Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12651) mongi válasza stol (#12650) üzenetére


mongi
senior tag

közelben van egy teszkó, már várom a klienseket :DDD
Amúgy titeket is csesztettek a kliensek telefonnal a hétvégén? Csak mert engem többször is...Hiába a mi magánéletünk nem szent és sérthetetlen ezeknek.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12652) stol válasza mongi (#12651) üzenetére


stol
addikt

Hát hooogyne.
"Sos-be meg kéne csinálni a notimat, mert nem tud az asszony netezni" :D
Muhahahhhaaa hogyne... 1.-én szombaton "reggel 9-kor" evvel ébresztettek :W

Aztán kiderült, beleborúlt "magától" a pezsgő nemrég.

"Csak 8-10gomb nem megy, nincs nagy gondja!...."

(#12653) localhost válasza bullseye (#12640) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt kerestétek? Wifi Spray ? csudaszer!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12654) szumo válasza stol (#12652) üzenetére


szumo
senior tag

Ciff-et neki, csak a szaga miatt ;]
Már most látom, idén gonoszabb leszek mint az ördög!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12655) mongi válasza localhost (#12653) üzenetére


mongi
senior tag

"csak spriccelje a levegőbe 5x, azonnali hatás garantált, a wifi speed spray molekulák szállítják a wifi jelet..." :W :W :Y :N :DDD

Ja és a "man in black family" akik szeretik: a Smith család :D
-Ted Smith, New York
-Todd Smith, Los Angeles
-Tina Smith, Chicago
-Toraidio Smith, Tijuana
-Theresa Smith, Miami

de a legjobb ez: "Néhány spricc a sprayel, és máris 18 Mps sebesség! Whoah!" -Tim Smith, Seattle

Ja és ha nem válik be, 8 órán belül küldje vissza, a visszaküldéskor küldjön még 13dodót kezelési költségre :DD :C :Y :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12656) mongi


mongi
senior tag

mondjuk ahol el lehet adni legálisan a szárítókötelet mint napenergia felhasználásával működő, környezetvédő, zöld szárítógép

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12657) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok boltosok. A következő esetre szeretnék tőletek Elfogulatlan!, hiteles jogi álláspontot kérni.

A napokban rendeltem egy Logitech F710-es gamepadot. A boltot nem nevezem meg, a lényeg az, hogy a kép stimmlet (tudom, csak illusztráció), és a terméknév is, Logitech F710. A meglepő, hogy fél áron, 5000 ft-ért árulták. Rápróbáltam, megrendeltem. Továbbá a terméknél megadták még a gyártói cikkszámot, az alapján egy gagyi 3000ft-os vezérlőről volt szó. Ez benne a csavar. Ma a bolt dolgozója küldött egy e-mailt, hogy a termék elfogyott a beszállítónál, jelenleg nincs. Erre kedvesen válaszoltam (tényleg kedvesen, nem pimaszul), hogy köszönöm, élek a vásárlási lehetőséggel, megvárom míg beszerzik.

Ezek után nem tudom mire számíthatok. Elvileg nem vagyok köteles utánanézni a gyártói cikkszámnak, én a címben szereplő X710-et rendeltem meg potom 5000-ért. Ha élni szeretnék a vásárlói jogommal, elvárhatom, hogy teljesítsék a megrendelést a megrendelés időpontjában meghatározott áron?

Igen, ezzel a kérdéssel "farkasokhoz" fordultam, de hiszem azt, hogy a boltos-vásárló között nem szükséges ellentétnek húzódnia, és egy ilyen aprócska elírásra ha már felfigyeltem, megjutalmazhatnának, és megvenném a kiírt áron. A webshopból azóta eltávolították, de több print screennel tudom igazolni, hogy ott volt.

(#12658) Thulcandra válasza madd dogg (#12657) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Van róla visszaigazoló emailed amiben szerepel hogy Logitech F710 + a kérdéses ár? Van ugyanerről webshop screenshotod? A cikkszám lényegtelen. Elírták a termék nevét/árát, így jártak.
Az már más kérdés, hogy lehet nem fogják simán felköhögni annyiért a terméket.

Máskor pedig: Garancia kérdés, fogyasztóvédelem

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#12659) sutykuru válasza madd dogg (#12657) üzenetére


sutykuru
tag

Elvileg köteles odaadni 5k-ért.

(#12660) stol válasza madd dogg (#12657) üzenetére


stol
addikt

Szerintem a webshopot emberek frissítik és szerintem tévedni emberi dolog... ;)
4-5 ezer terméket nem kis munka ám pontosan naprakészen tartani.
Erre van a lenti kiírás is, miszerint árváltozás joga fenntartva.

A szerződés akkor jön létre, amikor a megrendelést visszaigazolják és vagy leszállítják.
Berendelés/befoglaláskor még igazából nem jött létre semmi.

(#12661) madd dogg válasza Thulcandra (#12658) üzenetére


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Van visszaigazoló levelem, azon az áron :) Most írt a kolega, hogy annyiért nem tudják beszerezni, mert karácsonyi akció volt a készlet erejéig. De ez sehol sem volt feltüntetve. Mit írjak nekik, hogy ne legyen hangos asztalcsapkodás, de jobb belátásra bírjam őket? Úgy érzem, ez már "jár".

(#12662) biker válasza madd dogg (#12657) üzenetére


biker
nagyúr

nem kötelezhető eladásra az eladó.

szépen is néznénk ki, ha köteles lenne.
max megteheti, hogy odaadja, vagy felmondja a teljesítést.
nem csak te mondhatod fel a vásárlói szerződést elállással, ő is mondhatja, hogy nem szállít.

Az email sem tekinthető hivatalos visszaigazolásnak!

Törvényileg a rendelés visszaigazolása után nem módosítható az ár.
Azonban az email értesítő csak a megrendelés beérkezését igazolja, nem pedig a megrendelés feldolgozását!
Ha valamiért téves ár jelenik meg a neten, pont mint a szórólapos nyomdahibás témánál, akkor hivatkozva a tévedés jogára, vagy elfogadod az új áron, vagy nem szállítja le.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12663) stol válasza Thulcandra (#12658) üzenetére


stol
addikt

Pont most válaszoltam erre.
Szerintem nem kéne ennyire torokra menni, mert neked is rosszul esne, ha a púlt másik oldalán állnál :K

@(#12659) sutykuru

Mivel a megrendelés visszaigazolás nemleges volt, így semmi se jött létre.

Hangsúlyozom, bár nem gondoljátok azt, de mi is emberek vagyunk és abból a 10% alatti szar kis bruttó hasznból "élünk".

Ui.: Nem nálunk történt de kicsit magaménak is érzem.

(#12664) madd dogg válasza stol (#12660) üzenetére


madd dogg
senior tag

"Erre van a lenti kiírás is, miszerint árváltozás joga fenntartva."

Ez igaz, de nem rendelés után. Hiszen akkor mindenki rendelhetne 500ft-ért videokártyát, aztán lenne nagy meglepődés, hogy a boltban meg 50000-et kell fizetnem. Miután megrendeltem x áron, kötelességük annyiért átadni.

(#12665) madd dogg


madd dogg
senior tag

Értem srácok, nem akarok én ebből vitát sem köztetek, sem a bolttal, csak szemfüles voltam, az olcsobbat.hu-n volt kint az ár, és ráraboltam. Ha nem, hát nem. Megpróbálom még valahogy odaterelni a szót, hogy megkapjam annyiért, de nem fogok flamelni. Üdv, és máskor a másik topicban zavarok, csak nem is találtam, meg ti jobban tudjátok a jogaitokat, mint a userek :)

(#12666) biker válasza madd dogg (#12664) üzenetére


biker
nagyúr

ami neked van az nem megrendelés visszaigazolás, hanem egy értesítő a megrendelés rögzítéséről AUTOMATIKUSAN, nem pedig feldolgozva

a megrendelés visszaigazolása után tényleg nem módosítható az ár.

ez B2B környezetben még húzósabb, mert ott árajánlat kérés > megrendelés > visszaigazolás > szállítás > fizetés a sorrend, ott az árajánlatban foglaltak az árajánlat érvényessége alatt kötelezőek.

A fizetésig pedig nem jött létre vásárlói szerződés, szóval hiába vered az asztalt.

---

de mesélek jobbat, hogy megértsd a mi gonosz oldalunkat is

karácsony előtt rendeltek 10+ darab Arctic Cooling játékkonzolt tőlünk, nagykertől volt egy 7690Ft-os árunk.
nem volt persze, 18-ra sikerült beérkeznie mindnek, majdnem lemondták őket eddigre, és megkaptuk 8250Ft-ért darabját, amennyiért mi hirdettük
frankó, de ez van.
épp lebeszéljük a vevőkkel, mi a helyzet, el is fogadják, jön az email a nagykertől, hogy érkezett, és 25db-ig rendelhető 8250Ft/db
hírlevélben
elmegy a kolléga érte, és hív, hogy 8990Ft. Felmegyünk a weblapra, és 8990 van 12órakor, nem 8250 mint 10kor volt.
Erre a nagyker azt mondta, "akkor most odaadja ennyiért", de húzták a szájukat

Így lehet sajnos dolgozni, és akkor jönnek még "verni az asztalt" :)

Felrakom az árlistát hétfőn, szerdán már letagadja a nagyker, hogy van ilyen cikk, vagy nem jó áron, mert ott is fejetlenség van ezerrel.
símán jönnek olyan árak, hogy 3250Ft egy logitech bill+egér wireless combó, amiközben 5320 Ft nettó nagyker áron

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12667) madd dogg válasza biker (#12666) üzenetére


madd dogg
senior tag

Én nem mondtam, hogy gonosz oldal vagytok :)

(#12668) sasa311 válasza madd dogg (#12667) üzenetére


sasa311
veterán

Ha olyan mailt kaptál, amiben az szerepel, hogy beérkezett a rendelésed , feldolgozzák, ect akkor semmi.

Ha olyat kaptál, hogy tudomásul vették és visszaigazolják (tehát létrejött a szerződés), akkor már nem hivatkozhatnak sem akcióra, sem hibára. De nagyon amatőr hiba lenne egy webshoptól, hogyha ilyet kaptál volna...

Ptk. 211.§ + 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet

Az mindenesetre mindenképpen rossz kifogás, hogy karácsonyi akció volt és lejárt / elfogyott, mert ha ez nincs feltüntetve a shopban akkor az a vásárló megtévesztése.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12669) stol válasza sasa311 (#12668) üzenetére


stol
addikt

Az "elfogyott" egy sarkallatos dolgo, mert egy webshopot nem tűkröz egy valós "raktárkészlet".
Vagy te úgy gondolod, hogy abból az 5ezer termékből min 1-2 db-nak lennie kéne?
Ez még nagyker szinten sem igaz :K

(#12670) tlac válasza sasa311 (#12668) üzenetére


tlac
nagyúr

ha az elsőféle mailt kapja, akkor mikor jön létre a szerződés?

(#12671) manoarc


manoarc
senior tag

Tetszik a topic,ezért pár személyes sztori amikor még "boltos" voltam.

Néni bejön,
-Én motort keresek van e.
-Milyen motort tetszik keresni?
-Hát a laptopomba motort belülre ( :Y )
-De mégis mit ? Próbáljuk körvonalazni Jó!? Processzor , ventillátor , bla-bla-bla.
(Gondolhatjátok,nem sikerült.)
A vége az lett,hogy otthagyott :D

Orosz akcentussal 3ajtós szekrény behajtó "feelinges" formák bejönnek,emberevő sittes kinézettel.
Tablet PC-t kerestek de nem volt az a típus raktáron amit szerettek volna,de megrendelésre tudtunk volna nekik hozatni.
Mondták rendben legyen.
-Nevet kérhetek?
-Szergej
-De a teljes nevét uram ha lehet.
-Szergej...
-Mondom ok...
-Telefonszámot kérhetek? (Kb. 1perc csend és gondolkozás tagok egymásra néznek ...)
-412376536812 kb.
-Címet esetleg? (itt már elég komikus volt)
-Azt hagyjad...
-Ok...
-Akkor majd telefonálunk
Válasz már nem jött csak elmentek,kb. "sün" alakzatban,főnököt védve minden oldalról :DDD

Csinos 25körüli nőci bejön,
-Szia, feltörték a kocsimat és elvitték a laptopomat kéne 1 másik nagyon gyorsan.
-Kb. milyenre gondoltál,szokásos kérdések,többek között az összeg amit rászánna max.
-Figyu teljesen mind 1 mennyi csak most azonnal adjá' 1et :D
-Kapott 300ért asszem ;]

{。^◕‿◕^。}

(#12672) sasa311 válasza tlac (#12670) üzenetére


sasa311
veterán

Mikor valami ehhez hasonló érkezik:

rendelését elfogadtuk, bla bla bla

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12673) sasa311 válasza stol (#12669) üzenetére


sasa311
veterán

A jog nem ismer olyat, hogy raktárkészlet. Árulod? Árulod. Akkor old meg, hogy honnan szolgálod ki a vevőt.

Ez nem az én véleményem, ez a jogrendszer.

Én személy szerint a jelenlegi helyzetben nem foglalkoznék az üggyel tovább, tudomásul venném, hogy csak egy elírás volt és kész. Megpróbáltam, nem jött be.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12674) madd dogg válasza stol (#12669) üzenetére


madd dogg
senior tag

Elsőféle e-mailt kaptam, úgyhogy jogos az elállás a bolt részéről. Ami kicsit csúnya, hogy karácsonyra meg készlet erejére hivatkoztak, amire annyit válaszoltam, hogy "sejtem, hogy elírták az árat és így próbálnak kibújni, de tudom, hogy Önök nem kötelesek "kiszolgálni" engem, így felesleges azzal burkolózni"

Teljesen normális hangvételű leveleket váltottunk, én kicsit puhatolóztam, próbálkoztam a bolt jó hírét megóvnák szememben szöveggel, de valószínű arra a hosszabb mailre már választ sem kapok. Egy próbát megért, szerintem emiatt nem kell az ember torkának esni, meg hülye vásárlózni.

Egyébként ez kb 1 év alatt a 3. rendelésem a bolttól, és a harmadik nem tudjuk teljesíteni a rendelést eset. 3/3 kicsit kusza, egyszer egy AC venti volt, egyszer meg egy MNC lejátszó autóba, jelzem azok árai nem voltak elírva, csak szimplán legolcsóbbak voltak a neten, kb 100ft-tal a többiek alatt. A boltot max közkívánatra nevezném meg, nem akarok üzletet rontani, bár aki szerencsével jár, az úgyis magasról tojni fog tapasztalataimra. Melyek nem negatívak, mert nem maradt oda pénzem, csak furák :)

(#12675) stol válasza sasa311 (#12673) üzenetére


stol
addikt

Ami nincs, annál ott van, hogy "rendelésre, 1-2 munkanap.." :K

"Ez nem az én véleményem, ez a jogrendszer."

Viszont abban is emberek dolgoznak. Nem kell mindenki fejbelőni egy 4GB-os akciós pendrájvér' :DDD

(#12674) madd dogg

Uram' bocsá, karácsonykor akkor hajtás volt, hogy most mi sem vagyunk naprakészek, nomeg ott a leltrározás is. :N

[ Szerkesztve ]

(#12676) biker válasza sasa311 (#12673) üzenetére


biker
nagyúr

sasa: kicsit tanulj már jogot is, mielőtt addig hajtogatod a hülyeséget, mig elhiszik

NFH oldalát is érdemes olvasgatni:
Jelenti-e az elektronikus visszaigazolás, hogy az eladó elfogadta a megrendelésünket és a termék leszállítására kötelezettséget vállalt?
Tudnunk kell, hogy az e-mailben küldött visszaigazolással az eladó még nem fogadja el a megrendelésünket, ez még nem jelenti a szerződés létrejöttét, mivel a visszaigazolás mindösszesen a megrendelésünk eladóhoz való megérkezését igazolja. Így adott esetben tévedésből vagy programhiba miatt visszaigazolt alacsony ár vagy készlethiány esetén a kereskedő nem köteles a termék leszállítására a visszaigazolásban foglalt feltételekkel.
Mikor tekinthető létrejöttnek a szerződés?
A szerződés akkor jön létre, ha a kereskedő a visszaigazolást követően egy újabb e-mailben értesíti a fogyasztót a megrendelés teljesítéséről, a termék postára adásáról vagy az üzlethelyiségben történő átvehetőségéről. A szerződés akkor is létrejön, ha a visszaigazolás után a kereskedő a megrendelt terméket leszállítja a fogyasztó részére.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12677) biker válasza biker (#12676) üzenetére


biker
nagyúr

a hülyeséget arra értem, hogy "oldjuk meg, honnan szolgáljuk ki",, és hogy nem hivatkozhatunk semmire

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12678) sasa311 válasza biker (#12676) üzenetére


sasa311
veterán

Namost, először is jogot kéne olvasni, nem NFH-t.

Másodszor szóról szóra ugyan azt írtam le, mint te is, hogy az automatikus visszaigazolás nem jó semmire, csak ha megkapod az emailt, hogy elfogadtuk - küldjük. Tekerj vissza, így írtam le kerek perec.

Harmadszor pedig 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet 7. § (2)
Ha a vállalkozás a szerzıdésben vállalt kötelezettségét azért nem teljesíti, mert a
szerződésben meghatározott termék nem áll rendelkezésére, illetve a megrendelt szolgáltatást nem áll módjában nyújtani, köteles erről a fogyasztót haladéktalanul tájékoztatni, valamint a fogyasztó által fizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb harminc napon belül visszatéríteni.
E kötelezettség teljesítése a vállalkozást nem mentesíti szerződésszegése egyéb következményei alól.

Ez annyit jelent, hogy nem hivatkozhat semmire - illetve kibújhat alóla szerződésszegés címen. (szerződést szegni ugye mindig lehet, ez nem is kérdés) Ha a szerződésbe nem volt kötbér (és miért lenne, mivel csak formális az egész), így visszaadja az esetlegesen befizetett vételárat és slusszpassz. Ha nem volt befizetve vételár akkor még azt sem. De ettől még szerződésszegés marad jogilag.

A felhozott példában nem tudjuk, hogy létrejött-e egyáltalán a szerződés - szerintem nem, mert max. egy visszaigazolást kapott a user - de ha létrejött akkor ez van. Ha nem jött létre akkor meg semmi sincs.
Ez a szabályozás a távollévők között érvényes csak.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12679) biker válasza sasa311 (#12678) üzenetére


biker
nagyúr

azért a fogyvéd hatóság jó forrás...

Amiről te írsz, az már létrejött szerződésről szól, nem pedig előtte, ahol csak ajánlattétel történt.
ezért itt még az idézett kormány rendeletnek nincs hatálya, hiszen nem jött létre semmilyen szerződés a felek közt!

Ezért más az, amikor a boltban a pénztárnál van más ár, mint a polcon, és más ez, hogy "láttam egy árat" és megrendelem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12680) sbazsi


sbazsi
veterán

magyarán ha bármilyen webshopban megrendelek valamit, amit nem kell azonnal kifizetni, akkor bármikor mondhatom, hogy jabocsmégsekell :F
ha a bolt mondhatja, hogy jabocsmégsincs, akkor gondolom a vevő is.

biztos, hogy jó ez így :F

(#12681) stol válasza sbazsi (#12680) üzenetére


stol
addikt

Mondjuk egy több százezres tételnél, a megrendelés elfogadás/visszaigazolás után elég galád dolog azért...
Pláne komplet szerelt gép esetén, mivel sok alkatrész nem csomagolható vissza gyári állapotra. Eztán már csak értékcsökkentként értékesíthető. :(

(#12682) DeFranco válasza biker (#12679) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt ugye tudjátok, hogy kb. a semmiről vitatkoztok? madd dogg is leírta, hogy csak arról kapott visszaigazolást, hogy megkapták a rendelését, arról nem, hogy be is fogadták, így a boltot (ha jól értelmezem a hsz-eket) senki szerint nem kötelezi még semmi.

Ha visszaigazolta volna, hogy OK, megvan, átvehető, akkor viszont erre már joggal hivatkozhatna a vásárló, hogy erre való tekintettel nem kereste és vette meg máshol, így szerintem jó eséllyel támaszthatna kártérítési igényt (ami itt értelemszerűen addig terjedhetne, hogy a kérdéses áron megveheti a terméket). A polgári jog ismeri a szerződéskötést akár ráutaló magatartással, akár szóban, egy e-mailes megrendelés, és annak visszaigazolása ezeknél azért erősebb.

Az már egy másik kérdés, hogy egy ilyen helyzet azért extrém ritka, mert azért egy webshopban sem hülyék dolgoznak, és a megerősítést csak az után küldik ki, mi után biztosak benne, hogy át is tudják adni. Itt viszont nem erről volt szó.

Amúgy a vevő helyében én mosolyognék egyet, megpróbáltam, nem jött be, és döntök, hogy a helyes áron kell-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#12683) biker válasza sbazsi (#12680) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos igen.
a vevő 8 napig elállhat bármi okkal, és törvényileg a csomagolást se köteles visszaadni(!), és használt lehet, te meg kussojjá és adjál mindent annyiért, amennyi van :)

Multkor homáron írta valaki, hogy Eco díjcsomaggal (1.990/hó) rendelt egy iphone4-et 29900Ft-ért programhiba miatt, és ment ügyvédhez, hogy neki az jár! :)

DeFranco: igen, de az a fórum lényege, hogy ma még ezen vitatkozunk, holnap máson :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12684) qfm válasza biker (#12683) üzenetére


qfm
senior tag

Azt a homáros dolgot én is olvastam, azért valahol megvetem ezeket az embereket, hogy egy országba ahol mindenki szív a drága árak miatt, ők inkább perelgetnek, és abból "élnek" meg, hogy hibákat keressenek a rendszerbe.

(iphone, nyeremény ékszer, az előbbi eset)

Sorry az offért, nem vagyok boltos, de ez már külső szemmel is sok.

(#12685) izomhod


izomhod
senior tag

ez nagyon tuti topik:)

bár gondolom a boltban nem mindig az

(#12686) sbazsi válasza stol (#12681) üzenetére


sbazsi
veterán

teljes mértékben egyetértek, hogy nem a legkorrektebb dolog.
de vajon úgy felpakolgatni a webáruházba, hogy vagy lesz, vagy nem az korrekt :F
és lehet mutogatni, hogy nagyker, meg árfolyam, meg elírás, de nem hiszem, hogy ez a vevő gondja, mert a vevőnek mi köze van ezekhez :F

Nem ez volt az első esete ezzel a bolttal:
#12674 Egyébként ez kb 1 év alatt a 3. rendelésem a bolttól, és a harmadik nem tudjuk teljesíteni a rendelést eset.

egyszer én is jártam így. találtam valamit depo-n vagy hol. felhívtam, megérdeklődtem. jahátaznincs. mondom akkor miért van fent? hát majd leszedjük.
kb 1 hónappal később megrendeltem ugyanazt, ugyanott. jahátaznincs.
ismét megreklamáltam, hogy akkor minek van fent. és 1 hónappal később még mindig fent van. az ilyen minek nyit boltot :F
azóta ignorálom a boltot. még akkor is, ha 5000 adnának egy 15000 cuccot, mert úgysem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#12687) sasa311 válasza biker (#12679) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, pontosan erről van szó. HA létrejött a szerződés akkor érvényes az általam leírt jogszabály, ha nem jött létre semmi akkor a semmiről beszélünk.

Ettől függetlenül továbbra is igaz, hogyha létrejött, akkor az nem indok, hogy "jajj bocs elfogyott". Mert az szerződésszegés. Már kérdés, hogy az esetek 99%-ában semmi következménye sincsen.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12688) stol válasza sbazsi (#12686) üzenetére


stol
addikt

Ha nekünk valami nincs, de rendelhető az oda is van írva, hogy "rendelhető, 1-2 munkanap".

(#12689) sbazsi válasza stol (#12688) üzenetére


sbazsi
veterán

egyrészt az megint más, de csak akkor, ha 1-2 napon belül tényleg tudtok szállítani, és tényleg annyiért.
sok helyen az a baj, hogy csak fent van, de nem tudnak szerezni/nem annyiért...
lásd a témafelvető, meg az a bolt, ahol kb 3-4 hónapig fent volt a cucc, de nem érdekelte őket. lehet azt gondolják, reklám, mert ha az nincs majd vesznek mást... de én ezek után inkább máshol veszek.

(#12690) Gyuri27 válasza biker (#12683) üzenetére


Gyuri27
félisten

"a vevő 8 napig elállhat bármi okkal, és törvényileg a csomagolást se köteles visszaadni(!), és használt lehet, te meg kussojjá és adjál mindent annyiért, amennyi van" ezt a törvényt linkelnéd?

sbazsi: a kisker 2 dolgot tehet. Vagy nagy árrést használ és akkor nem érdekes, hogy a nagykerben 1-2 naponta változnak az árak. Vagy jó áron kinálja a portékát, viszont akkor nem biztos, hogy a kiirt ár mindig jó. Ezért kéne az orjó nekünk is.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12691) macikos válasza Gyuri27 (#12690) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Nem kötelező webshopot üzemeltetni. Ha egy bolt mégis ezt akarja, akkor az ezzel jár.

(#12692) sbazsi válasza Gyuri27 (#12690) üzenetére


sbazsi
veterán

sok esetben nem is ezzel van a baj, az említett példáknál sem az a gond, hogy változott az ár, és 2378 helyett 2543 ft-ba kerül
mindegyiknél arról van szó, hogy ott van a termék a webáruházban, de nem elérhető.

ez egyrészt nem csak az adott vevőt szivatja meg az adott termékkel.
hányan kaptatok olyan hívást, hogy van-e ez és ez a termék mert látták a weboldalon :F
miért? mert sokan feltolnak mindent, ami a nagyker árlistájában szerepel, "nem baj ha nincs, majd vesz mást" alapon...

(#12693) sasa311 válasza Gyuri27 (#12690) üzenetére


sasa311
veterán

5 hsz-el eljjebb én linkeltem. de csak WEBSHOPRA érvényes!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12694) Gyuri27 válasza sasa311 (#12693) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak én tudom rosszul, hogy a csomagolást is vissza kell adni? Illetve a terméknek gyári állapotúnak kell lenni?

Magyarul: mergerendelem. Kibontom, nem tetszik visszaküldöm. Nem pedig. Kibontom, csomagolást elhajitom. Terméket szarrá használom és visszaküldöm.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12695) sasa311 válasza Gyuri27 (#12694) üzenetére


sasa311
veterán

Nem szól róla a törvény. Pontosabban meg sem említi a csomagolást.

A terméket kell hibátlan állapotban visszaadni. Ennyit ír.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12696) biker válasza sasa311 (#12695) üzenetére


biker
nagyúr

a legtöbb terméknél elég, ha bontott, máris 15-20%-al olcsóbban viszik csak el :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12697) sasa311 válasza biker (#12696) üzenetére


sasa311
veterán

Én csodálom, hogy annyiért elviszik, én boltban tuti nem vennék olyat, ami nem origi.

Ez mondjuk valóban egy eléggé elcseszett törvény, mert a felbontott terméket újként nem lehet eladni, akkor se ha 0 km-es, ha nem az pláne. A kereskedő meg ráb@szik rajta.

Mi is szívunk állandóan a hülyékkel a külön rendelt áruval, hogy "hú bocs mégse ilyen kell, kicserélnéd?". Ha nemet mondasz büdös bunkó vagy meg leanyáz mindenhol, ha kicserélem akkor meg egyezkedhetek a forgalmazóval, hogy ugyan már vedd vissza ezt a 30K-s szart mert a polcról a büdös élebe nem adom el... :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12698) bullseye válasza Gyuri27 (#12694) üzenetére


bullseye
addikt

a Fogyvéd hatóság szerint (épp erről írok) nem kell csomagolást megőrizni, de ajánlott (8 napos elállásról szól a cikk), mivel a visszajuttatásról a vevőnek kell gondoskodni, és ha nem megfelelő a csomagolás és sérül az árú, akkor szívhat.

A termék ilyenkor ki is próbálható, és a rendeltetésszerű használattal járó apróságok miatt (1-2 kisebb karc) is az eladó pipázik, de a nem rendeltetésszerű sérülés már más kérdés.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#12699) Gyuri27 válasza bullseye (#12698) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor ez a törvény is ilyen szittyás. :O

Amd - Radeon - Ryzen

(#12700) szumo


szumo
senior tag

Hát eljött ez a nap is!
Az új feladatom, hogy egy windows mobile operációs rendszert rakjak rendbe egy okos telefonon.
Azzal a hibával hozták, hogy nagyon be van lassulva, és túl gyorsan merül.
Oprendszer megcsinálva, már csak a kért programok telepítése szükséges.

Egy pillanatig elgondolkodtam, hogy nemek van-e szükségem ilyen készülékre, a jó öreg k800i helyére.
A konklúzió az lett, hogy nincs.
A GPS fogott meg benne egy pillanatra, de csak egy pillanatra.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.