Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) 30z.Samu válasza tl-x (#9200) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én nem szeretem a háttérzajt játék közben, kizökkent és nem tudom magam átadni.

Sic Parvis Magna

(#9202) tl-x válasza 30z.Samu (#9201) üzenetére


tl-x
őstag

Persze van olyan játék ahol fülessel háttérzaj nélkül kell nyomni. De ha csak 20-30 percem van akkor egy Mortal 1 simán jó így, amúgy meg a gyerekek folyamatos háttérzajt biztosítanak :DD :DD :DD (szerencsére).

(#9203) 30z.Samu válasza tl-x (#9202) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam max az Animal Crossing ilyen. 😅

Sic Parvis Magna

(#9204) ripla válasza Lmh (#9198) üzenetére


ripla
őstag

Ezzel én is így vagyok, de ez nálam csak az utóbbi pár évben alakult ki, amióta mesterségesen felnyomták 2000%-al az árakat és elfelejtették visszaállítani. 4 éve újítottam gépet, akkor megvolt mindennel együtt 240-ből, most ugyanez majdnem 800 ezerre jönne ki, és még mindig csak egy középkategóriás gépről beszélünk. Nevetséges. Még mindig meg tudnám oldani, de feleslegesnek érzem. Inkább vettem egy OLED-es Decket.
Asztali gépen már csak a World of Warcraft megy, arra tökéletes, illetve filmezés meg net. Minden másra meg ott a PS5. :)

(#9205) tl-x válasza ripla (#9204) üzenetére


tl-x
őstag

Hát igen nálam is kijött a PS5 és a Deck kb fele annyiból. Ha nem romote-olok a PS5-ről akkor sajnos Deck-re is meg kell venni ugyanazt a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#9206) -Nándesz- válasza ripla (#9204) üzenetére

Én a Wowot is feltettem a deckre, teljesen jó. Persze én elég casual nyomom. :)

(#9207) ripla válasza tl-x (#9205) üzenetére


ripla
őstag

Én a Decken inkább indie játékokat tolok, minden mást a PS5-ön, illetve ami annyira nem hardverigényes, az még egész jól megy a PC-n is.

#9206-Nándesz
Én is kipróbáltam egyszer, de használok benne legalább 20 darab gombot a 4 irány+egéren kívül, szóval mondhatni, nem igazán felhasználóbarát így . :D

(#9208) tl-x válasza ripla (#9207) üzenetére


tl-x
őstag

Én most ezeket húztam be fillérekért: Shing!, Giana Sisters, Sine Mora Ex.

[ Szerkesztve ]

(#9209) 30z.Samu válasza tl-x (#9208) üzenetére


30z.Samu
félisten

Giana Sisters qrva jó!

Sic Parvis Magna

(#9210) cami][us


cami][us
senior tag

Ha már játékajánló... Az ATS nincs annyira szépen kidolgozva, mint az ETS2, de az tetszik, hogy Arizonában (3 állam van az alapjátékban) le lehet padlózni a gépet. Nem is kapok büntit soha. Mondjuk nem valami nagy szám a panoráma (és ezután még döglöttebb lesz :DDD ). A gépek között van pár nagyon szép darab, a npc járművek pedig talán még buggyantabbak, mint az ETS2-ben.
LA környékén van egy autópálya felhajtó, ahol MINDIG van baleset; egy lámpával irányított útszűkületnél pedig egy mentő beelőzött mindenkit (megkülönböztető jelzés nélkül :N ), aztán a lámpa előtt fogta magát és megállt a szemközti sávban. :DDD

(#9211) tl-x válasza 30z.Samu (#9209) üzenetére


tl-x
őstag

Tényleg jó. Sine Mora Ex viszont nem indul el pedig "ellenőrzött". Fekete képernyő nem jön be semmi. Több protonnal és felbontással is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#9212) cami][us válasza tl-x (#9211) üzenetére


cami][us
senior tag

Ezzel megy? [link] Anno mobilon játszottam ilyenekkel, még gimiben. ;]

(#9213) tl-x válasza cami][us (#9212) üzenetére


tl-x
őstag

Asztali módban lefutattam a parancsot, de SteamOS altt nem megy de Linux alatt (asztali módban) igen. :F

(#9214) tl-x


tl-x
őstag

Shing! [link] Jó kis ninjás és akciós most!

(#9215) Maxtreme válasza tl-x (#9214) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát ízlések és pofonok, de hogy azt jónak nevezni... na attól szerintem minden téren nagyon messze van.
Ha jó ninja-s kell akkor mark of the ninja. De még az Aragami 1-2 is messze sokkal jobb (igen még a 2 is amit sokan nem szeretnek)

(#9216) tl-x válasza Maxtreme (#9215) üzenetére


tl-x
őstag

Még én is csak most fedeztem fel. De nem is azt írtam, hogy a legjobb :R 2 eurót megért, nekem tetszik a hangulata.

(#9217) Maxtreme válasza tl-x (#9216) üzenetére


Maxtreme
addikt

De ha már ninja téma, ez is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#9218) tl-x válasza Maxtreme (#9217) üzenetére


tl-x
őstag

Igen ez tényleg sokak által dicsért játék! Én még anno ps vitán nyomtam a Ninja Gaident.

(#9219) Šolaire


Šolaire
veterán

Meghoztátok a kedvem ahogy olvasgatom a fórumot. Én most ezt húztam be, nosztalgiázok kicsit. :) [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#9220) ripla


ripla
őstag

Dishonored, Cocoon, Planet of Lana, Disco Elysium, Solar Ash, Somerville, Inside, Little Nightmares 1-2, Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge, The Outer Worlds, Devil May Cry, Oxenfree 1-2, Monkey Island 1-2-3-4 (kivéve a 3D-s förtelem), Yes Your Grace, Undungeon.

Csak néhány azok közül amiket tolok rajta, mindegyik tökéletesen fut. :D

(#9221) tl-x válasza ripla (#9220) üzenetére


tl-x
őstag

Na most googlezhatom ki őket :R

(#9222) Semin


Semin
senior tag

Tegnap töltöttem le pont a GTA 5-öt, és közben azon gondolkodtam, hogy hol lehet a valós letöltés vége?
Kinek mi volt a leggyorsabb letöltés amit stabilan tartott a gép? Nekem ez: [kép] (Nyilván itt a netem vége)

Illetve tegnap visszarepültem pár évet a gyerekkoromba :B :

[ Szerkesztve ]

(#9223) Maxtreme válasza Šolaire (#9219) üzenetére


Maxtreme
addikt

Én kicsit jegeltem decken meg desktopon is, és reménykedek benne hogy a kamerakezelésre kiadnak valami javítást, mert az kb epilepsziás rohamot tud okozni sok esetben :D

(#9224) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hétvégén lesz a Deck két éves, remélhetőleg lesz egy jó kis price drop. :D

Sic Parvis Magna

(#9225) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#9224) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Készitem is kártyát, de helldivers-re ps-en mocskosul ráfüggtem, decken hogy muzikál? :)

(#9226) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#9225) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy videó alapján stabil 30fps-sel el muzsikál.

Sic Parvis Magna

(#9227) Redneck válasza 30z.Samu (#9224) üzenetére


Redneck
veterán

Annyira játszol a bestbuyra, hogy már én is szurkolok hogy összejöjjön! :K

ripla:
Csalóka a PC piac, mert a sok pénzromlás és az MSRP emelések miatt tűnik nagyon húzósnak. Régebben is kellett azért 350-400 egy közepesnél jobb konfighoz, ez most felment 600-800 közé. Pár hete raktam össze két játékos konfigot, minőségi alkatrészekből, halk és jó hűtéssel. Az egyik 614 a másik 754 JMF volt, monitorral. Rosszabbra számítottam.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9228) 30z.Samu válasza Redneck (#9227) üzenetére


30z.Samu
félisten

Thanks. :R Ha nem jön össze akkor legfeljebb veszek LCD-t, 570€-t egyszerűen nem vagyok hajlandó kifizetni a gépért. :D

Sic Parvis Magna

(#9229) ripla válasza Redneck (#9227) üzenetére


ripla
őstag

Nekem a fentebb említett összegből meglett egy ROG alaplap, egy I5-ös, 6 magos, 10-ik generációs procival, 32 giga rammal, egy 1 terás SSD-vel, meg egy 8 gigás rx 5500 xt-vel. 4 évvel ezelőtt ez egy elég fasza kis gép volt, sőt, 2560*1440-ben, 30-40 fps-el még most is viszi a játékokat. :D
De mondom, annyira nem erőltetem, leginkább csak WoW-ozok rajta, azt tökéletesen viszi fullos grafikával, minden másra PS5 meg a Deck.

[ Szerkesztve ]

(#9230) Šolaire válasza Maxtreme (#9223) üzenetére


Šolaire
veterán

Ps1-en játszottam utoljára, ott is ilyen volt az irányítás. Szokni kell ez tény, nekem hatalmas nosztalgia bomba deck-en. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#9231) Skynet258 válasza Semin (#9222) üzenetére


Skynet258
veterán

Jo oreg Elite, akkor jelent meg amikor szulettem… :DDD

https://geekpulse.hu

(#9232) tl-x


tl-x
őstag

Megjött az átlátszó gumigyűrű a joyok alá. Elsőnek nem tetszett de rájöttem, hogy nem tudom levenni. Szóval marad. Amúgy, hogy lehet levenni? Nem akartam csipesszel vagy fogpiszkálóval nekiesni.

(#9233) Šolaire válasza tl-x (#9232) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia esetleg fotót dobnál róla? Kiváncsi lettem. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#9234) tl-x válasza Šolaire (#9233) üzenetére


tl-x
őstag

Túl sok nem látszik belőle:

(#9235) tsiga18 válasza tl-x (#9234) üzenetére


tsiga18
tag

Valami ilyesmi jött neked is?

Nekem Rog allyn van, hasznos cucc, védi a joystickot a kopástól

(#9236) Maxtreme válasza Šolaire (#9230) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem, itt a modern controlt baxták el pöppet, van rá félmegoldás (camera reset) de elég suta így is.
A régi tank irányítástól (az is van bent) meg a jó isten mentsen meg, elég volt ez anno :D

(#9237) tl-x válasza tsiga18 (#9235) üzenetére


tl-x
őstag

4 db átlátszó kis gumi jött. Szerintem vékonyabb mint ami a te képeden van.

(#9238) Lmh válasza tsiga18 (#9235) üzenetére


Lmh
őstag

Halkabb tőle a joy?
Nincs eladó két darabod belőle? :B :U

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9239) tsiga18 válasza Lmh (#9238) üzenetére


tsiga18
tag

Ha "végállásig" tolod a joyt akkor nem kattan, felfogja az ütődést a gumi. Mondjuk az ally alapból halk és gumi nélkül se volt túl nagy hangja.

Ha Budapesti vagy és eljössz érte privátban megbeszélt helyre és időben, akkor adok 2t ingyen. Postázáshoz lusta vagyok

(#9240) Semin válasza Skynet258 (#9231) üzenetére


Semin
senior tag

Jómagam is 85-ös vagyok :) 93 környékén találkoztam vele először, és felejthetetlen perceket köszönhetek neki. Nyomozom továbbra is gyerekkorom klasszikusait :)

(#9241) Maxtreme válasza Lmh (#9238) üzenetére


Maxtreme
addikt

(#9242) bepken válasza tl-x (#9232) üzenetére


bepken
veterán

szerintem egy csipesszel simán ráfogsz és meghúzod, fog annyit nyúlni, hogy le tudd húzni (ha más nem, akkor elszakad)

egyébként véletlenül nem azért nem jön be, mert "túlságosan ráhúztad" a joystickre? mármint először én is annyira lehúztam, mint ahogy Neked van a képen, de így nálam kicsit szorult....aztán fentebb húztam annyira, hogy csak az "egyenes" részét fedje a gumi, tehát ne tudjon a perem alá menni, amikor teljesen kihúzom oldalra a joyt

(fuh de rohadtul nem megy most a magyarázás... sorry :DDD)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9243) tl-x válasza bepken (#9242) üzenetére


tl-x
őstag

Teljesen érthető köszi :R Először meg volt kicsit gyűrődve aztán egy kis karton papírral helyre igazítottam. Lehet majd megpróbálom fentebb tenni.

#Semin: de öreg vagyok (80as)

[ Szerkesztve ]

(#9244) bepken válasza tl-x (#9243) üzenetére


bepken
veterán

nem tudom amúgy, képek alapján talán az Ally-nak hosszabb a joystick "szára"? mert ott meg olyan szépen rá van simulva. szerintem a Deck-re nem kell ennyire széles gyűrű, szóval legközelebb olyan 1/3 részét le fogom vágni majd és úgy próbálom meg :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9245) Skynet258


Skynet258
veterán

Akár félbe is lehet vágni egy ilyen gumigyűrűt, pont elég lesz a fél magasság is a Decknél. :K PS meg xbox kontrollerre okés a teljes méret, itt egy kicsit széles valóban.
Érdemes beszerezni egy ilyesmi kis csipesz készletet, királyul lehet vele basztatni ilyen dolgokat (is).

https://geekpulse.hu

(#9246) Šolaire válasza Maxtreme (#9236) üzenetére


Šolaire
veterán

Erre ránézek amit írtál köszi. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#9247) Šolaire válasza tl-x (#9234) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszönöm. Egyébként érzetre változik valami amikor játszol vagy teljesen észrevétlen?

“Praise The Sun” \[T]/

(#9248) Skynet258 válasza Šolaire (#9247) üzenetére


Skynet258
veterán

Kicsit "nyúlósabb" érzetre amikor teljesen kitekered a szélre, mert ugye a gumi egy kicsit jobban tapad, mint a sima műanyag a műanyagon. De engem személy szerint kárpótol, hogy így már semmi hangja (nem csattan oda a szélének a stick maga).

https://geekpulse.hu

(#9249) tl-x válasza Šolaire (#9247) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem a jobb oldani ad egy kis kattanó hangot amikor a peremhez ér a gumi, lehet azon igazítani kell majd.

(#9250) Šolaire válasza tl-x (#9249) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi.
Skynet258 : neked is.

“Praise The Sun” \[T]/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.