Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#251) mandras81 válasza Teasüti (#246) üzenetére


mandras81
senior tag

"%SCRLCK változó nincs alapból, azt a kolléga maga hozta létre egy profilban - pl. figyeli valahogy, hogy mikor zár le a képernyő (ne kérdezd, h hogy, ez nekem sem tiszta, hisz nincs rá context, ha jól látom)" - Context/Event/Display/Display OFF - ekkor kap 2 értéket, Display Unclocked - ekkor kap 1 értéket.

(#252) Teasüti válasza mandras81 (#251) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Képernyő kikapcsolása technikailag nem lezárás. ;)

(#253) mandras81 válasza Teasüti (#252) üzenetére


mandras81
senior tag

Ott a pont, de ez legyen annak a problémája, aki nem állítja be, hogy a képernyő kikapcsolásakor automatikusan lock-oljon a telefon. :))

Egyébként, hol lehet beállítani, hogy ne zárja le a képernyőt, ha kikapcsolom?

(#254) Teasüti válasza mandras81 (#253) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gyári romon fogalmam sincs.
CM-ben pedig a CM menüben.

(#255) mandras81 válasza Teasüti (#254) üzenetére


mandras81
senior tag

Akkor én is javítalak, mert gyári rom-on nem lehetséges (legalábbis az enyémen): Képernyő kikapcsolása STOCK rom-on technikailag lezárás. ;)

(#256) ERPY válasza mandras81 (#253) üzenetére


ERPY
őstag

ICS alatt beállítások / biztonság / képernyőzár / nincs
GB alatt nemtudom sajnos, van-e erre lehetőség. De a nolock appal elvileg megoldható ott is.

(#257) mandras81 válasza Teasüti (#252) üzenetére


mandras81
senior tag

Mondjuk, a mi szempontunkból igazából lényegtelen, hogy lezárt, vagy csak kikapcsolt. Nekem csak azért kell a változó, mert ahhoz kötöm, hogy mikor használom a telefont. Tehát, ha csak meg akarom nézni az időt a lock-olt képernyő, akkor ne induljon el a hozzárendelt funkció. Viszont annak, akinek nincs képernyőzárja, maga a képernyő bekapcsolása (Event/Display/Screen ON) a funkció indításának a kezdete.

[ Szerkesztve ]

(#258) Teasüti válasza mandras81 (#257) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És mit csinálsz a Tasker-rel, ha "használod" a telefont éppen?

(#259) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv visszatértem megint egy kis Tasker tesztre. :-)
Ha nekem a lent látható módon nem hajlandó kevesebbet zabálni mint 20 MB RAM, akkor mit kezdjek vele? 4 egyszerű profilom van. Ha beállítom, hogy ne az előtérben fusson akkor sem lesz kevesebb, és érdekesség ha kikapcsolom magát a Tasker-t, akkor sem lehet kilőni a memóriából. Ez miért van? Ez már örökre ott foglala a helyet míg élek? :)
Ennél még a Launcher-em is takarékosabb, pedig az jól meg van pakolva.

[ Szerkesztve ]

(#260) Teasüti válasza atillaahun (#259) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem ne foglalkozz vele!
Android majd foglalkozik vele, ha kezd elfogyni.
Az a pár mega meg amúgy sem zavar sok vizet, nem ezen fog múlni a funkcionalitása a rendszernek.
A lelkibékéd helyreállításához meg vegyél be egy-két leszarom tablettát! :DD

Komolyra fordítva fogalmam sincs, mi lehet nálad más, mint mondjuk nálam.
Nagyon fura, nálam pl 11 mega, pedig 4 profilnál azért jóval többet használok.
Kérdezz rá a google csoportban, hátha!

(#261) atillaahun válasza Teasüti (#260) üzenetére


atillaahun
veterán

Leszarnám én nagy ívbe ha telne 1 GB RAM-os telefonra, de sajnos nem így van. Ezen meg nagyon meg kell nézni mi fut, meg mennyit foglal, mert aztán jönnek a lassulások, meg FC-k.
Rákérdezek ott köszi.

(#262) Teasüti válasza atillaahun (#261) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is 512-es telefonnal élek, 800 mhz társaságában, wakelag-ot leszámítva nem szokása lassulni...

(#263) atillaahun válasza Teasüti (#262) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát ha csak 1-2 plusz programod van, amikre néha ránézel, akkor elhiszem, de hogy ha ráraksz pár tucatot, mondjuk egy 40-50 darabot mint én, és még használnád is őket, főleg egyszerre, váltogatva egymás között, akkor attól már letérdel az Android.

(#264) Teasüti válasza atillaahun (#263) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jelenleg 108 progi van fent Tibi szerint (ide tartoznak a rendszeralkalmazások is).
Alapból 110 mega körül foglalnak és ugyanennyi van szabadon. Párhuzamosan max 2-3 progit szoktam futtatni, nyilván ilyenkor már nem marad bent a ram-ban a böngésző mondjuk. Váltáskor újra szokta indítani a programot. De a rendszer válaszideje nem csökken le.

Tabletem is "csak" 512-es, de azon már ICS van. Ott se szokott beférni a ramban párhuzamosan több alkalmazás, újraindítgatja őket váltáskor, de a válaszidő itt sem csökken. Az életemből pont egy indítással vesz el többet. De hát ennyi kompromisszumot megért szerintem a barátságos készülék ár. :K

Jah és ezen a jelenségen nem segít az se sokat, ha kicentized a ramot. Tök mindegy, hogy 5-10 mega híján nem fér be, vagy 20-50. Ha nem elég neki, akkor úgyse leszel előrébb.
Kár ezen túráztatni magad.

[ Szerkesztve ]

(#265) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Nekem SII-n 6.5-7 mega 10-12 aktiv profillal.

Tabon 2 profilal szintén 7 mega

zZz

(#266) volvoguy válasza Teasüti (#246) üzenetére


volvoguy
addikt

Üdv! Próbálkoztam különböző változókkal de egyik se sikeredett, csak alap dolgokat tudok megcsinálni a Tasker-el...

Pl.:
Szeretném, ha bekapcsolna a kihangosító amikor leteszem a készüléket az asztalra...DE csak akkor ha hívás van folyamatban..

Szóval...
First Context: State - Sensor - Orientation - Face Up
Select Action Category: Audio - Speakerphone - ON

Eddig okés...de ezzel ugye akárhányszor lerakom a készüléket bekapcsolja a kihangosítót...mit kell tennem hogy csak akkor ha hívás van folyamatban?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#267) LordRajZoL válasza volvoguy (#266) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

State Phone Incoming Call?

zZz

(#268) volvoguy válasza LordRajZoL (#267) üzenetére


volvoguy
addikt

Az csak akkor ha bejövő hívást kapok...de ha én kezdeményeztem a hívást akkor nem....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#269) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Jogos. átnézve taskert a változok közt van egy két call outos paraméter. csak fene tudja hogy reagál hivásnál. s mennyi idö múlva aktualizálja

zZz

(#270) volvoguy válasza LordRajZoL (#269) üzenetére


volvoguy
addikt

Hozzak létre én egy változót a "Variable Set-ben"?? De mit? %CALL? Próbáltam de nem müxik...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#271) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Nem vannak gyári változok
csak nem tom mi az alapértéke

zZz

(#272) mandras81 válasza volvoguy (#266) üzenetére


mandras81
senior tag

"Még nem csináltam ilyet, de gondolom annyi az egész, hogy létrehozol egy profilt, aminek az egyik context-je a State/Sensor/Orientation (Face Up - ha azt akarod, hogy "pofával" felfelé letéve a telefont kihangosítson - viszont, ez veszélyes, mert mindig ki fogja hangosítani, ha le van téve így a telefonod), a másik pedig a State/Variable/Variable Value (Value: %INCALL Op: matches Value: 2 - ez egy beépített rendszerváltozó, és azt jelzi, hogy hívásban vagy (2), vagy sem (1)).

Aztán létrehozol egy Task-ot, amibe berakod az Task/Audio/Speakerphone (On)-t, és érdemes egy exit task-ot létrehozni ugyanígy, csak ott Task/Audio/Speakerphone (OFF) legyen, így ha nem teljesül a profil két feltétele egyszerre, tehát a hívásnak vége, VAGY a telefon elmozdul vízszintesből, akkor kikapcsolja a speakert."

[ Szerkesztve ]

(#273) Teasüti válasza volvoguy (#268) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Offhook nevezetű context kell neked az orientation mellé másodiknak. Hívásoknál keresd, azt most meg nem mondom, h event vagy state. Keresgélj! :) Aztán aktiválódik, ha mindkét context teljesül.
Amúgy nézted már a kreálmányaimat? Pl ezt is megcsináltam már és letölthetővé tettem.

Szerk: nem kell ehhez exit task, mivel a speakerphone egy beállítás, amit visszaállít a Tasker, ha deaktiválódik a profil.

Változók használatára is láthatsz nálam száz példát, teljeskörű felhasználásra, sok-sok fejtörővel, amennyiben még csak most ismerkedsz a programozással. ;)

[ Szerkesztve ]

(#274) Teasüti válasza mandras81 (#272) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs ilyen beépített változó, miről beszélsz? :U
Főleg, mivel a beépítettek nem az 1-es és 2-es érték sémát használják.

(#275) mandras81 válasza Teasüti (#274) üzenetére


mandras81
senior tag

Ok, benéztem.

Szemforgatást mellőzzük, ha kérhetem.

(#276) Teasüti válasza mandras81 (#275) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy keresgéltem előtte, és lehet a következő verziókban már benne lesz.

(#277) mandras81 válasza Teasüti (#276) üzenetére


mandras81
senior tag

Ahonnan vettem, ott a szövegkörnyezet arra engedett következtetni, hogy ez rendszerváltozó, de mivel csak be volt építve egy task-ba, és én nem használtam, ezért nem jártam utána...

Szumma szummárum, megint tanultam valamit! :))

[ Szerkesztve ]

(#278) Teasüti válasza mandras81 (#277) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem egyre gondolunk. :))

(#279) volvoguy válasza Teasüti (#273) üzenetére


volvoguy
addikt

Kipróbálom...

Context:
- Orientation: Face Up
- Phone Offhook

Action:
- Speakerphone ON

Így jó? A Context-nél a sorrent mindegy, hogy most az Orientationt raktam be elsőnek? Am sok Action-nél van az hogy "Toggle"...ennek mikor van jelentőség?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#280) LordRajZoL válasza volvoguy (#279) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Toggle aktuális állapotot váltja át
Ha on akkor off, ha off akkor on

Contentnél akkor teljesül a feltétel ha több van s mind igaz
Sorrend fene tudja
Tesztelni kénne

zZz

(#281) atillaahun


atillaahun
veterán

Nekem is akadna még itt egy gyors kérdés lefekvés előtt mielőt földhöz basznám a telefont (Tasker-t magában sajnos nem tudom). Ha megadtam egy Cell near-es feltételt, ami a jelenlegi helyzetem, és ezt a Tasker meg is erősíti mert zöld a profil, akkor miért nem aktiválja a hozzárendelt feladatot? Mindegy egyébként mit adok hozzá, hogy rezgő mód vagy auto fényerő, pipával bezárom és baszik megcsinálni. :(((

(#282) volvoguy válasza LordRajZoL (#280) üzenetére


volvoguy
addikt

Action-nél a "Toggle"-vel igazából akkor egyes esetekben kiváltható az "Exit Task"?

Pl.
- Context: Time 07:15 - 18:15
- Action: Auto Brightness

Az Auto Brigthness mi legyen? ON és legyen neki egy "Exit Task"-ja, ami ugye OFF....avagy legyen simén Toggle, így 07:15kor simán nulla fényerőről aktiválja az autó fényerőt, 18:15kor meg vissza kikapcsolja? Ilyen esetben elég ha "Toggle"-re állítom? Vagy kell neki "Exit Task"?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#283) volvoguy válasza LordRajZoL (#280) üzenetére


volvoguy
addikt

Action-nél a "Toggle"-vel igazából akkor egyes esetekben kiváltható az "Exit Task"?

Pl.
- Context: Time 07:15 - 18:15
- Action: Auto Brightness

Az Auto Brigthness mi legyen? ON és legyen neki egy "Exit Task"-ja, ami ugye OFF....avagy legyen simén Toggle, így 07:15kor simán nulla fényerőről aktiválja az autó fényerőt, 18:15kor meg vissza kikapcsolja? Ilyen esetben elég ha "Toggle"-re állítom? Vagy kell neki "Exit Task"?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#284) volvoguy válasza LordRajZoL (#280) üzenetére


volvoguy
addikt

Véletlen 3x küldte el..

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#285) Teasüti válasza atillaahun (#281) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már egy aktív profilt szerkesztettél, akkor előtte illik újra betölteni a profilokat (vagy újraindítod a Tasker-t, vagy kikapcsolod és újra be). Egy profil aktiválásakor csak egyetlen egyszer fut le az enter task, akkor, amikor aktiválódott. Utána csinálhatsz bármit, amíg nem aktiválódik újra, addig nem fog lefutni még egyszer.

Cell near tipikusan ilyen, hogy max akkor csinálja meg megint, ha elmész onnan, ahol vagy, majd visszajössz. Vagy ki-bekapcsolod a Tasker-t. Esetleg repcsi mód, vagy 2G/3G váltás (ennél viszont figyelj arra, a két hálózat között eltérő GSM cella azonosítók vannak. Ha nem mérted be mindkét hálózatban a pozíciót, akkor csak az egyikben fog működni a profil, amelyikben létrehoztad azt)

(#279) suti_88
Orientációnál a képernyő "nézése" jelenti az irányt. Face up annyit tesz, hogy képernyővel felfelé, vagyis hátlapjára rakod le a telefont, illetve az néz a padló felé. Ha a hangszóró a mobil hátán van, akkor érdemesebb inkább Face Down-t használni... :P

A Context-ek sorrendje teljesen mindegy, hisz a feltételek közt ÉS kapcsolat van. De a logikai műveleteknél amúgy is mindegy a sorrend.

"Am sok Action-nél van az hogy "Toggle"...ennek mikor van jelentőség?"
Fogalmam sincs, egyszer sem vettem még hasznát. :D

"Action-nél a "Toggle"-vel igazából akkor egyes esetekben kiváltható az "Exit Task"?"
Az exit task lényege, hogy akkor fut le, ha deaktiválódik a profil.
Ámbár a Tasker azt tudja, hogy az Enter Task-ban lévő beállításokat visszaállítja, ha deaktivál a profil, de ez nem ugyanaz, mint a toggle. Toggle az egy két állású kapcsoló szerint működik, lényegtelen, hogy melyik állásban volt éppen, átvált a másikra.
Viszont nem egy beállítás van, ahol nincs toggle, mivel nem csak két értéket vehet fel a beállítás (pl a "csúszkás" beállítások tipikusan ilyenek).

Beállítás mindaz, amely task-ok mellett egy fogaskerék ikont látsz. A többi - Tasker "villám" ikon - egyszeri parancs, azok csak simán lefutnak az Enter Task-ban, nem vonhatók vissza.

Mint feljebb írtam az ilyen esetekben nincs szükség Exit Task-ra.
Exit Task-ba vagy egyszeri parancsokat raksz, vagy pedig megismétled az Enter Task-ban lévő beállítás parancsokat ugyan úgy, és ezt a Tasker úgy értelmezi, hogy nem kell visszaállítani azt a beállítást.

Illetve ha már belementem, akkor van egy kikötés:
csak Enter Task-ban lévő beállításokat állítja vissza, a beágyazott Task-okban lévőket nem.
Vagyis ha az Enter Task-ban meghívsz egy alprogramot - másik Task -, az abban szereplő értékeket már nem állítja vissza. Ezt tudatosan ki használjuk is, ha nem akarjuk visszaállítani a módosított beállításokat.

Amúgy javaslom alkalmazni mindenkinek azt a formulát, amit feljebb bevezettem, ha profilokat írtok ide.
Így néz ki (mint mikor vágólapra kirakjátok a profil leírását Tasker-ben, csak még emberibben, letisztázva):

Profil neve
Context:
első context elérési útja/neve [paraméterei]
második context ......

Enter Task:
1. action elérési útja/neve és paraméterei (pl alább:)
2. display/display brightness level 255 if %BATT > 80
3.
stb

Exit Task:
1.
2.
3.
stb.

(#286) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Ha aktiv teljesült feltételes profilt modositasz, csak akkor mükszik legtöbször ha ki be kapcsolod
én ugy szoktam

Toggle nem váltja ki exit taskot mivel bármit is adsz meg csak egyszer fut olyan mint az on off
widgetes gyors profilnál érdemes használni mert akkor tudod milyen állapotba van telo
Pl widget timer 30 perce kuss mert alszol, értekezlet bármi

zZz

(#287) atillaahun válasza Teasüti (#285) üzenetére


atillaahun
veterán

A profil meg a Tasker kapcsolgatása valahogy nem nagyon akart segíteni a dolgon, úgyhogy végül töröltem, és létrehoztam egy újat, így már működik. Köszönöm a választ. :)

Azt nem tudom egyébként sehogy kideríteni, hogy a Cell Near-ben kiválasztott adótornyok hol vannak, és legalább közelítőlegesen mekkora a hatótávjuk? Csak hogy ha elmegyek itthonról, akkor mekkora távolság múlva számíthatok rá, hogy lefut a hozzárendelt feladat. Konkrét a telefon néma módba rakása. Jó lenne azért nagyjából tudni. :U

Illetve egy másik kérdés, hogy megcsináltam most ezt a cella alapú otthonról elmenős némítós profilt, ami a media hangot is leveszi.
Viszont csináltam egy olyat is, hogy ha bekapcsolom a Navit, akkot maxolja a media hangot.
Na most ez utóbbi meg is történt mikor elindítottam itthon, csak amint távolabb értem a kocsival életbe lépett a némítós profil és levette a media hangot. Pedig direkt ennek elkerülése végett a navis profilnak az alap 5-ös szintről 6-osra emeltem a prioritását a tulajdonságaiba. Akkor ez most mégse erre való?
Vagy hogy tudom beállítani, hogy melyik legyen az erősebb profil? Ilyen bonyolult egymásba ágyazgatások, meg extra profilok létrehozása nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#288) Teasüti válasza atillaahun (#287) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A prioritás csak arra szolgál, hogy ha párhuzamosan fut kettő vagy több Task, akkor melyiket futtassa elsőként.
Az, hogy melyik Profil legyen "erősebb", annak a prioritáshoz vajmi kevés köze van.
Ezt bizony programozós trükkökkel kell megoldani.

Pl kézenfekvőnek tűnik két egymásnak ellentmondó Profil esetén az "erősebbnél" berakni egy olyan parancsot, ami kikapcsolja a másikat, majd deaktiváció esetén visszakapcsolja.
Én is előszeretettel alkalmazom ezt, mivel így még erőforrást is lehet spórolni.

Tehát esetedben a navis profil Enter Task-jába rakj be egy olyat, hogy kapcsolja ki cell near-es profilt, majd Exit Task-ba meg, hogy kapcsolja be újra.

VAGY ha csak a média hangerő parancsot akarod megakadályozni a cell near profilodban (mert amúgy navigálás közben is le akarod némítani - vagyis azt akarod, hogy a másik profil is lefusson -, akkor csak ki kell szelektálni azokat a parancsokat, amik interferálnak egymással.
Pl a "gyengébb" profilban a média hangerő parancsához hozzáadsz egy feltételt, hogy csak akkor hajtsa végre, ha nem aktív a navis profil.
If %PACTIVE !~ *navi profil neve*

szerk: adótornyok helyzetét telefonnal ugyan be nem méred. :)
Talán neten van vmi hasonló szolgáltatás, ami térképre helyezi őket, de mintha már én is túl estem volna ezen a kérdésen. Nem lehet tudni a hatótávolságokat. Kísérlet és tapasztalat.
Ezen csak annyit lehet segíteni, hogy Cell Near mellé használsz másik, pontosabb helyzetmeghatározást is, ha nem felel meg neked így, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#289) LordRajZoL válasza atillaahun (#287) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Open Signal Maps

Sajnos Vodafonnál 3g nem müködik csak edge
Gps pozicio alapján berajzolja az aktiv tornyokat.
Egyébként rásegitettem a Cell Near profilra plusz feltétellel, pl wifi, vagy és villanyra kötve

[ Szerkesztve ]

zZz

(#290) Teasüti válasza LordRajZoL (#289) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elég hiányos az adatbázis, de legalábbis vicces, hogy nálam pl egyetlen tornya lenne a szolgáltatómnak 50 km-es körzetben. :DDD
Vmint a lefedettség sem passzol vhogy a tornyok helyzetéhez.

Mindenesetre köszi a linket! :R

(#291) atillaahun válasza Teasüti (#288) üzenetére


atillaahun
veterán

Áhá, most már értem mire való az az If ott a feladatoknál és hogyan működik. Köszi, valóban így a leglogikusabb. Beállítottam, remélem most már már menni fog ahogy elképzeltem.

(#289) LordRajZoL
Igen én is ránéztem, van összesen 6 torony Miskolcon, fele a Tré-jé, másik a Voda-jé. Telenor úgy látszik kiszorult. :) Kicsit szegényes valóban az adatbázis. Azért köszi.
Az utolsó mondatod viszont nem egészen értem, ha nekem szól.

[ Szerkesztve ]

(#292) Teasüti válasza atillaahun (#291) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elkezdtem használni az oldal alkalmazását, talán majd idővel bővül az adatbázis általam is egy kicsit. :C
Gondolom a progi beméri a tornyokat, ahogy közlekedem a városban és térképre helyezi a jelszintekkel együtt.
Elképzelésem sincs mennyire lehet elterjedt, de ha azt nézem milyen szegényes az adatbázis, sztem max pár ember használhatja.

[ Szerkesztve ]

(#293) atillaahun válasza Teasüti (#292) üzenetére


atillaahun
veterán

Ja hogy ez ilyen csináld magad program. Aszittem telefonon is ugyanezeket mutatja majd. Hát ha neked beválik, akkor írd meg, és lehet én is megyek pár kört kocsival a városban. :)

(#294) Teasüti válasza atillaahun (#293) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Augmented reality játék unatkozó embereknek. :C
Csak most szellemek, zombik helyett adótornyokra vadászok. ;]

(#295) LordRajZoL válasza Teasüti (#290) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Minél többen használjuk s feltöltjük cellainfot annál pontosabb lesz
Sajna nálunk még nem annyira elterjedt.

Úgy értettem hogy mikor én hazaérek akkor telefon go töltö, s megy fel wifire
Ezért lehet plusz feltételnek beadni
Pl cellainfo alapján valamikor meló helyre rak. Mondjuk csak 8km-re van tölem s vidék, lehet tényleg egy torony van

[ Szerkesztve ]

zZz

(#296) atillaahun válasza Teasüti (#288) üzenetére


atillaahun
veterán

Kipróbáltam az If-es megoldást ahogy írtad, de nem megy. Kikerültem a cella hatóköréből, de navi közbe ugyanúgy lenémította a media hangot.
Ugye a csillagokat nem kell beírni a profil neve mellé?

(#297) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Kipróbáltam a progit, elég nagy tudású. :)
Viszont egy egyszerű problémát nem tudok vele megoldani: Azt szeretném, hogy este 9 és reggel 9 között ne szinkronizáljon semmit.
Így csináltam:

New Profile: Este
Context: Time From 21:00 To 09:00
New Task: Sync off
Action: Net/Auto Sync Set Off

Kellene még valami ? Próbaképpen átállítottam az időpontot, de nem történik semmi. :F

(#298) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Hogy érted hogy nem csinál semmit?

Nem kapcsolja le háttér szinkrotn?
Adat szinkron nem egyenlö mobil illetve wifi kapcsolattal
azok megmaradnak
Csak "háttér" dolgok nem mennek, de van olyan progi ami ilyenkor is kimegy
A szabvány adatforgalmat tiltja de a többit nem igen

Taskot tesztelted mostani idöbe vagy maunális startal
Nekem LG-540-en nem müködött mert még Airból is felhozta telót mikor naptár frissült éjfélkor

Nem rögtön jelzi hanem pár másodperc múlva.

Ha nem fontos a telefon rész akkor tedd Airplane módba

[ Szerkesztve ]

zZz

(#299) _ATi_1 válasza LordRajZoL (#298) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi a gyors választ.

Kipróbáltam Wifi off taskkal is, és Auto sync off-fal is, de nem történik semmi. Gondolom a beállításokban látnám, hogy ki van kapcsolva az Auto Sync.
Elég lenne csak az e-mailt kikapcsolni.
Mostani időben teszteltem: A profil kezdő időpontjának megadtam egy pár perccel később időpontot.
HTC Desire telefon, ICS ROM-mal.

(#300) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Hát én még LG-re vettem meg Taskert s sajna volt olyan funkció ami nem ment SII-n
Úgy nézz ki te is ennek szaladtál neki
Reménykedni/jelezni kell gondot hátha javitják

Egyébként custom romos vagy gyári?

Addig szégyen szemre
Timerific
Illetve Locale
ezek se rosszak

[ Szerkesztve ]

zZz

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.