10 másodpercenként a meccseket, hála az említett programnak. Bár egyelőre csak tesztelem, mert volt pár gondom vele és azóta még nem volt újabb gól. Igazából majd NB II-re akarom használni, csak ma épp nem olyan meccsek vannak, ezért ez tesztre jó lesz.

(#1938) bacus válasza Bozek (#1937) üzenetére


bacus
őstag

Néztem a demo-t, de egyelőre nem tettem fel, ált. nem támogatom az ilyen stay on top-t :)

Tasker pluginként mit csinál?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1939) Bozek válasza bacus (#1938) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igazából csak a megadott profilokat ki-be kapcsolgatja. Tehát eseményhez tudod rendelni, hogy mikor jelenjen meg a widget és mikor ne. [link]
De ezt csak a Pro verzió tudja.

Nekem szükségem van ezekre néha, mivel az említett oldalnak tudósítok NB II-ről és egyszerűbb, ha a böngésző nem használt területére dobom a widget-et és csak rá kell pillantanom. Ugyanezen okból használom a Floating Timer / StopWatch-ot is. Persze ehhez majd át kell dobnom az egészet a Nexus 7-re is, mert azon dolgozok.
Mondjuk most hétvégén nem lesz rá szükségem (legalábbis a Tasker-re), mivel a Duna TV-s közvetítés miatt pénteken 15:30-kor játszunk, a többi meccs meg szombaton illetve vasárnap lesz.

(#1940) bacus


bacus
őstag

Szeretnék taskerrel bizonyos feltétel után automatikusan vpn kapcsolatot nyitni. Ezt a tasker (még) nem tudja, a SecureSettings elvileg igen.

A task beállitásánál (az SS confignál) kb 3mp után kapok egy hibaüzenetet, ami csak felvillan, majd eltűnik.
Az ablakban nem tudok kiválasztani egy VPN kapcsolatot sem, mert azt irja No VPN configured.

Alatta kisbetüvel : Only VPN connections with stored account information are supported.

Nekem 2 VPN kapcsolat is van a telefonban, miért nem engedi kiválasztani? Tud valaki valami okosat mondani?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1941) bacus válasza bacus (#1940) üzenetére


bacus
őstag

úgy látom, ez valami SS bug lesz...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1942) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Sziasztok!

Most ismerkedem még csak a taskerrel. A következő dolgot szeretném megoldani.
Bizonyos biztonsági előírások miatt kényszerítetten van képernyőzár pin kóddal.
Ezt szeretném feloldatni.
Működik is a dolog az Input/Type action-el, kis szépséghibával. Ugyanis Entert-t (OK-t) nem tudok másképp beadni neki, csak ha az Enter után van még valamilyen non-white karakter. Ez viszont elég érdekes dolgokat képes produkálni.
Most gyakorlatilag beüti a PIN-t, egy enter-t és utána egy . karaktert.
Van rá megoldás hogy ne kelljen az extra karakter?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#1943) Teasüti válasza bucsupeti (#1942) üzenetére


Teasüti
nagyúr

SS az nem rendeltetésszerűen működik nálad, vagyis biztonsági problémákat okoz?
Ha az is működik, akkor feloldhatnád a zárat a felülbírálásával.

(#1944) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Ha van egy HTML oldal, amin van egy gomb, azt hogyan tudom Tasker segítségével "megnyomni"?

(Van egy wireless kamerám, melyen egy linux alapú rendszer van, de nem férek hozzá, csak a vele kapott webfelületen. A hozzá kapott Android programmal nem elérhetőek a preset gombok, csak webfelületen. Azonban webfelületen nem érhető el a hang belehallgatás. Ezért készítenék egy layert az Android app elé benyúlósan, melyen rajta lennének a preset gombok, amit a Tasker meghív http csatornán.)

Így néz ki az egyes preset gombja:
<input type="button" class="b" onclick="callcmd(31)" value=" 1 ">

Ezt hogyan emulálom Tasker segítségével?

Google: Sancho blogja

(#1945) Nmsbalint


Nmsbalint
csendes tag

Sziasztok,

bocs, ha már volt, de még csak a fórum felénél tartok olvasásban, a keresővel pedig nem találtam választ:
Olyan profilt szeretnék létrehozni, melyet task-al kapcsolgatok. Szóval context-re nincs szükségem. Ennek mi a módja? Csinálni kell egy kamu context-et?

Köszi!

(#1946) LordRajZoL válasza Nmsbalint (#1945) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Lehet magában is Taskot csinálni.

zZz

(#1947) Nmsbalint válasza LordRajZoL (#1946) üzenetére


Nmsbalint
csendes tag

A külön task az nem oké, mert: az az indító task folyamatosan fut addig, míg az indított task le nem fut. Márpedig az indító task egy EXIT task.

(#1948) LordRajZoL válasza Nmsbalint (#1947) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Idözitö?
Dátum
Nap
Képernyö on/off?

Vagy ird le részletesebben mire is gondolsz konkrétan.

Az exit taskba Stop az elözöt?

[ Szerkesztve ]

zZz

(#1949) Nmsbalint válasza LordRajZoL (#1948) üzenetére


Nmsbalint
csendes tag

"A" profil exit task-jában el szeretnék indítani egy wait-et. Ha a wait egy egyedülálló taskban van, akkor az említett exit task nem fut le addig, míg az egyedülálló task le nem fut. Így Az exit task futása miatt az "A" profil taskja nem tud újra elindulni. Ezért szeretnék a különálló task helyett egy külön profilt indítani, mely profilhoz nincs szükségem contextre. Ebben a Profilban lenne benne a wait-es task. Hülyeség?

(#1950) ERPY válasza Nmsbalint (#1949) üzenetére


ERPY
őstag

Miért nem írod le konkrétan mit szeretnél megcsinálni?

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.