Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21051) D.Orion válasza chatran (#21050) üzenetére


D.Orion
veterán

Nagyságrendileg mindenhol a városban.

(#21052) cannibal válasza D.Orion (#21051) üzenetére


cannibal
senior tag

Azért ez kicsit túlzás. A Lövöldén pl egyelőre nincs gond. (a hajlékonyakat leszámítva)

(#21053) mtade válasza cannibal (#21052) üzenetére


mtade
aktív tag

A lövöldén is kezdődik azért, földszinten a szomszéd öreglányhoz már benézelődtek az ablakon, tegnap leloptak egy rendszámtáblát...

Jó minőségű koax kábelt hol tudok venni? Illetve miről ismerem meg a jobbat? :D

Köszi!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21054) cannibal válasza mtade (#21053) üzenetére


cannibal
senior tag

Erről azért jó tudni, rendelem a emag-ról a lángszórót. :(((

(#21055) Gaaabeeesz válasza chatran (#21050) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Vásárhelyin én nem szoktam találkozni velük.

Üdv, Gabesz

(#21056) mtade válasza cannibal (#21054) üzenetére


mtade
aktív tag

Egy éve lakok itt, ez a 2 történés volt szumma. Meg 3x kellett talán a fiatalokat regulázni alattunk a játszótéren. Ezen felül tényleg nyugis. Kelemen Béláról költöztünk, nekünk ott is nyugi volt... :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21057) tick válasza chatran (#21050) üzenetére


tick
aktív tag

Palotavárosban történt mostanában pár érdekes esemény. (leütött emberek, ablakon "kiugró" dealer, kirabolt idősek) De egyik sem c típusú egyén volt.

Everything that has a beginning... has an end

(#21058) Varoz


Varoz
őstag

Itt a Géza utca végében nem sok rosszat tapasztaltam. Pár házsártos szomszédot leszámítva. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#21059) mtade válasza Varoz (#21058) üzenetére


mtade
aktív tag

Tom5-öt ne kérdezzétek a szomszédokról... :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21060) juliabrilke válasza Varoz (#21058) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ők a legjobb kamera rendszer!
Sok idejük van és mindent észrevesznek.
Bár van olyan, aki még 8 év után se ismer meg a házban, ha ráköszönök. ;]

(#21061) cellpeti válasza juliabrilke (#21060) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönés nem a magyar ember erőssége :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21062) Rellind


Rellind
senior tag

1 vagy 2 GB Micro sd kártyát keresek megvételre. :U

(#21063) Varoz válasza Rellind (#21062) üzenetére


Varoz
őstag

Mennyit adnál érte? Akad itthon. :)


mtade

Miért? Olyan jó szomszédjai vannak? :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#21064) cannibal válasza mtade (#21056) üzenetére


cannibal
senior tag

Nálunk konkrét esetről nem tudok, mondjuk én nem is vagyok egy pletykafészek itt a házban. :DDD Meg szerencsére vonulni se nagyon látom őket errefelé, de nem túl sokat vagyok otthon a meló miatt.
Nem bánnám, ha ez így is maradna, van nélkülük is elég baja az embernek.

(#21065) chatran


chatran
őstag

Köszi a válaszokat. És melyik az a környék ahová soha, semmilyen körülmények közt nem költöznétek?
Régebben hallottam a Rádió telepről, de állítólag már nem annyira vészes.

(#21066) juliabrilke válasza chatran (#21065) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mura utca, Rádió lakótelepet már "kigyomlálták".
Palotaváros egyes része szerintem meredek, illetve nagyon a város szélén. Én ezekre a helyekre nem költöznék.

(#21067) Varoz válasza chatran (#21065) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem a köfém még ami nem túl szimpatikus.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#21068) Rellind válasza Varoz (#21063) üzenetére


Rellind
senior tag

Ment pü.

(#21069) D.Orion válasza juliabrilke (#21066) üzenetére


D.Orion
veterán

Mura lakótelepen konkrétan nincs fehér család már! Oda semmiképpen sem költöznék! Köfémen néha vannak problémák, általában addig míg az illető vissza nem kerül a börtönbe. A hajléktalanok jelenléte inkább zavaró ott.

(#21070) tzimash


tzimash
őstag

8GB SD eladó, Samsung, class6, új, bontatlan csomagolásban.

(#21071) juliabrilke válasza D.Orion (#21069) üzenetére


juliabrilke
addikt

Próbálták szintre hozni, de kevés sikerrel sajnos.
Ott is főleg ilyen szociális lakások vannak ha jól tudom, ilyen helyeken meg szépen gyűlnek az ilyen emberek. :(

(#21072) deicide


deicide
veterán

Lesz 2db GTA V PC verzióm, dobozos, lemezes, bontatlan, topiklakóknak 9500-ért/db.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21073) szebe


szebe
őstag

Köfémen is vannak meredek egyének, és ne a hajlékonyakra tessék gondolni. :U

Ybl, Ősz utca, József utca, ezekről olyan nagyon rosszat még nem hallottam (meg közel is vannak nagyjából mindenhez), de úgyis megcáfolnak mindjárt :))
Tóvárost is nyugisnak ismerem.
Palotaváros attól függően, hogy hova, itt a Kiskakas környéke a Hübner közelsége miatt lehet esetleges necces. Sziget-Tolnai utca rész nekem semleges, de ha tehetem, inkább kerülöm.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21074) deicide válasza deicide (#21072) üzenetére


deicide
veterán

Elfogyott.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21075) Viper26


Viper26
nagyúr

Ilyet lehet kapni nálunk valahol? :F

iPhone 14 | FR955

(#21076) Delerium válasza szebe (#21073) üzenetére


Delerium
senior tag

Ybl játszótérre szó szerint beköltöztek a hajlékosak, átlagban 3-4. Volt itt már rendőr, mentő de hiába. Minden ami ürül belőlük az ott marad. Ez megy lassan egy éve, kore reggel már a beszéd is komoly kihívást jelet a számukra. Ha ez nem lenne, boldogabb ember lennék. Meg a gyerekes családok is nagy valószínűséggel.

"I fight for the Users"

(#21077) hzsolee válasza Delerium (#21076) üzenetére


hzsolee
őstag

"Ez megy lassan egy éve, kore reggel már a beszéd is komoly kihívást jelet a számukra."
Neked meg az írás... :))

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#21078) Delerium válasza hzsolee (#21077) üzenetére


Delerium
senior tag

Megragadtad a lényeget, minden elismerésem :C

"I fight for the Users"

(#21079) D.Orion válasza Delerium (#21076) üzenetére


D.Orion
veterán

Szomorú azt hallani, hogy egyre rosszabb a helyzet hajléktalan ügyben is szfváron. Sajnos bármennyire is takargatják a témát és igyekeznek elterelni róla a figyelmet aki nyitott szemmel jár az látja. :( Hiába a javuló statisztika, hogy ha az hazugság.

Szerk: Én észre se vettem a hibákat, míg valaki ki nem emelte, simán kijavítottam olvasás közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#21080) mtade válasza D.Orion (#21079) üzenetére


mtade
aktív tag

Homless van nálunk is, addig sajnáltam, amíg nem láttam, hogy oda brunyál a játszótérre, ahová a gyerekemet hordom.

Szerk én sem vettem észre a hibákat, én mondjuk gyakran írok telefonról, tudom, hogy nem egyszerű. :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#21081) juliabrilke válasza D.Orion (#21079) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mondjuk azt nem értem, ha Gipitto kap szociális lakást, akkor a hajléktalanom miért nem?
Kb. semmi különbség nincs közöttük, ráadásul pár normálisabb életvitelű ember még dolgozna is legalább.

Az meg, hogy iszik vagy sem. Elhiszem, hogy kemény, főleg télen, de ha én is minden problémámra innék, már reggel 9-kor tök részeg lennék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21082) D.Orion válasza mtade (#21080) üzenetére


D.Orion
veterán

Igen-igen. Sajnos ez a felelőtlen "wc használat" nálam is ki szokta csapni a biztosítékot. A másik meg amikor egy pár egymásra talál a padon...
Nagyon érdekes, hogy ha valaki hajléktalan és nincs semmije mégis 99%, hogy iszik vagy ivott nemrég, esetleg pont tök részeg. Na az ilyeneket nem, hogy nem sajnálom hanem egyenesen kinyílik a bicska a zsebemben.

Szerk: A különbség csak a gyerekek száma és a "csálád" nagysága és hangereje.

[ Szerkesztve ]

(#21083) -conrad- válasza D.Orion (#21082) üzenetére


-conrad-
addikt

Ybl lakótelepen nagyon "jó", mert a dohányboltban a 2 literes koccintós általában kettőt fizet hármat vihet akcióban van így itt gyűlnek, összedobják a pénzt, aztán - egymást szigorúan megfigyelve, nehogy lelépjen a szajréval - egyik bemegy és megveszi... Persze megisszák, a kukákat áttúrják, szétszórják, a leletből meg megy a dzsembori a ház tövében ahová oda is piszkítanak, majd ha vége akkor mennek ki a rózsaligetbe dögleni a fák alá.
Persze a kukákat nem lehet bekeríteni, legalábbis azt nem ami az út mellett van mert "rontja a városképet" de gondolom a széttépett kukászacskó amiből dől ki a pelenka az nem rontja.
Én már párszor elhajtottam a turkálókat onnan, de még nekik áll feljebb és be kell ígérni, hogy bedobom a kukába ha sokáig ugrál, mire elhúznak.

(#21084) anzo válasza -conrad- (#21083) üzenetére


anzo
senior tag

Ez egy igen kényes kérdés, páromék télen rendszeresen járnak ételt osztani a hajléktalan szállóra és igenis vannak köztük olyanok akik önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe és teljesen normális emberek. Természetesen a koccintós nem megoldás semmire de abban a pillanatban nem foglalkoznak semmivel és így próbálják meg túlélni ezt a helyzetet.
Félre ne értsetek én sem értek egyet azzal, hogy a játszótéren élik az életüket, oda piszkítanak de mi lehet a megoldás az Ő esetükben? Többségük már annyira lecsúszott, hogy saját magától nem fog tudni kilábalni ebből a helyzetből. A szociális hálót meg inkább hagyjuk.
A korsósék támogatása helyett inkább nekik kellene kiépíteni valamiféle rendszert, hogy vissza tudjanak térni a normális életbe, de hát ez a nagyoknak nem érdeke. :(

[ Szerkesztve ]

(#21085) juliabrilke válasza -conrad- (#21083) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sok városban meg tudták oldani, hogy a lakótelepi kukák körbe vannak kerítve és még igényesen is néz ki.
Bár nekem még a sima rácsos megoldással sincs semmi bajom.

Ami nekem feltűnt, hogy sok helyről elvitték a szelektív hulladékos kukákat.
Most nem tudom, hogy népfelkelés volt miatta vagy csak szimpla spórolásról van szó?

(#21086) cellpeti


cellpeti
veterán

ismerősömnek keresek ház+táp kombót. A tápon legyen PCI-E csati és SATA. Ha valakinek van esetleg jelezzen. Köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21087) Delerium válasza juliabrilke (#21085) üzenetére


Delerium
senior tag

Lehet megunták, hogy a szelektívbe dobnak mindent ami nem oda való. Nem lenne egyedi eset, láttam már ahogy a kutya@zart dobták bele.

A rácsos kukákkal viszont nekem sincs bajom, Szedresen pl. teljesen jó ahogy van. Nem szúrná a szemem ha az lenne mindenhol. Vagy a Prohászkán egy fa dobozban vannak benne a kukák.

"I fight for the Users"

(#21088) juliabrilke válasza Delerium (#21087) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én ilyet láttam, simán kiegyeznék vele. link

Még csak azt se lehet mondani, hogy nem illik a környezetbe.

Viszont ha most üveget, stb. ki kell dobnom, akkor mehetek a Tesco felé. Aki meg gyalog van...

(#21089) D.Orion válasza juliabrilke (#21085) üzenetére


D.Orion
veterán

A szelektíveket kifosztották a hajléktalanok és vitték a MÉH telepre a tartalmukat. Sokat csak rongálással tudtak kinyitni, a városnak egész egyszerűen nem érte meg üzemeltetni ezen pontokat.

(#21090) Jarod1


Jarod1
addikt

Wifi repaeter nincs valakinek eladó?

(#21091) anzo válasza Jarod1 (#21090) üzenetére


anzo
senior tag

Én két routerrel megoldottam, kicsit küzdeni kellett vele de olcsóbb megoldás.

(#21092) juliabrilke válasza Jarod1 (#21090) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ismétlőnek ott az asszony. :DDD

Viszont 2 router tényleg lehet jobb megoldás lenne.

(#21093) Fecogame válasza anzo (#21091) üzenetére


Fecogame
veterán

Két routernél sincs vele szenvedés, ha az ember tudja mit kell beállítani. Ezekre kell mindössze figyelni:

Mindkét routert a LAN porton kösd össze.
Ne legyen azonos az IP címük.
A másodlagos routeren kapcsold ki a DHCP-t.

Persze az első csak akkor érvényes, ha kábelesen kötöd össze a kettőt :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21094) szebe válasza juliabrilke (#21085) üzenetére


szebe
őstag

A rácsos teljes mértékben megfelelő, a szerepét ellátja, a betondzsungelből pedig esztétikailag elég nehéz negatívan kitűnnie :U

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21095) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Digi megint duplázott? 50/20-as csomagban vagyok, de 10 MB/sec-kel töltök le steamről meg torrent is ilyen sebességgel jön :D . Eddig 6 MB/sec körül volt max a letöltés

(#21096) juliabrilke válasza zsotesz81 (#21095) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, egyes csomagokat duplázott. Most már 100/50 a legkisebb csomag.
A számlával érkezik tájékoztató majd róla.

[ Szerkesztve ]

(#21097) Jarod1 válasza anzo (#21091) üzenetére


Jarod1
addikt

2 router nem megoldás, kábel csak egy helyen van, a Digi szerelője a lakás másik végében fúrta be a bejövőt, nem középen a bejáratnál előszobában...

(#21098) anzo válasza Jarod1 (#21097) üzenetére


anzo
senior tag

Nem kell kábelezni két routerrel meg tudod oldani amelyik tudja a Bridge módot. Nálam ugyan ez a helyzet, hogy a ház egyik felében nem volt WiFi de így tőkéletes.

(#21099) justflash válasza anzo (#21098) üzenetére


justflash
tag

Bridge módban minimum feleződik a sávszélesség, illetve ahogy tapasztaltam stabilitással is bajok vannak.

Szvsz lehet hogy a másik router/ repeater árából kijönne egy komolyabb router, vagy nagyobb antennák, amivel be lehetne lőni az egész lakástlényegesen egyszerűbben, persze kicsit több infó jól jönne.

Pl. egy WR1043 3x16dbi antennával simán átlövi a garázsba a jelet nálam jó jelerősséggel, ami 30m-t és 4db 60-as vályog és 1db 30as vasbeton falat jelent, aprót megnézve kb 10-12E között van az ára a plusz antennákat is számolva.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#21100) ftb01


ftb01
tag

Xbox Hitman gyűjtői kiadás eladó: [link]

I’ve got the chance I have to try

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.