Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) echterion válasza Fred23 (#46000) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, írtam neki, meglátjuk. :R
Még nem értem el ez ügyben az eladót, az értékelései között láttam egy 1000-es szériás Ryzent eladva pár napja, ebből gondolom, hogy a legrégebbi bios van a lapon.

**********

(#46002) ptesza válasza echterion (#45999) üzenetére


ptesza
senior tag

Az X370 eléggé prémim chipset. Itt már szoktak olyan extrák lenni, hogy simán lehet Bios-t frissíteni cpu nélkül is. Nálam Crosshair VI Hero megcsinálja. Van neki egy külön USB port meg meg egy gomb ami elindítja a frissítést. [link]

Nem tudom milyen lapod van de ez kihúzhat a bajból.

(#46003) echterion válasza Fred23 (#46000) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a tippet, sikerült megbeszélnem vele mindent és a bios update segített, épp telepítem a gépet. :R

ptesza: utánanéztem, sajna ez a lap nem támogatja ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

**********

(#46004) Fred23 válasza echterion (#46003) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szuper, hogy sikerült, remélhetőleg mostantól nem lesz vele gond!

(#46005) ptesza válasza echterion (#46003) üzenetére


ptesza
senior tag

Végülis milyen CPU került bele? Akkor ezek szerint még nekem is lenne esélyem egy upgradere. Most egy Ryzen7-2700 van benne.

(#46006) echterion válasza ptesza (#46005) üzenetére


echterion
nagyúr

Egy Ryzen 5 4500. Ennél olcsóbb 6/12-es proci még a hasunáltpiacon sem volt.
Ugyanitt eladó egy Uncharted Legacy of Thieves Collection játék Steam-re, az aktiválásban tudok segíteni. :))

Fred23: köszi, legyen így.

[ Szerkesztve ]

**********

(#46007) forras2


forras2
őstag

Szevasztok.

Tudtok boltot fehérváron, ahol árulnak DRK cipőket?
Néztem ki 1 jó cipőt náluk, de nem merem netről berendelni...

(#46008) Slapy válasza forras2 (#46007) üzenetére


Slapy
aktív tag

Playersroom, sportfactory, hervis

(#46009) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Van valakinek egy darab üres fehérjésdoboza?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46010) hzsolee válasza Dare2Live (#46009) üzenetére


hzsolee
őstag

Ha anya úgy akarja, este lesz..... :D

Ja, az nem doboz. Akkor nincs :DDD :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46011) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Két radiátort kellene záros időn belűl kicserélni, erre tud valaki szakit?

Akit ajánlottak 35k bruttért vállalta amit pöppet soknak tartok. Vizet meg sose szereltem nagyon nem fülik hozzá a fogam...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46012) Napfénysüti válasza Dare2Live (#46011) üzenetére

Pedig az kb most reális ár, ez is drágult főleg ha sürgős. Iszonyat nehéz erre gyorsan szakit találni.

Més que un club!

(#46013) Dare2Live válasza Napfénysüti (#46012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Simán megcsinálnám ha enyém lenne a lakás úgy hogy először csinálnék ilyet! (uaz a tipus csak más méret)
Ahogy hallom a "szakma fele" "hobbiszerelő" volt és érthető ilyen árak mellett el kell dobni mindent aztán elmenni víz/villany... szerelőnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46014) LamerGyuri válasza Dare2Live (#46013) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor gondold át mégegyszer:
- van hozzá szerszámod? nincs
- csináltál már ilyet? nem
- most kellene? igen
35 ezer lesz.
Sok? Akkor vannak szerszámáruházak, youtube, hétvége, neki lehet állni :K :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#46015) hzsolee válasza LamerGyuri (#46014) üzenetére


hzsolee
őstag

Azt nem írta, hogy nincs szerszáma....csak, hogy nem fűlik hozzá a foga. Akkor ezt a 35-öt vegyük kényelmi díjnak :D
Amúgy igazán a radi nem vészes. Ha csapot kell cserélni az talán szarabb. Akkor jól jön a fagyasztó....na olyan nekem sincs

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46016) ptesza válasza hzsolee (#46015) üzenetére


ptesza
senior tag

Így ahogy mondod. Ez sem olyan egyszerű csak könnyű azt gondolni róla. Ha meg nem távfűtés akkor vissza kell tölteni és le is kell légteleníteni. Aztán ott a hirdaulikus kigyenlítő tartály amit ilyenkor azért szoktak ellenőrizni. Van aki összetakarít maga után de legalább a régi radiátort kivinném a lakásból vagy a házból. A furkálásról tiplizésről nem is beszéltünk, mert a régi tartó nem biztos, hogy jó lesz. Egyáltalán nem mindegy, hogy merre lejt vagy épp vízszintesre sikeredik, mert nem fog fűteni. 2-3 óra azért elmegy vele. Kiszállás meg miegyéb. Ilyen világot élünk... Minden drága. De ez reális ha azt nézzük, hogy vállalkozó és számláznia kell.

(#46017) hzsolee válasza ptesza (#46016) üzenetére


hzsolee
őstag

Bizony, minden drága... Tegnap is szinte nem vettem semmit a lidiben, husss egy tizes. Ennek fényében talán nem is sok, és amit soroltál az bizony áll. Hétvégén nem is szívesen állok neki ilyesminek, mert tuti beleszaladok olyanba, hogy basszus kell még hozzá egy kis bizbasz ami miatt nem lehet összerakni. Nem feltétlenül radiátor szerelésről van szó....Bót meg zárva :D
Ettől függetlenül nálunk nem nagyon járt még mestörembör :DDD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46018) hcl válasza LamerGyuri (#46014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ezzel én is így vagyok, hogy ha egy van a cuccból, és fontos, akkor ha nem tudom tutira, hogy mit kell vele csinálni, akkor szakember. Ha elkefélem, akkor nagyobb szívás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46019) ptesza válasza hzsolee (#46017) üzenetére


ptesza
senior tag

Nálunk se nagyon de van az amikor nem úszod meg. Klímaszerelés például a rablás kategória. Egy kapunyitó szett beépítése 100k és két óra alatt kész lett...

(#46020) hzsolee válasza ptesza (#46019) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát ja, a klímás papírozott dolog. Az úszókapum saját meló volt. Oda miért kell szaki? Mondjuk nekem villanyos a szakmám :) Ezek szerint nyertem százat... mindjárt jobban indul a hétvége :DD

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46021) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

En egy nagyon jó baratomnal alltam neki nyaron radiatort cserelni. Hozzateszem 0 szakmai tapsztalat, viszont nem vagyok segg hulye. Tavaly batyjamnal mikor felujitotta a lakasat, megcsinaltam neki minden vizvezeteket, szennyvizet; oda is ahol eredetileg nem is volt.

Na de ez az ontvenyradiatort ami havernal volt panelben.. ugy baszták oda a csövet anno, ahogy eppen tetszett. Nem talaláltam semmi alternativát, hogy hozzad ki a 600-as radiator csatlkozasat. Volt olyan szoba, ahol kb 8db idommal
lehetett osszehozni ezeket. Nyilvan ez is meg lett oldva, rengeteg k*va anyjat aki ezt iderakra stb. Idezetekkel. Szoval tenyleg nem leanyalom. Viszont ugyanolyan csatlakozasokkal rendelkezo radiatort, ahol van elotte szelep, amivel elzarod, “hótegyszeru”. Ott csak a konzolt kell felmérni, hov tegyed, osszehuzod a Hollandikat
es “kesz” is

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#46022) Dare2Live válasza Gaaabeeesz (#46021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bingó uaz a tipus és csatlakozás. Újépítés el lehet zárni.

Ahogy írtam is "Simán megcsinálnám ha enyém lenne a lakás" mert ami megy a vállalkozók részéről az rablás. Csakhát nem az enyém a lakás kifizetik.
kb a szitu uaz mint ~4éve egy 56nmes panel festése. 220+anyag. Akkor köszönöm nem. 2nap alatt lett kész. 110K/nap. Most 2022ben mennyiért dolgozik egy napot egy festő? 150k? 200k?

Tényleg ahogy írtam. Aki nem keres min 600k+ nettot az dobja el amit csinál és essen neki.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46023) ptesza válasza Gaaabeeesz (#46021) üzenetére


ptesza
senior tag

Azért az erős túlzás, hogy úgy b*szták oda. Az akkori rendszerekben amikor még öntöttvas radiátorok voltak, úgy kellett megoldani, hogy minden lejtsen vissza a kazán felé. Keringtető szivattyú nélkül kellett működnie gravitációs elven. Ez sok kompromisszummal járt, de nem tagadom voltak kóklerek is bőven.

(#46024) ptesza


ptesza
senior tag

Na annyit szereltünk vizet, hogy a 18 éves dömötör WC tartály egy belső műanyag pöcke letört. Nem áll meg és állandóan tölt. Most jöttem meg a WC tartály vásárlsából. A dömötör tartály ott maradt. Ez már a kínai kategóriás minőség 12 ezerért. Volt kiállítva pár darab a Praktikerben és benne voltak a kiegészítők is. Végül a Geberit jött velem haza 17 ezerért. Réz szelep, egy csomó kiegészítő és még gyorsbekötő cső is van a csomagban. Ha ezeket külön megveszem a dömötörhöz akkor kb drágábban jövök ki egy sokkal gyengébb konstrukcióval. Csak azért írtam le nehogy valaki beszívjon azzal kotuval. Műanyag szelep, még a menet is műanyag. Nem mernék nyugodt szívvel elmenni otthonról. Más a furatkiosztás, tehát nem tudod a régi helyére simán feltenni, valamint a gyorsbekötő is 3/8"-ról 1/2"-ra nővekedett. Tehát egy gyorsbekötő is kell majd hozzá. Az öblítő cső is más... Mostmár sutbateszem a pofám míg be szarik valami más is. :)

(#46025) Gaaabeeesz válasza ptesza (#46023) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Ja nyilván.

Üdv, Gabesz

(#46026) efemm


efemm
tag

Ha valakit érdekelne, van egy eladó Full HD Fedélzeti és tolatókamera féláron, 3000 Ft-ért. Két éve áll a szekrényben, beépítve nem volt. Leírása.
[kép] [kép] [kép]

(#46027) efemm válasza efemm (#46026) üzenetére


efemm
tag

jegelve

(#46028) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
Nincs valakinek eladó 500-600W körüli normálisab tápegysége?

(#46029) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Megyünk egyik hétvégén kolegákkal inni, meg 1 kicsit mulatni fehérvárra... Viszont nem tudom megoldani busszal/vonattal való közlekedést... Tudtok olyan szállásról, ami kúltúrált, 1 éjszakára is kivehető, 3-4-en elférünk, és nem kell 1 fél fizetést ott hagyni 1 éjszakára?

:R

(#46030) OPiiPO válasza forras2 (#46029) üzenetére


OPiiPO
addikt

Belváros közeli középáras izé, amikor pár éve haverok szálltak meg ott árban/színvonalban is korrekt volt, főleg némi mulatás után :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46031) Tizedes1 válasza bacsis (#46028) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Szia.

ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#46032) Baga19830701


Baga19830701
csendes újonc

Sziasztok. Tudom nem ez a fő profil, de hátha vkit érdekel. Kisfiú 56-62-es méretű ruhák eladóak egyben 10000ft-èrt(200ft/db!!!). Akit esetleg èrdekel, priviben tudok képet küldeni.

(#46033) hzsolee


hzsolee
őstag

Helyi bérletet hol lehet venni? A buszpályaudvaron, vagy emlékeim szerint volt valami lehetőség a megboldogult Maraton mellett.... Bocs a hülye kérdésért, de buszt vagy 15 éve nem láttam belülről :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46034) hcl válasza hzsolee (#46033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pl. a buszpályaudvar pénztárában.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46035) Baga19830701 válasza hzsolee (#46033) üzenetére


Baga19830701
csendes újonc

Postán is lehet(ami még nyitva van).

(#46036) hzsolee válasza Baga19830701 (#46035) üzenetére


hzsolee
őstag

+hcl
Köszönöm. Talán a posta közelebb van, megnézem előbb ott.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46037) f_sanyee válasza hzsolee (#46036) üzenetére


f_sanyee
senior tag

OTP Simple

(#46038) fant0mi válasza hzsolee (#46033) üzenetére


fant0mi
addikt

Én a BudapestGO applikációban vettem jegyet. De bérletet is lehet. Elvileg olcsóbb, mint a papír alapú. Felszálláskor az applikációval beolvasod az ajtó melletti qr kódot, erre azonnal felbukkan az appban egy kép azt felmutatod a sofőrnek.

(#46039) hzsolee válasza fant0mi (#46038) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen ezt láttam, de valami papír alapú kell. Nem szeretném még, hogy az elsős gyerekünk telefonon intézze a dolgait. :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46040) sandor906 válasza hzsolee (#46039) üzenetére


sandor906
tag

Itt le van írva egész érthetően [link] , ha jól értettem a tanuló 340Ft/ hó, elektronikusan 280Ft/ hó. A digitálisat a gyerek is használja nálunk, igaz Ő már végzős egyetemista....

GhostDragon#24437

(#46041) hzsolee válasza f_sanyee (#46037) üzenetére


hzsolee
őstag

Köcsög Erstés vagyok, nálam Pay-ben max parkolást/ csekket tudok fizetni... Asszonykám Otps, de Ő meg megragadt valahol '90-ben. De lehet félreértem amit ajánlottál.
Ez is érdekes, van egy kolléga 30+-os, Ő is ilyen paranormális. Mondom neki, hogy Nfc fizetés...meg hasonlók, erre, hogy csak nem gondolom, hogy megad mindenféle adatokat, meg hasonlók. Ha neten fizet, valami követhetetlen rituálé alapján teszi... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46042) hzsolee válasza sandor906 (#46040) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen, ezt olvastam a minap. Magamnak online/appos verzió lenne, de a kicsinek valami más kell ha az osztály megy egy kört a városban.
Délután benézek valahova, aztán veszek neki valamit.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46043) sandor906 válasza hzsolee (#46042) üzenetére


sandor906
tag

Azt írja, hogy a paríralapú 340 Ft és csak a diákigazolvány számát kell ráírni, igaz annak is ott kell lenni mellette.

[ Szerkesztve ]

GhostDragon#24437

(#46044) hzsolee válasza sandor906 (#46043) üzenetére


hzsolee
őstag

Csak remélni tudjuk, hogy nem fogja elhagyni. Bár inkább szerintem összeszedik majd tőlük.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46045) szebe válasza hzsolee (#46041) üzenetére


szebe
őstag

A Simple csak nevében OTP, megy az bármelyik másik bankkal is.
De Mobiljegy app is tudja, ősök azon nyomatják.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#46046) hzsolee válasza szebe (#46045) üzenetére


hzsolee
őstag

Na, ma is tanultam valamit... :B Erre iszunk :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#46047) hcl válasza szebe (#46045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, kártyát veszel fel bele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46048) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Ismét kell a segítségetek...
Hova érdemes beülni, 3-4-en mennénk, 1 nyugis kis beszélgetésre, nem a piálás a cél, de ha lehet inni 1 üdítőt, vagy 1 sört, az nem lenne rossz... Inkább a nyugison van a hangsúly, ahol lehet nyugodtan beszélgetni, nincs több100 ember, nem üvölt a zenegép stb...

(#46049) kraftxld válasza forras2 (#46048) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Beerálló :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46050) OPiiPO válasza forras2 (#46048) üzenetére


OPiiPO
addikt

Fekvő Katona

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.