Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1751) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ért itt vki a JavaScript-hez?

Amúgy találtam egy kurva jó Taskeres oldalt, PocketTables a neve és több cikk van rajta, mint Lifehacker-ön.
Talán az első hsz-be is fel kéne venni.
Tonnányi írás a témában!

Nem tudom más is írta-e már, de kereső nem dobta ki. :B

[ Szerkesztve ]

(#1752) Sztupidka válasza Teasüti (#1751) üzenetére


Sztupidka
tag

Java-t nem vágom, de az PocketTables linket köszi. Jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#1753) wardemi válasza Teasüti (#1751) üzenetére


wardemi
senior tag

Mit szeretnél benne?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1754) Teasüti válasza wardemi (#1753) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lényegében megtanulni. Hogy akár egy egész Task-ot meg tudjak írni kizárólag JS-ben.
Magyar nyelvű írások hiány cikkek, így angol nyelven csipegetem össze az infó morzsákat.
Tasker Google Group-ből szedegetem a példákat, próbálom összelegózni, hogy mi micsoda és hogy működik.
Az objektumokig értem kb eddig a működésüket, onnantól már hogy pontokkal egybefűznek egy rakás szót, onnantól elvesztem. Az egyszavas parancsokat még fel tudom fogni.
Vmint a tutorial-okkal se boldogulok nagyon, hisz a HTML része engem hidegen hagy. :(
Vmint olybá tűnik Tasker vmi olyan változatát használja a nyelvnek, amire nem találtam tutorial-t.
Két napja keresgélek a témában, de eddig csak erre a pár oldalra bukkantam, amiben számomra használható infók vannak:
Tasker által használt változatban is működő parancsok.
Tasker userguide.

Szükségem lenne egy olyan írásra, ami felsorolja és példákkal illusztrálja a lehetőségeimet, azt se igazán tudom milyen parancsok állnak rendelkezésemre mondjuk a változók manipulálásában, matematikai műveletek.
Hogy működnek a feltételek, ilyesmik.
Elég nehéz az ügy nekem, egy egész napig keresgéltem pl. egy regex futtatásának parancsát, mire eljutottam a fenti linkre. Addig csak regex tesztelésre láttam példákat, de keresésre nem.

Egyelőre ellennék az egyszerű parancsokkal objektumok kezelése nélkül. :B

Mik azok a könyvtárak? Ezek definiálnák az utasításkészletet?

[ Szerkesztve ]

(#1755) wardemi válasza Teasüti (#1754) üzenetére


wardemi
senior tag

w3school elég jó hely de inkább valamire keresésre ajánlott. Van esetleg ez a 24 óra alatt JS stb írások onnan is lehet csipegetni persze nagyobb léptekkel kell olvasni mer sok benne a fölösleg. Ami kellhet for, while, swich, if-else, fügvények írása. Ha ezek megvannak kb a látásmódot kell elsajátítani, hogy mit hogyan érj el ezt tanulni nem nagyon lehet gyakorolni kell és vergődni. Taskeres JS-el nem volt még időm csak a sima weboldalival. Esetleg még az operandusok elsajátítása (+=,++ stb) fontos, de onnantól már csak logika. Az hogy most hogyan substringels valamit vagy hasonlók meg sok példa van. Ha van valami konkrét és tudok akkor segítek majd de tasker részével nem foglalkoztam ha a nyelv ugyan az nem lesz gond :).

PS: tömbökkel való művelet még fontos lehet (bár egy task nem tudom mennyire igényli) egy dimenziós két dimenziós, azoknak a bejárása.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1756) Teasüti válasza wardemi (#1755) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eddig csak egy dimenziós tömbökre láttam példát, ezek közt és a változók közt elég jó átjárás van Taskerben, transzparens módon elérhető a Task-ban minden helyi változó JS alatt is, globális változókat kell csak behívni paranccsal.

Meg ami engem akadályoz az az, hogy nem tudok debug-olni ismeretek nélkül.
Kipróbálok egy kódot és csak Android Toast üzeneteket kapok róla, hogy mi történik.
De ha a szintaktika helyes, akkor elintézi ezt egy OK-val, annak ellenére, hogy nem történik semmi, mert nincs jól definiálva, vagy paraméterezve a parancs, stb. :(
És erre nincs jobb ötletem, mint hogy kérdésekkel bombázom a közösséget, h ez most miért nem jó. :B
Google Group-ban örülni fognak nekem. :D
Bár fájdalmasan lassan kapok csak válaszokat, így szinte nem haladok semerre.

Meg elég kötetlen nyelvnek tűnik, jóval nagyobb fába vágtam a fejszémet, mint a regex-el.

[ Szerkesztve ]

(#1757) vasii


vasii
senior tag

Hello,
nincs vmilyen "record/macro" szeru parancs? Arra gondolok h megnyitnek egy appot, megnyomkodok par gombot benne es ezt rogzitene a tasker, majd ha az adott feltetel teljesul akkor ezt a parancssort adna ki?
Köszi

(#1758) Teasüti válasza vasii (#1757) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Alapból nincs makrózás, meg nem tud szimulálni képernyő adott pontján való bökést. Csak a hardveres gombokat (home, back, menu, search call, end call, volume, camera), esetleg Dpad kurzor billentyűket, illetve tudsz virtuális billentyűn gépelni, stb.
Ha ezekkel is megoldható, akkor azt manuálisan létre tudod hozni.

[ Szerkesztve ]

(#1759) vasii válasza Teasüti (#1758) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi, ez szomorú :(
HTC One-on akartam olyat, hogy nfc matricak az asztalra, azok aktivalnak a taskokat.
És csinálnek a távirányitó appra makrókat, aztán ha a "mozi" tagra rakom a telot, akkor bekapcsolja a tvt, erositot, mediaplayert a megfelelo bemenetekre. Ha pl "zene"re teszem akkor szintén erosito pc bemenetre, gepen winampot elindit, etc. De hát akkor ez bukta :(

[ Szerkesztve ]

(#1760) Sztupidka


Sztupidka
tag

Az vajon miért van, hOgy a pattern lock enable működik viszon a disable-nél error? Logba azt írja hogy a task rendesen lefutott.

(#1761) Teasüti válasza vasii (#1759) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha az adott alkalmazásban létre tudsz hozni asztali parancsikonokat adott feladatra (pl a kezdőképernyőn ráböksz és mondjuk a távirányító app erre lefuttat egy makrót), akkor ezt meg tudod csinálni Tasker-rel is az AutoShortcut kiegészítővel.
Vagy keresel erre plugin-t, esetleg Tasker kompatibilis alkalmazást. Nem hinném, hogy neked jutott ez eszedbe először. Biztos van rá megoldás.

(#1760) Sztupidka
Próbáld ki Seure Settings-en keresztül!
Android korlátja van a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#1762) Sztupidka válasza Teasüti (#1761) üzenetére


Sztupidka
tag

Természetesen azzal próbáltam. Azért elég idegesítő, hogy tasker miatt rootoltam a telót és kapásból az első amit kipróbálok nem müködik :W

(#1763) Teasüti válasza Sztupidka (#1762) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik Android van fent?
Különböző rom-okban eltérnek a korlátozások.
Keyguard egy ilyen példa, amit még root joggal se minden esetben lehet manipulálni.
Stock romokon hallottam eddig erről, cyanogen 7 alatt fixen jó, és módosított GB stock rom-on is jó nálam.
ICS+ romoknál elég hektikus.

(#1764) Sztupidka válasza Teasüti (#1763) üzenetére


Sztupidka
tag

Hát igen a Keyguard a root óta kuka.
Stock rom maradt, azt nem szeretném lecserélni , akkor valszeg ez a gond.
Akkor megyek pin-el tovább utamon.
Köszönöm. :R

(#1765) Teasüti válasza Sztupidka (#1764) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Root előtt fel tudtad oldani 3rd party programmal?
Akkor telepítsd újra a SS-et, hátha nem natív root módban fut jelenleg és bekavar a Helper, vagy mittomén'.

[ Szerkesztve ]

(#1766) Sztupidka válasza Teasüti (#1765) üzenetére


Sztupidka
tag

Nem jött össze, ez van ezt kell szeretni :((
Root előtt nem próbáltam 3rd-t

(#1767) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Kibővítettem a Mariska által felolvasott Köpönyeg időjárás jelentés taszkot egy automatikus régió meghatározással: http://goo.gl/HJ2IK8

Egyétek, vigyétek! :)

Google: Sancho blogja

(#1768) Teasüti válasza sanchomuzax (#1767) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Az eredeti taszkot Walter Gaál készítette." :U
Ne ne mondd...
Belenéztem a forrásába ez az enyém egy "butított változata", még a változók neveivel sem vacakolt az illető. ;]
Lassan védjegyeztetnem kell a munkáimat. :P

Amúgy a reverse geocoding nem működött/nem ismeri Google MO régióit, vagy azzal nem is próbáltad?
Összedobok egy kicsit profibb megoldást, ha már mindenki az én időjárás jelentésemre gerjed. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1769) Sztupidka válasza Teasüti (#1768) üzenetére


Sztupidka
tag

Ha figyelmesen végolvasod akkor látod úgy kezdődik mástól van a végén a név után meg egy link ahol ott, hogy tőled meg egy nagy köszönöm. Igazából a te taskjaid vannak összegyúrva egybe, hogy más könnyen csak egy adott profilhoz rendelhesse.
Köszönjük hogy megosztottad velünk. :R

(#1770) Teasüti válasza Sztupidka (#1769) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah láttam később a linken.
Elkészítem a "saját" verziómat is, legalább ismerkedek kicsit a Javascript-el.
Viszont épp félkész a cucc, erre látom, hogy a Köpönyeg régiókódjai nem ugyanazok, amit én MO régióin értek. :W
Pedig olyan szépen meg tudtam határozni melyik régióban tartózkodok, erre most ez...
Egyre inkább utálom a Köpönyeget. :(((

(#1771) Teasüti válasza sanchomuzax (#1767) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neked van hozzáférésed az időkép "nem hivatalosan publikált" szolgáltatásaihoz?

(#1772) bajzso


bajzso
tag

Sziasztok!

Beállítottam, hogy a gps kapcsoljon be a sygic indulásakor, be is kapcsol (meg ki is), de a sygic mégis kéri, hogy kapcsoljam be a gps-t, valahogy előbb reagál a sygic, mint ahogy bekapcsol a gps. Megoldás?

bajzso

(#1773) Pjoe69


Pjoe69
tag

Sziasztok!

Többször felmerült a kérdés, és volt is rá válasz, hogy lehet-e "tapit" emulálni a taskerrel.
Találtam egy olyan leírást ami a terminál parancsot említi lehetőségként.
Beidézném:
"
Terminál parancsal meglehet oldani h a képernyő bizonyos pontjára kattintson én is így csináltam egy automata fb üzenet válaszadót. 

input tap 650 90

Kordinátát fejlesztőiben tudod bekapocsolni ott meg megnézni.
János Czifra
"
Hát, itt el is akadtam...
Letöltöttem a Terminál emulátort, de nem ismeri a "tap" parancsot.
Lehet, hogy rossz a megközelítésem, ezért gondoltam leírom, hátha valakit előrébb visz a témában.

(#1774) gery2123


gery2123
őstag

Hú gyerekek 4.3 alatt a GPS se tudom kapcsolgatni. :-( egyre jobb....

-- PSN_ID: GerY2123

(#1775) sanchomuzax válasza Teasüti (#1768) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Felviszem a nick-ed, mert nem tudtam, hogy Tiéd az eredeti.

Most javítottam a kódot, mert a minimális távolság keresése ciklus rossz volt. Mindig Siófok jött ki.

Az új taszk linkje ugyanitt van: http://goo.gl/HJ2IK8

Próbáltam a lokáció meghatározást másképpen, de az a helyzet, hogy a Köpönyeg.hu 7 fix régióval dolgozik. Így Murga esetén nem fogja tudni, hogy az melyik régió a 7-ből, ha csak "meg nem méred". Mással is megmérhet, pl. Google Maps-szel, de ez volt ez az offline módszer egyszerűbb.

Az Időkép értesítős szkriptbe tettem lokáció meghatározást, egybegyúrva az Időkép.hu féle geokód kiértékeléssel. Ott már megy az online, mert településnév adatbázissal dolgoznak, melyben benne van az összes szerencsére.

Google: Sancho blogja

(#1776) sanchomuzax válasza Teasüti (#1771) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Az Időképnek nincsen publikus RSS-se, csak fizetős, és fix IP-ről kell lekérni. Emiatt az m.idokep.hu oldalról kell lehámozni.

Így oldottam meg a lokáció lekérést a nem általam készített ;) Időkép értesítés taszkban:

http://db.tt/zDXersgr

...
<Action sr="act8" ve="3">
<code>118</code>
<Str sr="arg0" ve="3">m.idokep.hu</Str>
<Str sr="arg1" ve="3">/setposition.php</Str>
<Str sr="arg2" ve="3">x=%koord1
y=%koord2</Str>
<Str sr="arg3" ve="3"/>
<Int sr="arg4" val="10"/>
<Str sr="arg5" ve="3">text/*</Str>
<Str sr="arg6" ve="3">idokep.txt</Str>
</Action>
...

Azaz php get paraméterrel lekérem egyszerűen a koordináta alapján az oldalt, és a válasz már a megfelelő lapot adja a fájlba... Egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#1777) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Teasüti és Walter ua? :D Bocs, nem vágom! :D

Google: Sancho blogja

(#1778) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Próbálta már valaki a geteventsendevent.sh megoldást a képernyőérintés szimulálására?

- Kapcsolódó Xda topik
- Kapcsolódó Google csoport

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#1779) Teasüti válasza sanchomuzax (#1777) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, két külön személy. :P

(#1778) sanchomuzax
Majd egyszer... :B
Nekem nem mozgatta meg a fantáziám, de ha összejön végül, akkor azért várjuk a megoldást! :R

(#1780) Mogcaa


Mogcaa
aktív tag

valaki segítsen, mert megőrülök! autovoicenak csináltam car mode-t kapcsolgatja a fényerőt gps-t stb. a bekapcsolás megy is frankón, de a kikapcsoló task visszaáll, ha viszon a taskot manuálisan indítom a taskerből akor nem áll vissza mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#1781) Sztupidka válasza Mogcaa (#1780) üzenetére


Sztupidka
tag

Hosszan nyomsz a Profilra így megjelenik a Profil properties menü ahol Restore Settings pipa kivesz.

[ Szerkesztve ]

(#1782) bajzso válasza Sztupidka (#1781) üzenetére


bajzso
tag

Szia! Nekem is tudnál segíteni? Fentebb írtam...

bajzso

(#1783) wardemi válasza bajzso (#1782) üzenetére


wardemi
senior tag

Nyomj be a delay-t (várakoztatást) 5 sec-re és hátha addig a gps magához tér :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1784) Mogcaa válasza Sztupidka (#1781) üzenetére


Mogcaa
aktív tag

nem látok ilyet sehol átnevezés törlés meg export ilyenek jönnek ki felül nekem új verzió van nem találok semmit :/

(#1785) Sztupidka válasza Mogcaa (#1784) üzenetére


Sztupidka
tag

Nincs ilyen menüd?
[link]

(#1786) Sztupidka válasza bajzso (#1782) üzenetére


Sztupidka
tag

Én is a Delay-re tippelek, vagy esetleg a Sygic beállításokon belül esetleg ki lehet kapcsolni a gps állapot vizsgálatát. Nem tudom van-e ilyen lehetőség, mert én a Navigon-t használom.

(#1787) Mogcaa válasza Sztupidka (#1785) üzenetére


Mogcaa
aktív tag

nincs... nem vágom miért :O nekeddl melyik verzió van?

(#1788) Sztupidka válasza Mogcaa (#1787) üzenetére


Sztupidka
tag

A beállításokban a beginner mode ki van kapcsolva?

(#1789) Teasüti válasza bajzso (#1772) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Néhány alkalmazás indulásakor már bekapcsolva kell lennie a GPS-nek, különben elégedetlenkednek.
Ilyen a Sygic mellett a GMaps is.
Ehhez az adott program parancsikonja helyett létre kell hozni egy saját Task Cut parancsikont, amiben elkészíted a következőt /leegyszerűsítve/:
1. gps bekapcsol,
(2. opcionálisan vár egy minimális időt,)
3. adott alkalmazás betöltése.

Így már nem fognak panaszkodni az app-ok.

Illetve ha ehhez az Application Context-et használod, akkor azzal nem fog működni az ilyen navigációs és térkép programok esetén, amik gps-ért nyavalyognak. Értelemszerűen azért, mert csak azután fut le az Enter Task, hogy az adott program beöltött.

[ Szerkesztve ]

(#1790) Teasüti válasza Sztupidka (#1786) üzenetére


Teasüti
nagyúr

ICS+ verzió? Szóval így néz ki.
Tudnál készíteni nekem pár screenshot-ot?
Főképernyőről kéne, a Context menüről, Action menüről, szerkesztő ablakról. Kb ennyire lenne szükségem. :R

Ahogy nézem nem túl bonyolult, talán még egyszerűbbnek is tűnik, mint a pre-ICS téma.
De sok a panasz a dokumentáció hiányára, főleg az új témáról nincs semmi anyag neten.

[ Szerkesztve ]

(#1791) Sztupidka válasza Teasüti (#1790) üzenetére


Sztupidka
tag

[link]
Ha valami lemaradt csak szolj nyugodtan.

(#1792) Teasüti válasza Sztupidka (#1791) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi szépen!
Beállítások menü nekem nem érdekes, inkább a Task szerkesztő ablak. Hogy néz ki, amikor egy Task-ra böksz?
Meg a főképernyő érdekelne még, amikor egyszerűen megnyitod a Tasker-t, akkor mi fogad.
A képeiddel kiegészíteném a cikket, ha nem bánod. :R

(#1793) Sztupidka válasza Teasüti (#1792) üzenetére


Sztupidka
tag

A fökepernyö ez a kep, Igy nez ki ha startolod a taskert.
A Task szerkesztö pedig ez
NYugodtan hasznald a kepeket

(#1794) Mogcaa válasza Sztupidka (#1788) üzenetére


Mogcaa
aktív tag

dehülye vagyok! ja most már ki van :) megy minden, köszi!

(#1795) Mogcaa


Mogcaa
aktív tag

hogy lehet samsungos dolgokat állítgatni? pl note-om van és ha kihuzom a ceruzat meg bedugom akkor csináljon valamit, akkor a power saving mode ot is jó lenne kapcsolgatni stb ezeket lehet valahogy?

ja meg összes alkalmazás bezárása?

[ Szerkesztve ]

(#1796) itamragy


itamragy
csendes tag

Hi!

Hogy lehetne azt beállitani hogy mariska ne ugy mondja az időt hogy "12 egész 44"
hanem "12 óra 44 perc?

Második kérdés hogy az auto voice-t csak wifi kapcsolatkor lehet használni? (ha ki van kapcsolva a wifim hibát ír :( )

(#1797) Bozek válasza itamragy (#1796) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha addig nem kapsz választ, akkor majd estére megcsinálom. Múltkor már volt egy ilyen profilom, de azóta töröltem. Az biztos, hogy a Variable Split-el kell szétválasztani, majd úgy létrehozni a kimondani kívánt szöveget.

(#1798) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok még Tasker témában ezért kéne egy kis segítség. Azt meg lehet oldani, hogy automatikusan indítsak el egy appnak egy bizonyos funkcióját? A Sync Me Wireless nevű appról lenne szó. Ebben szeretném elindítani a szinkronizációt. Van neki egy widgetje is, nekem az is jó, ha azt lehet elindítani automatán. Van erre lehetőség?

(#1799) sil3ntbeatz


sil3ntbeatz
tag

Sziasztok! Még nagyon kezdő vagyol szóval kíméljétek meg az életem :D Szóval egy kérdésem lenne: csinálok egy nem fogadott hívás profilt, hogy tudom beállítani, hogy számolja mennyi nem fogadott hívásom van?
Köszönöm előre is!

(#1800) sil3ntbeatz válasza sil3ntbeatz (#1799) üzenetére


sil3ntbeatz
tag

Na meg egy másik is eszembe jutott csak már nem tustam szerkezteni a hszt :$
Tehát szeretnék egy másik profilt is az akksihoz.
A profil lényege az, hogy 30%-nál szóljon a telefon, hogy hamarosan lemerül és kérdezze meg tölem 21%-nál, hogy szeretném-e kikapcsolni a memória zabáló alkalmazákat. Ha a válasz igen akkor kikapcsolná amiket beállítok és mondaná, hogy mondjuk ''kikapcsolás folyamatban'' és egy kis idő után mondaná, hogy ''kész''.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.