Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6302) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok jó ötlet egy ilyen tápba[link] beletenni egy ilyen halk ventit? [link]

nem fog túlmelegedni?

mennyi lehet a chieftec táp ventijének légszállítása? [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6303) nrqz95


nrqz95
csendes tag

Sziasztok!! egy 300W os FSP táp elbír egy E6550 et és egy 9800GT-t :F :F

(#6304) Remus389 válasza nrqz95 (#6303) üzenetére


Remus389
veterán

szerintem igen

nálam a chifi viszi az E5200-zat(akár tunningolva) és 5850-est, akár tunningolva

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6306) katt777 válasza 04ahgy (#6298) üzenetére


katt777
félisten

:K :R

építész: Inkább altatom a gépet, hibernálásnak nem látom értelmét; az is, mint a lapozófájl, lefoglalja a RAM méretét a merevlemezből, hát, l.faszt, több helyet nyelnének el, mint a windows foglal százféle programmal. :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6307) haddent


haddent
addikt

üdv
van egy Corsair CX430 tápom, rajta lóg egy i7 2600k, meg egy gtx 460, 2 winyó, 1 odd. Hát azért ez nem olyan megeröltető szerintem. A gond: bekapcsolva néha (lehet, hogy mindig, csak nem tudok róla) sípol a táp. Mintha csöngene a fülem. Ha kikapcsolom a tápot megszűnik persze...
Néha hallom ezt úgyis, hogy a gép ki van kapcsolva, de a táp nincs. Mi lehet a gond? Érdemes félni tőle?
Előtte egy Gigabyte Superb 400W os volt, az nem csinálta, tehát nem hinném, hogy alulméretezett lenne az igényeimhez.

helyesbítek: bekapcsolva is van hangja, de nagyon elenyésző. AKkor kezd el igazán sípolni, ha ki van kapcsolva a gép :( :W

[ Szerkesztve ]

(#6309) építész válasza katt777 (#6306) üzenetére


építész
aktív tag

Hát mennyi ramod van neked? A 32 bites Windows 7 alig kezel vagy ~3 gB-ot, ha emellett van egy 1TB-os HDD észre se venni.
Én nem bízok egyetlen készenléttel rendelkező cuccban sem, mióta a karácsonyfaégők miatt lakások égnek le azóta áramtalanítom a gépet, ha elmegyek otthonról vagy alszom.
Egy rokonunknak a TV-je kiégett mire hazaért.

bye

(#6310) haddent válasza #68686080 (#6308) üzenetére


haddent
addikt

Na jó, én ezért nem gariztatom, mert nem mindig csinálja, és nem olyan hangos... ha nem kell fosnom, hogy kiégeti az egész alaplapot procit vgat mindent, akkor marad ott ahol van. Csak azért Corsairtól mást vártam volna.

(#6313) haddent válasza #68686080 (#6311) üzenetére


haddent
addikt

hát az a gond, hogy ugyan garis, mivel kb 4 hónapos, de véletlen elcsípődött a 6eres vga ból 1 ér. Persze semmi perc alatt megoldottam, azóta is tökéletesen fut, csak garancián nem tudom átmenne-e :S Viszont a forrasztást meg tudnánk oldani itthon, van elektromérnök a családban. Csak ő elintézte annyival, hogy kapcsolóüzemü táp, változik a terhelés, változik a kapcsolási idő, és ha terhelés alatt szép egyenletes a feszültség akkor jóaz.

[ Szerkesztve ]

(#6314) építész válasza #68686080 (#6312) üzenetére


építész
aktív tag

Kevés tapasztalatom van szerver tápokkal, így sajnos érdemben nem tudok segíteni. Meglepetések azért érhetnek, de rajta. Először azért tisztád / nyomozd ki az összes vezeték szerepét, ha valami ismeretlen csatlakozót találsz rajta. A +12 V terhelhetőségét különösen vizsgáld meg mielőtt belefogsz. Lehet, hogy nem onnan volt tápláva proci. A színkiosztás is lehet eltérő.

bye

(#6316) nrqz95 válasza Remus389 (#6304) üzenetére


nrqz95
csendes tag

Pontosan FSP GHC 300W :)
LINK!

[ Szerkesztve ]

(#6317) Remus389 válasza nrqz95 (#6316) üzenetére


Remus389
veterán

a processzor t biztos elbírja( 65wattos), a videokártyát is, most a 9800gt nem egy brutális darab( az is kb 80 wattos lehet, kábé)

próba cseresznye
de majd az okosok megmondják

a tobbi alkatrész HDD, alaplap..stb. fogyasztása 20-20 watt elhanyagolható egy ilyen közepes gép kb 180wattot eszik játék alatt, netezés alatt kb 100watt

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6318) haddent válasza nrqz95 (#6316) üzenetére


haddent
addikt

Pontos adataim nekem sincsenek, de 400W ból élek: corei7, gtx 460 (2x6 pin), 2hdd, 1 odd, 3 venti. Na szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy én azt tippelném, hogy elviszi.

(#6319) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ezeket a mennyit fogyaszt, meg elbírja-e lennétek szívesek az első hozzászólás értelmében nem ebben a topikban kitárgyalni?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6320) katt777 válasza építész (#6309) üzenetére


katt777
félisten

Nekem? Nem is tudom. A gépemé meg az adatlapomon, amiből nyilvánvaló, hogy nem 32-bites rendszert használok, ráadásul az még nagyobb lapozófájlt csinál, mint amennyi RAM-ot kezel.
Nem kell szar cuccot venni, a gépem (és vele minden) meg feszvédő aljzatba van kötve.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6321) Deadzone41


Deadzone41
őstag

remélem elfér itt ez a kérdés:
szeretnék ventilátort cserélni a 650es chieftec tápomban. bármilyen mezei 12es házventri megteszi? van valami buktatója a dolognak?

(#6323) építész válasza katt777 (#6320) üzenetére


építész
aktív tag

Akkor a lapozófájlt nyugodtan kikapcsolhatod, arra nincs szükség, ha sok a ramod.

Teljesen mindegy, hogy mennyit áldozol a gépedre, mert a kapcsolási tranziens nem nézi sem a PC árát sem az adatlapodat, és a feszvédő aljzatodban pedig elfüstöli a varisztort. Távoli villámcsapás esetén azért jó. A menő cuccok ugyan úgy elromlanak, mint az olcsók.

bye

(#6325) építész válasza #68686080 (#6324) üzenetére


építész
aktív tag

Egyetértek, legjobb a feszültségmentesítés. Nekem már 2 elosztóban tönkrement a billenőkapcsoló, de inkább ezt cserélem, mint a standby körben keressem a hibát. Némelyik olyan mint egy időzített bomba (pl. alattomosan kúszik fel a feszültség). Tápokkal kapcsolatban idáig legtöbb gondom a standby körrel akadt.

bye

(#6326) Deadzone41 válasza #68686080 (#6322) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez a ventri hőmérséklettől függően szabályozza magát egy kis érzékelő segítségével. ez jó lehet vagy ti inkább nem kísérleteznétek vele? :)

(#6328) építész válasza Deadzone41 (#6326) üzenetére


építész
aktív tag

Nekem tetszik. Ez egy ház venti a gép elejébe, de nem a tápba.

A lapátok hajlását is figyeld meg, az is hasonló legyen az eredetihez. Nyomás, fordulatszám és légszállítás függvényében más más a kedvező alakzat.

A nagyon előrehajló lapátolás szerintem nem kedvez a nagy nyomásnak.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6329) 04ahgy válasza Deadzone41 (#6326) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Épp hasonló ventit rakott valamelyik fórumtárs a tápjába, és neki másik topikban ezt válaszoltam: [link]. Vissza tudod követni az eredeti hozzászólásig.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6330) építész válasza Deadzone41 (#6326) üzenetére


építész
aktív tag

Ha javítod a házad szellőzését (csendes) házventikkel, akkor a tápod hűvösebb levegőt szív be, alacsonyabb lesz a hőfok és a fordulatszámszabályzója leszabályozza az eredeti ventijét, ami lecsendesedik.
Vagyis, ha beteszed a házad elejébe (már ha befér) azt a 12 cm-es házventit és az érzékelőjét jó helyre teszed, akkor csendesedhet a tápod, meg nő a HDD életartama is. Arra használd, amire kifejlesztették.

bye

(#6331) Deadzone41 válasza építész (#6330) üzenetére


Deadzone41
őstag

nemrég lett fejlesztve a gép hűtése, pont ilyen hőmérséklet szabályzós ventriket vettem a házba, meg proci hűtőt is cseréltem így már csak a táp ventrije hangos, ezen szeretnék javítani.

04ahgy: köszi! esetleg tudnál ajánlani 1-2 konkrét ventrit ami jó lehet ilyen célra? vagy milyen adatra figyeljek? minél több levegőt szállítson azt kész? esetleg ez? (ugyan az csak nem hőmérséklet szabályzós).

(#6332) építész válasza Deadzone41 (#6331) üzenetére


építész
aktív tag

Nem írtad, hogy mi a baja az eredeti ventinek. Ha megpörgeted kézzel a lapátokat ad súrlódó hangot, vagy zajtalan? Egyszerűen hangos, mert sok levegőt fúj, vagy megkopott a csapágya? Magában terheletlenül is hangos, vagy csak akkor amikor egy gamer gépet hajt? Bekapcsolás után egyből hangos, vagy csak akkor amikor 3D-be vált a videókártyád?

bye

(#6333) Deadzone41 válasza építész (#6332) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem olyan hangja van mint amikor valami sok levegőt szállít és süvít, olyan hangja van mint egy elhasználódott gagyi ventrinek, ilyen magas hangod súrlódós, nem tudom leírni. az a legrosszabb hogy a szoba különböző pontjain különböző erősséggel hallatszik és az ágyamnál különösen kijön.

egyébként egy chieftec gps 650AB-A ról van szó pontosan

ja és idle alatt is hangos

[ Szerkesztve ]

(#6334) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Uraim!

Itt is feltenném kérdésem:

Megvan az új konfig, részletek az adataimnál. Nagy franya minden, azonban van egy kis gondom: ha terhelést kap a proci vagy a VGA, elkezd zavaróan ciceregni a táp... 775-ről váltottam, ott nem volt ilyen probléma (gondolom az kevesebb kraftot igényelt).

Lehet ez ellen tenni valamit, vagy új tápot kell vennem? Mert amúgy nincs gond, stabil a gép, tehát a táp le tudja adni a kellő kraftot, de ez a hang az őrületbe kerget :F

Köszönöm a segítséget előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6335) építész válasza Deadzone41 (#6333) üzenetére


építész
aktív tag

Értem. Semmi esetre se vegyél ház ventit. Az eredetihez hasonlót keress. +12 Volton fújjon (legalább) annyi levegőt, mint a régi. Ha nem találsz a régi venti gyártójának honlapján adatot, legalább a teljesítményét illetve áramfelvételét nézd meg a cimkéjén. Nincsenek csodák, ami többet fogyaszt többet is fúj és hangosabb is.
Kérdéses még, hogy amikor a venti szabályzó terheletlen állapotban leszabályozza a venti áramát, vagy feszültségét, mennyire pörgeti meg az újat. Ezt ki kell próbálnod mielőtt véglegesíted.
Azzal sem elégedhetsz meg, hogy most neked csendes, arra is gondolni kell, ha átkerül egy másik gépbe a táp, ott is hibátlanul működjön és időben felpörögjön a melegben a venti, nehogy világítson a függöny is egy PC bővítés után.

bye

(#6336) építész válasza LLKobe (#6334) üzenetére


építész
aktív tag

Míért nem olvasod el a használati utasítást?

*Minimum 500W or greater system power supply with two 6-pin external power connectors

Ha a négy magot bekapcsoltad a procin, akkor az is fogyaszt pluszban rendesen.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6337) Deadzone41 válasza építész (#6335) üzenetére


Deadzone41
őstag

szétkaptam a tápot, egy ilyen venti van benn elég erősen fújja a levegőt, ha megpörgetem kézzel elég zajos. kitakarítottam meg annyit modoltam rajt hogy nem tettem vissza rá a védő rácsot, most egy picivel mintha halkabb lenne de még nem az igazi.
azt mondod ne házventit vegyek, de akkor milyet?

(#6338) építész válasza Deadzone41 (#6337) üzenetére


építész
aktív tag

Akkor feltétlen cserélni kell, de hasonlóra. Olyan ventit vegyél, ami 176 m3/h légszállítással bír, illetve 102 CFM, ha köblábban van megagadva. Fordulata 2400 percenként. A fogyasztás meg 0,6A körül legyen. A rácsot meg rakd vissza, ha bekap valamit megáll a venti és füst vagy amperszag lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6339) 04ahgy válasza LLKobe (#6334) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az elégtelen szűrés miatt cicereg. Kispórolták a tápból is és a VGA-ból is a járulékos low-pass filtereket. A cicergésen felül más problémát nem okoz, nem garanciális probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6340) LLKobe válasza 04ahgy (#6339) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm!

Most kaptam meg a fogyasztásmérőt, este rádugom. Hát az a helyzet hogy megbontani a tápot nem szeretném, uh mindenképp veszek egy másikat, mert tegnap szó szerint megfájdult a fejem ettől a hangtól :O

Akkor mit tanácsoltok, egy márkás 500W-os elég lesz?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6341) 04ahgy válasza LLKobe (#6340) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Hardwaresecrets táptesztjei teljes terhelésen, műterheléssel történnek, és közölnek zajparamétereket is. A 12 / 5 / 3,3V ugyanis nem teljesen sima. A lényeg: minél kisebb a +12V zaja, annál kisebb lesz a sípolás, cicergés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6342) LLKobe válasza 04ahgy (#6341) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi:) Amit leírtál értettem, csak azt nem tudom hogyan hasznosítsam ezt az információt :D

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6343) 04ahgy válasza LLKobe (#6342) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Úgy, hogy olvass Hardwaresecrets tápteszteket, és olyana tápot válaszz, aminek alacsonyabb a +12V-os kimenetein a zaj. Kevesebb sípolás lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6344) építész válasza LLKobe (#6342) üzenetére


építész
aktív tag

Most jutott eszembe, hogy a kimeneti szúrők is szoktak zizegni, akár kocogtatásra is. A kisebbiken amelyiknek kevesebb a lába általában lehet pár fokot csavarni és akkor megfeszül a huzal, és nem zizeg tovább. Akár egy hosszab csavarhúzóva benyúlva is meg lehet ütügetni finoman.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6345) Tbs82


Tbs82
tag

Hello ilyen LC power 420wattos [link] tápom van, egy hd 6950-t szeretnék vele hajtani, de sokszor amikor furmarkkot tesztelem leáll a gép pedig ráraktam külön ágakra a 2x 6 pines molexeket.

Illetve játékoknál is fennáll a hiba pl dirt 2, max felbontásnál ha egy ideig megy...de kb 10-15 percig szokta bírni.

Szerintetek kevés neki nagyon a táp?

Nem ad le áganként elég feszültséget?

Tápcsere mindenképp ajánlatos vagy más lehet a hiba?

(#6346) építész válasza Tbs82 (#6345) üzenetére


építész
aktív tag

Ez itt off topic téma.

Catalist Controll Centert vagy Riva Tunert rakd fel, és ellenőrizd a videokártya hőmérsékletét azzal. Vagyis azzal terheld és azzal is nézd, hogy a hőmérséklete emelkedik-e. 70°C felett szerintem nem egészséges.
Ha valaha leszedted vagy babráltad a hűtőjét lehet, hogy sérült a hűtésnél a hőátadás. Akár egy ramhűtés is sérülhetett, ezt nem is mutatja a teszt.

Amúgy lehet a táp is gyenge, vagy gyengébb a kelleténél. Erre is jó esélyed van, mert a HD4850-hez is 450 Wattos táp szükséges. Nézd meg az adatlapját a gyártó honlapján. Ha nem akaszt olyan nagyot venni, akkor kérdezd a srácokat a "milyen tápot vegyek" fórumon ők majd lehurrogják a gyári ajánlást és megnyugtatnak ha elég a mostani. Vagy a tápod márkáját hurrogják le.

[ Szerkesztve ]

bye

(#6347) Tbs82 válasza építész (#6346) üzenetére


Tbs82
tag

Hát nem annyira off topic mint az előttem kb 50. hozzászólnak hasonló kérdése.

Itt kérdeztem az ágankénti feszültségeket, illetőleg tapasztalatokat is ezzel kapcsolatosan...
Egyénként irtam, hogy furmarkkal teszteltem, de többek között ATI Catalystbe is néztem a hőfokokat.. itt igaz hogy a vga /hd6950/ eléri a 70-80Celsiust.

De tesztekbe van ahol a 100at is és ez elfogadható a szélsőségeket tekintve , mivel a kártya sem egy alapkategória.

Ha valaki tud valami építőjellegűt, arról hogy a fentebb belinkelt tápom technikai jellemzőinél a HD 6950 2*75w-os igényének a 6 pines molex Pcie elosztó külön tápból jövö HDD ágankénti feszültségei megfelelnek e ennek a követelménynek akár műszeres méréssel is alátámasztva azt megköszönném.

Van e feszültség ingadozás a fent említett tápon és az miatt nem elégíti ki a fentebb támasztott követelményeket vagy mi lehet az oka, mert 10-15 percig szokta bírni és csak egy bizonyos idő után indul újra a gépem váratlanul magától.

Ez érdekelne:)

Előre is köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#6348) katt777 válasza Tbs82 (#6347) üzenetére


katt777
félisten

Legalább 18A-nek meg kellene lennie a 12V ágakon (szerintem ez rajta van a VGA-d dobozán, nekem is rajta volt mindegyiken), ez inkább számít. Tehát egy kisebb teljesítményű, jó minőségű táp jó lehet, míg egy nagyobb teljesítményű kevésbé. A fütyülős Corsair-em helyett Codegent akartak adni vizsgálat idejére a boltban, amivel ugyan alapból nem lenne bajom (soha Codegen táppal nem volt), de a 12V ágain a 400W teljesítmény ellenére csak 14A csordogál (és még más problémák is vannak, pl. csak 4-es csatija van lapra, meg csak 2 SATA tápja, de ez itt lényegtelen). Ha nem megfelelő az áram erőssége a kábelekben, tök mindegy, melyiket és miféle átalakítóval dugdosod a VGA-ba.
Szintén számít, van-e tuning a gépben, mert az hatványozottan növeli a fogyasztást.
A kártyád csak akkor melegedne jobban, ha 100%-ban meg tudnád hajtani, de az, hogy furmarkkal teszteltél, önmagában semmit nem jelen.

Sokat segítenél saját magadon, ha kitöltenéd az adatlapod. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6349) Tbs82 válasza katt777 (#6348) üzenetére


Tbs82
tag

Köszi megfogadom és olyat nézek ahol áganként eléri a 18A-t.

(#6350) katt777 válasza Tbs82 (#6349) üzenetére


katt777
félisten

Sokan belefeledkeznek a W-okba. :) Nézhetsz jobbat is, de a mostani tápom pl. 34A-t is rá tud(na) küldeni. Mindenképpen nézd meg azért a VGA dobozát is, mert ami azon van, annál 1-2A-rel kevesebb anno HD38xx és HD48xx topicban elég szokott lenni. Persze, jobb az erősebb, ha cserélni kell, 15k körül kapsz már igazán jó tápot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.