Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) eddie1978 válasza hzsolee (#29000) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Köszönöm! Megnézem.

(#29002) PhilBrick válasza hzsolee (#29000) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nekik vagy egy telephelyük a Sóstói úton is.

(#29003) deicide


deicide
veterán

Tudja valaki, pontosan hogy tudom a VTES Kft-t megközelíteni? Autóval be lehet hajtani? Ha igen, melyik portán?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29004) gyenge47 válasza deicide (#29003) üzenetére


gyenge47
tag

Autóval 2 helyen lehet elvileg bemenni, egyrészt tesco felől, másrészt a temetőhöz legközelebb. Hogy VTES Kft, az nem elég szűk, a konkrét épület is kéne.

(#29005) deicide válasza gyenge47 (#29004) üzenetére


deicide
veterán

43-as. Elvileg a temető felőli van közelebb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29006) chatran válasza deicide (#29005) üzenetére


chatran
őstag

Ahogy észrevettem több épületünk is van az ipari parkban. Ez a 43-as tippre a foszfátozó/porfestő üzemmel szemben lesz. Bemész a Csala felé vezető portán, balra van egy vörös téglás épület VT-Arriva felirattal, majd nem fordulsz le egyből balra, hanem csak a következőnél. Mész egy keveset és ott lesz balra.
A másik épületük az, ha jól emlékszem lemezhajlítással foglalkozik és az Emerson Valve Automation közelében van.

(#29007) fant0mi válasza deicide (#29005) üzenetére


fant0mi
addikt

Elvileg meg a Waze is tudja Videoton- VTES Kft neven.

(#29008) deicide


deicide
veterán

Köszönöm srácok, így már meglesz!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29009) D.Orion válasza deicide (#29005) üzenetére


D.Orion
veterán

Négyes portán kell bemenni, ez a Berényi út végén lévő porta. Végig egyenesen míg oda nem érsz egy nagyobb kereszteződéshez. Jobbodon piros téglaépület, üvegfalas, fákkal, Emerson asszem. Eme épület után kell elfordulni jobbra. Itt már csak a VTES-hez tudsz eljutni, kis domb után balra. Jobbodon raktárépület bal oldalt semmi(4éve még üres telek volt), nekivisz a 43-44es épületnek az út.

(#29010) justflash válasza D.Orion (#29009) üzenetére


justflash
tag

Emerson a végén van teljesen ha a 4-es felől mész, utána csak a kerítés van, piros téglás épületből meg marha sok van, a többi stimmel. ;]

Amúgy a portán elmagyarázzák, meg asszem adnak kis térképet is.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29011) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Keresek kölcsönbe bármilyen asztali ddr3 ramot. Ha bejön a cucc amihez kell, akkor lehet megvételre is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29012) cannibal


cannibal
senior tag

Ha valakinek kell helyijáratos bérlet írjon rám privátban!

(#29013) chatran válasza deicide (#29008) üzenetére


chatran
őstag

Hagyd figyelmen kívül, amit írtam összetévesztettem a Vt-Asyst-tal :B . D.orion és justflash információi helyesek, tegnap megnéztem melyik a 43-as épület.

(#29014) makro válasza cannibal (#29012) üzenetére


makro
aktív tag

PM

[ Szerkesztve ]

(#29015) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Fehérváron tudtok-e olyan üzletet, ahol gáztűzhelyhez lehet alkatrészeket kapni?
Kiköttettük a földgázt, és szerelnénk át a tűzhelyünket. Amit adtak gyárilag a tűzhelyhez PB gázos fúvókákat, azok nem jók ehhez, a földgázos fúvókák menetének a mérete lényegesen kisebb, így valahonnan kéne beszereznem hozzá való fúvókákat, ha egyáltalán lehet kapni.
Neten próbáltam keresni, de google szerint nem lehet siemens tűzhelyhez fúvókákat kapni.

:R

(#29016) justflash válasza forras2 (#29015) üzenetére


justflash
tag

Pontos típust pls. ;)

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29017) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok. Tudtok valakit aki a képeken látható hibákat orvosolja(ne rozsdásodjon) és a küszöb spoilert fel is teszi szakszerűen Székesfehérváron?[kép] [kép]
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#29018) forras2 válasza justflash (#29016) üzenetére


forras2
őstag

Nem tudok pontos típust!
Kiszedtük a földgázos fúvókákat, azokkal a kezembe szeretnék menni venni, hogy nekem ekkora menetű PB gázos fúvóka kell.
Kaptunk ehhez való fúvókákat az egyik barátunktól, de neki vissza kell adni, így vennem kell, ha arra járok! :K

(#29019) gyenge47 válasza deicide (#29008) üzenetére


gyenge47
tag

Ez a tuti

Piros másik céghez vezet, de jobbra fent ott van, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#29020) justflash válasza forras2 (#29018) üzenetére


justflash
tag

Uniszolg az Univerzálon (Széchenyin a református templommal szemben), de csörögj rájuk előtte hogy van-e nekik.

Vagy derítsd ki milyet adott az ismerősöd és ő hol vette.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29021) siti válasza Rellind (#29017) üzenetére


siti
senior tag

itt voltam kocc után, jó lett.
ide

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#29022) Poiro7 válasza forras2 (#29015) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Gázker Alkatrész

[ Szerkesztve ]

(#29023) siti válasza siti (#29021) üzenetére


siti
senior tag

és itt is voltam (lámpa csere, fényezés, meg hasonlóak) jól dolgoznak, csak drágák is. de tényleg nem volt a munkájukra panasz.

és itt is voltam kétszer (utoljára 10 éve, nem tudom viszi még az ipart), de a lakk lehámlott a műanyag részen, az ajtón pedig bemattult (ehhez kellett még egy bringás is, aki belém jött és polírozás után pár hónappal, hát vékony volt)

a robogóm Iszkaszentgyörgyön fényezték, szép lett, olcsó volt, de neki sajna nincs meg a címe. (szervizes intézte)

a tetőn és az ajtón a rozsdát itt tüntették el, (ha már szervó miatt bent volt az autó és alkatrészre várt). összességében nem is volt drága, de a tetőn azóta előjött már a rozsda (7 év után), az ajtón még semmi nyoma.

ennyi tapasztalatom van a környékbeli karosszériásokkal és fényezőkkel. :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#29024) Ivanh


Ivanh
tag

Vásároljatok!
Fórumtársaknak kedvezmény! :C

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#29025) JohnnyX válasza Ivanh (#29024) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ment pü.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#29026) deicide válasza chatran (#29013) üzenetére


deicide
veterán

Köszi, meg is lett könnyen. Srácot el is helyeztük nyári gyakorlatra. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29027) sixpack89


sixpack89
tag

Februárban vásárolt kifogástalan állapotban eladó Keszthelyen sony xperia c2305! jár hozza egy 8 gigás micro sd kártya is! kártyafüggetlen!!!
[link]

(#29028) sch_a válasza sixpack89 (#29027) üzenetére


sch_a
addikt

Van valami Keszthely - Fehérvár összekötő alagút a Balaton alatt, amiről nem tudok, vagy hogy kerülnek ide ilyen hirdetések? ;] Esetleg egy városrészt hívnak így? Nem lakok itt régóta, világosítsatok már fel. Már a múltkor is olvastam itt egy ilyet, szóval kezd erősödni a gyanúm. ;]

(#29029) gyenge47 válasza sch_a (#29028) üzenetére


gyenge47
tag

Környék az egy szubjektív fogalom,.. ;]

(#29030) siti válasza gyenge47 (#29029) üzenetére


siti
senior tag

Az Androméda köd, az van messze :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#29031) mtade válasza siti (#29030) üzenetére


mtade
aktív tag

A nyugati bérszint van messze. Ehhez képest az Androméda köd egész közel van. :DDD :DDD :DDD :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#29032) gyenge47 válasza mtade (#29031) üzenetére


gyenge47
tag

Pesten már egészen jól lehet keresni IT területen akár kevés tapasztalattal is. Tény, hogy kell hozzá szerencse is, de azért most nem olyan rossz a helyzet..

(#29033) Varoz válasza mtade (#29031) üzenetére


Varoz
őstag

Dehogyis, csak elé kell menni, ahogy Munez is tette, meg én is! ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29034) juliabrilke válasza Varoz (#29033) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csak úgy érdekesség képen mennyi az a "nyugati bérszint", illetve a nettó megmaradt összeg minden kifizetése után?

(#29035) Varoz válasza juliabrilke (#29034) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem most változó, mert alkalmi munkán vagyok. De ebben a hónapban 900 körül megkerestem és kb. 600 euróm maradt.
A net+telefont fizetem, meg a kaját teljesen. A lakást az asszony fizeti. Ő keres kb. 1000-et nettóban és 550 körül van a lakás mindennel együtt.
De ezek a minimum alatt vannak sajnos, illetve nem sajnos, mert ugye ez csak jobb lehet ennél. Nekem az a bajom, hogy nem tudok németül, nagyon kéne egy nyelvtanfolyam, hogy tudjak rendes munkát kapni. Viszont az meg pénz és eddig ha volt is plusz pénzem, akkor valami mindig bejött, hogy elköltsem. Könnyebb lenne ha lenne havi fix, normális munkám.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29036) Rellind válasza siti (#29021) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm az információkat. :R

(#29037) Motaba78 válasza Varoz (#29035) üzenetére


Motaba78
őstag

Ez azért a "nyugati színvonaltól" elég karcsú.... messze van tőle,

Ennyit amennyiben hozzáértő vagy, esetleg több szálon futtatod a dolgokat ennyit itthon is megkeresel, ha nem arra vágysz, hogy 8 óra munka után hazamész és a t@k@det lógatod.

(#29038) makro válasza siti (#29021) üzenetére


makro
aktív tag

Ezek szerint meg vagy vele annyira elégedve, hogy legközelebb is ide hoznád a kocsit?

Nekem is lenne mit javítani a kocsin, de kóklerékhez nem akarom vinni.

(#29039) juliabrilke válasza Varoz (#29035) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért ez kicsit karcsú, bár nyilván jobb, mintha mindketten minimálbérért dolgoznátok itthon.
Ugyanakkor ennyit itthon is meg lehet keresni szakértelemmel.

Azért is kérdeztem, mert nem egy ember mondta, hogy kiment a jó életbe, de amilyen életminőséget és keresetet mondtak az megdöbbentett mindig.

[ Szerkesztve ]

(#29040) Varoz


Varoz
őstag

Mivel nem megy a német, így nincs rendes munkám, írtam is. Ha nem lenne ez az "aprócska" gond, akkor 1500-1800 simán meglenne. Ja és akkor még mindig csak egy sima kis alkalmazott lennék, alacsony beosztásban. Ezt otthon, hogy? Sehogy.
Jelenelg 10€ az órabérem, az 3000Ft/óra, otthon volt 500-600Ft/óra.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29041) forras2


forras2
őstag

Elég sok dologgal kapcsolatban elég sajátos gondolkodásom van, köztük ezzel a külföldre megyek dolgozni témával is. Én mindig azt mondtam, hogy az megy külföldre, aki nem akar dolgozni. Aki akar dolgozni, az itthon is nagyon kényelmes életet tud magának teremteni, persze ez igény függő is, és akkor itt vannak mellette a barátok, a család stb!

[ Szerkesztve ]

(#29042) Varoz válasza forras2 (#29041) üzenetére


Varoz
őstag

Meg a nagy büdös lóf.szt! De ugye aki nem megy ki az nem látja és azt kamuzik bele amit akar. Biztos azért mentem én is ki, mert otthon lusta voltam dolgozni, aha. :W
Annyira imádom, hogy olyan okoskodik róla aki a közelében se járt hasonlónak.

Persze igényfüggő, nyilván luxus igényeim vannak, hogy étel meg ilyenek, plusz mellé tudjak azért ruházkodni is és ne hónapról-hónapra éljek. :U

Ha meg tényleg tudni akarod és nem csak az orrodig látsz. 3 ember munkáját végeztem otthon 120 ezerért havonta, szerinted? És mind a 3 szakértelmet igénylő munka volt, nem csak szarlapátolás! Ebből lett elegem, meg az otthoni mentalitásból, mint amit te is prezentáltál most. Itt kint nem nézik le a másikat, nem baszogatják, hanem hagyják élni és boldogulni az embert a saját módján!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29043) cannibal


cannibal
senior tag

Eladó RX470 vagy RX480 vga van valakinek eladó? (Privátban.)

(#29044) Gaaabeeesz válasza cannibal (#29043) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Nemrég volt kettő is :D. :DD :R

Üdv, Gabesz

(#29045) forras2 válasza Varoz (#29042) üzenetére


forras2
őstag

Mint ahogy írtam, elég sajátok gondolkodásmódom van...
De tudod, akinek nem inge, az nem veszi magára. Vagy mégis? :))

(#29046) cannibal válasza Gaaabeeesz (#29044) üzenetére


cannibal
senior tag

Láttam, csak akkor még működött a régi :) Nem életbevágó most se, de az ideiglenes kártyám egyre jobban bosszant.

(#29047) juliabrilke válasza forras2 (#29041) üzenetére


juliabrilke
addikt

Rengetegen mennek ki, de főleg olyanok, akik itthon nem találtak munkát megfelelő képzettség hiányában vagy túl keveset kerestek. De az is meredek, hogy kimenni és várni, hogy majd lesz valami, főleg végzettség és/vagy nyelvismeret nélkül.

@Varoz: ilyenbe mindenki belefutott már, hülye főnök/vállalkozó. Akkor kell olyan munkát keresni ami a végzettségednek és képességeidnek megfelelő és persze több fizetést is adnak és nem egy kisebb város munkáját végzed.

[ Szerkesztve ]

(#29048) Varoz válasza juliabrilke (#29047) üzenetére


Varoz
őstag

Megtörtént, többedik munkahelyem volt már és jött egy lehetőség kint megpróbálni. Inkább ezzel éltem, hátha eredményesebb lesz, mint az otthoni mókuskerék. Eddig nem bántam meg, persze még az út eleje csak. :)

Amúgy mindenkinek szíve joga eldöntenti, hogy megpróbál mást, másképp vagy küzd otthon. De rendkívül gusztustalan dolog a másik választását elítélni, főleg úgy, hogy nem volt a másik cipőjében! :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29049) justflash válasza forras2 (#29045) üzenetére


justflash
tag

Azért ez kicsit erős volt. Kint sem arra adják a 10€-es órabért hogy a WC-ben matyizol 8 órát, sőt, mivel te vagy az auslander még figyelik is hogyan dolgozol.

Unokanővérem a párjával kint van 7 éve németben, mind a ketten szétdolgozták magukat, csak annyi a különbség hogy itthon kerestek volna ketten 1000€-t, kint meg 3-4x annyit. Tavaly jutottak el odáig hogy nem fizikai munkát végeznek, illetve tudtak lakást és egy 5 éves autót venni. Itthon mennyi idő kell hozzá?

Nem lehet mindenki diplomás/szakember, kell fizikai dolgozó is, de ha valakinek van kedve és lehetősége az menjen, mert itthon fizikaiból csak stagnálni lehet, fejlődni nem.

Próbáld meg több szemszögből nézni a dolgokat.

Varoz: Jogsid van, futár meló? Ismerősöm is kint van, ő sem beszél németül, mégsem 900€-t keres. ;)

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#29050) juliabrilke válasza Varoz (#29048) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én csak a nyugati színvonalra írtam, hogy ez nem az.
A döntésed majd kiderül x év múlva, hogy megérte-e vagy sem. :D

Oh de, mindenki volt ilyen cipőben kb. Mindenki dolgozott gombokért meg bagóért, mindig ezt hallgatom kifogásnak, hogy a másik sose volt ilyen helyzetbe, csak ő.
Az meg sehol sem írtam, hogy ez a választás hülyeség volt, csak a "nyugati színvonal" dolgot mondtam, hogy nem teljesen igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.