Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9190) liver válasza Zofren (#9189) üzenetére


liver
tag

Szerintem ez tipikusan az az eset amikor a user rossz eszközt választ,mert nem mondja el pontosan az eladónak,hogy mire is akarja használni(legalábbis egy két fontos informácitót nem közöl).Ha jól tudom ez nem egy kétfilléres fénymásoló és nem hiszem,hogy az eladó eltudta volna adni használtan ezt a típust.

Nem olyan rég esett meg velem is,hogy a vevő egy konkrét típusú színes lézernyomtatót keresett.Megrendeltem,megérkezett,elvitte.Másnap jött vissza habzó szájjal,hogy nem tudja feltelepíteni "ezt a szar nyomtatót".Mivel jó gyerek vagyok elmentem hozzá,hogy megnézzem mi lehet a baj.A baj az volt,hogy Windows Milleniumot használt és ezt bizony nem támogatta a nyomtató.A vége az lett,hogy lebaszott,hogy miért nem mondtam,hogy millenium alatt nem működik.
A vicc persze az,hogy már szinte egyik új nyomtató se támogatja a milleniumot.
A lényeg:a boltos nem gondolatolvasó!Ha minden apró részletre rákérdeznénk akkor egy vásárlás több órán át keresztül is tarthatna.Ha a vevő valami speciális eszközt keres akkor szerintem elvárható,hogy valamilyen szinten tájékozódjon ő is.Legalább az eszköz specifikációját fussa át,hogy az ő rendszere támogatja e az adott eszközt.

(Van egy olyan érzésem,hogy ezzel sokan nem fognak egyet érteni,főleg azok akik olvassák ezt a fórumot,de nem boltosok.Nekik csak annyit mondok,hogy nagyon nehéz kitalálni néha,hogy a vevő pontosan mit is akar,mit is keres,de többnyire rájövünk.Viszont ha konkrét típust,eszközt keres valaki,akkor számítson arra,hogy az eladó nem fog kiselőadást tartani,mert feltételezi,hogy a vevő nem véletlenül keresi az adott eszközt.)

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.