Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Lmh


Lmh
őstag

vki aki vett egy csomag ilyen joy-hangtompító sálat, nem dobna megy egy párral, ha van neki sok felesleges?
Bp és környékén elugranék érte. Kipróbálnám... :U :B
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9102) tl-x


tl-x
őstag

Na ilyen se volt még! Ebayről rendeltem meg a 4 db gumit a joyok alá kb 1300 Ft volt Kínából ingyenes nemzetközi szállítás. Most kaptam sms-t, hogy a posta vámkezelte. Persze 0-ft a vám mert a terméket 350ft értékűnek vették de fizessek be 550 ft-ot mint postaköltség. :W Elsőnek azt hittem, hogy átverés de minden stimmelt.

[ Szerkesztve ]

(#9103) 30z.Samu válasza tl-x (#9102) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, így én is jártam már.

Sic Parvis Magna

(#9104) tl-x válasza 30z.Samu (#9103) üzenetére


tl-x
őstag

Remélem legalább kihozzák.

(#9105) bepken válasza tl-x (#9102) üzenetére


bepken
veterán

kérlek mondd, hogy nem adtad meg a kártya adataidat!

a posta egy ideje tudtommal emailben küldd csak ki hasonló tájékoztatást, épp a visszaélések miatt. ellenőrizd le mindenképpen, hogy milyen link szerepelt az emailben. amennyiben nem a posta hivatalos oldalának címe, akkor minél előbb tiltasd le a
kártyádat!

példák a csalásra:



"Első lépésként mindig ellenőrizni kell a feladó e-mail címét vagy sms esetén a küldő telefonszámát, mert abból rögtön kiderülhet, hogy nem a Magyar Posta hivatalos elektronikus címéről (@posta.hu) vagy telefonszámáról (06-30-344-4987) érkezett a megkeresés.
Legyünk éberek, mert Társaságunk soha nem küld külföldi telefonszámról vagy „.com” végződésű e-mailcímről ügyfélértesítéseket!
A Magyar Posta kizárólag nemzetközi küldemények esetén a vámkezelési díjak kiegyenlítése kapcsán küld online vagy sms fizetési értesítést, amelyben minden esetben a www.posta.hu/szolgaltatasok/vam link szerepel." - forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9106) tl-x válasza bepken (#9105) üzenetére


tl-x
őstag

Posta volt az sms feladója és a posta.hu volt a domain, amit a végén linkeltél. És nem is a linkről léptem be hanem külön kikerestem. Mindent csekkoltam előtte. Nem adtam meg a kártya számom :DD

(#9107) bepken válasza tl-x (#9106) üzenetére


bepken
veterán

okés, akkor bocsi a túlreagálásért! :B :) a leírtak alapján én egyből erre a csalásra asszociáltam.

(bár talán annyira nagy kárt nem okoztam vele itt a topikban)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9108) tl-x válasza bepken (#9107) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem is rögtön gyanús volt. De jó, hogy felhívtad a figyelmet a csalásokra! :R

(#9109) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nem tudom érdekes lehet-e valakinek, de kaphatóak megint a refubrished verziók:
Steam Deck™ Certified Refurbished (steampowered.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9110) 30z.Samu válasza l.skywalker (#9109) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ennyiért egyébként az LCD is best buy.

Sic Parvis Magna

(#9111) eldiablo válasza l.skywalker (#9109) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Uh, köszi! Legalább 2 napja nem néztem, erre tessék. :DDD

(#9112) 30z.Samu válasza eldiablo (#9111) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én most max akkor rendelném meg az LCD-t, ha jönne az üzenet hogy huzamosabb ideig nem lesz OLED. :D De jó áron van, az fix.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9113) eldiablo válasza 30z.Samu (#9112) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Semmi bajom nem volt az LCD-vel. A szemem viszont érzékeny a vibrálásra. Van egy Dell Precision 7670 nálam, azt is magas fényerőn tudom csak használni, mert az OLED vibrálása ki bsza a szememet. Ilyen amikor szorít a gyémánt cipő. :DDD

(#9114) 30z.Samu válasza eldiablo (#9113) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, ezt olvastam én is többeknél, hogy az OLED bántja a szemét. :(Amúgy a kijelző minőségével nekem sem volt semmi problémám az előző Deck-nél. Sőt, kellemesen csalódtam hogy ahhoz képest milyen jó, Death Stranding-nél csak pislogtam hogy néz ki rajta. Viszont ahogy írtam korábban is, ha csak a kijelzőben lenne különbség, nem vennék OLED-et.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9115) consono válasza 30z.Samu (#9114) üzenetére


consono
nagyúr

Ráadásul Windowsos driverek is vannak mindenéhez, nem úgy, mint az OLED-nél :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#9116) 30z.Samu válasza consono (#9115) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezt most nem értem. Elvileg ugyanaz a hardver, nem? A csíkszélességen kívül.:

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9117) consono válasza 30z.Samu (#9116) üzenetére


consono
nagyúr

Nem. Teljesen egyedi pl. a Bluetooth modul meg a Wifi is más. A Wifi-hez valami OEM drivert már találtak, de a BT-hez nincs semmi. Vagyis mikor utoljára néztem ez volt a helyzet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9118) 30z.Samu válasza consono (#9117) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát az kellemetlen mert szeretnék Windows-t is használni rajta. :D Bár gondolom hamarosan pótolják a hiányosságot.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9119) Inarus válasza l.skywalker (#9109) üzenetére


Inarus
addikt

Nem
hiszem
el...
Hónapokig gondolkodtam, melyik konzolt vegyem, eldöntöttem nemrég hogy akor jó, legyen a deck. Spórolós megoldásként megvettem 419-ért a 256-os lcdt és direkt megnéztem előtte, nincs refurbished. Hát jó, akkor legyen ez. Pár napja jött meg....

(#9120) 30z.Samu válasza Inarus (#9119) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nézd a dolog jó oldalát, vadi új, a felújítotton meg simán lehet esztétikai hiba is. Hivatalos oldalon van ez feltüntetve. :K

Sic Parvis Magna

(#9121) Inarus válasza 30z.Samu (#9120) üzenetére


Inarus
addikt

Nos. Ez is egy nézőpont, bár engem az ár-érték arány jobban vonz, mint az esztétika :D

(#9122) 30z.Samu válasza Inarus (#9121) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezért vettem meg anno a 64GB-s verziót mert SD kártya vétellel is jobb ár/érték arányban volt meg a gép. Őszintén azért 1-1 pillanat erejéig átfut az agyamon hogy gazdaságosabb lenne ismét egy LCD-t venni, de csak érdekel az OLED. Pláne hogy jobb benne a BT, a Wifi, az üzemidő, az input is jobb, reszponzívabb. Csak hát rohadt drága... :D DE sikerült még jobb árfolyamban eurót váltani + próbálom kiszórni a CS-s intentory-mat, aminek 100 € értéke van. Szóval ha azt veszed 480 lenne a gép. Annyiért már nem lenne rossz, pláne ha kap egy akciót születésnapja alkalmából.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9123) jcrk válasza 30z.Samu (#9122) üzenetére


jcrk
tag

Én azt mondom, hogy egy próbát mindenképpen tegyél az OLEDdel vásárlás előtt ha tudsz. Én is tovább adtam az 1TB-oson és vettem újra egy 512-es LCD-t, mert nem bírta a szemem az OLEDet.
Semmilyen kijelzővel nem volt még sosem ilyen gondom.

(#9124) 30z.Samu válasza jcrk (#9123) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem rossz ötlet, viszont kiállítva nincs sehol. :(

Sic Parvis Magna

(#9125) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#9124) üzenetére


30z.Samu
félisten

Viszont tényleg annyian írjátok hogy bántja a szemeteket az OLED, hogy "megtérek" és veszek megint egy LCD-t. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9126) stickermajom válasza 30z.Samu (#9125) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor csak, hogy elbizonytalanítsalak: az enyémet nem bántja. ;]

(#9127) 30z.Samu válasza stickermajom (#9126) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez az! Erre vártam! :C ;]

Sic Parvis Magna

(#9128) tl-x válasza 30z.Samu (#9127) üzenetére


tl-x
őstag

Én szemem extra érzékeny, bántotta a DLP projektor és a P20 pro OLED kijelzője, azokat rövid távon el is adtam de ezzel semmi bajom. Ja és a OLED PS Vitával se volt bajom.

[ Szerkesztve ]

(#9129) 30z.Samu válasza tl-x (#9128) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem volt Amoled kijelzős Samsung-om, azzal nem volt bajom.

Sic Parvis Magna

(#9130) tl-x válasza 30z.Samu (#9129) üzenetére


tl-x
őstag

Szerintem vedd meg az OLED-et más is küldte már vissza ha nem volt neki jó. Visszakapod a pénzed és akkor vehetsz LCD-t, de szerintem nem lesz vele bajod.

(#9131) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

De vicces, hogy honnan indult ez az egész Steam Deck történet ismét... :D Kijött a PS Portal, ugyan megvolt a birtoklási vágy, de sokallom érte a 90k-s vételárat. Mondom én ezzel az erővel vehetek megint egy Steam Deck-et is, amúgy is néha eszembe jut hogy bánom, hogy eladtam, kéne venni egy másikat és akkor nem csak erre lesz jó hanem több mindenre tudom használni. Elkezdek nézelődni, akkor már megnézem mennyivel drágább az OLED, aminél felszisszenek első körben hogy drága és nem kell. DE jön az input hogy hát nem csak a kijelző más, hanem sok minden másban is javult. Ez után már böki a csőröm hogy csak ki kéne próbálni a már több mint kétszer annyiba kerülő konzolt és már ott tartok a kapzsi fejemmel hogy már a 220k-s gépre gyűjtök, amikor az elején a 90k-t sokalltam a Portal-ra. Teszem hozzá amúgy most is sokallom, de ha ezt így végiggondolom akkor jön a kérdés hogy mi a f....? :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9132) consono válasza 30z.Samu (#9131) üzenetére


consono
nagyúr

Én ma jöttem rá, hogy az Xbox remote gaming megy iPad-en is :D Szóval rövid távra megint megoldottam magamnak, hogy miért ne Deckeljek... De azért csak itt lebzselek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9133) tl-x válasza 30z.Samu (#9131) üzenetére


tl-x
őstag

Én is a PS Portalt néztem ki elsőnek. Aztán megtetszett a Deck. De neked kell eldönteni mire kell. Portal nem kézikonzol csak egy kijelzős kontroller, PS5 nélkül semmire se jó. Ezért is annyi amennyi.

(#9134) 30z.Samu válasza consono (#9132) üzenetére


30z.Samu
félisten

Laptopomon is megy minden, de a Steam Deck-et csak könnyebb lenne hurcibálni, mint a laptopot... :D Csak most tényleg jobban belegondolva annyiba kerül az OLED Steam Deck, mint a PS5. Hát észnél vagyok, hogy ennyit akarok rá költeni? :D

Sic Parvis Magna

(#9135) bepken válasza 30z.Samu (#9134) üzenetére


bepken
veterán

nagyrészt a Te hozzászólásaid alapján döntöttem el tavaly, hogy megveszem a Steam Deck-et, szóval.... én csak annyit mondok erre....

DO IT! JUST DO IT!

;] ;] ;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9136) 30z.Samu válasza bepken (#9135) üzenetére


30z.Samu
félisten

Örülök, hogy segíthettem. :D

Sic Parvis Magna

(#9137) Lmh


Lmh
őstag

Nekem az LCD is bántja a szemem. Mondjuk lehet pislogni is kéne néha, de hát kinek jut az eszébe gaming közben.... :U

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9138) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#9136) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Lehet este rendelek egy felujitott 64 gigást meg egy 256 samsung evo kártyát kb 12-13k, aztán meg van oldva úgyis a ps5 a fő platformom :)

(#9139) cami][us válasza Lmh (#9137) üzenetére


cami][us
senior tag

pislogni is kéne

Filthy casual! ;]

#9138 Lehet egy SSD-t is érdemes lenne hozzá csapni. Állítólag növekednek az árak. :Y

[ Szerkesztve ]

(#9140) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#9138) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezen gondolkodám én is, de szerintem még megvárom a jövőhetet, hátha kipörög az Inventory és ott lesz a wallet-ban a lóvé. Annyival olcsóbb lesz a gép, bármelyiket is választom.

Sic Parvis Magna

(#9141) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#9140) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Mondjuk a szüketésnapot lehet meg várom még :DD

(#9142) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#9141) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is erre apellálok alapvetően, 470€-t összekapartam már, Intentory-mban van 100€ cucc, ami eladásra vár, azok jövőhéten kerülnek piacra a Steam Guard miatt. Plusz ha akkor még kap egy szülinapi akciót (nem tuti, de tavaly volt), és lemenne az Oled 512 ára mondjuk 500 körülre, akkor levonódik a Wallet-ből a 100-as és akkor lenne kb 400€. Az meg már nem lenne olyan rossz deal.

Sic Parvis Magna

(#9143) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#9142) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Mondjuk én ott a 420-as alap kiadásra is rámennék ha lemenne 380 eurora kb nekem elég lenne, amilyen gyorsan fejlődik ez a piac kitudja mi lesz 25 26-ba már :)

(#9144) l.skywalker válasza consono (#9132) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez félig off, de én meg pont a napokban kaptam rá arra betegségben, hogy a Steam Link iPad-en nem is annyira vészes dolog, eltekintve attól, hogy a gépnek a dolgozóban bekapcsolva kell lennie.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9145) consono válasza l.skywalker (#9144) üzenetére


consono
nagyúr

JAja, egész jól működnek a helyi streamek :) Mondjuk leginkább én is csak akkor játszom így, ha a TV foglalt. Eddig notin toltam, de az iPad könnyebb és passzív a hűtése :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#9146) Skynet258 válasza 30z.Samu (#9125) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem a monitort kiveve minden Oled es az is az lesz a kozeljovoben, szoval Oled powa en imadom 😎

https://geekpulse.hu

(#9147) tl-x válasza 30z.Samu (#9142) üzenetére


tl-x
őstag

Hátha ez segít:

(#9148) Cucuska2 válasza Inarus (#9119) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Benyújtasz egy ticketet, hogy szeretnél 14 napon belül elállni. Visszakapod a teljes összeget, postát sem kell fizetned.

És ezután veszel egy refurbishedet.

Én így küldtem vissza egy OLED-et.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9149) 30z.Samu válasza tl-x (#9147) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#9150) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Amúgy a Chiaki jól néz ki Oled-en? Windows alatt eléggé blur-ös a kép.

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.