Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Redneck válasza 30z.Samu (#9697) üzenetére


Redneck
veterán

A második nagy tábor közelében van egy város vasútállomással. A város elején a domb irányában van egy seftelős brigád. Náluk lehet eladni a szajrét, de később lesz több lehetőség is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9702) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9703) 30z.Samu válasza Redneck (#9701) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jelzi a térkép? Chapter 2-ben vagyok, jártam már Strawberry-ben meg Valentine-ban is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9704) cami][us válasza Cucuska2 (#9702) üzenetére


cami][us
senior tag

A frissítés miatt az SDV-t többen játsszák, mint valaha.

(#9705) 30z.Samu válasza cami][us (#9704) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nintendo-ra még nem jött meg az update. :(

Sic Parvis Magna

(#9706) Cucuska2 válasza cami][us (#9704) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én is köztük vagyok. 20 órát toltam bele húsvét alatt (az asszonnyal, két Decken, stílusosan). A DRG Survivort pedig nagyon szeretem, a sima DRG-ben van hétszáz órám, a Vampire Survivorben is 100 fölött vagyok.

A Balatroról pedig nagyon sok jót hallottam.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9707) chris0000


chris0000
őstag

hi. Valfaris (deck ready) is baromi jó deckken, még lehet egy kicsit jobban is tetszik, mint a Contra..

(#9708) Redneck válasza 30z.Samu (#9703) üzenetére


Redneck
veterán

A Valentine mellettire rosszul emlékeztem.
Fence néven fut ahol el tudod adni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9709) 30z.Samu válasza Redneck (#9708) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi :R

Sic Parvis Magna

(#9710) cami][us válasza Cucuska2 (#9706) üzenetére


cami][us
senior tag

A DRG nálam wishlisten van. Jó cuccnak tűnik. :K

(#9711) Lmh válasza cami][us (#9710) üzenetére


Lmh
őstag

Miben különbözik, a másik ezer Vampire survivors klóntól, amelyik mind elmondja magáról, hogy jobb, mint a Vampire survivors, de kipróbálva, valójában mind rosszabb.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9712) Cucuska2 válasza Lmh (#9711) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Szerintem szép a grafikája, ráadásul én nagyon szeretem a DRG világát. A nagy "survivor" térbe pedig szerintem a bányászat teszi egyedivé.

De Steamen "nagyon pozitív" értékelése van, szóval a többi játékos is szereti.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9713) chris0000


chris0000
őstag

hi. az a DRG kezd engem is érdekelni, magyar nyelv is van benne, deck ready is, és biztos baromi jó a képi világa is deckken... :U

(#9714) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Köszi, hogy rábeszéltetek az OLED-re, nagyon tetszik egyelőre :)

Igaz játékra kábé tizedannyi időt szántam eddig, mint a beállításokra, de ez benne volt a kalapban, meg az is kikapcsol :D

Ti mennyire támaszkodtok a community controller layoutokra, vagy inkább sajátot állítotok be? Látom arra figyelni kell, hogy ne steam controllert töltsek le, ha a default beállítás nem tetszik.
GOG játékoknál van valami kényelmesebb módja a layout beszerzésnek mint a steam ID-re átnevezés, layout letöltés majd exportálás?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#9715) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Aki nem tette még meg, próbálja ki az egyik Orit OLED-en, brutálisan szép a játék rajta. :Y

Sic Parvis Magna

(#9716) tl-x válasza 30z.Samu (#9715) üzenetére


tl-x
őstag

Switchre meg rá se nézünk azóta :DD

(#9717) 30z.Samu válasza tl-x (#9716) üzenetére


30z.Samu
félisten

De, azért én szoktam vele játszani. :D

Na most olyan dolgot tapasztaltam, amit furcsállok és nem is tudom hova tenni. Az Orival játszottam egy kicsit, 90Hz-n húzta valamiért a képet, nem volt folyamatos. De ha levettem 60Hz-re, akkor ment normálisan, gondoltam ennek a játéknak amúgy is elég a 60fps. És itt jött az érdekesség, azt vettem észre hogy 60Hz-re állítva mintha "fellélegezne" a szemem, kevésbé fárasztja a kijelző, mint 90-en. Ami azért is furcsa, mert elméleti síkon a szemnek a gyorsabb frissességi gyakoriság lenne jó ill. a PS-en is szoktam 120 fps-sel játszani, de ott órák után sem volt semmi bajom. Ezt még próbálgatom, mert lehet, hogy csak placebo.

Sic Parvis Magna

(#9718) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#9717) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Az Ori nagyon rosszul van optimalizálva, nekem mindig mikrolagolt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9719) bepken válasza Cucuska2 (#9718) üzenetére


bepken
veterán

az első résznél? én ott csak altatás/ébresztés után tapasztaltam néha akadozást (olykor fura mód a hang is csúszott), de a játék újraindítása ilyenkor ezt megoldotta.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9720) cami][us válasza 30z.Samu (#9715) üzenetére


cami][us
senior tag

Az az LCD-n is szép. Kár hogy be vagyok oltva, a műfaj ellen. :B

(#9721) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#9718) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én most úgy láttam hogy 60fps lock-al szépen megy, 90Hz-n “húzza” valamiért a képet, pedig alapvetően simán menne.

Sic Parvis Magna

(#9722) chris0000


chris0000
őstag

hi. megjelent a sons of valhalla amiben van magyar nyelv is, és szerencsére demo is, így mindenki ki tudja próbálni.. a pixel art design miatt, kifejezetten deckken jó játszani, bár még nem kapta meg a deck ready minősítést, a játékban minden a helyén van. üdv.

(#9723) Cucuska2 válasza chris0000 (#9722) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nagyon rosszak az értékelései, többet vártam a fejlesztőktől. :((

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9724) chris0000 válasza Cucuska2 (#9723) üzenetére


chris0000
őstag

én is, de egy próbát megér. én már vártam a megjelenést.. hátha nekünk jobban tetszik ;)

[ Szerkesztve ]

(#9725) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Volt időm kicsit "komolyabban" tesztelni a kijelzőt, mivel a minap írtam hogy olyan, mintha 60Hz-en kevésbé fárasztaná a szememet a kijelző, mint 90Hz-en. Ez bökte a csőrömet, de csak a hétvégén tudtam kíváncsiságomnak helyt adni és gorcső alá vetni a Deck-et. Amiket most leírok az természetesen szubjektív következtetés, nem kőbe vésett dolog, lehet többetek nem így látja a dolgokat. De leírom hogy én mire jutottam.
Szóval mivel műszerem nincsen (bár egy Reddit posztban valaki kifejtette műszer segítségével hogy az OLED kijelzővel magasabb a szemromlás kockázata az LCD-vel szemben), így szabad szemre tudtam hagyatkozni. Mit látok, mit "érzek" a szememmel. Először úgy hasonlítottam össze a frekvenciákat, hogy közelebb tettem a szememhez a kijelzőt, kíváncsi voltam hogy érzek-e különbséget. Meglepetésemre igen, mégpedig ha 90Hz-n használtam a kijelzőt, akkor nagyobb "dózist" kap a szemem, mint 60Hz-en. Ha visszatettem az utóbbira akkor kevésbé éreztem "sugárzónak" a kijelzőt. Második teszt gyanánt simán csak játszottam a géppel mintkét "módban" 2-2 órát, mert lehet csak érzéki csalódás "áldozata" lettem. Mert ugye elméletileg a szemnek a minél magasabb képfrissítés lenne a jó. A 2-2 órás használatot nem közvetlenül egymás után követtem el, de a körülmények egyeztek. Itt már kezdett beigazolódni a dolog, mivel azt vettem észre hogy 60Hz-en sokkal kevésbé fáradt el a szemem, míg 90Hz-nél fájdalmam ugyan nem volt, de olyan érzésem volt, mintha a nagy TV-n játszottam volna kb egész nap. Rendesen elfáradt a szemem. A harmadik dolog a teljesítmény vizsgálata volt, kihasználja-e a gép a 90Hz-et, tudok-e 90fps-sel játszani. Igen is meg nem is. Eléri a 90fps-t ugyan több játéknál is és az input is lényegesen jobb. De mivel nem tudja fixen tartani, így ahol ugrál az fps, a kép "darabos" tud lenni pl amikor a karakterrel elkezdesz forgolódni. Az egyik játéknál azt is észrevettem, hogy ha 90Hz-en használom a gépet, simán beesik 50 alá is a képkocka szám. Ezzel szemben, ha belövöm 60Hz-re a kijelzőt, akkor beton stabilan marad a 60fps és sokkal gördülékekenyebb élményt kapok. Ezt nem tudom hova tenni, de így van, mintha nem lennének optimalizálva az OLED-hez a játékok, hanem maradt az "LCD-s optimalizálás".

Konklúzióként én arra jutottam, hogy nagyon szép kijelző, nagyon jó élmény rajta játszani. De ebben a formában teljesen felesleges a 90Hz. Tesztalanyok: Doom, GTAV, Hokko Life, Resident Evil 2 Remake, Ori and the Blind Forest.

Sic Parvis Magna

(#9726) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#9725) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Vibráló kijelző, PWM, nem gondoltam, hogy ennyien érzékenyek rá, az elején mindenki hülyének nézett engem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9727) tl-x válasza 30z.Samu (#9725) üzenetére


tl-x
őstag

Fényerőről nem esett szó. Elvileg magas fényerőn kevésbé vibrál az OLED. Én kb
70-80 %-on tartom a fényerőt és ki van kapcsolva a képkocka korlátozás. Gondolom bekapcsoltad a fejlesztői módot, hogy lásd a hz-eket. Érdekes, hogy 45 FPS-nél 90 hz-re teszi, nekem ez fárasztotta a szemem. Én is kicsit féltem tőle mert anno OLED telefontól (P20 Pro) és DLP projektortól is fájt a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#9728) gabeunit


gabeunit
tag

Hétvégén behúztam egy vadonatúj játékot.
Darkest Dungeon :D :D .
Mennyit szenvedtem vele az elején, aztán hétvégémet el is vitte. 90%-os kedvezménnyel lehetett megvenni, én DLC-vel húztam be talán 6euró-ért.
Ez a sötétebb téma az OLED-nél nagyon jól adja.

(#9729) 30z.Samu válasza tl-x (#9727) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, a fényerővel nem játszottam, de már ott megbukott a dolog, hogy 90Hz-n instabil a teljesítmény ott, ahol 60Hz-n fixen tartja a 60 képkockát és ezt kb az összes játéknál felfedeztem, amivel próbáltam. Olyan, mintha a 90Hz az a "sebesség" lenne a kijelzőnek, ami már fáj neki és az "utazó sebessége" a 60Hz.

Sic Parvis Magna

(#9730) -Nándesz- válasza 30z.Samu (#9725) üzenetére

Mióta megjelent a SD Oled azóta gondolkodom, hogy le kellene váltanom az LCD-t, de ez a "sok panasz" az OLED-re mindig elbizonytalanít. Pedig elég csábító a többi "apró" fejlesztés, ami az OLED verzióval jár.

Neked van switched is, ott az OLED-es van? Ha igen, ahhoz képest milyennek érzed a deck-et?

(#9731) 30z.Samu válasza -Nándesz- (#9730) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, Switch-ből továbbra is egy V1-et nyúzok. :B Ha még meglett volna az LCD-s Deck-em, akkor gondolom én sem váltottam volna OLED-re. Azt hiszem valaki itt írta korábban hogy a Switch OLED kijelzőjétől nincs baja a szemének, de a Deck-é bántja. Én most arra jutottam hogy 60Hz-n használva kényelmesebb a szemnek az OLED használata. De ez persze szubjektív.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9732) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#9731) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Még mindig nem szántam rá magam hogy vegyek-e oledet de ezek után lehet jó lesz egy 64gb lcd is úgyis ps5 a fő konzolom memoria kártya meg van itthon ami jó bele :)

(#9733) Peaceliker válasza -Nándesz- (#9730) üzenetére


Peaceliker
őstag

Switchnél szerintem marhára magérte oledre váltani. Gyönyörű a képe, nyálam folyt amikor megláttam. Üzemidő is sokat javult, hang minőség is. Kickstand et mondjuk sosem használtam(csak megnéztem milyen), de oleden az is működik, méghozzá nagyon jól.

"Oh my Goa'uld!"

(#9734) jcrk válasza 30z.Samu (#9731) üzenetére


jcrk
tag

Ezzel én is így vagyok. A switch OLED kijelzőjétől semmi bajom bármennyit is játszom. (volt egyben 4 órás sessionom is az új pop-al) A deck OLED-be meg ahogy régebben is írtam 20 perc után még a fejem is belesajdult. Én is próbáltam a tényezőt és a herzet is állítgatni. Az igaz, hogy kicsit jobb volt max fényerőn, de az meg kiégette a szemem a lakásban olyan fényes.
Azóta is deck LCD-t használok

(#9735) 30z.Samu válasza jcrk (#9734) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem biztos, hogy mindenkinek beválik a frekvencia módosítása. Én most azt tapasztalom, hogy 60Hz-en nem fárad el a szemem, simán tudok huzamosabb ideig is játszani.

Sic Parvis Magna

(#9736) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Amúgy most is a Heroic Game Launcher az "etalon" vagy van jobb alternatíva is Epic Games használatára?

Sic Parvis Magna

(#9737) yodee_ válasza 30z.Samu (#9736) üzenetére


yodee_
őstag

Én simán hozzáadtam az epic launchert mint nem steam-es játék és úgy használom

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9738) 30z.Samu válasza yodee_ (#9737) üzenetére


30z.Samu
félisten

Úgy támogatja a HDR-t? A Heroic alatt pl most a Death Stranding alatt ugyan bekapcsoltam, de nem írja a rendszer hogy használná a HDR-t.

Sic Parvis Magna

(#9739) yodee_ válasza 30z.Samu (#9738) üzenetére


yodee_
őstag

Nem mozgat a hdr szóval nem tudom :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9740) 30z.Samu válasza yodee_ (#9739) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na most kapcsolgattam, hát valamit csinál, de elég fura a HDR ebben a játékban, ha tényleg ilyen, amit mutat. :D Viszont a teljesítmény javult, amikor végigjátszottam a Deck-en a Death Stranding-et, 40fps fölé nem igen akart menni. Most 50-60 között mozog, ami elég jó. Meg nem mellesleg brutálisan jól néz ki OLED-en ez a játék, LCD-n is elcsodálkoztam annak idején, de az OLED rátesz egy lapáttal. :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9741) tl-x válasza 30z.Samu (#9740) üzenetére


tl-x
őstag

Kipróbáltam az MK1-et 60 hz-en. Kb 1 percig bírtam. Nem vagyunk egyformák. :R

(#9742) 30z.Samu válasza tl-x (#9741) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja. :R Minden esetre örülök hogy nem kell túladni a gépen emiatt, sajnáltam volna az Oled-et. :B

Sic Parvis Magna

(#9743) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Anno mikor volt gépen simán magyarositottam de sok játékhoz nem volt még kész, láttom elégé megy a gépi magyarosítás most az megy a decken is? :)

(#9744) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha már magyarítás, jövőhéten jön a Resident Evil 4-hez a szinkron. :C

Sic Parvis Magna

(#9745) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na ilyet még nem tapasztaltam, konkrétan megmakkant a rendszer a gépen. :D Fel akartam tenni úgy az Epic Games Launchert, hogy közvetlen Gaming módban menjen. Találtam egy videót, az alapján felraktam, Gaming módban nem igen akart menni, Asztali módban ugyan megjelent a launcher de nem lehetett görgetni stb. Gondoltam akkor jó lesz nekem a Heroic is, eltávolítottam, erre fekete képernyő fogadott és onnantól kezdve újraindításkor a Steam logó után nem hajlandó tovább menni. Szóval most jöhet, ami eddig nem volt, újratelepítem a SteamOS-t.

Sic Parvis Magna

(#9746) zombei válasza 30z.Samu (#9745) üzenetére


zombei
aktív tag

Akkor az fas..a egy videó volt. :DDD

(#9747) 30z.Samu válasza zombei (#9746) üzenetére


30z.Samu
félisten

Így van... :D Öntudatra ébredt a program, ha Ő nem műküdhet, akkor semmi sem fog. Minden esetre jó lesz nekem a Heroic Launcher, az legalább működik. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9748) nincsnév007 válasza yodee_ (#9737) üzenetére


nincsnév007
őstag

ezt hogy kell?

(#9749) yodee_ válasza nincsnév007 (#9748) üzenetére


yodee_
őstag

Először a telepítő exe-t adod hozzá mint nem steames játék. Elindítod, telepíted. Utána megkeresed az indító exe-t, és azt adod hozzá és mehet. Proton experimental-al megy.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9750) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én nem èrtem most mi van. Leírás szerint megcsinálom a Rufus-szal a telepítőt, de utána nem látja sem a Windows sem a Steam Deck a meghajtót. Mi a gond? :F

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.