Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) NoLF válasza MyKonzerv (#900) üzenetére


NoLF
addikt

az igazság hogy tényleg rettenetesen sok sört iszom, ezért találnom kellett egy megfelelő forrást, hogy hosszútávon jobban járhassak, így 100ftért veszem az ászokot mindig.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#902) gege71.hu válasza F-ECT$ (#896) üzenetére


gege71.hu
addikt

Integra eltűnt, hogy válaszoljon...már biztos nem iszik hehehehehe :DDD

(#903) MyKonzerv válasza NoLF (#901) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

100ft? honnan? nekem iiiis:)

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#904) NoLF válasza MyKonzerv (#903) üzenetére


NoLF
addikt

ismerőstől, gyárból jön üvegben. fini. :) de már elfogyott, most meg ilyen irtózatos lovost iszok... pfuj. ilyet soha senkinek NE!!! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#905) Juve


Juve
aktív tag

Új kedvencem lett : SKOL - 240Ft csapolt 0,4L...elvileg angol? sör.....nagyon teccik...olyan németesen lágy, nem büfög tőle az ember!

(#906) NoLF válasza Juve (#905) üzenetére


NoLF
addikt

legjobb tuzdomasdom szerint a SKOL dan sor, danul a skol azt jelenti egyeszsegedre, vagy csirio, vagy ilyesmi. nomeg a konybvem is azt irja :) de finin, én is szeretem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#907) NoLF válasza NoLF (#906) üzenetére


NoLF
addikt

ujnyebazeg latszik mar a stilusomon az a par arany aszok meg lovos... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#908) MyKonzerv válasza NoLF (#904) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

Lovost én is ittam már...annyira nem szörnyű

viszont most hozott anyám marokkói sört szal ajd beszámolok
most lefekszem, mert halott vagyok:(

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#909) F-ECT$ válasza MyKonzerv (#900) üzenetére


F-ECT$
titán

Van olyan sör, ami nem ízlik Neked? :)

Dive ever, work never.

(#910) MyKonzerv válasza F-ECT$ (#909) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

akad azért
kiemelném pl. a Radlert... bár az szvsz nem sorolható a sörök közé...viszont baszott szar
meg az ilyen akciós mocskot nem szeretm, pl. Hektor, Kozel, Litovel stb...
amúgy meg igyekszem mindig igényes sört inni
viszont ha csak sört inni akarok, akkor nem gáz ha nem über minőség, viszont ha maga a sörözés élménye és az íze hiányzik, akkor igenis igényes sört vásárolok/rendelek

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#911) F-ECT$ válasza MyKonzerv (#910) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem fontos a minőség minden esetben: ha be akarok rúgni, ha csak az ízéért iszom, és akkor is ha a sörözés csak mellékes, pl egy baráti beszélgetés vagy kártyázás alkalmával.
Én ezzel úgy vagyok, hogyha van x pénzem piára (leginkább sörre, néha bor, ritkán tömény) egy hónapban, amiből kijönne y szar sör, y/2 közepes sör, és y/3 jó sör, akkor mindig ez utóbbi mellett döntök. Ha valamiért be kell rúgni, de nincs annyi pénzem, hogy ezt jó piákból tegyem, na ez az egyetlen alkalom, hogy beérem a közepessel is, de általában ekkor veszek valami vodkát (2k körül már van egész jó is), és keverem pl vérnaranccsal.

Dive ever, work never.

(#912) Integra válasza F-ECT$ (#896) üzenetére


Integra
titán

F-ECT$ & gege71
ment mail
ha van kérdés, akkor icq-n esténként szoktam lenni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#913) NoLF válasza MyKonzerv (#910) üzenetére


NoLF
addikt

hát akciós mocsokként én semmiképp nem említeném a kozelt... az egy normális sör. lehet hogy van másfajta kozel is és te arról beszélsz, de az eredeti cseh kozel nagyon finom. a 100ftos sörök viszont... ahh. nem sörök.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#914) zoty314


zoty314
aktív tag

Most pillantottam meg ezt a topikot. :D
Láttam, hogy emlegettétek a Keltet meg a Zlatý Bažantot. :D

Szlovákiában lakom, de Pesten tanulok.
Csak 2-3 hetente járok haza, és akkor is csak tömegközlekedéssel és egy darab hátizsákkal, de ha valakinek már nagyon kell és hiánya van, csak szóljon. :DDD

Egyébként ha valaki nagy tételben (pár láda) akar hozni kocsival, szívesen elmegyek vele és felpakolunk. :D

Komolyra fordítva a szót, a Kelt nagyon üt, jó is és érzed is, hogy ittál. Nem iszom nagyon alkoholt, de ha valamit, akkor sört, és abból is csak többnyire ezt a két márkát alkalomtól és végcéltól függően. :D

(#915) sbazsi


sbazsi
veterán

A Heineken, a Budweiser és a Guiness sörgyár vezérigazgatói beülnek egy kocsmába. A Heineken vezér kér egy Heinekent, a Budweiser vezér egy Budweisert, a Guiness vezért pedig egy csésze teát. A Heinekenes megkérdi a Guiness-est:
- De hát hogyhogy teát kértél?
Mire a Guniess-es: - Ha ti sem isztok sört, akkor én sem kérek....
:D

(#916) Integra válasza sbazsi (#915) üzenetére


Integra
titán

voltam ma metroban, ejj, itt aztán tényleg rakás sör van, finomabbnál finomabbak, teszkóban meg a madarasban semmi sincsen ehhez képest:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#917) NoLF válasza zoty314 (#914) üzenetére


NoLF
addikt

fekete zlaty ügyben mindenképp beszélnünk kel!! maj irok mailt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#918) zoty314 válasza NoLF (#917) üzenetére


zoty314
aktív tag

Várom. :D

(#919) MyKonzerv válasza zoty314 (#914) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

hol tanulsz?
én is benne lennék egy kis sörbizniszben
pontosan hol laksz szlovákban?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#920) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

ide is beírom:

közérdekű bejelentés:

a BME E épülete előtt állnak Dreheres hostessek
narancssárga karszalagot adnak, ami adott kocsmákban egy Dreher mellé ér egy ingyen másodikat

szal karszalag = 1-et fizet 2-t kap

ma 3-ig voltak ott a hostessek

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#921) zoty314 válasza MyKonzerv (#919) üzenetére


zoty314
aktív tag

ELTE Informatikai Kar, prog.terv.mat.

Ipolyság, itt van egy köpésre, határváros. Kb. 90km északra.

(#922) MyKonzerv válasza zoty314 (#921) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

akkor mehetne a biznisz..én TáTK-s vagyok:DD
menj holnap te is a BME E épület elé szalagért

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#923) zoty314 válasza MyKonzerv (#922) üzenetére


zoty314
aktív tag

Kell a francnak a Dreher! :D

(#924) F-ECT$ válasza zoty314 (#923) üzenetére


F-ECT$
titán

Én se vagyok oda érte, de 1-2 helyen néha olyan jó a csapolt, hogyha nem látnám, hogy Drehert csapolnak el se hinném...

Dive ever, work never.

(#925) NoLF


NoLF
addikt

nekem ízlik a dreher, mindig, mindenütt :)

rájöttem, hogy nekem csak a gagyisörök nem ízlenek :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#926) zoty314 válasza NoLF (#925) üzenetére


zoty314
aktív tag

Igyál Sárkányt! :D

(#927) Atesz2 válasza NoLF (#913) üzenetére


Atesz2
tag

Viking sor ? :D Az milyen ? Mert en nem mertem megkockaztatni.. ;)

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#928) Atesz2 válasza zoty314 (#914) üzenetére


Atesz2
tag

Ha szlovak vagy akkor bizonyara ismered a Saris-t ?! Mi a velemenyed rola ? En ittam, szerintem egesz finom.. Ha jol emlkeszem akkor 4.2 vagy 4.5%-os

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#929) MyKonzerv válasza NoLF (#925) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

jó is a Dreher
ma iszom meg a marokkói sörömet:DD:DD

grat. a PH! addiktsághoz:C

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#930) zoty314 válasza Atesz2 (#928) üzenetére


zoty314
aktív tag

Megmondom őszintén, 1-2 havonta iszom 1 üveg sört, szóval nem vagyok egy nagy sörivó (mást még annyit sem iszom), Šarišt sem ittam még, de azt mondják, hogy nem rossz. Viszont mikor először ittam Keltet (ami nem is volt olyan rég, kb. fél éve), már 1 üveget is megéreztem, pedig addig még a vodkával sem volt bajom, ezért mondom, hogy van benne szufla. :D

Csak megemlítem, hogy nem vagyok szlovák. Magyar vagyok, csak Szlovákiában születtem és szlovák állampolgár vagyok. Tudom, hogy nehéz megérteni a különbséget, de ez kb. olyan mintha egy erdélyire azt mondanád, hogy román, ők sem örülnének neki. Én már rájöttem, hogy a többség nem érti, hisz nem érezheti át, hisz soha nem élt így, de azért még nem olyan jóleső jelző. Peace. :)

(#931) Atesz2 válasza zoty314 (#930) üzenetére


Atesz2
tag

Oke koszi az infokat. Es ez a sor nem tudod mennyibe kerul atszamitva ?
A szlovakert meg bocsi, nem akartalak megserteni :) Epp ezt nem tudni sose hogy ki vallja magat magyarnak meg ki nem, de akkor Te is honfitars vagy :)

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#932) zoty314 válasza Atesz2 (#931) üzenetére


zoty314
aktív tag

Most hétvégén megyek haza, megnézem neked. Majd írok otthonról a topikba, és ha esetleg kell, akkor majd szólsz. :)

(#933) Atesz2 válasza zoty314 (#932) üzenetére


Atesz2
tag

Ok, koszi :)

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#934) Atesz2 válasza zoty314 (#932) üzenetére


Atesz2
tag

Mit jelent amugy a saris ? :) Csak kivancsi vagyok

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#935) zoty314 válasza Atesz2 (#934) üzenetére


zoty314
aktív tag

Egy település neve: Veľký Šariš

(#936) NoLF válasza Atesz2 (#927) üzenetére


NoLF
addikt

ne is próbáld ki... rettenet. valahol fentebb linkeltem egy gagyisör tesztet, hát ott lehet nézelődni...


mykonzerv: köszi :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#937) Sanya


Sanya
nagyúr

a hideg rekeszes sör a legjobb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#938) MyKonzerv válasza Sanya (#937) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

ebben van némi igazság:DD


na megittam a marokkói sörömet, és kurva jó volt
jól csúszott; elég keserű volt,de nagyon finom az íze
úgy tűnik, nem csak a vízipipa jó ott:C:R

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#939) gege71.hu válasza Sanya (#937) üzenetére


gege71.hu
addikt

esetleg még a hideg tálcás....ami ráadásul 24DB! :DD
24db sör egy tálcán...24 óra egy napban...ez BIZTOS jelent vmit. :DDD
(már tuti volt ez a poén itt is...de jó szvsz)

(#940) gege71.hu válasza zoty314 (#935) üzenetére


gege71.hu
addikt

Magyarul: Nagysáros, mint ahogy Pozsony is csak a szlovákoknak Bratislava...;]

(#941) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mikor faterom még egyetemista volt, akkor megivott fogadásból egy rekesz (vagy tálca?) Mátyás sört 1 este alatt (korán kezdte, későn fejezte be :DDD ). Utána 1-2 napig elég szarul volt, de megérte :D

Egyszer mi is elgondolkoztunk a haverokkal, hogy venni kellene fejenként egy rekesz sört valamelyik nyáron, és elszopogatni. Szerintem én nem bírnám, abból kiindulva, hogy 1-1 ilyen nagyobb sörivogatós estén 8-10 sörtől teljesen kész vagyok. Persze ha 1 egész nap lenne rá, és közben kajáznál/sétálgatnál meg eleve szabad levegőn lennél, akkor biztos több is lecsúszna, de a 20-24 így is nagyon soknak tűnik.

Ti mennyit bírtok egy este meginni, illetve meglenne-e az egy rekesz, ha egy egész nap van rá? (Hányás nélkül persze. Na jó, max a végén :D )

Dive ever, work never.

(#942) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ide is berakom: Bővebben: link Nagyon durva:C

Egyébként meg: Dreher; Steffl;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#943) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Szép jó estét mindenkinek!

A közelmúltban volt alkalmam kipróbálni a ''Meeeeeeegszereted e cseh remeket'' sör barna változatát (itthon még nem láttam, egy barátomtól kaptam Csehországból). Vélemény: a legjobb sör, amit valaha ittam, minden jó tulajdonsága megvan, amitől a barna sör jó, kicsit talán különösen édeskés íze volt, valami isteni... Mindenkinek csak ajánlani tudom

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#944) MyKonzerv válasza F-ECT$ (#941) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

nos nekem eddig 16 sör+ fél üveg vodka a rekordom (ha jól emlékszem)
ez egy napi termelés, de estére azért betömörült a sör egy része
a végén fincsit rókáztam, igaz a vodka szénsavas Sláger málnaszörppel lett bekeverve...

eccer, amikor Jászberényben csaptunk tivornyapartit, akkor egy este lecsúszott 10-12 sör, de igaz, hogy az vizes húgy Litovel volt... csúszott mellé bor meg whisky is...no meg szépen betéptünk...azóta van egy égési maradvány a bal lábszáramon
reggel meg kimentem hányni, de kiderült, hogy fosnom kell, de benéztem, mert nem volt bekötve a rötyi, amit telefostam és így az ölemben ki kellett vinni az erdő szélére és kimosni slaggal aztán elásni a szart:DDD:DDD:DDD:DDD
nehezítette a dolgot, hhogy a budi a zuhanytál közepén állt, és amikor (még félrészegen) felálltam róla, feldőlt:(((:(((
de sikerült kitakarítani magam után

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#945) Motion_Blur válasza MyKonzerv (#944) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Rekord: 6 Dreher + 5 portó + 5 alaszka + 5 hubertus;) (este 6-tól reggel 6-ig)

Bocsi az offért:))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#946) MyKonzerv válasza Motion_Blur (#945) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

ez is korrekt mennyiség:DD
ennyi rövidtől a falnak megyek...
bár sítáborban volt olyan, hogy 8 feles lement egy este...viszont akkor nem volt söröm, vagy csak kevés:(

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#947) Moddingfan válasza MyKonzerv (#946) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nekem a rekordot egy szilveszteri kiruccanás során sikerült fölállítani, az esti mennyiség ( a haverok tolmácsolásában) 6-tól nemtommeddig: 1 üveg pezsgő + sok bomba (jó kis páros), 3 dl B**S vodka, 1-2 Jager, 2-3 sör, pontosabban sajna nem emlékszem, mondjuk sok másra sem :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#948) zoty314 válasza gege71.hu (#940) üzenetére


zoty314
aktív tag

Igaz, elnézést. :) Sajnos arrafelé még nem jártam, és mint említettem, nem vagyok nagy sörivő, tehát szégyellem, de nem tudtam. :B A szlovák oldalakon meg annyira nem reklámozzák a magyar nevét.

A Feel-V házad még mindig egyben van. :D

[Szerkesztve]

(#949) NoLF


NoLF
addikt

ha sörről van szó, akkor egy este 16, este 9től hajnal 4ig. de ha nem csak sörről van szó, akkor megemlítem a mellé leküldött 7 deci whiskeyt is :)

rókázásról szó sincs.

egy napom volt olyan, hogy reggeltől estig megittam minimum 24et, tovább már nem számoltam mert eldőltem és elaludtam (természetesen ott is volt whiskey mellé, de mennyiségre nem emlékszem.)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#950) F-ECT$ válasza Motion_Blur (#945) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez nem a nagy bebaszós topik, csak kifejezetten a sörre voltam kíváncsi, de ha mindenki, akkor én is beírom a rekordot, ami sch qpa-n született (aki tudja, hogy mi ez annak jó, aki meg nem, annak meg úgyis mind1 :D ) :
A haverommal ketten megittunk 1-1 üveg sört (''sörrel kezdtük az alapozást'' :DDD ) egy 7dl-es házipáleszt, utána egy 7 dl-es whiskey-t, és még egy napóleont is bontottunk. Ez utóbbi 2-be már besegített egy harmadik csávó is, szóval, hogy pontosan mennyi a vége arra már senki sem emlékszik, de sok :D

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.