Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#951) palancsa válasza Teasüti (#949) üzenetére


palancsa
csendes tag

Kedves Teasuti! Nagyon köszönöm! Nem erről a linkrol szedtem le először,innen zökkenőmentesen ment minden. Már egész testre is szabtam a projekteket, kitotoroltem amire nincs szükségem, mint pl a suli profil. A home-ot wifi near-el állítottam be, mert a cella infos beállítást nem találom, meg nem is értem. De a legjobb az egészben hogy sok helyen megértettem a beallitasokat, sokat tanultam így.
Két dolgot nem érték még. Az egyik, h ha nincs semmi a google naptaramban(ezt nem biztos h sikerült beállítani), vagy nem találja a naptart, akkor az általam beállított ébresztő után is beszél?
Illetve a koponyeg.hu-nál hogy állítom be hogy a szegedi időjárást mutassa? Vagy automatikus?
Előre is köszönöm a választ és mindent! Puszi: Aniko

(#952) Teasüti válasza palancsa (#951) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tesz semmit, a köz javára raktam fel ezeket, örülök, ha célt értek végül. :)
(Ettől függetlenül az én szellemi tulajdonom, ha viszontlátom vmelyiket a Play-en, velem gyűlik meg a köz baja. ;] )
A gyári androidos ébresztésre reagál az Alarm event. Igen, beszél majd. De ha előzőleg nem töltötte le a naptárból az adatokat, akkor csak az időjárást olvassa fel. Ami meg nem automatikus, hanem felmész a Köpönyegre, letöltesz egy rss feed-et, miután megnézted a saját városod időjárását, majd az rss feed url-jében megtalálod a regió kódodat, amit meg kell változtatni Tasker-ben a Http Get parancsnál. Meg lehetne csinálni automatikusra, de túl bonyolult - beszerezni a régió kódokat, majd a lekért pozíciót egyeztetni Magyarország régióival (utóbbira ötletem sincs, de talán a Google Maps API-ja képes lehet rá).

(#950) LordRajZoL
Hát jah, elvégre sosem volt célom univerzálisan használható kész megoldásokat szolgáltatni, csak amolyan tanuló példákat. :R
Ezek ebben a formában nekem vannak testre szabva. :)

Gondolkodtam már rajta, miként lehetne ebből univerzálisan futtatható app-okat készíteni, de annyi mindenre kellene gondolni hozzá, h nagyon nyögve nyelősen lehetne ezekből Play-re való app-okat gyártani. :(
Már egy telefon inicializálása is fejtörés okoz, hogy bármilyen telefonon azt csinálja, amit szeretnék, vagy ha nem, akkor automatikusan hozzá idomuljon az adott környezethez. :F

[ Szerkesztve ]

(#953) LordRajZoL válasza Teasüti (#952) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Már az is szép amiket eddig csináltál s megosztottad
Én kicsit kerge modon kodolok már elég régóta, pöttyet életveszélyesen
2 hét múlva már én se értem miket csináltam xD

Ez a hátránya a nyitott Android platformnak meg a többszáz hardvernek , de ez az elönye is

Lásd Pc-n NVIDIA, ATI

[ Szerkesztve ]

zZz

(#954) palancsa válasza Teasüti (#952) üzenetére


palancsa
csendes tag

Gondolom már eleged van belőlem, meg a butuska kérdéseimből...
De csak még egyet lécci lécci lécci....

Szóval a köpönyeget sikerült belőni ha minden igaz, nagyon köszi! (sosem jöttem volna rá, hogy a weblap jobb felső sarkában lévő kis miniatűr ikon hozza a megoldást:))

A do Calendar taskban van egy HTPP get, abban egy PATH: ide volt irva egy zárójeles rész, amibe valamilyen ID-t kell beírni, /%40gmail.com/private-(..)/basic/, na én kis naív beírtam a felhasználónevemet a zárójelet kitörölve ----kérlek ne nevessetek ki :)----de gondolom nem ezt kell, mert amikor este do calendar volt, valami hibákat írt ki. (sajnos olyan gyorsan eltűnt, hogy nem sikerült feljegyezni) És az ébresztőt sem állította be.

Ebben még esetleg tudnál segíteni? azután ígérem próbállak békén hagyni:)

Előre is köszönöm. Puxa: Anikó

(#955) Teasüti válasza palancsa (#954) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne mondj ilyeneket! :N
Ha így lenne, válaszra se méltatnálak. ;]
Ez egy fórum, és épp ez a lényege. :)
Ugyan nekem eddig nem igazán térült meg a befektetett energia ebből a topikból (a munkáimat nem befolyásolta egyáltalán), de kineveltem egy pár fős közösséget, ha lehet így fogalmazni. :D
Meg aztán vhol el kell kezdeni!

Do calendar...
Keress rá a topikban a "privát url" kifejezésre! ;)

Aztán a jövőben se zavartasd magad, ha kérdésed akad!
Remélhetőleg vki válaszol majd, ha nem is feltétlen én.
Ez is volt a célom a topikkal, h magyar nyelvű segítséget találjunk és nyújthassunk.

Ha megy az angol, akkor ajánlom figyelmedbe neked is a Tasker Google csoportját.
Felkészültebb és jóval nagyobb közösség a miénknél.
Ami engem illet, én oda járok segítségért. :B

[ Szerkesztve ]

(#956) Cindercone82 válasza Teasüti (#955) üzenetére


Cindercone82
tag

Szia!
Sikerült "szóra bírni" az ébresztős projektet! Nagyon jó! Mondjuk párom reggel megijedt tőle hogy ki a franc beszél mellettem :)
Most hogy megvettem Mariskát (már pár hónapja de eddig nem nagyon használtam) próbálom hasznosítani. Leginkább akkor jön jól ha zenét hallgatok és a telefon a táskában van. Az nagyon hasznos hogy bemondja a hívó nevét. Rengeteg zsebben kotorászástól kímél meg nap mint nap.
Most még olyan profilon gondolkozok, hogy a headset felvevő gombjának a megnyomásával bemondja a pontos időt. Az hasznos lenne. Mondjuk sportolás közben.
Na meg arra gondoltam, hogy az általad készített projekből ki lehetne valahogy szedni az időjárás letöltés+időjárás kimondása taskot úgy hogy egy taskba össze legyen rakva? Mert azzal egy viszonylag univerzálisan használható taskot kapnánk amiből akár widgetet vagy a az általam leírt headset gombjára reagáló profilt létre lehetne hozni..

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#957) Teasüti válasza Cindercone82 (#956) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Programozás alapelvei szerint a moduláris felépítés éppen azért előnyös, mert elég egyszer elkészíteni vmit és azt több helyen fel tudod használni. Vagyis: nehogy egybe gyurmázd a különböző task-okat! Inkább egy újban hívd meg őket, úgy sokkal egyszerűbb! :K
Vhogy így:
1. Perform Task Get weather
2. Perform Task Say Weather

1. Perform... Do calendar
2. Perform... Say Weather

stb.

Csodálkozom, h a hivó fél nevének mondogatása rendesen működik. :DDD
Én nem tudom megszokni, h párhuzamosan mondja a csengőhanggal.
Az meg esélytelen, h szüneteltesse a csengőhangot.

(#958) Cindercone82 válasza Teasüti (#957) üzenetére


Cindercone82
tag

engem nem zavar közben a csengőhang. De mi van ha beállítod hogy fülesre csatlakozva egy semlegesebb csengőhang legyen beállítva? Csinálsz egy halkabb jelzőhangot és kiválasztod ehhez a profilhoz.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#959) vgyuri válasza Teasüti (#957) üzenetére


vgyuri
őstag

A hívó fél nevének bemondására az is megoldás, hogy mindenkinek egyedi csengőhangot állítasz be, aminek az elejére bemondod a hívó nevét és összefűzöd egy csengőhanggal, így Mariska helyett a saját hangod szólal meg és még külön program sem kell hozzá. :D

(#960) Cindercone82 válasza vgyuri (#959) üzenetére


Cindercone82
tag

Csak 200+ kontakt esetén elég macerás :)
Most éppen azon matekolok hogy ütenet (SMS) és Gmail értesítés esetén is motyogjon a jány a telefonban.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#961) Teasüti válasza vgyuri (#959) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meg köztudott, h Android bár elméletileg támogatja az egyéni csengőhangokat, gyakorlatilag meg nem. Talán már javították az újabb verziókban.
Amúgy az ötlet jó. :)
Ha nem nézzünk, hogy mekkora munkával jár és mennyi hellyel a kártyán.

Most jutott eszembe: mivel a silent ring parancs a legtöbb telefonon nem működik Gingerbread óta, ezért annó a csengetés hangerejével próbáltam játszadozni, ha némítani akartam azt. De ennek nincs végleges hatása az aktuális hívás csengetésére, vagyis tetszőlegesen szabályozható élő csengetés alatt is.
Ki kéne próbálni mekkora fáziskésés lenne, ha a say parancsok előtt és után mindig lenémítanánk és visszaállítanánk a ringer hangerőt. Kétlem, h ez gördülékenyen működne, bár nem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#962) Oldman2


Oldman2
veterán

Az újak felvilágosítására (az öregek ezt már úgyis tudják...)

Elég sűrűn ROM-olgattam eddig, így a Tasker beállításainak visszaállítására jól jött a Menu/Data/Backup-Restore funkció.

Legutóbbi ilyen tevékenységem óta elég érdekesen (tévesen/nem jól) detektálta a Tasker a "Cell Near" adatok alapján előzőleg jól belőtt helyszíneket.

Nem tudtam rájönni napokig mi lehet a gond...

Ma véletlen beugrott, hogy legutóbb nem állítottam be azt, hogy a "Hálózati szolgáltató" fixen a saját mobil szolgáltatóm legyen, hanem hagytam "Automatikus választás"-on.

Ezt átállítottam és ment minden azonnal ahogy ezt megelőzően is!
:-)

(#956) Cindercone82

Ezt a Mariskát, bár tudtam róla eddig nem próbáltam ki. Ma elsőként meghallgatva, meglepően tisztán hangzik.

Kíváncsian várom Riskával kapcsolatos "mini projektedet", hasonló megoldás engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#963) Teasüti válasza Oldman2 (#962) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kíváncsian várom Riskával kapcsolatos "mini projektedet", hasonló megoldás engem is érdekelne.
Nem nagy was ist das, kezdőknek ideális feladat.

Hint:
Context State / Hardware / Media Button (Elvileg.)

Set variable %time to %TIME
Split variable %time splitter .
Say "%time1 óra, %time2 perc van."

Amúgy meg... időjárás, teendők, hírek, üzenetek, bnő a közelben van, stb stb. ;)

(#965) karcsi3


karcsi3
tag

Az lehetséges hogy ha egy bizonyos számot kinyomok akkor azt automatikusan vissza hívja mert az illetőt ingyen hívom ? (Nincs root)

(#966) Teasüti válasza karcsi3 (#965) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elméletileg igen. Feltéve, ha az elutasítás nem fogadott hívásnak minősül. Nem tudom most Android akkor is feldob-e egy értesítőt a hívásról, ha elutasítod.
De ha nem, akkor is meg lehet csinálni, csak bonyolultabb és több dolog kell hozzá.

(#967) karcsi3 válasza Teasüti (#966) üzenetére


karcsi3
tag

Köszi ha esetleg vki használ vmi hasonlót az elmondhatná hogy kéne mert fogalmam sincs hogy állják neki :s
előre is köszönöm

(#968) Teasüti válasza karcsi3 (#967) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah hát ez nem volt kérdés. :P
Missed call context az event-eknél. Vagy phone ringing és phone idle egymás utáni vizsgálata.
Hívás indításra is van parancs.

Ha lesz időm és kedvem, összerakhatom neked, de most vizsgáim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#969) karcsi3 válasza karcsi3 (#967) üzenetére


karcsi3
tag

Vagyis azt tudom csak megcsinálni ha nem fogadott hívásom van akkor betárcsázza az illetőt de nem indítja el a hívást

(#970) karcsi3


karcsi3
tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1839939

még ezt találtam az xml-t valahogy nem tudom importálni nem értem az okát.
Ha az apk-t felteszem akkor meg csak annyitörténik h ha lockolva van a teló akkor nem változik semmi alap (sense) ha épp játszok netezek stb. akkor elő jön az a sáv és működik rendesen.
Htc one s

(#971) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Szia láttam h te nagyon otthon vagy tasker témába azt szeretném megcsinálni hogyha zsebre teszem a telót akkor nyomja ki a wifit és kapcsoljon ki a képernyő .
Addig oké is hogy a wifit kikapcsolom hogyha a teló fejjel lefelé áll de nem találok olyan opciót hogy kikapcsoljam a képernyőt előre is köszi a segítséget.
Üdv.:karcsi3

Ilyen parancs nem létezik, h display off. Android és így a Tasker olyat tud, h system lock. Display kategóriában találod.

(#972) karcsi3 válasza Teasüti (#971) üzenetére


karcsi3
tag

köszönöm a válaszod :)

[ Szerkesztve ]

(#973) Oldman2 válasza Teasüti (#963) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocsika, ezt a "Say" parancsot hol találom meg?
:-)

(#974) Teasüti válasza Oldman2 (#973) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Misc-nél van.

(#975) Oldman2 válasza Teasüti (#974) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi.

(#976) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy este 22 és reggel 7 között szeretnék airplane módot, ha cellainfó alapján otthon vagyok. Ez eddig megy. Viszont óránként szeretném ha feléledne a telefon, "megnézné" a cella infót és ha el kellett otthonról mennem, akkor bekapcsolva maradna a telefon. Na ez már nem megy. :(

Azzal esetleg meg lehetne-e mindezt spékelni valahogyan, hogy az airplane módnak csak akkor legyen vége, ha sikeresen kinyomtam az ébresztő órát?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#977) Oldman2 válasza bogil99 (#976) üzenetére


Oldman2
veterán

Ami megvan, annak az Exit taszkjába megírod, hogy kapcsolja ki az Airplane módot.

Ha elmész otthonról, ez automatikusan aktiválódik. Kvázi azonnal.

(#978) bogil99 válasza Oldman2 (#977) üzenetére


bogil99
aktív tag

OK.
De ha airplane -ben van, akkor hiába megyek el otthonról, nem fogja érzékelni, hogy elhagytam a lakást, ezért nem fog bekapcsolni magától a teló. Viszont ha bizonyos időnként bekapcsolna, és már elmentem otthonról, akkor észlelné, hogy megváltozott a cellainfó és bekapcsolva is maradna. Vagy csináljak 8 db. Time contex-et, 1-1- óra időtartamú airplane-re?
pl.

1.
Cell Near Gsm ... ___________enter task: Air
22:00-23:00 -ig airplan_______exit task: Air_off

2.
Cell Near Gsm ... ___________enter task:Air
23:02-24:00 -ig airplan _______exit task: Air_off

és ezt még reggel 7-ig óránként eljátsszam? Ez így nem túl memória igényes játék? Valami egyszerűbb módszer nincs arra, hogy előre meghatározott időnként bekapcsoljon a telefon?

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#979) Teasüti válasza bogil99 (#978) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csinálj egy közönséges, programozásból ismert ciklust!
Ha ez idegen fogalom, akkor felvázolom:
Egy ciklus két részből áll: a ciklus magja és egy feltétel.
Úgy működik, hogy van egy parancs sorozat (ciklus mag), majd a feltétel alapján újra és újra végigmegy ezen.
A te esetedben ez így fog kinézni:

1. airplane on
2. wait 1 h
3. airplane off
4. wait until cell signal > 0
5. Go to 1. if "otthon vagyok".

Ez az egyszerű példa addig ismételgeti magát, míg a feltétel igaznak bizonyul.
Ha a feltétel nem igaz, akkor tovább megy a 6. sorra, vagy vége a task-nak.

Több feltétel egymásba ágyazása is lehetséges e módon (ún. AND logikai művelet szerint - mindkét feltételnek igaznak kell lennie a 3. sorban lévő parancs lefutásához):

1. If "akármi"
___2. If "akármi"
______3. ... stb.
___4. End if,
5. End if.

[ Szerkesztve ]

(#980) bogil99 válasza Teasüti (#979) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszönöm, ez nagyon szép megoldás!
Anno valamikor tanultam még BASIC-et, azóta nem foglalkoztam programozással.

NEM NEVETNI!

Értem is, de konkrétan itt hogyan tudom megvalósítani?
Odáig eljutottam, hogy létrehoztam egy TIME contexet 22-07-óráig. Emellé elkezdtem egy Air-on taskot, ebben

1. Airplane set on
2. Wait Hours 1, until %air~On
3 Airplan Mode set off
3. Wait minutes 1 until %CELLSIG>0
4. Goto Action Number 1 if %CELLID ~ CELLNEAR (egy TIME contex alá létrehozott CELL NEAR contex)

Erre gondoltál? Így kell(ene)? ÉS ha jól gondolom, akkor ide nem kell exit task ugye?

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#981) Teasüti válasza bogil99 (#980) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi? :F
Nem egészen...
Érted is, amit írtál? Meg tudnád mondani, miért így csináltad?

2. Wait Hours 1, until %air~On
Ez mi?

4. Goto Action Number 1 if %CELLID ~ CELLNEAR (egy TIME contex alá létrehozott CELL NEAR contex)
Igen? Mi az a "CELLNEAR"? Kétlem, hogy a %CELLID valaha is felvesz ilyen értéket. ;)

Nos: a kulcsszó a modularitás. Hasznosabb egy feladatot összelegózni előre megcsinált elemekből,mint minden alkalommal egy megoldandó feladathoz diszkrét programot írni.
Én ketté bontanám a feladatot és csinálnék (ahogy csináltam is) egy olyan profilt, ami azt figyeli, mikor vagy otthon.
Ennyi. Ez egy modul, amit fel tudok használni bárhol máshol is. (Pl. úgy, hogy az aktivációját figyelem a %PACTIVE változóban)
;)

[ Szerkesztve ]

(#982) bogil99 válasza Teasüti (#981) üzenetére


bogil99
aktív tag

Wait Hours 1, until %air~On

Ezt úgy gondoltam, hogy az air "on" állásban várakozik. Tehát nem így kell. Megpróbálom sima Wait hour 1 -el. Eddig mintha működni kezdene.

OK. OK. De a 4. sorba mivel tegyem egyenlővé a CELLID -t? Azért ennyire nem vágom a témát, csak megpróbáltam elindulni azon, amit az előzőben leírtál. Most csak simán GOTO action number 1

Jó így most repülőbe vágta magát, de mitől fog onnan kijönni?
Hol találok ilyet, hogy PACTIVE? Kész vagyok. Szóval értem én hogy benzin, de mitől megy? Szájbarágósabban lehetne kérnem?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#983) Teasüti válasza bogil99 (#982) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt úgy gondoltam, hogy az air "on" állásban várakozik.
Nem. Beállított időközönként csekkolja a feltételt, h igaz-e. Az "until" szép angol szó, feltételezem egyértelmű.
Ez így ebben a formában azt jelenti: mostantól várj egészen addig - és óránként csekkold -, amíg a %AIR egyezik az "on" kifejezéssel.

De a 4. sorba mivel tegyem egyenlővé a CELLID -t?
Például ezzel:
Én ketté bontanám a feladatot és csinálnék (ahogy csináltam is) egy olyan profilt, ami azt figyeli, mikor vagy otthon.
Ennyi. Ez egy modul, amit fel tudok használni bárhol máshol is. (Pl. úgy, hogy az aktivációját figyelem a %PACTIVE változóban)

Szájbarágósabban:
Új profil: Home
Context: Cell Near, stb
Enter Task: nem fontos, bármi kamu megteszi itt és most.
Ha ez aktiválódik, azt vizsgálhatod a %PACTIVE változóval.

Hol találok ilyet, hogy %PACTIVE?
Javasolnám a kézikönyvet. :)

Jó így most repülőbe vágta magát, de mitől fog onnan kijönni?
1. airplane on
2. wait 1 h
3. airplane off
4. wait until cell signal > 0
5. Go to 1. if "otthon vagyok".

(#984) bogil99 válasza Teasüti (#983) üzenetére


bogil99
aktív tag

Na ez egyre bonyolultabb.
Nekem ez nem megy. Köszönöm a segítségedet :R de nem tudsz rávezetni, mert itt most minden türelmemet elveszítettem, és most megyek őrjöngeni. :Y

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#985) Teasüti válasza Teasüti (#983) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez így ebben a formában azt jelenti: mostantól várj egészen addig - és óránként csekkold -, amíg a %AIR egyezik az "on" kifejezéssel.
Pontosítok: amíg ez meg fog egyezni azzal. Tehát ha már teljesül a feltétel, akkor nem vár tovább.

Enter Task: nem fontos, bármi kamu megteszi itt és most.
Ha ez aktiválódik, azt vizsgálhatod a %PACTIVE változóval.

Vagy az egyszerűség kedvéért mondjuk itt beállítasz egy %Home változót és ezt beírhatod majd a ciklus feltételébe vhogy így: If %Home ~ 1. Stb.

(#984) bogil99
Lehet az az oka, h már én se vagyok olyan türelmes, mint eleinte. :D
Újabban már csak rendelkezésre bocsájtom a forrásokat és irányt mutatok, ritkán csinálok meg mások helyett feladatokat manapság. :B Nincs kedvem túráztatni magam (ingyen persze, a szabadidőm rovására), ugyanakkor még is én felügyelném ezt a topikot, vagy mi a szösz. Sajnálnám ha kihalna, miután annyi energiát öltem bele. :B

[ Szerkesztve ]

(#986) ERPY


ERPY
őstag

Ma agyaltam, hogy tudnám a legjobban meghatározni, hogy ha hazaérek, kapcsolja be a wifit. A cell near tűnt a legjobb megoldásnak, de óriási az intervalluma ahogy elnézem nálunk. A GPS alapú megoldás eleve felejtős. Esetleg valakinek ötlet?

(#987) Teasüti válasza bogil99 (#984) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy (És szóljék ez mindenkihez!) a kézikönyv átnyálazása nélkül csak úgy in media res garantálom, h senkinek nem fog menni. Én úgy indultam a programmal, h 3x (háromszor) rágtam át magam a kézikönyvön egy laza délután, mire minden főbb részét megértettem, sőt kinyomtatva megvan még a mai napig vhol. A változók listáját folyamatosan a kezem ügyében tartottam és akkor már úgyis meg kellett nézni még mellé ezt-azt.
Amíg nem tudod a kézikönyvet, h hogy működik a program, addig nem fogsz dűlőre jutni vele.
És ez csak az alapvető dolgokat írja le. A mélyvíz még ezután következik, sok dolgot nem is tárgyal a a kézikönyv (amik nem is fontosak a kezdőknek, tehát nem kell megijedni). ;)

Amúgy két hétnyi szabadidőmet emésztette fel, mire összeraktam mindazt, amit a topik elején látsz.
Ezek megírása jelenti mindazt a tapasztalatot, amit próbálok átadni és megválaszolni a kérdéseket.
Nekem senki nem segített az elején, voltam én és volt az angol nyelvű kézikönyv. :)
És nem azon múlt, hogy akkora zseni vagyok, mert nem vagyok. :N
Egyszerűen csak a szenvedély, a kütyümániám vezérelt. :D
De gondolom az, h nem magamat szórakoztatom, már azt jelentheti, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :))
Nem baj ha nem érted elsőre, úgy kell el sajátítani a Tasker logikáját.

(#986) ERPY
Kézikönyv/Location without tears részt javaslom, ha még nem olvastad volna.
Nincs optimális megoldás.
Minél pontosabb helyzetmeghatározást használsz, az annál jobban bünteti az akkumulátort (és a többit...).
Én régebben próbálkoztam több lépcsős megoldással (cell near -> Location context -> wifi near), de nem volt az igazi. Nagy volt a reakció idő, aktív mobilnet kell a Location context-hez és nálam még pontatlan is volt, wifi near meg sztem egy technikai zsákutca. Android nem díjazza a folyamatos wifi kapcsolgatást.
Ma úgy vagyok vele, hogy cell near és elviselem a nagy szórást, meg azt, hogy az otthonom teljes körű lefedéséhez közel 15 adótornyot kellett beszkennelnem, ami mondanom sem kell, hogy még a városban is hajlamos aktiválni egy-egy rövid időre (külvárosi vagyok).

[ Szerkesztve ]

(#988) supercharley


supercharley
tag

Néhány mondatban fel tudnátok világosítani a AutoRemote mibenlétéről? Próbálgatom, és olyan egyszerű dologig eljutottam hogy számítógépről tudok üzenetet küldeni a telefonomra. Olyan kérdésem volna hogy számítógép nélkül, tehát két telefon között is tudnék ezzel küldeni(ez volna egyébként az ún. Push)? Ha igen, akkor abban az esetben mindkét(vagy több) készülékre is kell a Tasker, vagy esetleg csak valami más? Gondolkozok olyanban, hogy a kisfiam telefonja időnként jelentkezzen be az enyémre, és néhány információt is küldjön át. Ezt szeretném az AutoRemote-val megoldani, persze csak ha tudom! Ha esetleg hasonló dologra van valakinek kész megoldása azt is szívesen átnézném :R

(#989) Teasüti válasza supercharley (#988) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A plugin mindkét telefonra kelleni fog, és Tasker is, de legalább egy mini alkalmazás, amit Tasker-rel készítesz a fiad telefonjára. Igazából olyan nagyon nem foglalkoztam a kérdéssel, mivel csak nekem van ilyen telefonom a környezetemben. De a potenciál megvan benne arra, amire neked is kell.

A lényege, hogy szöveges üzenetekkel tudsz kommunikálni két eszköz között.
És az ilyen push üzenetekre tudsz készíteni Tasker-ben profilokat.
Előre definiált parancsokkal tudsz távvezérelni Tasker révén, adatokat tudsz átküldeni, üzeneteket, stb.

[ Szerkesztve ]

(#990) bogil99 válasza Teasüti (#987) üzenetére


bogil99
aktív tag

HEURÉKA!

SIKERÜLT!!!

A megoldás: ha nem éred el a gyümölcsöt, vágd ki a fát. :DD Uninstall Tasker, Settings profil fel, óránként kikapcs, bekapcs + ellenőrzés és megy. Nehogy már egy lökött program miatt csússzon félre az életem :D

Teasüti!
Azért köszönöm a jószándékot és a segítséget, de ennyi erővel akár tényleg le is írhattad volna a megoldást...

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#991) Teasüti válasza bogil99 (#990) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azzal te nem tanulsz, ha megcsinálom helyetted. :)
De látom ez nem is állt szándékodban.
Kíváncsi lennék akiknek eddig megcsináltam mindent, ők hol tartanak most. ;]
Meg nekem sincs kész megoldásom ám a ti feladványaitokra... Nekem is dolgozni kellene rajta (még ha csak percekről is beszélünk az én esetemben - ami mögött sok óra befektetés van már)!

Ez nem baj, van még más egyéb - egyszerűbb - próbálkozás is Tasker mintájára. :)
Mondjuk Android-nak ez az egyik szépsége, h mindenre van vmi app. :)

ha nem éred el a gyümölcsöt, vágd ki a fát :DDD
Ez igen, fenntartható életmódú szemléletre utaló mondás. :))

[ Szerkesztve ]

(#992) bogil99 válasza Teasüti (#991) üzenetére


bogil99
aktív tag

Azzal te nem tanulsz, ha megcsinálom helyetted.

Valóban nem, de mégis, mert amit még sosem láttam korábban, azzal vagy elszórakázok napokig és akkor tényleg megszűnik a külvilág (erre nekem sincsen időm) vagy ellesem valakitől.

De látom ez nem is állt szándékodban.

Ezt nem mondanám. Ma egy napot rászántam (egy teljeset) de több időm erre nincs, és még mindig itt vagyok. Még szerencse, hogy nincs itthon a család, de így is szalad itthon minden, úgyhogy nem lesz nagy az öröm... És az angolom sem olyan jó sajnos, hogy ezt végigbogozzam, és a kérdés ennél jóval bonyolultabbnak tűnik.

Mondjuk Android-nak ez az egyik szépsége, h mindenre van vmi app.

Ha ló nincs szamár is jó alapon nézzük, akkor igen. :)
De abban nem vagyok biztos, hogy a sok kis app fogyasztja-e jobban a memóriát és az akksit vagy az az egy.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#993) nope


nope
tag

Sziasztok!

Egy ideje már használom a Taskert, lehet, egyszerűbb lett volna az életem, ha korábban ráakadok erre a fórumra.
Néhány látszólag nagyon egyszerű dolgot nem tudtam megoldani.
Pl. nincs lehetőség arra, hogy minden nap azonos időpontban lefusson egy task. Konkrétan egy widgeten lévő dátumot szerettem volna frissíteni éjfélkor, de csak 12 órás időintervallumot lehet megadni. Mondjuk ez esetben nem gond a 12 óra, de azért ez így nem túl elegáns.

Amit viszont nem tudtam megoldani, az a notification state hiánya, csak event van. Így egy notif. kezdetét le tudom kérdezni, de a végét (megszűnését) viszont nem. a %NTITLE sajnos nem törlődik, megőrzi az utolsó állapotát a notif. törlése/megszűnése után is.
A user guide-ban egyetlen helyen van említve egy "Notification Click" event, de részletezve nincs, illetve a Taskerben sem található meg.
Amit szerettem volna: ha elmulasztott esemény van (email, sms), akkor a notif.-t figyelve időközönként ismételné a riasztást (beállítástól függően vibr. és/vagy hangjelzés).

Bocs, hogy kipanaszkodtam magam :)

Üdv:
Nope

(#994) bogil99


bogil99
aktív tag

Csak jelzem, hogy nem hagy nyugodni a dolog, elkezdtem lefordítani a használatiját, de ha kész lesz nem mutatom meg a végeredményt senkinek, mert abból úgysem tanulnátok, meg aki eddig nem fordította le azt nem is érdekli ez az egész igazán. Fordítsa le mindenki magának. :) :D :DD

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#995) Teasüti válasza bogil99 (#994) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem jó az angolom. :DDD
Így van! ;]

(#996) Oldman2 válasza bogil99 (#994) üzenetére


Oldman2
veterán

Ettől függetlenül köszi hogy lefordítod...

:-)

(#997) supercharley


supercharley
tag

Én meg közlöm veletek, hogy ezentúl nem kérdezek semmit, mert az arra adott válaszból esetleg még szemtelenül más is tanulna. Az meg mégis milyen lenne már? :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#998) Teasüti válasza nope (#993) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pl. nincs lehetőség arra, hogy minden nap azonos időpontban lefusson egy task.
:F Pedig sok ilyenem van.

Konkrétan egy widgeten lévő dátumot szerettem volna frissíteni éjfélkor, de csak 12 órás időintervallumot lehet megadni.
Miért pont 12 óra? Talán 12 órás lokalizációval használod a telefonod (csak tipp)? Ez elég fura.

Nem egészen értem melyik context-ről van pontosan szó. A Time ezt tudja konkrétan, amit elvársz (minden naps aktiválódik, ha nem egyedül van) és 00:00-23:59 közötti intervallumot lehet beállítani vele.

Amit szerettem volna: ha elmulasztott esemény van (email, sms), akkor a notif.-t figyelve időközönként ismételné a riasztást (beállítástól függően vibr. és/vagy hangjelzés).
Hangosan gondolkodok csak: mi van akkor, ha változóban elmented az esemény idejét, majd figyeled az eltelt időt a Not. click eseményig bezárólag? Mondjuk ilyenkor (még nem használtam ezt a parancsot) gondolom kínos, ha nem kattintasz rá, hanem törlöd az egész listát az értesítési sávon.

(#994) bogil99
Amúgy ne maradjon kétség benned, a rendelkezésedre bocsájtottam mindent, ami kell a feladatodhoz. :U
Akkor még egyszer:

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy este 22 és reggel 7 között szeretnék airplane módot, ha cellainfó alapján otthon vagyok. Ez eddig megy.
Feltételezem van egy profilod, amiben két context van, egy Time és egy Cell Near.

#979-es válaszban leírtam, hogy hogy fog kinézni alapvetően a használandó Enter Task.
Majd: Én ketté bontanám a feladatot és csinálnék (ahogy csináltam is) egy olyan profilt, ami azt figyeli, mikor vagy otthon.
Ennyi. Ez egy modul, amit fel tudok használni bárhol máshol is. (Pl. úgy, hogy az aktivációját figyelem a %PACTIVE változóban)

Szájbarágósabban:
Új profil: Home
Context: Cell Near, stb
Enter Task: nem fontos, bármi kamu megteszi itt és most.
Ha ez aktiválódik, azt vizsgálhatod a %PACTIVE változóval.

Ha nem is kerested ki a használatiból, h mi ez, akkor később láthattad az alternatív megoldást: Vagy az egyszerűség kedvéért mondjuk itt beállítasz egy %Home változót és ezt beírhatod majd a ciklus feltételébe vhogy így: If %Home ~ 1. Stb.

Ezzel úgy vélem a kezedbe adtam az egész feladat megoldását, csak össze kellett legóznod.
Összeállítás után ezt kellett volna kapnod:

1. Egyik profil, ami azt figyeli, h otthon vagy-e.
Context: Cell Near
Enter Task: Variable set %Home to 1
Exit Task: Variable clear %Home (később rájöttél volna valószínűleg, hogy ha elmész otthonról, akkor a %Home-mal is kezdeni kell vmit)

2. Másik profil, ami a repülőt buzerálja.
Context:
-Time (Csak el kell indítani a Task-ot egy adott időben, majd onnantól egész éjjel fut.)
-State/Variable value %Home is set.
Enter Task:
Feljebb kifejtettem már.

[ Szerkesztve ]

(#999) Teasüti válasza Teasüti (#998) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő...

Aláhúzott részre még sincs szükség, nem néztem át újra. :B
2. Másik profil, ami a repülőt buzerálja.
Context:
-Time (Csak el kell indítani a Task-ot egy adott időben, majd onnantól egész éjjel fut.)
-State/Variable value %Home is set.
Enter Task:
Feljebb kifejtettem már.

Tehát elég csak egy Time context, nem kell az aktiválásához más feltétel.
A feltétel a ciklusba fog kelleni, e szerint:
5. Go to 1. if "otthon vagyok".
Ez ismerős?
Ide berakod a másik profilod adta vizsgálat eredményét, vagyis hogy igaz-e, hogy otthon vagy.
5. Go to 1. if %Home is set.
"Menj az első sorra, ha a %Home változó deklarálva van/van neki értéke/be van állítva."

Alternatív megoldás a Variable Clear-re és az is set feltétel vizsgálatra pedig, hogy nem üríted ki a %Home változót, ha elmész otthonról, hanem 1-es helyett más értéket adsz neki, vagy mindkét esetben olyan értéket adsz neki, ami tetszik (de bevált módszer az 1 és a 0 az igaz és hamis jelentésének). Ez esetben nem is set műveletet állítasz be az If feltételnél, hanem match vagy equals.

Van még kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

(#1000) nope válasza Teasüti (#998) üzenetére


nope
tag

"Konkrétan egy widgeten lévő dátumot szerettem volna frissíteni éjfélkor, de csak 12 órás időintervallumot lehet megadni.
Miért pont 12 óra? Talán 12 órás lokalizációval használod a telefonod (csak tipp)? Ez elég fura.

Nem egészen értem melyik context-ről van pontosan szó. A Time ezt tudja konkrétan, amit elvársz (minden naps aktiválódik, ha nem egyedül van) és 00:00-23:59 közötti intervallumot lehet beállítani vele."

Akkor az én Taskerem van megborulva?
New profile -> Time context -> From pipa, 0:00, repeat pipa, every 24 hours, To pipaki, és
"Error: the hour repeat value should be 1-12"
Max 12 órát lehet beírni, bármilyen kombinációban próbálom.

A Tasker hivatalosan megvásárolt (v1.3.3u2), a telefon stock GB, az idő 24 órás formátum. Neked ezek szerint itt elfogad 24 órás időintervallumot is?

Nope

PS: a notification click-el még futok pár kört, de a gond tényleg az, hogy pl. emailnél vagy sms-nél a Widgetlockerből egy gombnyomással jutok a kezelő programba, és az tüntetni el a notif.-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.