Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Terapeuta válasza WillChi (#1050) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerintem ezek közül nem lehet melléfogni :DDD:DDD:DDD...max. az ötödik üveg után ;];]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1052) Terapeuta válasza zoty314 (#1049) üzenetére


Terapeuta
őstag

Sajna nem volt dobozos...és mivel gyalog voltunk, üveget nem akartunk hozni...ez csak úgy jött magától :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1053) zoty314 válasza Terapeuta (#1051) üzenetére


zoty314
aktív tag

Ez jó volt! :DDD

(#1054) zoty314 válasza Terapeuta (#1052) üzenetére


zoty314
aktív tag

Mint a bárány, ugye?
- Bíró Úr, esküszöm saját akaratából szállt be.
- Megkérdeztem tőle, hogy: ''Beszállsz?''
- Erre azt mondta, hogy: ''Beeee!''

:DDD

(#1055) bahama bug válasza Terapeuta (#1046) üzenetére


bahama bug
csendes tag

Sziasztok!
Ha én is hozzá szólhatok, akkor én a barna csapolt budweiser-t favorizálom. Természetesen akkor lenne igazán jó, ha Prágában, vagy más cseh városban fogyaszthatnám.:DD

'' az én az mindig valaki más''

(#1056) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

ollé...végre műxik a gépem
és van két Amstelem estére
látom folyt az élet az elmúlt két napban, amíg taccson volt a pc-m

Terapeuta: gyorsan vond vissza, hogy szarok a magyar sörök, mert oda megyek :DDD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1057) gege71.hu válasza MyKonzerv (#1056) üzenetére


gege71.hu
addikt

na megjöttünk szokásos bakonybéli kiruccanásunkról...ipari mennyiségű KELT-et magunkba öntöttünk. Párkányt útba ejtve mentünk le onnan a KELT. Meg vettünk Steigert is..hát az elég egy kalap szar sör. 4,1%os gyenge gané...egyik cimbi ragaszkodott, hozzá, hogy vegyünk olyat is mert az milyen jó...de nem az :D
Péntektől ma hajnal4-ig ment a durva cefrélde...Ismét épült a csapatszellem a baráti körben...:)

(#1058) NoLF válasza gege71.hu (#1057) üzenetére


NoLF
addikt

na, gratulálok, jól választottál! Kelt nagyon finom tud lenni. Steigert én is ittam már, engem se győzött meg annyira, bár nem volt gagyisör íze... majd megnézem az üvegen hogy hány%.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1059) Terapeuta válasza zoty314 (#1054) üzenetére


Terapeuta
őstag

Igen :DDD ugyanis üveges nem jöhetett volna (az asszonnyal történt megállapodásunk alapján)...de rendes volt...mert Ő is hozott nekem a táskájába vagy 10 dobozt :)))

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1060) Atesz2


Atesz2
tag

NoLF! Megnezted hany %-a viz a sornek, a konyvedben ? Mert nem a hasamra utottem, hanem hallottam.. :)
Igaz abban a poenos arrow head beer-es reklamba, de lehet hogy nem hulyeseget mond az ipse.. /''..Afterall, beer consists 98 percent water..''/ :P

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#1061) Terapeuta válasza bahama bug (#1055) üzenetére


Terapeuta
őstag

A helyzet szvsz az, hogy nincs gyenge cseh sör. Régebben alapvetően csak negyven fokban voltam képes meginni a jéghideg Kőbányait (mert ugye más nem volt). Aztán egyszer felmentünk a Tátrába, és ott rendeltünk a haverral ...asszem Tatra... a sör neve is ... a legolcsóbb volt a túristaházban... talán négy, vagy öt korona (ez nem bizti)...de annyira jól esett, hogy azóta jobban csúszik a sörike.

Krusovicéért meg majd megyünk valamelyik hétköznap, amikor a magyar szesztúristák kevesebben vannak ;] úgyis kinéztünk egy dohányzóasztalt is ;] remélem azt is átengedik a határon...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1062) Terapeuta válasza MyKonzerv (#1056) üzenetére


Terapeuta
őstag

Gyere ... de magyar sör nélkül :DDD:DDD:DDD...nálam most van anyag ;)

Mellesleg tényleg nem tudom, miért van az, hogy még két üveg hej' nekem között is akkora különbség van, hogy az egyik iható és hudejól esett, a másiktól meg a belem is kihányom, olyan mellékíze van :F
Eredendően ezért félek a magyar sörtől...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1063) Atesz2 válasza Terapeuta (#1061) üzenetére


Atesz2
tag

Mennyiert tudjatok hozni a Krusit ? Es merre laksz ? :D

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#1064) Terapeuta válasza Atesz2 (#1063) üzenetére


Terapeuta
őstag

Pomázi vagyok. A krusovice 22.90 volt a billában...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1065) NoLF válasza Atesz2 (#1060) üzenetére


NoLF
addikt

még nem néztem meg sajna, remélem ma már nem felejtem el :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1066) bahama bug válasza MyKonzerv (#1056) üzenetére


bahama bug
csendes tag

nos jótündér lenne egy kívánságom : ne találj ki mindig ilyen jó kis aláírást, bár ez jobb, mint az előző;):)):)

'' az én az mindig valaki más''

(#1067) gege71.hu válasza Terapeuta (#1061) üzenetére


gege71.hu
addikt

Tatran a neve annak a sernek. Szerintem nagyon jó.

(#1068) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

erősen gondolkodom egy sör bontásán...igazából jól bebaszni kéne, mert ma szvsz jól elkúródott az valami az életemben, hála a felelőtlenségemnek...

NoLF: megnézted a könyved?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1069) NoLF válasza MyKonzerv (#1068) üzenetére


NoLF
addikt

á vazze rosszul emlékeztem vagy nem tudom, de nem találok ilyet most benne...

lehet hogy az arany ászok meg a fekete zlaty miatt amit most itta mmeg, de ittvan előttem és nem találok ilyesmit... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1070) Terapeuta válasza gege71.hu (#1067) üzenetére


Terapeuta
őstag

Húsz év távlatából is felemlegetem...lehet még kapni ???

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1071) F-ECT$ válasza MyKonzerv (#1068) üzenetére


F-ECT$
titán

''Megkértünk egy szakértőt, hogy elemezzen 5 dl, tehát egy korsó sört, és az eredmény igazán meglepő lett.
93%-a víz: a férfiembernek (Ön már csak tudja) napi két és fél liter vízre van szüksége. A sör az összes többi szeszesitalnál kevesebb alkoholt tartalmaz, és magas víztartalma némileg kompenzálja az alkohol dehidratáló hatását. Tehát a korsó sörében 4,65 dl víz van, ezzel máris teljesítette a napi ajánlott folyadékfogyasztás közel egyötödét.
3,4%-a alkohol (etanol): ilyen kis mértékben az alkohol hígítja a vért, és pozitív hatással van a koleszterinszintre, hiszen lassítja az érfalon a zsír lerakódását.
2-3%-a szénhidrát: alaposan föltankolhat a szervezet legnagyobb energiaforrásából. 0% zsír: semmi, semmi!
200 kalória: egy korsó (3,5 alkoholszázalékos) sör kalóriatartalma 25-tel kevesebb, mint ugyanennyi kóláé, és kevésbé rongálja a fogakat is.
175 mg kálium: ez a napi ajánlott bevitel 5%-a. Nátriumban szegény, de káliumban gazdag, tehát a sör segít megelőzni a magas vérnyomás kialakulását.
85 mg kalcium: ez a mennyiség csak 5,6%-a annak az adagnak, amelyre napi szinten szüksége lenne az erős csontozathoz. Tehát ne is reménykedjen: a korsóemeléstől maximum a bicepsze erősödik, a csontjai nem.
200 mg foszfor: a napi adag 32%-a, mégsem igaz, hogy javítja a memóriát. Emlékezzen csak vissza arra, hogy a múltkor már néhány sör után sem találta a hazavezető utat! De fontos szerepe van az egészséges csontok és fogak megőrzésében - persze nem akkor, amikor zárás után hazafelé dülöngél. Sőt, túlzott mennyiségű foszfor következtében - legyen ez kólából vagy sörből - a csontjai lassan szivacsos állagot fognak felvenni.
48 mg magnézium: a napi adag 13%-a. Legfőképpen csontjai és szíve lehetnek hálásak, ha rendszeresen megfelelő mennyiségű magnéziumhoz juttatja őket. Ám ez ne mindig sörből történjen!
6 mg szilícium: ez a napi ajánlások egyötöde. Szakértők szerint véd a csontritkulás ellen, és a porcos részeket is óvja.
0,15 mg ribo?avin (B2-vitamin): a napi menynyiség 8%-a. Fokozza a hámosodást, a haj és a köröm növekedését. Vagyis gyorsabban gyógyulnak az ismeretlen sérülések egy görbe éjszaka után.
4,5 mg niacin (B3-vitamin): a napi dózis 25%-a (de nem további 4 sör elfogyasztásával kell elérni a 100%-ot). Csökkenti a koleszterinszintet és a szénanátha tüneteit.
0,24 mg pantoténsav (B5 vitamin): a napi adag 3%-a. Lebontja a cukrokat, zsírokat, a gyógyszerek maradékait, és segít az emésztésben.
0,14 mg piridoxin (B6 vitamin): ez a napi ajánlott bevitel 6%-a. Szükséges az idegrendszer zavartalan működéséhez, segít regenerálni a szöveteket, és hamarabb begyógyítja a túlzásba vitt sörözés nyomait.
0,5 mg biotin (H- vagy más néven B6 vitamin):a napi adag 25%-a. Elégeti a szénhidrátokat, zsírokat, és lassítja az őszülést.
0,6 mg folsav (B9-vitamin): 30%-a a napi szükségletnek. Ha a folsav szintje csökken, megnövekszik a vérképzőrendszeri betegségek, például a vérszegénység esélye. A folsavat persze az olyan szimpatikus zöld levelekben is megtaláljuk, mint például a spenót. Tehát zöldek vagy szőkék?
0,01 mg kobalamin (B12-vitamin): a napi adag 8%-a. Ettől fogja jól érezni magát, a B12 ugyanis emeli a szerotonin, a dopamin szintjét, és az agyban kialakulnak a ''tyű, de jól érzem magam'', ''a szeretem a sört'', valamint a ''mindenkinél jobban énekelek és focizok'' kezdetű kényszerképzetek.
És még egy belső információ. Tudja, hogy a sörgyári dolgozók miért nem betegek egész télen? Mert előszeretettel fogyasztják azt a gabonateának nevezhető forró sörlét, amelynek még nincs alkoholtartalma. Kell ennél több érv? Ugye, nem. Ássuk hát bele magunkat egy kicsit jobban a sörkultúra rejtelmeibe.''

Dive ever, work never.

(#1072) NoLF válasza F-ECT$ (#1071) üzenetére


NoLF
addikt

:R

szeretem a sört!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1073) MyKonzerv válasza F-ECT$ (#1071) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

ollé
ez sokat dobott a sör iránti vonzalmamon:C:R

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1074) Atesz2 válasza F-ECT$ (#1071) üzenetére


Atesz2
tag

Ez eleg kimerito volt :C
Honnan vetted a cikket ?

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#1075) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

two beers gone...one to go:C

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1076) MyKonzerv válasza MyKonzerv (#1075) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

hehe...
taáltam viszkit is:DD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1077) Terapeuta válasza F-ECT$ (#1071) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szép munka...de szerintem sokáig ne feszítsük a húrt...mert nem szeretném, ha az eladhatatlan Borsodikat a Béres átvenné, és a patikában árulná potencianövelő-multivitaminként :) ezresért decijét :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1078) F-ECT$ válasza Atesz2 (#1074) üzenetére


F-ECT$
titán

Bővebben: link

Dive ever, work never.

(#1079) -Badger-


-Badger-
csendes tag

Azon gondolkodtam egy pince étterembe milyen sört lenne érdemes csapolni?Szerintetek?Eddig Zlatyi volt,de amióta Sopronba csinálják nem a legjobb,sőt szar.

Nem győzni jöttünk,hanem pusztítani!

(#1080) -Badger-


-Badger-
csendes tag

Ja amúgy én Egger-t szoktam venni 12 ajró egy levél,elég erős,de nagyon jó:)
Szerintem a legjobb sör a világon az eredeti szlovák Zlatyi Bazant,szerintem

[Szerkesztve]

Nem győzni jöttünk,hanem pusztítani!

(#1081) zoty314 válasza -Badger- (#1080) üzenetére


zoty314
aktív tag

Becézed? :DDD

(#1082) -Badger-


-Badger-
csendes tag

Télleg itt van elöttem két doboz,és mégis rosszul irom:C
[kép]

Nem győzni jöttünk,hanem pusztítani!

(#1083) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

na pesti sörivók:
holnap este 9-től 13 Ft egy pohár Ászok a Ráday Klubban. a beugró 600Ft.

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1084) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

rugdalni kell mindenkit, hogy sörözzön?
NoLF? Integra? hol vagytok?

egy kis off, sry: találtam kocsmát, ahol kapni málnaszörpös bort, nagyon fincsi

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1085) NoLF válasza MyKonzerv (#1084) üzenetére


NoLF
addikt

há baze nyugi már én sörözök de kecskeméti vagyok nem egyszer mondtam :)

megittam egy korsó csapolt heinekent, most meg épp egy hoegaardent szopogatok :) fini

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1086) Terapeuta válasza MyKonzerv (#1083) üzenetére


Terapeuta
őstag

Sok az a 13 Ft azé' a söré'...;]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1087) MyKonzerv válasza Terapeuta (#1086) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

na csak lássalak meg az utcán!!!:))
ne fikázd a magyar sört bazzeg:O:((( költözzél külföldre...:DD:DD
de az biztos, hogy a fejed beszakítom, ha azt mondod, nem szeretd a fütyülős barackot meg a vilmost, mert azok is szar magyarok...:)):)):))

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1088) NoLF válasza MyKonzerv (#1087) üzenetére


NoLF
addikt

az hagyján, de a fütyülős ráadásul kecskeméti :)

finom volt nagyon a hoegaarden tegnap, mmm...

ma krusovice-t meg löwenweisst fogok inni, 1et 1et, aztán meglátom hogy megbontom-e a maradék heinekent, budweisert, coronitát, guinnesst... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1089) MyKonzerv válasza NoLF (#1088) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

pff...
jó lenne, ha így válogathatnék...ma csak ászokot tudok inni sajna:( 13 ft-ért:D:D:D
na meg van vagy 40 féle üveges sör a Rádayban.
Ma láttam a Kálvin tér (BP:)) )környékén gey Pesti sörház nevű helyet. Láttam csapolt Krusovicét meg mlg valamit, de a nagy izgalomban el is felejtettem:F
Igyekszem elnézni oda, aztán majd beszámolok:C

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1090) Atesz2 válasza MyKonzerv (#1084) üzenetére


Atesz2
tag

Sort igyal malnaszorppel, az is nagyon fincsi.. Ez lengyel modi, mikor kint voltam ott lattam hogy igy isszak..
Aki mar tudta annak bocsi ;)

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#1091) Atesz2 válasza NoLF (#1088) üzenetére


Atesz2
tag

En is napok ota szemezek mar a Krusoviceimmel a hutoben, de csak holnap allok nekik :O :D

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#1092) Terapeuta válasza MyKonzerv (#1087) üzenetére


Terapeuta
őstag

Könnyen lehet, mert a Kálvin térnél dolgozom :o:o:o..de a sörrel nem az a bajom, hogy magyar, hanem hogy vacak. Magyar sört biztos nem visz innen egy túrista se...nem is reklámozzuk neki...nagyon helyesen...ellenben a Fütyülőst :C

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1093) gege71.hu válasza Terapeuta (#1070) üzenetére


gege71.hu
addikt

Lehet hát. Legalábbis tavaj még volt...

(#1094) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Találtam még a hűtőben egy fél literes dobozos KELT-et ami megmaradt a 7végi dorbézból. ISTENI!, sőt mellette figyelt egy barna Krusovice is azt is elintézem mindjárt :). Fínommm!!! :C

(#1095) F-ECT$ válasza Terapeuta (#1092) üzenetére


F-ECT$
titán

Veled értek egyet. Nekem sem azért van bajom egy-egy sörrel mert magyar/lengyel/ukrán/akármilyen, ez nem szempont. Csak az a gond, hogy a magyar sörök általában gyenge-közepes minőségűek.
De pl házipáleszben verhetetlenek vagyunk :)

Dive ever, work never.

(#1096) F-ECT$ válasza MyKonzerv (#1089) üzenetére


F-ECT$
titán

Pesti sörház? Vámház körút? Az egyik kedvenc helyem :) Löwen, Rade, Staro is van, csak hely nem szokott lenni :(

Dive ever, work never.

(#1097) MyKonzerv válasza F-ECT$ (#1096) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

azaz...majd igyekszem benázni egyszer

ma este Kisvakondot, aztán Argót:((( (nem csípem, a rendező kalózüldözős kampánya miatt) nézünk, ki milyen sört ajánl?:DD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1098) MyKonzerv válasza MyKonzerv (#1097) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

na ha senki sem ír gyorsan, mielőtt lehal a PH!, akkor konkrétat kérdezek:C :
Franziskanert, Millert vagy valami kevésbé burzsuj sört igyak?:DD

ha google cache-ből elő tudja hozni vki, akkor írjon sörajánlatot e-mailben:DDD;]

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1099) MyKonzerv válasza MyKonzerv (#1098) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

nos így alakítottam az estét az 1000 Ft-os keretből:
2* Staropramen barna
1* Leffe Blonde
1* Leffe Brun
1* Franziskaner

nyamm:DDD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1100) Atesz2


Atesz2
tag

Lett szep,csinos Tuborgos poharam :D Ebbol izlesesebb sort inni mint a korsobol :C

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.