Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) 30z.Samu válasza cami][us (#9450) üzenetére


30z.Samu
félisten

;] :DDD

Sic Parvis Magna

(#9452) frankdelgado válasza 30z.Samu (#9449) üzenetére


frankdelgado
őstag

Én azért átgondolnám még egyszer a Deck oledet, úgy hogy lehet bántja a szemedet. 220-at nem adnék érte, pláne úgy hogy a rog Ally újonnan 249, használtan meg már pár hónaposak vannak 180 körül....ha már mindenképpen kell az egérmozi.... :DDD

(#9453) 30z.Samu válasza frankdelgado (#9452) üzenetére


30z.Samu
félisten

Máshogy nem tudom kipróbálni, csak úgy hogy veszek egyet. Ha kiderül hogy bántja a szemem, akkor eladom és veszek egy LCD-t. ROG Ally meg hiába erősebb, ha ez a gyakorlatban nem igen jön ki. Nézegettem videókat, hogy mennyivel erősebb. A nyers erő ugyan ott van, de az optimalizálás pedig a Deck mellett szól. Így ordító különbség nincs teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9454) zombei válasza 30z.Samu (#9453) üzenetére


zombei
aktív tag

Nem egyszerűbb keresni valakit aki árul/aktív itt fórumon, és megkérni, hogy had nézd meg milyen a kijelző ? :U

(#9455) 30z.Samu válasza zombei (#9454) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem! ;] Meg az se biztos, hogy azonnal kijön hogy bántja a szemem, hanem csak amikor nyüstölöm aktívan a gépet.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9456) zombei válasza 30z.Samu (#9455) üzenetére


zombei
aktív tag

Hát akkor hajrá, csak nehogy utána abból legyen 100 hsz, hogy bántotta a szemed. :U

(#9457) 30z.Samu válasza zombei (#9456) üzenetére


30z.Samu
félisten

99 még belefér? ;]

Sic Parvis Magna

(#9458) frankdelgado válasza 30z.Samu (#9453) üzenetére


frankdelgado
őstag

A cinkelést féretéve :) Fél szemmel nézegetem a kézikonzol piacot és valóban handheld módban nem erőgép az Ally sem és a lenovo sem, de az legalább egy 100-assal drágább. Most az MSI claw a rajtnál, de az meg állítólag gyengébb az Ally-nál. Szóval még mindíg a deck a király. nekem az volna jó, ha az ms is kidobna egy kézikonzolt és nem kéne még egy platformot pénzelnem (Steam).

[ Szerkesztve ]

(#9459) 30z.Samu válasza frankdelgado (#9458) üzenetére


30z.Samu
félisten

Cloud gaming nem játszik? Anno próbáltam Deck-en az xCloud-ot, 7"-on szerintem teljesen jól néz ki.

Sic Parvis Magna

(#9460) jcrk válasza frankdelgado (#9452) üzenetére


jcrk
tag

Volt sd lcd-m, sd oledem, allym, legion go-m. Mégis visszatértem az sd lcd-re (oled lett volna ha bírja a szemem). Nekem a Windows gépek csak a macerát jelentették, ellenben a deckkel ami a konzol érzetet adja pc-s játékokkal. Én nem vennék Windowsos handheldet még akkor se ha 5 fps el jobban futna rajta a játék. :U

[ Szerkesztve ]

(#9461) zombei válasza frankdelgado (#9458) üzenetére


zombei
aktív tag

Ha lesz következő Ps Portal, és nem olyan lesz amilyen... akkor szerintem tuti MS is beszáll a buliba, de az még nem mostanában lesz.

(#9462) Semin válasza frankdelgado (#9458) üzenetére


Semin
senior tag

Hát elég finoman fogalmaztál. OLED deckhez képest hh módban az Ally sehogy sem versenyképes. Semmivel sem gyorsabb, miközben az üzemideje 50%-al gyengébb.
Nézd végig ezt a tesztet : [link]

Bedugva - bár így a teljesítményre nem lehet panasz - brutális a hőmérséklet, és ebből a szépen lassan megdöglő SD kártya/olvasó, valamint a hamar degradálódó akku következik.(2.5-3% havonta, legalábbis ezt írják többen a saját topikjában)

Hát nekem egyáltalán nem tűnik jó dealnek, főleg hogy drágábban kapod meg...

[ Szerkesztve ]

(#9463) frankdelgado válasza 30z.Samu (#9459) üzenetére


frankdelgado
őstag

Cloud nálam nemgyerebe, 100-as falusi netem van. Még mindíg az a tuti, ami le van tőttve :).

#9462Semin

Jó nem véletlenül adják el jelentős bukóval az Allykat, meg a lenovokat. Az MSI Claw meg a 380 makis hazai nyitóárával (erősebb verzió) azért már majdnem egy tisztességes pc ára.

(#9464) 30z.Samu válasza frankdelgado (#9463) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt sem sokkal jobb a net, 150-es nettel próbáltam, a story játékoknál teljesen jó. Bár én Fortnite-oztam is xCloid-al és az is élhető volt. :D

Sic Parvis Magna

(#9465) eldiablo válasza Semin (#9462) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tegyük hozzá, hogy 15W módban, na, de az Ally/Go 25W handheld. :)
Egyébként ha megnéznénk mit tud 15W+AFMF beállítással az Ally/Go, akkor nem így nézne ki a grafikon.
Mi az a brutális hőmérséklet? 90-100C° az AMD szerint is tök oké az SoC-nek. Az más kérdés, hogy az Asus bénán tervezte meg az SD vezérlő elhelyezését.

(#9466) Semin válasza eldiablo (#9465) üzenetére


Semin
senior tag

Én abból indultam ki amit személyesen tapasztaltam. Okádta a meleget, bár azt hozzá kell tenni, hogy viszonylag halkan. Ha a szoba hőmérséklete nem 22 fok vagy egy kicsit csökken a hatásfoka mondjuk a portól nem tudom az mit eredményezne…

Valóban, 15w-on igaz amit írtam. 25w-on gondolom jobban teljesít. Csak hát a 40wh akku és a 25w-os TDP kombó az elég rövid mókának ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#9467) Inarus válasza zombei (#9454) üzenetére


Inarus
addikt

Vagy csak simán visszaküldi 14 napon belül onnantól számítva, hogy megkapta. (Nekem végül hiányzott az OLED minősége és elálltam a 256-os LCD-től, vettem egy nagy levegőt és terrás OLED mellett döntöttem.)

(#9468) eldiablo válasza Semin (#9466) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ami neked meleg, az lehet még csak nem is üzemi hőmérséklet egy gépnek, illetve addig jó, amíg okádja a forróságot, mert az azt jelenti, hogy bentről éppen kifelé jön. :)
BTW, Deck LCD is tudott 80-90C° fokos lenni, szóval ebben azért nincs akkora difi.

Igen sajnos, az akku az elég ergya, főleg Deck után. Így hogy Ally-om van, vissza sírom a Decket, de ha vissza váltanék, tuti az Ally hiányozna valamiért. :DDD

(#9469) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Én megint elkezdtem touchpadezni, a Stronghold Definitive Editiont kezdtem el játszani nemrég. Stratégia, viszonylag jól megy a touchpaden.

Legutóbb a Medieval 2 Total Wart játszottam stratégiákból, az is jól ment touchpaddel.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9470) cami][us válasza Cucuska2 (#9469) üzenetére


cami][us
senior tag

Nekem valahogy ez nem áll kézre, pedig a pölö a civ6 játszható lenne így is. MTW2-ben a lovasíjászok miatt a micromanagement kuka, vagy legalábbis messze nem olyan élvezhető/hatékony, mint egérrel.

(#9471) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Vajon mikortól lesz aktív a tavaszi vásár? :D

Sic Parvis Magna

(#9472) Freiherr válasza 30z.Samu (#9471) üzenetére


Freiherr
őstag

Lesz valami ócsósítás, tudsz valamit? :)

XXX

(#9473) JSaN válasza 30z.Samu (#9471) üzenetére


JSaN
addikt

Ha minden jol megy akkor szokasos este 19:00-tol indul. :K
Szemezgetek en is par dolgot, viszont hetvegen meg vettem a Command and Conquer packot. Az most akcios, jol elnosztalgiazok a Tiberian Sunnal. Decken is megy de oda kene vennem egy univerzalis bluetooth egeret. Milyen vezetek nelkuli egeret ajanlatok deckhez? Neztem mediamarkban multkor de mindegyikhez volt egy usb stick, anelkul meg nem megy mert hova dugom magaban a deckbe. Gyari TV dokkolom van ott meg ok, de akarom magaban a deckel is hasznalni agyban fekve. :))

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#9474) 30z.Samu válasza Freiherr (#9472) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elvileg minden IS! Ez az egyik legnagyobb leárazás a Steam-nél és itt nem kizárt az sem, hogy a Deck olcsóbb lesz.

Sic Parvis Magna

(#9475) Diopapa válasza cami][us (#9470) üzenetére


Diopapa
addikt

Én Stellarist, CK3-at, CIV6-ot játszok touchpaddel, teljesen jó. C&C-t nem biztos, hogy vállalnám.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9476) cami][us válasza JSaN (#9473) üzenetére


cami][us
senior tag

[link] A Dark Souls cuccok nem valószínű, de egy jóárasított Elden Bling befigyelhet.

(#9477) Cucuska2 válasza cami][us (#9476) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Elden Bling. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9478) Freiherr válasza 30z.Samu (#9474) üzenetére


Freiherr
őstag

Bízzunk benne, szárazon tartom a puskaport zsetont.

XXX

(#9479) 30z.Samu válasza Freiherr (#9478) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is én is! :C

Sic Parvis Magna

(#9480) tl-x válasza JSaN (#9473) üzenetére


tl-x
őstag

Blutooth-os egeret vegyél hozzá (ne a sima vezeték nélkülit) akkor nem kell a Deck-be dugni a sticket. De ahhoz is adnak, hogy ha a pc-ben nincs bt akkor tudod azzal használni vezeték nélkül. Nekem Logitech Pebble van amit mindenhez is tudok használni.

[ Szerkesztve ]

(#9481) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#9479) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na most erről a hsz-ről egy vicc jutott eszembe. Hófehérke éppen öltözködik, a hét törpe pedig elhatározza hogy kilesik. Mivel magasan van a kulcslyuk, úgy döntenek hogy felállnak egymás nyakába és aki legfelül van az adja az infót az alatta lévőnek, az pedig az alatta lévőnek és így tovább. Így is tesznek, megalkotják az "oszlopot" és a legfelül lévő törpe beles a kulcslyukon.
"Most éppen levette a felsőjét." és megy lefele az infó
Levette
Levette
Levette
"Most éppen levette a melltartóját."
Levette
Levette
Levette
"Most feláll."
Nekem is.
Nekem is.
Nekem is.

Sic Parvis Magna

(#9482) tl-x válasza 30z.Samu (#9481) üzenetére


tl-x
őstag

Már magadnak írogatsz? :DD Legalább teljes az egyetértés :DDD

(#9483) 30z.Samu válasza tl-x (#9482) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem mindig. :B ;]

Sic Parvis Magna

(#9484) tl-x válasza 30z.Samu (#9483) üzenetére


tl-x
őstag

4 nap és rendeled a gépet vagy ma este ha akciós?

(#9485) 30z.Samu válasza tl-x (#9484) üzenetére


30z.Samu
félisten

Este, ha akciós.

Sic Parvis Magna

(#9486) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hát eddig úgy néz ki nem jött be a spekulációm. :D Persze mivel az LCD-k jóárasítva vannak, így simán benne volt hogy az OLED nem kap áresést.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9487) Semin válasza 30z.Samu (#9486) üzenetére


Semin
senior tag

Szerintem karácsony előtt nincs indok OLED decket akciózni. Majd ha kellően kipörgött az LCD készlet. (Esetleg ha nem fogy el tartani egy brutál LCD akciót) Karácsony előtt pedig mehet az OLED -10%.

[ Szerkesztve ]

(#9488) Lmh


Lmh
őstag

Na király, akkor csak karácsonyig kell várnod Samu. ;]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9489) 30z.Samu válasza Semin (#9487) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, ebben van valalami. Viszont Karácsonyig nem szándékozom várni, szóval végül kb 5 perce ráböktem a rendelés gombra. Végül is így is az 512-es LCD árán veszem meg az OLED-et. Az is egész jó deal. :K Jövőhéten meg is jön számításaim szerint, nagyon kíváncsi leszek, pláne a kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9490) Semin válasza 30z.Samu (#9489) üzenetére


Semin
senior tag

Én is egy csütörtöki napon rendeltem (jan4) és 15.-én hozta a futi. Szóval ha nem is jövő héten de az azutáni hét elején tuti megjön. Bár azóta gyorsulhattak :)

[ Szerkesztve ]

(#9491) 30z.Samu válasza Semin (#9490) üzenetére


30z.Samu
félisten

3-5 munkanapot írt a Steam. De ha már ennyit vàrtam a rendeléssel, az a plusz egy hét nem oszt nem szoroz ha úgy alakul. :))

Sic Parvis Magna

(#9492) bepken válasza 30z.Samu (#9489) üzenetére


bepken
veterán

hát megtörtént....

Baby Scream Yeah GIF - Baby Scream Yeah Hockey - Discover ...

:DDD :DDD :DDD ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9493) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#9491) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ha nem leszel fejfájós, akkor fantasztikus élményben lesz részed.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9494) ripla válasza 30z.Samu (#9489) üzenetére


ripla
őstag

És már a visszajelző led is 4 színt tud, fehér amikor vezetékről töltöd, zöld lesz ha fel van töltve, illetve úgy tudom hogy világossárga ha a dokkolóról megy, és narancs színű ha lassú töltést kap.

(#9495) nincsnév007 válasza 30z.Samu (#9489) üzenetére


nincsnév007
őstag

na ez az ;] :C

(#9496) rumkola válasza bepken (#9492) üzenetére


rumkola
veterán

:DDD :DDD :DD :C :R

(#9497) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszi mindenkinek! :R :D A best buy-ra akartam rámenni, de szerintem így sem jártam rosszul.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9498) tl-x válasza 30z.Samu (#9497) üzenetére


tl-x
őstag

Végre! :C :C :C

vagy:
[kép] (bocsi szóvicc :R )

(#9499) frankdelgado válasza 30z.Samu (#9497) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nagy nap ez a gaming ipar szàmàra :DDD

(#9500) Lmh válasza 30z.Samu (#9497) üzenetére


Lmh
őstag

Kár volt megrendelned, eladom neked az enyémet mielőtt kidobom az ablakon. Halálra idegesít h folyton ledobálja magát a wifiről és nem képes ujracsatlakozni ez a xar.
:W :W :W :W

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.