Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43001) #49155328 válasza hcl (#43000) üzenetére


#49155328
törölt tag

Persze sok minden közrejátszik az árak alakulásában.
A támogatás is többek között.
Viszont az ingatlanok értéke, majd a következő gazdasági válságkor fog csökkenni, ahogy történt 2008-ban is.
Köszönhetően az esztelen pénznyomtatásnak ami hamarosan ide is ér.

[ Szerkesztve ]

(#43002) hcl válasza #49155328 (#43001) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az tuti hogy mindent megtesznek majd annak akadályozására :S BTW most lesz egy kamatemelési hullám.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43003) rita7107 válasza hcl (#42994) üzenetére


rita7107
aktív tag

Amikor bemegy a cég a fatelepre, és azt mondják, hogy ha ma veszed ennyi, holnap már nem tudjuk.
A vasanyag is napi áron megy.

Amit komolyabban felvitt az építkezéseknél a kormány döntése, az a munkadíj. Mindenki most akar építkezni, felújítani. Mivel a 2000-es évek elején az értelmes szakmunkások 70%-a elhagyta az országot maradtak azok akik vannak. Nagyon kevés az igazán JÓ szakember. Csak hogy a szakmámból induljak. Festő? Rengeteg az olyan dolgozó, aki 3(!) hónapos okj-s szakmát szerzett. Szerinted mit tanult meg ezalatt az idő alatt? Az elmúlt 5 évben végzett festő tanulók közül 2-3 olyant tudok mondani akivel neki lehetne állni dolgozni. Most végzett gyerek 4 (!)-re, nem tud létrázni, nem tud glettelni rendesen, nem tudja kiszámolni egy szobára az anyagszükségletet. Na innen tovább nincs lejjebb! Régen? Az ilyen tanulókat úgy kiszórták mint a sicc. De ne is várjunk változást, amíg az emberek maguk akarnak megoldani mindent.

(#43004) hcl válasza rita7107 (#43003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elmúlt 2-3 évben hallottam azt is, hogy drágultak az anyagok is, csak most lett igazán látványos. Nyilván ha a lakások árai felmentek, a kereskedők sem maradtak ki a buliból.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43005) rita7107 válasza hcl (#43004) üzenetére


rita7107
aktív tag

A fa/vas anyagok árai nem változtak annyira mint idén. Ez nagyon durva emelkedés volt. Tavaly nyáron 98 volt a fa m3 ára, most 170-180. Ez köszönhető usa/kína. Na meg a covid miatt is. Kevesebb volt a munkaerő a nevezett 2 országban.

(#43006) hcl válasza rita7107 (#43005) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván most látványos, mert hirtelen ugrott nagyot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43007) Jarod1 válasza cannibal (#42973) üzenetére


Jarod1
addikt

hát a sok csok meg az orbaszájba hitel felhúzta az árrakat, mesterségesen felgenerálták..

(#43008) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

én kaját nézem mert nálunk meg családosoknál az a havi fő kiadás elég fix a vásárlói kosaram 2év alatt olyan 20+%os árnövekedés volt. az sok.

de ami feltűnt nemrég az az autó árak. pl SX4 Scross GL+ tavaly metálfénnyel. 4.5misi. Most metállal GL+ 5.7misi. 25%os áremelkedés 1év alatt. és más márkáknál is ez van.

szóval nagyon nem csak a támogatás... minden ára elszállt. persze fa, cement... vonalon teljesen abszurd az áremelkeéds. Ott örülnénk ha csak 30-40%os áremelkedés lenne.

a fizu emelés ha van még az inflát se fedezi. egyre kevesebbet keres az ember. Persze akinek volt az elmúlt 1.5évben egy 30%os fizu emelése arra ez nem vonatkozik de ez nem jellemző.

és akkor ott vannak az ingatlan árak ahol a nálam standard 55nm+3nm terasz 3szobás panel covid elején 21ről visszament 20ra. Most viszont 27 misi alatt hirdetés sincs. 30-35%os áremelkedés. 1.5év alatt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43009) LamerGyuri válasza Jarod1 (#43007) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tévedsz

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#43010) szebe válasza Dare2Live (#43008) üzenetére


szebe
őstag

de ami feltűnt nemrég az az autó árak. pl SX4 Scross GL+ tavaly metálfénnyel. 4.5misi. Most metállal GL+ 5.7misi. 25%os áremelkedés 1év alatt. és más márkáknál is ez van.

CO2 kvóta miatti büntit a vásárlóval fizettetik ki.

Panel meg gondolom a felújítási támogatás miatt (is) indult meg megint.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43011) Dare2Live válasza szebe (#43010) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mindnél meg lehet magyarázni a miértet de igazából a lényeg, hogy nem csak egy-egy dolog hanem amerre nézek minden ára brutál emelkedik.

ennivaló, autó, üzemanyag, faanyag, cement, lakás, lakás felújítás költsége, vga kártya, bicikli, monitor...

és mondjuk egy átlagcsaládnál a költségvetés felét simán el tudja vinni az élelmiszer. Két év alatt drágult 20%ot remélhetőleg a fizu is követte. De akiknek nincs lakásuk mert "20évesek" és apu nem vett nekik réteget se irigylem. És családosoknál az autó is jó ha van. A gyereknek meg kell* bicikli.

*tudom anélkül is fel lehet nőni hogy lett volna pénz biciklire de na...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43012) hzsolee


hzsolee
őstag

Volna egy kérdésem. Adott egy panel lakás. Gyakorlatilag nem lakjuk, gázszámla viszont van. Fogyasztás nincs, óra szintén nincs, így mi fizetjük a szomszédokét. Ki lehet lépni ebből valahogy? Gondolom a lakásfenntartó azt fogja mondani, hogy nem. Mint ahogy a fűtéssel is szopatnak....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#43013) Jarod1 válasza hzsolee (#43012) üzenetére


Jarod1
addikt

Gázátalányt van..fütés meg télen van, ha nem egyedi mérős akkor is van..

(#43014) chatran válasza hzsolee (#43012) üzenetére


chatran
őstag

Ki lehet köttetni teljesen vagy szüneteltetni a gázszolgáltatást. Be kell szólni a Főgáznak, ami már NKM, kiküldenek valakit, tesz rá egy plombát, fizetsz neki olyan 10ezer körül és vége a fölösleges gázszámláknak. :)
Én is így tettem, mikor indukciósra cseréltük a főzőlapot és a gáz fölöslegessé vált.
A fűtés nálunk távhő.

[ Szerkesztve ]

(#43015) Jarod1 válasza hzsolee (#43012) üzenetére


Jarod1
addikt

Ami furcsa nálunk hogy gázóra sincs, bár csak a tűzhely megy róla, központi fűtést xerintem nem köthető le..

(#43016) hzsolee válasza chatran (#43014) üzenetére


hzsolee
őstag

Erre gondoltam, zárja le aztán indukciós berak...
Köszönöm

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#43017) hzsolee válasza Jarod1 (#43015) üzenetére


hzsolee
őstag

Jaja, a főzőlap van rajta csak, sütő már régóta elektromos. De, tök nem értem ezt az óranélküli dolgot. Mekkora faszság már...
A fűtést csak azért írtam, mert ugye a fürdő radiátorra nem tett mérőt, így hagyva kiskaput, meg a csövek blablabla. Így is jól fog a cerkájuk a hideg lakásra...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#43018) hcl válasza hzsolee (#43017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem f@szság, gykorlatilag egy gázbűzhely alig fogyaszt, így nagyon alacsony átalányon elketyeg normál használatban (egy gázóra sokkal több adminisztratív macerával jár). Tényleg az NKM-hez kell menni, mert ők tudják megoldani, hogy ha nem fogyasztasz, ne is fizess.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43019) quint válasza szebe (#43010) üzenetére


quint
aktív tag

A CO2 kvóta miatti büntetéseknek lényegében semmi közük sincs az autók árának emelkedéséhez - normálisabb portfóliójú cégeknél az eladási ár 1-2-3 százaléka csak a bünti.

Van itt egy érdekes cikk az európai gyártókról, egy másik pedig a rendszer furcsaságairól.

megj: Persze a CO2-büntetést nem szabad összekeverni a kibocsátási normák teljesítésének érdekében végrehajtott überszuper motorok és hajtásrendszerek költségeivel - de az egy külön történet, hogy miként lehet úgy megfogalmazni egy jó célt, hogy az elképzelhető legkárosabban lehessen elérni.

(#43020) hzsolee válasza hcl (#43018) üzenetére


hzsolee
őstag

Az "alig fogyaszttal" azért nem teljesen értek egyet.... (Nyilván egyén függő). Főleg, hogy jó szar a hőértéke... Itthon le is cseréltük indukciósra, lassan már nem lehetett kivárni, hogy felforrjon a víz. Asszonypajtinak nagyon bejött, márpedig ha anya boldog, mindenki boldog... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#43021) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Üdv.
szeretnénk lejjebb ásni majd lebetonozni a pincét (Lippai út, éléggé jön fel a talajvíz.)
kivel lehetne ezt megnézetni, hogy mennyit lehetne lehetne leásni statikailag. Van esetleg itt aki ért ehhez?
köszi

Üdv, Gabesz

(#43022) hcl válasza hzsolee (#43020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ahhoz képest, amit egy gázos vízmelegítő, vagy központi fűtést művel, keveset fogyaszt.

Én is indukálóst szeretnék (meg az pl. nem tud felrobbanni), csak asszony nem. Mondjuk az épület villamos hálózata se :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43023) Dare2Live válasza hcl (#43022) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

asszony mért nem?

Édesanyámnál van mindig megcsodálom. Brutál melegít, kotyogót rárakom maxon 40sec után már fől le. De miután lefött a kávé kikapcsol. Meg hogy csak ott melegít ahol az edény van rajta onnan 1cmre már hideg. Elsőre dark magic.

Mondjuk 16A sztem kell neki de biztos van rakás ami 8Aval is elmegy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43024) Fred23 válasza hcl (#43022) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mi vettünk két főzőlapos indukciósat, azt még elbírja a lakás hálózata, pedig 15.8A-es csak. (De 32-esre bővítést mintha lehetne kérni.)
Egy alu kávéfőzőt kellett csak elcsomagolni miatta. Mondjuk lehetett volna venni az aljára 4500-ért egy acél csatolmányt, de inkább hagytuk.

(#43025) rita7107 válasza Gaaabeeesz (#43021) üzenetére


rita7107
aktív tag

Először egy statikus kell. Ő megmondja hogy mit lehet mit nem.
Utána jöhet egy tervező, aki megtervezi a munkálatokat.
Majd jöhet a kőműves. Nem lesz se olcsó, se egyszerű. Statikus nélkül ne is kezdj semminek.

(#43026) hcl válasza Dare2Live (#43023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Maradi :D

Nekem is ezért tetszik, nincs felesleges energia, amit csak elfűt maga körül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43027) #49155328 válasza Gaaabeeesz (#43021) üzenetére


#49155328
törölt tag

Először egy talajmechanikai vizsgálatot kell csináltatni.
Dr. Wagner és Társa Kft. 0622302673

Utána mehet ahogy Rita írta.

Vagyis a meglévő pince szintjét szeretnéd lejjebb vinni?
Ha van sávalap akkor mehetsz lejjebb nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#43028) Jarod1 válasza hcl (#43018) üzenetére


Jarod1
addikt

De egyébként Miskolcon a panelekben benne van a gázóra..ott is csak a tűzhely fogyaszt..elsőre furcsa volt...mint az hogy a szemétledobó itt még néhol aktív...

(#43029) hzsolee válasza hcl (#43022) üzenetére


hzsolee
őstag

Lobbiz mellette, szerintem tök jó. Nagyon nálunk sem rajongott az ötletért, de pikk-pakk megszerette. A 4 gázrózsát nem is használtuk ki, így 2 zónás lett

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#43030) #49155328 válasza Gaaabeeesz (#43021) üzenetére


#49155328
törölt tag

Itt is lejjebb vittük a szintet -30 cm-rel + utólagos főfal alá szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#43031) hcl válasza Jarod1 (#43028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tök attól függ, hogy anno hogyan építették ki.
Nekem pl. amikor a pécsi lakásomba gázfűtésen gondolkodtam, mondták, hogy a szintén átalányos gáztűzhely csövére fel se tehetnek gázórát.
Az 10 éve volt, azóta csak szigorodtak a gázos szabályok (mostani lakással is a gáz volt a legnagyobb macera).

Mutogatni való hater díszpinty

(#43032) freemanone válasza hzsolee (#43012) üzenetére


freemanone
őstag

Le lehet plombáltatni a kiállást! Anyóséknál pont így van megcsinálva. Megunták a gázos baromságokat, átálltak elektromos tűzhelyre és viszont látás.

(#43033) chatran


chatran
őstag

Kell egy kis áramszünet, időnként mindenkinek… :)

(#43034) rita7107 válasza chatran (#43033) üzenetére


rita7107
aktív tag

:Y
Merre felé?

(#43035) chatran válasza rita7107 (#43034) üzenetére


chatran
őstag

Víziváros, fél óráig tartott

(#43036) hcl válasza chatran (#43035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jöttem haza este, Gáz u. sötét, Halesz mellett a 4 sávoson darabokban nincs villany, WTF.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43037) mdk01 válasza #49155328 (#42995) üzenetére


mdk01
addikt

Az utóbbi hónapokban az árajánlat érvényességét 5 napra módosítottam.
Ma is elküldtem egy árajánlatot és csak reménykedem, hogy július 1.-gyel nem emelik fel valaminek az árát, mert azt most pont be kellene nyelnem.

(#43038) mdk01 válasza hzsolee (#43017) üzenetére


mdk01
addikt

Én még 2009-ben levetettem az órát, mert csak a sütő lett volna gázos és nem akartam a 2500,- készenléti díjat fizetni a sütő miatt inkább lett kerámia lap és levetettem a gázórát 25e,-
Viszont nálad sztem központi óra van valahol az alagsorban, aminek a fogyasztását m2 vagy m3 alapján osztják vissza és aszerint kell fizetni lakásonként. Amennyire tudom ebből a buliból nem lehet kilépni, de próbáld meg és jelezz vissza mire jutottál, mert érdekel.

(#43039) Gaaabeeesz válasza #49155328 (#43030) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Koszi erre gondoltam.
ehhez is kell előtte a statikai vizsgalat vagy ezt azert elbírják?

Üdv, Gabesz

(#43040) Jarod1 válasza hcl (#43031) üzenetére


Jarod1
addikt

Társasház bérház pl gázos a vízmelegítő a fürdőben, és ha bexarik már csak elektromos vízmelegítöt lehet feltenni a központi kémény miatt..

(#43041) hcl válasza Jarod1 (#43040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kéménytől függ, nekünk engedtek volna gázost is, csak meghatározott paraméterekkel. (Nem turbós, max. teljesítmény, stb.) És kazánt nem engedtek volna, az mind túl volt ezen a határon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43042) Jarod1 válasza hcl (#43041) üzenetére


Jarod1
addikt

hát ez 76 os építésű 4 emeletes...igen a kémény miatt nem engedik..

(#43043) hcl válasza Jarod1 (#43042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az fura, mert cserélni cserélhetnéd ugyanolyan paraméterűre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43044) #49155328 válasza Gaaabeeesz (#43039) üzenetére


#49155328
törölt tag

Áss le az alap mellett, ha van sávalap akkor mehet.
Nem kell statikus.

(#43045) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

JohnnyX-el tudja valaki, mi van?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43046) Gaaabeeesz válasza #49155328 (#43044) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Koszi akkor majd megprobaljuk.
ha jon fel talakviz azt milyen szivattyu birja? Kell ehhez specko?

Üdv, Gabesz

(#43047) #49155328 válasza Gaaabeeesz (#43046) üzenetére


#49155328
törölt tag

Áss egy próba gödröt, utána másnap nézd meg mi a helyzet és mondom hogyan tovább.

[ Szerkesztve ]

(#43048) Rellind


Rellind
senior tag

Mit szóltok a roller topichoz? Kíváncsi leszek hogy fogadja a város népe...

(#43049) freemanone válasza Rellind (#43048) üzenetére


freemanone
őstag

Én annak ellenére hogy sokadik e-rollert nyúzom, nem rajnogok a lime-ért.... és az összes így működő szolgáltatásért egyaránt. A legnagyobb előnye, hogy kvázi bárhol otthagyhatod és pontosan ez a legnagyobb probléma is vele. Túl sok a gyökér akik lerakják az út kellős közepén és egyéb "tök jó" helyeken. Ezek pedig egy másik fajta gyökeret szülnek, akik bevágják őket kukába, tavakba, fel fákra avagy összetörik, mert már elegük van belőle.
Nem tudok olyan várost ahol jelen vannak és ez ne lenne probléma. Sokat lendítene a megítélésen a kötelező dokkolás megléte. Persze ehez meg sok dokk állomás kell, hogy megérje elvinni.
Azon kívül szerintem baromi drága is. 250huf + 50huf/perc-el számolva egy 20 perces út, ami ~6km max, egy oda-vissza út ilyenből már 2250huf.

[ Szerkesztve ]

(#43050) hcl válasza freemanone (#43049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A csak bizonyos helyeken lerakhatók jobbak.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.