Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) oxox válasza iSonic (#16799) üzenetére


oxox
addikt

harvestereit? dune2 forever!
evil of harkonen... :D

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16802) iSonic válasza Tuco Ramirez (#16800) üzenetére


iSonic
addikt

tossnak elég obsot hoz... zerg meg hoz overseer-t.. max zergnél tapasztalom azt, hogy letesznek spore-t.. mostanság kapok master ligás ellenfeleket ligában (remélhetőleg nemsokára feldob) és ott már ilyen dolgokkal oldják meg a banshee-t... tvt-ben cloack-ot sem fejlesztek.. mert fölösleges.. marine ellen csak kis mikro kell és egyesével lekapdosod..

oxox: ne keménykedj :P

[ Szerkesztve ]

(#16803) rt06 válasza oxox (#16801) üzenetére


rt06
veterán

mekkora lenne mar, ha a tanknak lenne self destruct

p.s.: wormsign detected

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16804) Tuco Ramirez válasza iSonic (#16802) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Arra már én is rájöttem, hogy egy raven többet ér mint 3-4 turret, de bronzligában még a statikus légvédelem a menő. :) Mondjuk Zerg ellen ha látom hogy mutázni készül, mindig lerakok 4-5 turretet. Még mindig inkább ez, mint hogy szétszedje az scv-imet és beszorítson a bázisomra... buktam már jó pár partit emiatt.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#16805) iSonic válasza Tuco Ramirez (#16804) üzenetére


iSonic
addikt

hát igen sajnos a muta egy szemét kis egység.. eléggé nagy map control-t tud adni a zerg játékos kezébe.. az ellen én is leteszek 2 turret-et ilyesztés gyaránt.. de ha már 14-15 db-ja van, akkor nem lehet thor nélkül élni.. vagy marine+medivac nélkül..

(#16806) Tuco Ramirez válasza iSonic (#16805) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A muta a legszemetebb Zerg egység. P részről meg a DT. :) Ezekkel nagyon lehet szívatni, rengeteg figyelmet/időt lekötnek amíg a bázison vagy a környéken garázdálkodnak... közben az ellen kényelmesen expelhet vagy sereget épít.

Ezzel kapcsolatban kérdezem a Protoss és Zerg mestereket :

Mikorra lehet kb. kihozni Z-vel 5-6 mutát, illetve P-vel 3-4 DT-t illetve 2-3 HT-t storm-mal? :U

Persze egy viszonylag tipikusnak mondható és nem "öngyilkos" BO mellett.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#16807) cettlee válasza Tuco Ramirez (#16806) üzenetére


cettlee
őstag

dt böl 4dbot kilehet hozni 6. percre asszem.

szerk: ja nem:D picit késöbb, legyen 7:30

[ Szerkesztve ]

(#16808) iSonic válasza Tuco Ramirez (#16806) üzenetére


iSonic
addikt

normál muta kihozatal 9 percnél megvan..
DT akár 6 percnél megvan.. ha 3gw DT-re megy.. :) ma pont egy ilyet fogtam meg..
HT pedig 13 percnél teljesen készen áll a harcra..

de ez mind változik a makrózás és a támadások/harassok-tól függően..

[ Szerkesztve ]

(#16809) föccer


föccer
nagyúr

No, nem vagyok egy hétig, és máris teleszemetelitek a topikot :)

Több int 400 hsz...Jesszus, mikorra fogom ez végig olvasni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16810) Tuco Ramirez válasza iSonic (#16808) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Uhh... ha nem sikerül megtalálni a Dark Shrine-t (márpedig minden valamirevaló Protoss eldugja), akkor a 6-7. percnél pár DT véget is vethet a mókának. Ezért szoktam lefalazni P ellen is, hogy legalább a főbejáraton ne tudjanak simán bejönni. Bár a legjobb inkább megelőzni és P ellen már az elején megindulni pár marinnal és marával. :U

Te hogy fogtad meg...?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#16811) oxox válasza Tuco Ramirez (#16806) üzenetére


oxox
addikt

szerintem a legdurvabb zerg egyseg az infestor....csak a szintemen szerencsere kevesen jatszanak vele...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16812) rt06 válasza oxox (#16811) üzenetére


rt06
veterán

a queen durvabb
nezd meg a legutobbi funday monday videokat day[9]-tol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16813) cettlee


cettlee
őstag

na megnéztem, 6:30 kor tudom bewarpolni a 4db dt-t.

(#16814) sith7 válasza mcwolf79 (#16794) üzenetére


sith7
nagyúr

nincs mit, sok sikert :))

(#16815) Tuco Ramirez válasza cettlee (#16813) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Köszi! :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#16816) iSonic válasza Tuco Ramirez (#16810) üzenetére


iSonic
addikt

átküldhetek replay-t és ott megláthatod :)

(#16817) laci06 válasza iSonic (#16816) üzenetére


laci06
senior tag

Az a replay engem érdekelne:)

(#16818) iSonic


iSonic
addikt

[link] tessék a replay :)

viszont tény eléggé low volt az APM-em a végére.. =/

[ Szerkesztve ]

(#16819) Tuco Ramirez válasza iSonic (#16816) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Látom már fel is tetted a szokásos oldalra. Kösz, rögtön megnézem! ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#16820) kovsol válasza iSonic (#16818) üzenetére


kovsol
titán

az apm miatt aggódik istenem :(((

May the Force be with you!

(#16821) iSonic válasza kovsol (#16820) üzenetére


iSonic
addikt

hát na.. :D

(#16822) föccer válasza kovsol (#16820) üzenetére


föccer
nagyúr

Tudod, van akinek emiatt fáj a feje :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16823) Tuco Ramirez válasza iSonic (#16818) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Jó meccs volt. :K Az elején egy hajszálon múlt, ha szétszedi egyesével a DT-ket és szétszórja őket a bázisodon, akkor nem jutott volna elég scan és vége... Irigylem a hidegvéred, ahogy lereagáltad a támadást! ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#16824) oxox


oxox
addikt

megvan végre az 500-as protoss arckép (csapatjátékban) :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16825) sith7 válasza oxox (#16824) üzenetére


sith7
nagyúr

Great ! Grat ! :C

Te gyilkológép ..... ;] :R :DD

(#16826) omani


omani
tag

Hétvégén jópár ZvP és ZvT (thx iSonic :R) gyakorlómeccset játszottam, kezdek magabiztos lenni early game-ben, viszont már látom a következő hiányosságomat: ZvZ-ben teljesen fogalmatlan vagyok. Most hallgatom MrBitter ZvZ Machine-os tréninget, de érdekelne hogy a fórumon lévő zergek hogy játszák ezt a felállást.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16827) oxox válasza sith7 (#16825) üzenetére


oxox
addikt

:D :R :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16828) omani


omani
tag

Redditen találtam, érdekes: http://sc2mmr.blogspot.com
Az írója szerint ezekkel képletekkel ki lehet vele számolni, hogy mikor léptet elő a rendszer.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16829) Ybron válasza omani (#16828) üzenetére


Ybron
senior tag

És te kiszámoltad és igaz is ?
Annyira fölösleges ezen rágódni, majd előléptet ha akar, meg ha folyamatosan nyersz ennyi, nem kell ehhez képlet :D
Egyébként mit foglal magába a bonus pool ? Mi ez ? Mire jó ?

(#16830) sith7 válasza omani (#16828) üzenetére


sith7
nagyúr

Tudományos matematikai szintre lett emelve az SC2 ??? :Y
Nem semmi ... :U

(#16831) Winner_hun válasza Ybron (#16829) üzenetére


Winner_hun
félisten

Óránként kapod ha nem vagy bejelentkezve. Aki kevesebbet játszik azoknak van hogy könnyebben utolérje pontügyileg a többieket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16832) rt06 válasza Ybron (#16829) üzenetére


rt06
veterán

ha eppen nem jatszol, akkor toltodik a bonus pool-od
ez azt a celt szolgalja, hogy akik nem tudnak 7/24 a gep elott ulni es jatszani, azoknak egy kis segitseg, hogy ne maradjanak le nagyon pontban, uigyanis a nyert merkozesek utan a bonus pool-bol kiegeszitodik a kapott pontszam (amig van a pool-ban, ugyanannyi felirodik onnan is, mint ami jart a gyozelemert)

amugy meg tobbszor lett mar linkelve teamliquid forumrol, hogy hogyan mukodik a matchmaking, es aki csak picit is ranezett, lathatta, hogy eleg komoly matek van a dolog mogott (persze ilyen forumozo lehetett vagy harom, mert hiszitizni, hogy "nem dob fel" egyszerubb, mint utanaolvasni, hogy miert nem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16833) Ybron


Ybron
senior tag

Tehát
ha van nekem pl 2000bonus poolom és a győzelmekért kapott összes pontom pl 920
akkor ez összeadódik ?
Teszem azt bornz ligábaaz elsőnek amit én látok annak van 2800 pontja, lehet a top 1-nek több van bornzba, nem tudom, ahhoz hogy én átkerüljek silverbe, feltétlen össze kell szednem annyi pontot, mert még nem kezdett el dobálni silvereseket, mondjuk 4 napja nem játszottam 1v1-et ligába.

(#16834) omani válasza Ybron (#16829) üzenetére


omani
tag

Nem számoltam ki, csak mint érdekességet postoltam - többször volt már szó a matchmaking rendszerről a fórumon. Egyelőre engem jobban érdekel az, hogy megtanuljam a játékot mint az, hogy milyen ligában vagyok :)

A bonus poolról: azért találta ki Blizz hogy motiválja a kevésbé hardcore játékosokat. Amig van pont a bonus poolodban, addig duplázza a win-ért járó pontokat. Így amig a bonus pool tart, garantált hogy felfelé mész a ladder-en, hiszen a matchmaking gondoskodik a közel 50%-os win-rate-ről.

Ahhoz hogy felkerülj silverbe, nem kell elsőnek lenned bronz ligában, elég ha stabilan vered a silveres ellenfeleket.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16835) Ybron válasza omani (#16834) üzenetére


Ybron
senior tag

Értem, tehát nem számít a pont sem, lehet jóval kevesebb is. Jobban belegondolva diamond is lehetek akár 100 ponttal is, ha rögtön az elején bekerülök ahogy elkezdek játszani sc2-vel.
Mikor kezd majd dobálni silvereseket ? Igaz mióta felhoztam magam -13 50%-ra azóta nem játszottam, gondolom lassan már adnia kéne.

(#16836) omani válasza Ybron (#16835) üzenetére


omani
tag

A placement meccsekkel max platinába kerülhetsz. Silvereseket akkor ad, ha látja hogy a bronzos ellenfeket vered sorban. A lényeg: ha folyamatosan nyersz, akkor egyre erősebb ellenfeleket kapsz, ha folyamatosan veszítesz, akkor egyre gyengébbeket.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16837) iSonic


iSonic
addikt

hát nekem valami 420 körül vagyok.. ez akkor most azt jelentené, hogy mindjárt feldob masterbe? hee :F :F

(#16838) Ybron válasza iSonic (#16837) üzenetére


Ybron
senior tag

:D
Mi az a "U" ? "Unspent Bonus Pool" Fel nem használt vagy mi van ? Mire lehet felhasználni, vásárolhatok rangot vagy mi ?:D
Egyébként melyikkel kell számolni, mert itt van vagy 20 képlet...

[ Szerkesztve ]

(#16839) iSonic válasza Ybron (#16838) üzenetére


iSonic
addikt

bonus poolod, amit még nem használt fel a rendszer :)

(#16840) omani válasza iSonic (#16839) üzenetére


omani
tag

Azt írja minél közelebb vagy a 475-höz, annál közelebb vagy a promócióhoz. Az első képlet alatt van egy másik, ami elvileg megmondja hogy mennyit kell még játszanod hogy felrakjon. Kiváncsi vagyok hogy működik-e :)

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16841) iSonic válasza omani (#16840) üzenetére


iSonic
addikt

hát most már én is :D
igazi GG

[ Szerkesztve ]

(#16842) oxox válasza omani (#16836) üzenetére


oxox
addikt

ez azért nem ennyire egyszerű....nekem a legutóbbi felsorolásomnál sem volt folyamatos győzelem...nyertem 2-t buktam 1-et, nyertem 3-t, buktam kettőt...nyilván folyamatos bukásnál nem dob fel, de ha csapatban játszol, és úgy buksz, hogy pontban nálad erősebbeknél jobb vagy, akkor azt vagy nem számolja, vagy pozitívként értékeli, de nyílván a győzelem s kell, de nem kell 10-es streak-et sem csinálni.....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16843) omani válasza oxox (#16842) üzenetére


omani
tag

A mozgóátlag a lényeg, ha adott ideig fölötte vagy a küszöbnek, akkor promotál. Nem kell makulátlannak lenni hozzá.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#16844) sith7


sith7
nagyúr

Ki tudta már valaki számolni az MMR - jét ? :F

(#16845) iSonic válasza sith7 (#16844) üzenetére


iSonic
addikt

én igen.. pár kommentel előbb meg le is írtam azt az eredményt is, amit a honlap képletéből kihoztam..

(#16846) sith7 válasza iSonic (#16845) üzenetére


sith7
nagyúr

ok

(#16847) Alg válasza omani (#16828) üzenetére


Alg
veterán

Na, ezt így vizsgaidőszak után, melóból hazaérve nem vagyok hajlandó még végig sem olvasni, nem még megérteni... (egyébként erősen bullshit szagú ránézésre(képzavar rulz ;] ) de attól még lehet benne igazság)

ZvZ ügyben, nem tudom már ki kérdezte, még munkahelyről olvastam: én a Day9-féle "Lair is my playground" builddel szoktam kezdeni (talán 235-ös epizód) és onnan scout alapján próbálok tovább menni. Kisebb térképeken, közeli pozícióban, vagy távoliban ha fast expel az ellen, általában bepróbálok egy +1 roach burrow időzítést. Aztán van mikor csak kihozok 4-5 mutát overlordot vadászni, és amíg összeszedi az ellen a légvédelmet (spore+hydra általában) addig tolom a roach-okat és ha kész a +1 nekimegyek

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16848) Ybron


Ybron
senior tag

[link]

Ezt láttátok már ?
Ma néztem a stream-jét és ott csinált hasonlót. Azzal a különbséggel hogy picit gyorsabban és égszerűbben. Mégpedig.
Pontosan nem tudom melyik pálya volt. Kérdezgették tőle stream-en, de mondott mindent hogy csinálta, de ezt vettem ki 12gas, 12pool.
Toss bázisán kering a dron-nal. Protoss falazni készül, közben cseszteti dron-al a porb-ját mikor készül lerakni core-t, aztán elmenekül p a probe-jával ekkor gyorsan lepakolja catz a hatchery-t. Boostol p gw-n jön a zealot elkezdi ütni hatcheryt, de ekkor már rég ott várakozik catz a rámpánál lingekel, cseszteti zealotott ne bírja leütni idő előtt. Elkészül hatchery fél élete van, két zealot probok lingek hatcheryből ling(mind kettőből) jön p-nek stalker, leütik hatcheryt, zerglingek szedik zealotott,stalkert és mivel lecsapta zerg hatchery-jét abból ugye kijön még broodling is és azok szépen kinyírjak a zellákat stalkereket probokat, zerglingel jön és gg :D
Aztán streamen mindenki nyaggatta a rep miatt, remélem felkerül valahova

(#16849) Alg válasza Ybron (#16848) üzenetére


Alg
veterán

Én ugyanezt evo chamberrel láttam (az olcsóbb, és ugyanúgy jön belőle broodling)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16850) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Cannonrush-hoz keresek társakat, cooperative play-hez, insane a.i. ellen.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.