Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) szeva000 válasza Traxx (#3599) üzenetére


szeva000
addikt

Ha csakis kapcsolóüzemű tápokkal használod(kivéve pár apfc táp),szinte sosem lesz gond a kváziszinusszal.De.. mikor jópáran majd rájönnek,hogy dugjuk be a hifit,modemet,routert...jópár 5.1-et,amit még mezei 50Hz-es trafóval szereltek....lesz meglepi :)
Itt inkább tényleg az a kérdés mire is akarja igazán használni az ember.Ha csak PC tápra és monitorra,akkor nem lesz gond.
A másik pedig az,hoyg kinek mi éri meg.Egy használt olcsón összehozott smart vagy egy új ups.(én most is azt mondom,hogy símán össze tudsz hajítani max 15-20k-ból,új akkukkal egy 700-1000-es smartot,az pedig nem pénz érta,ha hozzászámolod a jóval nagyobb akkukapacitást is.Ráadásul az SU és az SUA széria is még atomstabil,nomeg rejlenek még bennük bőven tartalékok,ha nagyobb akkukapacitással akarod egyszer használni)

(#3602) erikke17


erikke17
őstag

Szünetmenteseknél be állitható hogy kikapcsolja vagy hibernálja a gépet ha a akkuk már merülni készülnek???A hibernálást azt tudom hogy van de azt nem hogy kikapcsolja.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3603) Cobra. válasza erikke17 (#3602) üzenetére


Cobra.
őstag

A szünetmentes szoftverében vagy az energiagazdálkodási menüpont alatt lehet állítani, hogy bizonyos akkuszint mellett mit csináljon a gép.

(#3604) szeva000


szeva000
addikt

Tomm nem idevaló,de...
Ma még ráakadtam a kazánelektronikák bűvölése közben egy SUA1000-es APC-re.Mivel qrva jó állapotban van nem bizta,hogy kazánhoz megy...ha kell valakinek persze.
Ha nem,mennek bele a 18Ah-ás akkuk(a 12helyett és kazán:) )
Dobjon privit egy árral(ha addig el nem viszik),ha érdekel vkit esetleg,akár akku nélkül is.(nekem most nincs 12Ah-ás,nem is használok 18Ah alattit.Persze,ha kell cserélem)

(#3605) erikke17 válasza szeva000 (#3604) üzenetére


erikke17
őstag

De minek egy kazánhoz egy drága UPS?? o,O

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3606) szeva000 válasza erikke17 (#3605) üzenetére


szeva000
addikt

mert pl egy viccosztályba nem rakhatok autóakkut..stb,mert szarrá mennének az első nap:D.Volt egyszer egy ilyen jellegű próba...hát többé nem lesz :D.Nomeg egy villanymotort nehéz lenne valódi szinusz nélkül hajtani.
Azután gondolkodj azon,hogy kazánoknál a víz felforrhat,ha nem megyen a szivattyú és rajta van egy baromi nagy kazánon 2-3bála...(ez a jobbik eset..a rosszabbik,mikor farönkök:D..nah az aztán durrant:) )
Volt már nyomásszabályzó szelep,minden,egyik sem lett tökéletes áramszünetnél.ez vált be.A szivattyúk élettertama is igen hoszú,így nincs velük gond.

(#3607) erikke17


erikke17
őstag

Milyen márka az UPS-ek között a Sweex?? jók??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3608) canniball válasza erikke17 (#3605) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk egyszer pont néhány mp-cel az után ment el az áram hogy telepakoltam a kazánt. Szerencsére csak rövid ideig tartott a kimaradás, de hiába zártam le a szellőzést a végén már rendesen fütyült a víz a kazánban. Ekkor döntöttem úgy hogy egy UPS olcsóbb mint újraépíteni a fél házat. Mivel ugye szinusz kell, és nem árt ha nem 10 percig bírja a SUA1500I szvsz megérte a befektetést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3609) olanor


olanor
tag

Eléggé kezdő vagyok a témában , így nem tudom milyen szünetmentes tápra lenne szükségem. Igazából sose volt dolgom még ilyen táppal , viszont most szükségessé vált hogy vásároljak egyet. Itthon sajnos fél évente dobhatom ki a vinyókat a gépből , ennek a fő oka az hogy mióta ipari áram is be lett kötve ide, azóta ingadozik a feszültség. Nos , ennek kiküszöbölésére vennék én egy szünetmentes tápot. De van itt néhány dolog amit nem értek.

1, Mekkora illetve milyen szünetmentes táp kéne ? ( gép az adatlapomon )

2, Mivel lényegében csak fesz. ingadozás miatt kell , ezért az is elég ha kisebb típust veszek ?

3, Valamit dereng PFC-vel kapcsolatban is , hogy néhány táp nem szereti, ezt valaki el magyarázná bővebben ?

(#3610) Jarod1 válasza olanor (#3609) üzenetére


Jarod1
addikt

a monitort az nem írtad vagy csak én nem látom, hát igazából 800 w os szünetmentest javaslok az elég kell hogy legyen, én régen vettem 1 Blazert nem egy nagy márka de arra jó volt hogy az áramszünet ne üssön ki semmit. Van miből válogatni a piacon

(#3611) olanor válasza Jarod1 (#3610) üzenetére


olanor
tag

Monitort nem írtam , 17"-es TFT. Látom hogy te 800W-os szünetmentest írsz , de ez pontosan mit jelent ? A legtöbb szünetmentes tápnál VA-t láttam megadva. Mint írtam nem mozgok otthonosan a témában , így ez a része sem világos. 1 VA = 1 W ?

(#3612) szeva000 válasza olanor (#3611) üzenetére


szeva000
addikt

Először is az a lényeg mennyit szánnál rá.Ahogy a konfigodat nézem chifi táp(lehet a kváziszinuszost túlvezérli),lehet nem ártana egy olcsóbb smart.De az anyagiak döntenek

(#3613) szeva000 válasza canniball (#3608) üzenetére


szeva000
addikt

Így van,2db 18Ah-ás akkuval már egy 100W-os szivattyú elszalad 3órát.Azért az már sokat jelent.Én a múltkor láttam egy durranást..még mellé a fél ház is leégett.
Egyébként a régebbi SU(fehér színű) sorozatok jóval strapabíróbbak,bármilyen akkuval elszaladnak atomstabilan.Épp ma szedtem szét a megtalált sua1000-et,beletoltam 2db 18Ah-ás akkut a 12Ah helyett,de vmi hűtést azért gyártok neki,mert ezek már jobban melegednek.Nekem egy 700-as régi smart van betéve 44Ah-és akkukkal,az érdekes módon közel nem melegszik úgy.

(#3614) olanor válasza szeva000 (#3612) üzenetére


olanor
tag

Hát úgy 20k környékén. Igazából ahogy olvasom szünetmentesből is van szinuszos meg miegymás. Gondolom ez befolyásolja az árat is , hogy nekem most ezek közül melyik kell.

(#3615) Cobra. válasza olanor (#3614) üzenetére


Cobra.
őstag

Sajnos pont az áramingadozás ellen nem jó egy olcsó szünetmentes, csak olyan, ami AVR-es, így kicsit mélyebbre kell nyúlnod a pénztárcádba (vagy szeencséd van és találsz használtan egy működő darabot). Teljesítményben a 7-800VA közöttiek lesznek jók neked, vagy erősebb, de az ugye még drágább.
Amiket tudok, hogy AVR-esek: MGE (újabban már Eaton név alatt árulják) Ellipse MAX
APC Smart sorozat (SUA-xxx)
Biztos van más márkából is, de ezek a bizonyítottan jó minőségű márkák otthoni felhasználásra.

(#3616) szeva000 válasza olanor (#3614) üzenetére


szeva000
addikt

így van,halgass cobrára...Kell az AVR,mert gyorsan akkukat fogsz cserélni:)
küldtem privit.

[ Szerkesztve ]

(#3617) Cobra. válasza szeva000 (#3616) üzenetére


Cobra.
őstag

Inkább az lesz a gond, hogy előforduilhat olyan, hogy csak annyira esik le a fesz, hogy a sima szünetmentes még nem kapcsol át, de a tápnak már kevés a feszültség.

(#3618) szeva000 válasza Cobra. (#3617) üzenetére


szeva000
addikt

A tápok nagyrésze elviseli,a nagyobb gond az sztem,hogy ami kapcsol is,az akkut használ erre(AVR-nél ilyen gond nincs)-Ez hosszútávon nem előnyös.
Ez az olcsóság baja.
Persze az gond,ha egy ups szélsőséges feszültségeken képes erre

[ Szerkesztve ]

(#3619) olanor válasza Cobra. (#3617) üzenetére


olanor
tag

Köszi a válaszokat!

Még lenne egy kérdésem:
Tegyük fel hogy egy 1000W-os Corsair táp van egy bivaly PC-ben ( Quadproci, Crossfire, vinyók hada ) ami leadni kb. 850W -ot képes. És mellé vegyünk egy olyan szünetmentes tápot ami 700VA -s és 450W -ot tud leadni, akkor mi történne?

Nem áramszünetre gondolok , hanem napi normál használat mellett. Tehát onnantól hiába az 1000-es táp , a gép max 450w-ot ehet ? Vagy ez a 450W-os maximális fogyasztás csak akkor jönne elő ha épp áramszünet van és akkumulátorról megy a gép ?

(#3620) erikke17


erikke17
őstag

Hmm találtam egy érdekességet FSP oldalán a UPS-ekről.

Ha jól értelmeztem a nem nagy angol tudásommal mivel németre járok akkor az FSP szünetmenteseibe van AVR ??Mert én olyasmit vettem ki amit a weboldalon irtak ha ez igaz akkor nagyon megéri a pénzét egyébként csak akkor ad kvázi szinuszt ha akkuról megy.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3621) Cobra. válasza olanor (#3619) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha az van rajta, hogy 450W-ot tud leadni, akkor ha eléri ezt a leadott teljesítményt, akkor még konnektoros üzemben is lekapcsol a védelme. Tehát ha a gép teljes terhelésen 450W fölött fogyaszt, akkor nem jó hozzá a szünetmentes. Illetve hálózati üzemnél biztos van van valamennyi tűréshatár, de ha elmegy az áram és mondjuk 450W-ot vesz fel épp a gép, akkor rögtön lekapcsol a szünetmentes táp. A táp teljesítménye teljesen lényegtelen ebből a szempontból.

erikke: A Ph-s teszten nem említették, hogy AVR-esek lennének, egy embernek kéne jelentkeznie, aki megvette a szünetmentest, hogy annak a leírásában benne van-e.

[ Szerkesztve ]

(#3622) szeva000 válasza olanor (#3619) üzenetére


szeva000
addikt

A UPS terhelhetősége max. 450W!Ha ezt áramszünetnél túlléped,akkor lefog azonnal kapcsoni és ennyi.Itt nem az a döntő,hogy akárhányszáz-ezer W-os táp van a gépben,hanem a valós összfogyasztása a PC-nek.Ha az terhelt állapotban nem haladja meg a 450W-ot(azért egy monitort még számolj mellé),akkor semmi gond nincs.
Egyébként nekem a qvad prockóval terhelt a gép esetén sem léptem túl,de igen határeset a 700VA.(ebben monitor,modem,router és 5.1 is benne van)
Talán nem ártana nagyobb,ha kis tartalékot akarsz.(nomeg azért mint minden elektronikára igaz,hogy nem árt a max terhelés alatt hajtani,mert hosszútávon megéri.1-az akkuk nem merülnek azonnal sz*rrá,ami élettartamban nem mindegy!2-az elektronika sem fog szétmelegedni)
Alapon kb olyan 55-60%-on fogsz járni egy olyan PC-el és 24"-os monitorral,mint az enyém.Persze CRT-nél nagy gond adódhat,mivel a bekapcsolásnál adódó lemágnesezéskor túl fogja terhelni már a UPS-t és lekapcsol.Úgy már nagyon határon vagy.

Ha meg a 800W-os tápra akarod méretezni,Akkor minimum 1500VA alatt ne is gondolkodj.

(#3623) szeva000 válasza Cobra. (#3621) üzenetére


szeva000
addikt

Nah látom megelőztél :)
sztem az avr ennyi pénzért lehetetlen vagy csak vmi buta megoldás lehet,talán arra tudok gondolni,hogy egy bizonyos al és túlfesznél egy fix feszt megtart ami közel sem 230V,hanem a UPS szoftverében beállított min. és max érték amit még a kapcsolóüzemű tápok képesek elviselni
Egyébként éppen a múlt napokban próbáltam egy 700VA-es smartot hálózatról való túlterhelésvédelemmel és még az 1600W-os hőlégfúvó megy csak sípol és jelzi,hogy túlterhelés van,de természetesen áramszünetnél azonnal lelőtte magát.

[ Szerkesztve ]

(#3624) szeva000 válasza erikke17 (#3620) üzenetére


szeva000
addikt

mert szted mikor adna kvázi szinuszt?:D:D
De ha a tápod emiatt túlvezérli,akkor mire is lesz jó? :D

(#3625) Colos1


Colos1
őstag

Az FSP -ben olyan van, hogy ha a hálózati fesz 241..242 volt felett van stabilan, akkor 205...208 volttal tolja a gépet. Ha ezen határ alatt, akkor közvetlenül engedi a gépre a kraftot. Amikor átkapcsol, kattan egyet. Ez biztos nem AVR, mert ha jól tudom, az fokozatmentesen szabályoz.

#3621 Cobra: Nekem az előző szünetmentesemet pont ezért kellett cserélni, kisebb volt a terhelhetősége, mint az új gépem fogyasztása. Pont ezek történtek amiket leírtál, ugyanebben a sorrendben. :DD Lestem, hogy furmark alatt miért csippan és kapcsol le....aztán meg Far Cry 2 közben jött egy áramszünet.....talán 2 másodpercig bírta...

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3626) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Szünetmentes táp vásárlása előtt állok, de az a baj, hogy nem értek ehhez a témához.
Neten átnézem pár bolt árlistáját és a következőt választottam ki.
APC Back-UPS ES 8 Outlet 700VA 230V CEE 7/7 BE700G-GR
Amiért ezt választottam:
25eFt alatti ár
700 VA
8 db aljzat

Egyik ismerősömtől azt hallottam, hogy nem mind1, hogy milyet veszek. Függ attól, hogy milyen táp van a gépben (aktív/passzív pfc)(Enermax Pro82+ 425W tápom van). Az lenne a kérdésem, hogy az adatlapomnál szereplő géphez jó ez a szünetmentes? Lehet ebben az árkategóriában jobbat venni?

Előre is köszi a segítséget!

üdv.:vgergo

(#3627) szeva000 válasza vgergo (#3626) üzenetére


szeva000
addikt

ha volt 40"-os samura pénzed,ne egy ilyen vicckategórián gondolkodj sztem.Ez nem fogja bírni vagyis nagyon határon leszel vele,ha minden menni fog rajta.
Minimum egy 1000-es,abból is a komolyabb akkuval szerelt változatok.
sztem jobban jársz egy használt smartal amit normális áron szerezhetsz.(1000-1500VA)

(#3628) erikke17


erikke17
őstag

Jól van értem én csak nem tudtam hogy most mit is értenek ez alatt nem kell az ember fejét leharapni :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3629) olanor válasza szeva000 (#3622) üzenetére


olanor
tag

szeva000 , Cobra. :R

(#3630) Cobra. válasza vgergo (#3626) üzenetére


Cobra.
őstag

Az LCD TV-vel együtt már sok lesz a géped fogyasztása hozzá. Sajnos kelleni fog egy komolyabb darab, mint ahogy előttem említették.

(#3631) erikke17


erikke17
őstag

Megjött az UPS minden szuper csak a progiban egy csomó cuccot nem lehet állitani ill nem mutat olyanokat hogy hőmérséklet meg e bejövő frekvencia.Meg az volt bele irva a használatiba hogy eléje nem szabad túlfesz védőt tenni ez igaz??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3632) erikke17 válasza erikke17 (#3631) üzenetére


erikke17
őstag

PLS Help valaki segitsen beállitani a FSP EP 850 hez való progit mit kell csinálni hogy a parameters settings alatt tudjam állitani a dolgokat mert minden szürke pedig be login-oltam.

UI: mi az a bypass??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3633) Cobra. válasza erikke17 (#3632) üzenetére


Cobra.
őstag

A szünetmenteset meg a gépet összekapcsoltad az USB kábellel? :) Nemrég írt valaki FSP szoftver beállítása miatt, nézelődj az 1-2 hónappal ezelőtti postokban.

(#3634) erikke17 válasza Cobra. (#3633) üzenetére


erikke17
őstag

Perszehogy össze van nem ma kezdtem a PC-zést ;)

Megy minden csak van egy csomó beállitás amihez nem lehet nyúlni.Ha megnézed a PH-s tesztet kiköpött ugyan azokat mutatja nálam is vagyis csak azokat tudom használni funkciókat amikt a képeken is látsz.PL nem mutatja a hőmérsékletet meg a bejövő frekvenciát meg a kimenő ampert asszem ez. Vagy lehet az 1000VA 1500VA 2000VA-sokhoz is ugyan ez a progi lenne és azokat a dolgokat nem tudom állitani.

Csak fura ha van 243V akkor kattan egyet egy relé és akkor lecsökken 210V körülire de ezt már irták előttem is a lényeg az hogy ez nem kevés??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3635) Colos1 válasza erikke17 (#3634) üzenetére


Colos1
őstag

A kapcsolóüzemű tápegység 100-240 voltig bármivel elboldogul, így a 210 V körüli fesz elegendő. A ViewPower progi meg ha jól tudom egy általános szoftver, nem csak az FSP használja. Azok a funkciók aktívak, amelyek ennél a típusnál elérhetőek.
Nálam sem láthatóak azok az értékek, amiket írtál.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3636) szeva000


szeva000
addikt

nah,ne is csodálkozzatok,hogy ennyiért lehet kapni egy ilyen tákolmányt :W

(#3637) szeva000 válasza erikke17 (#3634) üzenetére


szeva000
addikt

én ugattam neked már anno,hogy ha csak kapcsolóüzemre lesz,akkor nincs gond,de másra(igaz ilyen akkuval nem is érdemes agyalni,mint amivel adják)...meg se próbáld!

[ Szerkesztve ]

(#3638) erikke17 válasza szeva000 (#3637) üzenetére


erikke17
őstag

Jólvan már.Én meg nem fogok egy vagyonért venni UPS-t nincs szándékomba hűtőt meg egyebeket rákötni elég nekem a PC meg a LCD monitor a többire van külön túlfeszvédő.Arra jó hogy ha elmegy az áram tartsa egy picit meg nem engedjen a gépre a kelletnél többet.Nincs nekem most pénzem egy méregdrága smart-ra

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3639) szeva000 válasza erikke17 (#3638) üzenetére


szeva000
addikt

Én már jópár éve küzdök a smartokkal...2db volt sz*r,az egyik azért,mert véletlen kapott egy vödör vizet :D
A túlfeszvédő meg azért nagyon kérdéses,ezekben is vannak komoly és a nullával egyenlő kategóriák.Pontosan ezért itt sem 3000ft-os kategória egy normális apc...(persze egy villám ellen ezek is nullák)
1 Főbiztosíték utáni túlfesz levezetők.
2 Mérő utáni túlfesz levezetők
3 Készülék előtti védelem(amit még igazából két részre lehet osztani..én egybe veszem)
Az 1. méretlen fővezetékben van a hálózati szolgáltató álatl engedélyezve.
A 2. már megvásárolhaó,beszerelhető,persze nem egg kőműves kezdje el :D
A 3. fokozat az,ami neked van....(itt esik be az energiaelnyelő képesség,ami gondolom ezeknél az olcsó dolgoknál szintén krumpli)
Itt még nem beszéltem az antenna,telefon...védelmekről..

Uhogy,ha azt akarod,hogy a túlfesz ne tegyen kárt,vihar esetén tedd a szoba közepébe az elektromos dolgokat és ennyi.:D..
persze kihúzott állapotban sem garantált,hogy minden megússza épen.(volt rá példa,hogy a villám 4házzal arrébb csapott a kéménybe és kereshettük az eepromtartalmakat örökre a tv-ben még 100m-re is...az elektrodinamika azért egy villám esetén kissé erős)

(#3640) valory


valory
tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, még így is, hogy visszaolvastam jó pár oldalt, hogy akkor egy mezei kazán vízkeringető-pompáját ne kössem egy mezei olcsó és viszonylag erős UPS-ra? Mert volt rá eset, hogy a szerencsén múlott, hogy nem történt komolyabb kár, kisebb áramkimaradás miatt télen (ugye ilyenkor nem keringet a pompa, ezért felforr a víz a kazánba, még jó hogy nyílt rendszer, ezért "csak" a kazán égne ki). Ugyanis tervbe van, hogy most télire szünetmentesre kötném a kerigető pompát, ha netán áramkimaradás lenne, akkor se álljon le.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#3641) szeva000 válasza valory (#3640) üzenetére


szeva000
addikt

Meg ne próbáld..csakis vmi komolyabb ups-en agyalj,Itt már nem csak a szinusz kell a stabil 50Hz mellett,hanem egy normális AVR is,mert a villanymotor nem igazán szereti a komolyabb feszültségingadozást.
A compaq-ok,az apc smartokkal nincs baj.
Ha érdekel ebben tudok segíteni,hogy milyet,mekkora időtartamra,esetleg átalakításban is,ha nagyobb akkukat szeretnél beléjük.Talán még ups-t is tudok,ha marad.

[ Szerkesztve ]

(#3642) valory válasza szeva000 (#3641) üzenetére


valory
tag

Most rendesen megijesztettél :Y
Akkor ezt a dolgot felejthetem el a PC, DVD és LCD tv (meg egy pár dolog ami még a hosszabítóra van kapcsolva) esetében is? mert gondoltam veszek azoknak is egyet, nem olyan céllal, h gépezzek áramszünetben, hanem kisebb ingadozások védelme ellen.
Amúgy érdekel a dolog, még UPS is, konkrétan nem most, hanem ősz körül (bár ha most lenne UPS, akkor megoldanánk valahogy). Az, hogy milyen legyen, az mind1, csak jó legyen :K
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#3643) szeva000 válasza valory (#3642) üzenetére


szeva000
addikt

a kapcsolóüzemű tápoknál nem lesz gondod(dvd,tv,pc) az olcsóbbakkal sem.Ezeknek nem lényeg a valódi szinusz jel.
A feszültségingadozás ellen továbbra is egy normális avr-el ellátott ups-t ajánlanék,ami nem az alsókategória.De mégegyszer mondom,a kapcs.üzemű dolgoknál nem annyira gond ez.Sztem,ha nem áramszünetre tervezel,inkább vegyál egy normális túlfeszvédőt,ami legalább fogja a tüskéket.(a túlfesz már komolyabb bajt tud okozni)

A kazánnál meg nem árt azért kicsit tervezni,szivattyó teljesítményt nézni és ahhoz alakítani a ups-t,mert ott meg annak semmi értelme,hogy 10percet bírjon.(nem árt több órát legalább)
ment 1privi

[ Szerkesztve ]

(#3644) erikke17


erikke17
őstag

Az mitől van hogy megy egész nap a gép a UPS-ben feltölti az akkut 100%-ra reggel meg mikor nézem akkor meg 90%.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3645) Alun


Alun
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit visszaolvastam, de erre nem láttam választ.
Hogy tudom eldönteni egy UPS-ről, hogy szinuszos, vagy sem?
Sajnos a leírás nincs meg hozzá és a neten sem sokat találtam a darabról:(
Vagy a csak a Smart-ok szinuszosak?
APC Back-UPS 450 Elvileg ez lenne.
Nem nagyon merem így hozzákötni a táphoz (Gigabyte Superb 360w)

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3646) canniball válasza Alun (#3645) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudásom meglehetősen alap, ha tévedek majd a szakik kijavítanak, de
- tudtommal a Back sorozat kvázi szinuszos
- a Smart sorozat is csak 750-től szinusz
- ettől még PC-t nyugodtan ráköthetsz (én évek óta probléma nélkül hajtom a Back RS500-ról a gépet és a perifériákat (monitor, modem, router stb.).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3647) Alun válasza canniball (#3646) üzenetére


Alun
csendes tag

Köszi!

Akkor a kvázi szinuszos UPS nem fogja tönkretenni az aktív PFC-s tápom?
Egyébként van valamilyen intő jel, hogy nem szeretik egymást, ha összerakom?
(Pl. lekapcsol, fura hangot ad, ilyesmi), vagy ha nem nyert akkor egyből annyi a tápnak esetleg a gép más részeinek?

(#3648) canniball válasza Alun (#3647) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem fogja (az én Zen-em is aPFC-s). Emlékeimben egyedül valamelyik Chieftec sorozat rémlik amiről emlegették itt hogy nem bírja a kvázi szinuszt, ott ha nem tévedek annyi volt a hibajelenség hogy ha elment az áram nem tartotta a gépet, a PC is leállt...de ez téged nem érint.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3649) szeva000 válasza Alun (#3647) üzenetére


szeva000
addikt

semmi gondod nem lesz nagy eséllyel.Ha meg lesz,akkor a tápodnak végképp nem lesz baja,mivel az fogja azonnal túlvezérelni a ups-t,uh le is fog azonnal kapcsolni.
Ne tojj be ettől,még igazából én is delta beles chieftecnél találkoztam ilyen jellegű hibával.
Egyébként kvázi szinuszos a back,a smartok meg a 700VA-től szininuszosak.

[ Szerkesztve ]

(#3650) Alun


Alun
csendes tag

Köszönöm a segítséget akkor megnézem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.