Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) kovsol válasza oxox (#16400) üzenetére


kovsol
titán

azt a trükköt eltörölték már úgy tudom

May the Force be with you!

(#16402) Alg


Alg
veterán

Hú de csúnyán lenyomtam egy plat top1 protosst, annyira jól esett, nem is tudom mikor nyertem utoljára P ellen normális meccset... esélye nem volt... folyamatosan másfélszeres supply-on voltam az első csata után (előtte meg másfélszeres income-on, 12 percnél 60 drone, fogalmam sincs hogy csináltam, de ezután is így fogom :DDD )

szerk: multi és achievementek nélkül lehet Play as guest-ként, annyi kell hogy egy létező acc-hoz tartozó e-mailt kell megadni (PW nem kell) Öcsém is így tolja

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16403) kovsol válasza Alg (#16402) üzenetére


kovsol
titán

de egyszer be kell lépni addig nem tudsz offline játszani nem ?

May the Force be with you!

(#16404) Alg válasza kovsol (#16403) üzenetére


Alg
veterán

Egyszer be kell lépni, de tök mindegy milyen accról lépsz be... uána már menni fog belépés nélkül (és tudtommal EULA-ba sem ütközik... persze csak 3 guest hely van egy accon)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16405) sith7 válasza Alg (#16402) üzenetére


sith7
nagyúr

"nem is tudom mikor nyertem utoljára P ellen normális meccset"

P ellen nem miért nem lehet normálisan nyerni ? :F
Ezt hogy érted, hogy normálisan ?

(#16406) DTG válasza oxox (#16397) üzenetére


DTG
csendes tag

Nekem van még 1 kuponom. Mindjárt elővadászom és elküldöm privátban.

(#16407) DTG válasza oxox (#16400) üzenetére


DTG
csendes tag

Továbbolvastam és láttam hogy már meglett :)

Kell valakinek egy kupon? :D

(#16408) föccer válasza AlyArkhon (#16388) üzenetére


föccer
nagyúr

Hi!

Melóból írtam délután, és most is bent vagyok. Igaz a kettő post között el kellett mennem néhány órára :B Most értem be, bepakolok a kocsiba, hogy ne hajnalba kelljen bejönnöm. Reggel meg 6-kor indulok Győrsövényhárára melózni... :(

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16409) Alg válasza sith7 (#16405) üzenetére


Alg
veterán

Amit nyertem az 95%-ban cheese fail volt a P részéről, legtöbbször cannon.
De kezdek ráérezni, bár még mindig nem az igazi, de ma legalább 4ből 2t nyertem, diamondosok és top platinások ellen.

Érdekes ma 4 P 4 Z ellen, Terran eddig egy darab sem...

Most legutóbbiban megkérdezte, hány bázisom van, miután leromboltam az expjét... 6volt ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16410) sith7 válasza Alg (#16409) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem ....

6 ????? Az nem semmi ... :R

(#16411) Alg


Alg
veterán

bazzz...
Zerg channelen okoskodik a bronzos 7-6 statos emberke hogy bizony a muta gyenge, T ellen hydra/roach/BL kell... :W

Aha, aztán ha egyszerre 3 helyen kapsz MM dropot pisloghatsz, meg villámgyors hidra is nagyon jó ám, jól lehet vele támadni :W

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16412) AlyArkhon válasza oxox (#16397) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Hali . Nekem 4 is votl de már csak 1 aktív belőle . ha kell még írjál rám , és átküldöm . :C

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#16413) rt06 válasza Alg (#16411) üzenetére


rt06
veterán

lehet azert ilyen nyugodt, mert bronzba' nem fog 3 helyen kapni drop-ot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16414) kovsol válasza rt06 (#16413) üzenetére


kovsol
titán

ne is mond engem platinában is már rémálmok gyötörnek egy-egy terran elleni mérkőzés után :((( főleg a múltkor LT -n ... de szeretem amikor az expem fölé betelepül

May the Force be with you!

(#16415) rt06 válasza kovsol (#16414) üzenetére


rt06
veterán

lehet csak nekem volt ujdonsag, de epp ma lattam egy stream-en es hasznos lehet, felrepulni lord-dal es engedni nemi creep-et es feldobni egy tumort
sokat nem fod a drop-on, de legalabb van vision az overlord kockaztatasa nelkul

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16416) föccer válasza rt06 (#16415) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez jó ötlet. És ha fel is pakolja a tankokat, akkor sem tudja körbe bástyázni turretekkel. Így ha nincs csillió számú marin mellette, akkor mutákkal gyorsan le lehet takarítani. :K Mert amire lehozza a tankot, a fejlesztését és a medic-et, addigra már a Z-nek is van néhány mutája. Thore dropp lehet még a vicces. MAgice box-al mennyi muta kell 1 thore kinyírásához?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16417) kovsol válasza rt06 (#16415) üzenetére


kovsol
titán

jó ötlet én csak simán overlorddal fosom oda a trutyit

föccer: azért ha két dropot visz, egyikben tank meg marin másikban csak marin és a két medivack healeli arra 10 muta se elég hogy kinyird, szóval elég durva szopás ez így

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16418) Alg válasza föccer (#16416) üzenetére


Alg
veterán

5 körül?

Bitter egy bronzos srácot tanítgat, szegényt agyon szivatják blinkkel meg bunkerrel meg bansheevel ;]

Spine kell a cliff ajához

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16419) rt06 válasza kovsol (#16417) üzenetére


rt06
veterán

nem probaltam, de kite-olassal nem lehet kicsipni a ket tankot minimalis vesztesseg mellett?
mert onnantol pisloghat a marinokkal, azok tan a geyser-ig sem latnak el

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16420) Alg válasza rt06 (#16419) üzenetére


Alg
veterán

visz 2-3 scv-t javítani :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16421) rt06 válasza Alg (#16420) üzenetére


rt06
veterán

akkor az mar csak 5-6 marine...egyszerre mindent nem lehet

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16422) oxox


oxox
addikt

Nagyon koszonom az acc ajanlatokat (de nem aktualis) , es a segitseget :R :R :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16423) Alg


Alg
veterán

ZvP gyakorlómeccs 4gate ellen. Leírás a kommenteknél.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16424) sith7 válasza Alg (#16423) üzenetére


sith7
nagyúr

megnézzük ... :K

(#16425) iSonic


iSonic
addikt

TL-en megkaptam mouzMana-t hála a jó égnek.. ki is kaptam tőle, mivel earyl expandoltam és nulla marineom volt, akit érdekel itt a replay..
REPLAY

eléggé nagy pechem volt..

[ Szerkesztve ]

(#16426) sith7 válasza iSonic (#16425) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt is ... :K

(#16427) iSonic válasza sith7 (#16426) üzenetére


iSonic
addikt

elindulok állandóan ezen a TL-en erre mindig ilyen prokat kapok :D WhiteRa, mostmeg MaNa.. :P

(#16428) sith7 válasza iSonic (#16427) üzenetére


sith7
nagyúr

lehet nem véletlenül ... :U

(#16429) LinogeOW


LinogeOW
aktív tag

(#16430) Ybron


Ybron
senior tag

Hello,

Most elkezdtem kicsit ligázni, de nem vagyok tisztába pár dologgal.
Hogyan kell hatásosan védekezni(visszaverni) elején egy
-lingrush
- zealot rush (két gate bazisomnál)
-canon rush
-2 Barracks rush(marine)
Már észlelni tudom hogy ez következik, csak azt vettem észre, nagyon nem tudom mit kéne hirtelen csinálni.
Valamint mentem platinás 11-hely ellen, mondhatni szoros volt
rep róla [link]
mit kellett volna máshogy csinálnom, mit csesztem el.

(#16431) Alg válasza LinogeOW (#16429) üzenetére


Alg
veterán

Megnéztem reggel a replay-t, a zerg még nem is játszott hibátlanul ;] gázról le kell venni a drone-okat miután megvan a speed+3 roach-ra a gáz :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16432) sith7


sith7
nagyúr

Megnéztem a repeket

Alg
Én rád fogadtam volna a meccs 2/3 - nál, jó meccs volt :K

Sky
Nem semmi, elindult 2 zea - val támadni :Y ... sajnos esélyed se volt, pedig azt hittem a bunkerek visszafogják, de nem állt le harcolni, hanem elsétált mellettük :Y ...

Na majd legközelebb .... ombre ...... :DDD

(#16433) iSonic válasza sith7 (#16432) üzenetére


iSonic
addikt

na ezaz.. erősek a tier 1 unitok..

(#16434) sith7 válasza iSonic (#16433) üzenetére


sith7
nagyúr

azok ... a végére azért jött egy immo is ...

(#16435) kovsol válasza iSonic (#16433) üzenetére


kovsol
titán

jah azért az kicsit vicces, hogy protoss gw unitok ellen hidra kell, ha meg van zealot akkor meg hidra és roach is kell

May the Force be with you!

(#16436) iSonic válasza kovsol (#16435) üzenetére


iSonic
addikt

na hát igen.. sajnos ezek a tier 1 unitok iszonyat erősek..

(#16437) kovsol válasza iSonic (#16436) üzenetére


kovsol
titán

én nem panaszkodok miattuk, engem csak az zavar nagyon, hogy egy jól elhelyezett pylon segítségével ugyan olyan szintű utánpótlást tud lehívni, mint a másik két faj a védekezés közben, és nagyon sok taktikai lehetőséget rejt magában ez a wharpolós téma, főleg ha egy prism is belép a képbe
DE legalább kellően eltérnek egymást a fajok és azok játék stílusai, így mindenki megtudja találni magának az ideálisat, ha meg nem akkor rossz játékot vásárolt meg :DDD

May the Force be with you!

(#16438) sith7 válasza kovsol (#16437) üzenetére


sith7
nagyúr

Na mi az ???? :Y

Felvettek a Blizzard - hoz ? :DD :DD :DD
Ez az utolsó mondat , marketing anyagba is beleférne :K

(#16439) kovsol válasza sith7 (#16438) üzenetére


kovsol
titán

még mindig munkanélküli vagyok, szóval elmennék blizzardhoz takarítónak is ha fizetik a repjegyet :DDD :DDD nem merek rosszakat írni, mert csak viták lesznek így szépen fogalmazok :B de aki sorok között olvas így is olvashatja: overpowered a warpgate ;] szerintem

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16440) iSonic


iSonic
addikt

ez a pylon dolog engem ma is szarul érintett.. leírok egy dologt miért is utálom a pylont és a warpolást..

egyrészt ma pl.: srác simán elrejtette metán a világ másik felére a dark shire-t és büszkén verte a mellét, hogy ő milyen pro.. na most nem azért.. felfedezésre való lehetőségem emiatt a nullára csökken, mivel semmit nem fogok tudni, hogy mit csinál.. Observer neki free scan a játék végéig és még pluszba detektál is.. Scan akkor ér valamit ha a DT-k egyben vannak.. akinek van egy kis esze legalább 2-3 felé küldi őket.. emiatt 2 baseről nincs a játék első 10 percében scaned és így egyrészt kiesik 540 mineral + meghalnak az egységeid és a scv-ik..

warpolás is egy közröhej.. 5 fajta egységet hívsz le egy időben.. egyszóval ugyanaz a building time.. ezzel szemben a marauder és a zerg unitok egységkihozatala lassabb... és csak egy plyonról beszélünk.. és ami a leggázabb a tier1-es unitok a legjobbak, kivéve a stalker, aminél jobb egy halvány finggal a marauder..

(#16441) LinogeOW válasza iSonic (#16436) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Lol. Mondja ezt egy Terran akinek a tier 1 marineja veri a tier2 mutát lazán. Szánalmas.

(#16442) kovsol válasza LinogeOW (#16441) üzenetére


kovsol
titán

miért kell beletaposni a kicsi lelkébe szegénynek ;] marint nagy tömegben a HT ami übereli nagyjából, még a banling is csak max oldalba bírja kapni őket ha jól csinálja a terran szemből elég esélytelen, más kérdés ha van infestor is a buli résztvevők közt ugye :DDD de ugye az elég high tech unit egy marinhoz képest

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16443) oxox válasza Ybron (#16430) üzenetére


oxox
addikt

hihi :) welcome on board.

elsőként szögezzük le, hogy 1v1, vagy több játékos mód, milyen fajjal mész?

Legfontosabb minden esetben a scout!!!!

-lingrush
6-pool öngyilkosság a zerg részéről....nem kell csinálni semmi extrát....a parasztokkal le kell ölni a lingeket!!, gazdaságod előnyben ekkor már...tiszta nyert játszma. Nagyobb pool esetén 1v1-ben falazni kell (protossnal úgy, hogy egy egység tudjon csak ki/be mozogni, oda zea-t hold positionban, hogy ne bírjanak bemenni, hátulról sentry+stalker, zergnél több ling/roach)

- zealot rush (két gate bazisomnál)....több zea, de fallal is megoldható.

-canon rush....azt hiszem szakértőként nyilatkozhatok :) ...csak protoss ellen van értelme....creepre nem tudod rakni (roach-nak amúgy is csemege), terran falaz/reptet.

Részletesebben :)
...öngyilkosság szintén....(arany ligáig persze tuti recept, csak aztán nézel mint Rozi a moziban, hogy semmi máshoz nem értesz)...Szinte mindegy, hogy 1v1-vagy sem, akkor van esélye egy probe-nak bejutni a bázisodra, ha egyből elindítja (ugyan nem minden pályán, de a legtöbben így hamarabb beér, minthogy a feljáró tetejére pakolnának épületet)...első pylon/supply/overlord után mindig scout-old körbe a bázisod!!!!....a szélét is végig kell nézni!!!...valamint az ellenfél bázisa vizsgálatakor is egyértelmű infót kapsz a cannon/zealot rushról (nincs épülete lerakva, vagy már a forge van lent elsőnek)...
Én általában nem ugrok rá a beslisszolt probe-ra, és a társakat is megszoktam kérni, hogy hagyják kicsit (hagy költsön pylonra...két probe ára)....ez persze ha nem érzed a megfelelő pillanatot visszanyalhat (szerencsére csináltam eleget, így megy már csípőből mikor kell támadnom)...tehát leteszi fentre az első pilont (ez korai cannon rushnál érvényes csak, és ha láttad, hogy bement)...akkor szépen ráugrasz jópár probe-al, és leszeded a pilonját-és a probe-ját....ha nem ment fel senki, és a bázis körbejárásánál látod, hogy két lépcsős cannont csinál....ez azt jelenti, hogy lent lerak egy pylont, és 1-2 cannon-t, amivel fedezi a fenti pylont/cannont (mindegy, hogy van fent hatóköre a pylonnak vagy nincs), egyből forge-t kell lerakni, és ellen cannon-t csinálni...terran-al ugye falazol addig mire felérne, zergel meg a karom vackokat kell lerakni.

-2 Barracks rush(marine) -zea, sentry, stalker, ling roach, marine....

azt hiszem ennyi :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16444) iSonic válasza LinogeOW (#16441) üzenetére


iSonic
addikt

igen tier1 marine, amit könnyebben ölsz meg, mint a tier1 stalkert ;) kivéve ha csücsül fölötte egy medivac, ami ugyebár plusz pénz/gáz..

[ Szerkesztve ]

(#16445) sith7 válasza kovsol (#16439) üzenetére


sith7
nagyúr

Tiszteletben tartjuk véleményedet :R :R :R

(#16446) oxox válasza LinogeOW (#16441) üzenetére


oxox
addikt

:DDD ...egy dolgot el kell ismerni a terran tényleg használhatatlan....a terran BC egész pontosan, minden egyéb egység durva nagyon :)

Elértem a 666-ik ligagyőzelmem :DD :DD
lekopogom durván jól megy manapság a random 4v4 (gyémánt/platinások között)
mai eredmény 6-ból 5win (és kb 3x voltam első :) )....egy wint persze kicsalt megint a mach hystorimból (replay-ben meg ott van :O )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16447) oxox válasza iSonic (#16444) üzenetére


oxox
addikt

mit nem adnék egy protoss medic-ért....voidra simán becserélném!!!!!!! de még a carrier-re is....(nahh jó carrier Vs bc...kb ugyanaz...)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16448) iSonic válasza oxox (#16447) üzenetére


iSonic
addikt

ne akard, neked ott vannak a jó kis tier 3-as unitjaid ;) meg a free cloack és a free scan.. :P

(#16449) oxox válasza iSonic (#16448) üzenetére


oxox
addikt

az observer nem tagadom tuti egység (mint a medic)....de a dt inkább csak kiegészitő (legalábbis nekem), droppolni/warpolni...de egy hadsereghez túl sok gáz kell hozzá, és hát egy detector megfogja....mondjuk nagy káoszt lehet vele okozni :D

sajna elég sokan nem tudnak játék közben változtatni, és nem veszik észre, hogy nem csak dt-re kéne menni....csak erőltetik

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16450) iSonic


iSonic
addikt

na egy picit streamelek terran meccseket, akit érdekel :)
STREAM

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.