Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) joi29 válasza Adonimus (#12748) üzenetére


joi29
őstag

Mondjuk nem árt némi szakmai tudás, no meg ha értesz kicsit
a kereskedelemhez az is jól jön.
Egyébként végzetséget tekintve tök mindegy, hogy miből szereztél diplomát.
A felvétel privát cégeknél legtöbbször érdek vagy rokoni kapcsolat útján történik.
Beszélek badarságot az állami szektorban is így történik. :DDD

(#12752) szumo válasza mongi (#12749) üzenetére


szumo
senior tag

De abból a kétoldali mindenképp :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12753) Adonimus válasza joi29 (#12751) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Szakmai tudással nincs gond, a kereskedelemhez is értek, de ismerős sehol :( De azért megpróbálom.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#12754) Zofren válasza ati012 (#12746) üzenetére


Zofren
aktív tag

Errefelé ha meghallják, hogy AMD akkor keresztre feszítenek. Ez komoly. :) Amd-s gép csak nekem van melohelyen meg itthon. Probáltam eladni amd cpu-t, de nem tetszett nekik, hogy a 6000+ az nem 6000MHz-en megy.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12755) eziskamu válasza Zofren (#12754) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát én mit szoljak a Q8200-emhez :DDD

(#12756) ati012 válasza Zofren (#12754) üzenetére


ati012
senior tag

Volt is nekünk már problémánk ebből.
Elmagyarázzuk hogy mi merre, de ha félig berúgva vásárol akkor sok nem marad meg belőle.

(#12757) mongi válasza ati012 (#12756) üzenetére


mongi
senior tag

meg lehet benne sem :DDD

Felétek is pangás van vagy csak engem sújt ez a 2011-es év eleje?

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12758) ati012 válasza mongi (#12757) üzenetére


ati012
senior tag

Január az mindig ilyen szokott lenni, kivéve tavaly. Akkor übereltük a Karácsonyt :)
Most ebben az évben elég gyatra volt a január, februárra kíváncsi leszek.

(#12759) Dorien válasza ati012 (#12758) üzenetére


Dorien
veterán

Február 11. van már... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12760) _AnTi_


_AnTi_
tag

Nálunk a január első két hete jó volt, a másik felén síri csend. Február eddig nem rossz (eddig nekünk ez a hónap volt mindig a mélypont).

775-ös kérdés: nálunk az esetek kb. 80%-ban AMD megy (abból is a legtöbb AthlonII-X2/X4). 775-ből nagyon ritkán kétmagos cerka, a többi szinte mind E5400 szintű proci. Viszont csak DDR3. I3/I5/I7-re felénk senki nem mozdul.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#12761) mongi válasza _AnTi_ (#12760) üzenetére


mongi
senior tag

A core i sorozatra nincs pénzük az embereknek ( :( ), amd-ben megkapják olcsóbban a számukra szükséges kraftot bármire :C :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12762) eziskamu


eziskamu
addikt

Bocs az offért, más topikokban nem kaptam választ.
Egy spéci webkamerát keresnék, amit egy szobában fixen lehet telepíteni, és a következőket tudja:
-Skype kompatibilis
-falra/fali konzolra szerelhető
-beépített érzékeny mikrofonnal, hogy egy kisebb szobában mindenki hallható legyen, pozíciótól függetlenül
-minimum 1,3 megapixel
-vezeték nélküli (BlúTúút, WIFI, fityfiritty, akármi) csatlakozási lehetőség.
Természetesen mindezt nem 3000-ért kéne tudnia :DDD és nem is nekem lesz, de azért maradjon 5 jegyű az ára :)

(#12763) mongi válasza eziskamu (#12762) üzenetére


mongi
senior tag

IP kamera kolléga amit keresel, szerintem.
Ezeknek van saját IP címük, így akár távolról is elérhetők, tudnak közvetíteni is.
A márkák:
-Cisco
-Edimax
-Linksys
-D-link
Áruk változó, de az öt számjegyen belüli :DDD
itt találsz párat:[link]

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12764) eziskamu válasza mongi (#12763) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem olyan kell, amit a Skype is tud használni, anélkül, hogy a gyári szoftverein kívűl más progit is kelljen használni.

(#12765) mongi válasza eziskamu (#12764) üzenetére


mongi
senior tag

akkor nemtom...

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12766) eziskamu válasza mongi (#12765) üzenetére


eziskamu
addikt

Találtam eddig két Bluetooth-ost, egyiknek sincs közvetlen falra szerelési lehetősége, valamint az egyik csak Mac-es, a másik meg R2D2 személyesen, és fénykardos távirányítóval, csak kár, hogy munkahelyre kéne :DDD

USB-hez van valami aktív hosszabbító, ami legalább 10m? Tudom 5m az elvi határ, de több hubbal meg hülyén nézne ki. Nincs erre valami spéci eszköz? Kerestem Wireless USB-hubot is, de ritka és drága :(

[ Szerkesztve ]

(#12767) Dorien válasza mongi (#12763) üzenetére


Dorien
veterán

Foscam - Ez gondolom nem magyar cég... :D

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12768) eziskamu válasza Dorien (#12767) üzenetére


eziskamu
addikt

A gugli szerint a kínai szilikonvölgy (Shenzhen) egyik cége.

[ Szerkesztve ]

(#12769) mongi válasza eziskamu (#12768) üzenetére


mongi
senior tag

ami meg nem kínai az hamis :DD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12770) Rootkiskacsa válasza eziskamu (#12766) üzenetére


Rootkiskacsa
csendes tag

Létezik erősítős usb hosszabbító. 5 és 12m-es hosszban.
[link]

a 12-est még nem próbáltam.

(#12771) eziskamu válasza Rootkiskacsa (#12770) üzenetére


eziskamu
addikt

Köszi. :R

(#12772) feka007


feka007
nagyúr

mégse

[ Szerkesztve ]

(#12773) szumo


szumo
senior tag

Pénteken lezárult egy garanciális ügyem, gép összerak, megy minden ahogy illik. Jön az ügyfél, megmutatom neki, hogy minden rendben. Mondom csak annyira kell odafigyelni, hogy ne az alaplapi d-sub csatlakozóba dugja a monitort, mert akkor nem lesz kép. Félóra múlva csörög a telefon. hív az ügyfél, hogy ugyanaz a baja a gépnek, mint mikor hozta. Pislogok nagyokat, hirtelen nem tudtam hogy sikerült-e valamivel az új alaplapot megölnie, vagy mi történt. Rákérdeztem, mi a baj, mondja, nincs kép. Kérdezem hova dugta a monitort? Mondja hogy a gépbe. Én nem élveztem a viccét annyira, de kiderítettem, hogy 20 percig nem képes megjegyezni amit mondanak neki. Átdugattam a csatlakozót, és lett kép.

Pfff.
Minek élnek az ilyen emberek, csak szívják előlünk az oxigént.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12774) Nibiru válasza szumo (#12773) üzenetére


Nibiru
tag

Így van az, ha valaki túl sok füvet szív! :D

(#12775) stol


stol
addikt

Van jobb is....

Üf. Telefonál, hogy kéne neki xy vinyó, de mire jön érte, meg kéne partolni és formázni is.
Vinyó polcról levesz, kibont, part, format, ok.
Két ilyen volt ma, egyik probléma mentesen zajlott, a másik meg.....

Bejön. Adom a vinyót.
Üf.: -de hát, ez bontott!
Én magamban: WTF? :W
-Nem ön kérte, hogy legyen megformázva?
-De, de ez a vinyó már fel van bontva és használt!
-Igen! A megformázáshoz ki kell bontani és használni 5percen át.
-Kérhetek bontatlan?
-Persze!
-Köszönöm.
-De akkor ez le van formázva? :W :W :W

Váltanom kéne már... Sok ez a 7év kollégák. :(

(#12776) FehérHolló válasza Rootkiskacsa (#12770) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rohadt sokat ér az erősítő IC, ha USB-ről kapja a tápot is...

De amiért itt vagyok: Az ugye belefér, ha a vásárlás közben, illetve azt követően rögtön ki szeretném próbálni helyszínen a frissen vett noti RAM-okat? Ugye ez nem a szívesség kategóriája?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12777) stol válasza FehérHolló (#12776) üzenetére


stol
addikt

De.
Nem vagyok köteles, sem a saját, sem új garaciális terméket emiatt szétbontani.

Viszont ügyfél gépébe beszerelés "helyszíni beüzemelés" kategória, ami nem azonos az általad vázolttal. :)
Ennek pénzügyi vonzata bolt függő. Pl. nálunk díjtalan :N

(#12778) FehérHolló válasza stol (#12777) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi, akkor így állok hozzá.
Bár szerény véleményem szerint laptop memóriából elég ritka a dobozos változat, a másikon meg nem látszik, hogy bontott. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#12779) stol válasza FehérHolló (#12778) üzenetére


stol
addikt

Nálunk a dobozos is bontott, mert:
-egyedi címkével látjuk el, a garanciális nyomonkövetés miatt.
-sok noti nem megy xy rammal és cserélgetni kell.
-ha élettartam garos, akkor szerintem hót mindegy, hogy új, vagy sem :) (más kérdés, hogy én jobban örülök egy 2éves használt élettartam garos ramnak, mint egy új nonémnek, mert az már 2évet ment hiba nélkül.)

[ Szerkesztve ]

(#12780) FehérHolló válasza stol (#12779) üzenetére


FehérHolló
veterán

sok noti nem megy xy rammal és cserélgetni kell.
Pont ez a gondom, és nincs kompatibilitási listája sem. Ezért akarom kipróbálni a helyszínen, hogy ne otthon derüljön ki.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12781) nyunyu válasza stol (#12779) üzenetére


nyunyu
félisten

-ha élettartam garos, akkor szerintem hót mindegy, hogy új, vagy sem

Kingstonnal nem 10 evben van limitalva az elettartam garancia?

Mondjuk megneznem azt a gepet, amibe 10 ev mulva belemegy a DDR3 ram :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12782) FehérHolló válasza nyunyu (#12781) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez DDR2-t eszik, 5 éve használom, még egy darabig fogom is. Az 5 éves "élettartam" garancián már túl lennék...
Bár való igaz, hogy Kingston van benne jelenleg. ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#12783) Nibiru válasza stol (#12775) üzenetére


Nibiru
tag

:DDD

(#12784) szumo


szumo
senior tag

Ne akarjatok jót tenni a rokonoknak, még ha nagyon közeli akkor se!

Tegnap felhív tesóm (1 évvel fiatalabb, és nőből van), hogy nagyon lassú a gépük. Mondom neki, ránézek. Vagy 10 perc volt mire láttam valamit a távadminisztrációból. A gép nem volt kiterhelve, a net nem volt lassú. Csak a laptop 6 éves koron túl van és az előző újratelepítés sem javított már a helyzeten. De nem is ez a lényeg. Mondom tesómnak, hogy csere érett a készülék lassan. Néztem nekik egy nem túl drága (117k) i3 -al szerelt kis aranyosságot, erre felhív ma, hogy elmegy és odahaza szétnéz, mi mennyiért kapható. Persze nem talált olcsóbban nem, hogy jobbat, de hasonlót se.
Hát azt hiszi, hogy az ember rosszat akar a testvérének? :W
De végül, csak rá jött, hogy velem jár a legjobban. Ezen egy fillért nem fogok keresni, sőt bukok, mert még haza is fog kelleni vinnem neki 160km-re. De hogy nem hiszi el elsőre, hogy csak jót akarok neki attól kész vagyok. :(((

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12785) SpeedR válasza szumo (#12784) üzenetére


SpeedR
őstag

Ekkora léptékű kiadásnál szerintem természetes, hogy utánanéz az ember a dolgoknak. Ez nem jelenti azt, hogy nem bízik benned. Ezen szerintem felesleges kiborulni.

(#12786) Vicoo válasza szumo (#12784) üzenetére


Vicoo
senior tag

Ismerős, ez nálam bátyámmal volt... mondtam hogy rendeljen alkatrészt, de nem neki a vidéki boltos havertól kell megkérdezni ,aki olcsóbban adja....egy frászt. Miért nem hisz a saját testvérének? :Á

(#12787) Zofren


Zofren
aktív tag

Adott egy Compaq CQ61 -es laptop, amin AMD VISION logo található. A feladat: legyen rajta WIN7, mert a gyári megborult, és aki újra probálta telepiteni a recovery particiot letorolte. Nos, odáig szép a dolog, hogy elindul a telepités, viszont a telepités végéfelé kiirja, hogy nem támogatott platform, és kikapcsol a gép. Ha elinditom, akkor azt irja ki, hogy az elozo nem telepités nem fejezodott be, ezért telepitsem ujra.
Kérdés: milyen csoda win7-et tegyek rá? Probáltam 32 és 64 bitest. Home Premiumot, Prof-t, de egyikse. Mindig ugyanaz a hiba. Még egy dologra tippelek, amit holnap vhogy kiprobálok, az az, hogy a laptopon szlovák win7 volt. Lehet bele van égetve programozva a biosba vagy mittoménhova, hogy csak a szlovák win7 hp 64 bitet fogadja el? Ez volt rajta gyárilag. A hiba uzenetet lefényképezni sem sikerul, mert kb 2 másodpercig mutatja és leáll.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12788) stol válasza Zofren (#12787) üzenetére


stol
addikt

SP1 integrált win7 szépen felkúszik rá :N

(#12789) ^Clown válasza szumo (#12784) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ez nem a "nem hiszek a tesómnak", hanem az "okosabb vagyok mindenkinél" esete.

(#12790) kraftxld válasza ^Clown (#12789) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hehe, ezert se foglalkozok mar igazan az ismerosok/csaladtagok gepbeszerzeseivel, szamtalanszor elofordult, hogy mondtam ezt meg azt vegyetek itt es ott, aztan jo lesz. Generalva egy kis plusz forgalmat az ismeros boltosoknak akik amugy is jo aron dolgoztak.
Persze nem, megvettek a madarastesco-ban/akarhol a hulladekot, aztan nekem anyaztak, hogy ez szar. Az otodik ilyen utan mar mondtam, hogy inkabb felejtsenek el :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12791) ^Clown válasza kraftxld (#12790) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez érdekes, rám valamiért hallgatni szoktak, bár való igaz, eddig inkább csak használt cuccok beszerzése és / vagy gépbővítés volt terítéken, vadi új gép csak egy laptop volt.

(#12792) szumo válasza kraftxld (#12790) üzenetére


szumo
senior tag

Szerencsére nálam ilyen még egyszer sem fordult elő, igaz mint látod a harc az megvan minden esetben. De megéri, hogy én ne szívassam magamat később, ők meg hosszú ideig elégedettek legyenek. Azért csak 98' óta a szakmában vagyok hol így hol úgy. :DD

(#12789) ^Clown: A tesók már csak ilyenek. ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12793) Zofren válasza stol (#12788) üzenetére


Zofren
aktív tag

Pontos típus: Compaq CQ61-340EC Product: VJ542EA#AKB
Kiprobáltam egy ilyet is: Win7 HP SP1 Hu 64 bit. Ez is ezt produkálta. Pedig egy win7 telepités pofon egyszeru.

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12794) joi29 válasza ^Clown (#12791) üzenetére


joi29
őstag

Nekem is vannak rokonaim akik olykor tanácsot kérnek és ha baj van akkor magától értetődő hogy segítek.
Egyszer pl behalt a rendszerük és én csak egy órácskát tudtam reájuk szakítani
mivel a szomszéd településen laknak.
Na gyorsan elugrottam rendbe szettem a szétzilált biost telepítettem egy 10 éves OS-t és még gyorsan beállítgattam ezt azt, hogy később se lassuljon be olyan könnyen és ha nem muszáj az indító paramétereket se tudják kitörölni a gyerekek.
Erre másnap hívnak, hogy milyen fél munkát végeztem mert a szomszédjuk átjött és azt mondja, hogy még nincs kész minden telepítés és egy rakat program hiányzik a gépről.
A gond nem az hogy hallgatnak a szomszédra hanem, hogy mit gondolnak mit lehet egy gépel egy óra alatt csinálni és persze te vagy a sarlatán mert nem fejezted be a dolgot.
Ráadásul fűnek fának elmondják, hogy hogy dolgozhatsz gépekkel ha csak ilyen fél munkát végzel.
Mondjuk azóta hívtak vagy egy tucatszor mikor volt, hogy az egész falu minden hackere sem boldogult de valahogy akkor épp sok dolgom akadt. ;)

(#12795) szumo válasza Zofren (#12793) üzenetére


szumo
senior tag

Nincs hozzá recovery disc? Mert én amikor utóljára találkoztam ilyennel, hoztak a géphez két dvd-t, amiből az egyik tartalmazta az operációs rendszert, amit csak a hp géphez működött. Mondjuk ezt eddig 2-3 hp gépnél találtam.
De azokra is felment az idegen oprendszer.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12796) stol válasza Zofren (#12793) üzenetére


stol
addikt

Minek teszel 64bitest?
Mi indokolja?

4G-s notinál mi csak 32bitet rakunk, mivel a vga úgyis csippant.
AHCI-t lődd ki.

(#12797) mongi


mongi
senior tag

Átvert vásárló és a 3G net esete:

Volt egy idős házaspár vevőm, akik a rokkant gyereküknek nálunk vettek egy laptopot, szimpla munkákra, netezésre (Asus k50IJ, 2gb rammal, Win7 32bit).
Mivel szlotákiában élünk, így mobil internet csak a csodálatos narancs (orange) maradt. A gép szuperül ment windows7-el, minden pöpecül ment rajta, egészen addig, míg egy csodálatos huawei E182E usb 3G modemet nem aplikáltak hozzá. Onnan kezdve a gép RND módon dobott egy hátast kék képernyővel, volt hogy napjában többször is. Szaladtak is nagy serényen hozzám, hogy szar a gép. Nosza lesem a megbízhatósági táblázatot: "nini! blúszkrín, usb error..stb". Khm... na nézzük akkor a gépet, testing mód OK, minden USB port OK, 3G usb dongle FAIL.(eldobta a szignált, usb megszünt létezni, az usb-s egér szaggatottan üzemelt, freezek...)

Mondom nekik az eredményt, visszakocognak a "bótba", oszt hevesen csapkodják az asztal másik dogle-ért, De jobb lenne HSDPA router (van nekik, és az 100% hogy üzemel felénl is). Ők el, én megnyugod. Majdnem. Másnap megint nálam, Orange monjda, dongle náluk OK, szervizteknicska Pozsonyban(!) kitesztelték (persze 1 nap alaptt oda-vissza 600km), nincs FAIL. Teszt, dongle megint csak FAIL nálunk. Mutatom nekik, erre ők el.

Ma gépet behozzák, orange-ban ment a cucc itt nem jó a géppel valami. Teknicska felhív, kissebb vita (tipikus szőke stílusban, szerinte az a baj hogy rádugtam elötte a T-comos DSL-t, és az összekutyulta a hálózati beállításokat a win7-ben, és ha később bedugjuk az USB modemet, ettől fagy le biztosan, ő tudja, mert ott dolgozik. (persze semmi köze a 2-nek egymáshoz) :W :W Mondom neki, inkább menjen plázába eladónak, ne akarjon IT vonalon ilyen okosakat mondani egy szervízesnek :DDD ). Megnyugvás után, pont kéznél lévő, asztalon összedobott XP-s konfig is hátast dobott a cucctól. Nosza megértették, hogy ez így fatal erroros, tehát orange a ludas (nálunk nincs 3G lefedettség, azonkívül kicserélték a modemet és az új szarabb mint a régi (rögtön elmegy egy fagyiért ahogy bedugjuk).
Most ott tartunk, hogy a szolgáltató ad egy próba routert nekik, ha azzal megy 150€-ért :Y (!) adnának nekik egy ilyen HSDPA modemet, és nem cserélik ki beszámítva a hibás modemjüket ráfizetéssel erre (usb modem értéke 100€ lenne!).
router:[link]
modem:[link]

Nos ennyi a kis történet, holnap jönnek a routerrel, hogy állítsam már be nekik :O

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12798) mongi


mongi
senior tag

Ja a laptop meg 410 ojró volt táskával, egérrel együtt :K

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12799) Zofren válasza stol (#12796) üzenetére


Zofren
aktív tag

Nem indokolja semmi, csak irtam, hogy azt is kiprobáltam már. Amugy még mindig semmi eredmény. :(

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12800) Zofren válasza Zofren (#12799) üzenetére


Zofren
aktív tag

Sikerült feltennem rá egy Vistát. Gyorsan egy Aida-t elinditottam és kiderult, hogy a GPU 112 celsius fokos. Na azért áll le valoszinuleg. Holnap szétszedem és megnézem mit tehetek ez ellen. Ha nem holnap, akkor szombaton vagy vasárnap esetleg hétfőn. Hmm, de fura, hogy a levegő, ami kijon a laptopból nem forró, hanem hideg. Akkor viszont a vga csere lesz a gépben. Ezt még nem tudom hogy fogom véghez vinni.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.