Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#7001) HREH válasza noorbertt (#7000) üzenetére


HREH
Topikgazda

Szívesen, örülök, hogy segíthettem :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7002) Jonny71


Jonny71
csendes tag

Sziasztok,
másnak nincs gondja egy ideje a köpönyeges időjárás előrejelzéssel?
Mert már egyszer kérdeztem, de senki nem válaszolt rá.
Ha igen, milyen alternatívát tudtok javasolni?

[ Szerkesztve ]

Ha privátot írok, akkor megköszönném a választ. A "köszi, nem" is egy válasz! Jonny

(#7003) nutfile


nutfile
aktív tag

sziasztok,
a következőre keresek megoldást.

alapbeállítások:
sim1 korlátlan adatforgalom, ezért erre ezt használom
sim2 céges, ezért hívásra ezt használom

probléma:
amennyiben megy a navigáció (sim1-es adatforgalommal) és bejön/kimegy egy hívás (sim2-ről),
akkor megszakad a mobilinternet

amit keresek:
amennyiben megy a navigáció, akkor ha bejön/kimegy egy hívás, akkor kapcsoljon át, hogy a mobilnet sim2-ről menjen, majd a hívás után vissza sim1-re

próbálkozok taskerrel, de még nem jött össze :F
légyszi segítsetek!

(#7004) nutfile válasza nutfile (#7003) üzenetére


nutfile
aktív tag

az is jó lenne, ha már a navigáció elindításakor átváltana a másikra

(#7005) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Tud valaki megoldást arra, hogy taskerrel VPN-t lehessen ki/be kapcsolni? Úgy tudom, hgy openVPN-re van plugin, de nekem az L2TP/IPSEC-hez kellene és olyat eddig sehol nem találtam. Vagy akár olyat, hogy a "VPN always-on"-t kapcsolja?

(#7006) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! Taskerben a következő egyszerű(nek tűnő) feladatot szeretném megoldani: ahogy hazaérek, kpcsolódjon fel az előszobai világítás. Ez odáig meg is van, hogy ahogy felcsatlakozik a telefon az otthoni wifire, elindul a villanykapcsolókat vezérlő program, azonban azt kellene még elérnem, hogy ezen a képernyőn a megfelelő gomb "megnyomódjon". Tudtok ebben segíteni, hogy ezt hogy lehet megcsinálni? Előre is köszönöm! :)

(#7007) HREH válasza Karima (#7006) üzenetére


HREH
Topikgazda

Milyen telefon, milyen Android-verzió, root van-e? :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7008) Bohus válasza Karima (#7006) üzenetére


Bohus
aktív tag

Ehhez az kellene, hogy a villanykapcsolókat vezérlő programban legyen egy trigger lehetőség, vagyis be lehessen állítani, hogy mi váltsa ki a kívánt eseményt. Ez lehet maga a WiFi-re csatlakozás, ez esetben nincs is szükséged taskerre. Ha a vezérlő ezt nem támogatja, akkor nehéz dolgod lesz.
OpenHAB alatt ez pl. megvalósítható, sőt ki lehet egészíteni logikai feltétellel is, mert nappal nincs igény világításra.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7009) Karima


Karima
őstag

Redmi Note 5 a telefon és 8.1-es Android fut rajta, nincs rootolva.

Bohus: a vetérlőprogramban sajnos nincs ilyen lehetőség, ezért gondoltam, h esetleg tasker-el meg lehet oldani valahogy. Mert a program rendesen elindul, ha wifire csatlakozik, csak kellene még egy utolsó lépés, hogy pl felülről a második gomb aktiválódjon a vezérlőprogramban.

(#7010) Somatom válasza Bohus (#7008) üzenetére


Somatom
veterán

Ne vicceljetek már! Hogy a túróba ne lehetne megcsinálni! A Tasker -hez ugyan nem értek, de root -tal "input tap x y" shellparancs, ahol x és y a pont koordinátái. Root nélkül Autoinput. Direkt Tasker -hez írták. Abban nem csak koordinátát lehet megadni, hanem akár a gombot is, mint objektumot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7011) Karima válasza Somatom (#7010) üzenetére


Karima
őstag

Autoinputtal hogy lehet megcsinalni? Elore is koszi! :)

(#7012) Somatom válasza Karima (#7011) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt az útmutatót E-Robothoz írtam, de sztem tudod alkalmazni Tasker -re is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7013) Bandus99 válasza olaszos33 (#6855) üzenetére


Bandus99
őstag

Tudom ez egy régi post, de nem igazán értek a programhoz, viszont pont ugyanezt szeretném megtenni. Valaki tudna segíteni miként kezdjek hozzá?

Egy adott eszközhöz ha csatlakozik Bluetoothon, akkor kapcsolja be a Hotspotot a telefonon.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#7014) HREH válasza Bandus99 (#7013) üzenetére


HREH
Topikgazda

Előszedem, ha ráérek.
Addig is, boldog karácsonyt mindenkinek :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7015) Fall-N


Fall-N
veterán

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Egy apró kérdésem volna. Hogyan lehet megadni, hogy egy adott alkalmazást bezárunk. FolderSync-kel töltöm fel pár játék mentését a felhőbe. Azt szeretném automatizálni, hogy ne bizonyos időpontban szinkronizáljon a FolderSync, hanem én indítsam el Taskerrel, amikor kiléptem a játékból. Így nem szinkronizál fölöslegesen ha nem játszok az adott játékkal egy jó ideig. A task része pofonegyszerű, csak azt nem tudom mi az event.

(#7016) HREH válasza Fall-N (#7015) üzenetére


HREH
Topikgazda

Application context, és Exit Tasknak adod hozzá a szinkront (ha jól értelmezem).
Valahogy így.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7017) Fall-N válasza HREH (#7016) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszi, így már jó.

Az a baj, hogy még vannak E-Robotos berögződések. "Az alkalmazás elvesztette a fókuszt." :DDD

(#7018) Bozek


Bozek
nagyúr

Érdekes, hogy az AutoTools root add-onban nincs mobilnet kapcsoló. Ugyan a Secure Settings menüben van alapból, de az nem működik sok telefonon (a WRITE_SECURE_SETTINGS jog nem megoldás erre, megkapta azt is terminálból). Gondoltam roottal majd más lesz, de nem. Így viszont ahhoz más megoldást kell alkalmaznom.

(#7019) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
A %TETHER változó valami miatt nem müködik.
Ha megkapcsolom a mobilnet megosztást hotspot-al akkor normál esetben a %TETHER értéke wifi lenne, viszont most minden esetben %TETHER értéket ad vissza.
Új telefonom van, a korábbi Telefonon normálisan müködött.

Telefon tipus= Meizu m6
Android Verzió= 7.0
Flyme Os verzió= 6.2.0.4G

Tasker verzió= 5.6

Vajon egyedi hiba lehet, vagy én nem veszek észre valamit?

Köszi!

(#7020) Norcsika


Norcsika
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem abban valaki segíteni, hogy a url get valahogyan az oldal váltási árfolyamát bele tudjam rakni egy változóba? Az oldalon belül lekérdezi id, de erre van valami megoldás taskeren belül, sajna API nincs.
https://money24.com.ua/obmin-i-kurs-valut/chop/

(#7021) Bohus válasza Norcsika (#7020) üzenetére


Bohus
aktív tag

Variable Split művelettel kell megbarátkoznod.

1. HTTP Get leszedi a netről a tartalmat (jelen esetben innen)
2. Read File segítségével be tudod pakolni az oldal forrását egy fájlba (arfolyam.txt).
3. Variable Split segítségével szétszaggatod annyira a szöveget, hogy kinyerd az árfolyamot. Vagy árfolyamokat. Minél többre van szükséged, annál melósabb lesz...

Már kikopott belőlem, de amikor kellett a Variable Split bűvészkedéshez az alapokat innen sajátítottam el. Mintának hamarosan megosztok egy időjárás taskot, nemrégiben volt is rá igény itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7022) Bohus válasza Jonny71 (#7002) üzenetére


Bohus
aktív tag

Innen tudjátok letölteni az idokep.hu előrejelzését felolvasó taskot. Meteo néven fent van a korábbi is, ami a met.hu-ról szedi le a szöveges infót.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7023) HREH válasza Bohus (#7022) üzenetére


HREH
Topikgazda

Köszönjük szépen! :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7024) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Régóta használom a Taskert alap profilokkal, viszont egy funkciót mindenképp szeretnék beépíteni, amit eddig nem sikerült.

Van egy éjszakai és nappali profilom, amik értelemszerűen időintervallum szerint aktiválódnak. Amikor éjfélre vált az óra, az éjszakai aktiválódik, viszont sokszor még telefonozok akkor, így zavaró, hogy manuálisan aktiválnom kell a nappali profilt.

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogyan tudnám elérni azt, hogy a tasker figyelje a képernyő állapotát. Tehát ha be van kapcsolva, akkor ne aktiválódjon, ha viszont ki van kapcsolva, akkor rögtön lépjen életbe az éjszakai profil. Ha aktív a képernyő, akkor kb. 5 percenként figyelje a program, hogy történt-e változás, és annak megfelelően cselekedjen.

Találtam egy lehetőséget, lehet hogy jó is, csak rosszul alkalmazom:
Az időintervallum mellé bekerül a State/Display/Display state/On
Az időintintervallumba pedig From és To között van egy gyakoriságot jelentő gomb, amit 5 percre állítottam be.

Így az éjszakai profil lefut, de aztán újra aktiválódik a nappali... mit csinálok rosszul?

(#7025) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Szép napot.

Aki rutinos a regex szűrőkkel kapcsolatban kiokosítana egy kicsit?

A problémám a következő: egy adott számról érkező sms üzenetekre szűrök (konkrétan most a banktól kapott sms-ekről van szó), tartalom alapján szólal meg a kiválasztott hang file, így a hangból rögtön tudom hogy mit kaptam (legalábbis a kategóriát, az bőven elegendő).

Az egyszerű szűrő a leírás szerint nem kezeli a "*", a "+" és a "/" karaktereket, a "*MUNKABÉR UTALÁS:*" mintára pedig a sima "*UTALÁS:*" is illeszkedik... de így pont a lényeg veszik el számomra.

Olyan regex kifejezést kellene használnom aminél a szűrő az "UTALÁS:" kifejezésre illeszkedik, de csak akkor ha az adott üzenetben _nem_ szerepel a "MUNKABÉR" szöveg is... hogy kellene kinéznie ennek?

(ha van egy működő példám onnan már tovább tudom variálni a későbbi esetekre :) )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7026) Bozek válasza F.E.K.. (#7025) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg ezt próbáld meg: ^(?!.*MUNKABÉR).*UTALÁS:.*$

Igaz, nem Tasker-es példából szedtem, de anno a DVBViewer EPG kereséshez kellett egy ilyen, amikor a felvételt úgy kellett beállítanom, hogy a Juventus szerepeljen a műsor címében, viszont azt ne keresse meg, amelyikben ott van, hogy (ism.). Hátha jó lesz neked is.

(#7027) F.E.K.. válasza Bozek (#7026) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Köszönöm, megpróbálom :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7028) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. Talán valaki tud segiteni nekem. Adott egy teló. Android 6 és MIUI 10 van rajta. Bejövő hivásnál és SMS-nél a vaku villódzik amit nem tudok kikapcsolni a menüjében. Valószínűleg bug. Taskerral ez megoldható?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#7029) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Az a tervem, hogy Galaxy S7 Edgén (Android 8.0) automatizálva kapcsolgatom az AOD-ot.
A Secure Settingsben az aod_mod változót megtaláltam már.
Viszont a Secure Setting valamiért nem akar működni. Nem csak ezt a változót, hanem más változót sem kezel.
Régebben használtam már, önmagában parancsikonokhoz felhasználva egyes funkcióit.
Most viszont sem parancsikonként sem Taskerből nem működik valamiért.

Valami ötlet, hogy tudnám működésre bírni?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7030) stefi68 válasza stefi68 (#7029) üzenetére


stefi68
addikt

Közben megoldódott... :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7031) DrBubo77 válasza stefi68 (#7030) üzenetére


DrBubo77
addikt

És mi volt a megoldás, ha más is belefutna ebbe?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#7032) stefi68 válasza DrBubo77 (#7031) üzenetére


stefi68
addikt

Maradjunk abban, hogy a Secure Settings PRO verziója nem teljesen hivatalos forrásból származott és nem úgy működött mint kellett volna.
Persze az eszköz nem az enyém és semmi közöm hozzá, csak kölcsön kaptam és természetesen le is töröltük róla... ;)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7033) aprokaroka87 válasza stefi68 (#7032) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez az aod_mod változó véletlen nem egy olyan helyen volt aminek a neve system vagy global, esetleg secure?

Mert ha igen arra root esetén Tasker is elég.

(#7034) stefi68 válasza aprokaroka87 (#7033) üzenetére


stefi68
addikt

A Secure Settings-ben itt van: Actions/Device Setting/System/aod_mode

Lehet a Tasker alapból tudná?
A leírások alapján nem találtam benne, pedig úgy kerestem ahogy írták: AOD ki-/bekapcs., változók keresése. Egy hasonló volt benne, de az nem működött. Érdekes, mert az értéke nem egy szám volt, hanem: 1,1

Most az értesítésekkel bajlódok. Elvileg működnie kellene, de mégsem. :(

A cél az lenne, hogy az AOD csak kiválasztott alkalmazások aktív értesítése esetén kapcsoljon be.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7035) tom120514 válasza csori23 (#7028) üzenetére


tom120514
őstag

Tárcsázó-Beallitasok-Bejovo hivasok beallitasai

Never go full retard.

(#7036) aprokaroka87 válasza stefi68 (#7034) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az amire gondoltam.

1. lehetőség.

Tasker taskot inditasz, majd settings rész, azon belül pedig custom settings, ott már magátol adja majd a dolgokat, su pipa kell, illetve engedélyek.

2. lehetőség.

Tasker taskot inditasz, majd code és ott run shell

a command részbe beirod=

settings put system aod_mode 1,1

ha mást kell az 1,1 helyére irni akkor mást irsz.

Ez is root pipa.

(#7037) stefi68 válasza aprokaroka87 (#7036) üzenetére


stefi68
addikt

Az elsőt próbáltam, de a root nem volt kipipálva.
Ezt a változót találtam: psm_always_on_display_mode, aminek az értéke: 1,1
Ezt hogy kell értelmezni?
Próbáltam be-/kikapcsolt AOD-nál is,de ez az érték nem változott.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7038) stefi68 válasza aprokaroka87 (#7036) üzenetére


stefi68
addikt

Működik az 1-es módszer Secure Settings nélkül.
Tegnap sajnos felületesen olvastam el a változó keresésnél felugró ablak tartalmát, ahol ugye azt írja hogy a keresés után kapcsoljuk be az adott funkciót és ezután indítsuk újra a keresést.
Ki is adta az aod_mode: 0, 1 et mint lehetőség.

Köszönöm! :R

Most már csak azt kell kiderítenem, mért nem érzékeli az adott alkalmazás aktív értesítését... :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7039) csori23 válasza tom120514 (#7035) üzenetére


csori23
aktív tag

Fentebb írtam hogy ezen már túl vagyok. Bárhova kapcsolom, mindig villog a vaku.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#7040) stefi68


stefi68
addikt

Hihetetlen ez a Tasker!

Jó pár éve csak érintőlegesen foglalkoztam vele, aztán túl bonyolultnak tűnt.
Úgy tűnik kezdek megérni hozzá. :D

Létrehoztam első kapcsolgatós widget-emet, amivel a gyorstöltést lehet engedélyezni/tiltani és közben a widget felirata megváltozik (KI/BE)

És még csak az információk tömkelegének morzsáit szedegetem...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#7041) kanocpapa


kanocpapa
tag

sziasztok! szerettem volna egy egyszerű fájl áthelyezős taskot (fényképekhez). kerestem a neten, találtam többet is. de mindegyikkel úgy jártam, hogy amint áthelyezi a fájlt, attól kezdve több program nem ismeri fel a képtárban. kínkeservesen lehet csak megosztani, fájlkezelőn keresztül. nem sd kártyára mentek a fotók, hanem a telefon memóriára. valami tippetek nincs véletlenül, hogy miért van ez? előre is köszi a válaszokat!
( vagy esetleg itt rontottam valamit? ez már a sokadik kipróbált task volt. )

Fotomasolas (19)
A1: Wait [ MS:0 Seconds:0 Minutes:0 Hours:1 Days:0 ]
A2: List Files [ Dir:DCIM/Camera Match:*jpg Include Hidden Files:Off Use Root:Off Sort Select:Modification Date, Reverse Variable:%wpmove ]
A3: For [ Variable:%wpmove Items:%wpmove() ]
A4: Copy File [ From:%wpmove To:kartya/mentes/Fotomentes/kamera(%TIME%TIMES).jpg Use Root:Off ]
A5: End For
A6: List Files [ Dir:DCIM/Camera Match:*.*jpg Include Hidden Files:Off Use Root:Off Sort Select:Alphabetic Variable:%wpdelete ]
A7: For [ Variable:%wpdelete Items:%wpdelete() ]
A8: Delete File [ File:%wpdelete Shred Level:0 Use Root:Off ]
A9: End For
A10: Flash [ Text:Fotó áthelyezve Long:Off ]

[ Szerkesztve ]

(#7042) Bozek válasza kanocpapa (#7041) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kell egy Scan Media is, mert anélkül nem frissíti a médialistát. Vagy ezt is futtathatod Taskerből.

(#7043) kanocpapa válasza Bozek (#7042) üzenetére


kanocpapa
tag

köszi! jó lett! :D :C

(#7044) lippije


lippije
tag

Sziasztok! Nagyon kezdő vagyok a témában, és csak roppant egyszerű dolgokat szeretnék összerakni a dologgal, de van egy kis elakadásom. Annyit csinál az egyik task, hogy amikor lecsatlakozik bármilyen wifiről a telefon, bekapcsolja a bluetooth-ot, emel csengőhangerőt, szóval utcai módba áll, egy másik pedig adott wifikre csatlakozás esetén leveszi a hangot, és lekapcsolja a bluetooth-t. Megy is szépen, ellenben a telefon minden bluetooth váltáskor külön megerősítést kér, vagyis feldob egy ablakot, hogy a tasker ki/be akarja kapcsolni a bluetooth-t, engedélyezem e. Szerintem már minden, általam ismert helyen egedélyeztem mindent is, de mégsem megy. A telefon egy mate 20 pro, android 9 (EMUI 9.0.0) rendszerrel. Van esetleg ötletetek?
Köszi!

(#7045) HREH válasza lippije (#7044) üzenetére


HREH
Topikgazda

Szia!
Faternak ugyanez van, neki is Mate 20 Pro. Egyelőre nem találtam rá megoldást, ideiglenesen kiszedtem a taskokból a BT kapcsolást. Ha lesz változás, szólok.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7046) gkrisz78


gkrisz78
tag

Egy kezdő kérdésem volna. Ezt hová és hogyan kell beírni a taskerbe? Egyébként azt szeretném elérni, hogy egy bizonyos wifi hálózathoz csatlakozva ne legyen fent a vpn-en, egyébként pedig igen. Gondolom ez jó arra.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#7047) HREH válasza gkrisz78 (#7046) üzenetére


HREH
Topikgazda

Tasks fül alatt létrehozol egy új taskot, és adsz neki egy tetszőleges nevet. Majd a Task Edit résznél rányomsz a '+' gombra, kikeresed a System > Send Intent lehetőséget. Kitöltöd a mezőket, amik az oldalon vannak, bal felső nyíllal visszamész kétszer, és kész is vagy. A disconnect rész ugyanez, csak nyilván új taskot kell létrehoznod hozzá.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7048) gkrisz78 válasza HREH (#7047) üzenetére


gkrisz78
tag

Köszönöm, sikerült.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#7049) kanocpapa


kanocpapa
tag

sziasztok! létezik e valami megoldás a taskerban az sms-ek mentésére (felhőbe, sd kártyára) külső program nélkül? :)

[ Szerkesztve ]

(#7050) HREH válasza kanocpapa (#7049) üzenetére


HREH
Topikgazda

Magát az SMS-t szerintem nem tudja menteni, külső progi ajánlott hozzá inkább.
Vagy minden SMS-t automatikusan elraksz egy fájlba, és a fájlt szinkronizálod Taskerrel... :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.