Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1851) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Van már pár profilom Tasker-ben, de most egy olyat szeretnék létrehozni, amilyet még nem tudom, hogyan kell.:)
Azt szeretném megoldani, hogy amikor beérek a munkahelyemre, akkor elinduljon egy számláló, hogy mennyi idő van még hátra a szabadulásig. Ezt nem nagy kunszt megvalósítani, olyan profilom már amúgy is van, amelyik nézi, hogy otthon vagyok-e, vagy a melóhelyen, vagy máshol. Ez alapján megoldható változókkal és wait-ekkel olyan loop, ami pl percenként 1-et kivon egy értékből és ha elérte a nullát, akkor pl rezeg, tökmindegy. Amit nem tudok megoldani, hogy az aktuális számot (ami mondjuk perc lenne) kirakni widgetként a képernyőre. És ez frissülne pl percenként, így mindig meg tudnám nézni, mennyit kell még bent lennem (kissé kötetlen a munkaidő, így meg kell jegyeznem, mikorra értem be és az alapján tudom, mikor mehetek :D). A Minimalistic Text nevű appot is használom (most még csak az akksi szintjének kijelzésére), de valahogy együtt tud működni vele a Tasker. Jó lenne, ha valaki tudna rá megoldást, hogyan lehetne a kettő használatával valós időben kiíratni a hátralévő perceket.

Előre is köszönöm! :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#1852) Bozek válasza CWorm (#1851) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg nézd meg a Zoom-ot, annak ugyanaz a fejlesztője, mint a Tasker-nek.

Nekem már csak egy kérdésem maradt: Lehet-e egy Task-ot elindítani megadott időben. Nem arra gondolok, hogy beállítom a 7 órát mondjuk, hanem arra, hogy a változó tárol egy időpontot (például 19:00) és onnantól indulna a Task, ami futna két órán keresztül, 2 perces ellenőrzéssel.
A többit már megoldottam rendesen. Szépen kikeresi a Variable Query-ben megadott csapat aznapi meccsét, majd visszatér a meccsre vonatkozó linkkel. Arról az oldalról meg kiszedi a két csapatot és az eredményt, ami ha változik Notify LED-el értesít.

Mondjuk vannak érdekesen elrejtett dolgok. Például a Misc - Test résznél tudom meghatározni egy változó hosszát. Eltartott egy darabig, mire megtaláltam. :)

(#1853) Teasüti válasza CWorm (#1851) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Segítek majd...

(#1852) Bozek
Min Text-et egyszerűbb használni, Zoom-nak csak annyi az előnye, hogy nulla erőforrással működik.

Már egy éve is felvettem a kérdést Pent-nek - dinamikus, változós Time context -, de egyelőre csak wait paranccsal lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#1854) Bozek válasza Teasüti (#1853) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem néztem még a Minimalistic Text-et, de úgy gondolom, sokkal támogatottabb a Zoom, ha már ugyanaz a fejlesztő.

Wait paranccsal kicsit problémás, mert bár elindítom a Task-ot mondjuk 15:00-kor és vár például 3 órát (ha akkor kezdődik a meccs), de akkor a 2 perces időközöket megint Wait-el kell megoldani. Na mindegy, megcsinálom így. Közben a Zoom miatt egész más tervem lett. Ki akarom íratni az összes NB II-es meccset a főképernyőre és ha változik valamelyiknek az eredménye, akkor az mondjuk pirosra vált. Lesz vele dolgom bőven, előtte meg kell terveznem pontosan, mielőtt leprogramozom.
Az App Factory tud olyan alkalmazást csinálni, amihez Zoom widget tartozik? Vagy az már egy másik történet?

(#1855) Teasüti válasza Bozek (#1854) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eddig még nem készítettem soha mini alkalmazást, de amennyire tudom éppen ugyanazok a feltételek vonatkoznak azokra, mint Tasker-re is.
Vagyis ha fent van az adott plugin, akkor elvileg mennie kell.

(#1856) Teasüti válasza Bozek (#1850) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Variable Search Replace milyen értékkel tér vissza?
Miért fontos ez? Csak megadod a változót (és Tasker létrehozza azt magától).

Mert hiába kerestem egy szövegben valamit, ami benne van, a Flash csak a változó nevét írta ki.
Az gondolom megvan, hogy csak reguláris kifejezéseket eszik meg ez a task.
Regex-ből képbe kerültem az utóbbi időkben, kérdezz bátran! Ha meg csak egy közönséges szóra akarsz keresni, akkor próbáld önmagában beírni a szót bármiféle joker karakter nélkül! A Tasker féle minta keresés itt nem működik (*akármi* - a csillagnak a regex-ben más szerepe van).

(#1851) CWorm
Minimalistic Txt-ben ha jól emlékszem van opció egy Tasker változóra, vagy csak simán változó megjelenítésére az elemek között. Az fog kelleni, amire majd a plugin-en keresztül tudsz hivatkozni Tasker-ből.

Akkor már csak kell egy profil, amiben meghívsz Perform Task-al egy másik Task-ot. Ebben fogod frissíteni a widget-et, mégpedig egy ciklussal, ami 8 órán keresztül percenként értéket ad a widget-nek. Ha jól értem, ez nem lesz túl nagy kihívás.

Majd szájbarágósan, ha nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1857) Bozek válasza Teasüti (#1856) üzenetére


Bozek
nagyúr

A lekért szöveg elején sok szóköz van, ezeket akartam volna eltávolítani úgy, hogy megkeresem a szövegrészt, majd onnantól fogva Variable Section-el kiszedem, ami nekem kell. Mivel programozói szemmel úgy gondoltam, hogy a Variable Search Replace-t rá lehet venni, hogy pozícióval térjen vissza.

Viszont megtaláltam a NET-en a megoldást, bár eléggé kerülőút. Először Variable Split-et használok splitter nélkül, majd a Variable Join-t _ karakterrel. Végül az _ karaktert kicserélem szóközre a Variable Search Replace-el. Így már megvan az a string, ami nekem kell. :)

Szóval most így néz ki:

Amikor változik az eredmény, akkor az a sor zöldre vált és rezeg a telefon. Sajnos úgy tűnik, hogy a Notify LED csak egy értesítést tud küldeni, pedig jó lett volna, ha minden meccshez külön-külön tudok rendelni egyet. Így maradt ez a megoldás.

(#1858) Teasüti válasza Bozek (#1857) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit töltesz le pontosan? Egy HTML oldalt? Vagy esetleg vmilyen XML/JSON táblázatot?
Megmutatod a linket?

Amúgy ügyes! :K

Viszont megtaláltam a NET-en a megoldást, bár eléggé kerülőút. Először Variable Split-et használok splitter nélkül, majd a Variable Join-t _ karakterrel. Végül az _ karaktert kicserélem szóközre a Variable Search Replace-el. Így már megvan az a string, ami nekem kell.

Ezt így miért?
Talán a HTTP Get-nél mented el rossz formátumban a letöltött adatokat és ezért nem működik efféle "kerülő" nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#1859) Bozek válasza Teasüti (#1858) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt az oldalt: [link]

A lényeges rész a mai napon például ez:
<div class="event-b before">
<a href="/match/index/id/69808">
<p class="result">
Vasas SC – Békéscsabai Előre 1912 SE
<span>0:0</span>
</p>

A HTTP Get-nél text/xml-be mentem el. A class="result"> van a Variable Split-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1860) CWorm válasza Teasüti (#1856) üzenetére


CWorm
aktív tag

Köszi, közben sikerült magamtól megcsinálnom pont úgy, ahogy mondtad.:) Igazából csak a Minimalilstic Text-ben kellett rájönnöm, hogy ott hogyan tudom "fogadni" a Tasker által neki küldött változót. A többi pedig már... történelem. :D

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#1861) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,
Most ismerkedem a progival, de lehet valamit rosszul csinálok mert egy éjszaka alatt 25% akku-t leszívott és 70-szer ébresztette a telót. Tasker 7%-ot eszik reggel óta. Pedig használni szeretném, ez azt csinálja amit mondok neki, a Llama nem mindig kapcsolja be kijelző on-ra a wifit.
Beállítottam, hogy a cellainfó alapján egy változót állítson, ezt a változót figyelve kapcsolja a Bluetooth-t. És a kijelzőt bekapcsolom akkor indítsa a wifit. Illetve a wifi-be tasknál megadtam feltételnek ha otthon=1 vagyok.
Mit ronthatok el?
Kép
===
Azt akarom megoldani NFC nélkül, hogy amikor beülök az autóba akkor a bluetooth-os kihangosító és a telefon összecsatlakozzanak automatikusan, amikor kiszállok BT off. Llama-ban és E-robotban beállítottam hogy 3 hely cellaelhagyásakor végezze el a BT bekapcsolást és egy másik parancsban a helyre érkezéskor a kikapcsolást. Sajnos egyik progi sem akarja érzékelni a cellaváltásokat ha nem megy a kijelző. Vagy van erre más módszer esetleg a Tasker-rel?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1862) mclane_


mclane_
aktív tag

Sziasztok!
Olyan gondom van a taskerrel, hogy nem hajlandó a mobil adatforgalmat bekapcsolni. A kikapcsolás működig, On-ra viszont nem hajlandó kapcsolni.
Mi lehet a gondja?

(#1863) Teasüti válasza mclane_ (#1862) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert hivatalosan nem támogatott, csak Cyanogen rom-on.
Ettől függetlenül szokott működni sok telefonon stock rom-on is, de ha mégse, hát ez van.

(#1861) B@ldrick
Nem látom indokoltnak ezt a fogyasztást, custom rom-ot használsz?

Amúgy van state típusú context a display-re, elég egy profil is így.
Több módon is felhasználod a Task-okat, vagy miért bontottad szét ilyen változósdi módon a profilokat?
NFC egyszerűen nincs a telefonodon, vagy csak nem akarod használni?
Ismerek még egy remek trükköt a kiváltására, ami hasonló elven működik:
használd az iránytűt! ;)
Tasker tudja monitorozni a mágneses térerősséget, így akár egy kis darab mágnessel is tudsz aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#1864) Teasüti válasza mclane_ (#1862) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom Secure Settings vajon képes-e rá. Érdemes lehet felrakni.

(#1865) B@ldrick válasza Teasüti (#1863) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszi a választ. Gyári 4.2.2. én sem értem miért csinálhatja, most éjjelre visszatértem Llámára és 5%-ot esett csak.

Saját kútfőből erre futotta :)
Nem tudnád nekem esetleg leprogramozni:3 cellahely elhagyásakor BT be, legfeljebb felélesztem mindig a kijelzőt és wifit otthon kijelző be-re, milyen profilhoz, milyen taskok kellenek. Sokat segítene az alapok megértéséhez. :R de átolvasom az írásod is. (20120911 profilodat nem látja betöltetni, gondolom a verziója régebbi)
Nincs matricám és övtokban hordom mindig aminek van mágnese, rázkódás se nagyon van...

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1866) Teasüti válasza B@ldrick (#1865) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lehetne próbálkozni még esetleg az AutoLocation kieggel is, ami állítólag (nem próbáltam) meg tudja állapítani a telefon accelero-jával és giro-jával, hogy éppen mit csinálsz (bicikli, autó, futás, séta, stb).
1 hetes trial is van belőle, de amúgy egy eurós plugin.

Részemről max majd máskor, eléggé lekorlátozódott a szabadidőm újabban...
A saját projektemre sincs kellő időm. :(

(#1867) LordRajZoL válasza Teasüti (#1866) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Autolocation nagyon baba csak kell neki net
Úgy nézz ki még a mozgás tipushoz s
S sajna hajlamos netkapcsolat hiányába leállitánni mindhárom részét

zZz

(#1868) mclane_ válasza Teasüti (#1864) üzenetére


mclane_
aktív tag

Kösz, megnéztem. A Mobile Data kikapcsolása működik, de a bekapcsolása nem, annyit ír, hogy An error occured. Rendes volt a készítő is, írtam a supportnak, de ő sem tudott érdemben segíteni. Kár érte, mert nagyon jó kis progi. Jó lett volna egy 15percenkénti szinkronizálást csinálni vele levelekre, de így kilőve... :((

(#1869) LordRajZoL válasza mclane_ (#1868) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem se támogatja a rom a mobilnet ki/be kapcsolást
De én évek óta Juice Defender APN plugint használom s azzal tökéletesen megy

zZz

(#1870) Teasüti válasza LordRajZoL (#1867) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te hogy tudtad működésre bírni a geofence részét? Nálam értelmetlenül nagy hatókörzet esetén se hajlandó aktiválni. :(
Kizárólag csatlakoztatott wifi-nél, na de úgy könnyű, ahhoz nem kellenek az új helymeghatározások se. :U

Az én észrevételem, hogy pont azt tudja, mint a Tasker Location context +wifi. Vagyis egyedül a wifi képesség hiányzik a beépített megoldásból is, de ha nincs wifi, akkor nulla haszna van a geofences-nek. :U
A fuse location se nagy szám, ez eddig is így volt, hogy gps vétel előtt mobilnet alapján saccolja meg a helyet a telefon (lásd Gmaps).
Az activity viszont már vmi! Az tényleg nem volt korábban.
Mondjuk a geofence-t leszámítva egyikkel se kísérleteztem sokat. Bár kerestem rá doksit, de a működési mechanizmusról sehol nem írnak.
Illetve ha jól értem a Google doksikat, akkor a geofence tud még olyat, hogy nem körzetként adja meg az ember a területet, hanem akár poligonként is. Na ezt jó lenne még viszontlátni az AutoLocation-ben.
Ennek már lenne valódi haszna - mármint az activity mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1871) Teasüti válasza Teasüti (#1870) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam értelmetlenül nagy hatókörzet esetén se hajlandó aktiválni.
Mondjuk azt hozzá kell tennem, h mobilnetből a Gmaps is km-ekkel arrébb becsüli a helyzetem.
Kevés a torony. :U

(#1872) LordRajZoL válasza Teasüti (#1871) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Sajnos a Geofence nálam is csak disznek van
Esetek 90% nem Gps info alapján mér be hanem cella igy dobál össze vissza
Egyhelybe rakott telefonnál is elrak kilométerekkel arréb
Viszont Google egyre jobban szüri ezeket ahogy múlnap a napok egyre pontosabban beazonosit
Sajnos a helyelözményeket lekapcsolta Google igy kb saját magával cseszett ki
Google Now már a változó müszakrendem is kezdi megszokni igy egyre pontosabb a helyinfó is

A fusion info pedig még csak valami béta bizbasz lehet mert az "ismert" helyeket is újnak veszi

Activites monitor is kb 4-5 perces késésel veszi észre pl hogy már valami járgányon vagyok
Érdekes modon a lépést hamarbb detektálja
Igazából müködö, használható taskot még nem tudtam ráirni az általad jelzett gondok miatt is.
Plusz hajlamos lestopolnia magát

zZz

(#1873) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csináltam egy Automatizált Telenoros egyenleg lekérdezéaes Taskot,aki úgy érzi használja...természetesen modosithatja is.

http://db.tt/oYEEcdhe

Bocsi de Opera Miniben irtam!

Viszont csak Rootolt telefonon működik!!!

[ Szerkesztve ]

(#1874) mclane_ válasza mclane_ (#1868) üzenetére


mclane_
aktív tag

Egy véletlen folytán megoldódott a probléma. Azt vettem észre, hogy ha a Tasker csinál egy Mobile Data On-t, és elindítom a Data Usage nevű appot(ja azóta cseréltem ROMot hátha megoldódik, nem) akkor bekapcsolja a mobilnetet...
Szóval innen már nem volt bonyolult megírni, Mobile Data be, progi indít, autosync, vár 1,5 percet, autosync ki, data usage progi ki, killel ki kell nyírni(viszont vissza is kell lépni Home screenre különben nem működik), és mobile Data off.
Szóval minden hepi :)

(#1875) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Csináltam egy ilyen Nem fogadott hivásos profilt,minden jó viszont azt szeretném hogy az adott értesitési hangot 1 percenként ismételje meg,amíg a Popup ablak aktív.
Ha wait parancsot adok ki csak egyszer szólal meg.
Köszönöm ha valaki tudna segiteni!

[link]

(#1876) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#1875) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megoldottam!

http://db.tt/li8gMj49

BOCSI MOBILROL VAGYOK!

[ Szerkesztve ]

(#1877) Teasüti válasza aprokaroka87 (#1876) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem hasznosabb a topik szempontjából, ha xml linkelgetés helyett szóban elmondod a lényeget. Elég szűk réteg érdeklődését lehet felkelteni ilyen random problémákkal annyira, hogy letöltse a mellékelt fájlt és maga járjon utána mi is van benne. Nekem speciel eszembe se jutna letölteni.
Ettől függetlenül még lehet érdekes a megoldás, csak hát na, akkor se tölteném le és vesződnék ezzel. :)

Vagy legalább xml helyett a leírását exportálnád...

[ Szerkesztve ]

(#1878) aprokaroka87 válasza Teasüti (#1877) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazad van köszi!
De a nem fogadott hivásos profilnál arra jöttem rá hogy ha egy Popup ablak aktív akkor csak az műkődik ami a Popup ablakon van.
Hiába raktam be Wait parancsot a Notification Sound-ok közé nem müködött.
Ezért a következőt csináltam.
1:Notification Sound
2:Popup Task Buttons(ez 58mp-ig aktiv)
3=Notification Clear
4=Notication Sound
5=Innentől az 1-4 ig ismétlés...ezt én 5x ismételtettem meg ami az én esetemben 5percet jelent.

Megj:A Sorrend az nagyon fontos!Ha ugyanis pl a Popup-al kezdünk a Notification Sound nem is fog mükődni!

[ Szerkesztve ]

(#1879) Bozek válasza aprokaroka87 (#1878) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elvileg működni fog, csak épp az 58 mp letelte után. Vagy pedig akkor, amikor rányomtál a gombra. Addig azonban aktív a popup, így nem fog továbblépni a következő pontra.

[ Szerkesztve ]

(#1880) Teasüti válasza aprokaroka87 (#1878) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, amíg a popup el nem tűnik, addig szünetel a Task.
Nem tudom fejből van-e opció az azonnali folytatásra a popup beállításaiban.

Amúgy azért se szerencsés a popup lejáró idejével számolni, mert amint ráböksz az ablakra, azzal be is zárul.

[ Szerkesztve ]

(#1881) kalmancsehi


kalmancsehi
csendes tag

Sziasztok!

Megvalósítható-e, és pontosan mivel (a Taskeren, AutoVoice-on túl) a következő:
Telefon mikrofonja és a Google hangfelismerésével kapott szöveget/parancsot továbbítani ugyanarra a wifi hálózatra csatlakozó windowsos gépen futó winautomatizationnak vagy eventghostnak, így indítva makrókat?
Sajnos a szövegfelismerés erőforrás igényes, így a Google szervereinek segítségét nem tudom helyben helyettesíteni.

(#1882) Teasüti válasza kalmancsehi (#1881) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eventghost úgy tudom minden gond nélkül együttműködik Tasker-rel. Én nem próbáltam, de nem egyszer láttam már szerepelni itt-ott.

Sajnos én nem tudok segíteni ebben, én inkább az élőképes távvezérlések híve vagyok, semmint előre beállítani makrókat a PC-n. Talán ilyen alap dolgokat max, mint indítsd el ezt a lejátszási listát, vagy esetlet shutdown. :)

[ Szerkesztve ]

(#1883) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Azt hogyan lehetne megcsinálni hogy ha egy alkalmazást elinditok(Bluetooth File Transfer)
a Bluetooth magátol bekapcsoljon,és csak akkor kapcsolja le ha nincs semmilyen bluetooth kapcsolat folyamatban,illetve akkor sem kapcsolja le ha az alkalmázosbol a Homescreen-re lépek.
Illetve olyat is szeretnék hogy az Auto Syncet csak akkor kapcsolja be ha mobilnet aktív,az "if"-ek közt erre nem találok lehetőséget,vagy azért mert nincs is?
Szomorúan vettem tudomásul viszont hogy a Dpaddal egy Homescreen-re kirakott Widget-re nem lehet rámenni,sehogy sem,ikonoka és parancsikonra igen.
Ugyanis megprobáltam egy olyat hogy a köpönyeges widgetet rávenni egy kis automatizált irányitásra,de ha az alkalmazás kezelőben rámegyek az ikonjára,azt irja ki hogy ez egy widget itt nem használható.
A következő tervem az az lenne hogy az Mx Playert rávenni valahogy hogy este vegye lejjebb a fényerőt,mert néha este megvakulok,a nagy villágoságtol :)
Az egyenleg lekérdezése profilomat,tudja valaki használni?
Vélemények tapasztalatok?
Köszönöm előre is a segitséget!

(#1884) rtzmp


rtzmp
aktív tag

Sziasztok!

Miként tudok a google naptár bejegyzéshez értesítőt adni? (akár létrehozással együtt)

Segítségeteket előre is köszönöm

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#1885) Teasüti válasza aprokaroka87 (#1883) üzenetére


Teasüti
nagyúr

BFT minden alkalommal megkérdezi megnyitáskor, hogy bekapcsolod-e a BT-t. Kilépéskor úgyszintén.
Sajnálod azt az egy felugró ablakot? :P

Tasker az adatátvitel tényét nem látja, max annyit, hogy épp kapcsolódva van. Erre lehet készíteni profilt, találsz hozzá context-et.
Legegyszerűbb, ha letöltöd az én "Hardver" projektemet és kimásolod, ami kell. A wifi profilban megtalálod a módját miként lehet késleltetni a kikapcsolást. Innen könnyű összeollózni, ami neked kell konkrétan.

A következő tervem az az lenne hogy az Mx Playert rávenni valahogy hogy este vegye lejjebb a fényerőt,mert néha este megvakulok,a nagy villágoságtol
Az a lejátszó átveszi a fényerő feletti irányítást, míg fut. Nem ismerek erre megoldást. Szintén úgy vélem, hogy ezt automatizálni fölösleges, nem tart semeddig lehúzni lejátszáskor.

Illetve olyat is szeretnék hogy az Auto Syncet csak akkor kapcsolja be ha mobilnet aktív,az "if"-ek közt erre nem találok lehetőséget,vagy azért mert nincs is?
Context-ek közt nem nézted? :U
State/Net/Mobile Net.

(#1884) rtzmp
Mármint Google féle értesítőt (email, sms)? Fingom sincs.
Ez már mélyvizes kérdés, kutatást igényel. ;)

Amúgy jómagam nem próbáltam végig a Calendar task-okat, nincs tapasztalatom ebben. :B

[ Szerkesztve ]

(#1886) Bozek válasza aprokaroka87 (#1883) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kipróbáltam a Köpönyeg widget-et. Na, ez nem a Tasker hibája. Egyszerűen a widget nem kapja meg a fókuszt, ami programozási gond a Köpönyeg-nél. A Jegyzet widget-et nézve nem volt semmi gond.

(#1887) kalmancsehi válasza Teasüti (#1882) üzenetére


kalmancsehi
csendes tag

Köszönöm, ha másnak van tapasztalata Eventghost+Taskerrel örömmel veszek minden segítő tanácsot! :R

(#1888) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Action Box-ot próbálta már valaki?

Tegnap délután akadtam rá
Egész jó kis rutinok vannak benne

Cím fejtés oda vissza
Naptár bejegyzés törlés, javítás

Telefonkönyvbe keresés

Programok státusza fut, nem fut, előtérbe van

Időjárás

Programok csomag nevei

Plusz még egy pár dolog

Igéretes

zZz

(#1889) Teasüti válasza LordRajZoL (#1888) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Link?

(#1890) LordRajZoL válasza Teasüti (#1889) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Playes progi.
Gepen leszek linkelek

zZz

(#1891) Teasüti válasza LordRajZoL (#1890) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megvan.
Ezeket Tasker-ben sem lehetetlen összerakni. Meg is kell(ett) küzdenem egyik-másik problémával a mini alkalmazásom kapcsán.
Kíváncsi lennék a telefonkönyv kereséshez kell-e neki root jog.
Épp ezen dolgozom jelenleg Tasker-ben, de csak root-al megy.

(#1892) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Igen szinte mindegyikre van taskerres megoldás de nem bánnom hogy nem kell fél kilométeres linkekel lekérdenzi.

Föleg az app státusz lekérdezés tetszik.

Telefönkönyv jó kérdés, szinte mindig rootolt volt a telóm.

Viszont amit észrevettem nem árt a lekérdezés s a felhaszálás közé egy kis szünetett rakni mert hajlamos Null-t visszaadni

zZz

(#1893) sanchomuzax válasza Teasüti (#1848) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Jó ötlet, köszi.

Google: Sancho blogja

(#1894) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Tasker SSH Command Launcher kérdés
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aledthomas.taskersshcommand

Ezt hogyan kell használni? Az %ssh_out nem ad vissza semmit. Már 3000 sec timeout, és 20 sec wait is van a shell után és a flash előtt, de nem kap értéket. Egy sima "ls -l" parancsot küldtem a szerveremnek.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#1895) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Az alábbi profilban azt szeretném megoldani hogy a NAPPALI HANG-ot szombaton és Vasárnap reggel 7-kor kapcsolja be,míg Hétfőtöl-Péntekig reggel 5.30-kor.
Odáig eljutottam hogy szombaton és vasárnap nem kapcsolja be 5.30-kor,de azt nem tudom beállitani hogy 7-kor bekapcsolja.
Aki tud az segitsen nekem!
Köszönöm!

Profile: NAPPALI HANG (11)
Time: From 05:30 Till 19:00
Enter: NAPPALI HANG (12)
A1: If [ %DAYW !~ szombat ]
A2: If [ %DAYW !~ vasárnap ]
A3: Notify [ Title:NAPPALI HANG AKTIVÁLVA! Text: Icon:ipack:greenfloralhd:music_on_ps Number:0 Permanent:Off Priority:3 ]
A4: Silent Mode [ Mode:Off ]
A5: Vibrate On Ringer [ Set:On ]
A6: Default Ringtone [ Type:Ringer Sound:Ring4 ]
A7: Haptic Feedback [ Set:On ]
A8: Notification Pulse [ Set:On ]
A9: Ringer Volume [ Level:7 Display:Off Sound:Off ]
A10: Notification Volume [ Level:7 Display:Off Sound:Off ]
A11: Alarm Volume [ Level:7 Display:Off Sound:Off ]
A12: System Volume [ Level:7 Display:Off Sound:Off ]
A13: In-Call Volume [ Level:5 Display:Off Sound:Off ]
A14: Wait [ MS:0 Seconds:0 Minutes:2 Hours:0 Days:0 ]
A15: Notify Cancel [ Title: Warn Not Exist:Off ]

(#1896) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok.Tegnap hirtelen felindulásból megvettem a taskert.Próbálgattam, de rájöttem hogy tanulás nélkül nem megyek semmire.Teasüti leírása jónak tűnik.Mondjuk biztos vagyok benne, hogy nem két nap alatt fogom megtanulni..Esetleg valami fontos amit tudnom kellene?

Holnapkészítést vállalok.

(#1897) Bozek válasza aprokaroka87 (#1895) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel nincs benne, hogy mit csináljon szombaton és vasárnap. Az említett 2 napon várnia kell 1,5 órát, mielőtt bekapcsolja, a többi esetben meg mehet a rendes kerékvágásban minden.

Így kellene kinéznie az elejének:
If [ %DAYW ~ szombat ]
If [ %DAYW ~ vasárnap ]
Wait [ MS:0 Seconds:0 Minutes:30 Hours:1 Days:0 ]
End If
End If

Aztán az A3-tól folytatódhat.

Legközelebb meg a Task-ot programkódként rakd be, akkor nem lesz ennyi smiley benne. :)

(#1896) forintuser: Angolul nem árt tudni. Aztán olvasgathatod ezeket. Na meg a Tasker-en belül is igen jó help van.

[ Szerkesztve ]

(#1898) aprokaroka87 válasza Bozek (#1897) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm szépen,és bocsi a smiley miatt,de opera miniben nem jelzi!

(#1899) vgyuri válasza Bozek (#1897) üzenetére


vgyuri
őstag

A két egymás utáni IF nem és-sel kapcsolódik egymáshoz, vagyis akkor teljesül ha a változó értéke szombat és vasárnap is? Leírás szerint / jellel lehet "vagy" vizsgálatot végezni.

(#1900) Teasüti válasza sanchomuzax (#1894) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik Tasker verziót használod? 1.6-ban pár dolog nem működik. (Nem is fog már.)

(#1899) vgyuri
Jól látod a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.