Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41951) qnadam válasza TaaT (#41950) üzenetére


qnadam
veterán

én húszezreset kétszer. utána lett adsl-ünk 10-ért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41952) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Hm, valahogy nekem az ADSL kimaradt (bár csak 2001 ősze óta van nethozzáférésem otthon). Volt betárcsázós net, volt rádiós net, volt mobil-stick net, volt UPC net, meg Digi net.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#41953) n4n3x


n4n3x
csendes tag

ADSL nekem is kimaradt, nálunk már Fibernet koax jött, abból kapta a Zikszpé a netet, router nélkül [2005 december] aztán ilyen 2012 körül eljátszották hogy egy kb egy hetes hosszúhétvégén se net nem volt se tv se telefon, akkor átváltottunk a diginet 80-ra, aztán ilyen 2015 körül a diginet 1000-re. :B

[ Szerkesztve ]

(#41954) wolfman válasza opr (#41945) üzenetére


wolfman
veterán

Áh, régi szép idők. Így ismerkedtem meg TaaT-al is meg @tom barátaimmal (utóbbi is itt regelt felhasználó). Jártak át hozzánk internetezni mert nekünk volt a leggyorsabb, legbrutálisabb netünk, ami azt jelentette, hogy 5-re jöttek, éjfélkor mentek és lejött két darab CD anyag. :D De volt olyan is, hogy DC-n kellett valami Sanyi barátomnak, ami olyan lassan jött, hogy egy hétig kellett töltsem neki folyamatosan bekapcsolt géppel. Még fizetett is csak töltsem le azt a valamit. :D TaaT meg emlékeim szerint a Roger Nyúl a pácban-t töltötte hetekig. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41955) macilaci78 válasza wolfman (#41954) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Koax netünk volt először már akkor, amikor akkori barátnőméknél még csak ISDN volt. :D
ADSL-em pár éve volt, 10 mbps, erre még ráhúzták az IPTV-t. :D

A net sebessége nem volt rossz, de olyan nevetséges volt a forgalomkorlát, hogy vettem 50k-ért egy 80 gigás vinyót, meg egy USB-s házat és az egyetemi könyvtárban DC-vel húztam cuccost. Ami nem tudott minimum LanT1-el feltölteni, azt lelőttem a *csába. ;]
Aztán diákmunkába be a Telekom CC-be, ugyanez a vinyó fel a hálózatra, hát azzal a nettel már nyertem a "kinek a f@sza nagyobb" játékokat, amíg valaki be nem linkelt egy sebességtesztet az egyetemi gerinchálózatról. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41956) cbmfan


cbmfan
senior tag

soha nem csináltam magas számlát szerencsére, legalábbis nem emlékszem

1996 - 2001 - modem, 33.6k, végén akár 56k ha hajlandó volt azon csatlakozni

2001 - 2005 - kábel TVNet, majd megszűnéskor Fibernet. ezalatt változtak sebességek, TVNet alatt 256k-512k-1M, két hónapig váltás alatt 512k, utána 1M-1.5M-3M. közelbern volt egy netkávézó, ki volt írva kirakatra, hogy "Szupergyors internet 1500kbit/sec" :D

2005 - 2008 - tré ADSL, papíron 8M/512k, valójában 6.9M/512k.

2008 - 2009 - Datanet ADSL, 8M/512k helyett 7.4M/512k, majd "fejlesztés" után 4.5M/512k. váltottam egyel lejjebb, 4M/256k maradt a végén pár hónapig.

2009 - máig - Digi, 80M, 100M, 1G, és várom a fejlesztést 2/2.5/10.Gigabithez.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41957) wolfman válasza cbmfan (#41956) üzenetére


wolfman
veterán

Gigabit netnek van értelme? 300megás netünk van otthon, nagyon sokat nem éri el a maximumát ha letöltök, szóval egyelőre nekem megfelel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41958) cbmfan válasza wolfman (#41957) üzenetére


cbmfan
senior tag

naná, hogy van. sok Gigás anyagot letölteni kicsit gyorsabb 100+MB/sec sebességgel :) bár ehhez kell egy nagy és gyors HDD is.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41959) F.E.K.. válasza wolfman (#41957) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hogyne lenne :DD

Persze az sem árt ha a belső hálózat se lassú...

(az első az otthoni szerver, a második a "router" maga, az AP pont nincs a képen)

(persze esetemben a sávszélesség egy része a neten kifelé megy el a kiszolgálók miatt)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41960) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Ma picit kiakadtam az egyik userre. Bejelent egy olyat, hogy a nyomtató festékkazetta hibát ír ki, nem lehet nyomtatni. Odaballagok - majd elönti az agyam a lila köd, hogy a diplomás idióta arra nem vette a fáradtságot, hogy egy kétsoros hibaüzenetet elolvasson és értelmezzen (csak a piktogramot sikerült valamilyen szinten dekódolni). A festékkazetta hiba ugyanis az volt, hogy kifogyott a fekete festék. Vazz, ha ezt írtad volna, hogy kifogyott a fekete toner, megspóroltál volna nekem egy plusz kört a két épületszárny között, és eleve fekete tonerrel jövök, hogy dugnám fel százazon virgo intacta ánuszrózsádba, te...!
(Amúgy az újabb Canon MFP-k, hogy segítsenek kicsit a rendszerüzemeltetőknek és a usereknek, 10% tonerszintnél szólnak, hogy kevés a festék, csere még nem szükséges. Na, ez a "csere még nem szükséges" nem megy át egy rakat emberkének, és sikít nekünk, hogy jajj, elfogyott a festék. Fogyott a rossz nyavalyát, van abban még párszáz oldal, csak előzékeny akar lenni a gép, hogy legyen idő rendelni tonert, mert fogytán van.)

[ Szerkesztve ]

(#41961) Silεncε válasza SityiSXT (#41960) üzenetére


Silεncε
őstag

Hogy én ezt mennyire szeretem: "- kiírt valamit a gép!!! - Mit írt ki? - Nem tudom, leokéztam". :W :W

(#41962) Mercutio_ válasza macilaci78 (#41955) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Aztán diákmunkába be a Telekom CC-be, ugyanez a vinyó fel a hálózatra, hát azzal a nettel már nyertem a "kinek a f@sza nagyobb" játékokat"

Ugyanazon belső hálón lógó 0 day ftp-serverre elég lett volna belépned és eldől a verseny ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41963) aprokaroka87 válasza Silεncε (#41961) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennek van egy tovább feljölödött változata, kiirt valamit, nem tudom mit és azt sem tudom micsoda, várj midjárt megkeresem, de melyik program is irta ki?

(#41964) F.E.K.. válasza aprokaroka87 (#41963) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Tudom fokozni:

- valamit kiírt a gép!
- no és mit?
- nem tudom...
- értem... mikor történt ez?
- hát éppen most!
- most? Kint van még a képernyőn esetleg?
- hát... Igen.
- Olvassa fel legyen olyan kedves
- á, nem tudom... Angolul van...

(Igaz történet alapján...)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41965) Silεncε válasza F.E.K.. (#41964) üzenetére


Silεncε
őstag

Még ha angolul van, de velem sokszor előfordul, hogy a magyarral se boldogulnak :O

(#41966) ViZion válasza SityiSXT (#41960) üzenetére


ViZion
félisten

Mindegy, Te vagy a hülye (má' bocs), hiszen Te vagy az informatikus, neki ezt nem kell tudnia, h "a fekete toner kifogyott" mit jelent, meg amúgy is, ez a dolgod, nehogymá' és nem is volt rá képzés, vagy ilyesmi. :P :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41967) aprokaroka87 válasza F.E.K.. (#41964) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én nem tudom hogy van, de ilyenkor egy képernyő mentés megosztása nem opció?
Csinál egy képernyő mentést azt elküldi neked.

(#41968) pikszel válasza aprokaroka87 (#41967) üzenetére


pikszel
őstag

Amennyiben képes erre a bonyolult folyamatra :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#41969) TESCO-Zsömle válasza SityiSXT (#41960) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ennek fordítottja, mikor 20%-nál nem küldik a tonert a központból, két nappal a számlázás előtt. Referenciának nálunk a számlázás azt jelenti, hogy a nyomtató 2 nap alatt megeszik 2 karton másolópapírt a napi bolti forgalomma legyütt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41970) pycur válasza Silεncε (#41965) üzenetére


pycur
tag

Ezt csak az űbereli, amikor mondom neki hogy olvassa fel a szöveget angolul, úgy ahogy oda ki van, írva, de pontosan azt, magyar kiejtéssel. De neeem, megpróbálják franciául felolvasni az angol szöveget, hogy esélyem se legyen kitalálni mi az ami oda van írva... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#41971) F.E.K.. válasza aprokaroka87 (#41967) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nekem ugyan ne küldjön, ezeket az L1 supportos srácok kapják a nyakukba mostmár... (Én is voltam az régen, van miből idézni.).

Az hogy képernyő képet küldjön a kedves felhasználó már emelt szint (a wordbe beillesztett kép már bőven eredményként könyvelődik), messze nem képes (vagy akarja) erre mindenki.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41972) ViZion válasza F.E.K.. (#41971) üzenetére


ViZion
félisten

Hehe... írtam már ezt sztem:
szerkesztőségben voltam grafikai előkészítő, cikkhez jött egy doc, benne egy kép... mondtuk ez nem jó, csak a képet küldje. Megint ez. De ez nem jó, a képet küldje, amit a fényképezőből lement. Azt nem lehet küldeni! Mert a levelező azt írja, h csatolja a DOKUMENTUMOT!
Szal. ha értelmezik, az sem megoldás sokszor... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41973) SityiSXT válasza ViZion (#41966) üzenetére


SityiSXT
őstag

Há! Nálunk van képzés! Mindenki, aki belép a céghez, az én másfél órás magánszámomat kell végighallgatnia! ;] Ő is ott volt, emlékszem rá. Meg arra is, hogy semmit nem kérdezett. Ez szokott gyanús lenni, ez ugyanis azt jelenti, hogy nem fogja fel, amit brekegek, pedig direkt szájbarágósan mondom. No meg a rendszerünk logikáját próbálom elmagyarázni, azt könnyebb első nap megjegyezni.

(#41974) wolfman


wolfman
veterán

Nincs is annál jobb, akarom mondani, "nincs is annál jobb", mikor kolléga abszolút 0 az informatikához, de amúgy úgy ehte elég suta mindenhez, ami nem autószerelés, de mégis egy egész műhely vezetőjeként van felvéve, tehát irodai munkát kell végezzen. Neki jobb lenne a konkrét kétkezi munka, de neki bizony papírokkal, számlákkal, szerződésekkel, ügykövetéssel kell dolgozzon, ami nem megy túlságosan. De ez mind hagyján, de mint mondtam, infó tudás 0 én meg egy irodában vagyok vele.
Abból áll az infós része, hogy megkér minket némi kis segítségre, aztán végül teljes egészében mi csináljuk meg neki a doksikat, ügyeket. Első két hétben még elment ez a sutaság, de a már kifejezetten idegesítő. Kitörő és szűnni nem akaró közönnyel kezeljük a dolgot, aztán manapság már ő is érzi, hogy terhes a sok segélykérése. Ám ez semmit nem jelent, mert okosabb nem lett az elmúlt egy évben perszonál kompjúterezésből. Felmerült a főnökség részéről, hogy mivel műhely főnök, kerüljön le a műhelybe az ottani irodarészbe, ne itt legyen a központi épületben. Azóta mindent megteszünk, hogy zökkenőmentes legyen a költözés, de érezhetően és láthatóan nem akar átmenni. Bő 2 hónapja állították irányba, de mindig úgy alakul, hogy ő nem ér rá erre.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41975) n4n3x válasza F.E.K.. (#41964) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Még ~2 hónappal ezelőtt [szerintem ide is leírtam] kaptam egy ilyet hogy "Kiírt valamit külföldiül a gép" [az is angol volt..] :W

(#41976) F.E.K.. válasza SityiSXT (#41973) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ismerős, és határozottan egyet kell értenem.. itt is van oktatás a belépőknek, aki végig csendben bambul az valójában nincs is ott....

(Van írásos oktatóanyag is, na azt eddig még egyetlen felhasználó sem nyitotta meg a logok szerint :N )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41977) n4n3x válasza wolfman (#41974) üzenetére


n4n3x
csendes tag

nem lehet hogy Goro rokona? :DD ;] ;] :DD

(#41978) wolfman válasza F.E.K.. (#41976) üzenetére


wolfman
veterán

Ha szólnátok, hogy a gép jegyzi, hogy ki mikor nyitotta meg ezeket és nem jelez ha nem nyitják meg, akkor jobb lenne a helyzet kicsivel talán.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41979) F.E.K.. válasza wolfman (#41978) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem kötelező elolvasniuk, így nem is teszik... minek azt...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41980) macilaci78 válasza wolfman (#41974) üzenetére


macilaci78
nagyúr

"nincs is annál jobb", mikor kolléga abszolút 0 az informatikához, de amúgy úgy ehte elég suta mindenhez, ami nem autószerelés, de mégis egy egész műhely vezetőjeként van felvéve, tehát irodai munkát kell végezzen - ezt nagyon adom. Nálunk is a műhelyfőnök egy kiváló szakember abban, amit a műhelyben dolgozóknak tudnia kell, de irányítással, adminisztrációval, készletgazdálkodással, kommunikációval, informatikával már vannak gondok...
Küldtem neki konszignációt, árazza be, kinyomtatta, tolla ráírta az árakat, lefotózta, helyspórolás miatt kicsinyítve elküldte a képeket, mindet elforgatva, zajosan, szemcsésen, főnököt is becsatolva.
Azzal kezdtem a főnöknek címzett választ, hogy vegyenek már egy ADF tetős, full duplexes gépet neki, hogy megkönnyítsék a munkáját. Természetesen az iroda sarkában ott áll egy ilyen gép, ráadásul A3-as. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41981) azbest válasza pikszel (#41968) üzenetére


azbest
félisten

oh, most világosodtam meg, hogy az üzlei gépeknél miért jellemző, hogy laposra kinyitható a kijelző ;]

Rá lehet csukni sérülésmentesen a scanner fedelét

(#41982) SP4C3 válasza azbest (#41981) üzenetére


SP4C3
veterán

:)) :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41983) Akybron válasza azbest (#41981) üzenetére


Akybron
aktív tag

Akkor a Yoga és társai 2in1 360° cuccok meg azért vannak, hogy ha ebből a sík állapotból rossz irányba csukja össze a gépet, akkor se legyen anyagi kár.

(#41943) F.E.K : : Most már ezt is tudom.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#41984) -=RelakS=- válasza Akybron (#41983) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Wut? :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41985) Akybron válasza -=RelakS=- (#41984) üzenetére


Akybron
aktív tag

Igen! :R

73&DX HA5OJN

(#41986) dingdongkng válasza azbest (#41981) üzenetére


dingdongkng
tag

De hogy amúgy annak tényleg mi funkciója van? Az egyetlen ami eszembe jutott, ha a gép dokkolva van de valami miatt a saját billentyűzetét akarom használni akkor előre tudom hajtani hogy ne lógjon bele a külső monitorba. De ezen felül?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#41987) Pötyi válasza dingdongkng (#41986) üzenetére


Pötyi
őstag

SZERINTEM nem az a fő funkció, hogy pont 180° szélességben lehet kinyitni. Szerintem ezt a lapost totál negatívba is lehet hajtani, hogy táblagép legyen, csak a fénykép erejéig most pont ebben a szögben fotózták le, de ez csak egy köztes állapot a teljes hátranyitás során.

QNX is cool!

(#41988) wrongduke válasza azbest (#41981) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ez butaság! Ki tenné bele szkennerbe? Én a reggeli kávémat tárolom a kijelzőn maxra vett fényerővel fehér hátteren. Így nem hül ki a kávém amíg beszélgetek és a billengyűzet se lesz tiszta dzsuva. Amúgy is könnyebb a kijelzőt letakarítani... ;]

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#41989) BlacKSouL válasza wrongduke (#41988) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A nagy irodai nyomtató-fénymásoló erre praktikusabb, néhány típus esetében simán van olyan meleg a felső szekciója, mint a csészemelegítő egy rendes kávégépen.. csak ki kell kapcsolni a power savinget, úgy folyamatosan fűti a hengert..

Ui: :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#41990) Silεncε válasza Pötyi (#41987) üzenetére


Silεncε
őstag

Éppen egy T450s-ről pötyögök, ezt nem lehet 360 fokban fordítani, ennyi a max amit enged (illetve lehet, csak utána szar lesz zsanért cserélni :D ). Amire te gondolsz az a Yoga sorozat

(#41991) *Ropi* válasza Silεncε (#41990) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet, hogy ő a T450s-t egy erősebb mozdulattal már Yoga szériássá moddolta... ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41992) azbest válasza wrongduke (#41988) üzenetére


azbest
félisten

na de akkor mi tartja melegen a pizzát? ;]

régi szép emlékek... kolis időkben a crt monitorokon kelt legjobban a pizza tészta :DDD

(#41993) dingdongkng válasza Pötyi (#41987) üzenetére


dingdongkng
tag

De az üzleti gépeknél ez ilyen alapfunkcio hogy 180°-os zsaner amit mindenki értékként kezel (és amúgy tény és való hogy sok consumer gép ezt nem tudja) de hogy ennek mi volna a funkciója mint olyan?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#41994) macilaci78 válasza dingdongkng (#41993) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor a kanapén fekve használom a gépet, a gép is közel függőlegesen van, így esik kézre a billentyűzet. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41995) wrongduke válasza dingdongkng (#41993) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ahogy én láttam, tudom, szerverekre hajtogatják. Egy része diagnosztika, olyankor 180-ban van kihajtva, konkrét munkánál meg ahogy kényelmes.

Ha nem USB vagy egyéb porttal van csatlakoztatva, akkor a gépek alján lévő "dokk porttal" van rákötve valamire.


A kép nem teljesen adja vissza, de ezek egyben is rátehetőek, nem így szétszedve...

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#41996) -=RelakS=- válasza wrongduke (#41995) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az biztos, hogy laptop?

Én folyton el kellett, hogy magyarázzam a vevőnek, hogy "Ez itt egy kihúzható billentyűzet, aminek van egy kihajtható monitora is, és akkor sem laptop, ha amúgy tök úgy néz ki"

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41997) wolfman válasza -=RelakS=- (#41996) üzenetére


wolfman
veterán

És akkor ennek az agya maga a szerver amibe be van szerelve?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41998) -=RelakS=- válasza wolfman (#41997) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, ez csak arra jó, hogy ne kelljen egy teljes monitort beszíjazni a szekrénybe, illetve ne egy tálcát kelljen beépíteni, amire ráraksz valami billentyűzetet.

Ha épp nem kell, akkor kevés helyet foglal, ha meg kell, akkor meg kihúzod, kihajtod, és tudsz dolgozni a szerveren. Olyankor érdekes, amikor hálózaton keresztül nem lehet valamit megoldani, pl mert lerohadt a hálózat XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41999) Ygg válasza wolfman (#41997) üzenetére


Ygg
senior tag

KVM switch általában.

(#42000) Darkness


Darkness
aktív tag

42000 - :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.