Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#801) Derejebááá válasza LordRajZoL (#800) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Na akkor ráfekszem, most van időm, mert isten király ez a program, már most hogy csak alap profilok vannak, mindig néz hogy ez mi volt meg hogy és stb...:) És nem kicsit könnyíti meg az életem :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#802) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Vki esetleg használja ezt a projectet?

http://tasker.wikidot.com/weatherspeakattimeofday

Ha igen, mire írta át a Tttp get adress-t?

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#803) Derejebááá válasza Teasüti (#246) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Sajnos számítástechnikai háttérrel nem rendelkezem, főleg nem programozóival. A leírásod nagyon pontos, kezdek megvilágosodni, de még csak az alagút végén van a fény, de már közel. Egy olyan változót próbálok beállítani ami 2 nem fogadott hívás után azt mondja: Alma( a példa kedvéért).

Mert amire gondolok:
Variable: %MSDCLL érték:1
Task: Say alma, IF%MSDCLL matches 2.
És egy profil ami missed callra aktiválódik, de így nem történt semmi.

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#804) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Ha jól látom akkor nem emeled a számlálot hanem értéket adsz neki
Igy nem is fog menni

zZz

(#805) Derejebááá válasza LordRajZoL (#804) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Aham, és akkor hogy lenne helyes? Mert itt elakadtam...

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#806) Derejebááá válasza Derejebááá (#805) üzenetére


Derejebááá
csendes tag

Már találtam nagyon jó leírást hozzá angolul....) rájövök :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#807) LordRajZoL válasza Derejebááá (#803) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Variable Set
Name %MSDCLL

to %MSDCLL+1

Do maths pipa

de igy nem lesz nulázzva
utánna neked kell majd nullázni

zZz

(#808) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Mások project-nek használata helyett, megalkottam saját Alarm projectemet :)

Ébresztés Után aktiválódik. Köszön, a szerint hogy éppen barátnőmmel vagyok e, vagy sem, Nap,Idő,Aksi állapot elmondása után, imserteti milyen idő lesz aznap, és hogy jelenleg éppen hány fok van.

Még bele szeretnék tenni egy olyat h minden reggel máshogy köszönönjön, illetve még egy Névnap, és egy kis aktuális hírek részt is. Ha elkészül felteszem ide, hátha megtetszik vkinek.

:)

[ Szerkesztve ]

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#809) atillaahun válasza Derejebááá (#808) üzenetére


atillaahun
veterán

Jól hangzik!
Na és milyen a barátnős, meg az anélküli köszönés? :U

(#810) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Érdekesl lehet xD
Föleg ha másik barátnö van nálad xD

zZz

(#811) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

A barátnős az figyelembe veszi hogy ő is ott van, köszönti, ha születésnap, névnap, évforduló van ezeket figyelembe veszi és felköszönti, stb...

A barátnő nélküli annyiban más, hogy elmondja hány órát aludtam, milyen események vannak a naptáram ban :) illetve pár fontos hírt is elmond.

Próbálok olyan profilokat összehozni, ami a hozzá nem értők számára a mesterséges inteligencia látszatát keltik, és mikor vmi esemény van, a reakciójuk az legyen hogy ez mi a ****** volt :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#812) Derejebááá


Derejebááá
csendes tag

Még egy menstruáció számlálót is be akarok építeni a barátnősbe, de azt csak poén kedvéért :)

Defy+/Miui 2.12.28/Smartass/Megaram 2/1200Mhz/4096 sdboost/

(#813) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Ébresztövel kapcsolatba

Kombináltam az ébresztö profilt a Sleepbootal
Logolja mennyit alszol
Repülö, Wifi, némit üzemmódot aktivál s beállitja ébresztöt is az optimális idöre

zZz

(#814) atillaahun válasza Derejebááá (#812) üzenetére


atillaahun
veterán

És az mit mondana? Jó reggelt kedves Julcsi. Ne felejts el majd betétet cserélni. Ma felhős, hűvös idő várható, 10 °C körüli napi középhőmérséklettel. És most a gazdasági hírek. A benzin ára...
:))

(#815) Ceko


Ceko
senior tag

Erre valaki? [link]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#816) atillaahun válasza Ceko (#796) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem nem ír ki semmi ilyesmit. Nemtudom mi lehet. :F

(#817) LordRajZoL válasza atillaahun (#816) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem se
Csak aktiv profilet, vagy hogy nincs

zZz

(#818) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv srácok!
Látom termeltetek rendesen. :))
Örülök, hogy kezd bővülni a Tasker tábor.

(#819) atillaahun


atillaahun
veterán

Használ valaki WiFi helymeghatározás alapú profil(oka)t?
Lehet az oka a sorozatos mai wakelock-jaimnak, és a durva merülésnek? Kb. 50% 12 óra alatt nagyjából fél óra használattal.

(#820) Teasüti válasza LordRajZoL (#767) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én inkább töröltem az összes egész napi bejegyzést és fix időre állítottam át őket (pl. délre). Mivel a Google Calendar rss funkciója se tud mit kezdeni a 24 órás bejegyzésekkel - amíg egy ilyen érvényben van, nem mutatja az aznapi párhuzamos eseményeket. A naptárat én inkább még előző nap este vizsgálom, így hiba esetén még aznap figyelmeztet a Tasker, h baj van. ;)

Más:
Kérném mellőzni lehetőség szerint az ilyen és hasonló érdemtelen hozzászólásokat. Próbáljuk nem hígítani a topikot, elvégre az nem várható el senkitől, h később lényegtelen hozzászólásokon rágja át magát. Minket meg ugye bosszant, h senki nem használ keresőt és n+1 alkalommal felteszik a triviális kérdéseket... :P
Lehet később kigyomláltatom majd, ha nem bánjátok.

[ Szerkesztve ]

(#821) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

A naptárbejegyzések nekem több naptárba vannak csoportositva, igy úgymond szürve vannak.
Elönye hogy Offline is müködik nem kell neki net. Hátrány amit te is irtál.
Egyébként nem vett rá a lélek az online naptár funckióra ez a statikus megoldás nekem jobban bejött

De hogy tetézem tömbbe le van tárolva a 35 napos müszakrend ciklusom igy bármely napi+x dátumot le tudok kérdezzni.

A másik ami gond mostaniban FC-zett ébresztö, mire átirtam profilokat megjavult.

zZz

(#822) Teasüti válasza Derejebááá (#797) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Közvetlenül tölti le netről az időjárást rss formájában, nem kell hozzá köpönyeg alkalmazás/widget.
Zoom az egy Taskerhez készült widget készítő program, a "példaprogramomban" azért szerepel, mert használom. :)
Ha vki nem, hát törölje az extra részt és menni fog! Vagy bepipálja a hiba figyelmen kívül hagyását az adott sorban, ha lehet.

(#823) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#799) Derejebááá
:D Nyilván tudom mit csinálok. ;)

(#803) Derejebááá
Profile 1
context: Event/Phone Event/Missed call
Enter task:
1. Variable Add %MSDCLL value 1
2. If %MSDCLL > 1
3. Say "alma"
4. Variable Set %MSDCLL to 0
5. End if

(#819) atillaahun
Wifi near? Könnyen lehet.
Én ezért nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#824) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

http://www.pocketables.com/tag/beginners-guide-to-tasker

Egész részletes

Autoalarm használja valaki?

zZz

(#825) atillaahun válasza Teasüti (#823) üzenetére


atillaahun
veterán

:K
Így néz ki, csak előbb nem tudtam screenshot-okat csinálni. Szóval ennyire lehúzós volna a WiFi Near?
Egyébként most átállítottam WiFi connected-re, mert az én szempontomból végülis ugyanaz. Gondoljátok, hogy ezzel nem fog ennyire húzni?

Egyébként igazad van az OFF-olással kapcsolatban, elnézést, nem fordul elő többet, természetesen töröltetheted. :R

[ Szerkesztve ]

(#826) Ceko


Ceko
senior tag

Ebben mit rontok el? :F

Profile: Hivo Neve
context: State/Phone/Call /incoming
Enter task:
1. Say text:%cname akar veled beszélni! Engine : Voice "mariska"
2. Wait: 3 sec
3. Goto: type action number Number 1
If:%PACTIVE ~*Hivo Neve*

Teljesen jól működik ismételgeti a nevet,csak amikor felveszem a telefont akkor sem hagyja abba :N !

Szerk: A say-nél a streamet mire éredemes/kell állítani?

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#827) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Ahogy elnézem végtelen ciklusba raktad a taskot a gotoval
Ha a feltétel nem aktiv attól még a task fut tovább
Nem szakitja meg mig nem fut le

Say nekem médián van mert annak a hangereje garantáltan mindig ugyanaz nekem

[ Szerkesztve ]

zZz

(#828) Ceko válasza LordRajZoL (#827) üzenetére


Ceko
senior tag

Goto itt csak arra van, hogy ismételje a hívó nevét.Vagy rosszul gondolom? :F
Legalábbis én azért csináltam.

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#829) LordRajZoL válasza Ceko (#828) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Mivel nincs a Taskba semmi kilépési feltétel igy a Gotoval végtelen ciklusba raktad
Nem teszteltem de próbáld egy exit taskal megszakitanni. /Magamat hiába hivom, 1 telefonnal nem tom most tesztelni/

zZz

(#830) Teasüti válasza Ceko (#826) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem használom ezt, talán ezért is maradt félkész nálam... :B
Megnézve a context súgóját azt írja, hogy "there is a call in progress", vagyis azt gyanítom, hogy egészen addig aktív marad, míg meg nem szakad a hívás. Vagyis csörgéstől egészen a beszélgetés végéig.
Próbáld meg feltételnek az Offhook profilt figyelni (ha nincs Event/OIffhook, hát készíts egyet :) )!

szerk: a task-ban amúgy nincs elvi hiba.

(#825) atillaahun
Amúgy a wifid az ki van kapcsolva menet közben? Mert túl egybefüggőnek látszik az aktivitási mércéje.
Wifi near az ki-bekapcsolgatja néhány percenként (asszem settings-ben állítható) kb 10 másodperc erejéig.
Nálad meg olybá tűnik folyamatosan megy.

[ Szerkesztve ]

(#831) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Az elmúlt hónap termése. Unatkoztam net nélkül. :)
Nem igazán emlékszem, h mi mindent változtattam. Leginkább hibajavítás, újragondolt működés és pici felturbózás jellemzi az újabb verziót. Telefon project Task-ok közt találtok egy-két újat, melyeknek mindjárt elmagyarázom a működését.

Mozi
Veszi a hálózat alapú koordinátáimat és visszaveszi a fényerőt, valamint lenémít arra az időre, amíg a kezdeti koordinátától el nem távolodtam 100 méterre. Utána visszacsinál mindent.
Eddig Cell ID alapján ment, de az nem volt elég szofisztikált. Ezt az új megvalósítást még nem teszteltem élesben.

Brightness Fix
Ugyanaz az elv, mint a mozinál, csak épp azt csinálja, hogy az aktuális fényerőt fixálja, míg 100 méteres körzetben tartózkodom.
(Ugye akinek nincs fényerő szenzora... :P )
Tartozik mellé egy Brightness Widget Menu, mely egy asztali widget-re bökve indul.
Mutatja az aktuális 8 bites értékét a fényerőnek (0-255) és a menüből indítható a fixálás és/vagy Ok-val bezár.

Note Zoom Widget
Egy egyszerű jegyzet az asztalon. 3x1-es Zoom widget, mely egyetlen Text elemből áll.
A Task bekéri a szöveget és kirakja widget-be. Az újra beolvashatóság kedvéért lementi fájlba is a Tasker könyvtárba. Ez alatt értsd: ha újra ráböksz, akkor nem újat írsz, hanem szerkeszted az előző bejegyzést.

Keek Call Record
Megőrzi azt a fájt, amit a Beszéd profilom rögzít hívás közben. Elmenti a mai dátum és az utolsó hívó/hivott fél nevével/számával. Elvileg. :)

Monitor Gps Distance
Azt hiszem erről korábban is írtam már. Célja, hogy veszi az aktuális gps koordinátát és egy megcélzott visszatérési időre figyelmeztet, hogy idejében visszaérjek arra a helyre.
Pl. pályaudvaron vagyok, vonatig még van fél órám. Azt mondom, hogy fél óra múlva itt kell lennem VAGY adott időre itt kell lennem, ekkor elkezdi monitorozni a pozícióm és az átlagsebességem. Ha az az idő, ami a légvonalbeli távolságom és az átlagsebességem 1,2x-es szorzatából (sietek vissza :) ) következik eléri a megcélzott időt, akkor figyelmeztet, hogy tán vissza kellene fordulnom. Illetve jelzi, h mennyi időm van még addig.
Sokat pofoztam ezt a progit, remélhetőleg mostanra megbízhatóan működik. Bár még nagy szükségem nem volt rá. :)

A fentiekhez szükség van még a Gps Distance in KM nevűre, ami a neki átadott két koordinátából visszaadja a haversine formulával a KM-ben vett távolságot. Én ehhez még hozzáadtam egy magasság korrekciós opciót is, ha paraméterben szerepel még az is (x,y,z), ha nem szerepel, akkor nincs korrekció (x,y).
Talán nem tévedek olyan nagyot matematikailag, ha kutya közönséges Pitagorasz-tétellel figyelembe veszem a magasságot is 500 méter után.


Ha szeretnétek, a Zoom widgeteket is közkincsé tehetem.

[ Szerkesztve ]

(#832) LordRajZoL válasza Teasüti (#831) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Köszi a projekteket

zZz

(#833) eversman


eversman
tag

Üdv! Örülök hogy ráakadtam a fórumra, lehet volt róla szó, csak átsiklottam rajta, ezért megkérdezném.
Azt akarom megcsinálni, hogy reggel 7-től este 11-ig kapcsolja be a mobilnetet óránként vagy fél óránként 5 percre, szinkronizálja le az emailokat meg miegymást, aztán 5 perc után kapcsoljon ki.
Tudna nekem valaki segíteni?
Köszönöm előre is!

(#834) atillaahun válasza Teasüti (#830) üzenetére


atillaahun
veterán

Miért lenne? Megy folyamatosan persze. Hát nekem a WiFi Near nem kapcsolgatott semmit. Vagyis nem inkább csak a keresést (WiFi Search) ütemezi? Aminek az idejét állítani lehet.

Más.
Arra van esetleg ötletetek, hogy lehetne megcsinálni, hogy bejövő hívásnál a Proxy letakarására némítom a csengést?
Mert végülis már megy, csak annyi baja van, hogy amint elveszem a kezem vissza is állítja egyből. Hogy lehetne ezt maradandóra csinálni?

(#835) Teasüti válasza atillaahun (#834) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam a "silence ringer" parancs csillagos, vagyis nem elérhető Google jóvoltából.
Ha meg egyszerűen a hangerővel próbálkozol, azt dinamikusan vissza is állítja menet közben.
Esetleg úgy, hogy megvárod, míg vége lesz a hívásnak és utána állítod vissza a hangerőt.

(#836) Teasüti válasza atillaahun (#834) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy "hangerő le" gomb. ;)

Esetleg egy workaround: "hangerő le" gombot emulálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#837) atillaahun


atillaahun
veterán

Öhm, jól értelmezem, hogy Profilokat nem lehet kiexportálni önálló App-nak csak Taskokat? Így mi értelme van a dolognak hogy nem lehet feltételeket rendelni az akciókhoz?

(#838) Teasüti válasza atillaahun (#837) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Project-eket lehet App-ként elkészíteni.

(#839) atillaahun válasza Teasüti (#838) üzenetére


atillaahun
veterán

És az meg micsoda?
És miért nem lehet feltételeket hozzáadni?

(#840) Teasüti válasza atillaahun (#839) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:F
Hát amiben én is exportálok. ;)
Tudod, nem egy, hanem akár több profil, hozzávaló task-okkal és jelenetekkel.

(#841) atillaahun válasza Teasüti (#840) üzenetére


atillaahun
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#842) atillaahun válasza Teasüti (#840) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah megcsináltam mindent csak épp nem működik az APP .
Annyit tudna csak, hogy landscape módban 10 percre állítja a timeout-ot, és mindezt kiflash-eli a képernyőre. Feliratozás szépen meg is történik, csak épp a 10 percet baszik beállítani. :O
Mi baja lehet? Én az engedélyekre gyanakszom, hogy nincs meg neki amire szüksége van, de ezt mégis honnan szüljem meg? Bújom a leírásokat már mióta de sehol nem szólnak az engedélykezelés beállításáról.

[ Szerkesztve ]

(#843) Teasüti válasza atillaahun (#842) üzenetére


Teasüti
nagyúr

CM7 alatt láthatsz példákat az engedélyekre az alkalmazások kezelése menüpontban rábökve az egyikre, majd legörgetve az engedélyekhez. Nincs tapasztalatom ezzel, elképzelésem sincs, h Display Timeout-hoz szükséges-e bármilyen engedély. Talán a google csoportban lenne érdemes kutakodni, ott már nem egyszer szó volt az app factory-ról.

(#844) atillaahun válasza Teasüti (#843) üzenetére


atillaahun
veterán

Nos, KéSSZ. :D
"android.permission.WRITE_SETTINGS" sort kellett hozzáadni az engedélyekhez, és így már át tudja írni a display timeout-ot. Akinek később szüksége lenne az engedélyek listájára ITT találja.

(#845) agoka07


agoka07
senior tag

Valaki erről egy magyar szájbarágós leírást tudna linkelni?
[link]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#846) Oldman2


Oldman2
veterán

Szeretnék a Minimalistic Text-hez egy aprócska kiegészítést csinálni, mégpedig egy adott könyvtár méretét dinamikusan egy változón keresztül átadni neki.

Hogyan tudnám ezt megoldani? Esetleg tudok shell parancsokat meghívni a taskerből?

Kerestem itt, kerestem a Wiki-ben, egyelőre sikertelenül.

(#847) Teasüti válasza Oldman2 (#846) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy vélem a Scripst/Run Shell erre szolgál.

(#848) flototh


flototh
csendes tag

Sziasztok!

a Samsung S2-nél hogyan tudom állítani a 3G/2G kapcsolatot? Mert a nálam a Net -> Mobile Data 2G/3G nálam csillagos, nem elérhető...

(#849) LordRajZoL válasza flototh (#848) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Csak Custom rommal lehet.

zZz

(#850) Oldman2 válasza Teasüti (#847) üzenetére


Oldman2
veterán

#847 Teasüti
Köszi, megnézem!

#845 agoka07
Mi okoz benne gondot?

Kezdőként simán összeraktam még én is... lásd a képernyőmentés bal alsó részén.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.