Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) eladohardver válasza antikomcsi (#3150) üzenetére


eladohardver
őstag

Ezek a színuszosak, de az ott nincs...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#3152) antikomcsi válasza eladohardver (#3151) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Köszi szépen.

A legkisebb is 80K, lehet, hogy ennyit ér, és csak én nem értek hozzá, de egy kicsit soknak érzem érte. Akkor már inkább az, amit linkeltél.

(#3153) eladohardver válasza antikomcsi (#3152) üzenetére


eladohardver
őstag

mondjuk búgós a tápja.. szóval annyi h megveszi az ember megy 1 napig... és búg mint a csiga me leolvad a lakkréteg ... múlt héten vittem vissza, nem a boltba, hanem inkább a szervízbe, me a boltba csak cserélik... szervízbe meg ha minden igaz műgyantával lekenik... De ez majd kiderül h jó munkát végeztek e ha visszakapom az 1iket:)

Lehet hogy ha a lakk helyett műgyantát használnának a trafóra akkor ez is 80-E lenne? :D :DD

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#3154) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Nem rég vettem egy AEG Protect A.500 szünetmentes tápot, USB-n kötöttem a gépre amit ki kell szolgálnia, de az XP nem hajlandó kezelni, hiába próbálom elindítani a szükséges szolgáltatást akár kézzel, nyivákol, hogy nincs megfelelően konfigurálva... van valami megoldás? Végülis így is ellátja a feladatát és a saját software-e is látja, szóval nem tragédia ha így marad, de akkor is zavar a dolog. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3155) antikomcsi válasza eladohardver (#3153) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én nagyon el voltam tévedve ez ügyben, mert azt hittem 30-40K-ért, már valami egész jó kis szünetmentest kapok itthonra. Mondjuk a 600VA-es Blazerből indultam ki, amit brutto 10K-ért vettem, az irodai masinámhoz.

Azt hiszem ezt a vételt, most jobban át kell rágnom. :DDD :B

(#3156) Cobra. válasza antikomcsi (#3155) üzenetére


Cobra.
őstag

MGE Ellipse ASR 1000VA 40k körül van. Ellipse MAX jobb lenne, de csak a 600-ast meg az 1500-ast találtam belőle magyar árlistákban. Az 1500-as meg 80k, a 600-as meg kevés a gépedhez.

(#3157) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Sziasztok! A mai napon vettem egy szünetmentes tápot: MGE Evolution 1500VA - ilyen vékony, kék, szerverméretű cucc.

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e róla valamit, lehet-e hozzá szoftvert szerezni valahonnan?

A másik meg az, hogy ezekhez a cuccokhoz speckó tápkábel kell, ami van is hozzá, csak érdekelne nem-e létezik egy olyan hosszabbító, ami nem villás farkú magyar-konnektoros, hanem ami belemegy a szünetmentes egyik slotjába, és van rajta akárhány magyaros röfidugó, hogy a kisebb cuccokat is könnyen, gyorsan rádughassam a szünetmentesre (pl.: lámpa, hangfal, kenyérsütőgép (az USB-s elromlott :D , stb.). Ergó olyan elosztó kéne, ami szünetmentesből tud felvenni áramot.

Létezik ilyen? (nem lenne hülyeség...) Ha igen, akkor hol tudnék ilyet szerezni? A guglizás nem segített, mert nem vagyok elektromérnök, nem tudom a konnektortípusok, tápcsatlakozók hivatalos neveit. :)

A segítségeket előre is köszönöm! :R

(#3158) gecsoz válasza Mtbsrác (#3142) üzenetére


gecsoz
aktív tag

a saját szoftverében megmondtad neki, hogy akkumulátor csere volt?
mert csak azután ellenőrzi újra az aksi kapacitását..

(#3159) gecsoz válasza abdulka1 (#3132) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Cseréld ki benne az akkumulátort, és kész :D

(#3160) gecsoz válasza antikomcsi (#3146) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Semminek sem hazsnál ha folyton ki-be van kapcsolgatva folyamatosna..
ez egy akkori tévhit és tévkampány, hogy az hihtetelen.. majd rájön a sok lökött aki bedőlt neki, és mindíg a kikapcsoló gombbal kapcsolja ki meg be a TV jét.. talán 2-3 évig bírni fogja a tv jó esetben..

dugd be a szünetmentest, és legközelebb akkor húzd ki/kapcsold ki, ha akkumulátort cserélsz benne..

(#3161) gecsoz válasza Los Angeles (#3157) üzenetére


gecsoz
aktív tag

1. a hozzá való szoftver letölthető az EATON weboldaláról. Ők vették át az MGE szünetmenteseket.
PSP

2. veszel egy sima hosszabbítót, meg egy az UPS -hez való csatlakozót egy elektronikai boltban, levágod a hosszabbító régi csatlakozóját ráforrasztod az új csatlakozót, és kész a szünetmenteshez való hosszabbító. Persze csak ha van ilyen téren tudásod.. ha nem, akkor keress egy ismerőst, aki otthon van az elektromos szerelésekben:)

(#3162) Mtbsrác válasza gecsoz (#3158) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Üdv!

Hát annyi bibi van hogy semmilyen soft elvileg nincs hozzá mivel sem USB sem SOROS port nincs rajta. De most érdekesmódon működik. Kihuzom akkor teszi a dolgát.

(#3163) Los Angeles válasza gecsoz (#3161) üzenetére


Los Angeles
csendes tag

KÖSZI :R

(#3164) gecsoz válasza Mtbsrác (#3162) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Ha sincs akkor meg annyi, hogy be kell dugva lennie kb 8 órát, és utána rendben fog működni.

(#3165) nyunyu válasza Los Angeles (#3157) üzenetére


nyunyu
félisten

A másik meg az, hogy ezekhez a cuccokhoz speckó tápkábel kell, ami van is hozzá, csak érdekelne nem-e létezik egy olyan hosszabbító, ami nem villás farkú magyar-konnektoros, hanem ami belemegy a szünetmentes egyik slotjába, és van rajta akárhány magyaros röfidugó

Ha az APC-ken is szokasos IEC320 C13 aljzat van rajta (ami a szamitogep tapjan levo C14 "kiforditottja"), akkor itt irtam le a szunetmentesbe dughato hosszabbito bekoteset.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3166) Mtbsrác válasza gecsoz (#3164) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

24/7 megy a géppel együtt!
Kop-kop már jóideje müxik rendesem.

(#3167) gecsoz válasza Mtbsrác (#3166) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Akkor tuti jó lesz.
Sok céges szünetmentes mentettem már meg így én is :)
Szervízben kérnek majdnem 10.000 -et egy aksicseréért.. így meg csak az aksi árába került :D

(#3168) Los Angeles válasza nyunyu (#3165) üzenetére


Los Angeles
csendes tag

Vao! Köszi! :D :R

(#3169) kapuc


kapuc
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen configom: 750w thermalthake 2db 1terás 2db 1,5 terás vinyó i7 975 285gtx
és ehhez szeretnék szünetmentes tápot venni.
Az elvárásom az az lenne, hogy legalább 10 percet bírjon a szünetmentes, de jobb lenne ha 30 percet is bírna.
Ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen lehetőségeim vannak, ha tudnátok egy pár típust mondani, persze nem ökör áron, akkor azt megköszönném.

Első körben ezzel szemeztem, de ehhez a témához hülye vagyok :-)
http://ahapc.hu/termek/trust_1300va_pw-4130m_szunetmentes_tapegyseg

(#3170) Obolony válasza gecsoz (#3167) üzenetére


Obolony
senior tag

hogyan is? :DDD lehet lemaradtam valamirol :B

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#3171) Cobra. válasza kapuc (#3169) üzenetére


Cobra.
őstag

Azt max terhelésen úgy levágná, mintha ott se lenne :)
Ehhez kell legalább egy 1000VA-s minőségi darab, de még azzal is csak alapjáraton lesz meg a ~30 perc.
Szerintem APC SUA1000 vagy MGE/Eaton Ellipse ASR vagy MAX 1100.
Elég húzós árban vannak, de tovább fogod használni, mint a jelenlegi gépedet :)

(#3172) Cobra.


Cobra.
őstag

Most nézem az árakat, APC "kicsit" drága, de az Ellipse ASR 1000VA csak 37e (Iponnál). Ennél olcsóbban nem kapsz olyat, ami elég lenne a gépedhez, ez is teljes terhelésen csak pár (szerintem max 6-8) percig fogja bírni.

(#3173) kapuc válasza Cobra. (#3172) üzenetére


kapuc
csendes tag

kösz szépen a segítséget
jó az a 6-8 perc is

[ Szerkesztve ]

(#3174) nyunyu válasza Cobra. (#3172) üzenetére


nyunyu
félisten

Ellipse ASR 1000VA

Nezegetem a specifikacioit, elegge olomhianyos szegenyke.

SUA1000I-nek csak az akkuja olyan nehez, mint a komplett Ellipse ASR 1000 elektronikastol, burkolatostol :(

Mondjuk az Ellipse ASR 1000 tudasilag inkabb a BR1000I-nek a konkurenciaja, nem a joval dragabb SUA1000I-nek.
BR1000I-ben is csak 2x7Ah akku van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3175) svani


svani
tag

Sziasztok!
550w táp,e7400 proci,4GB ram,4850 vga,3 hdd konfighoz,milyen paraméterekkel rendelkező szünetmentest ajánlanátok?
(esetleg konkrét típust)
Előre is köszi!

(#3176) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok, én tervben van (végre valahára) egy szünetmentes beszerzése is.
Eddig a konfig: Gigabyte GA-MA790XT ; AMD Phenom II 955 X4 ; Gigabyte 4890 1Gb GDDr5 ; 1x2Gb Kingston 1333Mhz DDR3 + LG 22" os monitor.
Táp még nem fix, de valószínü ezek közül kerül ki: Corsair VX450 , Corsair TX650 , Enermax MODU 82+ EMD525AWT , Enermax Pro82+ EPR525AWT

Amit meg kinéztem szünetmentest az egy Centralion Max Office 600 ...
Szerintetek elég lesz ez ? Vagy nagyobb kell ?
Tudnátok ajánlani egy olcsóbb, de mégis jó minőségű (esetleg kevésbé minőségi) szünetmentest ?
Olyan MAX 20 darab ezresig mennék el, de az már sok lenne.

Köszi előreis a válaszokat, üdv: Dave :R

(#3177) gecsoz válasza Obolony (#3170) üzenetére


gecsoz
aktív tag

1-2 év alatt elhazsnálódnak az aksit.
Aztán megevszem nagykerben az aksit, kicserélem magamnak, és kész. Fele annyiba sem kerül mint az új UPS , vagy ha szervízben cseréltetne az ember..

Meg mellesleg a leggagyibb kínaiban is cserélhető az aksi :)

(#3178) Cobra.


Cobra.
őstag

Svani: APC BE-550GR, MGE/Eaton Ellipse ASR 600 vagy esetleg 600VA körüli Belkin.
Reaper04: 20e-ért max használtat kapsz, ami jó a gépedhez. Újonnan pl MGE Ellipse ASR 750 32e-ért. APC BE-700 lehet kevés lesz, de az is 30e.

(#3179) milbo


milbo
aktív tag

Powercom szünetmentes mellé vehetek aktív tápot?
Olvastam hogy a Delta tápokat nem szeretik. Nem merek venni amíg nem tudom biztosra.

(#3180) Reaper04 válasza Cobra. (#3178) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Valószínü az Enermax Pro82+ EPR525AWT-nél maradok... A gépem előreláthatólag (ha lehet ilyet mondani és számolni) olyan 300-350W-ot enne ... esetleg 400w.
Ez az érték a játék alatti fogyasztás lenne...
Akkor ehhez is érdemes 750 -est venni ? Vagy mehetünk lejjebb ... 600 ?

Vagy tudnál ajánlani egy konkrétot ? Ami ezt így bírja ... és kb egy 5 percig áram alatt tudja tartani a gépet, áramszünet esetén.

Köszi a válaszod előreis...
Üdv: Dave :R

(#3181) svani válasza Cobra. (#3178) üzenetére


svani
tag

köszi!

(#3182) upzone


upzone
csendes tag

Sziasztok!

Olvasom a hozzászólásokat, de megnyugtatóan okosabb nem lettem. Egy géphez kellene szünetmentes.
Vas: Asus 2x 19" monitor, E5300, 1Gb RAM, 2xATI videókártya R3450 TD512, 1T merevlemez
A gép tápja 355W-s, a gép állandó jelleggel 25-38%-os CPU terheléssel fut, merevlemeznek is állandó írás/olvasás feladata van.

Egy 650 VA-s szünetmentes kiszolgálja a gépet 10-12 percig? Eggyáltalán, mi ez a VA?

Köszi a segítségetek!

iMac 24" // Gibson Les Paul

(#3183) Jarod1 válasza upzone (#3182) üzenetére


Jarod1
addikt

VA -Volt amper névleges teljesítmény ha jól emlékszem

(#3184) Lauda válasza kapuc (#3169) üzenetére


Lauda
félisten

Sziasztok!

En is hasonlo cipoben jarok, core i7 920+gtx280 melle szeretnek egy szunetmentest. Ilyen tap van alatta: CHIEFTEC CFT-750-14C 750W

Emelle milyen szunetmentest vehetek? Nezegettem azt az apc sue1000-et, eleg jonak tunik, csak kerdes, h szeressek-e egymast a tapommal. :F

(#3185) Cobra. válasza Lauda (#3184) üzenetére


Cobra.
őstag

A CFT-k ha jól tudom nem Delta belesek, szóval nem lesz gond. Ha nem kell, hogy alapjáraton hosszabb ideig menjen (15+ perc), akkor elég lesz egy 750VA körüli is.

upzone: elviszi a 650-es, még talán olcsóbb márkákból is, de APC BE-700 vagy MGE Ellipse ASR 600 biztos.

[ Szerkesztve ]

(#3186) Lauda válasza Cobra. (#3185) üzenetére


Lauda
félisten

Channel Well belesek:

Channel Well Tech tápok:
Channel Well Tech fejlesztés:
Chieftec Super (modell: CFT-600-14CS, CFT-650-14CS, CFT-700-14CS, CFT-750-14CS)

[link] :K

Ok koszi, megnezem azokat is! :)

Amugy a delta belesekkel miert nem mennek? Vagy mit kell ezeknel figyelembe venni?

(#3187) upzone válasza Cobra. (#3185) üzenetére


upzone
csendes tag

Köszi!

iMac 24" // Gibson Les Paul

(#3188) Cobra.


Cobra.
őstag

A GPS sorozat, meg az ezzel megegyező Delta tápok pfc elektronikája nem szereti a nem tiszta színuszhullámos áramot. Ezért a nem színuszos szünetmenteseket túlvezérli, azok úgy viselkednek, mintha egy jóval nagyobb fogyasztású gép lenne rájukkötve. Jobb esetben csak jóval hamarabb lemerülnek, rosszabb esetben rögtön le is kapcsolnak.

(#3189) nyunyu válasza Cobra. (#3188) üzenetére


nyunyu
félisten

Valtozatossag kedveert a Delta azonos szeriajat is GPS-nek hivjak.
(DPS-ek passziv PFC-sek, azoknak nem lehet baja a szunetmentessel)

Regebben Chieftec csak a beszallito logojat cserelte le a sajatjara, tipus maradt az eredeti. (HighPower HPC-340->Chieftec HPC-340)
Most mar varialnak ossze vissza, egyik CFT szeria CWT gyartmany, masik HighPower/Sirtec(*), csak a tipusjel utolso betujebol derul ki, hogy az adott tap eppen kitol van. (S veguek a CWT-k, S nelkuliek HPC)

*: Meg mindig nem tudom, hogy melyik a reszhalmaza a masiknak.
Sirtec weblapja bazinagy HighPower logoval nyit, forditva viszont semmi emlites. Szerintem valami hasonlo alnev lehet a Sirtec, mint ahogy az FSP Amerikaban Sparkle Power Inc neven nyomul.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3190) nyunyu válasza Lauda (#3184) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyebkent meg a SUA1000-tol a Delta GPS sem menne a falnak, de a kinezett tapban HPC bel van. (csak tudnam, miert nincs 750-es tap se a HighPower, se a Sirtec weblapjan, holott letezo modell.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3191) Lauda válasza Cobra. (#3188) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt jo tudni, koszi az infot. Azt hol latjatok amugy, h pl ez a szunetmentes szinuszos? :)

(#3190) nyunyu ertem. :R Lehet valamikor lecserelem a tapom egy ilyen enermaxra [link]
szerintetek ezzel is mukodne rendesen az az apc szunetmentes? Ket tipussal szemezek a sua1000 es a sua 750. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3192) Cobra. válasza Lauda (#3191) üzenetére


Cobra.
őstag

A légkondit is a gépről akarod üzemeltetni, vagy minek ekkora táp? :D

Azt, hogy színuszos, vagy sem egy szünetmentes, elsősorban az árcédulájáról lehet megismerni :)

(#3193) nyunyu válasza Lauda (#3191) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt hol latjatok amugy, h pl ez a szunetmentes szinuszos? :)

Mondjuk oda van irva a weblapjara?

Szogletes aramot adoknal nem szoktak odairni...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3194) Lauda válasza Cobra. (#3192) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szeretek korlatokba utkozni. ;] :P

Tehat ami *urva draga, az szinuszos. :DDD

(#3193) nyunyu megvan: Waveform Type Sine wave :R

[ Szerkesztve ]

(#3195) Scobbyka


Scobbyka
tag

Milyen UPS-t erre:
MSI-X58 Pro-E
Intel Core i7 940
8 GB RAM (4*2 GB 1333MHz DDR3)
2 db Sata HDD
1 db DVD-író Sata
1 db PCI TV-tuner
1 db Gainward 4870-GS
1 db 26" LCD Samsung T260HD
CHIEFTEC 550-AB Active PFC

Kívánalom 5-10 percig bírja a rárakott szünetmentessel.

Scobby

(#3196) nyunyu válasza Scobbyka (#3195) üzenetére


nyunyu
félisten

Azzal a tappal minimum APC SUA750I (esetleg hasznalt AP600I vagy SU700I, de azok sorosan kommunikalnak, azt meg nagyon nem szeretik az XP utani Windowsok, sot AP600I-hez mar szoftver sincs Vistara), vagy ha cserelsz tapot, akkor lehet probalkozni a joval olcsobb, szogletes aramot ado BR800I-vel, vagy mas gyartok 1000VA-s modelljeivel.

Egyebkent lasd a hozzaszolasod feletti 5-10 hozzaszolast, pont errol dumaltunk. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3197) Scobbyka válasza nyunyu (#3196) üzenetére


Scobbyka
tag

Tehát akkor az a lényeg hogy line interactive legyen?
Trust PW-4100T 1000VA UPS
Mert akkor ez is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#3198) BigBear


BigBear
senior tag

Azért azt a Trust bigyót inkább ne...
Amúgy nem az a lényeg, hogy line interactive legyen, hanem a Delta beles Chieftec tápoknak szinuszos kimenetű szünetmentes kell. APC Smart sorozat pl., 750-től felfelé biztosan az.
Nyugodtan nézegethetsz használt Smart APC-t is.
Itt is néha felbukkan apróban, vagy ebayen lehet jókat lelni pl. Tudom, ez azért macera, meg nem új, de nem is lehet egy lapon említeni őket.

[ Szerkesztve ]

(#3199) nyunyu válasza Scobbyka (#3197) üzenetére


nyunyu
félisten

Erosen hianyos a specifikacioja, ara is tul olcso, szoval nem tul bizalomgerjeszto.
En a feleannyit sem ero gepemet sem biznam ra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3200) mno válasza Lauda (#3191) üzenetére


mno
tag

Apc Smart sorozat valódi szinuszos így nem kell gondolkodni hogy ez meg az a táp működik-e vele. Működik. Ugyanolyan jelalak jön ki belőle mint a konnektorból. Sőt még tisztább.

Fordítva kell csak feltenni a kérdést ha négyszögjelest vesz az ember, milyen táp lesz jó hozzá. üdv

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.