Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) hcl válasza forras2 (#38997) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vannak standard méretek, de nézd meg, hogy az okmányra (ha van már olyanod, és mondjuk cserélni kell) mekkora kell.
Vagy helyből többfélét, ezért mondtam, hogy ha már nyomtatsz, akkor több méretben.
Nekem kb. sosem akkora kellett, mint amekkorát gondoltam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39002) Polimezipoli


Polimezipoli
újonc

Sziasztok.
Valaki esetleg nem foglalkozik split klima szereléssel?
Egy alberletbe szeretnék feltetetni egy olcsó megoldaskent bontott/használt klimat.
Tanusitvany nem szukseges, csak hozzaértés.
köszi :R

(#39003) 1stVikman válasza bacsis (#38978) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Sikerült találni hangszórót?
Anyum talált egy békebeli német import darabot.
Sosem használt, media markt - os, 19 márka volt. :D


Hi-fi mini speaker for stereo receiver and casette
Model: HT-12
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#39004) eszlenyek


eszlenyek
tag

Sziasztok!
A billentyűzetem space gombjához keresnék ilyen [Plate-mounted Costar Stabilizers] szettből csak a beleakasztós műanyagból egy darabot, ami belemegy magába a gombba.
Előre is köszi, ha valami meg tudna szánni vele, pár sörért/csokiért (mert kínából rendelni most, nem hiszem hogy valaha ideérne) :R

(#39005) freemanone válasza eszlenyek (#39004) üzenetére


freemanone
őstag

Pedig jönnek a csomagok, heti rendszerességgel kapjuk őket folyamatosan, bár 1-2héttel átlagosan tovább tart az útjuk.

(#39006) Poiro7 válasza freemanone (#39005) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Igen, nekem például tegnap érkezett meg egy 2020.02.02-i rendelésem :DDD

(#39007) freemanone válasza Poiro7 (#39006) üzenetére


freemanone
őstag

Azokban volt egy erős csúszás, amiket január vége, február utolsó hete között rendeltünk, azon mind késtek, de amiket márciusban, ott alig volt némi késés.
Sokmindentől függ, normál időben is volt több hónapos késés, karácsonyi időszakban szintén...
Azt mondom csupán, hogy nem rosszabb a helyzet, mint egy "karácsonyi roham".
Hat hete itthon dekkolunk, érkeznek a csomagok, de koronát még nem hozott.

(#39008) eszlenyek válasza freemanone (#39007) üzenetére


eszlenyek
tag

Igen, pont erre akartam célozni, hogy nem szeretnék 6-8 hetet várni rá, de valószínűleg ez lesz a vége :(((

(#39009) #49155328


#49155328
törölt tag

Ma kaptam ajánlatot nyílászárókra, nem is tudom elfogadjam e ? ;]

(#39010) LamerGyuri válasza #49155328 (#39009) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ha garancia is van rá, 1-2 év, szerintem ez teljesen korrekt.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#39011) szijartg


szijartg
senior tag

Olcsó Android telefonja van valakinek elfekvőben?
Csak egy app futtatására kell használnom, sajnos nincs iOS-en :W

(#39012) hcl válasza Poiro7 (#39006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a feb. 22-i :D
Van amire megírták, hogy bocs nem, mert nem jön a szállítmány. Mindezt akkor, amikor ide kellett volna érnie.

@eszlenyek : Mit tudsz csinálni, ha itthon akkor sincs, ha kifizeted az 5x-ét? Én a legtöbb cuccommal így vagyok.
Esetleg itthon találsz komplett bontott billentyűzet...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39013) rita7107


rita7107
aktív tag

Hirdet "tbence" Fehérváron egy vga kártyát.
A hirdetőt ismeri valaki?

(#39014) eami válasza #49155328 (#39009) üzenetére


eami
addikt

3% munkadíj? wow :D

(#39015) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Egy elkerekített részt szeretnék csinálni a kutyámnak. Elég termetes jószágról van szó.
Kérdésem a következő. Ilyen kerítésnek elég lehet-e 9*9 cm-es fenyő oszlop? Hegyezett, 240-es méretben, amit kb 60 centire leütve a földbe gondoltam.
Ha igen, hány méterenként kell 1 oszlop?
Kell-e hozzá támasztó oszlop? Ha elég a méret, kell-e valamivel kezelni a fa alját, hogy minél tartósabb legyen a földben lévő része?

Vagy inkább beton oszlopok lennének a megfelelőek?
Ha igen, azokat milyen sűrűségben kell letenni? Kell-e hozzájuk támasztóoszlop?
Ha igen, akkor mennyi oszloponként kell megtámasztani?

Mivel érdemes a kerítés alját megerősíteni, hogy ne tudja az aljét megkezdeni?
Először beton vashálóra gondoltam, azt elvágni, és az aljához erősíteni, de nem tudom mennyire lenne az stabil megoldás...

(#39016) hzsolee válasza forras2 (#39015) üzenetére


hzsolee
őstag

Szerintem:
-Fenyő oszlop nem lesz jó, hamar kinyiffan. Ha fát akarsz, akác
-Kerítésdrót nem lesz jó, kikezdi. Táblás kerítés inkább, horgany vagy van még zöldben. Ennek megfelelően az oszlop is vas.
Ja, ha ásós a lelkem akkor szopacs, mert akár a kerités alá is tud ásni. Ismerek olyant aki a kerítés mellé le kellett hogy rakjon beton lapokat mert kiásta az alját. Anyámék kutyája sz@rrá szedte a kerítést, pedig szögesdrót is volt kihúzva. Ők aztán váltottak táblásra. A miénk soha nem volt se ásós, se Hudini, szóval kihúztam egy sima kerítést beton oszlopokra, azt' csókolom. Tudom még ajánlani a kutyapásztort esetleg. Nekünk is van, de a behatolók ellen :D Ismerősnek is bevált, ott is szabadulóművész volt az eb...
Szóval te ismered, ez dönt el mindent, ennek megfelelően kell méretezni.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#39017) forras2 válasza hzsolee (#39016) üzenetére


forras2
őstag

Az a baj, hogy inkább hasonlít 1 borjúra mint 1 kutyára :D
Középázsiai juhász és rotweiler keverék.
Jelenleg a táblás megoldás nem fér bele a költségvetésbe. 1 sima kis 10*10-es területet akarok neki lekeríteni, ahol el van napközben, amíg dolgozok, azt délután meg jöhet a séta...
Próbáltam megkötéssel, egy 15 méteres futtatóval 6 méteres lánccal, de a futtatónak szánt hajó drótkötél nem bírja, 2 havonta elszakítja.
Első körben valami olyasmira gondoltam, hogy beton oszlop, sima kerítésdrót, vagy vadháló, azt 20-25 centinként húzom ki körbe a vezérdrótot, az talán ellenállóbbá tenné a kerítést.

Táblás megoldásból 10k-ért találtam 2,5 méter hosszút... Itt csak a 12 tábla lenne 120k + oszlop + beton stbstb, az most nem fér bele. Valahogy max 100k-ból kell megoldanom ezt most...

(#39018) hzsolee válasza forras2 (#39017) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát igen, a táblás nem olcsó, de legalább drága :D Szerintem betonoszlop vagy horganyzott cső és rá háló. Megfontolandó a kutyapásztor is. Elsőre nem túl humánus - ha lehet ezt mondani - de megtanulja és nem fog utána hozzányúlni. Kibírható, próbáltam :DD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#39019) Poiro7 válasza forras2 (#39015) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Van kimondottan kennelnek való erősebb drótháló. Nálunk is ahol a hagyományos van szanaszét feszegetik, ez utóbbival nem tudnak mit kezdeni. Beton a jó megoldás, mert a kutyapisi a fenyőt még jobban kikezdi ;)

(#39020) Poiro7 válasza #49155328 (#39009) üzenetére


Poiro7
aktív tag

És a redőny? :DDD

(#39021) juliabrilke válasza rita7107 (#39013) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen kártya kellene és melyik árkategóriában?
Most fogok majd felrakni néhányat készletből.

(#39022) Poiro7 válasza forras2 (#39017) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ha olcsón akarsz kijönni, akkor betonháló, csak a festése macerás :D

(#39023) chatran válasza juliabrilke (#39021) üzenetére


chatran
őstag

Szeretném cserélni a 1060 6GB kártyámat, amit 2017 elején 80-ért vettem. A 2060 Super-t néztem ki, de valami bődületes ára van. :(
Fog ez valamikor lejjebb menni? Talán ha egy százasér lenne elgondolkodnék egy ilyenen.

(#39024) #49155328 válasza Poiro7 (#39020) üzenetére


#49155328
törölt tag

Azt már nem kérdeztem meg.
Ez is elég volt.
Láttam már sok fajta árajánlatot de ilyen kézzel írtat még soha. :N

(#39025) hzsolee válasza Poiro7 (#39022) üzenetére


hzsolee
őstag

Olcsón? :D vettél te mostanában vashálót? Amúgy abból is van horganyzott. ;]

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#39026) #49155328 válasza hzsolee (#39025) üzenetére


#49155328
törölt tag

Áfa nélkül kell venni. ;)

(#39027) hzsolee válasza #49155328 (#39026) üzenetére


hzsolee
őstag

Aki megteheti...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#39028) #49155328 válasza hzsolee (#39027) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vasanyagon fordított áfa van, ha van ismerős akkor meg tudod venni a nevére.
Persze ez sem opció mindenkinél.

Meg ne a Vasfémkernél, mert ők a legdrágábbak Fehérváron!

[ Szerkesztve ]

(#39029) juliabrilke válasza chatran (#39023) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem vagyok jövőbe látó és pénzügyi szakember se. :D
De szerintem ameddig tart ez a marhaság, addig a forint is szép gyenge lesz és az áraknak se fog jót tenni.
Új kártyát nem most kell venni, bár a használtakat is olyan áron adják most, hogy a fejemet fogom néha.

(#39030) gabyka válasza chatran (#39023) üzenetére


gabyka
aktív tag

Szvsz...ha csak teljesítmény kell, 100 körül inkább egy 1080 (ti) a nyerő. Az rtx-támogatott játékok listája igen nyúlfarknyi még, egyelőre nem éri meg a felárat...

(#39031) elder troll válasza gabyka (#39030) üzenetére


elder troll
senior tag

Azokat már lassan nehéz kifogni garanciális verzióban, és 100e körül/fölött az nem egy elhanyagolható dolog. Ugye ezek jó eséllyel mekkszeretett, mekkímélt, mekkbányászott™, garázsban tartott nemdohányző női eladótól vannak, vagyis sz@rrá hajtották. Láttam 1080ti hűtéseket és ventiket külön hirdető eladó hirdetéseit, egy pár 10 darab meghalhatott a "keze között".
Szóval ha ilyen sok ablakon kidobálni való pénzed van, akkor szórjad nyugodtan, de adj egy címet előbb, és megyek az ablak alá, de másoknak javasolni vga-s oroszrulettet nem feltételnül tudom szó nélkül megállni.

Elfogultan RX5700 szériát javasolnám (ref tulajként), ezeket nem használhatták a korukból és a bányászat leáldozásából adódóan olyat sokat, 2-3 év garancia még biztosan van rájuk (használt esetén).

Aprón az alábbiakat kell elfelejteni:
-hozzám szól a garancia,
-Józsihoz szól a garancia,
-szerkeszthető word doski piroskecske aláírásának a helyével szimbolizálja a "garanciát",
-Bélán keresztül lehet a garanciát intézni.
Sőt még a nem magánszemély nevére szóló (áfacsalt) számlákba is beleköthetnek a kiskerek, mert sok esetben cégeknek sokkal kevesebb "joguk" van (pl.: 14 napos elállás cégeknek nincs, talán csak alzánál létezik), cégként sok esetben a 3 év helyett 1 év garancia jár, stb. Meg úgy általában is rakják pont oda az áfacsalt portékájukat, próbálok nagyon figyelni vásárláskor arra, hogy magánszemély nevére szóljon a számla/garjegy, nem áll szándékomban adócsalókat támogatni.

Szóval ha valaki sokallja a 2xxx nv kártyák árát, akkor vegyen amd-t, vagy gyűjtögessen még az áhított rtx-re. 100e fölött csak és kizárólag garanciális termékben szabad gondolkodni (nálam kb 30e a lélektani határ ilyen téren).

[ Szerkesztve ]

(#39032) gabyka válasza elder troll (#39031) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ha nem tetszik Neki, továbbgörget...és ennyi.

Esetleg elküldhetnénk a megfelelő 'milyenkártyátvegyektopikba'...

[ Szerkesztve ]

(#39033) elder troll válasza gabyka (#39032) üzenetére


elder troll
senior tag

Próbáltam az árnyoldalát is bemutatni a dolgoknak (aprós vásárlás, garancia).
Most mennek fel az árak több okból is, és ahogy írták előttem, jóslásokba nem szívesen megy bele az ember az új árak tekintetében.
Apró keresőjét használva 1080-as kifejezésre az első 10 találatnál (vegyesen 1080 és 1080ti) nincs papíros és érvényes garancia, a legjobb esetben 1-3 hónap garanciát vállal az eladó. Kivétel nélkül 100e fölötti portékákról van szó, és tartanám magam az előző hsz-ben írt eszmefuttatásomhoz, hogy 100e fölött csak és kizárólag papíros garanciával rendelkező portékát szabad venni.
Szóval ne vedd magadra, alapvetően segítő szándékkal írtam. Nem vagyok 100-as, gyakorlatilag csak logikám van, de reményeim szerint érthetően sikerült kifejezni az okát a gar nélküli vásárlással kapcsolatos aggályaimnak (pl.: mekkbányászott™).

[ Szerkesztve ]

(#39034) elder troll válasza chatran (#39023) üzenetére


elder troll
senior tag

Most találtam ezt a linket az RX5xxx témában, vagyis 136000 forintért van RX5700xt custom hűtéssel, és ajándék játékokat is adnak mellé (Monster H.W. iceborne, Resident Evil 3, game pass pc 3 hó), aprón a játékokat 15-20e között árulják. Ezen teszt alapján jobb a 2060 super kártyánál, és tippre az nv kártyája nem hozható ki 120e körül.
Elfogult amd-s vagyok, ezt vedd figyelembe :D

(#39035) Dare2Live válasza chatran (#39023) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fő kérdés mért akarod lecserélni az 1060at?

Kell a fix 144FPS FHDban vagy 4Kban játszol akármivel?

@elder troll: Evvel mi a baj? Stock hűtés de az elvakult gamernek nem baj. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39036) chatran válasza elder troll (#39034) üzenetére


chatran
őstag

Köszi! Én meg elfogult nvidia-s. :D Sosem volt Radeon-om. Ryzen-t már vettem, de Radeont azért még nem vennék, kell még pár év, hogy meggyőzzem magam. :)
Ilyen árak mellett inkább kivárok, bár már néha kezd kevés lenni a 1060 6GB, FHD-ban.

(#39037) elder troll válasza Dare2Live (#39035) üzenetére


elder troll
senior tag

A "sima" RX5700-ra szerintem tökéletesen megfelel a stock hűtés, az egyik legigényesebb ref hűtés amd fronton. Division 2-nél hallottam először a hangját érdemben, és a "hangszigetelt" házam szellőzése kritikán alulinak számít az 5-10 ventis házakhoz képest. De pont ezért is részesítem előnyben a blower hűtéseket, amik kitermelik a meleg levegőt, és nem fűtik a többi komponenst.
Viszont az XT variánsra is ezt a ref hűtést rakták, ami sokkal többet fogyaszt, így értelemszerűen melegebb és hangosabb is. Szóval XT-ből nem szabad ref kártyát venni, ezért is linkeltem egy custom hűtős XT-t, a játékok eladása után kb az is 120e forintba fáj.
Arra érdemes figyelni, hogy 3 év garanciát adó kiskernél vásároljon a vevő, ezért vettem a ref rx5700-at az oázisnál, mert akkoriban szinte csak ők adtak 3 év garanciát a sapphire kártyákra.

(#39037) elder troll
Nincs mit.
A rollert visszaküldted végül?
Nálunk tesztelted új korában, vagyis hasonlítottad össze az általam használt verziójával.

[ Szerkesztve ]

(#39038) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok.

Velencei bringakört mennyire lehet menni? nem csoport csak 2 en.
volt valaki mostanság?

(#39039) gravi_t


gravi_t
újonc

Ha még érdekel valakit a molos fertőtlenítő, a Teszkónál a mol-kúton van. 2 decis biztosan, a nagyot nem kérdeztem.

(#39040) eami válasza gravi_t (#39039) üzenetére


eami
addikt

teszkónál nem shell kút van?

(#39041) fant0mi válasza gravi_t (#39039) üzenetére


fant0mi
addikt

2 deci 2000 ft?

(#39042) fant0mi válasza eami (#39040) üzenetére


fant0mi
addikt

Vele szemben van a mol, a meki mogott. Regen agip volt.

[ Szerkesztve ]

(#39043) eami válasza fant0mi (#39042) üzenetére


eami
addikt

ah, és tényleg :B

(#39044) sheep válasza Jarod1 (#39038) üzenetére


sheep
addikt

Voltam már többször, a héten is. Sokan bringáznak, futnak, sétálnak. Nyugodtan menj de maszk legyen nálad (nem a tókörön kell, hanem mert itt Fehérváron közterületen kötelező és én is úgy láttam hogy majd mindenki viselte).

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#39045) 1stVikman válasza gravi_t (#39039) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ja, mától kapható "szuper" áron. :)
Szerintem azért tartják vissza a 2 litereset, hogy kicsit keressenek a kisebbik kiszerelésen.
Abszolút nem éri meg szerintem, még az OMV-s fél literes is "csak" 1800.

(#39046) Dare2Live válasza chatran (#39036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1070 TI az már komoly előrelépés és 90Kért van garis. FHDra mondjuk sztem overkill hacsak nem kell a fix 144fps. Lehet megéri a váltás ha 1060 már kevés.
1080 100Któl. 5700 ár/értékben pedig most top.

Nekem egy 1070 TIm van, volt monitor csere gondoltam 4Kn elhasal. Erre Doom Eternalt fix 75FPSel vitte High Ultran. Még a Bioshock Infinitet toltam végig hogy történet meglegyen. 4Kn ott is simán fix 75FPS Maxon.
WOT 4Kn high detail graphics pack letöltve, minden maxon fix 75FPS.

Persze biztos van rakat dolog ahol a fix 75höz vissza kéne venni ezt azt de azokkal nem játszom. :) Meg én 4Kn nem veszem észre hogy AA maxon van e vagy csak 2xen.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39047) Dare2Live válasza 1stVikman (#39045) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

3hete számolgattam, hogy olcsobb ha Tescoba megveszem a whiskeyt és azt használom kézfertőtlenítésre...

Pedig azon elképesztő a jövedéki adó, meg üvegben van nem egy fröccsentett akármiben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39048) gravi_t válasza fant0mi (#39041) üzenetére


gravi_t
újonc

1990,- és kettőt vagy hármat lehet venni per fő.

(#39049) Napfénysüti válasza Jarod1 (#39038) üzenetére

Tegnap voltam, körbe lehet tekerni. :K

Més que un club!

(#39050) Poiro7 válasza chatran (#39023) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Augusztus, szeptemberre ígérik az új generációs kártyákat, mint AMD, mint Nvidia fronton. Akkor biztosan esni fog ;) Bár a koronavírus miatt lehet, hogy ez is későbbre teszik, mert előtte nem ártana kiüríteni a raktárakat a régiekből :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.