Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#301) _ATi_1 válasza LordRajZoL (#300) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Custom ROM, Desire-re nincs ICS, sajnos nem is lesz hivatalosan.

Köszi a segítséget, próbálgatom még, ha nem megy, akkor megnézem a progikat, amit írtál.
Üdv! :R

(#302) LordRajZoL válasza _ATi_1 (#301) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem is 4.03 ICS van rajta fözött rom, de van hivatalos is
Érdemes itt az arénán besikitanni a saját topicba hétha valami wudu mágia vagy másik rom oké taskernek

zZz

(#303) atillaahun válasza _ATi_1 (#301) üzenetére


atillaahun
veterán

Tudom, hogy alap hülye kérdés, de pipákat nyomtál rendesen a profilhoz meg a tasker-nek is?

[ Szerkesztve ]

(#304) _ATi_1 válasza atillaahun (#303) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, az értesítési sávban ki is írja, amikor aktiválódik a profil, csak nem hajtja végre a Task-ot.

(#305) atillaahun válasza _ATi_1 (#304) üzenetére


atillaahun
veterán

És ha manuálisan hajtod végre a kis nyilacskás play gombal a feladatot megnyitva?
Időpontok is stimmelnek? mármint nincs a rendszeridő meg a tasker idő között ilyen 12/24 óra számításos eltérés sem?

Más.
Script futtatáshoz ért valaki? Odáig eljutok, hogy kiválasztom a listából, de a megadott időben látszólag nem történik semmi. Hogy kellene ennek működnie?

[ Szerkesztve ]

(#306) _ATi_1 válasza atillaahun (#305) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A play gombbal végrehajtva sem csinál semmit. Akkor itt lesz gond. :F

(#307) atillaahun válasza _ATi_1 (#306) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát akkor nem tudom sajnos. Én is kezdő vagyok még benne. :(

(#308) _ATi_1 válasza atillaahun (#307) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Most kipróbáltam egy pár taskot instant lefuttatni a play gombbal, de egyik sem megy.... :(
Mind1...keresek másik appot.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#309) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A Kihangosítóra (ha a telefon vízszintesben van, és CSAK hívás esetén lépjen életbe!) nem működött, pedig beállítottam:
- Context: - Orientation/Face Up
- Context: - Phone Offhook
- Action: - Speakerphone ON

Jön a bejövő hívás, felveszem, és még a kezemben tartom a telót, majdnem a fejemnél de mégis kihangosítóra vált...mit rontottam el?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#310) atillaahun válasza volvoguy (#309) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem a mozgásérzékelőn kellene kalibrálni valamit? Mintha olvastam volna valamelyik leírásban.

(#311) Teasüti válasza atillaahun (#296) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De, oda kell írni, szóköz nélkül!
Mivel abban a változóban nem csak ez a szöveg lehet, hanem több más is.
Kézikönyvben a Pattern Matching fejezetet ajánlom áttanulmányozni.

(#312) Teasüti válasza _ATi_1 (#308) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Android biztonsági beállításaiban be van állítva eszközkezelőnek a Tasker?
Ilyenről eddig még nem hallottam, h egyáltalán nem hajt végre semmilyen parancsot. :F
Még azt sem megy, h mondjuk alert/flash vmilyen szöveggel?

(#313) Teasüti válasza volvoguy (#309) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Beállításokban van kalibráció, meg orientation accuracy is. Próbáld pontosabbra állítani, hátha.
Egyre több hibáról jelentenek az emberek különböző készülékekről, főleg ICS-el van sok probléma. :F Nagyon fura. Elvileg ennyi lenne az a profil, ahogy írtad, elképzelésem sincs miért nem megy, én még sosem tapasztaltam ilyen anomáliákat. Esetleg annyit megtehetsz, h bemásolod ide a profilod leírását - export description. (találsz erről infót a topikban)
Aztán átnézzük, h egyértelmű legyen.

(#314) atillaahun válasza Teasüti (#311) üzenetére


atillaahun
veterán

Elolvastam, és átírtam, most már nagyon okos lettem. :)

Viszont script-ek futtatásáról semmi nincs a userguide-ba, és a Tasker-ben a kérdőjelre kattintva is csak pár sor jön elő. Berakom a script-et az adott könyvtárba, ki is tudom választani, de mikor eljön az ideje, hogy lefusson, látszólag nem igazán történik semmi.
Ehhez nem értesz véletlen hogyan kellene működnie?

[ Szerkesztve ]

(#315) _ATi_1 válasza Teasüti (#312) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Én meg erről nem hallottam, hogy ezt be kell állítani. :DD
Köszi a segítséget, biztos ez lehet akkor a gond, kipróbálom majd, csak épp letöröltem a progit.

[ Szerkesztve ]

(#316) Teasüti válasza atillaahun (#314) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ami azt illeti azt se tudom miről beszélsz. :B

Szerk: nem vmi pluginről van szó? Mintha régebben láttam volna a Tasker Pro csoportban, hogy vmelyik másik alkalmazással együtt lehet varázsolni még egyéb finomságokat.

(#315) _ATi_1
Nem kell, de vannak parancsok, amik e nélkül nem mennek. ICS alatt meg még több. Ezzel az extra engedéllyel talán megoldódik némelyik.

[ Szerkesztve ]

(#317) bogil99 válasza LordRajZoL (#250) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszönöm!

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#318) _ATi_1 válasza Teasüti (#316) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Sajnos nem jött be. Amikor kipipálom a taskert, akkor a figyelmeztetésben csak a képernyő zárolására kér engedélyt, de a helyzet nem változik. :F

[ Szerkesztve ]

(#319) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Srácok ti a Tasker-t "Run in foregrund"-ban használjátok, vagy nincs előtte bepipálva?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#320) atillaahun válasza volvoguy (#319) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem nincs. De úgyse lehet bezárni, úgyhogy teljesen mindegy.

(#321) Teasüti válasza volvoguy (#319) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam default be van kapcsolva.

(#322) volvoguy válasza atillaahun (#320) üzenetére


volvoguy
addikt

Hh ugyse lehet bezarni? Ha elfogy a RAM elvileg az Android magatol bezarja nemde?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#323) LordRajZoL válasza volvoguy (#322) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem még egyszer se zárta, se android se task killer
valszeg rendszer appként marad bent igy nem törli semmi se

zZz

(#324) atillaahun válasza volvoguy (#322) üzenetére


atillaahun
veterán

Elvileg. Gyakorlatilag meg úgy látom jól van megírva a program a memória fontossági sorrendet tekintve, egyrészt azonnal újraindul amint bezárulna, másrészről, szerintem a rendszer ezt zárná be utóljára.

(#325) volvoguy


volvoguy
addikt

Udv! Taskerben van lehetoseg ugy beallitani a fenyerot h Automatikusan allitsa..de max 50 vagy 70%-ig vezerelje? Tehat Automatic modban a max fenyerot en hatarozhatom meg?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#326) Teasüti válasza volvoguy (#325) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van erre beépített változó, ami a fény mérőt monitorozza.
Azzal tudsz csinálni magadnak saját profilt a szabályozásra.

(#327) atillaahun válasza Teasüti (#326) üzenetére


atillaahun
veterán

Húúú, olyat én is akarok!!. Hogy kell? :)
Nagyon fos a gyári fényerőszabályozás, sötétben túl világos, világosban túl sötét. A szélsőértékeket kéne kicsit kijjebb tolni. :U

Gondolom a State > Sensor > Light Level lenne az, hanem azt írná ki, hogy "Sorry, that state is unavailable on this device." :(
Mijééér? :((( Semmit nem lehet tenni az ügy érdekében szerinted? :U

[ Szerkesztve ]

(#328) Teasüti válasza atillaahun (#327) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kell hozzá a %LIGHT változó (gondoltátok volna? kézikönyv...), és kell hozzá egy a Display brightness task. A többi rajtatok áll. ;) Lehet feltételeket gyártani hozzá! ;]

Hmm, próbáld meg a változót kiolvasni, ha annak sincs értéke, akkor a te telefonoddal nem működik. Van ilyen. :(

Amúgy se a Context fog kelleni neked, mivel szabályozni akarsz, nem csak egy igaz-hamis feltételt vizsgálni (teljesül a context, vagy nem teljesül).

Amúgy én inkább hanyagolni szoktam, eddig sajnos csak olyan készülékekhez volt szerencsém, amik több száz lux-os lépésekben érzékeltek csak, vagyis gyakorlatilag átmenet nélkül vagy túl sötétek voltak, vagy túl világosak. És ha olyan mázlim volt, h éppen a határon táncolt a helyiség fénye, akkor ugrált a fényerő. :W

[ Szerkesztve ]

(#329) atillaahun válasza Teasüti (#328) üzenetére


atillaahun
veterán

És hogy csinálom ezt a változó kiolvasást pontosan?
Egyébként neked milyen teleofnod meg romod van, hogy működik ez a dolog? Mert szerintem nekem a rom miatt sír ez a tetű, de nem értem mi baja vele, nemrég frissített 2.3

(#330) Teasüti válasza atillaahun (#329) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyszerűen kiíratod Tasker-rel, pl egy flash paranccsal.
Vagy megvizsgálod egy változóban. Amint hivatkozol vmilyen task-ban a változóra, onnantól monitorozni fogja a Tasker, míg fut a Task.

Nekem nincs auto fényerő szabályzásom. :)
Amúgy galaxy ace, CM gingerbread rommal.

(#331) atillaahun válasza Teasüti (#330) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah folyton azt kapom, hogy Error: no light sensor. Egyébként természetesen van, úgyhogy nem értem miért nem kezeli a Tasker. Szerinted érdemes ilyennel zaklatni a készítőt? Működött már ez neked valaha?

(#332) Teasüti válasza atillaahun (#331) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A support azért van, h zaklassák. :-)
Nálam működik a táblán, amin stock ics van.

(#333) Jacak válasza Teasüti (#17) üzenetére


Jacak
senior tag

"Tudom manapság a trend miatt vesznek sokan ilyet, de én pl nem ide tartozom.
Szvsz az ilyen alkalmazások miatt lesz okos a telefon, nem azért megy megy rajta az Angry Birds."
Ez ütős volt... :D
Kb. én is így v.ok vele,de ezzel a progival még túl sokat nem játszottam,nálam maga a teló van már "kibelezve" szoftveresen... :)

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#334) atillaahun válasza Jacak (#333) üzenetére


atillaahun
veterán

Először én is kibeleztem, és simára borotváltam, aztán jöttek az okosító appok. :)

(#335) Teasüti válasza atillaahun (#334) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Az enyémnek se sok köze van a gyári állapotához. :)

Amúgy tanulságos összehasonlítani a mai android telefonokat az oldschool okostelefonokkal (nokia s60v1 és elődei). Pl nekem kettővel az ace előtt egy 6680-asom volt, melyet apám örökölt meg. Elég vicces így visszagondolva, hogy mekkora szakadék van a szolgáltatás színvonalában, mennyiségében. És azokat okostelefonnak hívtuk annó, mai szemmel már butatelefon. Bár a maga idejében se tudtam sokkal több mindenre használni, mint bármelyik cellphone-t. Mentek rajta király s60 játékok, meg java alkalmazások. Kb ennyiben ki is merült a feature lista.
Ha nagyon megerőszakoltam, akkor egy pdf-et még meg tudtam tekinteni rajta, vagy egy órás konfiguráció után be lehetett volna állítani email-ek szinkronizálására. De már a böngésző is egy vicc volt, maga a wap is egy vicc. Kb mint a teletext a tv-ben, annyit ér. :D

[ Szerkesztve ]

(#336) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A Tasker tud olyat, hogy a még nem ismert, de nyílt hálózatokhoz automatikusan csatlakozzon, és ne kelljen mindig az Android beállításaiban felvenni a hotspot-ot?

Mert ugye alapból az Android nem csatlakozik a nyílt hálózatokhoz...csak jelez h elérhető...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#337) Jacak válasza atillaahun (#334) üzenetére


Jacak
senior tag

Az enyém időnként be is hány a "manőverektől",amiket ráerőszakolok,de mostanában már elég durván bánok vele,nincs minden "aprósághoz" türelmem,ha nem kapcsol be 1-1 affér után,szimplán újraflashelem a rajta lévő ROM-ot,bármiféle wipe nélkül,s megmarad mindenem.De ezt amúgy nem ajánlom senkinek sem,függetlenül attól,h. az enyémnek nincs baja tőle,mert már kiismertem annyira,h. ha atomjaira is hullik a rendszer,hamar újra lehet rakni ugyanúgy,ah. volt előtte.De ezt más OS-nél sztem eleve lehetetlen lenne megoldani,pl. symbinél 1 komolyabb rendszercrash-kor csak az ima,v. a full format segíthet.:)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#338) Jacak válasza Teasüti (#335) üzenetére


Jacak
senior tag

Egyetértek,bár nekem mindegyik s60-asom (3650,6600,N70,N80,6120c) eléggé át volt gyúrva,nem csak pár javát futtattam rajtuk,már akkoriban is 100 appot raktam fel,a 6600 pl. abba is halt bele,R.I.P.:) De valóban,igazad van,ilyen szinten "kifordítani" a telt,mint ma egy droidot,azelőtt sohasem lehetett,anno,a "hőskorszakban" még a ma mindennaposnak számító moddingok az álmok birodalmába tartoztak bőven... :)))

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#339) ERPY válasza Jacak (#338) üzenetére


ERPY
őstag

Ez a fejlődés. 10 év múlva meg majd röhögünk a mostani tellákon...

(#340) Jacak válasza ERPY (#339) üzenetére


Jacak
senior tag

Az biztos,de sztem nem kell még annyi idő se.A technikai fejlődésben még 5 év is nagy idő... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#341) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ha már offolunk, a szerint is posztoljuk, ha kérhetem. Ezt egy "tag"-nak már illene tudnia! :o

(#342) Jacak válasza Teasüti (#341) üzenetére


Jacak
senior tag

O.K.,igazad van,pardon.:)))) ...Ámbár (de valszeg csak nálam nem látszik) , senki hsz.-énél nem láttam (OFF) -szöveget,pedig van itt olyan,aki nem csupán "tag",s nem pont témába vágott a hsz.-e.... :p

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#343) Teasüti válasza Jacak (#342) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(OFF) szöveget? Ez új. Kellene? :P

(#344) Jacak válasza Teasüti (#343) üzenetére


Jacak
senior tag

Bocs,már órák óta telóról nyomom Mini Next-tel,s azon nem látszik az,ha vki offtopic hsz.-t ír... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#345) Teasüti válasza Jacak (#344) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy tudsz élni mobil nézetben "itt szóltam hozzá" menü nélkül? :F
Én inkább teljes nézetben tolom mobilról is. Opera úgyis tömörít.

(#346) ERPY


ERPY
őstag

Én nagy megelégedéssel használom szerencsére már jóideje a Taskert, mindent sikerült is kisebb-nagyobb segítséggel beállítanom, és tökéletesen, hiba nélkül teszi a dolgát.
Nekem sajnos a cellainfók alapján nemigen sikerültek a váltások, így azt hanyagoltam, helyette a wifinek adtam egy fél óránkénti időközt, vagyis ha kilép a wifi környezetből lekapcsolja azt, majd 30 percenként bekapcsolja, ha nem tud csatlakozni kikapcsolja. A mobilnet folyamatosan be van kapcsolva, mivel ha wífi-n lóg a tella úgysem aktív. Ezt csak azoknak írom, akiknek szintén nem jönne be a cellainfós helymeghatározás.

(#347) Teasüti válasza ERPY (#346) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik hálózattal próbáltad? 2G úgy vettem észre pontosabb, mint a 3G. Legalábbis nekem 3G cellainfó még kilométerekkel arrébb is aktív volt. Nem is használom a 3G-t, csak ha indokolt (otthon, h ne búgjon a hangszóró és ne piszkálja a rádiós perifériákat, illetve ha fájlokat kell letölteni, de az ritka).

(#348) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok, kérlek segítsetek!
Semmit nem hajlandó csinálni a tasker. Lehet hogy én csinálok valamit rosszul? Egy egyszerű időalapú telefon ki/bekapcsolást akartam megcsinálni.
1. Az eszközkezelőknél beállítottam a Taskert.
2. Profiloknák "+", aztán pöttyintek egy "Time"-ra, majd beírom, hogy hány órától meddig legyen aktív a beállítás, aztán pipa.
3. felajánlja, hogy "Task Selection"-t itt választom a "New Task"-ot beírom a nevét, a képernyőre kerülő ablakból választom a "+"-t itt a "Net"-ből "Airplan mode"-t, a set-nél beállítom, hogy "On" aztán pipa. Majd pipával elmentem.

Aztán várok.
Várok..
Várok...

Ha a "play" gombot megnyomom, akkor sem csinálja. Mit módosítsak szerintetek? (Xperia Mini Pro)

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#349) Teasüti válasza bogil99 (#348) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sajnos én csak passzolni tudom a "nálam miért nem működik a parancs" kérdéseket. :(
Ha megy az angol, akkor fáradj át ezzel a Tasker google csoportba, a fejlesztő (vagy vmelyik veterán) majd válaszol rá, ha tud!

(#350) ERPY válasza Teasüti (#347) üzenetére


ERPY
őstag

Mindkettőt próbáltam, de egyik sem vált be. Plusz olyankor folyamatosan cellákat figyelget, gondolom az is plusz meló neki. A 30 perces időköz meg tökéletes, mert ha elmegyek itthonról az úgysem 5 perces időtartam, és ha hazajövök bármikor is idővel magától úgyis átáll. Ha meg ha hazajönnék és rögtön kellene a wifi, statusbarból rábökök és már át is áll otthoni profilra. Alapban 2g-t használok, így szinte semmit sem fogyaszt, opera minivel ugyanolyan gyors a mobilnet, IMO-val meg mindenhova bevagyok jelentkezve, és még beszélgetésre is vígan elég a 2g neki, ellenben szinte semmit sem fogyaszt, és folyamatosan elérhető vagyok skype-on, fb-on, IMO-n.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.