Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) tl-x válasza 30z.Samu (#9150) üzenetére


tl-x
őstag

Teljesen éles: [kép]

(#9152) 30z.Samu válasza tl-x (#9151) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#9153) Skynet258


Skynet258
veterán

Nem épp mai darab, de max grafikával simán fut és egész jól néz ki a Dead Island Riptide Definitive Edition. Ingyenes most a Steam-en, szóval nem veszítetek vele semmit. ;)

https://geekpulse.hu

(#9154) nincsnév007 válasza Skynet258 (#9153) üzenetére


nincsnév007
őstag

:R

(#9155) Inarus válasza Cucuska2 (#9148) üzenetére


Inarus
addikt

Oh, köszi a tippet

(#9156) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#9154) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, be is húztam! :R

Reggel meló előtt barangoltam a Youtube-on, találtam egy LCD vs OLED összehasonlító videót. De nem is ezen van a hangsúly, hanem a kommenteken. Ott volt egy kifejezés, amit eddig nem igen hallottam, de többen emiatt vettek Steam Deck-et. Dad gamer. :D Van egy kisgyereked, sok időd nincs játszani, de ha esetleg van fél vagy egy órád, akkor lepattansz a kanapéra és Steam Deck-el tolod az ipart. Vagy munkába vagy hazafele menet a buszon, vonaton, esetleg a munkahelyeden ha megteheted hogy tudsz kicsit lazulni. Olyat is olvastam hogy, hogy valakinek annyira esélytelen a TV előtti gaming hogy a PS-t feltette a szekrény tetejére és csak amolyan játékközpontként üzemel, csak Remote Play-en keresztül játszik vele otthon vagy ahol lehetősége adódik. Mondjuk ez találó abból a szempontból hogy a gép neve valóban annyit tesz hogy játék állomás. :D Én nem vagyok ugyan "Dad gamer", de párszor van olyan hogy nem tudok a PS elé leülni, akkor marad a laptop és tolom a Remote Play-en, de Steam Deck-kel nyilván kényelmesebb lenne, pláne hogy az OLED-nek szebb a kijelzője mint a laptopomnak. Minden esetre ez is egy tök jó megközelítés és ez is bizonyítja hogy van az ilyen kütyüknek létjogosultságuk.

Sic Parvis Magna

(#9157) consono válasza 30z.Samu (#9156) üzenetére


consono
nagyúr

Én "Dad gamer" vagyok, de nálunk már nagyok a gyerekek, nem tőlük nem férek a konzolhoz :) Az mondjuk gyakran előfordul, hogy nem férek a TV-hez, mert az asszony sorozatfüggő... Behozhatnám a sarkomba az Xboxot, sokáig itt is volt monitorra kötve, de azzal minden esélyemet elveszteném a TV-re :D Meg hát nem is akarok szeparálódni teljesen. Mondjuk a kanapén játszani tényleg ideálisak ezek a kütyük.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9158) 30z.Samu válasza consono (#9157) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálunk ugyan ott a monitor a szobában, de amikor páromnak konferenciája van délután vagy online órája, akkor evidens hogy a szobába megy, mert kb az a legcsendesebb hely a lakásban. Én meg nyilván nem fogom neki azt mondani hogy de ne ott legyen, mert játszani akarok. :D Hála Istennek át tudom ezt hidalni. Az esetek többségében előre szól, akkor kiviszem a laptopot, controller-t headset-et, bekapcsolom a PS-t és kint csatlakozom rá jelenleg laptoppal.

Sic Parvis Magna

(#9159) l.skywalker válasza consono (#9157) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szintén. Nálunk két tévére jut 4 gyerek és 1 feleség, el-elvétve jutnék én oda hogy olyannal játszak, amire nem fogja valaki azt mondani, hogy: "Fúj, mi ez" :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9160) bepken válasza consono (#9157) üzenetére


bepken
veterán

amikor asszony nézi a soriját, én tolom mellette az AC: Odyssey-t vagy most épp a Midnight Suns

engem nem köt le amit ő néz, őt meg az Ori-n meg Hogwarts-on kívül más játék nem igazán fogott meg eddig...mégis ott vagyok vele, mellette, nem a gép előtt kockulok. szóval ez tipikus win-win :DDD

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9161) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Kis játékajánló ha belefér.
2 tegnap megjelent, általam nagyon várt, és decken is zseniálisan működő cím.

Deep Rock Galactic: Survivor
Vampire survivors klón (bár annál azért több), ami minimum olyan szintű addikciót okoz mint az említett cím. Sőt. Bizonyos szempontból ez sztem jobb is.

Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft
Ehhez nem fűznék kommentárt, max annyit hogy 3w/500mhz-es (lejebb nem lehet vinni) órajel mellett is megs fix 60 fps-el decken. Vicces hogy ahogy előhozza az ember játék közben a deck ui-t elkezd szaggatni a gép. Ergo annak nagyobb a hw igénye jóval mint a játéknak :D

(#9162) eldiablo válasza 30z.Samu (#9156) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igen, egyértelműen apu konzol. Én is így használtam és adtam tovább az enyémet. :D

(#9163) 30z.Samu válasza eldiablo (#9162) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor mondhatom Asszonynak hogy befektetésnek veszem a Steam Deck-et, ugyanis ha lesz gyerek, máshogy kb esélytelen lesz a játék. De így ha van "lopott idő", akkor előkapom a tatyóból és go. :D Az első Steam Deck-em akkor jött nagyon jól, amikor ingáztam. De miután összebútoroztunk javarészt TV-n használtam, így úgy voltam vele hogy akkor felesleges a gép, eladom és veszek egy PS-t. Szeretem ugyan a PS-t, de megbántam hogy eladtam a Steam Deck-et. :B És ezt eddig kb semmi nem tudta Nálam elérni, mert alapvetően azért ad el az ember valamit mert nincs rá szűksége. Égetően szűkségem továbbra sincs rá, de néha szívesen lehuppannék az ágyra, kanapéra és úgy játszanék. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9164) consono válasza 30z.Samu (#9163) üzenetére


consono
nagyúr

"Égetően szűkségem továbbra sincs rá, de néha szívesen lehuppannék az ágyra, kanapéra és úgy játszanék. " - ennyi :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#9165) stickermajom válasza 30z.Samu (#9156) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyet tudok vele érteni, nekem a Deck hozta vissza a gaminget. Volt PS5 és Series X, de mindet eladtam, mert egyszerűen nem volt rá idő és kapacitás. Mióta megvan a Deck azóta ezeket a 15-20 perceket amikor amúgy nem ülnék le a TV elé játékkal tudom tölteni.

(#9166) 30z.Samu válasza stickermajom (#9165) üzenetére


30z.Samu
félisten

Párom ettől akad ki, amikor van fél óra üresjárat, én meg közlöm hogy fél órára nem ülök le játszani, mert annak semmi értelme. Egy, de legalább két órára már bekapcsolom, fél óra arra jó hogy az ember belemerüljön a gaming-be. Nálam ez olyan, mint a cardio, akkor van értelme, ha több időd van rá, mint fél óra. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9167) rumkola válasza 30z.Samu (#9118) üzenetére


rumkola
veterán

Az analógoknak meg a hátsó ravaszoknak a mai napig nincs natív drivere, külön baszakodni kell velük windows alatt.

(#9168) 30z.Samu válasza rumkola (#9167) üzenetére


30z.Samu
félisten

Reméljük előrukkolnak valamivel, mire hozzám kerül a gép. Bár első sorban SteamOS fog menni a gépen, de azért néha kellene a Windows is.

Sic Parvis Magna

(#9169) gabeunit válasza 30z.Samu (#9127) üzenetére


gabeunit
tag

Csákó,

Nekem Oled Ps Vita, Switch OLED-em is van és azok nem zavarták a szemem. Az 1tb-os Steam deck Oled sem piszkálja, ha neked is voltak ilyen gépeid, és használtad és nem volt vele baj, akkor szerintem ezzel sem lesz baj. :)

(#9170) 30z.Samu válasza gabeunit (#9169) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem voltak, de OLED-es telefonból több is volt kezeim között. Azokkal nem volt gond, szerintem ezzel sem lesz. Ha mégis, így jártam, akkor marad az LCD. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9171) frankdelgado válasza 30z.Samu (#9170) üzenetére


frankdelgado
őstag

Èn most nem vergődnèk a steam decken így h nincs rà "ègető" szüksèg......most pörög fel a handheld piac, az msi, sziccs2, de azt beszèlik h az ms is piacra dob vmit...szóval hàtha vmelyik betalàl

(#9172) Skynet258 válasza 30z.Samu (#9168) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is azt gondoltam, hogy egyik első dolgom lesz a Windows-t felrakni, de igazából nem kell semmihez, a rajta lévő Linux is simán elég mindenre. Lehet ez nálad is így lesz. :K

https://geekpulse.hu

(#9173) jcrk válasza gabeunit (#9169) üzenetére


jcrk
tag

Oled ps vitám volt, Oled switchem most is van. Ezer éve S szériás Samsung telefonokat használok. Egyikkel sem volt sosem bajom.

SD OLED (1TB) 2 perc után bizsergeti a szemem és egy fél órás jatek utan (gondoltam megszokom) mar a fejem is tompa lett.

Ezt csak azért irtam le mert sajnos egyáltalán nem biztos, hogy ha az egyiket bírod akkor a másikat is fogod.

(#9174) 30z.Samu válasza frankdelgado (#9171) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is egy opció egyébként, bár a jelenlegi felhozatal közül még mindig a Deck a legszimpatikusabb, mert annak a rendszere a "legkonzolosabb". :))

Sic Parvis Magna

(#9175) Skynet258 válasza jcrk (#9173) üzenetére


Skynet258
veterán

Sajnos igen, az Oled verzió kijelzője eléggé félrement ebből a szempontból, itt az LCD-vel vetik össze, ég és föld ha valakinek a szeme érzékeny erre…

https://geekpulse.hu

(#9176) 30z.Samu válasza jcrk (#9173) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mindegy, legfeljebb eladom és veszek LCD-t, h mégis bántaná a szemem. :R

Sic Parvis Magna

(#9177) tl-x válasza 30z.Samu (#9176) üzenetére


tl-x
őstag

Ne vedd le majd a fényerőt 50% alá és kapcsold ki a képkocka korlátozást (maradjon 90hz) és nem lesz szerintem bajod vele. Magasabb fényerőn kevésbé fog vibrálni.

[ Szerkesztve ]

(#9178) 30z.Samu válasza tl-x (#9177) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, majd elmolyolgatok vele. :R

Sic Parvis Magna

(#9179) jcrk válasza 30z.Samu (#9176) üzenetére


jcrk
tag

Pontosan. Én is így tettem :K

(#9180) Skynet258 válasza tl-x (#9177) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem az fps-t lehet korlatozni (az nalam is 45) a kepfrissitest erdemes 90hz-en hagyni. :K

https://geekpulse.hu

(#9181) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#9176) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Két hét alatt még mindig visszaküldheted, és akkor nem vesztesz pénzt.

Én az első napokban nagyon nekifeküdtem, hogy ki tudjam próbálni, hogy megtudjam, hogy hosszutávon tudom-e használni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9182) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

El is fogytak a felújított gépek.

Sic Parvis Magna

(#9183) tl-x válasza 30z.Samu (#9182) üzenetére


tl-x
őstag

LCD-d már volt! Olyat csak akkor vegyél ha kiugrik a szemed az OLED-től!

(#9184) 30z.Samu válasza tl-x (#9183) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csak érdekességképp írtam, hamar elkapkodták. Bár nem lehetett olyan sok.

Sic Parvis Magna

(#9185) tl-x


tl-x
őstag

Már kezdtek elvonási tüneteim lenni mert nem volt Ph! :DD

[ Szerkesztve ]

(#9186) 30z.Samu válasza tl-x (#9185) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is fura volt. :D

Sic Parvis Magna

(#9187) Raijin válasza tl-x (#9185) üzenetére


Raijin
tag

Miért nem játszottál a Stem Deck-el? :F

Live long and prosper.

(#9188) tl-x válasza Raijin (#9187) üzenetére


tl-x
őstag

Még nem volt rá időm ma! Munka és lefoglalnak a gyerekek.

(#9189) chris0000


chris0000
őstag

van ez az Obsidian Legion játék, próbáljátok ki... van demo! nem írja, de deck readys.
mondjuk kicsit fogja a gépet, ahhoz képest, h egy 2D oldalsrcrollozós játék.
high grafikán epp eléri a 42fps-t... vagy csak optimalizálatlan egy Diabló 4-hez képest?

(#9190) tl-x válasza chris0000 (#9189) üzenetére


tl-x
őstag

Jó néz ki. Kívánságlistára tettem. Ha lesz időm demot megnézem ma.

(#9191) tl-x válasza chris0000 (#9189) üzenetére


tl-x
őstag

Hát nekem nem jött be. Már az irányítás felhúzott, főleg az ugrások a falak között. De lehet mert máshoz vagyok szokva pl: Metroid Dred.

(#9192) Lmh


Lmh
őstag

Szeretem a játék ajánlásokat :-)

Majd a Last Epochról meséljetek... Remélem megcsinálják verified-ra, kiált érte a játék.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9193) 30z.Samu válasza Lmh (#9192) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az sem feltétlen garancia a sikerre, Lat of Us is veryfied-al indult anno.

Sic Parvis Magna

(#9194) Lmh válasza 30z.Samu (#9193) üzenetére


Lmh
őstag

Akkor remélem megcsinálják valóban verifiedra :D
Illetve az utólag kapta a plecsnit. De a last epoch uj játék, tehát a fejlesztők - ha van egy kis eszük - már figyelembe vehették a kézi konzol piacot.
Pl én csak akkor látok rá esélyt, h megvegyem, ha decken is szépen fut.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9195) 30z.Samu válasza Lmh (#9194) üzenetére


30z.Samu
félisten

Neked a Deck a fő platform?

Sic Parvis Magna

(#9196) Lmh válasza 30z.Samu (#9195) üzenetére


Lmh
őstag

Nem, de szeretném, hogy az legyen és új játékot már csak ott kezdek, PC-n nem.
Székből az ágyba/fotelbe projektben vagyok... ;)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9197) 30z.Samu válasza Lmh (#9196) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát erre majd talán a következő “generáció” lesz alkalmas. Legalábbis ez az én vélemenyem szerint. Most csak amolyan kiegészítőként tekintek a kézikonzolra. Egy gamer PC vagy konzol mellé tökéletes.

Sic Parvis Magna

(#9198) Lmh válasza 30z.Samu (#9197) üzenetére


Lmh
őstag

Nem baj, a hozzáállásom akkor sem változik. Csak olyan játékba fektetek, ami handheld játszható. Ha kell, akkor majd megveszem a kövi generációt, de a lényeg, hogy PC-t már nem tervezek fejleszteni és olyan játékot venni, ami csak bill-egérrel játszható és nem jó decken.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9199) 30z.Samu válasza Lmh (#9198) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor Neked nagyon bejött a cucc, hozzáteszem én is imádom a kézikonzolokat. :K

Sic Parvis Magna

(#9200) tl-x válasza 30z.Samu (#9199) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem még van PC-m de már nem mai darab (i7 3770k). Játékra nem használtam mert mindig volt mellette egy PS vagy Switch. Mióta megvan a Deck egy csomó játékot megvettem Stram-en de egyiket se akarom PC-n futtatni. Sőt van jó pár ami megy az M1-es Air-en is (pl.: Hades, Soulstone Surv.). De inkább a Deck-en játszom kanapé ülve. Jobban szeretem, közben bekapcsolok valami sorozatot (Agymenők, Jóbarátok) háttérzajnak. Tegnap nyomtam az Alan Wake 2-t (PS5 nagy tv-n mert az úgy az igazi) folyamatosan berohangáltak a gyerekek, inkább kikapcsoltam mert nézték volna amikor nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.