Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) lorcsi válasza ffodi (#200) üzenetére


lorcsi
veterán

borsodi bivaly ez tényleg sokkal erősebb mint a sima?

(#202) Vangelis válasza ffodi (#200) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah a bivaly az isten.

Emlékszem régen elmenztünk az országban valahová és sehol nem tudtunk borsodit inni..de ma ez már megváltozott......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#203) erdeya válasza Vangelis (#199) üzenetére


erdeya
senior tag

Nincs a Vikinggel semmi baj. Szerdánként, foci után, fürdés közben az esik a legjobban. Egyszerűen üdít.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#204) Vangelis válasza erdeya (#203) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem ittam még soha , de be kell pótolni:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#205) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Kelt v Edelweis(szüretlen) között szoktam választani, ha lehet. De inkább Kelt...

(#206) ferrus


ferrus
csendes tag

Belga sörök közt akadnak nagyon jók:
Westmalle,Leffe, Corsendonk, Orval, Delirium Tremesns, Duvel -persze nem ezeket iszogatom a szürke hétköznapokon. :)
Olcsóbbak közt Dreher Bak, Gösser.

(#207) Tomoty válasza ferrus (#206) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Dreher BAK :D.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#208) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mondjatok már egy sört,ami tényleg kurvajó..Az se baj,ha drága.
Eddig én vagy szar söröket ittam,vagy nem szeretem a sört.Ezt kéne kideríteni,hogy most melyik van.

(#209) lorcsi válasza _Volkovy_ (#208) üzenetére


lorcsi
veterán

ha már jó sokat kipróbáltál & mégse akkor lehet nem szereted ( én pl a bort nem nagyon de a pezsgőt igen).

(#210) Vangelis válasza _Volkovy_ (#208) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ingyen sör:DDD, na az kuva lyó.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#211) mayerlaci válasza _Volkovy_ (#208) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Kostoltad már a Sárkány-t?

(#212) ffodi válasza lorcsi (#201) üzenetére


ffodi
veterán

nemsokkal.....6,5 asszem:D de nembiztos...:DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#213) Drizzt válasza ffodi (#212) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Annyi, biztos.

I am having fun staying poor.

(#214) oceanearth válasza _Volkovy_ (#208) üzenetére


oceanearth
őstag

idáig rossz söröket ittál. a sör alapvetően jó csak az a baj, hogy ma a piacon rengeteg rossz van. midnenkinek más ízlik hiába ajánlok én neked egy PAULANER HEFE-WEISSBIER DUNKEL-T, vagy egy GRIMBERGEN DUNKEL-T ha neked nem izlik. alapból én például barna söröket szeretm. azon belül is van egy csomó, szűretlen búza barna, lager tipusú barna. nagyon szeretm még az ale-kat, mert azokban kevés a szénsav és nagyon szeretem a fekete sört(Guiness), amiben nincs szénsav és a habját rágni lehet. én azt ajánlom, hogy ki kell próbáéni őket. vagy elmész ide: www.crazycafe.hu ez egy kávézó ahol kb. 100 féle sör van. vagy elmész a www.finnker.hu ba ahol rengeteg sör van vagy 150 féle. és veszel azokból. igazándiból én azt ajánlom, hogy tendálódj egy típus felé, szín felé és az alapján válassz. nagyon sok finom sör van, például sztem a legjobb sör a grimbergen double dunkel, ami ahoz képest hogy 6,5-ös nagyon finom kicsit édeskés. midnenféleképp ajánlom, hogy kóstold meg. remélem segítettem. ha van valami kérdésed írj

[Szerkesztve]

(#215) Brae válasza _Volkovy_ (#208) üzenetére


Brae
őstag

Igyá Becks-et, az qrva jó.

(#216) ffodi válasza _Volkovy_ (#208) üzenetére


ffodi
veterán

Próbáld ki a Gösser Icet....egyszerűen király:DD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#217) Szőrös  válasza ffodi (#216) üzenetére


Szőrös 
veterán

jah az király főleg , hogy nem kell bajlódni a nyitogatással :) római parton van egy büfé ott régebben lehetett kapni - talán még most is- mindíg azt vedeltük.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#218) oceanearth


oceanearth
őstag

ja és szinte midnen sört lehet kapni a www.finnker.hu ba. ez a legolcsóbb hely hazánkban, lagalábbis én úgy tudom. ez kis és nagyker. van más pia is és az is nagyon olcsó

(#219) PrinczA válasza gro0ms (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

A Dreher a legjobb !!!

(#220) szucsi


szucsi
őstag

Pilsner Urquell
Zlaty Bazant
Szalon Barna


:)) :))

ezeket szeretem én :)

(#221) birka1337


birka1337
tag

Dreher:Y

-

(#222) mobal


mobal
MODERÁTOR

:Rsoproni:R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#223) rdi


rdi
veterán

Zywiec porter
vagy Okocim mocne

Fej! Tor! Potroh!

(#224) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nem is számítottam ennyi válaszra :)

Ahogy látom,végig kell inni mindet az igazihoz,mese nincs.:D

(#225) oceanearth válasza _Volkovy_ (#224) üzenetére


oceanearth
őstag

így van, de a típust azt behatárolhatnád

(#226) Kazimír


Kazimír
őstag

Pilsner Urquell
Carlsberg
Guiness
Kilkenny
és a többi...

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#227) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Soproni Ászok, Zöld Dreher

A korsó annyira nem szép, inkább a krigli :)

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#228) kBagyula válasza oceanearth (#195) üzenetére


kBagyula
senior tag

Ja, 1,90Ł-ért Camdentownban a World's End nevű ''foglalkozási helyen'' egy évben 3x.
(unokatesóm él kinn, csak ilyen ''sűrűn'' látogatom)

(#229) Don Vittorio válasza szucsi (#220) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Leffe Bruin, Hoegaarden, Kvak, Belle-Vue Kriek, meg minden, ami belga anyádsági...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#230) dantes


dantes
tag

Micsoda kérdés...
STAROPRAMEN

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#231) emvy válasza dantes (#230) üzenetére


emvy
nagyúr

A Staropramen ízvilága szinte teljesen a Pilsner Urquellt követi, csak kicsit sűrűbb, maszatosabb, lehet, hogy valakinek ez jön be, de akkor már az eredeti.

Szóval ''kommersz'' (tehát nem 700 forintos belga) sörökből +1 szavazat a Pilsnerre (overall performance, kristálytiszta érzés, közepesnél bonyolultabb ízvilág), illetve a Carlsbergre (az enyhe virágillata-aromája rám nagyon kellemesen hat :) ).


Heineken: inkább üdítőital jellege van, vizes, mégsem lágy, nem az igazi.
Becks: nekem már túl egyszerű sör, kevés ízzel, de el tudom képzelni, hogy valakinek ez bejöhet.
Arany Fácán: olcsó sörök közül szerintem az egyik legjobb, viszonylag határozott karakterrel, kicsit kesernyés, meglepőnek egyáltalán nem meglepő. Megbízható sör, a sokszor alternatívaként kínált magyar söröket lazán leveri.
Stella Artois: laza söröcske, nekem nem jön be, de aki kevésbé sörszerető, annak jó kezdés lehet. Igazából elég jellegtelennek tartom.
Budvar (Budweiser): nem tudom megítélni, nekem jó, komplett, kitalált sörnek tűnik, csak nem jön be valahogy.
Tuborg: a Stella ellentéte, egyáltalán nem lágy, inkább amolyan szemcsés érzést keltve gurul le a torkodon, én szeretem, de ez a bubis-nembubis ásványvíz kérdéséhez hasonló: nem abszolút értelemben jó, de én szeretem a karakterességét, ahogy dörzsöli a torkomat. Aromáit-illatát tekintve semmi különös.

Hm, 3 óra múlva vizsga, majd visszatérünk még. :)

while (!sleep) sheep++;

(#232) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Nem-keserű sört tudtok ajánlani? Lehetőleg olyat, amit Debrecenben is be lehet szerezni. Az eddig általam kóstolt árpasörök mind keserűek voltak, a búzasörök kevésbé, vagy egyáltalán nem. Elég hülye ízérzékelésem van, a keserűt és a csípőset azonnal megérzem, utána viszont semmi ízt :(

A Guinness-ben az a patron mi?

(#233) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Radler! :DDD

(#234) ngabor2 válasza emvy (#231) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A Budweiser és a Tuborg nekem nagyon bejön ezek közül. Meg van egy piros-fehér dobozos asszem francia sör, a nevét nem tudom. De hogy ha volt pénzem, akkor inkább azt vettem, az biztos.

(#235) ngabor2 válasza (Kolombusz) (#233) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Sörökről beszélünk...:P Oké, bocs. A tréfát félretéve a Radler szerintem már túl híg, alig van sör jellege. És a citrom IMHO nagyon nem illik a sörhöz.

(#236) oceanearth válasza ngabor2 (#232) üzenetére


oceanearth
őstag

GRIMBERGEN DOUBLE DUNKEL. ez a sör kifejezettem édes, egyáltalán nem keserű. van benne egy mézes jleg. a legjobb sör, imádom

(#237) oceanearth válasza kBagyula (#228) üzenetére


oceanearth
őstag

ott én is jártam, camdentoen nagyon kemény hely. elég durva arcok élnek ott. mondjuk a carlsberg az nem angol sör, ezért kérdeztem hogy miért ott iszol amikor itthon finnben jóval olcsóbb.

(#238) dantes válasza emvy (#231) üzenetére


dantes
tag

Nem tudom mennyire lehet azt mondani, hogy a Staropramen követné a Pilsner Urquell ízvilágát. A Pilsenit 1859 óta, Prága legkedveltebb sörét, a Staropramen 1869 óta főzik. Mindkettő régi sör. De ha azt mondjuk, hogy a Pilsner Urquell az eredeti, akkor az összes pils típusú sört ''utánzat''.
Szerintem a Staropramennek sokkal markánsabb, karakteresebb íze van, a Pilsner pedig közelebb áll a megszokott pilseni ízvilághoz.

Szerk: A maszatost nem értem, de a lelkembe gázoltál! ;)

[Szerkesztve]

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#239) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Gambrinus a No.1. (Nekem)

[Szerkesztve]

Romani ite domum.

(#240) sky77


sky77
aktív tag

Hát a Pilsner. Akinek bizonyíték kell, nem ígéret, az ezt töltse le (Bővebben: link), aztán nyilatkozzon! :D 1~2 mega közötti kis játékról van szó, telepítést nem igényel.
Egyébként hangulatfüggő, hogy éppen melyik sör a favorit.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#241) oceanearth válasza sky77 (#240) üzenetére


oceanearth
őstag

nekem már rég megvan, de nem nagyon aakrnak teljesen levetkőzni:D

(#242) sky77 válasza oceanearth (#241) üzenetére


sky77
aktív tag

Nekem is, csak most botlottam ebbe a topicba. Teljesen pedig soha sem fognak levetkőzni, akár mit csinálsz. :(

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#243) oceanearth válasza sky77 (#242) üzenetére


oceanearth
őstag

basszus. akkor kipörgettem már mellét mindegyiknek láttam de tovább nem sikerült. meg kell hagyni nagyon ott vannak a csajok, mondjuk barátnőm jobb náluk és hát ott tovább is van:D

[Szerkesztve]

(#244) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Miller Genuine Draft. Ez se rossz, pont most ittam, miután visszajöttem gyógynövény-gyűjtő körutamról. Holnapra még ott lesz egy szűretlen Edelweiss. Szörnyű, visszaszokok a sörre? Már vagy fél éve nem ittam. No most se hordószámra fogom, csak heti 1-2 üveg.

(#245) Kidus


Kidus
őstag

Gösser Ice
Carlsberg
Heineken

Így sorrendben.

Van az a Coronita vagy miafene üdcsi ital, az sörnek számít? :)

[Szerkesztve]

Assuming Control

(#246) divot


divot
veterán

Még egy szavazat a Staropramenre. :)

És az összes szüretlen búzasörre. :R

Meg a krémes barnákra. :DDD

(#247) Vangelis válasza divot (#246) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Atyám még egy Herkules:DDD
hajrá borsodi bivaly

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#248) Sianis


Sianis
addikt

:R:R:R BOROSTYÁN :R:R:R

(#249) Juve


Juve
aktív tag

Nyáron természtesen búzasör...kedvencem: Edelweiss

Amúgy meg: Löwenbrau ....qrva jó...relatíve olcsó is...nem a borsodi gyárjta:D...import tehát :DD és kicsit savanykás..TECCIK

(#250) marcee


marcee
addikt

Részemről mindegy, csak hideg legyen! (és sok persze)

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.