Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) honda23 válasza Motion_Blur (#21946) üzenetére


honda23
aktív tag

Én 40ért bérlem 54 nm.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#21952) tzimash válasza justflash (#21949) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi. Nyilván körül tudok nézni a jófogáson, azért írtam ide is, hátha valaki ismerettségi körében van kiadó kecó.
Egyébként erre már tegnap rácsörögtem. Ma nézzük meg, ha addig ki nem veszi, aki megelőzött...

(#21953) A@ron válasza tzimash (#21948) üzenetére


A@ron
tag

Sajnos a kollégának részben igaza van, baromi nehéz Fehérváron normális kiadó lakást normális árban találni. Kínálat egyre inkább szűkül, kereslet viszont nem csökken. Részben nekem is ez volt az ok, amiért nem vállaltam az albérletet.

(#21954) kovsol válasza A@ron (#21953) üzenetére


kovsol
titán

Budapest is egy rémálom. Meghirdetnek egy lakást és másnap már 30-an nézik. Kb mintha pályáznod kellene a lakásra, és örülj ha téged választ a tulaj.

May the Force be with you!

(#21955) Viper26 válasza kovsol (#21954) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez így van, már versenyeztetve vannak az emberek, hogy 80-100K plusz rezsit lerakhassanak, két hónap kaucióval persze... :C

iPhone 14 | FR955

(#21956) A@ron válasza Viper26 (#21955) üzenetére


A@ron
tag

Pesten nagyon durva a szitu, én 3 évig laktam ott albérletben, 2014 nyarán jöttem el (1 éve), azóta alsó hangon 50%-kal mentek fel az albérleti díjak. Nem ritka, hogy felfele licitálnak a bérlők, hallottam bőven olyan sztorikat, hogy egyszobás garzonlakást 80e+rezsiért meghirdettek, mire az érdeklődő odaért (1 nap alatt), közölte a főbérlő, hogy jelenleg 95.000 a legmagasabb ajánlat per hó, úgyhogy minimum 100k+rezsibe fog neki kerülni, ha kivenné... perzse 2 hó kaució+1 havi díj egyből fizetendő, mindezt egy 30-35 nm-es, egyszobás garzonért...
összehasonlításként én legutóbb 2013-ban kerestem, akkor néztünk egy ugyanilyen kategóriás, belső kerületben levő tip-top lakást, 45.000 +rezsit mondtak rá, és mi azt mondtuk, hogy bocs, de túl sok...
Konkrétan az a helyzet mint ami külföldi nagyvárosokban, pl ismerősöm Berlinben közel 1 évig költözött lakásról-lakásra, mivel ott tényleg úgy működik, hogy páylaznod kell, kvázi mint egy bankhitel, beadni a papírokat hogy van rendes bejelentett jövedelmed, hogy korábban rendesen fizettél mindent, stb.stb. nahát Pesten is lassan itt tart a helyzet csak hát ugye a magyar mentalitás...itt ez a "piac" gyakorlatilag 0 százalékban van szabályozva, és ez nem is fog változni. Na arra persze volt energia, hogy a uber-sofőröket b@szogassák...

Fehérváron annyira még nem vészes de itt is azt vettem észre hogy az utóbbi 1 évben 20-30%-kal mentek fel az albik árai, amit én személy szerint lassan irreálisnak érzek. Így mi is úgy döntöttünk párommal, hogy inkább nyomorgunk még egyelőre ketten a jelenlegi, kisebb, többgenerációs saját tulajdonú családi ingatlanban egy pár évet, és amit addig albérletre költenénk, azt berakjuk lakáskasszába, hogy legyen egy saját lakás... :))

[ Szerkesztve ]

(#21957) Jarod1 válasza A@ron (#21956) üzenetére


Jarod1
addikt

No én április óta vagyok Fehérváron, és a tapasztalatom szerint durva az albi helyzet nagy a kereslet és kicsi a kínálat, 60 nál kezdődnek ...Tatabányán a 68 nm2 es 3 szobás 35 ezer volt plusz rezsi, igaz nem volt felújítva, de ahogy hallom ott is elszálltak már az árak.. :(

(#21958) szebe válasza A@ron (#21956) üzenetére


szebe
őstag

A pesti helyzetet tapasztalom/tapasztaltam én is. Amit 4 éve 80 (benne a közös ktg+víz) + rezsiért vettünk ki, azért most 100 + közös ktg + rezsit kérne a tulaj. (11.ker, Móricz 2 perc séta)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21959) justflash válasza tzimash (#21952) üzenetére


justflash
tag

Ismerős ismerőse... ;)

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#21960) tzimash válasza justflash (#21959) üzenetére


tzimash
őstag

akkor ajánlj be :P

(#21961) Dare2Live válasza A@ron (#21956) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ismerős most adta ki BPs belvárosi jó helyen 33nmes garzonját 120+rezsiért. 1 napon belűl 30 érdeklődő, fele ~képek alapján azonnal vinné.
Eközben nagyobbat bérelne de állát keresi az áraktól, végül a hírős józsefvárosban vett ki szebb 1.5es lakást 150+rezsiért. Hogymivan józsefvárosban 1.5es 150+rezsi, mondom wtf, ez közel Bécsi árszinvonal....

Vmi nagy átverés van itt... vagy titokban Bécsi fizetések lettek MOon?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21962) kovsol válasza Dare2Live (#21961) üzenetére


kovsol
titán

Én most egy 48nm-es lakást bérlek a 11. kerületben Móricz Zsigmond körtértől egy köpésre. Ez 70+rezsi, de ezzel én még jól jártam a többi árhoz képest.

May the Force be with you!

(#21963) D.Orion válasza Dare2Live (#21961) üzenetére


D.Orion
veterán

Maffia kiveszi az albérletet 70k-ért, majd továbbadja 100k-ért. Ezt megcsinálja egy kerületben 60-70albérlettel és máris nem találsz értelmes áron kiadó lakást. Szerintem. :)

(#21964) szebe válasza D.Orion (#21963) üzenetére


szebe
őstag

Maffia = ingatlanosok :))

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21965) sedo


sedo
tag

Cikk a BP-i albérletpiachoz kapcsolódóan.

(#21966) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nem lehet, hogy arról van csak szó, hogy aki teheti Pestre költözik, de kevés új lakás épült 2009 óta és ezért telített a piac? Nyugodtan lehet kérni többet, mert ezt is kifizetik a bérlők, mert lakást nem tudnak venni.

Kivéve a mamik, ők le vannak maradva az árakkal. ;]

(#21967) sedo válasza juliabrilke (#21966) üzenetére


sedo
tag

Ez a tendencia évek óta megfigyelhető volt, amit te is írsz, valamint ezzel együtt az egyetemi évkezdés miatti hullámvasút is az albérletárak tekintetében. Azonban az, ami az elmúlt pár hónapban történt az árakkal, az nagyon durva. Erre a magyarázat pedig a fentebb linkelt cikk, és az, hogy ez a három hatás remekül egybevágott most.

(#21968) Viper26


Viper26
nagyúr

A környéken (30-40km) van valami szép kirándulóhely / látniváló?

iPhone 14 | FR955

(#21969) Dare2Live válasza kovsol (#21962) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

utobbi pár 3-4 hónapban szabadultak el árak BPn... gondolom még nyár elött vetted ki... (vagy nagy szerencséd volt.)

Nekem ami a sokkoló, hogy a jelenlegi árak lassan ott vannak mint amennyiért Bécsben béreltünk, csak ott a MCDonaldsban több volt a nettom mint amit itt a bruttom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21970) kovsol válasza Dare2Live (#21969) üzenetére


kovsol
titán

3 hónapja lakom itt.

May the Force be with you!

(#21971) Rambovits válasza D.Orion (#21963) üzenetére


Rambovits
senior tag

A pákozdi alvilág ;]

Amúgy az van, hogy rengetegen adják ki a lakásukat arbnb, trivago meg hasonló szálláskereső oldalakon. Rengetegen jönnek BP-re akár csak egy hétvégére, és nekik nem sok a 40k arra a 2-3 napra. Sokan úgy gondolkodnak, hogy inkább kiadják 4*3 napra, és keresnek vele 160k-t mint kiadják valami ágrólszakadt magyarnak, aki talán ki tudja fizetni a havi 60-at rá.
Ezen felül ugye ott van még az is, hogy sokan vannak kevés lakásra, valamint mindenki a belvárosba akar költözni, Csepel és a külsőbb kerületek már nem bulisok. Pedig arrafelé fele áron találni családi házat is.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#21972) szebe válasza Viper26 (#21968) üzenetére


szebe
őstag

Pákozd-Sukorói arborétum, Alcsúti arborétum, Csókakői vár (bár nem tudom a felújítással végeztek-e már), Károlyi-kastély Fehérvárcsurgón, Tés, Zirc, Balatonakarattya, Balatonaliga, Festetics-kastély Dégen, Tác-Gorsium.

Hirtelen ennyi :))

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21973) Fecogame válasza Viper26 (#21968) üzenetére


Fecogame
veterán

Galya-völgy balinka mellett, szép hely :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21974) juliabrilke válasza sedo (#21967) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyik indok ami miatt le lettem hülyézve a hitel miatt, hogy az albérlet árak állítólag nem nagyon nőnek soha és ezért jobb megoldás. :U

(#21975) D.Orion válasza juliabrilke (#21974) üzenetére


D.Orion
veterán

Wahahaha. :D

[ Szerkesztve ]

(#21976) Blaise válasza kovsol (#21962) üzenetére


Blaise
veterán

Tedd össze a két kezed, hogy ennyiért találtál.

(#21977) $mith


$mith
tag

Sziasztok!

Eladó egy HP deskjet F2480 multifunkciós nyomtató (nyomtató/másoló/szkenner), patronokkal.
Nyomtató+táp+telepítő CD+usb nyomtatókábel.
Nem volt sokat használva, ezért a patronokban a maradék festék nagy valószínűséggel be van száradva.

Spec

Ár: 6000 HUF

[ Szerkesztve ]

(#21978) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok!
Eladó lenne egy darab bontatlan SanDisk Ultra 128GB pendrive USB 3.0-ás. ilyen (katt)
Ár : 14500ft

(#21979) Jarod1


Jarod1
addikt

(#21980) JanR válasza Jarod1 (#21979) üzenetére


JanR
addikt

Te vetted fel? Brutálisan remeg a kezed :U

(#21981) Jarod1 válasza JanR (#21980) üzenetére


Jarod1
addikt

persze, mert meló után bicóval jöttem..

(#21982) ferensz


ferensz
senior tag

Ha esetleg valaki Xbox One-hoz keresne belépőszintű kormányt :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21983) justflash válasza Jarod1 (#21981) üzenetére


justflash
tag

Kifogások...meg kell mondani őszintén hogy ittál. :P ;]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#21984) bim válasza justflash (#21983) üzenetére


bim
veterán

Pont hogy nem ivott eleget... ;]

(#21985) Viper26


Viper26
nagyúr

Pákozdi kilátóhoz megpróbáltunk felmenni be volt zárva, pedig este hatig vannak elvileg, és öt előtt voltunk ott...szép. :U

iPhone 14 | FR955

(#21986) szebe


szebe
őstag

Költöztetős/kisteherautós (C kat) ismerőse nincs valakinek, aki a héten tudna vállalni fuvart pestről? (pár bútort haza kéne cuccolni) Ha van, priviben bombázzatok telószámokkal. Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21987) Rellind válasza Jarod1 (#21979) üzenetére


Rellind
senior tag

Láttam egy drónt is, gondolom azon is volt kamera....arra kiváncsi lennék... :U

(#21988) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

A Váci suliban itt nincs valakinek ismerőse?
Ha igen, megkerdezne, hogy az ott dolgozoknak van-e "kafeteria" juttatas?

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#21989) Zin


Zin
senior tag

aki tud Thai nyelven irjon mar vagy ismerose tud 1-2 szot kene forditani youtube videobol...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#21990) gyenge47 válasza Zin (#21989) üzenetére


gyenge47
tag

Ezen most felröhögtem.

(#21991) D.Orion válasza gyenge47 (#21990) üzenetére


D.Orion
veterán

+18? :D

De csak, hogy segítsünk is. Minimális esély sincs rá, hogy erre tolmácsot találj. Alapvetõen vietnámi tolmácsot kell keresni. De nem árt ha beszéli mind a 10 járást, akkor már valamit érteni fog belőle.

(#21992) bim válasza Viper26 (#21985) üzenetére


bim
veterán

Menj inkább Vértestolnára, azt mi építettük. :DD
kép

(#21993) Andris837


Andris837
senior tag

Tudnátok ajánlani nekem a városban szerelvényboltot, ahol csapbetétet és "tekerő gombot" tudnék vásárolni?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#21994) madarasz92 válasza Andris837 (#21993) üzenetére


madarasz92
őstag

(#21995) sandor906 válasza Andris837 (#21993) üzenetére


sandor906
tag

De ha a Palotaváros közelebb van, akkor a Szatmárinál is megnézheted.

GhostDragon#24437

(#21996) justflash


justflash
tag

Eladó lett 2db "munkás" teló:

1x Xperia Sola, fekete, független, bootloader nyitva, jelenleg 4.4-el, zsebkopott, GPS nem mindig szeret működni (meg kell várni amíg felmelegszik, akkor jó, típushiba), akksi 1 napos, dobozában töltővel -10K

1x Xperia Mini, fekete, Telekom-függő, zárt bootloader, ICS-el, szintén zsebkopott pár kisebb sérüléssel, hátlap vedlik, akksi 1 napos, doboza nemtudom megvan-e, töltővel 2db akksival -5K

Képek kérésre mennek, csere nem érdekel, van már itthon kecske meg terménydaráló is. ;]

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#21997) cannibal


cannibal
senior tag

Fenyő ajtótokból szeretnék kimaratni egy 2x2,5cm-es falcot. Hol lenne érdemes próbálkoznom? Van itthon felsőmaró, de jobb szeretném egy normális gépen megcsináltatni.

(#21998) pető bá' válasza justflash (#21996) üzenetére


pető bá'
őstag

tehát -15 ezerért vihető a kettő? :)

;]

"... and I hope you have a great day!"

(#21999) justflash válasza pető bá' (#21998) üzenetére


justflash
tag

Pontosan, -15 ezer a te számládról ami az enyémen realizálódik. :P

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#22000) pető bá' válasza justflash (#21999) üzenetére


pető bá'
őstag

:( :O

"... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.