Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1651) Debilon


Debilon
addikt

üdv! ma megvettem a progit, nézegetem, de nem nagyon vagyok még képben sajnos :(

olyasmit kellene megoldani, hogy mondjuk este 10-től reggel 6-ig ne legyen semmilyen szinkronizálás (akár net off-al is), viszont a repülő mód nem megfelelő, mert ha hívnak akkor elérhetőnek kell lennem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1652) vgyuri válasza Debilon (#1651) üzenetére


vgyuri
őstag

Profiles: Time, állítsd be az időpontot. Task: Net - Autosync off. Ha lejár a beállított idő, akkor automatikusan visszakapcsolja.

[ Szerkesztve ]

(#1653) Debilon válasza vgyuri (#1652) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, ezeket beállítottam, de állapotsoron azt írja, hogy no active profile.. jól gondolom, hogy akkor lesz ott valami ha elindul a beállított profil?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1654) vgyuri válasza Debilon (#1653) üzenetére


vgyuri
őstag

Igen, ha szeretnéd letesztelni, akkor a profile időt állítsd korábbra, hogy azonnal elinduljon.

(#1655) Bozek válasza vgyuri (#1654) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy nyomja meg a bal alsó sarokban a lejátszást. Tesztelésre az is tökéletes.

(#1656) Debilon válasza vgyuri (#1654) üzenetére


Debilon
addikt

köszi szépen, remekül működik a dolog :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1657) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Hiányolom a Tasker közösségből a GitHub szerű xml felhőt. Nem elég, ha lementek egy xml-t, mert fél év múlva úgy sem emlékszem rá, hogy mi volt az. Azonban egy frankón kereshető netes adatbázis jól jönne. Jelenleg ide a pastebin oldalra kezdtem el gyűjteni magamnak dolgokat, mert erre van Android app is, és könnyebb letölteni egy xml-t, mint egy hol működő, hol nem működő Dropbox linkkel szívni.

De igazán a github.com lenne a jó, arra is van Android app, és ott kommentelni is lehet, illetve könnyen lehet klónozni a projekteket.

Tudtok valami nemzetközi megoldást?

Google: Sancho blogja

(#1658) Debilon válasza Debilon (#1656) üzenetére


Debilon
addikt

no, ez a sync off profil jó, de tegnap este fél 12 körül a email kliens letöltött egy levelet (WIFI nem volt aktív)

a telón csak a gmail app-ra vonatkozik a sync beállítás vagy a normál email app-ra is (ugyanis ez húzta le a levelet)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1659) vgyuri válasza Debilon (#1658) üzenetére


vgyuri
őstag

Beállítások -> Fiókok és szinkronizálás -> Ki / Be - ezt kapcsolja a Tasker, ha itt nincs felsorolva az email programod, akkor az Auto Sync kapcsolással nem tudod letiltani, más megoldást kell találni.

(#1660) Debilon válasza vgyuri (#1659) üzenetére


Debilon
addikt

ott a gmail-es fiók mellett szerepel az a fiók is ami működött, de ma kipróbálom majd ismét

(amúgy ez a gyári email app, csak egy yahoo-s fiók van beállítva abban)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1661) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Az alábbi task lekéri a lokációt (gps nem kell), és letölti az aktuális település időjárás adatát, és kiteszi törölhető értesítésbe az értesítési sávba.

Ennyit ír ki (pl.):
"Időkép: Budapest 14 °C 23:00 Még marad a szeles idő"

Meg kéne nézni, hogy másnak is működik-e a helymeghatározás, itt az xml:
http://db.tt/wpCQDal6

Ha beteszed óránkénti frissítésre, és nem törlöd az értesítéseket, akkor látható a fok eltérés.

A task egy fix településre készített módosítása, a lokáció meghatározás saját benne.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#1662) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy állítsam be a szabályokat, ha WiFi-t csak otthon akarok használni, és ha a köből távozom, akkor automatikusan kapcsolja le, illetve ha hatótávon belül vagyok akkor automatikusan be? Meg szeretnék egy GPS energiatakarékossági funkciót is, hogy csak akkor használja ha pl az általam kiválasztott progik vannak megnyitva (térkép, Endomondo Pro, Locus, navik stb).

Most kezdeném a Tasker-rel való ismerkedést, bár már régóta megvettem. De nem szeretnék 26 féle progit használni mindenre külön-külön.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1663) vgyuri válasza zack (#1662) üzenetére


vgyuri
őstag

GPS (ha jól tudom, csak akkor fogyaszt ha program használja):
- Profiles -> + -> Application -> Jelöld ki a gps használó programokat.
- Task -> Misc -> Gps on

Én még utánaírtam a Display Brightness 255-öt, mert kültéren kell a fényerő. XtraData Downloader(A-GPS) - ezt 7 napra előre letölti a műholdak adatait, így sokkal gyorsabban fog fix jelet találni a telefon.

(#1664) zack válasza vgyuri (#1663) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R Sok minden hozzányúl, ami teljesen felesleges (helyadatok). Azt hiszem a fb is használja időnként, és nem vagyok benne biztos hogy ha be van kapcsolva, nem fogyaszt. WiFi is, hiába nincs hálózaton, ha bekapcsolva marad, fogyaszt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1665) Sztupidka válasza sanchomuzax (#1661) üzenetére


Sztupidka
tag

Megnéztem és működik. Helyes a helymeghatározás, este máshol leszek majd ott is megnézem. :C

(#1666) davtsik válasza Teasüti (#1641) üzenetére


davtsik
tag

Azt hiszem rosszul tettem fel a kérdést... :) Szóval hogyan oldható meg? Mert pl ha egy egyszerű app indításhoz rendelek ledes villogást, akkor sem villog. Vagy a Notify LED nem erre hivatott? :F

(#1667) SSaki válasza davtsik (#1666) üzenetére


SSaki
csendes tag

Hogy a klasszikusokat idézzem :) :

Notify LED

Show a notification on the top bar and flash an LED.
The specified title will appear on the bar initially. Notifications with a particular (non-empty) title replace existing ones with that title.
When the notification area is pulled down, the specified text will be visible.
A Number other than 0 causes that number to be included in the notification area.
Rate is the number of milliseconds the LED will flash on and then again be off. It must be at least 1.
Not all devices support all colours. Many devices will only support red and green. In general, colours near the top of the list are more likely to be supported.
Some devices will only flash the LED when the device is off at the time the notification is received.
Up to 3 Actions can be specified which will appear in the notification area. In some cases it may be necessary to slide down to reveal the actions.

Vagyis csak akkor villog, ha a telefon alvó módban van. Ennek kiküszöbölésére született ez a cikk.

(#1668) Sztupidka válasza sanchomuzax (#1661) üzenetére


Sztupidka
tag

3 különböző helyen letesztelve és működik, mégpedig a várost háromszögelés alapján határozta meg.

(#1669) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok.
Szeretnék csinálni egy taskot amit ha aktiválók akkor a teló átáll az 1es számú routerről a 2es számúra és egy másikat ami meg vissza, de egyenlőre nem jártam sikerrel.
Esetleg valami ötlet?
Köszi

(#1670) gologolo válasza zack (#1662) üzenetére


gologolo
tag

A wifis trükkre tudom a megoldást mert ezt én is használom.

1, Új profilt hozol létre pl Home wifi néven itt: State/Phone/Cell near. Itt vársz egy kicsit míg megkeresi milyen mobiltornyok vannak a közelbe, mert ez alapján fogja a pozíciódat meghatározni és a wifit kapcsolni.

2, Ezután hozzáadsz egy új taskot Wifi ON elnevezéssel: Net/Wifi és ott beállítod hogy On. Létrehozol még egy wifi OFF taskot, és azt a profil fül alatt a Wifi ON-ra kattintva hozzáadod end taskként. Ezzel amikor elmész otthonról egyből kikapcsolja wifit.

Remélem nem volt túl zavaros:)

off: sennheiser ie8-al még elképzelni se tudom hogy szól az S4, én már cx 400-al is szabályosan el vagyok ájulva tőle :)

(#1671) zack válasza gologolo (#1670) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi, kipróbálom! :R

IE8? Baba. :K Erősen ajánlott füles, csak hát az ára...Kicsit borsos. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1672) sanchomuzax válasza Sztupidka (#1668) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Köszönöm a visszajelzést! :)

Google: Sancho blogja

(#1673) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok csak egy gyors kerdes :Y

Szerintetek mi zabalja jobban az akksit?:

1.: A nap 30%-aban Wifi bekapcsolva es folymatosan keresi a halozatokata (nem csatlakozik)a tasker pedig 1 percenkent ellenörzi.

2.: A nap 30%-aban Gps bekapcsolva 2 perces ellenörzessel.

Azert kerdem, mert a cellinfo nalam nem megfelelö, mert a keves torony miatt ki be kapcsolgatnak az egymashoz közel levö profilok. Kvazi Mariska össze vissza beszel meg akkor is amikor rezgön kene lennie es felveri a csaladot. :W

(#1674) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok, volna egy kérdésem, létezik-e egy "kattintó" task, vagy ez beállítható-e? Gondolok itt egy mondjuk óránként bekapcsol a kijelző, fellép 2g-re, elindítja a farmwill (mindegy milyen) játékot és automatán "kattint" a telefon képernyőjén ahova én mondom ezzel megkapálja a barackot... szóval automouse mód kellene játékohoz, persze csalás miatt -de ez most itt nem fontos- :DDD

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#1675) Bozek válasza Davebowman (#1674) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ilyenről nincs tudomásom. Az iránygombokat lehet programozni, de azt, hogy egy bizonyos pozícióra nyomjon, én nem találtam.

(#1676) LordRajZoL válasza Cartman023 (#200) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Valaki próbálta már az autolocation plugint?

Most szedtem le igéretesnek tünnik
Végre van megoldás a cellainfo átfedés/gps problémára

Érzékeli ha mozog telefon ergo elég csak akkor figyelni !
Elvileg megkülönbözteti ha mozgatot telót, gyalogolsz, biciglizel
Villany használat még nincs tapasztalat most raktam fel

Illetve gps területet tud figyelni ami nekem fontos mivel melóhely, otthon közel van

zZz

(#1677) SSaki válasza LordRajZoL (#1676) üzenetére


SSaki
csendes tag

Köszi az infót. Eddig külön progival oldottam meg a location meghatározást, mert a cella infó megbízhatatlan volt (súrún váltogatják). De ez jó, ilyet kerestem.

(#1678) LordRajZoL válasza SSaki (#1677) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nm

Én is ilyesmit kerestem sokáig, de kiváncsi vagyok az akku idöre ha aktiv
Habár lehet kombinálni hogyha teló nyugton van akkor nem kérdezzi le poziciot
Majd kiderül

Nekem is gondom van a cella infoval mert vidéken lakok s melóhely, otthon közt kb 75% átfedás van

[ Szerkesztve ]

zZz

(#1679) Teasüti válasza sanchomuzax (#1661) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mennyi adatot tölt le egy lekéréssel?
Néztem a mobilos nézetet korábban, de nekem úgy tűnik felesleges ezzel terhelni a mobilnetet, amikor úgyis pár karaktersorozatra lenne csak szükség az egész oldalból. :(

(#1673) Sztupidka
meg akkor is amikor rezgön kene lennie es felveri a csaladot
Sztem tök alap, hogy estére néma legyen a telefon reggelig, ha már Tasker van rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1680) Sztupidka válasza Teasüti (#1679) üzenetére


Sztupidka
tag

Igen ez így is van. Este csak rezeg nem beszél. Én a délutáni alvásra gondoltam, nem tudom időhöz kötni, mert az alvás ideje és hossza attól függ melyik gyermek van itthon. :)

(#1681) Teasüti válasza Sztupidka (#1680) üzenetére


Teasüti
nagyúr

...aztán rájöttem később, hogy jó ez a Mariska, de annyira fölösleges, hogy folyamatosan molesztáljon minden szarér'. :DDD
Csak a lényeges dolgokat olvassa fel, akkor, amikor én akarom. :)
Elég kínos volt egy csendes könyvtárban mikor benyögte, hogy aznap még nem ittam kellő mennyiségű folyadékot és még mennyit kell fogyasztanom - ami amúgy elsőre jó ötletnek tűnt, mikor készítettem. :C
Azóta kigyomláltam az ilyen funkciókat és maradtak a diszkrét jelzések, ha akar vmit a telefon. :)

(#1682) bogil99


bogil99
aktív tag

Szerintetek az USB kapcsolódási mód váltására lehet valami okosat kitalálni? Olyas valamire gondoltam, hogy egy kapcsolót létrehozni a home-on, amivel elég egy klikk, és már át is vált, és nem kell menüből kitallózni.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1683) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Nem engedi a telefonom letörölni a Tasker programot... se a menüből se a beállítások --> alkalmazások -nál.. hogy tudnám letörölni?

(#1684) cozmo válasza mAtThEw0319 (#1683) üzenetére


cozmo
őstag

Előbb az eszközkezelőnél inaktiváld. Talán segít.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1685) mAtThEw0319 válasza cozmo (#1684) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Nem tudom milyen eszközkezelőről van szó.. :(
Ha arra gondolsz, hogy nyissam meg az alkalmazást és ott tiltsam le, akkor az nem fog menni mert kéri az aktiváló kódot.. :S

(#1686) cozmo válasza mAtThEw0319 (#1685) üzenetére


cozmo
őstag

Rendszerbeállítások> biztonság> eszközadminisztrátorok na itt kikapcsolod és ...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#1687) mAtThEw0319 válasza cozmo (#1686) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszönöm! Sikerült! :)

(#1688) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Sziasztok

Most kezdtem ismerkedni a taskerrel. Tudok olyat beállítani, hogy kikapcsolja a pattern lock-ot, de a lockscreen-t ne?

Pl: beállítok egy pattern lock-ot, amit ki kéne kapcsolni amikor találkozik a telefon az otthoni wifi-vel.
Ha a keyguardot kapcsoltatom ki vele, akkor amíg wifin van addig lock screen sincs. Vagyis egy darabig. 1-2 feloldás után ugyanis szarik rá és akkor is van pattern ha wifin van.

(#1689) Teasüti válasza -=Ghost=- (#1688) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tapasztalataim szerint elég sok az anomália az Android-ban az ilyen igényekhez. :(
Nem tudok megbízhatóan működő megoldásról.
Nincs jó támogatottság ehhez a feladathoz; még a Cyanogenmod romokban se a legjobb.
Secure Settings pluginben lehet kísérletezni: amit támogat a telefonod, azt ezzel fogod tudni elérni. A root alap.

[ Szerkesztve ]

(#1690) -=Ghost=- válasza Teasüti (#1689) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Bíztatóan hangzik, azért köszi, kutatok tovább, hátha...

(#1691) Sztupidka


Sztupidka
tag

Miota a Tasker profilok wifi connected alapjan aktivalodnak többször is elöfurdul naponta, hogy ahol gyengebb a jel de meg van egyszer csak megszakad a kapcsolat. Van amikor csak par masodpercre, de volt mar hogy több percre. Ez igy nekem eleg gaz , mert ki-be kapcsolgatnak a profilok. Ugy tünik mintha ha keves a jel akkor elmegy aludni es csak akkor ter magahoz, ha bekapcsolom a kijelzöt. Nalatok is elöfordult mar vagy ez egyedi, illetve tudtok valami megoldast?
Köszi

(#1692) Teasüti válasza Sztupidka (#1691) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csináld meg úgy, hogy leválást követően vár pár percet hátha újra csatlakozik!
Hasonlóan az enyémhez (Exit Task).

(#1693) Sztupidka válasza Teasüti (#1692) üzenetére


Sztupidka
tag

Megnezem kiprobalom köszönöm :R

(#1694) Sztupidka válasza Teasüti (#1692) üzenetére


Sztupidka
tag

Megcsináltam a taskot a tiéd alapján. A 3 as pont azért kell, mert különben ha újraindul a profil akkor ugye elindul az entertask az exittask után. Megnéznéd esetleg, hogy ez így jó-e?
Előre is köszönöm.
[link]

(#1695) Sztupidka válasza Sztupidka (#1694) üzenetére


Sztupidka
tag

Bocsi rossz a fenti link. Ezen a jó és nem a 3as hanem a 2 -es pont.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1696) Teasüti válasza Sztupidka (#1695) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az nálam nem probléma, ha újra lefut az Enter, elvégre új dolgot nem fog művelni.
Az a lényeg, hogy az Exit futtatásának ismétlése legyen úgy beállítva, hogy ha újra elindul, akkor az előző példányt szakítsa félbe. Így a wait számlálója valahányszor újraindul az eseményre. Ez a lényege a türelmi időnek.
Én nem buzerálnám a Stop Task parancsot se, csak ha teljesen tudatában vagy, mit is csinál pontosan.
Egy task másik task-kal való megszakítása elég kétélű fegyver, kb mint a goto parancs.

[ Szerkesztve ]

(#1697) Sztupidka válasza Teasüti (#1696) üzenetére


Sztupidka
tag

Minden vilagos, atalakitottam. :R
Csak meg egy kerdes: AutoVoice-t probaltad mar es ha igen esetleg feltöltenel egy taskot vagy profilt :DD ?
Igazabol mar müködik es teszi is a dolgat, csakhat tudod töled mindig tanulok valami ujat :Y

[ Szerkesztve ]

(#1698) Teasüti válasza Sztupidka (#1697) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi az az AutoVoice? :B
Nem a Google VoiceSearch?
Vagy vmi Jellybean újdonság?
Per pill okostelóm sincs, majd máskor. :))

[ Szerkesztve ]

(#1699) Bozek válasza Teasüti (#1698) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hangvezérlés Tasker segítségével: [link]

(#1700) Teasüti válasza Bozek (#1699) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Höhő tetszik! :K
Újabb joaomgcd plugin, nagyon szimpatikus fejlesztő! :R
Bár igazából az AuroRemote-ot sem használom, nincs mire. :B

Kíváncsi lennék milyen algoritmust használ, ezt nem írja.
Lefogadnám, hogy a Voice Search-re épül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.