Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41651) Sethdobaloah válasza ViZion (#41645) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Teszel ra openwrt-t atteszed a wan-t az egyik lan portra, aztan begyujtod a mosolyt a megrendelotol :)

...csak én vagyok helikopter?

(#41652) ViZion válasza Sethdobaloah (#41651) üzenetére


ViZion
félisten

Vagy vetetek újat, ez még extender lesz nekem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41653) Gyuri27 válasza ViZion (#41652) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ne lopjál!
Csak úgy ha nekem is jut belőle. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#41654) vacs válasza ViZion (#41650) üzenetére


vacs
veterán

Ott nem a Tarr a hibás, ők semmit nem korlátoznak, ezt saját tapasztalatból mondom!
Viszont van nekik korrekt wifis modemük, érdemes lehet akár azt kérni, mert itt valószínűleg a router döglött! :K

(^)(>.<)(^)

(#41655) Samus válasza ViZion (#41650) üzenetére


Samus
addikt

Még nagyon régen (kb. 9 éve) volt szerencsém a Tarr-hoz. Egy Mohács melletti kis faluban. Az akkori barátnőm apjának valami rokona akart wifit a laptop miatt, a fenti szolgáltató általi kábelnet volt. Csak és kizárólag az egyetlen asztali PC MAC címével volt hajlandó csatlakozni a kábelmodem, így egy klónozás után volt Wifi a házban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#41656) ViZion válasza vacs (#41654) üzenetére


ViZion
félisten

Ok, de nem ez volt a feladatom... Mondom neki majd

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41657) Gyuri27 válasza ViZion (#41656) üzenetére


Gyuri27
félisten

Otthon tudod tesztelni (akár a szomszéd ban is) az asust.
Akkor kiderül, hogy biztosan rossz-e a wan.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41658) ViZion válasza Gyuri27 (#41657) üzenetére


ViZion
félisten

Otthon... Mobilnettel?
Havernál van, Tarros.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41659) Gyuri27 válasza ViZion (#41658) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát a bánat essen a talpadba. Honnan tudom én, hogy otthon csak mobil net van?
Arról nem is beszélve, hogy akkor minek lopol? Minek az asus ha csak nem nekem lopod hmm? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#41660) MBazsee válasza Samus (#41655) üzenetére


MBazsee
tag

Jelenleg úgy működik a Tarr rendszere, hogy kell neki néhány perc amíg megújítja az IP címet és egyáltalán észreveszi a változást. Az ügyfeleknek emiatt szoktuk javasolni, hogy áramtalanítsák a modemet mielőtt rádugják a routert, de ennek ellenére nekem is volt MAC klónozós megoldásom.

(#41661) ViZion válasza MBazsee (#41660) üzenetére


ViZion
félisten

Volt modem restart.
Pcre dugva kvázi instant volt net.

Troll: osztom otthoni mobilnetet wifin, de a tyúkoknál meg aa fürjeknèl is kell a deezer... :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41662) Gyuri27 válasza ViZion (#41661) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem elég, hogy nem csináltad meg a netet rendesen. Nem elég, hogy szemtelen vagy. Nem elég, hogy lopod az asust. Ráadásul nem nekem.
Ejj koma. Nőnap alkalmából bele bacclak a vénuszba. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#41663) -=RelakS=- válasza Gyuri27 (#41662) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vénusz dombba? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41664) shteer válasza -=RelakS=- (#41663) üzenetére


shteer
titán

Ne mondj neki ilyet, nem tudja miaz :)

..szerintem jónak tűnik

(#41665) -=RelakS=- válasza shteer (#41664) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezdegonosz ;] :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41666) Gyuri27 válasza shteer (#41664) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem hát. Ilyen homobádogusz, homoplebus, meg homoproletárusok vesznek körbe. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#41667) ViZion válasza shteer (#41664) üzenetére


ViZion
félisten

Kemény szavak ezek, egy kékosztriga törzsgárdatagtól ;]

Trollgyuri: Téged is azért vesznek ilyenek körül, mert Te vagy ott a rúdtáncos... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41668) Top cat válasza -=RelakS=- (#41663) üzenetére


Top cat
őstag

Linkelhettél volna neki térképet is, hogy tudja az irányt. ;]

[link]

(#41669) Gyuri27 válasza ViZion (#41667) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor tele lennék pénzel. De csak ingyen szórakoztatlak itt benneteket. :P
Meg se érdemeltek.
Kétezer alatt semmiképp.
Zsákosok! :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#41670) Balinov válasza Gyuri27 (#41669) üzenetére


Balinov
félisten

2000-ert lenyeled vagy csak nem fogazol? :DDD tudom, tudom, bas#om magam bele felé a napba jól :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41671) Gyuri27 válasza Balinov (#41670) üzenetére


Gyuri27
félisten

2 rugóért smirglis kesztyű és csilis vazelines zsák masszázs van. Kőll? :P

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#41672) Balinov válasza Gyuri27 (#41671) üzenetére


Balinov
félisten

Rozsdás vasreszelék feláras? :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41673) Gyuri27 válasza Balinov (#41672) üzenetére


Gyuri27
félisten

Figyi nyuszi. A régi ismeretségre való tekintettel. Minden ami szúr, mar, fáj, éget stb-stb az neked bele fér 2 rugóba. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#41674) Balinov válasza Gyuri27 (#41673) üzenetére


Balinov
félisten

Deal, küldöm Wolfmant a Gyuripapa kuponnal... :DDD

Mikor is volt, kb a bartonos időkben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41675) Gyuri27 válasza Balinov (#41674) üzenetére


Gyuri27
félisten

Am2-am3.

Wolfi jó arc. Boltoltam vele. Rendes tag.
Szóval vele nem tenném. Mert csak cimbi. Így 4k lesz a kezelés. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#41676) cbmfan válasza Samus (#41655) üzenetére


cbmfan
senior tag

ismerős helyzet :) kb. 2002, TVNet. gép elfüstöl, se kép, se hang, mindez hajnali 3 körül, Baalrun közben. vésztartalék gépet előszedtem, nincs net. hívom üfsz-t, MAC cím nincs regisztrálva, megadtam, öt perc múlva volt net. ez kb. fél órán át tartott, nem hitték el, hogy ez történt :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41677) wolfman válasza Gyuri27 (#41675) üzenetére


wolfman
veterán

Hirtelen elgondolkoztam, hogy mit boltoltunk mi? Aztán visszanéztem (mert mindent elrakok későbbi bizonyíték céljából a tárgyalásokra :D) és rájöttem. Jöttél házhoz a cuccért. Te voltál, akinek szereztem házat is a kívánt alaplap mellé amit megtámadott az árzabáló! :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41678) Gyuri27 válasza wolfman (#41677) üzenetére


Gyuri27
félisten

Koma ha mondok valamit az úgy is van. Nem kell se utána olvasni se bizonyíték. :P
Ezért ez üvegszilánkos, csilis zsák masszázst majd kapsz. Ne tévesszen meg az hogy alacsonyabb szerényen jóképű vagyok. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#41679) cbmfan válasza Gyuri27 (#41678) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt hiszem már megint rossz társaságba keveredtem...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41680) ViZion válasza cbmfan (#41679) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, nagyon retro... ma már senki nem használja chilivel. Csak a vietnámibalzsamos öklözőzsír+fémforgács kombó ami használatos. Ilyen kockáknak mondjuk lecsippentett IC lábakkal esetleg. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41681) cbmfan válasza ViZion (#41680) üzenetére


cbmfan
senior tag

ezzel efukton nagy sikeretek lenne, az tuti :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41682) -=RelakS=- válasza ViZion (#41680) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ínyencek rakhatnak bele legókockát is?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41683) dingdongkng válasza cbmfan (#41681) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát feltételezem ott van is már pár ilyen video fennt:D

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#41684) azbest válasza ViZion (#41643) üzenetére


azbest
félisten

egy bátortalan tipp, ha nem hibás egyik sem:
talán ugyanolyan ip tartományban oszt címet a saját router natja, mint amit a "kábelmondem" is oszt (pl 192.168.1.x).

Mivel a kábelmodem gyanítom hgw - tehát egyben router is. A címtartomány ütközés miatt meg fejreáll minden, rossz fele mennek csomagok, félrevezető hibaüzenetek. ;)

Bár lehet tévedek, látom nem mindenkinek van még hgw, de tán egyszeri 2500-ért lassú nethez is cserélik arra [link]

[ Szerkesztve ]

(#41685) Phvhun


Phvhun
őstag

Remélem nem nagyon offf, a véleményetekre vagyok kíváncsi:

Vannak olyan IT eszközök, amik nem avulnak el csak mert régiek (pl a drága és jó minőségű egerek, vagy fülesek), de ezek is kb 2 évenként kukában végzik mert egy 0 forintos alkatrész elromlik bennük (gomb, vagy vezeték a tövében).

Ha valamely kollégátok tudna javítani ilyeneket és lenne valamennyi ideje amit ebbe bele tenne, akkor indítanátok ilyen javítási szolgáltatást a boltotokban plusz bevétel gyanánt, vagy inkább vegyen mindenki újat?

(#41686) Gyuri27 válasza Phvhun (#41685) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egerekben kapcsolók javítása, cseréje pl nem lenne utolsó dolog.
Ha kimatekozod, hogy mennyi a nyűg és a haszon az új cuccal. Szerintem jobban megéri ebben az esetben egy mikrókapcsoló csere (anyagilag, neked is).

Amd - Radeon - Ryzen

(#41687) wolfman


wolfman
veterán

Mikrokapcsoló csere egy darabig megoldható sztem. Pl. baráti körben mindenki MX1000 Logitech-et használt. Nagyon imádtuk, mindent tudott amit kellett. Aztán jött a mikrokapcsoló nyűg. Én pár forrasztás után meguntam, meg már a nyák is kezdte feladni és cseréltem Revolution-re, most meg G703-at használok. Már korábban is észrevettem, de nem is nagyon régen elhozta talán TaaT a sajátját amit még javítani akartak, de olyan szinten lassú a szenzora már meg a rádiókapcsolat, hogy már soha életben nem használnám, pedig formára mai napig nagyon bejön. Szóval úgy értem, hogy elöregszik, elavul a tudása. De ez persze nem 3,4 év hanem 10,15.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41688) -=RelakS=- válasza wolfman (#41687) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az sem rossz, mikor a lendkerekes egér gyakorlatilag beragad.
Nem tudom, mi történt vele, fejjel lefelé pörög, talpon nem pörög. A műszerolaj csak rontott rajta, és mivel valószínűleg sokat adtam neki, már a szenzort is zavarja :D (néha hiába görgetek, nem görög a dokkumentum/weboldal)
Így cseréltem most a G500-at G502-re.
A korábbi G5-ömet (még az 1db hüvelykujj gombbal rendelkezőt) meg azért cseréltem G500-ra, mert furán eltolódott a görgőjének az érzékelése. Egyik irányba már kattanás előtt görgetett, a másikba meg kattanás után sem mindig :Y

Na, ezeket hogy lehetett volna megszerelni? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41689) TaaT válasza Phvhun (#41685) üzenetére


TaaT
veterán

Nemrég vettem Asus ROG Claymore-t használtan, agyvérzést kapnék ha 2évente cserélni kéne (most volt 1éves). :o
Szal ha egy mód van rá inkább javíttatnám ha elromlana minthogy kukázzam.

(#41687) wolfman: Majd elviszem hozzád az MX1000-t (nem tudom hogy az enyém volt nálad akkor vagy a Tamásé), igaz hogy nálad tényleg durván laggolt anno. Nálam viszont nem igazán érzem ezt. A mikrokapcsolója is összeszedte magát, már csak ritkán duplaklikkel. :D

Give them hell Ukraine!

(#41690) Phvhun válasza -=RelakS=- (#41688) üzenetére


Phvhun
őstag

A görgő nem görög jól az valami kopás lehet, és elkezdtek "összeérni" dolgok belül, lehet hogy donor egérből kell áttenni görgőt bele, és az megoldhatja a dolgot, bár ez határeset.

Rokonnak van G9-e azt már több mint 10 éve nyuzza, és nincs baj a görgőjével, szoval meg lehetne ezt oldani strapabíróan is a többi gyártónak..

Az "eltolódás" jelenség amit mondasz azt okozhatja az hogy a görgő forgás érzékelőben van egy müanyag bütykös alkatrész ami a kattanás érzést okozza, az is el tud kopni. Ez az alkatrész simán cserélhető.

Ja és ezekbe nem szabad olajakat tenni, az csak bajt csinál.

(#41691) ViZion válasza azbest (#41684) üzenetére


ViZion
félisten

Nem valami hosszú és fura a gateway, amit utána ipconfig ír. Elvileg ez csak modem, nem router, belépni sem sikerült sehogy.

Phvhun:
vannak aprón, akik ilyesmit csinálnak. Nyilván VGA, ilyesmi javítása kifizetődőbb. Egérnél a javítás lehet akár egy új, minőségi cucc árának harmada is... nem biztos, h megéri. Nekem Xonar DX hangkarim volt, amin a feszstab IC elszállt. 300 Ft. Senki nem vállalta...
Rendeltem -5 db-ot, úgy volt ócó, cseréltem, barátomnál szolgál azóta is. Ehh, mondjuk még nem fizette ki :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41692) wolfman válasza TaaT (#41689) üzenetére


wolfman
veterán

Dáböltep! :D

Hozzad, kivi vagyok. De már a G703-t is picikét jobbnak és pontosabbnak érzem, mint a nemrég lecserélt G700-at, pedig az se egy sz@rfos.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41693) n4n3x


n4n3x
csendes tag

kolléga kapott egy laptopot, ami ilyeneket dobál.. :))

[ Szerkesztve ]

(#41694) ollie válasza n4n3x (#41693) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mi a gond? :DDD

***

(#41695) macilaci78 válasza n4n3x (#41693) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám is mindenre rábólint, amit a böngésző kérdez... Kb 26 darab beépülő modult, meg azonnali üzenetküldőt tiltottam le nála legutóbb, mikor otthon voltam. :D
Aztán egy online nod víruskergetőt is lefuttattam, de szerencsére semmi gond nem volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41696) customer114 válasza macilaci78 (#41695) üzenetére


customer114
senior tag

Az online nod az valami placebo?

(#41697) oriic válasza n4n3x (#41693) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

chrome://settings/accessibility

"Beállítások visszaállítása alapértelmezettre"

Live-Die-Respawn

(#41698) macilaci78 válasza customer114 (#41696) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Remélem, nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41699) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

ESET Security:
Az alkalmazás frissítése 12.1.31.0 verzióra elő van készítve. Indítsa újra a számítógépet a módosítások érvénybelépéséhez.

Most komolyan, miért kell újraindítani? Mióta ez van kiírva az ESET vezérlő központjában, többször is le volt állítva, és el volt indítva a gép.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41700) ViZion válasza macilaci78 (#41695) üzenetére


ViZion
félisten

Volt nálam is olyan gép, amin volt 2 AV, meg pár turbógyorsítótakarító, meg antimalware, stb... meg mellette a beépülők... egy guglizás is 5 perc volt :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.