Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) oxox válasza rt06 (#16650) üzenetére


oxox
addikt

nemtudom, hogy perverz vagyok-e...nem hiszem, hogy nagyon az lennek...de a "baneling a seggedbe" kifejezes eleg vicces :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16652) omani válasza Eagl3 (#16646) üzenetére


omani
tag

Miután átálltam, pár meccs után visszadobott silverbe amitől el is ment a kedvem, és hagytam a fenébe az 1v1-et. Elkezdtem team és custom meccseken gyakorolni. Most már a kezem ráál, a mechanika és makró részével szerintem jól boldogulok, de az 1v1-es rutin hiányzik amit sok játékkal lehet csak megszerezni.

T-nél például ez annyira nem kellett, ott ha jól költesz, folyamatosan veszed az SCV-t és képben vagy a counterekkel, meg az alapokkal, akkor nagy baj nem lehet - persze max plat szintről beszélek.

Z-nél ha rosszkor dronozol véged, ha túlreagálod az agressziót hátrányba kerülsz és véged, ha nem scoutolod le pontosan mit hoz véged stb. Viszont ha ezt a részét végre megtanulom, onnantól szerintem nagyobb móka lesz z-vel játszani.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16653) oxox válasza omani (#16652) üzenetére


oxox
addikt

hasonloan vagyok en is (csak egy szintel lejebb) tobb v tobb-ben megy a makro, meg a counterek is tobbnyire...az 1v1 klikkhaboru kevesbe.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16654) omani válasza oxox (#16653) üzenetére


omani
tag

Igen azt láttam hogy neked is több a team meccsed. Most elhatároztam hogy nem játszok több csapat meccset, mert az szinte egy más játék, teljesen félrevisz attól, hogy megtanuld az 1v1-et rendesen.

Persze nekem kellett a sok team meccs is hogy egyáltalán megtanuljam kezelni a játékot, 10 éve nem játszottam PC-s játékkal szóval nagyon az alapoktól kellett kezdenem. Olvastam is valahol, hogy akinek nincs Warcraft3 vagy BroodWar-os múltja, annak kell egy év amire felhozza magát rutinban az előbbiek szintjére.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16655) LinogeOW válasza iSonic (#16639) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Bunker Rush Pro. Tapsot neki. :) És akkor még van pofád azt írni, hogy a baneling bust noob taktika. Az agyam eldobom.

[ Szerkesztve ]

(#16656) sith7 válasza kovsol (#16614) üzenetére


sith7
nagyúr

ok

(#16657) omani válasza LinogeOW (#16655) üzenetére


omani
tag

A bling bust az esetek többségében all-in taktika, ha nem jön be bukod a meccset mert a blingekkel elbukod az army-d nagy részét. A bunker rush-al a terran nem veszít, célja annyi hogy késleltesse a zerg makrót és ezzel roszabb helyzetbe hozza mid-game-re. Ha nem jön össze nem kerül hátrányba miatta.

Nem a T játékos hibája az, ha egy ilyen nyilvánvaló előnyt kihasznál, hanem játék/map design probléma. A GSL mapokból már kivették a 2 bunkeres lefalazhatóságot (hasonlóan ahogy Blizz kivette a 2 pylon-os falazást), reméljük módosítják a ladder mapokat is idővel.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16658) mcwolf79


mcwolf79
veterán

ÁÁÁÁÁ!
Lenyomtam volna a Protoss srácot, de az asszony hazajött a gyerekkel, át kellett vennem, és nem tudtam folytatni.
Pedig már a bázisát eltakarítottam Reaper-ekkel, de Ő is megérkezett egy pár zelával és néhány imo-val,és nem tudtam utánpótlást gyártani,mert a gyerkőc a kezemben volt :U
Na majd legközelebb :))

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#16659) oxox válasza mcwolf79 (#16658) üzenetére


oxox
addikt

gondolj arra, hogy majd tudtok halozatban jatszani a gyerekkel :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16660) sith7 válasza mcwolf79 (#16658) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezért nem játszom én 20:30 előtt :N

(#16661) omani válasza sith7 (#16660) üzenetére


omani
tag

A fürdetés az én feladatom, esti mese alatt van 1-2 meccsnyi időm, aztán fektetés és 20:30-tól van pár órám nekem is :)

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16662) omani


omani
tag

Holnap déltől ASSEMBLY Winter !

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16663) mcwolf79 válasza sith7 (#16660) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nálam is után van kánaán.
A gyerek elaludt, lehet nyugodtan tolni a gammát :K

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#16664) LinogeOW válasza omani (#16657) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Persze, hogy All-in és a Terran még vissza is kapja a pénzét /!!!/ ha bukta a rusht. Ezért találom nevetségesnek Skyt, aki írta h bunker rushol + szerinte a bust noob taktika :D Vicc.

(#16665) iSonic válasza LinogeOW (#16655) üzenetére


iSonic
addikt

ki írta ezt? senki.. azt írtam le hogyan védd ki ha meg nem fogadod meg az a te dolgod.. de akkor ne sírj..

(#16666) LinogeOW válasza iSonic (#16665) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Eagl3: Hihetetlen, hogy még a gyémánt Zergek is ezzel a baneling falbontás + fossuk a zerglingeket stratégiával erőlködnek...
Sky: sajnos noob taktika, de bejövös..

(#16667) iSonic válasza LinogeOW (#16666) üzenetére


iSonic
addikt

akkor miért a bunkeres commentre reagálsz?...

(#16668) LinogeOW válasza iSonic (#16667) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Nem tök mind1? Ha itt van ez a 2 komment, akkor abból szépen össze lehet rakni, hogy tipikus terran vagy. Ha zerg nyerni próbál, kurva noob, ha meg bunker rusholsz, mint minden szerencsétlen balfasz noskill terran, az teljesen oké.

(#16669) omani válasza LinogeOW (#16668) üzenetére


omani
tag

Erre írtam a fenti választ: a bling bust all-in, ha bejön nyersz ha nem veszítesz. A bunker rush nem all-in, hanem olyan előny a játékban ami szerintem sem fair, de hülye lenne a terran nem kihasználni, mivel nem kockáztat vele semmit. Nem véletlen falazta le Jinro a GSL negyeddöntőben IdrA-t és IdrA se véletlenül lépett ki, tudta hogy akkora hátrányba került emiatt amit ha Jinro nem hibázik nem fog tudni ledolgozni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16670) LinogeOW válasza omani (#16669) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Igen, olvastam. De ez akkor sem változtat semmin.

(#16671) sith7 válasza omani (#16661) üzenetére


sith7
nagyúr

Dettó ! :R

A bunker rush nem all-in, hanem olyan előny a játékban ami szerintem sem fair
Ha nem lenne fair, már nem lenne a játékban :N

mcwolf79
Dettó ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16672) sith7


sith7
nagyúr

Koreai Vodok !!!

minőség nem a legjobb ... :U

[ Szerkesztve ]

(#16673) omani válasza sith7 (#16671) üzenetére


omani
tag

sith7, a GSL mapokról már kivették.

köszi a GSTL vodokat, a Squirtle vs MVP -ra azt írják hogy a legjobb game ever, szóval már nézem is :R

(btw ez az első GSL amit már a saját map poolon játszanak, az imba blizz mapokat kidobták és raktak helyette nagyobb mapokat, aki látta a meccseket azt írja hogy sokkal jobb csaták voltak mint a sima GSL-en)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16674) sith7 válasza omani (#16673) üzenetére


sith7
nagyúr

Nincs mit, jó szórakozást ... én is megnézek párat ... :))

(#16675) Alg


Alg
veterán

No-Tank TvT

Kb a muta-baneling lett átültetve T buildbe szerintem, marine ellen hellion, tank ellen air

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16676) kovsol


kovsol
titán

nálatok megy a b.net ? mert nálam nem :(((

May the Force be with you!

(#16677) sith7 válasza kovsol (#16676) üzenetére


sith7
nagyúr

most léptem ki ... eddig ment

(#16678) kovsol válasza sith7 (#16677) üzenetére


kovsol
titán

nálam azt írja b.net nem elérhető :((( lehet megint bedöglött a login szerver
[link] be engedi gépelni a jelszót majd ezt dobja ki úgy fél perc után (b.net pillanatnyilag nem aktív,kérem próbálja meg később)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16679) kovsol válasza kovsol (#16678) üzenetére


kovsol
titán

na úgy 20. próbára beengedett

May the Force be with you!

(#16680) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Well trutled - amiről kiderült hogy turtled. Ez mit is akar jelenteni?:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16681) hajsza válasza Winner_hun (#16680) üzenetére


hajsza
aktív tag

Turtle=teknős. Nagyjából annyit jelent, hogy bezárkóztál a bázisodra (általában statikus védelemmel körülvéve), mint a teknőc a páncéljába.

(#16682) oxox válasza hajsza (#16681) üzenetére


oxox
addikt

sünsünsün! :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16683) Winner_hun válasza hajsza (#16681) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahh, thx.
PvP volt, nem tudtam kimenni időben, bár beengedni se engedtem. Aztán néhány GW unit + 4 immo + 2-3 kolosszus megette a stalkerhadseregét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16684) sith7 válasza kovsol (#16679) üzenetére


sith7
nagyúr

lényeg, hogy megoldódott

(#16685) DonCapello


DonCapello
tag

Mai lolgame:

3vs3 ZZZvsTZZ

egy és egy negyed órán keresztül ment, kettőnket kiütöttek, infestorral harassoltuk az ő megmaradt emberüket, a harmadik pedig hozta ki a massz egységeket. Végül nyertünk :D

(#16686) oxox válasza DonCapello (#16685) üzenetére


oxox
addikt

replayt!

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16687) oxox


oxox
addikt

jut is eszembe tegnap kitalaltam a legujabb cannon rush technikam (ha mar ugy is ram ragadt), mondhatni mobil cannon-t!!!! es ez nem vicc! ...ugyan csak megnyert meccs utan probalgattam, de mukodik.... 1300 jatek alatt meg nem lattam :)

Persze lehet azert mert nem ultra hatekony, de biztos, hogy lehet vele mokazni, es tobb van benne mint gondolnam....van hova fejleszteni :D
ki is probalom majd elesbe...ill mas lehetosegeket is felvetett elottem :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16688) hajsza válasza oxox (#16687) üzenetére


hajsza
aktív tag

Ha nem akarod titokban tartani, akkor én kíváncsi lennék rá. Feltennél majd egy replay-t?

(#16689) Ybron válasza oxox (#16687) üzenetére


Ybron
senior tag

A napokba én is láttam egyet, master 1 csinálta. A lényege hogy a minerálhoz felment(a hátsó részéhez) ott lepakolt úgy 3 pylont hogy magát körbezárja és elférjen egy cannon és ő
gg is lett. Az ab aj annyira nem figyeltem meg ,de elégé hatásos volt

(#16690) oxox válasza hajsza (#16688) üzenetére


oxox
addikt

mint irtam meg elesbe nem probaltam, csak mar kilepett tarsak/ellenfelek ellen ....ha hasonlitanom kene valamihez, akkor a raven geppityujaihoz hasonlitanam :) ..1v1-ben nyilvan letezik early-mid game-re jobb megoldas...de tobb v tobbhoz van benne fantazia, leven nem draga es drop/warp, melle sem rossz.

a titok :) (ami aztan lehet mar itt levok is sokan probaltak :DDD )
A cannon legnagyobb hatranya (mint minden toss epuletnek), hogy pilon kell a mukodesehez (ill. ez megsem igaz!!! :D )
, ezert lassu felhuzni....Tehat a pilon nelkuli cannon "rush" (talan a rush eros tulzas :) ) az amirol szo van...en biztos, hulyet kapnek, ha valaki lehajintana (igaz nem early gamben, de nem sokkal utana), harom cannon-t a bazisomra, amik egybol mukodnek, es meg egysegek is erkeznek vele (amiket vedeni sem rossz cannonokkal)....kell hozza, egy prism, egy probe, es nemi mineral...de miutan 100 gaz eleg az egesz muvelethez, onnan akar le lehet kuldeni a probe-okat csak a mineralra...

(#16689) Ybron -bezarta magat a mineralok moge? :) ez sem rossz....nem fernek hozza a probe-k a pilont leszedni, ott megoldas az exp lehet akkor csak.....meg kell a forge is, hogy ne terjeszkedjen a mar meglevo epuletek fele...igy sem jar rosszul, mert 700-mineralert leszedi a main-t

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16691) Ybron válasza oxox (#16690) üzenetére


Ybron
senior tag

Találtam egy hasonlót, nem így volt kivitelezve [link]

szerk:
a másik dolog hogy ha kiszúrod hogy mire készül akkor gyorsan rá kel állni a probjára és kinyírni, majd falazni a bejáratot és deírteni

[ Szerkesztve ]

(#16692) oxox válasza Ybron (#16691) üzenetére


oxox
addikt

jahh ilyesmire gondoltam....ott cseszte el, hogy hagyni kellett volna a francba....kiexpelni, meg amint lerakta a forge-t neki is lerakni egyet.....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16693) Ybron válasza oxox (#16692) üzenetére


Ybron
senior tag

Jah, de akkor szerintem már védtelenebb. Azt is megpróbálhatta volna hogy átmegy a másik bázisára az összes probal és leöli probjait, vagy legalább is megpróbálja, vagy pedig elkezdi szendi a forge pylonját, arra lehet odaviszi a porbokat és nem fut el vele, ot meg kinyírhatja őket. Persze ott van a "HA" és "de" :D

(#16694) oxox válasza Ybron (#16693) üzenetére


oxox
addikt

miutan a gate mar lent volt....hagyni beken, probe+zea, ket-harom zea-val meg 4-5-t probe-al atmenni, kozbe meg kiexpelni (ha van szabad arany akkor arra)...ha bevedi magat a bazisat egy pilon-al akkor gaz :) ....ezert jobb szerintem az ellen cannon.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16695) hajsza válasza oxox (#16690) üzenetére


hajsza
aktív tag

Igen, értettem, hogy még csak kísérleti fázisban van a dolog. A "majd" szóhasználatom volt félreérthető. Én úgy értettem, hogy "majd, miután már sikerült kidolgoznod a pontos taktikát", de úgy is lehetett érteni, hogy "majd, ha lesz időd feltenni".

(#16696) omani


omani
tag

Tegnap játszottunk jópár custom-öt early agresszióra kihegyezve és végül meglepő volt hogy nem is olyan nehéz ezeket lekezelni, ha tudja az ember hogy mit kell csinálni.

Nagyon korai agressziónál kellenek a drone-ok is védekezni, de csak akkor támadhatnak ha az ellenfél mást üt (pool, queen, készülő spine). Simán meg lehet fogni a 2GW-t, úgy hogy nincs early scout, és még kész sincs a pool.

Ami még szerintem fontos, ha nem konvencionálisan alakul a játék - pl protoss lefalaz pylon + canonnal - akkor el kell határozni, hogy mit akarok. Nem szabad egyszerre mindent (eco+tech+army). Vagy hagyom az ecot és csak roach-ot gyártok addig amig ki nem bírok menni, vagy minimális roach-ot +1-2 crawler veszek amivel épp meg tudom védeni a bázist és tech+eco nydusig amivel a main-jét ütöm be.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16697) oxox válasza hajsza (#16695) üzenetére


oxox
addikt

okok....egyben ez pl dt elrejtesere sem akarmi...prism, probe....es oda rakod le pilon nelkul a dt-hez az epuletet ahova akarod....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16698) omani


omani
tag

Elkezdődött az Assembly, TLO-Livezerg meccs megy épp:

Streams:
TheBeard.tv
GLHF.tv
totalbiscuit

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16699) DTG válasza oxox (#16697) üzenetére


DTG
csendes tag

Kiwikaki-nak van egy BO-ja ami hasonló canonozásra épít:
12 gas
14 gw
16 pylon
18 core
22 forge
22 zealot
22 robo
150 gaznal probe-okat gazrol le
23 +1 attack, folyamatos chrono
Warpgate fejlesztés
24 3db gw
24 warp prism
Pylon
Teljes befalazas
Probe vissza gazra
Warp prismbe probe zela
Ellen bazisan 1pylon 4 zela
4 zela
2 cannon
Stalkerek

Ez akkor működik a legjobban ha fast exp-et csinál a zerg.
Ha roach-ra megy akkor gázon kell hagyni a probe-okat, és stalkereket kell hozni zelák helyett

(#16700) oxox válasza DTG (#16699) üzenetére


oxox
addikt

igen gondoltam, hogy zerg exp-re van...
a kerdes csak az, hogy miert csinal pilont a cannonokhoz? :)

amugy viccesek a cannonok mikor a prismet ki-be kapcsolod :D ...kar, hogy nem csinal alapban warp helyet...jopofa lenne mikor menne egy cannon "mezo" felett...nyilnanak mint a viragok

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.