Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Skynet258 válasza jcrk (#8800) üzenetére


Skynet258
veterán

Na akkor már ezért hasznos volt. :DDD

https://geekpulse.hu

(#8802) Lmh válasza bepken (#8797) üzenetére


Lmh
őstag

Ágyban, háton fekve, vagy kanapén ez nem megoldás. Nem asztalnál játszom, arra van pc.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8803) bepken válasza Lmh (#8802) üzenetére


bepken
veterán

nem nem, én is az ágyban, félig háton fekve használom ezt a fícsört :D

igazából azért kezdtem el így játszani, mert így tutira nem takarom el a szellőző nyílást :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8804) tl-x válasza Lmh (#8802) üzenetére


tl-x
őstag

Lehet valami fali kar megoldás lenne jó neked: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8805) consono válasza tl-x (#8804) üzenetére


consono
nagyúr

Én ilyenen az iPad-hez gondolkodtam, nem kellene az ágyban tartani :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#8806) tl-x válasza consono (#8805) üzenetére


tl-x
őstag

Decket semmiképp se használnám így.

(#8807) Skynet258 válasza consono (#8805) üzenetére


Skynet258
veterán

Asszony az ebook olvasóját használja tartóval, én mondjuk nem is értem de ő nagyon szereti. :D

https://geekpulse.hu

(#8808) consono válasza Skynet258 (#8807) üzenetére


consono
nagyúr

Az is felmerült :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#8809) Shade45


Shade45
senior tag

RMA mennyire szokott gyorsan menni a Valve-nél?
Van valakinek tapasztalata?

Múlt hét pénteken beadtam a derekam, rendeltem egy OLED-et, tegnap érkezett meg, hát mit ad Isten, persze hogy sistereg a jack csatlakozó... :U

(#8810) jcrk válasza Shade45 (#8809) üzenetére


jcrk
tag

Én nem küldeném ezért vissza:
[link]

(#8811) Shade45 válasza jcrk (#8810) üzenetére


Shade45
senior tag

Tudom, hogy vannak házi barkács megoldások a problémára, de ha a másik oldalt nézem, akkor ne a felhasználónak kelljen egy 500+€-s, garanciális terméket magának javítania.

(#8812) tl-x válasza Shade45 (#8811) üzenetére


tl-x
őstag

Én nem tudom érint-e a dolog, egyszer próbáltam ki fülessel, de akkor azt hallottam-e vagy csak a füles volt vacak, nem tudom. Én Airpodssal használom, zavarna a vezeték, töltés közben se játszom vele.

[ Szerkesztve ]

(#8813) jcrk válasza Shade45 (#8811) üzenetére


jcrk
tag

Teljesen igazad van, de én azt mérlegelném hasonló helyzetben, hogy megoldom kb 10 csavarral és egy celluxal vagy várok rá ~2 hetet és remélem, hogy annak nem lesz ugyanaz a baja.
Ha hazaértem meg is hallgatom az enyémet, mert eddig még nem próbáltam, hogy recseg e.

(#8814) Shade45 válasza jcrk (#8813) üzenetére


Shade45
senior tag

Elvileg nem új készüléket kapok, hanem a jelenlegit javítják.

(#8815) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Hát..néha azért bánom, hogy eladtam a Steam Deck-et, van hogy lehuppannék a kanapéra és úgy tolnám akár a PS Remote Play-el vagy az xCloud-al. :B

Sic Parvis Magna

(#8816) tl-x válasza Skynet258 (#8801) üzenetére


tl-x
őstag

Megérkezett nekem is! :DD Tényleg ez a nyerő! Jobb a fogása, szélén nem vágja a kezem, ravaszok szabadon vannak, könnyű levenni, nem csúszik, megáll magában. :R

(#8817) jcrk válasza tl-x (#8816) üzenetére


jcrk
tag

Én lilát rendeltem. Nagyon szép az a szín :U

(#8818) esfrost válasza jcrk (#8813) üzenetére


esfrost
tag

Én visszakuldtem ezzel a hibaval, inditottam RMA-t, ket het alatt vissza is kaptam, hibatlan. Jack javitva, nem sistereg egyaltalan. En feltetlen ajanlanam a javitast. Egy csomo penzbe kerul egy SD Oled, talan a penzemert jo lenne, ha hibatlan termeket kapnek. En mindig fulessel hasznalom a jobb, immerszivebb elmeny miatt, illetve mert igy nem zavarok vele masokat, igy nekem ez kiemelten fontos volt.

[ Szerkesztve ]

(#8819) esfrost válasza Shade45 (#8814) üzenetére


esfrost
tag

Igy van, javitjak, nem cserelik.

(#8820) Shade45 válasza esfrost (#8818) üzenetére


Shade45
senior tag

Már folyamatban van a javítás, hamarosan küldik a fuvarlevelet.
Eddig egész gyorsan megy és gyorsan is reagálnak.

Más:

Akiknek OLED modell van, tapasztaltatok szemszárazságot vagy egyéb furcsa tünetet a használata közben?

Eddig LCD modellem volt, azzal semmi problémám nem volt, de tegnap nyomkodás közben arra lettem figyelmes, hogy mintha száradna a szemem az OLED-et használva. :F

(#8821) tl-x válasza Shade45 (#8820) üzenetére


tl-x
őstag

Ne spórolj az fps (hz)-el. Én kapásból levettem 45-re elvileg a hz maradt 90-en, de nekem bántotta a szemem. Ki is kapcsoltam a korlátozást azóta semmi gond. Ja és a fényerőt se vedd le 50% alá, mert annál jobban vibrál.

[ Szerkesztve ]

(#8822) consono válasza Shade45 (#8820) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem ez a PWM miatt van, OLED kijelzőn a fényerőt ezzel szabályozzák. A SteamDeck ebből a szempontból a rosszabbak közé tartozik, sajnos. Főleg, ha érzékeny vagy rá.
Itt van hosszas elemzés: [link], a konklúzió az, hogy 45%-os brightness alatt a legrosszabb a helyzet, de fölötte sem rózsás.

"In God we trust. All others must bring data"

(#8823) chris0000 válasza Shade45 (#8811) üzenetére


chris0000
őstag

ráadásul azok földelési pontok, amit annyira nem érdemes piszkálni...

(#8824) chris0000 válasza esfrost (#8818) üzenetére


chris0000
őstag

hi. milyen fülessel használod, ami nem appos? nekem is van füles, de azok win apposak, a további funkciók eléréséhez... nekem is kellene egy "bedugom és megy, és jól szól..."
mit tudsz ajánlani? thx. üdv.

(#8825) esfrost válasza chris0000 (#8824) üzenetére


esfrost
tag

Appos? Mire gondolsz? Koss Porta Pro-t, egy kinai egyszeru vezetekes bud-ot hasznalok. Mind a ketto bedugod es megy.

(#8826) Skynet258 válasza tl-x (#8816) üzenetére


Skynet258
veterán

Na király, mondtam én hogy valszeg ez lesz a tuti neked is. :K

https://geekpulse.hu

(#8827) tl-x válasza Skynet258 (#8826) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi a segítséget! Spigen meg ment a szekrénybe. És kényelmesen belemegy ezzel a grippel és a kupakvédőkkel a tomtoc tokba: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8828) tl-x


tl-x
őstag

Be lehet állítani másik gombot is bekapcsolásra/felébresztésre?

(#8829) chris0000 válasza esfrost (#8825) üzenetére


chris0000
őstag

mint a Logitechnek, h van külön G-hub app hozzá, meg az usb-stick. jack-jack kábel van hozzá gyári, de ezek nélkül csak az alap beállításokat használja. jó lenne nekem ez is, csak nincs hozzá linuxos telepítő, csak windowsos..

[ Szerkesztve ]

(#8830) esfrost válasza chris0000 (#8829) üzenetére


esfrost
tag

Amiket felsoroltam azok nem pc vagy gamer fül-, fejhallgatók, Ezek egyszerű audio eszközök zene hallgatáshoz és ezek mind vezetékesek, így sem applikáció, szoftver vagy bármilyen usb nem szükséges hozzá. Van két hangsugárzó, amikből kijön egy-egy vezeték, összefut egy vezetékbe, aminek a végén van egy 3.5mm jack. :)

(#8831) stickermajom válasza tl-x (#8816) üzenetére


stickermajom
addikt

Én egy ilyen gomb csomagon gondolkozom most: [link] A gyáriak elég lötyögősek, azt olvastam ezzel jobb lesz.

(#8832) Skynet258 válasza stickermajom (#8831) üzenetére


Skynet258
veterán

Hátlapot se felejts el hozzá venni mert csak a sajátjukkal kompatibilis ;)

jaaaaj van nekik fehér meg matcha zöld, most miért kellett ezt látnom… 😅

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8833) tl-x válasza stickermajom (#8831) üzenetére


tl-x
őstag

Én szerintem most megállok, vettem hozzá üvegfóliát, 512 sd-t, tomtoc tokot, 2 gripet (spigen és skull & co) és skull & co “kupakvédőt”. :R Meg persze egy csomó játékot :DD

(#8834) Cucuska2 válasza Shade45 (#8820) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én konkrétan visszaküldtem 14 napon belül. Harminc perc után szédültem és nehezen tudtam például az ágyról felkelni. Szemem is fájt/érzékeny volt játék után. Bármilyen fényerőn.

Nagyon sajnáltam, mert egyértelmű előrelépés az OLED modell az LCD-hez képest. De a 14 napos elállás alatt szó nélkül visszavették. Kaptam egy címkét, rácsaptam a dobozra, besétáltam a GLS pontra, elvitték.

Reménykedek nagyon, hogy a Valve előbb-utóbb kiad egy szemkímélő módot, ami rontja a színeket, de javítja a vibrálást. Itt van a kapcsolódó GitHub issue.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8835) Shade45 válasza Cucuska2 (#8834) üzenetére


Shade45
senior tag

Ma délután nyomkodtam/játszottam fél órát, max fényerővel és lámpa fény mellett, most nem tapasztaltam problémát. :U

(#8836) zombei válasza Cucuska2 (#8834) üzenetére


zombei
aktív tag

Ez egy adottsága a kijelzőnek, ezt nem lehet szoftveresen módosítani.
Van aki érzékeny rá, van aki nem, ezt csak elfogadni lehet.

(#8837) Cucuska2 válasza zombei (#8836) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Látom nem olvastad el sem a Github issue-t, sem a reddit posztot.

Létezik DC dimming és a PWM-et is lehet növelni. Csak a gyártók ezt nem szeretik, mert romlanak a színek tőle.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8838) zombei válasza Cucuska2 (#8837) üzenetére


zombei
aktív tag

Láttam már régebben is valahol ezeket a méréseket, de azt kell hozzá megérteni, hogy nem minden kijelzőn lehet úgy megcsinálni, hogy élvezhető maradjon a kép. Samsung nem is alkalmazza egy eszközében sem. :U BOE kijelzősök egyébként azt írják kicsit jobbak.

(#8839) Cucuska2 válasza zombei (#8838) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Volt valaha Xiaomi telefonod, felső kategóriás? Magas (>10%) fényerőn szemmel alig látható különbség van a DC dimming és a PWM dimming közt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8840) tl-x válasza Cucuska2 (#8839) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem Huawei P20 Pro-m volt amitől kifolyt a szemem. El is adtam és nem hiába van már 4 éve IPS kijelzős iPhone 11-m. Kicsit féltem is, hogy a Deckel is így járok majd. De eddig úgy néz ki nincs gond. Felveszem azért hozzá a kékfényszűrős szemüvegem.

(#8841) jcrk válasza tl-x (#8840) üzenetére


jcrk
tag

Az segít? Vagy anélkül sincs vele gondod?

(#8842) tl-x válasza jcrk (#8841) üzenetére


tl-x
őstag

Szemüveg? Mivel van benne egy kis dioptria is ezért igen :DD De nélküle sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#8843) Skynet258


Skynet258
veterán

Ez a SIFU baromi jó, konzolra akartam megvenni de ennek is jól áll a Deck. :K

https://geekpulse.hu

(#8844) tl-x válasza Skynet258 (#8843) üzenetére


tl-x
őstag

Bocsi, nem bírtam ki :DD :DD :DD

(#8845) Semin válasza stickermajom (#8713) üzenetére


Semin
senior tag

Hát itt látszik, hogy mennyire szubjektív is ez.
Nekem nagyon adja a matt JSAUX. Sokkal-sokkal jobban bejön ez a képi stílus. Bónuszban magasabb fényerőn használhatod az OLED-et -ami ugye jó a PWM miatt- , de nem égeti ki a szemed. :)

A felrakás is hülye biztos a kerettel, azt hittem olyan buborékos lesz mint a szódavíz :D Ehhez képest:

[ Szerkesztve ]

(#8846) tl-x válasza Semin (#8845) üzenetére


tl-x
őstag

De gyorsabban le is merül.

(#8847) rumkola válasza tl-x (#8846) üzenetére


rumkola
veterán

Ja, sőt a legjobb ha nem is használod, úgy nagyon sokára merül le... :D

(#8848) ripla válasza tl-x (#8846) üzenetére


ripla
őstag

Egy fólia miatt? :Y :DDD

(#8849) Skynet258 válasza ripla (#8848) üzenetére


Skynet258
veterán

Gondolom a magasabb fényerő miatt mondta. ;)

https://geekpulse.hu

(#8850) Semin válasza tl-x (#8846) üzenetére


Semin
senior tag

Azért van, hogy használd! Ez egy relative olcsó céleszköz, nem azért vettem, hogy babusgassam :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.