Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41151) wolfman válasza n4n3x (#41146) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, talán én is azt mondtam volna, hogy miután tea beleömlött bármikor el is romolhat mert tovább oxidálódik amit elért, így semmit nem tudok ígérni. Annyi amennyit azzal kell szarakodni hogy kitakarítsa az ember, csak sajáttal foglalkoznék.

Szopóálarc letisztítva, fertőtlenítve, saját dobozában várja új gazdáját, mert nálam csak porosodik egy ideje. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41152) pycur válasza wolfman (#41151) üzenetére


pycur
tag

Én vettem sajátot a hétvégén.
Valami érintőképernyős asus transformer book flip tp200sa notebookal küzdöttem. Valami nagyon tákolt szutyok gép gyárilag, égetett 4 gb rammal és 60 gb emmc meghajtóval és 0 db belső bővítőhellyel.
A win10 kékhalálozgatik rajta. Gondoltam egyet, jó lesz ennek egy format c.
Meg is történt, ám a win telepítő úgy döntött hogy a winyóra nem telepíthető windóz mert a bios nem támogatja a bootolást róla. És valóban, a biosban megszűnt létezni az egység.
Külső progival próbáltam formázni, se mbr, se gpt nem maradt meg rajta. Üresnek jelezte amint újra elindítottam a progikat. Volt olyan hogy már a win telepítő se látta.
A biosból teljes mértékben eltűnt, még úgy is mit boot opció. Az egyetlen boot opció bekapcsoláskor a bios volt.
Hát kezdtem berosálni, hogy egy 100 ropis laptopot egy formázással ennyire haza lehet vágni...de még másik winyót se lehet belerakni, egy port nincs benne a lapon.
3-4 óra ideges keresgetés után nagynehezen sikerült az ms win10 install media készítőjével olyan pent csinálni amit bevett. Mert hogy a boot pennek gpt-nek kell lennie, de csakis fat32 fájlrendszerrel működik, fatra meg nem lehet a 4 gigánál nagyobb install isot rátenni. A rufus fel sem ajánlott ilyen opciót amint meglátta a 4+GB isot.
De nagynehezen ráment az a verzió és most bódogan megy tovább, immár hibák nélkül. Össz 7 órát vett igénybe a produkció. Mégegy ilyen géphez nem nyúlok. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#41153) F.E.K.. válasza pycur (#41152) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ó, dehogynem, pár hónap és hozzák vissza hogy megint rossz, pedig most csináltad meg! (addigra fogy el a hely a belső tárlón, ha mástól nem a win update-től...)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41154) Silεncε válasza pycur (#41152) üzenetére


Silεncε
őstag

Van nekem is ilyen windowsos tabletem (kettő is). Az egyik egy Lark csoda, ami régebben "nagy szám" volt itt a fórumon. Ha jól emlékszem, volt ezen egy partíció amit ha formáztál, keresztet vethettél rá, nem lehetett sehogy se visszahozni. Na az enyémen is szarakszik a win (félresikerült update, azóta fos a rendszer), nem merem újrarakni, így inkább porosodik :D

A másik ami ilyen volt, ha a biosban kikapcsoltad az usb-portot a nem billentyűzetes verziókon :D

[ Szerkesztve ]

(#41155) wolfman válasza F.E.K.. (#41153) üzenetére


wolfman
veterán

Az igazi szopóálarc onnan ismerszik meg, hogy amikor kapsz egy szerkezetet, hogy csináld meg, ismeretlen hibák jelentkeznek. Ennek vagy ezeknek utána nézel, szopsz ugye órákat, majd sikerül orvosolni, de addigra a sajátodat is leszopnád, csak lennél már túl rajta. Szóval megcsinálod, elraktározod az újonnan szerzett tudást, megoldást, de szinte sose hoznak még egy ugyan olyan gépet, mert a következőnek teljesen más problémája lesz, amire megint órákat kell utána olvasni, mert másik gyártó másra lesz rigolyás.
Szóval ugyan ez a probléma még egyszer nem fog neki szembe jönni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41156) *Ropi* válasza wolfman (#41155) üzenetére


*Ropi*
félisten

De ha már 20-25+ éve csinálod, akkor tudsz következtetni, hogy láttál már hasonlót, ennek is valami olyasmi oka lehet, stb. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41157) wolfman válasza *Ropi* (#41156) üzenetére


wolfman
veterán

Természetesen mindig van irány, meg is van a felkészülés, el is indulok egy úton, majd jön a fekete leves. Az eddigi megoldások nem működnek valamiért és be kell iktatni egy teljesen új lépést vagy megoldókulcsot.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41158) frescho válasza wolfman (#41157) üzenetére


frescho
addikt

De így nem laposodik el a szexrelési életed. Valld be, hogy többször élvezed, mint ahányszor panaszkodsz.

https://frescho.hu

(#41159) wolfman válasza frescho (#41158) üzenetére


wolfman
veterán

pedig nem

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41160) n4n3x


n4n3x
csendes tag

A #40962-ben általam írt újra megtalált hogy elfogyott a magyar betű a firefoxból magyar betű és külföldi betűk vannak, nem nyomtat a nyomtató, és nem látja az előzményeket.

TeamViewerrel megnéztem, következőek voltak a tapasztalatok:
NOD32 eltűnt róla
a firefoxot lemagyarítottam magyar telepítővel
Ask toolbart és az FIFI helpert leszedtem a pluginok közül
A nyomtatóba meg elfelejtettem papírt rakni.
Szerintem ma elmegyek edzőbe mert már remeg a kezem.

(#41161) Silεncε válasza n4n3x (#41160) üzenetére


Silεncε
őstag

"elfogyott a magyar betű a firefoxból" - köszönöm, ez volt a nap kommentje, be is zárhatjuk a zinternetet :R :DD

(#41162) *Ropi* válasza Silεncε (#41161) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az mindent visz, de az "A nyomtatóba meg elfelejtettem papírt rakni." is tuti dobogós. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41163) macilaci78 válasza *Ropi* (#41162) üzenetére


macilaci78
nagyúr

-Valamit kiírt ez a szar.
-Mi volt az?
-Nem tudom, nem olvastam el, csak leokéztam.Hogy tegyek be papírt, mert elfogyott. Szarok rá, csak leokéztam. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41164) *Ropi* válasza macilaci78 (#41163) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kb... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41165) Pötyi válasza *Ropi* (#41164) üzenetére


Pötyi
őstag

Ennél már csak az a jobb, amikor tőled, a rendszergazdától kérdezi meg a jószág, hogy ő - mármint a felhasználó - mit okézott le? Honnan tudjam, mikor van a ringyózban kábé tizenhatezer hibaüzenet?

:DDD

QNX is cool!

(#41166) ViZion válasza *Ropi* (#41162) üzenetére


ViZion
félisten

Korábban írta, h mentem scannert javítani... mire kiderült, h pofával felfelé rakta a síkágyasba a cuccot, mintha nagy, behúzós lapolvasóba tette volna, ami pl. másolókon van... vicces volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41167) *Ropi* válasza Pötyi (#41165) üzenetére


*Ropi*
félisten

Édesanyám szokta ezt eljátszani laptoppal, majd utána felhív, hogy nézzem már meg Teamvieweren, miért nincs net a laposon. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41168) macilaci78 válasza ViZion (#41166) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát, szülők gépén is a TV, van egy full duplexes nyomtató, de úgy fénymásolunk, hogy berakja az ADF-be a köteget, beolvasom kétoldalasba, látom, hogy egyoldalas a doksi, kilököm a fehér oldalakat és elindítok egy nyomtatást...
De már eljutottunk oda, hogy a youtube, facebook önállóan is megy, böngészik a híreket, megy a google keresés, lementik a linkeket, könyvjelzőznek és ha ráérünk, akkor válaszolunk a kérdésekre.

Tavaly nyáron hazavittünk öcsémmel egy komolyabb gépet, az enyémhez hasonló. Hát, a C2D SFF géphez képest csendesen suhan, apám szája fülig ér, de előtte még kétszer megkerüli a nyakát. :K Mondtam, hogy az árában van egy kis garancia, meg a cél az volt, hogy 4-5 évig fejfájásmentes legyen a gép.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41169) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Na, edzőterem megvolt, a szokásos 5 helyett jelentem lefutottam 8 km-t, illetve mostmár nem remeg a kezem :)
a #41160-ban említett úriember nem hívott vissza (hál istennek) :P
a #41146-ban szereplő Teás laptopot szétszedtem megvizsgálni, hogy ugyan mégis milyen az alaplap túloldala:
Az északi híd összes lába rozsdás [nem, nem kaptok fotót] a teteje pedig ilyen szenesszerű pukkanás van. [szerintem kiment belőle a füst], illetve a hűtő környékén fehér por maradványait találtam, illetve a proci körül is. Mivel reménykedtem benne hogy tudatmódosító, így megkóstoltam, hátha növeli a tönkrement laptop értékét, de sajnálatos módon csak porcukor volt.
Ügyfelet felhívtam, aki tök higgadt módon közölte a telefonban, hogy igen, a gyerek használta utoljára, és mielőtt elrakta volna a táskába némi porcukor beleborítás, és füst keretein belül gyorsan visszarakta a táskába.
A korrodálósra tippelő helyes megfejtők nyertek 1-1 vödröt.

(#41170) n4n3x válasza pycur (#41152) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Ügyfélnek volt ilyenje, de 2 hét után a háttértár vezérlő eldurrant benne.
Becseréltette valami Lenovo-ra, azóta is használja.

(#41171) frescho válasza n4n3x (#41169) üzenetére


frescho
addikt

Nézzük meg a nyereményét...

https://frescho.hu

(#41172) Speed® válasza n4n3x (#41169) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ügyfélnek hasonlóan higgadtan elmondtam volna, hogy jöhet a szarjáért és keressen más szakit innen, akit hülyének néz.

Legutolsó ilyen exkolléga volt nálam, elhozta a laposát, mondván lassan tölt be. Nettó 1.5 óra szívás után kiderült, hogy KO a HDD, letapadt fejjel nem igazán mozognak a bitek ~7k bad sector után. Megkérdeztem, mi értelme volt a valós hibatünetet elmismásolni, aztán közöltem vele, hogy eddig 3k és innen döntse el, szerezzek-e vinyót + teljes munkadíj. Rábólintott, rendberaktam, átadáskor közöltem vele, hogy utoljára vállaltam neki bármit is. És ennyi..nincs szükség szívásra, van normális ügyfélkör.

(#41173) pycur válasza n4n3x (#41170) üzenetére


pycur
tag

Ja ezt a gépet 2 éve vette, azóta használta, de valami bebugzott a winben. Bízom benne hogy még ennyi ideig jó lesz most neki, addigra annyira lassúvá válik, hogy le kell cserélnie. Bár csak irodázni meg netezni használja...

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#41174) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Azért durva, hogy átlagemberek gépe rosszabbul néz ki, mint egy gyámság alatt lévő bolondé, aki telehányja, lekajálja, telecigizi (hamuzza) és köpködi, tüsszögi. Meg aláborítja a kávét.

Mondjuk kb ennyi a szerencse, hogy alulról érte nem oldalról, így megúsztuk annyival, hogy alaplapi portok RIP (HDMI, eSATA, USB3). (Dell E5530, amúgy még húzza a belét de ripityára kellett szedni a takarításhoz). Meg volt egy másik, az 10x durvábban le van hányva de még az is megy.

Ja és képzelhetitek milyen egy ilyen komának techsupportot adni :DDD (pénze van, vagyis volt, egyrészt örökség, másrészt mert USA-ban volt toronyházépítésnél teherliftépítő meg brigádvezető, csak beköszönt a kakukk az ablakon, lényeg hogy onnét kapja a nyugdíjat
ez azt jelenti, hogyha nekem kellett valamit venni, akkor ultra best deal best buy, két héttel később meg vesz Samsung S8+-t meg ilyenek...)
Viszont a páncélos Dell üzleti jól vizsgázott nála, mert a sima consumer kijelzője hátulról betört, a Dellnél csak az alu van megsorozva golyószóróval.

Lényeg hogy ezekben a gépekben nem volt korrózió, és alaplapot nem ért el ragacs, ami meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#41175) Silεncε válasza n4n3x (#41169) üzenetére


Silεncε
őstag

Azt mondja már meg nekem valaki, hogy hogy a jó istenbe lehet egy laptopba porcukrot borítani? A teát még megértem, mellette van a pohár, eldől oké. De a porcukrot honnan??? Nyújtódeszkának használja vagy mi a tosz???

Azt már fel se merem hozni, mekkora igénytelenség szerintem egy laptopon fölött enni vagy kajás kézzel hozzányúlkálni. Egynémelynek úgy néz ki a gépe, mintha este 20 kör után hazaértve telibehányta volna. Undorító

quailstorm: oké, akkor nem csak bennem merült ez fel :D

[ Szerkesztve ]

(#41176) quailstorm válasza Silεncε (#41175) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És aki bocskorszíjjal a kezében üvöltve köpködve skypeol majd belecsukja a gépbe a bocskorszíjat? :DDD
Az se volt piskóta.

Dell is csak azért élte túl, mert valaki mindig takarította viszonylag gyakran.

(#41177) Mercutio_ válasza Silεncε (#41175) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cukrot tett a teába, de közben böngészett a rosszlányokon és megremegett a keze, így a bögre helyett a laposba szórta a cukrot;]

+ Sokan ágyban fekve játszanak/filmeznek , és közben esznek...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41178) F.E.K.. válasza Silεncε (#41175) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Én a kávé és egyéb (nem tudom mi lehet, ragacsos az biztos) notebook kijelzőket szoktam értetlenül szemlélni... többeknél láttam, de nem tudok rájönni hogy miként állítják elő... ráköpik rendszeresen a kávét? Általában az egész kijelző foltos és ragacsos... (billentyűzet szintén, miközben kívülről normális (azt talán a táska tartja tisztán ;))

Mercutio_ : réges-régen találtam gumicukor békát (zöld/fehér ha valakinek így ismerős) egy HP lézernyomtatóban a toner alatt... persze nyilván senki se nyúlt hozzá az adott irodában...

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#41179) Melack válasza F.E.K.. (#41178) üzenetére


Melack
veterán

"nem tudom mi lehet, ragacsos az biztos" - én se akarom tudni ;] Remélem a history nem tartalmaz sem GG sem PH sem RT linkeket :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#41180) DJGABI válasza Melack (#41179) üzenetére


DJGABI
addikt

mi a baj a prohardver linkekkel? :DDD :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#41181) Melack válasza DJGABI (#41180) üzenetére


Melack
veterán

g*ci sok a felnőtt kontent? :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#41182) quailstorm válasza F.E.K.. (#41178) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Haverom mutatta az új (akkor még) Lenovo Y50-70-et. Mi nézegettünk rajta valami Need for Speedet másik haverommal, csak zavart minket, hogy telibe volt fröcskölve a kijelző. Megkérdeztem miért van ez.
"Ja, LoL meccs közben nem volt időm elfordulni tüsszenteni."
A laptop tesztelését azon nyomban befejezettnek tekintettük :DDD

(#41183) *Ropi* válasza Silεncε (#41175) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha már beleöntötte a teát, utánaszórta a cukrot is, hogy biztosan megkössön. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41184) wrongduke válasza Silεncε (#41175) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Erről kapsából az jutott eszembe, mikor cimbora, hozza a frissen megvásárolt Premiere Pro-t, hogy tegyem fel a laptopjára. Azt mondja nem siet, megvárja. Gépet kitette az asztalra, én addig hoztam frissítőt, majd beérve látom, illegális szemétlerakó lett a "munkaasztalomból". Lepakoltam a kezemből, srakon fordultam, gumikesztű, ablaktisztító, gyom-ez-tosz kendő és papír törlőkendő.
Kérdezi gyermeki tekintettel, mire fel ez a cécó, azért nem ilyen veszélyes a helyzet. Mondom, az hagyjám, hogy úgy takarítod a billentyűzetet, ahogy más ember a könyvet lapozza, de az influenza oltásom csak 2 törzs ellen véd abból 20-ból ami a kijelzőn van. Aztán kiderült, hogy a laptop fehér és a google nem állított be új default témát... Ha már nagy generál, lepattintottam a hátulját és adtam neki sűrített levegőt (lakáson kívül). Mondtam neki, ha apádéknál jársz, kérd el tőle a kompresszort.
Ezek után nem lepődök meg mikor lehetetlen dolgot látok lehetetlen helyen.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#41185) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Már megint besz@®t a Firefox. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41186) cbmfan válasza *Ropi* (#41185) üzenetére


cbmfan
senior tag

...és még le is fagyott:

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41187) Utka válasza *Ropi* (#41185) üzenetére


Utka
tag

:Y :DD
Ja?! Alul kicsit szűk! Vagy ez nem az a topik ? :))

Honni soit qui mal y pense! ;]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#41188) ViZion


ViZion
félisten

Ti is megtaláltátok a hidden developer settings menüt?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41189) foxymaci válasza Silεncε (#41175) üzenetére


foxymaci
senior tag

Ismerős.... nekem volt olyan ügyfél behozta a gépet hogy tegnap házibuli volt és belehánytak közben szedi ki a táskából majd rákiáltottam ki ne szedd :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#41190) wolfman válasza foxymaci (#41189) üzenetére


wolfman
veterán

Ahhoz hogy elvállald, kellett volna még egy ugyan akkora táska tele pénzzel. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41191) dingdongkng válasza foxymaci (#41189) üzenetére


dingdongkng
tag

Nekem ennek egy olyan variánsához volt szerencsém, hogy valaki belehányt az elosztóba, és ezért ment tönkre a telefontöltője...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#41192) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Hál istennek ilyen hányós sztorim nincs.. [még]

csak nehogy elkiabáljam.. ;]

(#41193) scarabaeus válasza n4n3x (#41192) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ó, nem baj, volt itt már egynehány. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41194) dingdongkng válasza scarabaeus (#41193) üzenetére


dingdongkng
tag

Szegény cbmfan fórumtársat ezzel annyira triggereled, hogy hány-att esik.

Ez így működik, vagy takarodjak innen?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#41195) cbmfan válasza n4n3x (#41192) üzenetére


cbmfan
senior tag

nekem sajnos van...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41196) Silεncε válasza cbmfan (#41195) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez a topic egy gyöngyszem :C Most hangosan felröhögtem :D

[ Szerkesztve ]

(#41197) cbmfan válasza Silεncε (#41196) üzenetére


cbmfan
senior tag

van folytatása is... szerencsére rég volt, évekkel ezelőtt felhagytam gépek javításával :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41198) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Számtech boltosok hányattatásai ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#41199) cbmfan válasza BlacKSouL (#41198) üzenetére


cbmfan
senior tag

az... és volt még ez is.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#41200) foxymaci válasza cbmfan (#41199) üzenetére


foxymaci
senior tag

Azt a mocskos :D:D nálunk csak olyan volt hogy egy kutya telibe fosta a padlót :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.