Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) szebe válasza Elementgamer (#30983) üzenetére


szebe
őstag

Azzal kezdődik, hogy PSZÁF vizsga.
Aztán ha megvan, akkor "dolgozhatsz", ami annyit jelent, hogy biztosításokat, megtakarításokat kell köttetned emberekkel, ami után jön a kredit. Ha szervezel be magad alá embereket, akik szintén köttetnek, akkor abból neked is csorog (utánad meg nyilván annak, aki téged beszervezett, épp ezért fog baszogatni hogy dolgozzál, ha elkezded).
Szóval emelem is, meg nem is.
Ha van olyan ismeretséged, akikkel tudsz köttetni sok ilyet (meg tudsz szervezni magad alá jóóó sok embert), akkor hajrá, egyébként felejtős.

Nekem (is) jó pár ismerősöm belevágott, ha arányokat nézek, akkor 5 nem látott belőle pénzt, a 6-nak meg elég jól megy.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31002) A@ron válasza Elementgamer (#30983) üzenetére


A@ron
tag

Engem nagyjából 10 különböző "ismerősöm ismerőse" hívott már fel szó szerint ugyanazzal a szöveggel ettől a cégtől, hogy eladjon nekem valamit. A negyedik-ötödiknél már kicsit kivoltam, mert nem hiszem el, hogy szó szerint mindenkinek mindig ugyanazt mondják.. legalább találnának ki ötféle sablonszöveget, hogy ne mindig mindenkitől pontosan ugyanazt halljam... innentől kezdve megvan a véleményem róluk.

Persze biztos van közöttük, aki nagydumás, és jól megél belőle, a baj csak az hogy ez 20-ból mondjuk 1, mert boldog boldogtalant be akarnak szervezni, hiszen annak a fele a sikertelenség miatt úgyis abbahagyja, és ez így megy tovább.

Szerintem keress inkább valami rendes munkát helyette/mellette mert nem lesz egyszerű, főleg az elején.

(#31003) Elementgamer


Elementgamer
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat :R Akkor nagyjából tisztában voltam vele,hogy mi is ez :C
Azért meg szerdán elmegyek kíváncsi vagyok miket mondanak :))

(#31004) juliabrilke válasza Elementgamer (#31003) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elhívnak majd és reménykednek, hogy nagyon-nagyon sok ismerősöd van.
Persze majd azt mondják, hogy mindenki rommá keresi magát ezzel.

Ha nem akarsz pár ismerősöddel összeveszni szerintem ne állj neki. :U

(#31005) Elementgamer válasza juliabrilke (#31004) üzenetére


Elementgamer
csendes tag

3 osztalytarsamat sikeresen behuztak abból 2 meg mindig ott "dolgozik" es addig nem is érdekeket a téma mig engem fel nem kerestek :( Aztan,mint kiderült sikeresen ment/megy nekik ez a biznisz mert a csaladtagokkal/haverokkal köttetek biztositasokat,en meg csak fogom a fejem :U

(#31006) forras2 válasza A@ron (#31002) üzenetére


forras2
őstag

Kell hozzá duma, az tény! Volt nálunk 1 ember, Anyumhoz jött, termékbemutatóra! Annak volt dumája!
Porszívót árult, amihez volt mindenféle fej stb. Már az elején eldöntöttem, hogy végig hallgatom Anyum miatt, de nem fogok venni belőle, mert a róla lejtett duma nagyjából 5× annyi, mint amennyit valójában tud a porszívó, és amúgy is nincs még fél éves sem a porszívónk!
Hát most kettő porszívónk van :DDD

(#31007) gabyka válasza forras2 (#31006) üzenetére


gabyka
aktív tag

Mert helyetted is Anyud dönt :P :DDD

(#31008) forras2 válasza gabyka (#31007) üzenetére


forras2
őstag

neeem, ilyenekben enyém az utolsó szó... :)

Rendben Anya, mennyit adjak... :DDD

(#31009) gabyka válasza forras2 (#31008) üzenetére


gabyka
aktív tag

:P

szerk.: nekem könnyű, Anya nem fórumozik...a'szem... :F :P

[ Szerkesztve ]

(#31010) hcl válasza gabyka (#31009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én örülnék, ha az asszony PH-zna, mert akkor nem nekem kéne mindent megkérdezni helyette :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31011) eami válasza 1stVikman (#30998) üzenetére


eami
addikt

http://www.vaterafutar.hu/

DPD 1250ért tuti elviszi és onnan veszi fel ahonnan akarod. MPL lehet még olcsóbb is, de ahhoz tudni kéne hogy pontosan honnan hova.

(#31012) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

A szaktopik eléggé halott, és ma pontot kell tennem a dolog végére, ezért itt is rákérdezek.
Mi a véleményetek az Asus Strix 7.1-es fejhallgatóról?
Hallottam, olvastam róla hideget-meleget is!

:R

(#31013) justflash válasza forras2 (#31012) üzenetére


justflash
tag

Meg kell hallgatni. Mindenkinek más a füle.

De szvsz ennyiért (60k körül láttam) már kapsz egy márkás középkategóriás stúdió fejest ami szebben szól, a 7.1 meg parasztvakítás, sosem lesz fejhallgatón rendes térhatás.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31014) forras2 válasza justflash (#31013) üzenetére


forras2
őstag

Nincs lehetőségem hol kipróbálni. Főként online játékra, és csevegésre kell, ezért is a "gamer" szegmenst nézegetem. Nem kell a 7.1, jelenleg is 7.1-es fejesem van, de szinte nincs olyan füles jelenleg, amiben ne lenne benne ezek a virtuális f@szságok. Amúgy 35-ért venném a fülest...

(#31015) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Helló Urak!
Nem lenne valakinek Székesfehérváron (vagy környékén) eladó fogyasztás mérője?
Ma mennék is érte :R

(#31016) #57527808 válasza bacsis (#31015) üzenetére


#57527808
törölt tag

kölcsön tudok adni egyet.

(#31017) szebe válasza forras2 (#31014) üzenetére


szebe
őstag

Hasonlo felhasznalasra Qpadot vettem, egy ideje akcios a p*xelben, 20k.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31018) justflash válasza forras2 (#31014) üzenetére


justflash
tag

Csevegésre kb minden jó 5000ft fölött, A gamer cuccok meg masszívan túl vannak árazva, tartom, hogy valami stúdió motyót nézz, akár használtan is, odavissza veri hangminőségben és strapabírásban ezeket.

Vagy ha már gamer aprón nézz körül, kapásból szembejöttek az első oldalon:

[link]

[link]

Kb. ugyanaz a kategória, csak spórolsz egy keveset. :)

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31019) eami válasza justflash (#31013) üzenetére


eami
addikt

pedig lehetne ám jó, hiszen nincs 5.1 vagy 7.1 füled sem, hanem csak kettő. szóval elméletileg semmi akadálya nincs hogy egy fülessel jobb térhangzást kapj mint bármi mással.

(#31020) AlexelA


AlexelA
csendes tag

Sziasztok !

Eladóvá vált egy [ GIGABYTE GeForce GTX 970 4GB GDDR5 256bit PCIe (GV-N970IXOC-4GD)] videokártya ,dobozával 2,5 év garival 60000 pézért, valamint egy

SSD [ SAMSUNG SM951 256GB M.2 PCIe 3.0 2280 NVMe] 34000 pézért

Üdv Alex

[ Szerkesztve ]

(#31021) szebe válasza justflash (#31018) üzenetére


szebe
őstag

Qpad/HyperX Cloud teljesen legit gamer fronton (átmatricázott Takstar Pro 80, mikrofonnal).
Nyilván közelében sincs egy stúdió fejes+kondis miki párosnak, de ez talán az árban is jelentkezik. Illetve ha annyira "profi" cuccot vesz, akkor ahhoz kell kártya is, ami kihajtja (ha az nincs még).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31022) Czibor10 válasza forras2 (#31014) üzenetére


Czibor10
tag

Szerintem 35-ért jó az Asus stereo módban. Normális forrásról valószínű jobb a HyperX hangzása, de alaplapi jackről kevés lehet a hangerő és a minőség is, az Asusnál meg nincs ilyen gond.

(#31023) 1stVikman válasza eami (#31011) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!

Elfelejtettem benézni ide. :)
Székesfehérvárról menne Bicskére a blúz.

(#31024) hcl válasza 1stVikman (#31023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha van ott posta csomagautomata, annál olcsóbb nincs. 490Ft.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31025) rita7107


rita7107
aktív tag

Sokan mondogatják, hogy mire kellene költeni a stadion árát.
Kérdéseim:

- miért a feneketlen kút kórházakra, egészségügyre, annyit lopnak ott is hogy kb 4 stadiont fel lehetett volna építeni. Tavaly kapott a fehérvári 60 Milliárdot!!! (4 stadion) láttok belőle valamit?

- miért elektromos autó töltő állomásokra, még jelenleg az elektromos autók aránya kb 5%

- miért zöld felületre, legyen hol a hajléktalanoknak élni

- miért iskola, óvoda, bölcsőde (felújítás alatt álló bölcsi vezető olyan igényekkel állt elő amitől a hajam téptem)

Ami kellene:
- zöld energia fejlesztése minél előbb (paks 2 is kell függetlenül attól hogy mit mondanak a zöldek)
- ingatlanok energiatakarékos felújítása (+pályázatokkal a mostaniakon kívül)
- NEM építési telkek kialakítása, értékesítése) Fehérvár környékén (de Fehérvár közig határán belül)
- út hálózat fejlesztés (de nem ész nélkül egyszerre mindent)
- tömeg közlekedés fejlesztés
- rendezvény helyszín kialakítása (Ne a fezen jelenlegi helyszínén)

(#31026) #49155328 válasza rita7107 (#31025) üzenetére


#49155328
törölt tag

Legyen tánc. :C

(#31027) fant0mi válasza #49155328 (#31026) üzenetére


fant0mi
addikt

Legyen zárcsökkentés. :D

(#31028) MunezXBK válasza rita7107 (#31025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#31029) szebe válasza rita7107 (#31025) üzenetére


szebe
őstag

"- miért elektromos autó töltő állomásokra, még jelenleg az elektromos autók aránya kb 5%"
Szerintem az 5% is sok, de ez amolyan öngerjesztő folyamat. Ha nincs töltő, az se fog venni, aki amúgy megtehetné. Illetve nem csak a lokális felhasználásra kell gondolni, hanem az átutazókra is (pl BP-ről legurul a Balcsira, közben megáll egy töltésre+kv süti stb...).
Egy gyorstöltő oszlop ára ~12 millió, szerintem 3-4 darab (logikusan elhelyezve) bőven elég lenne.

"- rendezvény helyszín kialakítása"
Ez jó ötlet, de hova csinálsz ilyet? Vagy túl messze van a belvárostól és az a baj, ha közel, akkor meg vannak ott lakóházak/parkok, vagy később körbeépítik, és azért fúrják meg (lásd, Bregyó-Fezen).

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31030) rita7107 válasza szebe (#31029) üzenetére


rita7107
aktív tag

Ok. Legyen töltő állomás.

Ha kiépítenék rendesen, pld. Börgönd reptér. Esetleg Köfém. De ne mindent a "pórnép" gondoljon ki. 😀
Talán elkészül a multifunkiós csarnok, az mellé. De maradhat a belvárosban is csak a közlekedést oldják meg arra az időre.

(#31031) rita7107 válasza MunezXBK (#31028) üzenetére


rita7107
aktív tag

Nem védem egyik oldalt sem, de 1990 óta (előtte is) szét lopták az országot. Fehérváriként csak pár dolog Videoton, Ikarus, Köfém, SZIM, Patex, Színház építés,Plaza, murvás parkoló...

(#31032) rita7107 válasza #49155328 (#31026) üzenetére


rita7107
aktív tag

Tánc = Táncház
Tehát megoldott 😀

(#31033) rita7107 válasza fant0mi (#31027) üzenetére


rita7107
aktív tag

Zárcsökkentés = kisebb áfa drágább áru

Most már 5 újságot lapozok az olcsóbb termékek miatt. Eddig elég volt 3 👿

(#31034) hcl válasza rita7107 (#31025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"- miért a feneketlen kút kórházakra, egészségügyre, annyit lopnak ott is hogy kb 4 stadiont fel lehetett volna építeni. Tavaly kapott a fehérvári 60 Milliárdot!!! (4 stadion) láttok belőle valamit?"
Mondjuk jártál ott? Mert én nemrég. Kb kidobtak, úgysem tudják ellátni azt sem, aki időpontra megy.
A háziorvosi rendelő egy lepukkant polgári lakásban van.
Ember, ha megbetegszel, ennek az ellátásnak kéne megmenteni az életed!
És lehet, hogy feneketlen, de szerintem erre való a közpénz, hogy lehetőleg normális ellátást adjunk a betegeknek. Mert beteg te is leszel, és a családod is. Akkor meg majd lehet szidni az egészségügyet?

"- miért elektromos autó töltő állomásokra, még jelenleg az elektromos autók aránya kb 5%"
Hogy afölé menjen... Itt annyira nem szmogos, de annyira azért nem jó a dugóban szagolni az autókat.
Esetleg elektronyos buszokra is lehetne, jobb tömegközlekedésre...

"- miért zöld felületre, legyen hol a hajléktalanoknak élni"
Konstruktív... mondju zölddel pont jól áll a város, de annyira sok csöves nincs.

"- miért iskola, óvoda, bölcsőde (felújítás alatt álló bölcsi vezető olyan igényekkel állt elő amitől a hajam téptem)"
Van gyereked? Majd ha lesz, megtudod.

:W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31035) justflash válasza rita7107 (#31025) üzenetére


justflash
tag

-1: Az orvoshiányt nem lehet 1 év alatt pótolni, hiába a pénz, ha nincs szakember, tudod olyan mint a stadion, hiába az új, ha sz@r a foci, nem megy meccsre több ember. Az orvosi gépek/felszerelések pedig horror áron mennek, ahogy a komolyabb gyógyszerek is. Egyébként én látok fejlődést, több olyan vizsgálatot is meg tudtak csinálni helyben, amiért 5 éve még BP-re kellett mennem.

-2.: Valahogy így lehetett régen a benzinkutakkal is, minek az, aztán nézd meg mi lett belőle. :) Ha figyeled az autóipari trendeket (szerintem nem) egyre inkább tolódnak a dolgok az elektromos autók irányába, biztosan jó lesz ebből kimaradni mert minek az.

-3. A homelessek pont lesz*rják hogy beton vagy fű, nekik teljesen mindegy hol csöveznek. Nekem a zöld valahogy jobban tetszik, meg szerintem még sok embernek rajtam kívül. Meg ugye nem kell őket integrálni, kirángatni a csöves életformából, vagy ha az nem megy a közteresekkel/rendőrökkel b@sztatni, inkább ne legyen park se, jogos. 5 csöves miatt nézze a betont 10 000 ember, bráfó tapzs tapzs.

-4.: Mert nagyrészt a mai napig azok a berendezések vannak, amit még Te is használtál, és nem azért mert hűde masszívra csinálták, csak nem kaptak pénzt másikra. Illetve a szakmai tantárgyakra kellenek a gyakorlati órákhoz eszközök vagy ne adj' isten nyersanyagok is, azt is fedezni kell. Na meg a pedagógusok fizetése is vicces. Biztosan nem éri meg a következő generációba fektetni, legyünk a 10 millió operátor országa, jó lesz az.

A többi:

-Zöld energia mint mi? Szél, víz, biomassza, napenergia? Az első kettőhöz a régióban nincsenek meg a környezeti adottságok, biomasszához kéne alapanyag is, ami most Szabadegyházára a szeszgyárba, a napenergia pedig kb nullszaldóra jönne ki, nem süt eleget a nap. Illetve az üzleti érdekek is közbeszólnak elég vastagon. Egyébként tényleg jó lenne.

-Ahhoz olyan mentalitás is kéne, egy társasház 90%-a kb sosem fog megszavazni semmit, ami pénzbe kerül. Főleg ha esetleg 50+ az átlagéletkor, már azon háborognak ha felmegy a csirkefarhát ára 20ft-al. Ha 20E önerő mellé kapnának 500E támogatást akkor sem szállna be az emberek kb 80%-a. De ennek is lenne értelme.

-Ez alatt mire gondolsz? Állami pénzen felvásárolni és kiparcellázni magánföldeket? Nem sikerült rájönnöm mire gondoltál.

-Nagy projekt csak EU-s pénzből épül, az fog elkészülni amire tudnak lehívni pályázati pénzt, ez nem is fog változni. A kis projektek pedig tudjuk hogy mennek, 40% megy a zsebbe, ha több pénz lenne rá akkor 60% menne, és nem lenne látható különbség.

-A tömegközlekedés megint egy neverending story, valaki mindig háborog valamin, viszont alapvetően veszteséges üzem, senki nem fog túl nagy összegeket beletolni.

-Hol? Nincs hely, ami van oda nem menne senki mivel "messze van".

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31036) hcl válasza hcl (#31034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Félreértés ne essék, a közpénz pazarlását, ellopását az egészségügyben sem pártolom, azt viszont kellene látni, hogy a állami közszolgáltatások nem a nyereségről szólnak. Azaz, a nyereség az, hogy jó élni valahol.

@justflash : +1

Mutogatni való hater díszpinty

(#31037) Borzoló


Borzoló
senior tag

HALÁL OLCSÓN KOMPLETT i5 KONFIG ELADÓ! 65000ft!!!!!
RX460 VGA-val!!!!!!!

FHD-ba GAMELNI TÖKÉLETES!!!!!!

CSEKKOLD LE::::

https://hardverapro.hu/apro/fhd_felbontason_mehet_a_game_hall_olcso/

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#31038) Borzoló


Borzoló
senior tag

VAN HOZZÁ MONITOROM IS!!!! 23990ft

Acer240HL
Led Blacklight, hdmi,dvi,vga
Csodaszèp àllapotban! Újszerű!
Atom vèkony!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#31039) #57527808


#57527808
törölt tag

keresek pár dolgot:

intel 115x rézmagos gyári hűtést (2. generációs i7 procihoz)

asztali ddr3 1333 mhz-es ramokat 2 gb és 4 gb-os modulokban

privátban írjatok, köszönöm:R

[ Szerkesztve ]

(#31040) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tud valaki helyet, ahol zippzárat javítanak? Az se baj, ha 5 utan is nyitva van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31041) tick válasza hcl (#31040) üzenetére


tick
aktív tag

Tolnai úti suli mögötti kis bódé. Meki felőli oldal. Azt nem tudom hogy van nyitva. Illetve javítani nekem nem tudott, csak cserélni.

Everything that has a beginning... has an end

(#31042) juliabrilke válasza hcl (#31034) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez már csak ilyen, mindenkinek más a fontos és másra költené el a pénzt.

Aki kocsival jár, annak nem fontos a fehérvári tömegközlekedés.
Aki meccset sose látott, annak nem érdeke, hogy a fociba tömjék a pénzt.
Magánorvosért fizetőknek a kórház/TB semmit sem ér. (egyébként is a legtöbb kórház évente x0 milliárdot visz el)

A gyerekek ingyenes étkeztetése, hódok kihalása, világbéke meg már kutyát nem érdekel.
Ez van ha az emberrek csak a saját érdekeit nézik és tartják fontosnak. :U

(#31043) hcl válasza juliabrilke (#31042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De azért gondolkodni illene a saját körein kívül is.

Pl. van autóm,de városban utálok vele járni, inkább buszoznék, ha az asszony nem késne le mindent - de ehhez kell, hogy jó helyen lakjak, meg olyan melóhely, ahova mindegy, mikor érsz oda.
Ráadásul aki autóval jár is láthatja, hogy azért is van dugó, mert rossz a tömegközlekedés, és csomóan nem tudnak azzal járni :D Tehát egy jobb tömegközlekedéssel a notórius autósoknak is jobb lenne.

Amúgy aki meccset sose látott... focirajongók is szokták mondani, hogy semmi se lett jobb. Vagy ha igen, nem a sok stadiontól, hanem a sok megvett edzőtől, játékostól.

@tick : Köszi!
Jöhetnek még tippek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31044) makro válasza hcl (#31040) üzenetére


makro
aktív tag

Berényi út a belváros felé, ahogy jössz a cégtől az első körforgó után a jobb oldalon van egy varroda, talán 3. házban.Kint van tábla a házfalon telszámmal, néha egész sokáig dolgozik. Nekem meló után pont útba esik, ha úgy van rá kell szólni telefonon, aztán megvár :)

na itten e

(#31045) hcl válasza makro (#31044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#31046) sch_a válasza juliabrilke (#31042) üzenetére


sch_a
addikt

Hát én szeretem a focit, még a magyar focit is nézem, de ami összegeket beleölnek, attól hányok. :( Szerinted ésszerű az utolsó fideszes 5ezres faluba is új stadiont felhúzni? :F Ráadásul látszata sincs. Még ha az utánpótlásba öntenék a pénzt... De nem. A Puskás Akadémia igazol 20 játékost és 35 éves zimbabwei játékosokkal áll fel. Agyfasz... A megoldás valószínűleg tényleg az, amit itt is felvetett már korábban valaki. Így a legegyszerűbb ellopni a közpénzt.

(#31047) Zin


Zin
senior tag

aki tud komoly szinten németül irjon rám.1-2 kérdést szeretnék feltenni e-mailbe egy németorszagban lévő üzletnek termék iránt érdeklődnék,csak le kéne forditani hogy mit akarok tőlük kérdezni s persze a választ is.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#31048) MunezXBK válasza Zin (#31047) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szóljak a szomszédnak? :D

(#31049) Fecogame válasza Zin (#31047) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem tudnak a boltosok angolul? Próbálj rá :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31050) Zin válasza MunezXBK (#31048) üzenetére


Zin
senior tag

szolhatsz! adjon mail cimet leirom mit akarok...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.