Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) tl-x válasza ripla (#9049) üzenetére


tl-x
őstag

Nem hiszem.

(#9052) nincsnév007 válasza tl-x (#9048) üzenetére


nincsnév007
őstag

ez melyik játék?

(#9053) tl-x válasza nincsnév007 (#9052) üzenetére


tl-x
őstag

Uncharted 4

(#9054) 30z.Samu válasza tl-x (#9051) üzenetére


30z.Samu
félisten

De ha kikapcsolod, eltűnik?

Sic Parvis Magna

(#9055) tl-x válasza 30z.Samu (#9054) üzenetére


tl-x
őstag

Csak ennél a játéknál belső térben.

(#9056) chris0000


chris0000
őstag

hi. a decken volt ilyen apró kis kattanás, mikor a fényerőt állítottátok? ez vmi frissítés, vagy csak nekem új? thx. üdv.

(#9057) Lmh


Lmh
őstag

Detroit: Become Human decken?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9058) chris0000


chris0000
őstag

Ez se addiktív decjen...

(#9059) nincsnév007 válasza tl-x (#9053) üzenetére


nincsnév007
őstag

és ez a játákban kb hol volt ez a jelenet?

(#9060) bepken válasza Lmh (#9057) üzenetére


bepken
veterán

adatlapja szerint "verified" - kicsit korábbi címük Beyond: Two Souls tökéletesen futott, irányítás is rendben volt.

viszont sajnos nincs még meg ez a játék (bundle csomagba várom lassan), úgyhogy személyes tapasztalatot nem tudok mondani.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9061) tl-x válasza nincsnév007 (#9059) üzenetére


tl-x
őstag

Még az eleje amikor a börtönből kiengedik és megtalálja a keresztet és le akar ereszkedni a kötélen.

(#9062) vidaila válasza Lmh (#9057) üzenetére


vidaila
aktív tag

Max grafikán fut a decken gond nélkül, nekem megvan a játék

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#9063) consono válasza tl-x (#9061) üzenetére


consono
nagyúr

Tutira a szálló por az, mintha PS4-en is ilyen lett volna.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9064) ripla válasza tl-x (#9061) üzenetére


ripla
őstag

Megnéztem neked, az a szálló por, PS5-ön is ott van ugyanúgy.
Itt láthatod, pontosan 30 perctől.
Ha megfigyeled, itt is vannak fehér pöttyök ahogy ereszkedik lefelé, meg bent a belső térben is.

[ Szerkesztve ]

(#9065) tl-x válasza ripla (#9064) üzenetére


tl-x
őstag

Nem ilyen. Megvan PS5-n és PS4-en se volt ilyen. Itt egy videó a jelenségről: [link]
Gépnek tuti nincs baja mert másik jétékban nincs ilyen, valamit rosszul állítottam be a grafikában itt.

(#9066) yodee_ válasza tl-x (#9065) üzenetére


yodee_
őstag

Nekem a korábban említett beállítások mellett nem volt ilyen.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9067) ripla válasza tl-x (#9065) üzenetére


ripla
őstag

Pedig ez az, ez a levegőben szálló por, amit linkeltem videót ugyanez van ott is. Nézd meg alaposabban. Nem látszik ennyire élénken, de ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#9068) tl-x válasza ripla (#9067) üzenetére


tl-x
őstag

Na jó elfogadom, hogy csak por :DD . Eddig lehet nem tűnt fel ennyire.

(#9069) yodee_ válasza tl-x (#9068) üzenetére


yodee_
őstag

oled vagy lcd?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9070) tl-x válasza yodee_ (#9069) üzenetére


tl-x
őstag

Oled

(#9071) yodee_ válasza tl-x (#9070) üzenetére


yodee_
őstag

Lehet ott másképp viselkedik? képernyőfrissítéssel próbálkoztál?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#9072) tl-x válasza yodee_ (#9071) üzenetére


tl-x
őstag

Nagyjából mindent végignyomkodtam, most a börtönös szökésnél tartok, illetve tenger alatti résznél itt nem tapasztaltam “furcsaságot”.

(#9073) Bazsi1987 válasza tl-x (#9072) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Szerintem ez por anno nyomtam ps4 már nem emlékszek de pl a last of us mindkét részébe a sporáknál is hasonlo erős az effekt :)

(#9074) tl-x válasza Bazsi1987 (#9073) üzenetére


tl-x
őstag

Ok. Engedtem a dolgot :R

(#9075) Lmh válasza vidaila (#9062) üzenetére


Lmh
őstag

Köszi. Érdekes nekem minimum grafra rakta alapbol 30fps korláttal. Kb 30at tartja is, droppolgat néha 15 korulre.
Meg 30on is akadozgat.
Kiprobálom magasabb graffal majd, koszi.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#9076) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ti hol látjátok a gépet mondjuk három év múlva? Állni fogja a sarat az optimalizálás a köszönhetően vagy már règ lesz Deck 2 esetleg 3?

Sic Parvis Magna

(#9077) consono válasza 30z.Samu (#9076) üzenetére


consono
nagyúr

3 év múlva már szerintem kevés lesz a hardver. Igazán most is az, de szerintem már 2 év múlva is nagyon fog látszani. Ha csak az Intel új lapkáihoz hasonlítom, az integrált Arc GPU-val, már most is nagyon karcsú.
Arról nem is beszélve, ha lesz egy ARM átálás esetleg, mint a Macnél...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9078) ripla válasza consono (#9077) üzenetére


ripla
őstag

Viszont az optimalizálás miatt minden tökéletesen fut rajta. Hiába a többi erősebb kézikonzol, hogyha Windows van rajtuk és azzal kell szerencsétlenkedni. Az aksi időről nem is beszélve. Nálam nagyon fontos a felhasználói élmény is, és ebben a Deck a legjobb.
A Deck OLED tökéletes lett, pont annyi mindenben lett jobb ami hiányzott az alap kiadásból, ezzel a nagyobb aksi miatt egy 3D-s játék is simán fut 1,5-2 órát, az LCD-s verzió 1 óra után lemerült. Olyat pedig még nem tapasztaltam, hogy egy játék akadt volna rajta. Nálam ha lesz váltás, csakis Deck 2, a Steam rendszere játékra van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#9079) consono válasza ripla (#9078) üzenetére


consono
nagyúr

Én ezt kívülről nem így látom :) A Deck bele van szorulva a 30fps/low-med/720-800p-be. Ez szerintem messze van attól, hogy minden tökéletesen fut rajta. Nem szégyen ez, ennyit tud a hardver (emlékezzünk csak a Starfieldre, vagy a BG3-rá). Az tény, hogy jól választottak akksit a procihoz, meg szerintem a procit is jól rakták össze, egyensúlyban van a CPU és a GPU benne, ritkán eszik el egymás elől a teljesítményt.
A Windows meg egyéni ízlés kérdése, ha mennének a Decken a Gamepass Ultimate játékai helyből, nem streamelve, az nekem pl. sokat megérne.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9080) Skynet258 válasza 30z.Samu (#9076) üzenetére


Skynet258
veterán

Áhh, 3 év múlva már (nekem) tuti nem ez az Oled modell lesz meg, ami most van és perpill elégedett vagyok vele - de ez nálam igaz lesz a mostani telefonomra, szerintem a számítógépemre és még sok minden másra. :DDD Az a baj, hogyha relatív kompromisszum mentesen akarsz kézikonzollal játszani, akkor a mostani deck addigra már kevés lesz. Még csak most kezd igazán beindulni ez az egész, gyorsul a fejlődés, és biztos vagyok benne, hogyha ilyen ütemben megy minden tovább akkor 3 év múlva kézikonzol kánaán lesz - de nem a mostani (akár csúcs) cuccoknak, mert 3 év alatt fejlődik majd annyit a vas (és vélhetően a szoftveres trükkök is), hogy ami ma jó, az addigra már "épphogy" lesz.
De szerintem nincs ezzel semmi gond, most ezt használjuk, holnap meg ami épp aktuálisan megéri. Számtech cuccoknál szerintem minden van, csak időtállóság nincs. :N

https://geekpulse.hu

(#9081) cami][us válasza Lmh (#9057) üzenetére


cami][us
senior tag

28-szor kipörgettem. [link] ;]

(#9082) consono válasza Skynet258 (#9080) üzenetére


consono
nagyúr

Teljesen egyetértek. Már most is látszik a szoftveres ügyeskedések haszna, pl. a frame generálásnál.Illetve ha meg nagyobb teret nyer a streaming, akkor még még jó sokáig jó lehet a Deck a jelenlegi konfiggal is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9083) 30z.Samu válasza consono (#9079) üzenetére


30z.Samu
félisten

A kézikonzol gaming szerintem amúgy sem arról szól hogy 60+fps-sel told a játékokat. Persze örülünk ha így van, meg idővel úgy is el fog menni abba az irányba hogy melyik cég gépe képes erre minél nagyobb felbontással.

Sic Parvis Magna

(#9084) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Nem lesz baj a deckel szerintem ha helyén kezeli az ember, de mellé kell egy fullos pc vagy egy konzol és együtt tök jó kombo :)

(#9085) consono válasza 30z.Samu (#9083) üzenetére


consono
nagyúr

Nem a 60+ fps, meg a nagy felbontás hiánya a bajom, hanem low preset, amivel a legtöbb játékban meg kell elégedni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9086) -Nándesz- válasza 30z.Samu (#9076) üzenetére

Nekem biztos állni fogja, nagyrészt indie-k vagy sok éves címek futnak rajta. :DDD

(#9087) zombei válasza consono (#9085) üzenetére


zombei
aktív tag

Annyi előnye van, hogy kis kijelzőn még low-on is jobban néz ki, mintha 24"+-ban néznéd ugyanezt. :U

(#9088) 30z.Samu válasza consono (#9085) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kis kijelzőn igazából az sem para szerintem.

(#9084) Bazsi1987: Nálam is javarészt régi vagy kisebb címek fognak rajta pörögni ill. Remote Play (PS és Xbox is egyaránt) és lesz hogy tabletként fogom használni. Böngészés, youtube, etc. Így szerintem alsó hangon három évet fog Nálam is menni, ha nem kotlik meg közben.

Sic Parvis Magna

(#9089) consono válasza 30z.Samu (#9088) üzenetére


consono
nagyúr

Ezekre szerintem is elég lesz még 3 évig, én is ezért agyalok még mindig a Decken :D De lehet, hogy simán csak lecserélem a gamer laptopomat valami kisebbre és könnyebben mozgathatóra...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9090) 30z.Samu válasza consono (#9089) üzenetére


30z.Samu
félisten

"De lehet, hogy simán csak lecserélem a gamer laptopomat valami kisebbre és könnyebben mozgathatóra..."

Pontosan erre (is) fog szolgálni Nálam a Steam Deck. Aligha találok hordozhatóbb PC-t... :D Plusz ha nem tudok a PS elé ülni, kényelmesebb a Deck-ről tolni a Remote-ot, mint a laptop előtt görnyedni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9091) zombei válasza consono (#9089) üzenetére


zombei
aktív tag

Én mióta van Deck az asztalit be se kapcsoltam. :DDD

(#9092) tl-x válasza 30z.Samu (#9090) üzenetére


tl-x
őstag

Én remote-ra és retro-ra kicsit "pazarlásnak" érzem ezt a hardvert, azért annál sokkal több van benne. Természetesen azokra is tökéletes. Nagyon jól mennek rajta a nagy játékok is.
Én pl. inkább megvettem rá az Unchartedet mint, hogy romote-oljam. A kövi szerintem a God of War lesz. :DD

(#9093) ripla válasza consono (#9079) üzenetére


ripla
őstag

Nem igazán értelek. 30 fps? Nekem talán 1-2 olyan játék volt ami beesett 40 fps alá, pl. CP2077, de mondjuk azt csak kipróbáltam, egyszer elég volt asztali gépen végigvinni, soha többet. Minden más átlag 50 körül szokott lenni, mivel a kisebb felbontás miatt több az fps is. Ráadásul az OLED miatt 90 fps a vége az eddigi 60 helyett. Mondjuk tény hogy nálam főleg indie játékokhoz van, amiket nem játszanék asztali gép előtt, mert kényelmetlen, irányítókarokkal ágyon elterülve kényelmesebb.
Az meg hogy milyen lesz a 2-ik kiadás, amire azt mondják hogy 2025-nél hamarabb nem valószínű, azt majd meglátjuk. A mostani céljaimnak ez így tökéletesen megfelel. Továbbra is fenntartom, hogy NEKEM sokkal kényelmesebb bekapcsolni a Decket, ahol a Steamből azonnal lehet indítani a játékokat. Ellenben mondjuk az Ally-al, ahol a Windows egy operációs rendszer, és nem kifejezetten játékokra specializálódott.
Illetve ha úgy nézem, minek iktassak be egy +Windowst a hardver, a Steam és a játék közé, amikor a Decken kapásból csak a Steam van, egy erőforrás zabáló rendszerrel kevesebb fut a játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9094) 30z.Samu válasza tl-x (#9092) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nyilván fogom rajta használni a Steam könyvtáramat is, de ezek lesznek momentán az elsődleges felhasználási paraméterek. Továbbá időtállóbb is lesz, mert ha most veszek mondjuk egy Logitech Cloud G-t fél áron, arra előbb-utóbb meg fog szűnni a támogatás. Steam Deck-en pedig ha más nem Windows alatt megoldom még jó pár évig a kérdést. Persze az más tészta, hogy 5-6 évig nem lesz Nálam a Deck, de minden eshetőségre fel kell készülni. :D

Sic Parvis Magna

(#9095) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Remélem jövő hétvége fele jön egy Price drop az Oled-re is. Az a baj hogy már viszket a tenyerem hogy vegyek egy 512-es LCD-t, de ki akarok tartani. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9096) consono válasza ripla (#9093) üzenetére


consono
nagyúr

Nem akarok offolni, de ezt helyre kell tenni, ha valaki ere járna és nem tudná mi a helyzet: nem csak a "Steam" van, ahogy te azt előadod, van egy teljes Linux operációs rendszer (ami persze kevesebb erőforrással is megelégszik, mint a Windows) a Steam felület alatt, ezt hívják SteamOS-nek. Át is tudsz ennek a desktop felületére is váltani, ha akarsz. Plusz ezen felül ott a Proton, ami egy Windows "emulációs" futtatókörnyezet. Lehet, hogy ez a kettő együtt még mindig kevesebb overheadet jelent, mint egy Windows 11, sosem néztem erre rá.
Ha meg nem tetszik a Windows desktop, egész könnyen megoldható Windowson is, hogy a Steam big picture, vagy mondjuk a Playnite induljon boot után automatikusan.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9097) ripla válasza consono (#9096) üzenetére


ripla
őstag

Igen, én ezt értem, csak nem tudtam ilyen részletesen leírni. A lényeg, hogy igények és miegymás. :)

(#9098) cami][us válasza 30z.Samu (#9095) üzenetére


cami][us
senior tag

Nézz az euró árfolyamra és lecsillapodsz. ;)

(#9099) 30z.Samu válasza cami][us (#9098) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az euro már ott van a számlán. Ha kipörög az Intentory-m, akkor megvan az Oled-re a pénz, erre apellállok. :B

Sic Parvis Magna

(#9100) tl-x


tl-x
őstag

Új Alone in the Dark-ra készülve megvettem kemény 400 Ft-ért a The New Nightmare-t nosztalgiából :DD :DD :DD . Sajnos az irányítás nem az igazi, nem tudtam pl harcolni. Meg az elején a videók nem is mennek helyette fekete a kép. :W Azért jól elvoltam vele, lehet PC-n folytatom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.