Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#101) Teasüti válasza Teasüti (#100) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sőt, ha mondjuk többlépcsős feltételnél az első profil aktiválja a többi profilt, akkor itt is le lehet faragni az erőforrás igényt.

(#102) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amúgy tessék megosztani az elkészült műveket, legalább egy rövid, néhány sornyi bemutató révén! :K Így tanulhatunk egymástól és ihletet meríthetünk.

(#103) atillaahun válasza Teasüti (#97) üzenetére


atillaahun
veterán

Pedig már vagy 3-szor elkezdtem olvasni de sose jutok a végére, mert sose értem mit akar mondani, pedig elméletileg értek angolul.
De most cella info és mobilnet alapú meghatározás alatt mit értesz?
Csak mert ugye a szolgáltató rádióadó egységének hatótávolsága egy cella, mely adott sugarú terület. Elméletileg több ilyenre felkapcsolódik a telefon pozíciótól függően, tehát jelet küldd vissza, így a szolgáltató a fogadott jel erősségéből megállapítja a távolságot, háromszögeléssel/több cella keresztmetszeteit véve pedig a hozzávetőleges helyzetet.
A mobilnet pedig csak a sugárzott rádiójelet használó szabvány (GSM/2G: GPRS & EDGE és WCDMA/3G: UMTS &HSPA) megnevezése. A külöböző típusok ugye csak átviteli sebességeket jelölnek.
Ezért nem értem a külöbséget a kettő között.

Egyébként vezetékes netem van persze, meg publikus IP-m, ami nem mellesleg dinamikus de még ha statikus is lenne, hogy jön össze az IP cím egy helyzetmeghatározással? Mert város szinten még rendben van, hogy a föbb csomópontok helyei nyilvánosak, de az én címem?

(#104) atillaahun válasza Teasüti (#100) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát egyébként csak egy olyat szerettem volna, hogy ha 15% alá megy az akksi és nincs bedugva a töltő, vagy nincs csatlakoztatva az itthoni WiFi-mhez, akkor kikapcsolja a WiFi-t, mobilnetet, meg leszabályoz a proci is.
Csak 3. state-et már nem enged az előző kettőt meg hiába nyitom meg nincs bennük IF feltétel. Ezt se értem egyébként mért. Szóval nekem ez az ÉS, VAGY feltételekkel kombinálás abszolút homály, mármint hogy lehet-e egyáltalán feltételeket összekapcsolni így, és ha igrn mikor.
Szóval gondolom marad a profilok egymásból indítása vagy mi, de arra megint nincs igazából ötletem, hogy ebben az esetben hogy kéne.

(#105) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Cella infót a State/Phone/Cell Near paranccsal kérdezhetsz le. Ez esetben csak a helyi cellát vizsgálhatod, koordinátákat nem kapsz. Ez a legenergiatakarékosabb, nem kerül plusz erőforrásokba. Location Net meg szintén az adótornyokat használja (de hogy ugyanazokat-e, azt nem tudom, de a kézikönyvben tornyokat említ a fejlesztő - azért érdekes, mert a mobilnet magasabb frekivel működik, aminek nagyobb a csillapítása), de koordinátákat ad vissza. És ehhez kell a net része gondolom, h felrakjon a térképre.

Ha PC-ről lekérdezed a helyed, hasonló pontossággal belövi mondjuk a Google Latitude is. Pedig csak az IP címed és az elérési útvonaladat látja (meg ugye a böngésző és az alapvető pc adatokat). Hogy hogy lesz ebből 30 méteres pontosság, azt nem tudom (hisz elvileg az utolsó DSLAM alközpont pár száz méteren belül van). Dinamikus cím meg nem rejt el a világ elől, csak visszamenőleg. (Meg amíg a szolgáltatót nem kötelezik az adataid kiadására. :D )

(#104) atillaahun
A context-ek ÉS kapcsolatban vannak, a VAGY kapcsolat kicsit komplikáltnak tűnik elsőre, de:
[link]

szerk: amúgy nem mennél sokra 3 context-el, mivel ÉS kapcsolat van köztük. Eredeti felállásban akkor így nézne ki: nincs otthoni wifire csatlakozva ÉS 15% alatt van ÉS nincs töltőre dugva.
E helyett én inkább így indulnék el:
Profil 1
Context: State/battery 15-100% invert AND not power any
Enter:
1. wifi off
2. net off

Profil 2
Context: State/Net/Wifi connected [SSID] invert
Enter:
1. wifi off
2. net off

Két profil közt odaképzelhetünk egy VAGY kapcsolatot. :C

[ Szerkesztve ]

(#106) S_xperia_S válasza Teasüti (#102) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

ami nálam már biztosan működik:

(alapból állandóan megy a 3g data)

1) munkahely: ha bemegyek (cellainfó), némítja a telót, ha kimegyek visszahangosítja
2) elforgatás: bizonyos programoknál, pl böngésző bekapcsolja a forgatást
3) 20% alatt kikapcsolja a 3g-t és a wifit, lejjebb veszi a fényt, a 20% fölé megy visszakapcsolja
4) 10% alatt kikapcsol mindet, leveszi minimumra a fényt, és repülőgép üzemmódot bekapcsol, 10% fölött visszaáll a 3-as ra
5) albérletben (cella infó) éjszaka (idő) repülőgép üzemmód, silent mód, fény le
reggel visszakapcsolja magát:

ha vkit érdekel, melyiknél mi a beállítás szívesen elmondom, bár ezek nem nehezek

amihez segítséget kérek:
by Teasüti: "Feltöltés, lemerülés - előbbi észleli, ha az akku feltöltődött, vár egy órát (rátartás a töltési időre) majd szóban közli, hogy végzett a töltéssel (Svox - Mariska)"
azt sikerült beállítanom, h ha feltölt, vár 15 percet, majd hangjelzést ad, hanem hogyan lehet beállítani, h csak egyszer jelezzen, ne ismételje a jelzést, mert alapból ismétli

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#107) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

5) albérletben (cella infó) éjszaka (idő) repülőgép üzemmód, silent mód, fény le
reggel visszakapcsolja magát:
első context: time 21:30-06:15
második context: state/phone/cell near (itt megkeresi a cellákat)

task ('éjjeli mód') - flash (text): Éjjeli mód aktiválva 1 percen belül.
- wait: minutes 1
- display br.: level 40
- silent mod: on
- airplane mod: on

exit task: - display br.: level 40
- silent mod: on
- airplane mod: on

elleszek ezzel sokáig mire kihasználom a lehetőségeit ennek a proginak :U
nekem is ezek a taskok nehezek, h end, if, stb
főleg h csak a netes angolt értem valamennyire

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#108) Teasüti válasza S_xperia_S (#106) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha Event/Battery full context-et adtál meg, akkor a profil beálíltásaiban (hosszú klikk a profilon) adj meg neki "cooltime"-ot, mondjuk egy órát! Így ha aktiválódott, egy óráig nem fog újra.

Ha viszont State/battery context-et használsz, annak elvileg nem szabadna többször aktiválódnia (mondjuk 99-100% között).

Azt nem értem, h az esemény miért történik meg többször egymás után, biztos vmi Android fícsör. :)

(#107) S_xperia_S
Én értem rosszul, vagy az Enter és Exit task ugyanaz? :F Ergó nem áll vissza az eredeti beállítás, nem jön ki repülőből.

MÁS
Megcsináltam azokat a dolgokat, amik korábban nem működtek. Most már változó időben jön ki az éjszakai módból, a wifi is müxik. Ha kell vkinek, felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#109) S_xperia_S válasza Teasüti (#108) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

igen elirtam itt, exitnel off-ok, sorry :)
es igen ha feltenned, megkoszonnenk:)
amit irtal a batteryhoz meglesem

Sony Xperia™ S

(#110) andris811 válasza Teasüti (#108) üzenetére


andris811
tag

Szia!

Lenne egy kérdésem! Megcsináltam én is ezt az ébresztő után elregéli az időjárást a mai napra dolgot, saját régiómra átállítottam stb. Viszont: Az megoldható, hogy, ha nem a gyári ébresztőt használom akkor is működjön? Sleep as android-ot használom, és utána nem akar beszélgetni velem :(

(#111) atillaahun válasza Teasüti (#105) üzenetére


atillaahun
veterán

"szerk: amúgy nem mennél sokra 3 context-el, mivel ÉS kapcsolat van köztük. Eredeti felállásban akkor így nézne ki: nincs otthoni wifire csatlakozva ÉS 15% alatt van ÉS nincs töltőre dugva."

Pedig nekem hajszál pontosan egy ilyenre lenne szükségem 3 egyszerű state-el beállítva, sajnos még mindig nem értem miért van ez tiltva a programban.
Amit te leírtál javaslatnak azt sem értem igazából, mármint hogy minek egy ilyen egyszerű dologra 2 külön profil, meg hogy kapcsolom én ezt össze, hogy működjön, de végülis mindegy, szerintem inkább simán kihagyok egy feltételt oszt kész.

(#112) atillaahun


atillaahun
veterán

Ti nem gyártottatok még véletlen ébresztőt a programmal?
Gondoltam ha már foglalja a memóriát esetleg kiválthatná az ébresztő programot is.
Odáig egyszerű, hogy minden hétköznap 7-kor lejátsszon egy zeneszámot, csak olyat kéne beleépíteni, hogy ha leokézom akkor elkussol. Szerintetek ez kivitelezhető? Esetleg az emelkedő erősödésű csengés? :D

(#113) Teasüti válasza andris811 (#110) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert a beépített Tasker event-ek csak az alapértelmezett/gyári ébresztő órával kompatibilisek.
Nem tudom, h a 3rd party ébresztő progik is csinálnak-e ilyen jelentéseket a rendszer felé, hogy a Tasker tudja érzékelni. :F

Viszont ha a Sleep as Android az alapértelmezett, a gyári nem, esetleg az le is van törölve ÉS nem működik a Tasker beépített event, akkor ez van. Próbáld meg azokkal a progikkal, amiket támogat.
Context/Event/3rd Party alatt találod őket.

Vagy írj a google csoportba, h ilyenkor mi van.

Sleep as Android-ból hamar kiábrándultam, miután egész éjjel be volt kapcsolva a képernyő és szívta az akkut. :N Egy hétig használtam, aztán rájöttem ez nekem felesleges.

(#111) atillaahun
Nem tíltva van, hanem még egyszerűen nem képes rá.
Nézzünk pár példát...

1. amikor 3 state van a profilban - mindegyik ÉS kapcsolattal összefűzve:
csak akkor lesz aktív, ha mindhárom feltétel egyszerre teljesül - nem vagy az otthoni wifire kötve, kevés az akku, és nincs töltőre dugva.

2. amikor 2 profil van, az ÉS kapcsolattal összefűzöttek egyben, majd a VAGY kapcsolatú feltétel egy másikban:
két úton aktiválódhat - vagy kevés az akku és nincs töltőn VAGY nem vagy az otthoni wifi-n.
Ugye a két profilnak egymáshoz semmi köze nincs tulajdonképpen, de logikailag ez ettől még megfelel egy VAGY kapcsolatnak, mivel az Enter task mindkettőnél ugyanaz.

Nem tudom tisztában vagy-e a logikai kapukkal és hogy itt a VAGY kapcsolat nem azt jelenti, mint a magyar nyelvhasználatban. Vagyis a logikai VAGY-nál nem az van, hogy csak az egyik feltétel teljesülhet ahhoz, hogy az állítás igaz legyen -> "vagy ez, vagy az, mindkettő már nem lehet" avagy "vagy csokifagyit kérsz, vagy vaníliát". Viszont logikailag ez az un. "megengedő vagy" (ahogy a matektanárom mondaná...), vagyis ahhoz, h az állítás igaz legyen (a kívánt Task lefusson) ahhoz elég egyetlen feltétel teljesülése is -> vanilia fagyi vagy csokifagyi(, és lehet mindkettő is).

hogy ha 15% alá megy az akksi és nincs bedugva a töltő, vagy nincs csatlakoztatva az itthoni WiFi-mhez, akkor
Ezek alapján, ha jól értettem az eredeti célodat (mivel nem tagoltad eléggé a feltételeid), akkor te azt szeretnéd, hogy:
( kevés az akku ÉS nincs töltő ) VAGY ( nincs wifi )
Ehhez meg tökéletesen megteszi az, amit írtam feljebb.
Tehát ez esetben akkor is kikapcsolja a dolgokat, ha lecsatlakozik és akkor is, ha kevés az akku és nincs töltő. Ez két külön profil jelenleg, igen. Ez van.

(#112) atillaahun
Én speciel nem, mivel egyszerűbb a már meglévőt használni. :)
(ezért nem csináltam auto sms választ sem nem fogadott híváshoz, mivel van rá alkalmazásom, aminek ráadásul nincs is memória rezidens része, ha nem fut)
De persze lehet gyártani, van hozzá több leírás is neten. Vannak olyanok is, amik már felérnek a különálló progikhoz is.

(#114) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A módosított profiljaim, projektekbe szedve:
[link]

Másold az SD kártyán a "Tasker" könyvtár "projects" mappájába a fájlokat! (Ha nincs, hozd létre!)
Importálás:
-Tasker beállításaiban kapcsold ki a Beginner módot,
-Főképernyőn húzd le a fejlécet
-nyomj hosszan a most megjelent házikóra
-válaszd az "import" menüpontot

Elméletileg minden működik benne.
* Wifi automatika jól szuperál, ha szakad a kapcsolat, kikapcsolja akku kímélés miatt. Nem zavar már be neki, ha manuálisan ki/bekapcsolod.

* Bluetooth automatika, kapcsolat vége esetén 3 perccel ezt is kikapcsolja, ha nincs új kapcsolat.

* "Night" profilba implementáltam a változó profil vége időt, a "Check Night End" task számolja ki mindig, hogy mikor kell kilépnie Repülőből. ("Do The Night Calcs" függőség!)
Wait paranccsal oldottam meg végül és ami még jobb, ha a telefon alszik, az nem zavar be a Wait parancsnak. Pent szerint - a fejlesztő - csinál egy "ébresztőt" a telefonnak, amikor lejár a várakozási idő, szóval addig tud aludni, utána meg feléled és fut tovább a Task.

* Kicsit hozzáadtam néhol, kicsit felturbóztam, okosítottam itt-ott. Ami lényeges változás, hogy a Say parancsok külön task-ba lettek rakva, így ellenőrizhetővé vált, h hibátlanul lefutott-e a Svox parancs.

* hozzáfűztem pár kommentet egy-két helyen. Igaz elsősorban még mindig saját magamnak címezve, h később is tudjam mit miért csináltam. Kérdezni szabad, ha belekavarodtok. ;)

* az Offhook profilba /Telefon projekt/ beraktam egy parancsot, hogy rögzítse a beszélgetést az SD kárya DCIM mappájába call.3gp néven. Ezt csak tesztelés céljából raktam bele, azért tudjatok róla (nálam sajnos nem működik)!

+ egy Mozi task a Telefon projektben, amit egy parancsikonnal hívok meg az asztalról.

+ egy "Incoming call" profil a Telefon projektben, ami a hívó fél nevét mondogatja pár másodpercenként. Én nem használom, ezért nem is aktív, viszont jól jöhet még később.

- dokkolás Task-okat eltávolítottam a függő változókkal együtt, nincs rá szükségem.

És még vmi, az xml fájlokat mentés után módosítottam, kiszedtem belőle a privát url címem a Google naptárhoz, és kiszedtem az edzőm telefonszámát.

Az időjárás meg Köpönyeg.hu rss-éből jön, Pécsre beállítva. Ezt a címet mindenki módosítsa magának, ahogy szeretné (Get Weather task)!

A Google naptár részeknél a HTTP Get parancsban mindenki cserélje ki a saját privát url címére a linket. A ? utáni paraméterekről találtok infót a neten, a kulcsszó az API.

A jövőben lehet nem lesz elérhető majd az előző link. Szúrja a szemem, hogy csak be van dobva a Public mappába. :) (akkor még nem rendeztem külön helyre a Tasker fájljait)

[ Szerkesztve ]

(#115) andris811 válasza Teasüti (#113) üzenetére


andris811
tag

Este most én is gyári ébresztőt használtam, hogy teszteljem a profilt. Megdöbbentő volt, hogy az aksi 100%-ról 98%-ra ment csak le. Ha a sleep as android az ébresztő 20%-kal többet is eshet, úgy, hogy nem használom az alvás rögzítését (nem is használtam soha csak kipróbáltam). Úgyhogy lehet visszatérek a gyárihoz, vagy gentle alarm, arra van támogatása a taskernek úgy néztem. Még valami: az megoldható, hogy, ha szundit nyomok akkor ne mondja el az időt? Mert én szeretem használni 3-4x is a szundit, és kicsit zavaró, hogy mire felébredek már kívülről fújom milyen idő lesz...

(#116) Teasüti válasza andris811 (#115) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs külön Event a szundira, sajnálom. Esetleg annyit meg tudunk csinálni, h ha fixen mindig ugyanannyiszor szundiztatod, akkor legyen egy számláló. És teszem azt csak a negyedik esemény után fog beszélni.

(#117) andris811 válasza Teasüti (#116) üzenetére


andris811
tag

Úgy is jó! 3 szundi és 4. ébresztés után jöhet a beszéd. Hogy lehet megcsinálni?

(#118) andris811 válasza andris811 (#117) üzenetére


andris811
tag

Franc, pont kicsúsztam a szerkesztési időből... Hagyd a fenébe egyszerűbb ötletem támadt:D Mivel mindig 7kor kelek, szimplán beállítom, hogy 7kor mondja el az időt azt kész :) Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe? :F

(#119) Teasüti válasza andris811 (#118) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:C
Hagytam filózz rajta kicsit. :K
Az túl könnyű, h mindenkinek készre megcsinálom. :P

(#117) andris811
Egyébként ezt a Task elejére illeszted:
1. Add variable %Count, value 1
2. Stop if %Count < 4 (három esemény ez esetben -> ébresztő + 2 szundi)
3. Clear variable %Count

Majd a Goto parancsokat módosítani az új sorszámok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#120) ERPY


ERPY
őstag

Elakadtam. Valamiert ami eddig működött most nem oké.
Szal ott tartok, hogy az utcai profilom ha nincs már meg az otthoni wifi kapcsolatom, akkor mobilnetre vált, ami oké, és kikapcsolja a wifit, ez is oké.
Sehogy sem bírom megcsinálni, hogy 10 percenként kapcsolja be a wifit ha nincs bekapcsolva, és nézze meg van-e elérhető hálózat. Ha van csatlakozzon és váltson otthoni profilra, ha nincs akkor kapcsolja ki a wifit és 10 perc mulva nézze újra. Tudna valaki ebben segíteni nekem?

(#121) atillaahun válasza Teasüti (#113) üzenetére


atillaahun
veterán

Azt hiszem valamelyik korábbi hozzászólásomba egy rosszul (nem pontos logikai feltételekkel) megfogalmazott mondattal jól megkevertem a szart. A lényeg, hogy logikailag semmilyen vagy feltételt nem szeretnék ebbe az akksikímélős profilomba tenni, a 3 state feltételt csupán és-sel szerettem volna összekapcsolni, tehát a wifi és mobilnet csak akkor kapcsoljon le ha mindhárom feltétel egyszerre teljesül. Akkor ez így nem járható út jelenleg ha jól értem. Mindegy ez annyira nem fontos.
Inkább egy másik dologban kérnék segítséget, hogy a navigálás közben felvett hívást kihangosítora tegye.
Próbáltam megcsinálni, egyik feltétel a futó navi program a másik az incoming call (eddig tiszta), viszont feladatként csak valami speakerphone-t találtam az audio-nál, amit on-ra állítottam, de kipróbáltam nem történik semmi. :-(

[ Szerkesztve ]

(#122) atillaahun válasza atillaahun (#121) üzenetére


atillaahun
veterán

Asszem rájöttem miért nem működik a kihangosítós trükköm. Mert amint bejön a hívás máris az kerül előtérbe, a navi pedig háttérbe, így nem teljesül a 2 feltétel egyszerre, mert a program nem azt vizsgálja, hogy fut-e valami, hanem hogy az van-e a képernyőn. És ha jól láttam ilyen beállítás nincs is benne, hogy vizsgálja egy program kategóriáját.
Ez így viszont már elég gázos.

(#123) andris811 válasza atillaahun (#122) üzenetére


andris811
tag

Én az ilyen profilokat (kihangosít navi közbe, éjszakai kivételekkel, egyetem stb.) nem a Taskerrel csinálom, mert számomra sokkal egyszerűbb Profile Scheduler+-ba megcsinálni ezeket. A Tasker pedig elvégzi a fényerő, gps állítgatásokat bizonyos programoknál, időjárás( :) ) amiket a PS+ nem tudna. A 2 program eddig tökéletesen megvan egymás mellett.

(#119) Teasüti
Huha:D Én újraépítettem a tied alapján egy önálló időjárás profilt, a te taskjaiddal, és nálam nincsenek goto parancsok :) Úgy néz ki, hogy 7-kor bekapcsolja a mobilnetet, vár 10 secet, hogy csatlakozzon, get weather, say weather, utána vár még fél percet és kikapcsolja a mobilnetet. (50mb/hó úgyhogy muszáj így:) )
A wifi automatika melyik project-edben van a 4 közül? Nem akarok nagyon bekavarni, hogy felteszem mind a négyet.

[ Szerkesztve ]

(#124) atillaahun válasza andris811 (#123) üzenetére


atillaahun
veterán

Végülis 2 nap múlva lejár, addig még eljátszogatok vele a hétvégén, aztán szerintem nem veszem meg, mert amennyire bonyolult annyira azért nem működik jól. Lehet én is felteszek majd valami egyszerűbb, ingyenes cuccot, és csak az alapdolgokat állítom be benne.

(#125) ERPY válasza atillaahun (#124) üzenetére


ERPY
őstag

Sztem is kicsit drága, bár attól megvenném ha volna olyan kártyám. Ellenben kis trükkel kijátszható a 7 nap.

(#126) Teasüti válasza atillaahun (#121) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindkettőre megoldás a változók használata. Ahogy arról szó volt feljebb is, annyi context-et használsz, amennyit szeretnél, csak nem egy profilban. Olvass vissza kicsit!
Most az, h ez nem egy profillal valosítható meg jelenleg, hát annyi baj legyen!

Én erre nem véletlenül használtam változókat (pl a %Docked), hisz így megkerülhető az az eset, amit írtál is az előtérbe kerülő tárcsázóval. Ha indítod a navit, vagy van vmilyen autós dokkoló profilod, igazán nem nagy ügy berakni egy változót. Aztán bejövő hívás profilban meg a változó értéke szerint eldől, h ki kell-e rakni hangszóróra, vagy sem.

A programozásban az a szép, h több jó megoldás is lehetséges. Néha workaround-okkal, néha elegánsan, néha nem (tök jó, h pont egy gépész beszél erről :C ).

(#127) ERPY válasza Teasüti (#126) üzenetére


ERPY
őstag

Nekem a 120-as hsz-ben tudnál segíteni?

(#128) Teasüti válasza andris811 (#123) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Helyes. :)

A "hardver"-ben. Amúgy a Taskok a projekt nevéhez mérten vannak elrendezve (ha vki a logikát keresné...). Pl az Idő és Ébresztő projektek egymás nélkül nem működnek.

(#129) Teasüti válasza ERPY (#127) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah csak tabletről vagyok, nehézkes szerkeszteni, így egyesével válaszolok. Tied a legnehezebb kérdés. :D

(#130) ERPY válasza Teasüti (#129) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm, tudok várni, szal csak nyugodtan. :R

(#131) Teasüti válasza atillaahun (#124) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi az, ami nem működik benne jól? :U Mert akkor arról értesítjük a fejlesztőt.
Vagy ha te nem értesz eléggé hozzá, arról nem a program tehet.

Andris
Van már PS+? :Y
Az ingyemest használtam Tasker előtt, de hamar kinőttem. :)
Még gyerekcipőben jár sztem , egy-két hibajavítást én javasoltam benne. :B

(#132) Teasüti válasza ERPY (#120) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Profile 1
Context: wifi connected
Task: stop (vagy vmi alibi feladat, ha nincs még ilyen profilod)

Profile 2
Context: Time 00:00 - 00:00 repeat every 10 mins
Context: State/varible value %WIFI ~ off
Enter:
1. wifi on
2. wait
3. If %PACTIVE ~ *Profile 1*
4. perform task "otthoni profil"
5. Else
6. wifi off

Azt hiszem ez megteszi.

(#133) ERPY válasza Teasüti (#132) üzenetére


ERPY
őstag

Kipróbálom még a nap folyamán, köszönöm előre is. :R

(#134) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

következőt tervezem/szeretném:

- alapból wifi és 3g off
- ha vmelyik program kéri, bekapcsol a wifi
- ha nem elérhető olyan wifi ami regisztrált v free, akkor a 3g
- amíg használja vmelyik progi, marad a kapcsolat
- ha nem használja semmi, mondjuk 1 percig, akkor lekapcsolja a wifit/3g-t

ez megoldható? vagy csak úgy h óránként kapcsol be pár percre?

Sony Xperia™ S

(#135) Teasüti válasza S_xperia_S (#134) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak úgy, ha te indítod el és előtérben van az alkalmazás.

(#136) S_xperia_S válasza Teasüti (#135) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

nem egészen értem, milyen alkalmazás van előtérben? aminél be kellene kapcsolni a netet?

Sony Xperia™ S

(#137) Teasüti válasza S_xperia_S (#136) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah. Lásd feljebb atillaahun eseténél a nav programmal.

[ Szerkesztve ]

(#138) atillaahun válasza Teasüti (#126) üzenetére


atillaahun
veterán

De a több profilos megoldást még nem arra a verzióra írtad, amikor úgy értetted, hogy VAGY feltételt is akarok rakni az egészbe? Egyébként elolvasok én mindent amit írsz, meg még oda is figyelek közbe, ennek ellenére mégse értek dolgokat néha (hülyülnék? :F ).

Mi ez az autós dokkoló profil? Nekem nincs semmilyen csatlakozó a tartón. Vagy írnom kéne erre külön egy profilt? De honnan fogja tudni a Tasker, hogy én most éppen az autós tartóba tettem a telefont? Ha meg nekem kell ki-be kapcsolni akkor nincs értelme, mert ilyen erővel a kihangosítót is megnyomhatom bejövő hívásnál.

(#131) Teasüti
Hát csak amiket eddig írkáltam, hogy próbáltam őket egyszerűen megoldani, de úgy nem működtek.
Emellett természetesen igaz hogy szinte egyáltalán nem értek a programhoz.
Az meg hogy mindez kinek/minek a hibája inkább ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#139) andris811 válasza Teasüti (#131) üzenetére


andris811
tag

Profile Scheduler + van ám. Sok minden nem jó még tényleg, de amire nekem kell arra tökéletes:)

(#140) Teasüti válasza atillaahun (#138) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elsőre is úgy értettem, a dőlt betűs idézet azt hiszem az első hsz-odból való, mikor feldobtad a témát. :)
De ha figyeltél, akkor volt még egy út, miszerint egy profilba beraksz két context-et, task-nak megadsz egy változót (ami azt fogja jelölni, hogy a két context érvényesült), majd egy újabb profil újabb context-ekkel az Enter task-ban megvizsgálja a változót, és értelemszerűen csak akkor fut le, ha érvényes. VAGY az első profil kapcsolja be a második profilt, ilyen lépcsős logikai feltételrendszerben. Pl az első profilban két context azt vizsgálja, hogy az akku lemerül-e és töltőre van-e dugva. Majd ha teljesülnek a feltételek, bekapcsolja a második profilt, ami azt vizsgálja, hogy otthon vagy-e. Logikailag ez egy ÉS kapcsolat a profilok közt, mivel egyrészt a második profilba berakod azt a Task-ot, ami elvégzi a végső feladatot, és ez csak akkor fog megtörténni, ha előtte aktiválódik mind a két profil.

Illusztrálva:
Első profil
Context: battery 0-15%
Context: not power any
Enter:
1. profile status "Második profil" set On

Második profil (ami csak akkor aktiválódhat, ha az elsőben lévő két feltétel már teljesült; egyébként ki van kapcsolva)
Context: wifi not connected
Enter:
1. wifi off
2. net off

Ezzel a módszerrel bármennyi context-et egymásba fűzhetsz és a ki/bekapcsolgatós módszerben még az a szép (a változóssal szemben), hogy a kiindulási helyzetben mindig csak az első profil van bekapcsolva, így kímélve az erőforrásokat. Ok-okozati összefüggések szerint megválasztva a context-eket, addig meg se vizsgálja a sorban következő profilokat, míg az az előtte lévők nem teljesülnek. (érdemes erőforrás éhség szerint növekedő sorrendbe rakni őket, gondolom ez érthető)

Lehetne akár 3-at összefűzni:
kicsi a töltés? -> rá van-e dugva a töltőre? -> wifire van csatlakoztatva? (mindegyik egy profil)
És ha sorban mindegyik teljesül, akkor ez bizony egy ÉS kapcsolat a tagok közt, de csak az első profil fut állandóan.

Remélem így már érthető, túl van magyarázva. :K

szerk: de amúgy várható fejlődés a következő verziókban. Rajta van a TODO listán a 3 db state context.
Amúgy csak ennyi dolga van a fejlesztőnek. ;)
Ez a program csak jobb és jobb lesz. :K

(#139) andris811
630-ért, ez most vmi vicc? ;] Az már egy fél Tasker. :DD

[ Szerkesztve ]

(#141) Teasüti válasza atillaahun (#138) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah az autós dologra: csak gondoltam hátha csináltál egy olyat is, ami azt figyeli, hogy az autóban vagy-e, és ez alapján indítja a navit, állítja be a hívást, fényerőt, bluetooth-t, vagy bármi mást.
Mert ha van hasonló, akkor abba csak beraksz még egy Set variable parancsot, ami jelzi, hogy épp autóban vagy. Egy ilyen változó jól jöhet a többi profilhoz is, aminek az autózáshoz kell igazodnia (példánál maradva). Úgymint a kihangosításnak, vagyis a kihangosítós profil lefutás elején megvizsgálhatja a változót, ami ha érvényes, akkor bekapcsolja a hangszórót, ha nem, akkor nem. Vagy a számomra szimpatikusabb módszer, ha a hangszóró profil be sincs kapcsolva, amíg nem ülsz a kocsiban. Most, hogy mi alapján döntöd el, hogy kocsiban tartózkodsz-e éppen, azt meg már a fantáziádra bízom, ha ezt az utat választod.

szerk: nálam ilyen volt a dokkolás Task, ami azt tudta, hogy többek közt beálílt egy %Docked változót. És a többi profil figyelembe vette ezt az értéket - mondjuk a "wifi automatika", ami leszakadt wifi esetén nem kapcsolja ki a funkciót, ha dokkolva van a telefon.

De igazából ehhez már programozás alapismeretek kellenek, ezt el kell ismerni.
Aki erre nem fogékony, annak ez átláthatatlan szenvedés eleinte.

[ Szerkesztve ]

(#142) S_xperia_S válasza Teasüti (#141) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

De igazából ehhez már programozás alapismeretek kellenek, ezt el kell ismerni.
Aki erre nem fogékony, annak ez átláthatatlan szenvedés eleinte.

:U

na de csináltam már weboldalakat is magamtól text editort használva, ha azt megtanzltam ezt is meg fogom :K

nézve a listat, ellesz vele egy ideig a fejlesztő... minden tisztelet az övé :R

Sony Xperia™ S

(#143) mandras81


mandras81
senior tag

A 'Variables' fülön az alsó sávban megjeleníthető egy szűrő, amin ki lehet választani, hogy az összes változót akarja az ember látni, vagy csak a hivatkozottakat például. Eddig egyszer sikerült előcsalnom, de azóta sem tudok rájönni, hogyan.

Valaki tudja esetleg? :F

(#144) Teasüti válasza mandras81 (#143) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahham, látsz rögtön a lábléc felett egy halvány, széles felfelé mutató nyilat. :K Tudod mi a dolgod. :)

Kár, hogy a beépítetteket nem lehet meglesni. :(

(#145) andris811 válasza Teasüti (#140) üzenetére


andris811
tag

Dehogy!:D Még akkor vettem mikor 200 valamennyi volt:D Én is pislogtam, hogy mennyi lett az ára:)

(#146) mandras81 válasza Teasüti (#144) üzenetére


mandras81
senior tag

Csak ki kell iratni a beépítetteket egy másikba, és már meg is lehet lesni (bár, ezt gondolom tudtad). :))

Köszi a segítséget, ennek örömére leírom az általam használt teljeskörű internetmenedzsment és adatszinkronizációs megoldást. Tesztelem folyamatosan, azt mondom, hogy 99%-os. Innen merítettem az ihletet, de több helyen belenyúltam, illetve hozzáadtam/elvettem belőle.

Az alapgondolat az, hogy reggel 6-tól este 11-ig félóránként szinkronizálja az adatokat, ha van lehetőség preferált hálózatra kapcsolódni, akkor WIFI-n, ha pedig nincs, akkor 3G-n keresztül. Ezen kívül az akksi kímélése érdekében a képernyő lezárásától számított 1 percen belül kikapcsolja a WIFI-t (ha esetleg kikapcsolás után egyből eszembe jut még valami, akkor ne keresse feleslegesen újra a hálózatot). A képernyőzár feloldásakor futtat egy gyors hálózatkeresést, és ha nincs preferált WIFI hálózat akkor kikapcsolja a WIFI-t. Ehhez hozzátartozik, hogy nem vagyok állandóan 3G-n, hanem a megfelelő programokhoz be van állítva, hogyha a telefon nincs csatlakozva WIFI-re, akkor kapcsolja be a 3G-t, a progi bezárásakor pedig kapcsolja ki.

Az egésznek az alapja egy WIFICHK nevű task, ami azt csinálja, hogy bekapcsolja a WIFI-t, majd 4mp múlva kiírja egy fájlba a %WIFII változó értékét, amiből aztán kiolvassa a megfelelő sorokat egy FOR ciklussal (elvileg csak egy sornak kell lennie a fájlban, mert a %WIFII a csatlakoztatott hálózatot tartalmazza, viszont az a tapasztalatom, hogyha nehezebben megy a csatlakozás, akkor a 4. másodpercben még nem feltétlen állt rá a preferált hálózatra a telefon, viszont már látszik az elérhető hálózatok listája (ami jelerősség szerint van sorba rendezve) a %WIFI változóban, és ha az első öt között megtalálja valamelyik preferált hálózatot, akkor már tuti, hogy rá fog csatlakozni. Beállítottam két változót is, az egyik a %WIFICHK, ami 2-es értéket kap, ha csatlakozott a telefon preferált hálózatra, és 1-est, ha nem, illetve a másik a %WIFICHKTSK, ami pedig a WIFICHK task indulását figyeli, ha fut a task, akkor 2-es az értéke, ha nem, akkor 1-es (ezek más taskok miatt fontosak).

A négy profil:

ScreenOn (a képernyő unlock-olásakor aktiválódik): a benne levő task annyit csinál, hogy a %SCRNUNLCK változó értékét 2-esre állítja (ez az AutoSync profilhoz lesz szükséges), és elindítja a fenti WIFICHK task-ot, tehát ha van a közelben preferált WIFI hálózat, akkor csatlakozik, illetve beállítja a benne említett változók értékét.

ScreenOff (a képernyő kikapcsolásakor aktiválódik, ha a %WIFICHK értéke 2, tehát csatlakozva van WIFI-re): a benne levő task átállítja a %SCRNUNLCK értékét 1-esre, vár egy percet, és kikapcsolja a WIFI-t (%WIFICHK átáll 1-re), HA közben nem lett unlock-olva a képernyő (%SCRNUNLCK), vagy nem indult el az automatikus szinkronizálás (ezt ugyanúgy oldottam meg, mint a %WHIFCHKTSK-nál, hogy az AutoSync profil indulásakor az %AUTOSYNC változó kap egy 2-es értéket, a végén pedig 1-est). Ha kikapcsolta a WIFI-t, akkor a WIFICHK értéke 1 lesz.

Van egy MobilData profil, ami csak annyit csinál, hogyha a 3G be van kapcsolva, akkor a %MOBD változónak ad egy 2-es értéket, ha pedig ki van kapcsolva, akkor ad neki egy 1-est (az AutoSync-nél lesz rá szükség).

AutoSync: (06 és 23 óra között aktív): a benne levő task csak akkor indul, ha az akksi töltöttsége 20%-nál nagyobb, beállítja %AUTOSYNC változót, kitörli a telefon információs sávjára az előző szinkronizáláskor kiíratott üzenetet, beírja a %MOBDORS változóba a %MOBD értékét (ez lentebb lesz lényeges) majd elindítja a %WIFICHK taskot, amennyiben ki van kapcsolva a WIFI. Ha nem tudott felcsatlakozni, akkor aktiválja a mobilnetet, és egy percen keresztül szinkronizál. Az aktuális időt beállítja egy változóba, és amennyiben le van zárva a képernyő kikapcsolja a WIFI-t (ha be van kapcsolva a képernyő, és a WIFI, akkor úgyis használom, ha bekapcsolt képernyőnél ki van kapcsolva a WIFI, akkor úgysem kell kikapcsolni), vagy a mobilnetet (amennyiben a %MOBDORS értéke nem egyenlő kettővel, tehát a task indulása előtt nem volt bekapcsolva a mobilnet - azt még nem sikerült áthidalni, hogyha a frissítés egy perce közben indítok el egy appot, aminek szüksége van mobilnetre, akkor annál ne kapcsolja ki). Ezután már csak annyi a dolga, hogy kiírassa a frissítés típusának (WIFI/mobilnetes) megfelelő szöveget a notification bar-ra, és átállítsa az %AUTOSYNC változó értékét 1-re (amiből a ScreenOff profil látja, hogy szinkronizálás van folyamatban, és így nem kapcsolja ki a WIFI-t, ha mondjuk abban az egy percben kapcsoltam ki a telefon kijelzőjét.

Ennyi lenne, szívesen fogadom az észrevételeket, az xml-eket feltöltöttem ide.

Lenne egy kérdésem is: van egy köpönyeg widget-em, és a fenti sémával nem tudom lekezelni, hogy frissüljön mondjuk óránként, mert nekem ugye kikapcsolt kijelzőnél félóránként kb. egy percre nyílik meg az adatkapcsolat. Rá lehet valahogy bírni a Tasker-t arra, hogy widget-et frissítsen?

[ Szerkesztve ]

(#147) mandras81 válasza mandras81 (#146) üzenetére


mandras81
senior tag

Az elv ugyanaz maradt, de pár sornál még változtattam, majd este feltöltöm a frissített xml-eket, amennyiben igény van rá.

[ Szerkesztve ]

(#148) Teasüti válasza mandras81 (#146) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem rossz, első olvasásra kissé zavaros. :B
Nekem egy kicsit ágyúval lövünk verebekre esetének tűnik. :)
Tényleg megéri a ráfordított időt? Mi a tapasztalatod? Ha jól olvastam az eredeti cikkben, akkor meg lehet figyelni a forgalmat és az akku használatot is - százalékosan mekkora spórolás érhető el? Néhány megáért nem biztos, hogy átrágnám magam rajta, ellenben az akkuidő már jobb kérdés. :K

(#149) mandras81 válasza Teasüti (#148) üzenetére


mandras81
senior tag

Az a baj, hogy még nagyon új a telefonom, így gyakorlatilag pár napig használtam, mielőtt elkezdtem a Tasker-t beállítani, és abban a pár napban is halálra buzeráltam (új telefon lévén ez nem csoda).

Azért mások akkus tapasztalataiból próbálom lemérni a különbséget. Mondjuk, tekintve hogy az embereknél otthon általában állandóan csatlakoztatva van a WIFI - és az pedig zabálja az akksit -, elvileg eléggé javulnia kéne az akkuidőnek.

(#150) ERPY válasza Teasüti (#148) üzenetére


ERPY
őstag

Hozzád fordulnék, de bárkihez szól aki tud segíteni.
Már lassan ott tartok hogy megy a kukába a Tasker is, na nem mintha az alkalmazással lenne hiba, hanem egyszerűen nem tudom megoldani amit szeretnék.
Wifi ki-be kapcsolásról lenne szó. Próbáltam megcsinálni amit ajánlottál, de vagy nem jó, vagy én voltam béna. Valszeg az utóbbi.
Na szal leírom mi van nekem, csak ami ide tartozik, és egy hülyegyerek szintjén (ez lennék én) kérlek írd le hogy mit állítsak vagy javítsak.

Otthoni profil:
Ha wifi connected bármihez, akkor Auto Brightness OFF, Display Brightness 0

Utcai profil:
Ha wifi not connected semmihez, akkor Auto Brightness ON, Wifi OFF

Wifi ellenőrzése profil:
Minden 10 percben, Wifi set ON, if %WIFI ~ OFF

Van még egy rakat beállításom, de az már nem ehhez tartozik, és mindegyik tökéletesen működik.

A fent leírtakban biztosan nem okés valami (logikus mert akkor működne), de amit nem értek, hogy maguk a műveletek szuperül lefutnak, az Otthoni és az Utcai értelemszerűen okés.
A wifi ellenőrzésekor szépen bekapcsol a wifi, kapcsolódik is a routerhez, át is vált 1-2 másodpercre Otthoni profilra az Utcai profilból ki is írja hogy kapcsolódva, majd kikapcsolja a wifi-t és visszavált Utcaira.
Nemrég kezdtem a Taskerrel ismerkedést, szal nem vagyok profi, ezért is kérnék egy számomra lépésenkénti megoldást, hogy megtudjam oldani.

Igazából ez azért lenne fontos, ha nem vagyok itthon ne zabálja le a wifikeresés az akksit, ellenben 10 percenként ha ránéz az csak olcsóbb energiából. :DDD

A mobilnetem mindig aktív, azt sose kapcsolom ki, ha kell ottvan, ha wifi-n lóg a tella akkor meg úgysincs használva.

Thx a segítséget előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.