Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) csemberlen válasza Pubszon (#12348) üzenetére


csemberlen
őstag

1 személyes üzletben nem lehetsz eladó

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#12352) stol válasza Pubszon (#12350) üzenetére


stol
addikt

BGA rework, ASM és vagy HEX belenyúlás dolgokba? ;]
Valamint töménytelen forrasztgatós meló....
Kevés klasszikus installgatással.

(#12353) eziskamu válasza stol (#12352) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja és egy Windows98 hibáit nem tartalmazó multitask operációs rendszer megírása Microsoft QBASIC-ban, és BGA forrasztás Csehszlovák forrpisztollyal és az anyja hajszárítójával :DDD Utóbbit már majdnem csináltam, de jöttek fehérruhás emberek villogós kocsival és elvittek levegőzni pár hónapot egy szép helyre... :DD

(#12354) stol válasza eziskamu (#12353) üzenetére


stol
addikt

Hál'Istennek mostanában 80%-ban fizikai javítás van és csak 20%-ban szoftveres.
Miskolcon pedig elég kevés szerviz van, aki nekiáll chipsetet forrasztani ;]

Végtagjaimon nem megszámlálható számú FuSi Li1705-nek adtam 2. életet, alaplapcsere helyett. :DDD

(#12355) eziskamu válasza stol (#12354) üzenetére


eziskamu
addikt

Annyira rosz a hűtése? Vagy anyaghiba?

[ Szerkesztve ]

(#12356) Templomegere válasza stol (#12354) üzenetére


Templomegere
senior tag

esetleg egy asus f3tc -n nem akarsz segíteni ? :)

(#12357) Templomegere válasza stol (#12354) üzenetére


Templomegere
senior tag

esetleg egy asus f3tc -n nem akarsz segíteni ? :)

(#12358) mephi666


mephi666
nagyúr

f@szom most már így péntek délután a hülye bunkóparaszt vevőkbe... nem épp számtekboltban dolgozok, de ott is megeshetne:

bejön a figura, a szokásos bunkó stílusában és odadob egy névjegykártyát, mutatva rajta a névre, hogy: "erre a névre add a számlát!" (kb. olyan stílusban, amiért máshol már ütnek)

felviszem a vevőt, megcsinálom a számlát... kimegy, 2perc múlva jön vissza "bazmegezve", hogy: "ezt sztornózd le azonnal bazmeg, mert nem erre kértem, hanem a cég nevére"

komolyan fel tudnak b@szni agyilag az ilyen parasztok... kedvem lett volna felállni és leütni a vén f@szt... az, hogy kb 20 évvel idősebb, szerintem nem jogosítja fel, hogy lekezelő meg bunkó paraszt legyen mindenkivel... más cégtől a tulajdonos tud teljesen normális lenni mindenkivel, ez a p*cs fuvaros meg itt játssza az agyát...

na, kimegyek inkább cigizni, mielőtt csúnyábbakat írnék...

ui: kíméljen meg minden kereskedelemben dolgozót az élet az ilyen p*csfejektől :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12359) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Uraim.
Aquás arcot keresek. Dobjon rám egy pü-t ha van. Köszönöm.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12360) FehérHolló válasza Gyuri27 (#12359) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]
Elnézést!

Skynet is real. It's called Google.

(#12361) Hequila


Hequila
őstag

- Hello, lenne egy kis gondom a géppel. Ki volt kapcsolva, belefolyt a víz, azóta nem működik. Mi lehet a baja?
- Elég sok minden, ha elhozod, megnézem.

2 óra múlva...

- Hello! Itt a gép. Az igazat megvallva nem is víz folyt bele.
- ?
- Van egy kis szobakutyánk, és az pisilt bele a gépbe. Eddig normális, zárt gépházunk volt, de ez a lyukacsos jobban szellőzik, azért cseréltük le ilyenre. Így sajnos hiába volt fent a gép oldala, átpisilt rajta... A nagyját letakarítottam, de azóta nem hajlandó indulni a gép. Egy kis szag még lehet, hogy maradt.
- :W

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12362) Hequila válasza Pubszon (#12350) üzenetére


Hequila
őstag

Felénk végzettség nélkül is lehetsz boltos és szervizes is. De hidd el (tapasztalatból írom), nem olyan álommunka a bótosság. Ha van lehetőséged, inkább tanulj még (főiskola vagy egyetem), a mai magyar piacon a papír többet számít a tudásnál, bár ez változni látszik.
A bótosok jellemzően kisvállalkozók, és - bár területtől függ, - de a beledet kihajtja minimálbérért. Anno húztam le én is napi 12-14 órákat 63000.-Ft-ért...

Okoskodó rovatunkat olvasták.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12363) Pubszon válasza Hequila (#12362) üzenetére


Pubszon
veterán

Haver akar boltot nyitni, és oda kellenék én.
Persze nem hagyom én, hogy agyon dolgoztasson. :D
Úgy vagyok vele, hogy ha összejön, egy próbát meg ér.
Ráadásul itt van helybe. :K
Köszi a tanácsot. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12364) ati012


ati012
senior tag

Tegnap behoztak egy socketA-s gépet. Olyan szép ropogósra sült procit még nem láttam :)
2 hónapot bírt passzívan.

Ügyfél haverjának aki ért hozzá reagálása: "Lehet azért rossz a vinyó is, mert a proci nem volt hűtve" -> hápersze, Vargáné táp véletlen se segített...

(#12365) Zofren válasza ati012 (#12364) üzenetére


Zofren
aktív tag

Esetleg egy kép a procirol?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12366) biker válasza Hequila (#12361) üzenetére


biker
nagyúr

víz vagy vizelet, nem mindegy? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12367) eziskamu válasza biker (#12366) üzenetére


eziskamu
addikt

A pisiért felárat lehet kérni biológiai eredetű szennyeződés vagy fertőzésveszély címen :) Valamint esetleg a vízétől eltérő PH érték roncsoló hatásaira hivatkozva is lehetne :DDD , Csak legyen valami cifra tudományosan hangzó név.

[ Szerkesztve ]

(#12368) szumo válasza Hequila (#12361) üzenetére


szumo
senior tag

Régebben tesóm T310-es telefonját szerezte meg kislánya, és elkezdte nyalogatni az adatkábel csatlakozót! Azt ne kérdezzétek ízlett e neki, épp jött a foga.
A lényeg, hogy a telefont utána nem lehetett tölteni, és a pgsm szerviz kivonta garancia alól, mert idegen maró anyag szétmarta a többrétegű nyákot, valamint az smd alkatrészek egy részét a töltésvezérlővel együtt. S ez csak egy kis nyál volt. Akkor mire képes a pisi?

Nem tudom, ki hogy van vele, de nálam fellendült az üzlet aug-hoz képest.
Ez a kis rossz idő jót tett a boltnak. Mindenki beült a gépe elé, s rájött, hogy nem megy rajta rendesen a legújabb játék ;] vagy el sem indul a gép.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12369) localhost


localhost
Közösségépítő

Délelőtt itt voltak ketten, vettek egy monitort.

Ebéd után visszajött az egyikük, hogy "meg még kérek egy jó minőségű egeret is".
Mikor megkérdeztem, hogy milyen csatlakozóval, csak nézett rám. Ismerem már ezt a fajta nézést, megmutatom, ez a csatlakozó pici és kerek a ps/2 -es - ez meg itt, ez a lapos az USB-s.
Ekkor előveszi azt a nézését, amiben csak annyi áll, ne kérdezzen itt marhaságokat, de megoldva a problémát kivágja magát!

"Hát azt maga tudja, ahhoz a monitorhoz kell, amit délelőtt vettünk."

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12370) Zolás válasza localhost (#12369) üzenetére


Zolás
addikt


Mondd meg hogy a D-SUB csatihoz kell kötni :DDD :DDD :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12371) Hequila válasza szumo (#12368) üzenetére


Hequila
őstag

Alaplap halott. Próbáltam némi denaturált szesszel átmosni, de szarnak egy nagy büdös pofon. Akarom mondani pisinek.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12372) eziskamu válasza Hequila (#12371) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért a pisitakarítást számlázd ki nekik ;]

(#12373) localhost válasza eziskamu (#12372) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vegytisztítás munkadíja

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12374) eziskamu válasza localhost (#12373) üzenetére


eziskamu
addikt

Nincs laptop a listán :DDD

(#12375) localhost válasza eziskamu (#12374) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De van! Csak értelmezni kell tudni a kategóriákat! :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12376) eziskamu válasza localhost (#12375) üzenetére


eziskamu
addikt

:) Hát ha futott rajta Tamagochi szimulátor, akkor játékállat, hameg az árat nézzük, akkor
menyasszonyi ruha, estélyi ruha - hosszú. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12377) localhost válasza eziskamu (#12376) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy ha a gazdájának volt 'Nagymellénye' - akkor meg mellény, nemde? stb :))

... de ez miért nem jó ? "tisztítás utáni öblítés és szárítás"

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12378) glutamin válasza Zolás (#12370) üzenetére


glutamin
őstag

Beee szép, valami ilyesmi egérrel kezdtem PC-s pályafutásomat még 93 környékén.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#12379) Zolás válasza glutamin (#12378) üzenetére


Zolás
addikt

Most szedtünk össze egy csomó ilyet a laktanyában a szeméttömöritő mellől. Nem voltak hajlandóak elvinni mert veszélyes hulladék és most mi tároljuk a sokcsillagos ezredesék meg egymásra mutogatnak hogy ő mondta hogy oda tegyük :DDD
Ja és 2őt már visszakértek mert nincs belőle utánpótlás. Szóval logitechék már az ürhajós kategória :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12380) Zofren


Zofren
aktív tag

Ma kimegyek ügyfélhez szoftvert telepíteni. Végeztem vele, majd mondtam neki egy 2000ft-os összeget. Ez a díj a kiszállási díj csak. A hapsi reakciója:
- Múltkor már fizettem! Most is kell?

Akkor is ennyit fizetett valóban, és akkor is szoftvert telepítettem, de azóta elkonfigolta, ezért mentem ma vissza. Arcom leszakad. Ingyen menjek ki és dolgozzak.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#12381) localhost válasza Zofren (#12380) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Válasz azonos hangnemben, azonos stílusban, azonos szófordulatokkal, emígy:

"- Múltkor már fizettem! Most is kell?"
- A múltkor már megcsináltam! Most is kellett?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12382) mongi


mongi
senior tag

Tegnap betévedt hozzám egy jól szituált, " I' am god " vállalkozó fickó. Szétnézett olyan tekintettel mintha lepratelepen lenne, majd kérdez:
- Hálókártya van-é?
- Jónapot, igen van. 10/100-as pci, 10/100/1000-es pci, wifi-s..stb.
- Na adj egy 1wifist olyan 2 euróért.
:Y :((( :W
Na itt szakadt le az arcom. Mindezt olyan lekezelően hogy kibasztam volna a boltból.
B@szod az árakat én szabom ill. a nagyker, nem te-gondoltam magamban.
Folytatta:
- Mert ÉN Pozsonyban ennyiért veszem.
- Akkor ott kell venni.Itt pont 7x annyi. (Kb. 2500Ft átszámítva)
- De most nem vagyok ott. (bazze mintha nem látnám, hogy itt cseszed az agyam).Add olcsóbban mint Pozsonyban.
- Sajnos akor nem tudok segíteni. Viszont látásra.
- No akkor add oda azt a szart ilyen drágán. De adj róla rendes számlát, pecséttel mert elszámolom! Nem lopom én az eurót. :Y :W (hozzávetőlegesen a 19%-a olyan 300ft, amit visszaigényel a nagy "vállalkozó" )

Kiadtam mindent majd elment. Az ég óvjon a kötsögöktől minden kedves kollégát.

Ellenpélda:
Szintén tegnap, zárás előtt nem sokkal vett tőlem egy anyuka (szintén vállalkozó!) egy laptopot a leányának. Annyira megtetszett neki az ára, kinézete és a tudása hogy rögtön rendeltetett egy másikat is, a kisebbik lányának is, mondván ne legyen vita :DDD
Mindezt 10 perc alatt, normálisan. :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12383) Móci


Móci
addikt

Kb. másfél hete jön az egyik kisgyerek, s hozza a gépét. Nem indul, telepíteni sem tudja, stb. Persze a biosba beleturkált. Mindegy, meglesem. Vga csere, semmi. Összes kártya kivesz, új vga betesz, s lám, működik az archaikus socket a-s konfig. Nézem a hangkártyát, valami furcsa. Az pci-ba belemenő érintkezői zöldek(!) voltak az oxidációtól... Hogy ezt a gépet hol a fenében tartották, azt nem tudom, de csoda, hogy működik.

Másik ügyfél felhív, hogy routert akar. Megkérdem miért, mert tudtam, hogy csak egy gépük van. Hát ők netet akarnak lopni, s azt mondták, hogy ez kell hozzá. Anyámborogass...
Amúgy egyre népszerűbb ez a kérdés. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12384) mongi válasza Móci (#12383) üzenetére


mongi
senior tag

a mosónők korán halnak :DDD biztos a gőzfürdőben volt a masina ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12385) DBob válasza Móci (#12383) üzenetére


DBob
őstag

A pci-ba belemenő csatlakozó érdekes ha zöld, ugyanis az arany felület nem zöldül el, szemben a rézzel például ;)
Nem bánhattak azzal a kártyával kesztyűs kézzel ha az aranyozott felületet lazán leszedték valahogy.

(#12386) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis sztorik :C Tényleg akad bőven a láma vevőből. Viszont az én tapasztalataim alapján a felkészületlen hozzá nemértő eladóból is. Én nem mondom hogy minden PC boltosnak informatikusnak és full kockának kell lennie, de azért elvárnám hogy alapszinten tisztában legyenek a dolgokkal.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12387) Móci válasza DBob (#12385) üzenetére


Móci
addikt

Szerencsére nem tudom, hogy mit tettek azzal a géppel... :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12388) szumo válasza Móci (#12383) üzenetére


szumo
senior tag

Na ezért kap nálam minden általam beállított ruoter wpa2 -esel titkosított kódot.

Nem tudom már életbe lépett-e az a törvény, amiben azt tervezték, hogy akinek nincs lekódolva a wifi-je, az büntethetővé válik.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12389) localhost válasza szumo (#12388) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ilyen törvény nincs.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12390) Móci válasza szumo (#12388) üzenetére


Móci
addikt

Én mac-re szűrök itthon, bőven jó az is szerintem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12391) biker válasza DBob (#12385) üzenetére


biker
nagyúr

a csatlakozó lehet aranyozott, de a nyák lemez nem az, és onnan átmegy a zöld rohadás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12392) Dorien válasza Zofren (#12380) üzenetére


Dorien
veterán

Látod, látod, egy ötöst kellett volna kérned már először is...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12393) nyunyu válasza DBob (#12385) üzenetére


nyunyu
félisten

PCI slotba belemeno nyakot miota szoktak aranyozni?
Jo lesz az reznek is, az meg zoldul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12394) virkir válasza nyunyu (#12393) üzenetére


virkir
veterán

Khm...
Úri körökben azért nem elítélhető szokás aranyozni az érintkezőket megelőzendő a korrodációt.
Ettől függetlenül már én is találkoztam pl. ónozott érintkezővel SD ramon. Nem is volt sokáig gépben.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12395) eziskamu válasza virkir (#12394) üzenetére


eziskamu
addikt

Erről a Slot1-socket370 átalakítók jutottak az eszembe, amik, ha nem kellett rá feszsszabályzó, egyszerűek voltak, mint a faék, mégis így el lehetett b@ßni, hogy a csatlakozók ónozottak voltak és nem aranyozottak. Gyakran csontrafagytak ilyenek miatt a gépek és a kártya igazgatása után lehetett újra használni.

(#12396) DBob válasza biker (#12391) üzenetére


DBob
őstag

@biker: A nyáklemezt pedig lakkozzák hasonló okból kifolyólag. De ha nem lakkoznák, akkor a réz vezetőre felvitt arany alá se fog beoxidálódni semmi, mert oxigén mentes az eljárás és a rétegek csatlakozása.

@nyunyu: A nyákot lakkozzák, a csatlakozót meg aranyozzák...és mióta? Hmm..a kezdetektől fogva? Van nagyon ritka kivétel ahol csak ónozzák a csatlakozókat, pl. slot1-ppga átalakító kártyánál láttam ilyet meg edo / simm ramnál.

[ Szerkesztve ]

(#12397) szumo válasza localhost (#12389) üzenetére


szumo
senior tag

Nem is azt mondom, hogy van, de volt egy ilyen tervezet.
Csak nem tudom, mi lett belőle. Lehet a kukában landolt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12398) localhost válasza szumo (#12397) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tervezet sem volt :) Németországban viszont...[link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12399) FehérHolló válasza virkir (#12394) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igazából azért szokás aranyozni az érintkezőket, hogy a kontaktellenállást csökkentsék. Ez főleg nagy frekis alkalmazásoknál fontos.
A csökkenés több tényezőből adódik. Az egyik valóban az, hogy az arany alatt nem oxidálódik a réz.

Skynet is real. It's called Google.

(#12400) szumo válasza localhost (#12398) üzenetére


szumo
senior tag

Akkor lehet, hogy ezzel keverem.
Mondjuk nem csodálkozok, most is 38 fokos lázzal melózok, polárban vacogva.
Bár ha ez egy standard gép proci vagy videókártya hőmérséklete lenne, akkor örülnék, de így most nekem ez nem esik jól.

Tegnap egy asus x38-as alaplap 4 órán keresztül szopatott. A végén már miszlikre szedtem a gépet, minden egységet külön ellenőriztem jó volt, de néha csak úgy önkényesen elindult, megállt, elindult megállt. A hiba, hogy az alaplapra szerelt ON/OFF kapcsoló beragadt. :W
Kérdeztem a gép gazdáját, aki meglepődött, hogy ott is van bekapcsológomb a gépén. Azért ez így vicces egy kicsit.
De ha már működik, vett bele egy 5830-at, és örült, hogy nem kell egy teljesen új 4 magos gépet összerakatnia. :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.