Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) Barney™ válasza MR_Joe (#11343) üzenetére


Barney™
aktív tag

nem semmi :DDD

(#11352) bullseye válasza Vangelis (#11348) üzenetére


bullseye
addikt

részvétem, vagy gratula?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11353) animatrix11


animatrix11
őstag

Én nem boltos vagyok csak sima péháeladó, de ezt azért megosztom

Volt egy barom kétszer hívott fel kb 1 év eltéréssel, régebbi eset még a 939es korszakból, volt egy tuningos x2 3800+ akkori ára kb 19k votl, én adtam kb 17ért felhív a sötét hogy miért adom ilyen drágán? mondom nagyon jó lehet tuningolni, és igy is bolti ár alatt van, erre ő de hát ez boltba 12k! mondom nem lehet tegnap néztem az árát, de biztos 12k mert most nézte, megnéztem a sima egymagosnak volt az ára 12k :W és azért felhivott az idiótája

kb 1 év múlva egymagos 3800+ szintén 939 akkor árultam 7kért nagyon ritka volt, boltan nem árulták már, felhiv ugyanaz a stilus ez mé ilyen drága? nem gondolom hogy magas az ár? mondom vegyen olcsóbban... hát ezt MINDENHOL lehet kapni 8kért dobozosan, mondom mi az a mindenhol, erre bármelyik boltban :W a marha az am2est nézte mert ténleg mindenhol lehet kapni, megint nem akart vásárolni csak ugy felhivott :Y és olyan stilusban hogy ha az élete múlna rajta ő akkor is jobban tudja :O

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#11354) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A Rasurbo tápokkal van valakinek tapasztalata. Egyik beszerzésünktől nemrég hoztunk párat (400W, 450W BOX) próbára. Szerintük jó tápegység, de én még soha nem hallottam ezt a márkát.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11355) afterdesing


afterdesing
csendes tag

Sziasztok! Én se egy egyszerü esettel találkoztam. Hoztak egy Fujitsu Siemens laptopot. Azzal hogy nagyon melegszik. Szétszedtem, kitakaritottam. Hát nem új hütés kellett neki???
A hülyék porszivóval bekapcsolt állapotba takaritották ki ahol van a notinak a szelőző nyilása. Ezért kellett neki egy új venti, újrapasztázás és egyből jó lett.

iPhone fanatic :)

(#11356) TheReMiXeR válasza animatrix11 (#11353) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Én (mivel ez nem üzlet) megbeszéltem volna vele egy találkozót és jól pofán baxtam volna.
Lassan már az üzletben is ez jön. Annyira de annyira háború kezd kialakulni az eladók ill. a vevők között. Nem tudom, kedves kollégák Ti hogylátjátok, de ez a jelenlegi piaci helyzet drasztikusasn lerontja a vevő kinézetű emberek viselkedését.

Pár napja a helyi lexarabb középiskolából (IQ szintre gondolok) bejön 4 diáknak kinéző suhanc. Szerintem lopni akartak, de mivel lokátor szemem van ez nem jött össze. Akkor fogyott el a türelmem, mikor odalépett hozzám az egyik szószóló, hogy árajánlatot akar kérni egy 600ezres gépre. Visszakérdeztem, hogy mennyi??? Erre szemrebbenés nélkül elismétli, hogy 600.000.- Ft-os gépre kér árajánlatot. Ekkor egy szájbavágás helyett azt találtam mondani, hogy "ezt most fejezzük be". Kérdezte, hogy miért. "Figyu, nehúzzuk egymást, most fejezzük be" és elhajtottam (végre) őket a pitsába. Most fordult elő velem először, hogy elkültem valakit. Ezt már egyszerűen nem lehet elviselni. 3Ft-ja se volt soha egyben a srácnak, de szivatni az szeretne. Hááát a jóqrvanénikéjükkel szórakozzanak az ilyenek.

Megváltoztam, új év, új szokások de nem érdekel. A háborút akarnak akkor legyen.
Én nem vagyok hajlandó elviselni tovább a nyílt szopatást.
Lassan leeht, hogy én is befejezem...???

Vangelis barátuknak meg gratulálok a bölcs döntéshez!

(#11357) philoxenia válasza TheReMiXeR (#11356) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért nem kértél tőle fedezetigazolást? 300 ezer fölött eleve kötelező, sőt az APEH-től is kell egy papír 18 év alatti vásárlónál. /mondtad volna neki... :D /

animatrix11 : Ha engem hívnak ráérek beszélgetni úgyis ő fizeti a hívást.... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11358) blueMerle válasza TheReMiXeR (#11356) üzenetére


blueMerle
veterán

Sajnos én ezt énis megélem mikor beállok a pult mögé. A nem messze lévö szakközépből szünetkor a buta, primitív, magukról nagyon sokat képzelő, ámde 2 fityingel mászkáló sutyerák hülyegyerekek tömegesen bejönnek, a múltkor volt egy kellemes beszélgetésem:

Srác benyit 2 haverjával, semmi köszönés, ajtót a biztonság kedvéért jó erősen beba*sza mert ő a keménygyerek.
- Na, aggyad ide azt a Nókiát onnan azt a fehéret....no..érintőset.
- Szia. Az N97-esre gondolsz?
- Igen arra, aggyad gyorsan haddnézzem mán meg élőbe.
- Nem adom.
*bamba tekintet a gyerek arcán*
- ÉS MIÉRT NEM?
- Azért mert nincs rá pénzed, fogalmad sincs róla hogy kell kezelni, és ha kárt teszel benne akkor elfutsz.
- No, negecizzé öreg, add ide....
....ekkor közöltem vele és a barátaival, hogyha felállok a székről mindhármójukat egy kiadós nyakonverés fogja várni, egyrészt a stílusért, másrészt azért hogy megtanulják: otthon a jó édes anyukájukkal szórakozzanak, úgyhogy AZONNAL tipli.

A fenti válaszom sajnos tapasztalatra épül, úgy két éve egy fiatal srác eltört egy HTC Kaisert, majd rámnézett és kirohant egy pillanat alatt.

Egyszerüen kizárt hogy képes lennék nap mint nap eladóként dolgozni. Szerintem bediliznék, minden tiszteletem a tiétek :R

[ Szerkesztve ]

(#11359) animatrix11 válasza philoxenia (#11357) üzenetére


animatrix11
őstag

Na jó de ha ilyen sötétségeket beszél nehogymá, inkább a fenti kollágval értek egyet ;]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#11360) TESCO-Zsömle válasza blueMerle (#11358) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Emberek ma már nem születnek? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11361) blueMerle válasza TESCO-Zsömle (#11360) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem kell csodálkozni ha a gyerek a maunika és józsibarát showkon nö fel. :U Egymással is így beszélnek, gondolják miért ne engedhetnék meg ezt a stílust bárkivel. Ne menjünk messze mai nap:

telefon csörög, felveszem, 15-20 év körüli hang, semmi köszönés:
- Na ide figyelj, van Mátrixod? i-s?
...hirtelen azt hiszem viccel valami ismerős, aztán rájövök a rettentően udavrias általam ismeretlen uriember 6230i-t keres.
- Üdvözlöm. Ezzel talán keresse Neót vagy Trinityt.
- Mivan? Miről beszélsz haver?
- Először is nem vagyok a haverod, másodszor ha szeretnél valamit akkor normálisan megkérdezed. Hallom a barátaid körülötted, hogy sokan vagytok, és Te most nagyon laza, fasza gyereknek szeretnél látszani hogy csak így belöksz egy boltnak egy telefon kódnevét és azt hiszed majd én hanyatt homlok nekiállok keresni neked. Hogyne :)
- AKKOR A JÓ ÉDES.....bip..
és itt leraktam :)

Mindent én sem vagyok köteles eltürni ;)

[ Szerkesztve ]

(#11362) liver válasza blueMerle (#11361) üzenetére


liver
tag

De már a szülő se adhat egy két sallert a gyerekének,ha szemtelenkedik,mert jön a gyámügy......Szép kis (de)generáció a mai :(

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11363) TESCO-Zsömle válasza blueMerle (#11361) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Téged is felhívott Tapló Úr... Velem is beszélt a múltkor... Csak tudnám hogy szerezte meg a titkosított számom... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11364) sutykuru válasza TheReMiXeR (#11356) üzenetére


sutykuru
tag

A muszáj nagy Úr, nem örömében tette.

Anno egy hivatalos címről küldött ajánlat kérésre kaptam vicces választ, valahogy nem értették minek nekem 12 egyforma gép.
Vicces válaszomat meg nem értékelték. :(

(#11365) TheReMiXeR válasza sutykuru (#11364) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Mit nem örömébe tett? Azt, hogy 5-6kilós árajánlatot akart kérni egy olyan 15-16éves gyerek akinek még internet sincs bevezetve otthon? Vagy mire gondolsz? Én mindenkinek készítek árajánlatot, kb. 100ból 10jön be, de aki csak szopatni akar azt egyből kiszúrom. Ha erre gondolsz...

(#11366) sutykuru válasza TheReMiXeR (#11365) üzenetére


sutykuru
tag

Azt erre írtam: "Vangelis barátuknak meg gratulálok a bölcs döntéshez!"

Végét meg arra amit te írtál. (10 év alatt az volt az egyetlen eset, amikor nem kaptam normális választ)

hogy ne legyek már mindig off :)

Múlt heti sztori: Garanciális LCD monitor, telefonál ipse, hogy 3 pixel hiba van rajta, csere de gyorsan (fél éves samu monitor), ilyet még nem látott senki, alkoholos filccel volt rá téve 3 pötty. :D

(#11367) stol válasza sutykuru (#11366) üzenetére


stol
addikt

Én viszont láttam már bugos TFT-t.
Gyártásilag bekerült egy rovar a TFT panel és a háttérvilágítás közé.

[link]

(#11368) sutykuru válasza stol (#11367) üzenetére


sutykuru
tag

:)

Erről lejött, mint a végén kiderült anyuka szeme fényének, új monitor kellett volna, mert most a 24+-os a trendi az oviba.

(#11369) bullseye válasza sutykuru (#11368) üzenetére


bullseye
addikt

apucit felhívni, hogy ugye nem baj, ha feljelented csalási kísérletért a gyermeket... majd otthon lejátsszák

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11370) nyunyu válasza stol (#11367) üzenetére


nyunyu
félisten

Bugos monitorunk nekunk is volt jopar eve.

De az juzer error volt :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11371) Zolás válasza nyunyu (#11370) üzenetére


Zolás
addikt

Nana. Láttad a juzert ahogy beteszi a bogarat a moncsiba? :DDD :DDD :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11372) Ygg válasza Zolás (#11371) üzenetére


Ygg
senior tag

Nagyon jók ezek a bugok.
:)

(#11373) szumo


szumo
senior tag

Hölgy felhív, hogy áramszünet volt, és azóta nem tud internetezni, meg tudnám-e nézni a gépét.
-Mondom persze, csak el kell hozni.
Gép összerak, elindít, és látom hogy egy teljesen nyers Win Xp van rá telepítve.
Telefonálok, hogy ez nem az áram hibája, ebbe valaki keményen belenyúlt.
Kérésemre elhozta a szükséges szoftware-eket, ami azért meglepő még mostanság is.
S megbeszéltük, hogy lekódolok mindent, nehogy a lányai vagy a barátaik (Vér Pistikék) belepiszkáljanak.
Mindent megcsináltam, a jogolásokat is, net megy mint az állat. Gép elvisz, mindenki boldog.

Telefon csörög kb 2 óra múlva.
-Nem megy az internet.
-Én :W :W :W majd nagy levegő, és elmondom, hogy mit tegyen.
Ekkor derül ki, hogy a billentyűzet sincs a helyére dugva.
-Kérem a billentyűzetet, a lila aljzatba bedugni, a gépet újraindítani.
Addig addig, hogy visszahozták a gépet. S valahogy az addig helyes jogolást sikerült elállítani, pedig megbeszéltük, hogy a lányai csak a vendég fiókot használják. S a mobilnetet is kicsinálták, amihez persze nem hozták vissza a telepítőt, mert a modem egy telefon. Megoldottam betárcsázóssal a dolgot. Nesze neked 7,2MB/s.

De valahogy érzem, fog még az a gép nálam kikötni. Már csak azért is, mert a biost-is lekódoltam, hogy ne lehessen cd-ről boot-olni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11374) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Ehez hasonló volt már nállam de ilyen még nem:

Ügyfél: Jónap.
Én: Jónap, Miben segíthetek?
Ü: Festékpatront keresek HP nyomtatóhoz.
Én: Milyen patron kellene.
Ü: Hát ez egy szkenner és nyomtató is egyben, van benne színes és feket patron is.
Én: Ok de vagy nyomtató vagy patron típus kellene.
Ü: Ilyen kis kocka méretű.
Én: Sajnos ez nekem kevés, mind az 500 féle ilyen méretű.
Ü: Köszönöm, sokat segített, pedig mindent elmondtam (ezt már pofavágással mondta), Viszlát.

:W

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#11375) ML320


ML320
aktív tag

Nyomtató hiba. De egy tisztítással talán megoldható...

Avagy megint központi akció? Nyomtatókhoz ajándék egér? :F

Ember tervez, Isten perverz...

(#11376) szumo válasza ML320 (#11375) üzenetére


szumo
senior tag

S hogy ment be a burkolat alá? Volt valami sérülés , vagy örök talány marad?

Én csak akkor kérem az akciót, ha az egér is díszcsomagolásban van :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11377) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Elnézést az offolásért.

Budapesten keresek megbízható, laptop szervizeléssel foglalkozó helyet. Ha tudnátok segíteni abban, hogy hova forduljak, hallomásból vagy tapasztalatból kit tudtok ajánlani, nagyon megköszönném.

Erről lenne szó egész részletesen.

szerk: ja, amúgy röviden: a rendszer nem érzékeli a processzor hőmérsékletét, ezért nem kapcsol be a venti, op. rendszeren kívül (pl. bios, memtest) rendesen megy

[ Szerkesztve ]

(#11378) stol válasza DeFranco (#11377) üzenetére


stol
addikt

Procicsere volt?
Fu-Si-nál sok ilyen probléma van.

(#11379) DeFranco válasza stol (#11378) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajnos nincs kitől kölcsönkérni, venni meg nyilván nem veszek, ha nem rossz...

szerk: ahhoz képest elég nagy a csönd (a releváns topicokban, nem itt)... nem olvastam sehol ilyen problémáról, és a megoldásra is csak tippelgetünk rendületlen. Úgy néz ki, mindent kizártunk, ami nem hardver.

[ Szerkesztve ]

(#11380) Shadows válasza DeFranco (#11379) üzenetére


Shadows
senior tag

nem lehet hogy a ventillátor tekercse meg van égve és nem müködik nekem ugyanilyen jelenség gép nemmegy melegedik lassú....win újrarakás morgás,... de csak kiszúrtam...kicserélték a ventillátort és jólett....nem tudod megmérni multiméterrel hogy ad-e le áramot az ajzat amire rá van dugva a prociventije? esetleg direktbe nem lehet bekötni máshova? esetleg próbáld meg tesztelni hasonló áramfelvételü ventivel ha a tiedhez nehézkesen kapnál régebbi gépekhez aranyáron mérik az ilyet

philoxenia: most biosban megy neki a venti egyébként meg nem? tehát softweresen tudja mivan csak hardveresen nem pörög?

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#11381) philoxenia válasza Shadows (#11380) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha BIOS alatt megy a venti, akkor nem lehet ez a hiba....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11382) DeFranco válasza Shadows (#11380) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A linkelt topicban ment válasz, meg tudtam oldani szoftveresen, hogy felülbírálva az AHCI-t folyamatosan menjen a venti.
Ideiglenesen jó lesz, bár a tuti az lenne, ha meg tudnám csináltatni (cseréltetni) magát a szenzort. A sarki szervízbe viszont nem vinném be, itt a PH!-n meg valahogy senki nem ajánl, hiába kérdezem, vagy ha ajánl, akkor az illető meg nem válaszol. :(((
(mindenkitől elnézést az off-ért, igyekszem elköltözni)

[ Szerkesztve ]

(#11383) stol válasza DeFranco (#11382) üzenetére


stol
addikt

Megjegyzem, hogy inteléknél már p3 óta a cpu magjában van a szenzor :)

(#11384) nyunyu válasza stol (#11383) üzenetére


nyunyu
félisten

P3 szimplan lefagyott, ha tulmelegedett, mig a p4 mar homersekletfuggoen ures utasitasokat szur a futtatott kodba, hogy addig se melegedjen, ne erje el a kritikus homersekletet.
Igy szar hutes eseten eloszor latvanyosan lassul a gep, aztan fagy csak ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11385) stol válasza nyunyu (#11384) üzenetére


stol
addikt

Notinál mégis sikerült hűtő kélkül kikapcsolást produkálni, sőt van már hősokkos döglött noti procim is!
Asztali prescot esetén a hűtő lekapás szintén fagyást eredményezett a 130W TDP miatt.
Annyira hamar főtt el a proci, hogy "észbe se kapott" és lassulni se volt ideje.
LGA775-ös Pentium D (azaz rezsó) is szintén tudta ezt produkálni bármikor.

(#11386) DeFranco válasza stol (#11385) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Everest szerint ez a proci típusa:
Mobile Intel Celeron M 340, 1500 MHz
Tényleg a prociban lenne a szenzor? Gondoltam már rá, de sehol nem erősítettek meg... neten meg nem találok róla infót.

(#11387) i400 válasza DeFranco (#11377) üzenetére


i400
senior tag

ilyen géppel engem is megkerestek hogy kellene rá friss xp mert lassú... újraraktam és folyamatosan fullon ment a ventije meleg volt de fagyást és egyéb paranormális jelenségeket nem csinált

(#11388) biker


biker
nagyúr

és azt miért hiszi mindenki, hogy a zikszpé telepítése csak 30perc? :W :W

minap is valaki kérte, hogy a beszart notiján tegyem újra. mondom 10k, 2 nap.
hedohogymánemávazze

mondom, ok.
- noti, tehát vagy live linux és DVD backup, vagy szétszed és külső házban backup, összes adat, 2-4 óra (mert persze előtte soha nem volt még backup. minek...)
- zikszpé telepítés, driverek hangolása, akármi gebasz 1-2óra
- 173817db segédprogramod telepítgetése(office, és társai, persze lemez? az nincs ám, licenc? azt nem tudom hova raktam), amiért hívnál hetekig: 10-20óra
- poén, a távoli asztalos SAP-s rendszered öszehangolása? he?
- és persze az összes internet connect jelszó, email fiók jelszó, server nevek, stb? ja, azt nem tudod hol van? ja, fejtsem meg?

komolyan, én csak hobbiból számtekboltoskodom, meg supportolok, de nem is bírnám idegekkel 24/7 ezt csinálni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11389) azbest válasza biker (#11388) üzenetére


azbest
félisten

Újabban járt nálam pár gép telepítésre (rendszergazdiskodom kicsit és jófejségből privát gépeikre is ránézek)... hát a Toshibánál igencsak kellemetlen volt, hogy minden egyes gombhoz külön kellett telepíteni egy kis utilt. Meg persze xp-síteni a gyárilag vistás gépeket :U Ahelyett, hogy vennének bele ramot.

(#11390) stol


stol
addikt

Sajnos csak a végét sikerült elkapni, de akkor se piskóta...[link]

(#11391) bullseye válasza stol (#11390) üzenetére


bullseye
addikt

én nem sokat értettem a dologból, összefoglalná valaki? (persze pontos feliratnak is örülnék)

hogy ne legyek annyira off, tegnap járt nálunk egy úr, akinek csak egy kérdése volt. Gondolom már ismeritek ezt a vészt jósló mondatot. kb. 30 percig beszélgettünk az általa ismert és telepített összes programról...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11392) Zolás válasza stol (#11390) üzenetére


Zolás
addikt

Gondolom nem szezámmagos kifli kell neki hogy enyit magozik :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11393) stol válasza Zolás (#11392) üzenetére


stol
addikt

Végén, már várta kolléga a kandikamerát, de csak nem akartak jönni :DDD

(#11394) nyunyu válasza biker (#11388) üzenetére


nyunyu
félisten

- poén, a távoli asztalos SAP-s rendszered öszehangolása? he?

Azt hagyd meg a szakertoknek. :DDD

Jo penzert 2 het (vagy inkabb honap?) alatt megoldjak. ;]

Legalabbis akarhanyszor elokerult az elmult honapban a magikus harom betus kulcsszo, mert valamelyik vallalati ugyfelunk anyazott, hogy a lakossagi juzerei nem birjak bepotyogni a vizora allasat a telefonba vagy eppen lekerdezni a bankszamla egyenleget az automata call centerbol, az derult ki, hogy nem nalunk volt a hiba, hanem:
-ket hete allt az SAP szerver
-elfelejtettek lekodolni az o oldalukon az eljarast, ami valaszol a mi rendszerunk kerdeseire

Konkret eset: velunk anyaztak, hogy az eddigi plaintext adatcsere nem koser, legyen XML.
Kivittuk a frissitest a bankba, felraktunk.

Alapbol 5 perces munka lett volna, ha tavoli asztallal hozzaferunk a cucchoz, de hat az biztonsagi okokbol nem lehetseges, kizarolag a helyszinen.
(Erdekes, tobbi banknal meg birtak oldani, hogy titkositott VPN-nel be lehessen menni a szervereinkre, max fel kell hivni valamelyik rendszergazdit, es ad egy idokorlatos kodot hozza, esetleg SMSben erkezik az aktualis kod. Meg feltalaltak mar az USBs tokeneket is, amit bedugsz+bepotyogod a kijelzojen olvashato, fel percenkent ujrageneralt x jegyu random szamot.)

Persze minden alkalmazas meg adatbazis szerverre mas a login+jelszo, es kizarolag a rendszergazdajuk potyogheti be, igy lett 3 ora, mire ki tudtuk probalni, hogy jo-e.
Nana hogy nem, programunk logjabol az derult ki, hogy az SAP b@szik valaszolni.
Plaintextes regi verzio vissza, arra sem valaszol. :Y

Hosszas telefonalgatas utan derult ki, hogy az SAPbol mar 1 honapja kiirtottak a regi adatcseret biztosito modult, XML fogadast meg csesztek megirni.

Azota eltelt 2 het, ki kene tolni az azota elkeszult fejleszteseket, de meg azt sem tudjuk, hogy az XML egyaltalan mukodni fog-e, tobbi funkcio meg arra epul...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11395) ^Clown válasza stol (#11390) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Komoly :) Te vagy az eladó? Van türelmed! :R

(#11396) stol válasza ^Clown (#11395) üzenetére


stol
addikt

Kollégám követte el. :DDD
De neki is minden elismerésem, hogy ezeket a "vevőket" elviseli 50-es pulzussal :R

(#11397) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Tegnapi eset: okoska bejön némi irodai szolgáltatás céljából. Odatesz egy sd kártyát, hogy ezen van egy kép meg vmi notepadban szerkesztett szöveg. A kettőt össze kéne hozni, meg kinyomtatni ilyen meg olyan papírra ennyi példányban színesben. Mondom ámen, kép átszerkesztése, plusz szöveg ráillesztés/formázás lesz, az megkezdett negyed óránként 1 ezer magyar forint, plusz ennyi meg ennyi nyomtatási plusz x.- ft papírköltség. Néz rám bután majd megszólal:
-De ugye a szerkesztési költségtől most eltekinthetünk. Úgy mennyi lesz?
Mondom nem, nem tekinthetünk el tőle.
- Há de mé? Kb két perc ez a szerkesztés nem?
-De, kb annyi.
- Akkor miért kerül 1000 Ft-ba?
- Mert MEGKEZDETT negyed óránként ennyi.
-De ő nem hozott most elég pénzt magával.
-Rendben, akkor szívesen látom, ha megvan rá a pénz.
-De ő majd behozza csináljam meg.
Itt már kezdtem ideges lenni (más okból már felb*tam magam előtte, ez csak olaj volt a tűzre)
Közöltem vele, hogy ez egy SZOLGÁLTATÁS, amit nem kötelező igénybe venni. Ha kell neki az a doksi kinyomtatva, akkor az ennyibe kerül. Ha kéri nekiállok, kifizeti, megkapja, ha nem kell adom a kártyát és viszlát.
Akkor még habogott egy kicsit majd kibökte, hogy jó, de akkor nem kér annyi oldalt. Na mondom jé, mégis van a szerkesztésre pénz... Megcsináltam nyomtatni kezdtem, persze a vastag fénymásolókarton akadt a gépben úgyhogy még azzal is szívtam, de sikeresen letudtam a dolgot. Remélem nem látom többet a srácot.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11398) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Szintén tegnapi, bár nem vásárló:

Jóember jött a céghez a számgépeket "karbantartani". A takarítás úgy ment, hogy hozott vmi morzsaporszívót, amivel kiszívta a port a gépekből... hát sejthetitek. Azzal még nincs is gond, hogy egy ilyen szutyok semmire se jó, mert gyenge (sűrlev rullz), de a barom nekiállt belülről kiporszívózni a gépeket... menet közben. Fogta magát, felnyitotta a gépeket és belenyúlkált porszívóval :Y Azthittem rosszul látok. Persze az egyik gép meg is zavarodott miatta, ráadásul a kollegám épp egy rendelés közepén volt, úgyhogy az egész rendelése elszállt. Miután összerakta a gépet és kezdett csodálkozni, hogy nincs kép a kollegám odahívott, hogy csináljak vmit vele. Odamegyek nézem ventik ugye pörögnek, de ezen kívül semmi. Elkezdem kilőni a gépet, mire jön okoskodni, hogy a gép működik csak nem ad képet. Mondom nem, a gép nem működik. Az hogy a venti pörög, meg h működik a gép az két külön dolog. Lelőttem a gépet, kihúz, felnyit. Sűrített levegővel kitakarít. Szilikózis, majd némi csati igazgatás után összerak és láss csodát megy. Közben még volt egy kis beszélgetésünk, miszerint ők rakták össze anno ezeket a gépeket és ők telepítették. Mondom akkor annyit illene tudni, hogy működő gépben nem nyúlkálunk. Pláne nem műanyag porszívócsővel. Sztatikus elektromosság érdekes dolgokat tud művelni...
Mondtam még pár cifrábbat, de azt már nem fogta sztem. A vége az lett, hogy otthagyott morogva. Milyen emberek vannak... :(

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11399) Zofren válasza MR_Joe (#11398) üzenetére


Zofren
aktív tag

Hasonló eset még régebbről:
- Amióta kiporszívoztuk a gépet, azóta nem indul. Vmit fel is szippantott.
...

Kb fél óra keresgelés után megtaláltam egy hiányzó jumpert.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11400) MR_Joe válasza Zofren (#11399) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:W

Amikor még jumperrel lehetett állítani a proci sebességét pl. :) de szép is volt..
(pláne ha egy jumper beszippantásával mondjuk túlhúzta a procit és elfüstölt..)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.