Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1301) bacus válasza mumuss (#1300) üzenetére


bacus
őstag

Valamit elbaltázol, mert simán megy...

a szám *181#
autodial pipa

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1302) mumuss válasza bacus (#1301) üzenetére


mumuss
aktív tag

Igazad van, már megy. Nagyon nagyon köszönöm, azt hiszem ezzel kész is az egész profil, és minden. Holnap élesben tesztelem.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!!!

Mate 10 pro/Note 10

(#1303) #79335424 válasza mumuss (#1300) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Tasker egyébként tud kezelni intenteket? Pl. manuálisan megadhatok neki vmilyen intentet?

[ Szerkesztve ]

(#1304) bacus válasza #79335424 (#1303) üzenetére


bacus
őstag

Mire gondolsz pontosan?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1305) #79335424 válasza bacus (#1304) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy ablakra, ahol megadom az intent paramétereit és az intentet beillesztem egy profilba, mint beállított feltételek esetén végrehajtandó feladatot. Mondjuk x lejátszóval játsza le az intentben meghatározott fájlt. Vagy nyisson meg egy weboldalt.

(#1306) bacus válasza #79335424 (#1305) üzenetére


bacus
őstag

Gondolom egyedül vagyok vele aki nem érti még mindig. :(

Azt kérdezed, hogy tud a tasker intentet úgy, hogy megadod az intentet, jobban mondva beilleszted az intentet és az intent paraméterei szerint lejátsza az intent által meghatározott fájlt, vagy az nyissa meg az intent szerinti weboldalt?

Na mert én intentől nem értem :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1307) mumuss válasza bacus (#1306) üzenetére


mumuss
aktív tag

Őszinte leszek, sajnos én sem értem :(

Mate 10 pro/Note 10

(#1308) #79335424 válasza bacus (#1306) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megpróbálom kifejteni. A motiváció, hogy van az E-Robot, amit most használok. Még csak kóstolgatom. Mellette szól, hogy Magyar és a fejlesztő hozzáállása példás. Viszont nem nagyon van közösségi háttere, ami nem könnyíti meg a tanulást. Közben rátaláltam erre a topikra és most puhatolózok, hogy érdemes lenne -e még így, az elején váltani. Az AppFactory is piszkálja a fantáziámat. Egyik program sem könnyű falat. Főleg annak, aki nem tanult programozást.
Ami az Intent -kérdést illeti, megpróbálok egy példát. Nem problémaként, csak az érthetőség miatt. Van egy böngésző, majdnem mindenre azt használom. Logikus, hogy alapértelmezett. De van két weboldal, amit képtelenség vele kezelni. Mondjuk azt szeretném, hogy ha töltőre teszem a telót, akkor bekapcsol a wifi és rákapcsolódik a hálózatra. Ha ez a munkahelyemen történik (ssid), akkor automatikusan töltse be a weboldalt az a böngésző, amivel azt kezelni tudom. Az INTENT_VIEW (mint pl. egy parancsikon) az alapértelmezett böngészővel nyitná. Ezért kéne manuálisan paraméterezni. Ez így néz ki az E-Robotban:

(#1309) mumuss válasza #79335424 (#1308) üzenetére


mumuss
aktív tag

Én közel sem vagyok profi, de szerintem ez megoldható.

Ja, egyébként le van tesztelve a parkoló óra emlékeztető profil, és tegnap minden rendben volt vele :)
Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget

[ Szerkesztve ]

Mate 10 pro/Note 10

(#1310) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

gps-t szeretném bekapcsolni pár appnál. be is állítottam a dolgokat, ha megynyitom az appot, műxik is, de ha háttérbe küldöm, akkor kilövi a gps-t.hogyan tudnám megoldani, hogy akkor is működjön?

(#1311) wardemi válasza jackbacsi87 (#1310) üzenetére


wardemi
senior tag

Az a baj, hogy úgy állítottad be hogy ha adott app elindul lefusson viszont ha már nincs előtérben autómatikusan leáll a profil. Nem tudom, hogyan és mikont akarod használni de erre megoldás lehet egy wait beállítás ha csak kis időre szakítod meg pl. De ha változó az időtartalom akkor egy scenes-t allítanék be ami megkérdi, hogy a gps-t kikapcsolod (eltűnjön pár sec múlva) ha nem nyomsz rá akkor meg nem engeded ki az előző profilt mert a scenessel egy változót allítasz (0-1) és értékének igaznak kell lennie, hogy kilépjen.

//lehet kicsit kacifántos lett este van már rem azért érthető volt valamennyire :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1312) Teasüti válasza #79335424 (#1308) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tud küldeni ilyen parancsot, de beérkezőket figyelni nem.

Fura. A kézikönyv tárgyalja az Intent Received eseményt is, de én ilyet nem látok a programban. :F
(v1.6 - CM rom, root, stb)

[ Szerkesztve ]

(#1313) vgyuri válasza jackbacsi87 (#1310) üzenetére


vgyuri
őstag

Korábban készíttettem pár program indulásakor gps indítást és max fényerőre beállítást. Ezt most kikapcsoltam, gps-t engedélyeztem, Gps status-t elindítom, keresi a jelet. Ha home gombot nyomok, akkor leáll a keresés. Mivel a Tasker-nek semmi köze sem volt a fenti művelethez, ezért szerintem az Android lövi ki a gps programot.

Hívásnaplóra max fényerőt állít a Tasker, lekicsinyítve is megmarad a fényerő, ezt nem lövi ki az Android, ezért a Tasker sem állítja le a taskot.

Érdekes, mert a 4-1 betűs navinál induláskor gps-t bekapcsolja a Tasker, home gombra a felső sorban látszik, hogy fut a program, de a gps-t kikapcsolja a Tasker, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#1314) Teasüti válasza vgyuri (#1313) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az App context csak akkor aktív, ha előtérben van az adott program.

(#1315) vgyuri válasza Teasüti (#1314) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm, akkor így már értem. Reboot-ot beállítom, hogy 05:00-kor fusson le, ha egy percen belül végez, akkor mégegyszer újraindul a telefon, és teszi ezt addig amíg 05:01-re nem ér az óra, és a reboot utáni parancsok sem futnak le. Ha használnám az IF részt, akkor megoldható lenne, hogy ne fusson le többször. Tasker alapból nem jegyzi meg, hogy hol tartott az aktuális reboot task futása?

Eddig ezeket az egyszerű taskokat készítettem, hátha ötleteket adok másnak is:

- Minden nap hajnalban a magyar openmap térkép és geocaching.hu láda adatok letöltése és kicsomagolása megadott mappába

- Gps-t használó programoknál gps bekapcsol, fényerő és hangerő maximumra (kültéren használom általában)

- Telefonálással kapcsolatos programoknál (üzenetek, hívásnapló...) fényerő maximumra (kültér)

- Éjszakára repülőgép üzemmód, autosync kikapcsolva, hajnalban telefon újraindítás

Később szeretnék egy olyan taskot, hogy ha bizonyos személyek hívnak, akkor elutasítás esetén http post-tal 0.facebook.com-on bejelentkezve, üzenetet küldeni valakinek.

(#1316) wardemi válasza vgyuri (#1315) üzenetére


wardemi
senior tag

Ismét bevezetnék nálad is egy változó figyelést pl REST ha 0 akkor még nem futott le ha 1 akkor már igen. Mikor lefut átállítod egyre pl és feltételnél még hozzáadod az elején a vizsgálatát. 0ra meg pl belövöd az éjszakai taskal úgy is valószínűleg alszol előbb vagy utóbb :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1317) Teasüti válasza vgyuri (#1315) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi értelme egymás után többször újraindítani a telefont?
Mellékesen meg lezabálja az akkut, ha nincs töltőn.

(#1318) wardemi válasza Teasüti (#1317) üzenetére


wardemi
senior tag

Ő sem akarja többször pont ez volt a probléma :) De ha úgy van beállítva a task hogy időt nézzen és még nem telt el az egy perc akkor ő megint el fog indulni :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1319) Teasüti válasza wardemi (#1318) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Beállítja instant eseménynek úgy, hogy a start és end time is megegyezik. Problem solved...

Jah, akkor csak nyelvtani problémák vannak. Gondolom akkor az kérdés akart lenni a feltételről.

Tasker alapból nem jegyzi meg, hogy hol tartott az aktuális reboot task futása?
Nem. Amint kiadod a reboot parancsot, onnantól már csak akkor lesz újra aktív a Tasker, ha reboot után beindul a monitoring. Ekkor újra inicializálja az összes profilt, és aktiválja is mindet, amelyiknek adottak a feltételei.
Evidens, hogy a reboot megszakítja az éppen futó Task-okat.

[ Szerkesztve ]

(#1320) #79335424 válasza Teasüti (#1319) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudsz ajánlani vmi jó leírást, vagy tutorial gyűjteményt, amivel elkezdhetném? Olvasgatom a hozzászólásokat, de E-Robothoz hangolt agyamnak fura ez a működés. Ott pl. ha egy parancs (profil) elindul, az nem áll le csak azért, mert megszűnik az aktiválást kiváltó esemény.
"Az App context csak akkor aktív, ha előtérben van az adott program."
Nekem ez is furcsa. Profil aktiválás szempontjából nincs egy egyszerű megkülönböztetése annak, hogy egy alkalmazás elindult, vagy fókuszba is került? Sztem kell, hogy legyen ilyen, csak másképp hívja, vagy másképp kell megadni neki.

(#1321) Teasüti válasza #79335424 (#1320) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Angol nyelvű cikkek vannak összegyűjtve az első hsz-ben, ha az segít.
Itt sem áll le az elindított Enter Task a profil aktivációja után.
Az addig fut, amíg végig nem ér, vagy egy másik Task le nem állítja külön parancsban.

Olvasd el az App context súgóját!
Amit mellesleg még mindig ajánlok mindenki figyelmébe.
Mármint a súgót a parancsokban.

[ Szerkesztve ]

(#1322) #79335424 válasza Teasüti (#1321) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, megpróbálkozom vele. De vszínűleg hamar bajba fogok kerülni. Egyrészt, mert hiányoznak az alapok, másrészt, mert még nem áll rá az agyam, hogy programozó logikával gondolkodjak. Az E-Robot Magyar nyelvű, de amikor a változók menüben vagyok, akkor olyan, mintha kínaiul lenne. String, buloen, double konstans, és operátor, vagy operátor, tagadás operátor.....jáááájj!!!

(#1323) lyp


lyp
csendes tag

Sziasztok!

Nem túl régóta használom a Tasker-t, egy kérdésem adódott:
Beállítottam a hívó nevének kimondását, ami részben működik is, azonban ha lenémítom a csengőhangot, a szöveget akkor sem hagyja abba (erről már más is írt nemrég, de sajnos nem volt megoldási javaslat).
Ideiglenesen egy némító gombot raktam ki, amit ha megnyomok beállítja a %SayCallerName változó értékét 0-ra, így már a kimondásnál meg tudtam adni, hogy csak akkor mondja ki, amikor ennek a változónak nincs értéke beállítva (bár ha elkezdte mondani, akkor már nem hagyja abba, de a semminél ez is jobb - ugyanígy ha a szöveg közben fogadom a hívást, sajnos akkor is befejezi a szöveget).
A némító gombot az Alert, Menu felhasználásával oldottam meg, azonban az a problémám, hogy ilyenkor ez felfüggeszti az adott task futását, addig vár, amíg meg nem nyomom a némítás gombot (és addig egyáltalán nem mondja ki a hívó nevét). Valahogy háttérbe lehet küldeni ezt a Menu-t?
Vagy szerintetek ezt mivel kéne megoldanom?
(Lehet, hogy csak scene-el lehet? Azt még nem használtam, a help alapján sem sikerült sajnos összehoznom, pedig néztem Teasüti projektjét is.)

Előre is köszi

(#1324) Teasüti válasza #79335424 (#1322) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tasker-ben nincs gond a változók fajtájával, deklarálja magának attól függően, hogy mit raksz bele.
Nem kell hozzá túl sok programozói szemlélet, elég ha a logikai készséged fejlett.
Ha egyszer megérted a működését (amihez a kézikönyvet át kell rágnod párszor - én a kézikönyv társaságában raktam össze az első tucat profilomat), akkor onnantól gyerekjáték. Én középiskolában foglalkoztam utoljára programozással, akkor is csak az alapokkal. Igaz kitűnő voltam, de nem az én szakmám. :N

(#1325) vgyuri válasza Teasüti (#1319) üzenetére


vgyuri
őstag

Rosszul fogalmaztam, naponta 1x szeretném újraindítani, ha beállítottam hogy from: 05:00 to: 05:00, akkor többször újraindult egymás után, amíg 05:01-re váltott az óra, ezért raktam be a reboot elé wait 50 sec-et.

Néha vannak beragadt programjaim, amik nem hagyják aludni a telefont (pl. gps, giroszkóp, fényszenzor folyamatos használata), ezért akartam naponta egy újraindítást. Az újraindítás tényleg nagyon sokat fogyaszt, lehet hogy ezt töltés közben fogom megcsinálni.

Somatom: változók típusairól itt van egy rövid leírás: [link], nincs túl sok féle, pl. string = szöveg, boolean = igen, nem...

Tasker-ben szerintem a változók kezelése sokkal egyszerűbb, összehasonlító operátorok viszont itt is vannak [link].

(#1326) SSaki válasza Teasüti (#1) üzenetére


SSaki
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakoznék a kis Taskeres csapathoz. Megosztanám veletek a Tasker plugin -jaim listáját, amit használok:
AdbdSecure, AdbdSecure Pro – USB hibakeresés felügyelete
After Call Actions Locale Plug-in – ahogy a nevében is van a hívásokat kezeli
Android Voice Xtreme – Hangvezérlő és kezelő program. Tasker kezelése kiváló. Angol követelmény.
Apndroid , Apndroid Locale plug-in – mobil adatforgalom kezelése. megadhatod melyik progi használhatja a mobil netet és melyi nem
AutoBarcode – Vonalkódos tasker vezérlés
AutoRemote – Távolról vezérelhető a telefon
AutoShare – Azt hiszem ez alapből benne van a Taskerben, de nem vagyok biztos
AutoShortcut Pro – Bármilyen telepített program shortcut-ját indíthatja
Bluetooth Auto Connect – Tasker kompatibilis progi bluetooth-os eszközök kapcsolásához
Call Monitor Locale Plug-in – Bejövő és kimenő hívások monitorolása
DynDNS Client – Tasker kompatibilis DynDNS kezelő
EasyProfiles (Pro) – Tasker kompatibilis Profil kezelő
Email Me Pro – Levélküldés taskerrel
Fast Reboot Pro, Fast Reboot Pro Locale Plug-in – Telefon futó progik gyors újraindítása
File Magic for Cupcake – File kezelő, szinkronizáló Taskerhez
Floating Widget – Minden képernyőn megjelenő widget
FolderSync – File szinkronizáló program
gReader Pro (Google Reader) – Nevében benne van
Keyboard Swap Installer – A billentyűzet hozzárendelhető a programhoz és a képernyő irányához
Latify for Google Latitude – Google Latitude taskeres vezérlése
Locale GTalk Plug-in – Google Talk státuszt lehet vele módosítani a hely és idő függvényében
Locale Proximity Plug-in - Proximity sensor Tasker vezérlése
Locale Proximity Click - Proximity sensor Tasker vezérlése
Locale Remote Notification Plugin - Remote Notification –al PC-re lehet üzenetet küldeni
Locale SendSilentMail Plug-in – Levélküldő program kimondottan Taskerhez
Locale Wake on LAN Plug-in – WOL tasker kiegészítés számítógépek felélesztéséhez
Make Your Clock Widget Pro – Widget készítő program, amivel Tasker üzeneteket is meg lehet jeleníteni
Minimalistic Text , Minimalistic Text - Call AddOn – Tasker szövegeket is meg lehet jeleníteni a képernyőn
MoreSpace: SwipePad add-on – Tasker kompatibilis launcher
Notify My Android – Tasker kompatibilis üzenetkezelő PC és Android között
Orientation Control – Taskerrel vezérelheted a képernyő elfordítását és forceolhatod bármelyik pozíciót
Remote Notifier for Android – PC, MAC. Linux –on láthatod, ha valaki hív, SMS-t küld, vagy alacsony az akku feszültség
Scanner Radio Pro, Scanner Radio Pro Locale Plug-In – Internetes rádió vezérlés, bekapcsolás csatorna váltás stb feltételek alapján
Screebl - Get Your Screen On! – Screebl Tasker vezérlése
Seal – Programvédelem
Secure Settings – Kimondottan Taskerhez készült rendszerbeállító. Szinte az összes telefon beállításhoz hozzá lehet férni.
SMS Backup & Restore – A nevében benne van
Synker - The Sync Widget – Mindenféle fiók szinkronizálását lehet vele ütemezni és forceolni.
Tasker App Factory – Önnálóan futtatható tasker programot lehet vele létrehozni
Tasker URL Launcher – Task futtatása ULR-el (linkkel)
TaskKill Tasker Plugin [Root] – Futó progikat lehet kilőni. Lehet állítani a leállítás szintjét. Bármilyen makacs progi kilőhető vele.
Text widget (donate) – Szöveg megjelenítő widget ami tasker változókat is képes megjeleníteni
Ultimate custom widget (UCCW) – Tasker kompatibilis személyre szabható widget
WidgetLocker Lockscreen – Tasker kompatibilis képernyő lezáró progi
Zooper Widget Pro – Widet készítő ami Tasker változót is képes megjeleníteni

Aminek van Pro verziója annál azt vettem meg. Van köztük nem olcsó is, de megéri az árát, ha használni akarod komolyabban.

Jó szórakozást!

[ Szerkesztve ]

(#1327) SSaki válasza SSaki (#1326) üzenetére


SSaki
csendes tag

gReader nem az, csak már nem tudom szerkeszteni.

(#1328) #79335424


#79335424
törölt tag

Tud valaki Taskerhez olyan input method plugint, amivel külső billentyűzeten gyorsgombot rendelhetek egy profil indításához? Szeretnék egy videófájlt elindítani. Placebó alkalmazás közbeiktatásával már sikerült, de nem lehetne valahogy közvetlenül elindítani egy Tasker Activity -t?

[ Szerkesztve ]

(#1329) SSaki válasza #79335424 (#1328) üzenetére


SSaki
csendes tag

Én nem találtam ilyet. Amit találtam: link

Ilyen egygombos dologra használd szerintem a telefon gombjait, vagy csinálj egy scene -t, vagy más input metódust.

[ Szerkesztve ]

(#1330) #79335424 válasza SSaki (#1329) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, az nem megoldás. Nem telefon, hanem egy MK808 Android Mini PC. Nincsenek gombok és mivel TV -re, monitorra adja ki a képet, így érintőképernyő sincs. A feladat az, hogy van egy spéci usb -s eszköz, ami billentyűzetként mutatja magát. Valójában egy vezérlőpultról, wifin keresztül kapott keykódot továbbít az eszköz felé. Vagyis, mintha leütnék egy billentyűt. Erre kéne reagáljon a Tasker. Az External Keyboard Helperben van remap lehetőség. Gyorsgombot viszont csak bizonyos funkciókhoz (pl. hívás, hangerő, stb.) és programindításhoz tudok rendelni. Ezért kellett egy egyébként semmit sem csináló, placebo alkalmazás. Ennek indulása aktivizálja a profilt. De ez elég kókány megoldás. Előremutatóbb lenne egy olyan input method, amit a Tasker tudna értelmezni. Az EKH sem egy klasszikus billentyűzet, GUI -ja sincs. Csak az Android felé mutatja magát billentyűzetnek. Próbáltam kommunikálni ez ügyben a fejlesztővel, de nem nagyon reagált. Mondjuk én sem jeleskedem túlzottan Angolból.

(#1331) Bozek válasza #79335424 (#1330) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahogy nézem, JB van rajta, szóval miért nem próbálsz meg USB-OTG-vel billentyűzetet csatlakoztatni hozzá? Bár nem garantált, hogy működik, mivel tudtommal a Samsung is kivette ezt a telefonjaiból, de egy próbát megér.

(#1332) SSaki válasza #79335424 (#1330) üzenetére


SSaki
csendes tag

Ha programot tudsz indítani, akkor meg is van a megoldás. Készíts appot a Tasker App Factory segítségével. Bármelyik taskot, profilt, scene-t önnálóan futtatható appá alakítja.

(#1333) #79335424 válasza Bozek (#1331) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy működik. Ha lenyomok egy billentyűt, az küld egy kódot az eszköz felé. Ez ugyanaz, mint ami most is történik. De ettől még nem történik semmi.

(#1334) #79335424 válasza SSaki (#1332) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez is egy lehetőség. Most azért van külön alkalmazásként, mert így bármilyen profilhoz alkalmazhatom. De tulképp igazad van. Nincs túl nagy különbség, hogy billentyűt rendelek egy profilhoz, vagy exportálom alkalmazásként. Sőt, így még jobb is lehet, mert azon a droidon, amin használva lesz, nem kell legyen Tasker. Köszi!

(#1335) bacus


bacus
őstag

a viberes hivásokat is tudja érzékelni a tasker? Nekem nincs fent a viber, mert ügyfelezem, muszáj szűrni a hivókat.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1336) Oldman2 válasza Oldman2 (#914) üzenetére


Oldman2
veterán

Fél éve már megkérdeztem, akkor nem kaptam választ, most felvetem ismét.

Az "Érintési hangok" checkboxot a Hangbeállításokban Tasker (vagy a Secure Settings) alatt mivel lehet ki/be kapcsolgatni?

Szerintem semmi olyat nem kapcsolok, ennek ellenére egy reboot után ez mindig bekapcsolódik...

Van egy Boot után lefutó init taszkom, amiben ennyi a lényeg:

Default Ringtone
Alarm Volume 7
Notification Volume 7
Ringer Volume 7
System Volume 7
Media Volume 12

(#1337) royalka válasza SSaki (#1326) üzenetére


royalka
őstag

Szia. Az AutoBarcode mire való? Olyat tud hogy adott kódhoz hozzárendel egy taskot? ( olyat szeretnék mint ha nfc lenne, csak a kamerával. :) )

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1338) SSaki válasza royalka (#1337) üzenetére


SSaki
csendes tag

Jól látod. AutoBarcode segítségével QR kód beolvasásával indíthatsz funkciókat.
Leírást, kódgenerátort és példákat itt találsz: link

[ Szerkesztve ]

(#1339) SSaki válasza Oldman2 (#1336) üzenetére


SSaki
csendes tag

Tasker specifikusan a Touch soundot nem kezeli, de a Sound Effects -et igen, ami ki vagy bekapcsolja a system sound-ot. A Secure Settings sem kezeli ezt direktbe. Amit megpróbálhatsz azt itt találod. A beállítások menüben lépegetéssel. A videóban kb a 7. percnél kezdődik ez a rész, amikor a nem rootolt eszközben való beállításról beszél, és egy kis programocskát hoz létre.

(#1340) SSaki válasza bacus (#1335) üzenetére


SSaki
csendes tag

Elvileg a Viberes hívást is normál hívásként kezeli. Nem tudom kipróbálni, mert én töröltem a Vibert, mert nekem túl "erőszakos" :) és szeretem én felügyelni a telefont és energiafelhasználását.

(#1341) Oldman2 válasza SSaki (#1339) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, este megnézem és majd beszámolok a tapasztalataimról!

(#1342) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Nemrég vettem meg a taskert. Azt szeretném most megoldani hogy navi/map inditásakor a gps-t kapcsolja be automatikusan.
Kiakasztott hogy a tasker leírásokban nem találtam megoldást, mert ami a wikipedia oldalán fennt van az egyrészt még a régi tasker UI leírás, - alig lehet az uj holo designra értelmezni. Vagy legalábbis kezdoként nem nagyon megy...
A másik hogy a tasker kiirja hogy a Jelly Bean- en nem is működik csak a Secure settings segitségével mert a google letiltotta a JB-ben.
Oké de hogy lehet akkor megcsinálni? Nem találtam egy szájbarágos megoldást.

Egyelore 0 pontot kapott a Tasker homepage is mert egy darab minta program nincs a holo UI megjelenése ota átirva az uj screenekre.... :(

Tud esetleg valaki segiteni JB - GPS on ugyben?

Kösz,
Robi

(#1343) vgyuri válasza fujifilm1 (#1342) üzenetére


vgyuri
őstag

New profile, adj neki nevet, Application, válaszd ki a gps-t használókat. Utána new task, adj neki nevet, plusz gomb, Misc, Gps, Set on.

(#1344) bacus válasza fujifilm1 (#1342) üzenetére


bacus
őstag

Egyrészt a JB korlátokról tasker nem tehet, sem a bénaságodról nem tehet, rengeteg minta van fent, igenis faszán lehet keresni, és nagyon bonyolult profilok is fent vannak, lehet tanulmányozni.
Valóban ez nem az a program amit 5 perc nyomkodás után azt mondhatod, hogy már unod, mert mindent tudsz róla.

Egyébként emlékeim szerint nem régen volt itt téma, hogy a gps bekapcsolása közvetlenül az appal vezérelve hivatkozva, kikapcsolja a gps-t, ha az háttérbe kerül.

Ezek szerint ha kapcsolgatni szeretnéd
1. rootold a telód
2. vedd meg a secure settings plugint
3. a feltételeknél válaszd ki, hogy melyik appoknál akarsz gpst kapcsolni, állitsd át egy globális változot
4. még egy profil, ha a globális változó megegyezik akkor secure settings gps on, exit task gps off
5. gps alkalmazás kikapcsolása után egy taskkal törlöd a globális változód.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1345) Oldman2 válasza Oldman2 (#1341) üzenetére


Oldman2
veterán

Most néztem meg, ha más megoldás tényleg nincs, marad ez...
:-)

(#1346) Teasüti válasza bacus (#1344) üzenetére


Teasüti
nagyúr

3. a feltételeknél válaszd ki, hogy melyik appoknál akarsz gpst kapcsolni, állitsd át egy globális változot
4. még egy profil, ha a globális változó megegyezik akkor secure settings gps on, exit task gps off
5. gps alkalmazás kikapcsolása után egy taskkal törlöd a globális változód.

Nem bonyolult ez egy kicsit? :N
Szvsz elegánsabb közvetlen az App context-et használni és Exit-nél várni egy pár percet, ha esetleg újra előtérbe kerülne a program. Így probléma nélkül kezeli az alkalmazások közötti váltást is.

Bár talán ez is egy programozói szemlélet, amit nem ismerek. :R De nem jut eszembe más felhasználása a két profilos megoldásodnak. Nem mindig kell ennyire modulárisan gondolkodni, elég csak a Task-ok szintjén. A profilokat sztem kár fölöslegesen szaporítani.

Ha jól emlékszem talán tőled láttam olyan megoldást, hogy egy változóval számolod mennyi igény keletkezik egy adott funkcióra és ha több, mint nulla az érték, akkor aktiválod. Na én ezt már akkor sem értettem, ez miért indokolt?
Túl bonyolult. :B

[ Szerkesztve ]

(#1347) Teasüti válasza SSaki (#1326) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szép gyűjtemény, ezt mind próbáltad is már egytől egyig?? Komoly. :R

Tasker Zoom Widget kimaradt. ;)
Én jóval hatékonyabbnak találom a Minimlaistic-nél mind erőforrás kezelésben, mind sebességben.

[ Szerkesztve ]

(#1348) fujifilm1 válasza vgyuri (#1343) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia Vgyuri,

Koszi hogy segiteni probálsz. De ezt probáltam. Viszont ahogy irtam a JB-n a Misc/GPS nem működik.

Egyébként feltettem a Secure Settingset (plusz a plugin) és azzal kisakkoztam hogy hogyan lehet a GPS-t elinditani de sajnos ezek után egy mellék hatás jelentkezett:
FC-zett a system UI ha a home gombot hosszan nyomtam (task lista).
Ezek után leszedtem a plugin+Secure Settingset és minden rendbejött.
Ugyhogy maradok GPS On nélkul...

De azért köszi.

(#1349) fujifilm1 válasza bacus (#1344) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia,

>sem a bénaságodról nem tehet

Ezzel mondjuk nagyjábol lenulláztad a késöbbi segitő szándéku soraidat, amiket egyébként nagyon megköszöntem volna... :)
(Mlyen alapon bénázol le valakit akit nem ismersz?)

Az előző hozzászólásomban leírtam hogy sikerült a Secure Settings +pluginje segítségével megoldani a GPS bekapcsolást, csak a SS+plugin, sajna elrontotta a telo egyik alapfunkcióját...

Na mindegy azért köszi, hogy probáltál segíteni.

Üdv,
Robi

(#1350) bacus válasza Teasüti (#1346) üzenetére


bacus
őstag

igazad lenne, ha csak így akarnád bekapcsolni a gpst , viszont ha később pl nfc vagy egyéb más is használja, akkor írhatod át. A számlálóst nem tőlem láttad.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.