Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) Badman 4ever válasza Gézengúz (#12300) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jelentem, elfut, én az RC-t használtam 512 MB RAM-mal egy 10 gigás Quantum Fireball-ról 1,6 GHz-re húzott PIII mellett.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12302) mongi válasza Badman 4ever (#12301) üzenetére


mongi
senior tag

az rc lehet, de nem a megjelent változatok. max a starter, de az ugye legal csak netbookokon van.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12303) localhost válasza kmisi99 (#12298) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Én ugyan nem vok számtech boltos de egy csaj kérte hogy rakjam újra a windowst és win7 et akart 512MB rammal" - mi viszont boltosok vagyunk és szívesen adunk a barátnédnak plusz 512 MB vagy 1 GB RAM-ot, ami persze javasoltatik is.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12304) DeFranco válasza localhost (#12303) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:C Már hajnali 7 előtt az üzlettel foglalkozik.... hihetetlen.

(#12305) localhost válasza DeFranco (#12304) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A véremben van! :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12306) szumo


szumo
senior tag

Tegnap keresett meg cimborám, hogy nem tudok -e neki valahonnan szerezni egy IBM T43-asba cpu hűtést mert az övé csapágyas lett.
A vicc, hogy volt egy döglött alaplapos t41 nálam, csak vagy egy jó fél éve kidobtam, mert már nagyon untam kerülgetni, meg hol ide, hol oda pakolászni.
Ha valaki tud ilyet, vagy egy kollégát, aki foglalkozik bontott alkatrészekkel, azt nagyon megköszönném.

localhost: Nekem van egy kis vér az üzleti érzékemben :P

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12307) X@b3e válasza localhost (#12303) üzenetére


X@b3e
addikt

512-vel simán jó a win7, csak türelem kell hozzá :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#12308) localhost válasza X@b3e (#12307) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én sem állítottam annak ellenkezőjét :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12309) mongi válasza localhost (#12308) üzenetére


mongi
senior tag

nincs is lassan futó op. rendszer, csak türelmetlen userek :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12310) Badman 4ever válasza mongi (#12302) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Most van itthon Campusos Win 7 Prof, ami egy 1 GHz-es PIII és 512 MB SDRAM társaságában megy egy 40 GB-os Maxtorról egy Radeon 9600 Pro-val.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12311) mongi válasza Badman 4ever (#12310) üzenetére


mongi
senior tag

az xp is elfut 128mb rammal, de indíts el egy programot, vagy futtas egy vírusirtót a gépen és már el is fogyott a szabad ram ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12312) Lenry válasza mongi (#12311) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom a Badman sem csak magát az OS-t futtatja.
hidd el, hogy megy ennyivel és pont.
miért akarsz olyat megcáfolni, aminek a bizonyítéka ott ül a kolléga mellett?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12313) ABE válasza szumo (#12306) üzenetére


ABE
őstag

Próbáltad megolajozni? Anno amikor az enyémet vettem, zörgött a ventije, aztán raktam bele hajtóműolajat, és azóta is perfekt. :K

(#12314) mongi válasza Lenry (#12312) üzenetére


mongi
senior tag

Egyáltalán nem megcáfolni akarom, örülök, hogy neki ennyire jól megy. Az én tapasztalatom, hogy 512-vel már a telepítés is nehézkesebben megy mint az ajánlot 1gb-vel.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12315) ML320


ML320
aktív tag

Apuuuuu!!!! Kezdődik!!!!!

"Gépet szeretnék a gyereknek. Karácsonyra..."

:O
Augusztus van még csak, b+!

Ember tervez, Isten perverz...

(#12316) szumo válasza ABE (#12313) üzenetére


szumo
senior tag

Ó hát ha azt lehetne, már régen megtörtént volna.
:)

Én most árajánlatozok laptop vs. asztali gép irodai alkalmazásra, de legyen már benne tv tuner kártya! :W

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12317) ollie válasza ML320 (#12315) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És persze majd Karácsony előtt 1 nappal akarja majd megvenni a most ajánlott konfigot, a mostani áron, miközben 20%-ot fog romlani a Forint.

***

(#12318) DeFranco válasza ML320 (#12315) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi újság az Ádám családnál?

Apa eldöntötte, hogy idén már tényleg korán megveszi az ajándékokat, mert tavaly is megharagudott rá Anya és a kis Pistike.

Apa azóta sem érti, miért nem lehetett tavaly örülni az utolsó pillanatban beszerzett 5 kg csirkemellfilének, és a jó meleg egyujjas kesztyűnek.

(#12319) FehérHolló válasza ollie (#12317) üzenetére


FehérHolló
veterán

Vagy miközben a boltosok felviszik pár százalékkal az árakat az alkalomhoz illően. :)

No offense, ez teljesen rendjén van. Másrészt abban is egyetértek, hogy annyiért kell elvinni, amennyibe aktuálisan kerül.

Skynet is real. It's called Google.

(#12320) ABE válasza szumo (#12316) üzenetére


ABE
őstag

Beállt teljesen a csapágy?

(#12321) stol válasza FehérHolló (#12319) üzenetére


stol
addikt

Ez így ebben a formában csak a boltosok 10%-ra igaz.
Leginkább az importőrök/nagykerek teszik ezt.

(#12322) ^Clown válasza szumo (#12316) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Magam részéről az eBay-t tudom javasolni. Nézz be a ThinkPad topikba, ott ajánlanak neked tuti eladót, aki bevált.

(#12323) szumo válasza ^Clown (#12322) üzenetére


szumo
senior tag

Mindjárt meg is nézem, köszi az ötletet. Ilyenkorra úgy lefáradok agyilag, hogy ilyen egyszerű dolgok nem jutnak az eszembe. :))

ABE: Sajnos igen. De a legszörnyűbb, hogy volt olyan nekem, csak gondoltam, lomtalanítok. S így jártunk :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12324) kisi


kisi
aktív tag

Ehh, kora reggeli kérdés:

Magánszemélyként,(kivételesen most nem a boltban) adnék el egy Samsung S1 mini HDD-t

Kedves érdeklődő kérdése:

Tisztelt ********! Milyen merevlemez van benne pontosan? Köszönöm, esetleg ki lehet cserélni majd később nagyobbra házilag is, meg lehet bontani a házat csavarokkal van összefogatva? Üdvözlettel: **********

Érkezett reggel 7 órakkor...
Korán kezdődik...

Hogy ne kellen keresgetni.. Prohardver teszt a kütyüről.

[ Szerkesztve ]

(#12325) deicide válasza kisi (#12324) üzenetére


deicide
veterán

A vinyóra van forrasztva az usb csatlakozó, így nem cserélhető a bele.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12326) kisi válasza deicide (#12325) üzenetére


kisi
aktív tag

Max egy másik S1 belsőre :P

(#12327) deicide válasza kisi (#12326) üzenetére


deicide
veterán

Rosszul fogalmaztam, a házzal is egybe van öntve, tehát törés nélkül szét sem szedhető.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12328) localhost válasza deicide (#12327) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mindent szét lehet szedni!
Egyszer. :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12329) kisi válasza localhost (#12328) üzenetére


kisi
aktív tag

Itt a válasz rá...
Lefáradtam...
Köszönöm a választ, nekem azért fontos, mert ASUS R2H laptopomba szeretnék vincsesztert, tehát akkor az S1 jó bele elméletileg?

A laptopomBA, és nem Laptopomhoz.. mielőtt boncolgatni kezditek, hogy külsőt keres :)

Előzőleg természetesen részletesen leírtam neki, hogy ezt nem lehet szétszedni, és USB portos..

(A kérdés nem privátban érkezett, nyilvános fórumon, így a ph szabályai szerint személyiségi jogokat nem sért hogy ide másoltam részleteiben.) Reklám miatt linkelni nem akarom.

[ Szerkesztve ]

(#12330) szumo válasza kisi (#12329) üzenetére


szumo
senior tag

És még én azon aggódtam szombat hajnali 2 kor, hogy a frissen vásárolt gitárom komplett elektronikáját cserélem, és az egyik B500K poti kimérésre csak 450K ohm -ot mutatott.
De amikor ilyen emberek léteznek, azt kezdem érezni, hogy néha túl művelt vagyok.
Na itt egy csomó leírt szöveget visszatöröltem, hogy ne kelljen moderálni ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12334) mongi


mongi
senior tag

Augusztusi november, iskolakezdés / becsöngetés, délutánonként megszállják a boltot az önjelölt informatikusok és vér pistikék... :U Vérnyomásom délutánra visszaáll a megszokott 200/140-re :DDD
Már úgy vártam.No és még a milka tehenek is letüntek :O

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12335) Zofren


Zofren
aktív tag

Mai nap legjobbja:

2009. június 4-én adtam ki egy árajánlatot. Ma megrendelték. Az ár és alkatrészek zöme változott. De legalább ránk gondolt igy 1 év után is. :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12336) sasa311 válasza Zofren (#12335) üzenetére


sasa311
veterán

Ha te most AZT a gépet adod el neki ANNYIÉRT akkor jól jártál ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12337) szumo válasza Zofren (#12335) üzenetére


szumo
senior tag

Én tegnap csináltam irodai géphez árajánlatot.

Volt inteles, AMD-s és laptopos verzió is.
Holnap jön az úriember, majd eldönti mit is akar valójába.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12338) Dorien válasza szumo (#12337) üzenetére


Dorien
veterán

Viszi őket a szomszéd boltba lobogtatni... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12339) mongi


mongi
senior tag

A múlt héten volt egy esetem:
Apuka betipeg a boltba, hogy gépet szeretne venni. Eddig minden oké is volt, már volt előző héten is érdeklődni.
Ekkor jött ami kicsit kiakasztott/kicsit röhögésre ingerelt:
ugyanis a fia aki a gép fő használója lesz, vitt haza máshonnan árlistát. Ez még ugye nem lenne gond, de ami ezután jött, az szerintem a pofátlanság/hülyeség teteje. Ugyanezen árlistán bejelölte, hogy mit akar (inkább írta volna papírra) de mindezt úgy, hogy szépen szétvagdosta az árlistát (ahogy az excel táblázatban betördelte a bolt az A4-es lapra) persze gondosan levágva az árakat.
Mivel a környéken 30km-en belül ismerem az összes konkurenciát, és nagyjából tudom mit tartanak (milyen gonosz is vagyok ;] ), tudtam melyik üzlet listája.
No a lényeg, fater odaadja ezeket a fecniket, hogy erre adjak ajánlatot. Mivel ismertem a céget, honlapjukról le az árlistát, majd hozzátűzve az én ajánlatom mellé visszaadtam. Volt nagy döbbenet, meg vörös fej. Igaz az én ajánlatom kicsit drágább volt, de jobb cuccokkal. Ez az ajánlat is ment lobogtatásra az biztos.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12340) szumo


szumo
senior tag

ELEGEM van!!!!!!!

Egy hete szombaton bedöglött a mosógép. Kedd este hazafelé a Hungárián elromlott az autóm, csütörtökön feladta a harcot a videókártya a gépemben, szombaton arra ébredtem, hogy a fürdőben bokáig áll a víz, és az alattam lakó 3 szomszédot eláztattam.

A KÖVETKEZŐ 3 HETET ÁT AKAROM ALUDNI!!!!!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12341) danih válasza szumo (#12340) üzenetére


danih
addikt

Ennyi szerencsétlenség mellett én már a karmát gyanusítanám - nem tettél valakivel rosszat az utóbbi időben? :DDD

(#12342) Balinov válasza danih (#12341) üzenetére


Balinov
félisten

valami van ezzel a 2010-es evvel, mert mi is egyfolytaban szivatora vagyunk allitva...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12343) szumo válasza danih (#12341) üzenetére


szumo
senior tag

Nem voltam senkivel rosszban, a vevők is elégedettek voltak.
Kolléga Szolnokról azt mondta, hogy "ha egy üzlet egyszer beindul.....".

Balinov: ne is mond, februárban szakadt ki a kocsi alól a hátsó híd, azt visszarakattam, most meg tele volt a csomagtartó cuccal, és puff, beázott a komputerem ami a teljes motorelektronikát vezérli. A többit már megoldottam, de amikor a szerelő fogja mondani mibe fáj ez nekem, biztos legörbül a szám még jobban. Mire ezt kitermelem, megint jön valami F..Z-ság és sáros pofával nézek ki a béka segge alól.

Na nem sírok, ríjok abból nem lehet pénzt csinálni, és a kuncsaftot is elriasztja.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12344) sbazsi


sbazsi
veterán

Kéne egy kis segítség, bennetek bízom. HP LJ 3390-est nyomtató megadta magát. Papír kijön, de üresen. Nem tudtok valakit aki rá tudna nézni még ma?
(Új, frissen bontott tonerrel próbálkoztam)
Blaha mellett van a nyomtató. Akár priviben. :R
Sorry az OFF-ért.

(#12345) stol válasza sbazsi (#12344) üzenetére


stol
addikt

Madzagot kitépted a tonerből? :DDD

(#12346) sbazsi válasza stol (#12345) üzenetére


sbazsi
veterán

Nem. De tegnap elvittem egy szervizbe végül. Megcsinálták a nyomtató részt (a becsukáskor valami gombot megnyom az ajtó, és ott tört le valami), és amikor elhoztam, nem működött a scanner rész. Scanner error 6 hibaüzenet. Mivel zártak, ezért elhoztam. Hétfőn viszem vissza, mert nem leszek a hétvégén. Ilyen hibaüzenetem soha nem volt a nyomtatóval.
Volt egy fura megjegyzése, mégpedig az, hogy a scanner egység drága. Remélem itt nem arra gondolt, hogyha cserélni kell, akkor azt nekem kell kifizetni. :U

(#12347) szumo


szumo
senior tag

Hoztak egy pink gépet csütörtökön!

Egy srác!

Elmeséli mi a baja a gépnek, mondom neki, hogy meg nézem és telefonon értesítem, mi a baj.

Nézegettem, a cpu hűtő kicsit alul volt méretezve, egy picit terheléstől a gép máris 70+ osan fortyogott, pedig újra pasztáztam. Videókari eldobta magát 3d hatására.

Felhívtam pénteken a srácot, mondom neki a tényállást, hogy mit is kellene cserélni, erre a telefonban nagy puffanás. Én meg kérdezgetem, hogy mi van leült, vagy összeesett?

Válasz, majdnem a szék mellé ült.

S még nem is azt mondtam, hogy a teljes gép kuka. :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12348) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Lenne egy kérdésem:
Ha van egy Számítógép szerelő és karbantartó szakmám, meg egy érettségi, akkor én lehetek egy számítástechnika boltba eladó meg szerelő is?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12349) stol válasza Pubszon (#12348) üzenetére


stol
addikt

Megfelelő gyakorlattal és szerencsével,.... akár igen.

(#12350) Pubszon válasza stol (#12349) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak a jogi oldalára lennék kíváncsi. :K
Gyakorlat, meg szerencse megvan. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.