Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) makro válasza PhilBrick (#20200) üzenetére


makro
aktív tag

Pontosan milyen fajtát vetettél, illetve maradt e belőle pár szem mag? :U

(#20202) PhilBrick válasza makro (#20201) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ja hát mag az nem maradt :D
Piros és sárga jalapeno, barna és sárga habanero, bhut jolokia, trinidad scorpion.
Szépen nőnek, egy hónap múlva már árulom a piacon, ha nem kapnál senkitől magot! ;)

(#20203) Laca73 válasza PhilBrick (#20202) üzenetére


Laca73
újonc

A palántákat árulod cserépben?
Engem is érdekelne pár fajta.

(#20204) Bocsek válasza Rick4 (#20197) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Vagy a többi webshopba árulják pofátlan haszonkulccsal. Az is egy üzletpolitika hogy minimális haszonkulccsal dolgozol, hogy többen vásároljanak nálad, hisz sok kicsi sokra megy.
Nem vitatkozni akarok, de szeged lakossága legalább 60 ezer fővel több. Kétlem hogy nincs egy épkézláb autóhifi bolt! Már csak azért is kétlem, mert ismerősöktől akik szegeden élnek azt hallom hogy sokkal élhetőbb város mint fehérvár...
Baromi sokat rendelek netről, informatikusként is dolgozom, de nem vagyok akkor kocka hogy leragadjak az internet kínálta ajánlatoknál.

(#20205) Rick4 válasza Bocsek (#20204) üzenetére


Rick4
félisten

Élhetőbb, de ez nem azt jelenti, hogy van jó áron beszerelő keret. :D

Van pár cég akik ilyesmiket árulnak, de inkább a komolytalanabb fajták.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20206) PhilBrick válasza Laca73 (#20203) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen, szép erős palántákat cserépben. Akkor majd reklámozom magam itt is ha indul a szezon.
A chilik mellett lesznek fűszernövények, virágok is.

[ Szerkesztve ]

(#20207) makro válasza PhilBrick (#20202) üzenetére


makro
aktív tag

Piros jalapeno és sárga habanero magokat már kaptam. 1-1 tő bhut jolokia és trinidad scorpint akár már most félre tehetnél nekem :DDD :R

(#20208) PhilBrick válasza makro (#20207) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ok, nem fogom elfelejteni. ;)

(#20209) Timyyy


Timyyy
őstag

Kicsi kocsim eladó sorba került!
Helyileg Ajkán van, de ha komoly az érdeklődés és jó kedvemben találtok, Veszprémig elviszem. :))
Priviben is lehet érdeklődni, de a telefon a tuti, csak mondjátok a nicket meg hogy prohardver fórum :)

(#20210) mtade


mtade
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget fényképezőgép ügyben! Megjött a Napfénysüti által linkelt fz38. Az akku ergya, rendeltem is 2 GP-t bele, illetve kell vennem memóriakártyát, de már autómata módban is egész jó képeket csinál. Kb 3000 expo van benne, remélem, sokáig jól működik majd.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20211) makro válasza mtade (#20210) üzenetére


makro
aktív tag

hurrá, sok-sok éles képet! :DDD

(#20212) siti


siti
senior tag

kaptam egy iphone4-t, kapott egy teljes törlést, de ituneson a régi tulaját keresi és nem tudom használni. Ezzel most mi a mákot lehet csinálni? (google-t néztem elfeledett jelszóra, de itt feladtam:
If you find yourself in this situation try not to panic. Take a deep breath. Leave your iPhone behind, go for a walk, and try not to think about the passcode per se. Separating yourself from the frustration may help jog your subconscious to release the information you have forgotten...)
Ezek tényleg agymosottak :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20213) rekop válasza siti (#20212) üzenetére


rekop
senior tag

Valószínű icloud lock van a telefonon, ezért a felh.név és jelszó hiányában a telefon még alkatrésznek felhasználható. Nem agymosottak, hanem beletettek egy biztonsági funkciót ami megakadályozza az illetéktelen használatot (elég hatásosan, mert icloud lockra nincsen megoldás csak alaplapcsere).

De mondjuk ha pontosan leírnád, hogy hol akadt meg akkor az segítene. Tehát gyári visszaállítás után újraindul a telefon, elkezded beállítani nyelv, wifi stb. és utána kér emailt és jelszót?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#20214) siti válasza rekop (#20213) üzenetére


siti
senior tag

nincs itt wifi, úgyhogy ország, nyelv, rádugom itunes-ra és a régi tulaj ID/jelszót kéri, itt állok meg.

Nem a lopásvédelem az agymosás, hanem amit linkeltem a végén, elfelejtett/lockolt iphone esetére: sétálj, nyugi, izom memória, vegyél drágább telefont, ne használj jelszót, stb...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20215) D.Orion válasza siti (#20214) üzenetére


D.Orion
veterán

Már megbocsáss, de... izom memória, vegyél drágább telefont, ne használj jelszót, stb...
Ezt a faszságot honnan vetted.!

Tény, hogy ha görcsösen akarsz felidézni egy emléket, akkor az sokkal nehezebben fog a felszínre kerülni. Mintha megnyugodnál és pár percig hagynád az agyad szabadon gondolkodni. Ilyenkor a tudatalatti gondokodás/memória segít felidézni a tudatos résznek a keresett emléket. De ez csak akkor működik, hogy ha az a terület éppen nincs agyonterhelve. Ez tiszta orvosi tudomány.

Az már más kérdés, hogy ez neked nem segít, mert olyan iPhone-hoz jutottál amivel kapcsolatban valaki gondatlan volt. Vagy az eladó felejtette el kikapcsolni az egyes biztonsági opciókat, vagy a vevő nem kérdezett rá. Sajnos ilyenbe bele lehet futni, de ezért nem az Apple-t kell fikázni.

Ui.: Én személy szerint utálom az Apple-t, de a problémád nem az ő hibájukból adódik.

(#20216) siti válasza D.Orion (#20215) üzenetére


siti
senior tag

innen, de linkeltem is:
http://www.everymac.com/systems/apple/iphone/iphone-troubleshooting-repair-faq/iphone-how-to-unlock-open-forgot-code-passcode-password-login.html

nem az applet fikáztam, azért van itt nálam ez a telefon, hanem az ilyen tanácsokat, hogy relax, válaszd el testi valód lelki problémáktól, menjél le alfába, igyál meg egy homeopátiás sört és akkor minden jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20217) Rick4 válasza siti (#20214) üzenetére


Rick4
félisten

Ez nem játszhatott bele? [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20218) siti válasza Rick4 (#20217) üzenetére


siti
senior tag

nem hiszem, szerintem a régi user hagyta bent a find opciót és icloud lockot. Őt kell visszakeresnem hogy legyen szíves kilépni és akkor jöhetek én. meglátjuk apple support mit tud tenni, sokat nem remélek.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20219) rekop válasza siti (#20218) üzenetére


rekop
senior tag

Support felejtős lesz, ebben az esetben nincs más esélyed mint az előző tulaj sajnos. Icloud lock egyébként itt csekkolható imei alapján. Ha eredeti még a sim-tálca akkor ott megtalálható. Ezt mindig érdemes megnézni vásárlás előtt, ha nincs lehetőség kipróbálni a telefont.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#20220) siti válasza rekop (#20219) üzenetére


siti
senior tag

naná hogy activation locked: on
már sejtem miért kaptam ingyen a telefont :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20221) rekop válasza siti (#20220) üzenetére


rekop
senior tag

Ha nem lesz meg a jelszó, a Távirdán van egy apple szerviz, lehet van bontott alaplapja.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#20222) csgabor


csgabor
csendes tag

sziasztok,

keresek egy ház oldallapot mert az enyém nincsen meg, asszem 39x40-es és fekete kéne

itt a házról egy kép: [link]

Ha valakinek van egy felesleges én megvenném. Köszi!

(#20223) Viper26


Viper26
nagyúr

Valamelyik posta nyitva van este 8-ig?

iPhone 14 | FR955

(#20224) hzsolee válasza Timyyy (#20209) üzenetére


hzsolee
őstag

Ha az a csomagtartóban pálesz, akkor áll az alku..... :DD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#20225) makro válasza Viper26 (#20223) üzenetére


makro
aktív tag

Az AUCHAN-nál lévő van 9-ig és a palotai úton lévő van 8-ig nyitva.

(#20226) Viper26 válasza makro (#20225) üzenetére


Viper26
nagyúr

:R

iPhone 14 | FR955

(#20227) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

"Kutyariasztó" pisztolyhoz kell engedély?
Futóverseny indításakor használnánk.
Ki tudna nekem erre pontos választ adni? Vadászbolt?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#20228) makro válasza JohnnyX (#20227) üzenetére


makro
aktív tag

Szerintem menj be a rendőrségre, ott biztosan meg tudják mondani.
Velem nagyon segítőkészek voltak, elmagyaráztak mindent. ( pedig nem is ide tartozott az ügy )

8000 Székesfehérvár, Dózsa Gy. u. 3
hétfő: 08.00-13.00 szerda: 08.00-12.00; 13.00-15.00 péntek: 08.00-12.00

(#20229) Varoz


Varoz
őstag

Szasztok!

Hol érdemes Fehérváron kocsi akksit venni?
60Ah körüli kellene. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#20230) Timyyy válasza hzsolee (#20224) üzenetére


Timyyy
őstag

Forrásvíz volt éppen :) de már nem is aktuális, mert elvitték. :))

(#20231) quint válasza Varoz (#20229) üzenetére


quint
aktív tag

Például Unix (nagyTecsó kereszteződésben). A webshopban megnézheted az árakat. Ha van nálad egy forgalmi, akkor kiállítanak arra egy törzsvásárlói kártyát, amire rögvest kapsz 10 vagy 15 százalék (nem emlékszem pontosan) kedvezményt.

(#20232) Laca73 válasza PhilBrick (#20206) üzenetére


Laca73
újonc

Reklámozz bizony! :C :R

(#20233) Varoz válasza quint (#20231) üzenetére


Varoz
őstag

Unixban nem találtam számomra értelmes akksit. Ráadásul piszok drágák, csak azért van talonban, mert góré által meg tudom venni kedvezménnyel. :D
Abból az árból könnyű azonnal 10-15 %-ot adni. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#20234) Napfénysüti válasza Varoz (#20233) üzenetére

Csavar-akku vagy Akku-fa?

Bár én előbbiben jártam egyszer és kegyetlen drágának tűnt.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#20235) pd válasza Varoz (#20229) üzenetére


pd
tag

Nézd meg itt, ki is cserélik, ha nem akarsz vele szórakozni.

Tescóban is elég jó áron láttam legutóbb Exide akksikat.

(#20236) JohnnyX válasza Napfénysüti (#20234) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Csavar akkurol mondott valaki nemreg nekem olyasmit, hogy jo draga az akksi, de ha pl kulfoldon lerohadsz, akkor kuldenek erted kocsit. Amolyan biztositas szeru. Aztan hogy ez igaz, vagy sem...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#20237) mdk01 válasza Varoz (#20229) üzenetére


mdk01
addikt

Én itt vettem párszor.

(#20238) Varoz válasza Napfénysüti (#20234) üzenetére


Varoz
őstag

Csavarakkut hagyjuk. Felhívtam őket és olyan árakat mondtak, hogy kiröhögtem őket. :D
Ott biztos aranyból vannak a cellák az akksikban. :DDD

Többi tippeket meglesem. Danke. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#20239) Rick4 válasza Varoz (#20229) üzenetére


Rick4
félisten

Tesco, auchan pont ugyanolyan jó, mint a többi, csak az akksin kell megnézni a gyártási dátumot, de az se problémás, mivel 2 év gari van az akksira. Sőt, márkát is tudok, Gigawatt (Johnson Control gyártja) és Electric Power (jász- plasztik gyártja) mindkettő nagyon jól bírja, 2 év gari, és kedvező ár. Veszel egy drágát, és ugyanúgy kipurcan 4-5 év alatt, fölösleges pénzkidobás. [link] Ez egy szedegi kisker, eléggé ott van az egész alföldön ismert, házhoz is szállítanak, és az unixos 10-15%-os ár helyett itt úgy indítanak, hogy az ottani kb 40-45%-os kedvezménynek megfelelő árakat tudnak. Nem kamu cég, sok éve megvannak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20240) D.Orion válasza Rick4 (#20239) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocs, mobilról vagyok. Van egy hozzá nagyon hasonló weblappal rendelkező cég. www.zsu.hu
Pár hete innen vettem alkatrészeket az autóhoz, de a szegedi céggel is beszéltem. Ők is korrektnak tűntek. Lehet, hogy ez a két cég igen közel áll egymáshoz?

(#20241) quint válasza Varoz (#20233) üzenetére


quint
aktív tag

Bocs', nem reklámozni akartam... Anyuci fókájába vettem ott (a 2 év alatt meghalt, huszonezres Excide helyett) Vartát nem egészen 19-ért. De most példaként megnéztem a CRV-mhez a 70 Ah-ás Varta akkut, kedvezmény előtt 29. Nekem cseppet sem tűnik elszállt árnak.

[ Szerkesztve ]

(#20242) D.Orion válasza quint (#20241) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem is korrektek árban.

(#20243) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.

Kérdésem elsősorban palotavárosiaknak szól, de hátha más jobban ismeri a részt....
Ezen útszakaszon mennyi a megengedett sebesség? Ha jól emlékszem nincs tábla a kereszteződésekben....

(#20244) sandor906 válasza Rellind (#20243) üzenetére


sandor906
tag

Az egész Palotavárosban 30km/h, minden bemenő úton ki van táblázva, ezért nincs minden útkereszteződésben külön is. Így könnyű megfeledkezni róla, nagyon oda kell figyelni, mert a sünök szeretik pl. a piac környéki hosszú, jól belátható utcákat kamerázni.

GhostDragon#24437

(#20245) sedo válasza Rellind (#20243) üzenetére


sedo
tag

Itt van egyébként a harmincas övezet tábla előtte: [link]

(#20246) cellpeti


cellpeti
veterán

még mindig keresek laptopba való 500GB-os HDD-t :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20247) Varoz válasza Rick4 (#20239) üzenetére


Varoz
őstag

"Veszel egy drágát, és ugyanúgy kipurcan 4-5 év alatt, fölösleges pénzkidobás."

Ezzel nem értek egyet, de mindegy.
Amúgy szögödi kiskörrel mit közdjek? Mösszire lönne az ögy aksivásárláshoz. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#20248) Rick4 válasza Varoz (#20247) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig de, pont autóhifisek mondják, hogy ha akksicsere van, nem egy 70Ah-s spirálcellás hiperszuper akksit vesz 60-ért, hanem két normált ami eleve papíron és ténylegesen is a hiperszuperhez képest 1.8X-os képességekkel rendelkezik, és mindez megvan 40-ből.

A szögedi kisker árait össze lehet hasonlítani a helyiekkel, és ha ez legalább 2K-val jobb, akkor meg lehet rendelni, házhoz viszik. Amúgy a vicc, hogy itt senki se ö- zik, annál inkább Hódmezővásárhelyen, viszont a Szöged jobban hanzik, mint a Hödmözövösörhöly. :D

És hidd el, vettem már elég sok akksit az elmúlt 10 évben, varta black 2 év és vége, bosch akksit azért vettem, hogy a horvát határ mellől haza tudjak egy autóval jönni, utána 2 évig a házban tároltam, talán azalatt 2x 1 napra volt autóban, persze töltögettem, de a szokásos használatot nem kapta meg, ennek ellenére hibátlanul adtam el, gigawatt bírta úgy, hogy az autónak egy rejtett hiba folytán hidegben (+10°C alatt) kb 20 másodperc köszörülés volt mire beindult, télen -10°C körül nettó 1.5-2 perc is lehetett, ami gyakorlatilag végig tekerés 20 másodpercenként szünettel. . Nálam volt az autó 2 évet, már lejárt a gari, és tökéletes volt az akksi. Minden nap kapott, úgyis garis, de sose kellett visszavinni. A másik Electric power meg egy Puntomban volt, az autót alig használtam, talán 3-4 hetente egyszer beindítottam pár percre, és annyi, vlt, hogy februárban lejárt a műszaki, és novemberben vittem el műszakira, addig a garázsban állt. Később cseréltem a két autóban az akksit, hadd legyen a másik is pihentetve, meg ez is megjáratva, ugyanúgy kapott ez is, mindkettő teszi most is a dolgát.

Pont az kellett volna nekik, hogy napi egy indítás után menjek 100 km-t, garázsban 20°C-on tartsam őket, de ezt sose kapták meg. Ha egy ilyen akksi 15K, akkor a 25K-s nem éri meg, mivel arra is két év gari van. Ha egy ilyen megmakkan 4 évesen, veszek egy újat, amire ismét két év gari van, ezt meg a méhben 1500-ért átveszik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20249) Rellind válasza sedo (#20245) üzenetére


Rellind
senior tag

Igen meglestem az van ott....a Palotaváros tábla már leugrott... :DDD

(#20250) f27


f27
aktív tag

Tudja valaki,hogy holnap a Veszpremi bolhapiac nyitval e lesz ,hogy pont Marcius 15 re esik Vasarnap?
Nemtalalok semmi infot rola,de azt latom hogy szinte mindenhol lesz piac ahol eddig volt,de a Veszpremirol semmi info.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.