Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) GeorgeBerger válasza Palkó (#1749) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Nekem se jött be.
Megvettem jó drágán, de rájöttem, hogy a Drehert nem üti :D

(#1752) GeorgeBerger válasza Dilikutya (#1745) üzenetére


GeorgeBerger
tag

A literes Borsodi nekem is nagy kedvencem, kár, hogy maga a sör tényleg szar.
Literes Bivaly még nincs?

(#1753) Dilikutya válasza GeorgeBerger (#1752) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagy kiszerelésben szerintem sose lesz. Mondjuk egy szép éjfekete bivalyos bulihordót elviselnék. Vagy egy díszes Borostyánt...:)
Drehert szerintem a magyar piacon az árkategóriájában és fajtájában nem nagyon üti semmi. Mármint a Dreher Classic-ot. De a Dreher Bak is egészen kellemes, bár ha átlagos árú barnasörre vágyom, inkább az Amstel Bock a nyerő, valamivel finomabb.
Holnap este azt hiszem, benyomok egy hűs Edelweiss-t, már nagyon kívánom, bár félek tőle. apropó, senki sem tudja, hogy a valahol lentebb vázolt problémák mitől lehetnek? Az üvegestől annyira nem tartok, de a csapolt az gyakran nem az igazi. Tavaly nyáron pedig olyan jó kis Edel kúrákat tartottam, estéről estére:).

Nyár van, egyből fellendült a sörtopik :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1754) GeorgeBerger válasza Dilikutya (#1753) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Az a bulihordó hány liter? Valahogy még nem volt hozzá szerencsém.
A Dreher szerintem is a best buy kategória, árra ízre állagra színre mindenre.
Próbálgatom ezeket a mindenféle egzotikusan ható drága söröket, és lassan rá kell jönnöm, hogy itthon kommersz sörből a Dreher a legjobb.

(#1755) Dilikutya válasza GeorgeBerger (#1754) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egzotikusat nem szabad... csakis német és cseh remekeket:). Egy bulihordó nem tudom, talán 5-6literes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1756) GeorgeBerger válasza Dilikutya (#1755) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Úgy egzotikus, hogy amerikai, német, meg cseh termékek.:D
Az amerikai sör egyszerűen gyenge szar volt, pedig kurvadrágán adták..

[Szerkesztve]

(#1757) Dilikutya válasza GeorgeBerger (#1756) üzenetére


Dilikutya
félisten

Cseh, német nem egzotikus... ők főzik az igazi söröket:). Bár nekünk, magyaroknak is akad pár finomság azért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1758) GeorgeBerger válasza GeorgeBerger (#1752) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Most látom, mekkora marhaságot írtam az első mondatban. Úristen.:DDD

(#1759) Dilikutya válasza GeorgeBerger (#1758) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha sör hatása alatt vagy, akkor természetesen elnézzük ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1760) GeorgeBerger válasza Dilikutya (#1759) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Attól nem vagyok ennyire hülye :D
Ez inkább belülről fakad:D

(#1761) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kedvenceim:

Kwak
Ciney
Bush
Grimbergen
Duvel
St. Feuillien

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1762) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A Buckler-nek nincs valami nagyobb kiszerelése?

(#1763) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A mai Német - Portugál meccshez van német söröm, de porugál nincs. Portugál sör van egyáltalán, mármint olyan ami magyaroszágon kapható?

(#1764) Dalai Láma válasza NoLF (#1743) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ott olyan olcsó? Az egyik kedvencem! Az Edelweiss és az Erdinger mellett. Bár a hűtőben a meccsre Soproni és Staropramen pihennek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1765) Hunterevil válasza Dilikutya (#1757) üzenetére


Hunterevil
tag

Egyet értek én is mostanában kóstolgattam a külföldi söröket de sajnos egyrész az ár másrészt a bezserezhetőség miat maradok a drehernél. Amúgy a legtöbb külföldi sör nem nyújt túl nagy különbsége a hazaiakhoz képest, persze azért egy Guinnes mindig jobban esne mint bármelyik alsófőzésű hazai barna. Apropó nem tudja valaki, hogy hol lehet kis hazánkban guiness-t fél literes dobozos kiszerelésben kapni? Illetve tud valaki valamit a guiness és a szederszörp kombinációjával kapcsolatban?

the fun is in knowing...

(#1766) sanyixXx válasza SzalaiG (#1763) üzenetére


sanyixXx
senior tag

sört mindenhol főznek:D
utána kéne nézni, mert engem is érdekel
spanyol sört tudok (san miguel), azt kapni a moszkva téri éjjel-nappaliban

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1767) padee


padee
tag

Ilzer buzarol tud vki valamit? az ara alapjan nem lehet nagy durranas.
Csapolt Edelt merre adnak?
Oettinger ismeri vki? milyen? tescoban van 190ert dobozos. 96 nap ota elosszor ma nem ittam sort. mondjuk ez igy nem igaz, mert hajnali 2 korul meg legurult par soproni.
tegnap de/du este 17 osszesen. és mind jólesett!

[Szerkesztve]

(#1768) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tegnap a VB-döntő mellé beszereztem egy dobozos barna Krusovicét. Meglepődtem, hogy míg a csapoltat egy helyen láttam, 700-ért, addig a dobozos 239 volt, igaz akciósan. Az alacsony, 3.8%-os alkoholtartalom kicsit megijesztett, de az íze tökéletes volt. Pompás, dús világosbarna habja volt, és kellemes pörköltmalátás illat fogadott, és ízlett is nagyon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1769) SzalaiG válasza sanyixXx (#1766) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hajrá Magyarország! Hajrá Soproni! Szűz! Ivott már valaki? Milyen? :D

(#1770) padee válasza SzalaiG (#1769) üzenetére


padee
tag

hát... olyan más.
ha tehetem kerülöm az alkoholmentes söröket.
nem azt mondom rossz, de ittam már jobbat is.
Azért az árér sztem nem rossz.

(#1771) bagyulajuve válasza sanyixXx (#1766) üzenetére


bagyulajuve
addikt

még afrikában is, szuahili nyelven így van a sör: Pombe, ami pedig ott erjeszti a sört annak a neve: Schizosaccharomyces pombe, a gond ezzel a sörrel, hogy nem tartósítható és kb 3 napig fogyasztható
modellszervezetként ismert manapság már ez az élőlény, pár éve orvosi nobel díjat kapott Paul Nurse, brit kutató a sejtciklus kutatásában elért eredményeiért és ő is ezen a kis gombán végezte kísérleteit
én is hasonló kutatásokat végzek és ezt a modelszervezetet használom, és mellesleg többször is megpróbáltam sört csinálni belőle, csak úgy poénból de nem sikerült :O , valószínűleg az itthoni klíma más és azért, meg egyéb más okoknál fogva amit nem tudok

Resistencia eterna

(#1772) SzalaiG válasza padee (#1770) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én csak alkohol-menteset iszom. Amint lehet kipróbálom. A jelenlegi kedvencem a Buckler.

(#1773) Solad


Solad
őstag

emberek mindenki probalja ki a redd's nevu sort. en lenygelorszagban talalkoztam az almas valtozataval de valami fenomenalis elmeny

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1774) Dilikutya válasza bagyulajuve (#1771) üzenetére


Dilikutya
félisten

Milyen csapás... azonnal meg kell inni ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1775) NoLF válasza Dilikutya (#1768) üzenetére


NoLF
addikt

na igen, az a lájtos krusovice. a 3,8 ilyen olcsóbb, a normál az normál árban is van /tehát drága/ és olyan 5 körül van az alkoholtartalma, erősebb, karakteresebb is az íze. nekem bevallom őszintén a lájtos jobban ízlik.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1776) Dilikutya válasza NoLF (#1775) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát... akciósan volt 239, ergo annyira nem olcsó. Az erősebb verzióból nem volt, legalábbis barnában nem. A világosnak a szokásos volt az alkoholtartalma, de azt nem kívántam, mostanában a barnasöröket favorizálom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1777) padee


padee
tag

Megkóstóltam a Krusovice Cerné-t és nagyon finom! Főleg igy nyáron.
Eddig barnába csak Kaisert ittam, de az nekem túl keserű. Mondjuk néha nagyon jól esik.
Láttam 260ér vmi Leffe-t is. Érdemes megkóstolni?

(#1778) koxx válasza padee (#1777) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Leffét mindenképp, spar-ban most akciós 229 ft, ha jól emlékszem.

(#1779) NoLF válasza padee (#1777) üzenetére


NoLF
addikt

Leffe Bruin, imádnivaló!! legjobb sörök egyike.
a szőke is finom belőle nagyon :)

1240 óta főzik a belgák, vmit tudhatnak... :))

én tegnapi palettám: soproni 1895, borsodi bivaly, borostyán, löwenweisse, sima borsodi.

nyamm de jó volt :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1780) padee válasza NoLF (#1779) üzenetére


padee
tag

legkozelebb arra jarok mindenkepp veszek, ma Krusovice Cerné, Dreher Bak, és Becks(amit nem igazan kellet volna inkabb egy jo kis edelweiss).

(#1781) NoLF válasza padee (#1780) üzenetére


NoLF
addikt

Nálam is a Beck's az amit nem igazán tud befogadni a kis gyomrom. Nem tudom miért, de olyan fura ízét érzek mindig. Bezzeg az Edel, sosem csalódom benne :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1782) Dilikutya válasza NoLF (#1781) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vettem a hétvégén 2 üveg Edelweiss-t, mindkettőnek furcsa íze volt. Ráadásul jó ideje sokszor a csapoltnak sem normális íze van, hanem savanykás. Már nem is merek venni...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1783) padee válasza Dilikutya (#1782) üzenetére


padee
tag

hol lehet csapoltat venni es mennyi $?
a csapolt finomabb?

(#1784) Dilikutya válasza padee (#1783) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én Szolnokon a Rock Parking Clubban szoktam, de lehet kapni a road Caféban is, ha erre jársz. A Rockban 340Ft, de örökké 300Ft akciósan, a Roadban 600... amikor jó a minősége, akkor én nem fedeztem fel különbséget, de mostanában mindkettővel voltak gondok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1785) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Tesco - alkohol hiánya - OeTtinger ''sör''. Nagyon rossz, hidegen sem ér semmit sem, kerüljétek. : (

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1786) padee válasza Agostino (#1785) üzenetére


padee
tag

Pedig gondoltam megkostolom, nalunk 200FT tacskoba, ezer az arert lehetne jobb is, de akkor asszem kihagyom.

(#1787) ktg3


ktg3
őstag

bp-n a margit híd budai hídfőjénél van 1 hely ahol lehet kapni mindenféle házisöt
van világo barna vörös meg gyömbér:D
jó kis hely--főleg h 1 korsó 190ft

egyébként DAB rulez:D nameg a kőbányai meg budweiser

(#1788) Rez_Grof válasza ktg3 (#1787) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nevet címet térképet a helyről. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1789) ktg3 válasza Rez_Grof (#1788) üzenetére


ktg3
őstag

pontos utcanevet nemtudok


sárg a zöld österbrau-s táblája va :DDD

(#1790) Integra


Integra
titán

visszajött faterom a magas tátrás hegymászásból és ha már arra járt, hozott haza egy kevés corgon sört, 10%-os nedűt, jeeeeeeeee :D
huuuu, de rohadt finom

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1791) ett válasza Integra (#1790) üzenetére


ett
aktív tag

Vsetci za jedného, Corgoň pre vsetkých! :D

Fincsi is az, én is szeretem. De nem 10%-os, illetve, az nem a sör alkoholtartalmát jelzi. A corgoň alkoholtartalma elég alacsony, 3,5% kb. Jó még a szomjas barát (Smädný mních) söröcske is. Azt is kóstold meg egyszer!



[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#1792) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Mekatzer !!! német sör és csak Németország bizonyos részein kapni, bárki aki kóstolta az a véleménye, hogy a világ legjobb söre. (már nekem is) no, valakinek mond valamit? :)

Ha jártok újpest városkapunál térjetek be a Matchba, eszméletlen a sör és borválaszték!
Ott vettem 8%-os sört (húnemjuteszembeaneve). Azannya... hát elég súlyos! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1793) NoLF válasza Integra (#1790) üzenetére


NoLF
addikt

10% az extrakt tartalomra vonatkozik, ez egy bizonyos összetevő arányát jelenti az alapanyagok közül. a legtöbb szlovák vagy cseh sör 12% extrakttartalommal készül, de csinálnak pár 14%-ost is /én tegnap ittam egy olyat, nagyon karakteres az íze/

itthon pl a dreher által gyártott Kozel 10% extrakttartalommal készül, de az eredeti cseh kozel 12es.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1794) Dilikutya válasza GombócArtúr (#1792) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amstel bock: 7,6%-os alkoholtartalmú:). És kapható elég sok helyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1795) padee


padee
tag

ma steininger volt a menu.
az arahoz kepest sztem nagyon ott van.
borsodit, sopronit, arany aszokat siman veri (az uvegest).

(#1796) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ittam Belhaven Bestet Skóciában, s nagyon finom!!! Mondjuk 2.5 font 1 korsó... Meg hoztam 9%-os Carlsberget, meg 9.2-es Tennent's-et, meg Amsterdami Heinekent.

Lehet itt kapni ilyen ''félbarna sört'', mint ez a Best?

[Szerkesztve]

Magyarországon persze. ;)

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1797) Dilikutya válasza Drizzt (#1796) üzenetére


Dilikutya
félisten

Félbarna? Hogyne lehetne. Van nagyon finom félbarna sörünk: a Borostyán. Wan2-n ezt ittam volna végig, ha első nap el nem fogyott volna. A Borsodi főzi, szerintem az egyik legjobb (ha nem a legjobb eredeti magyar sör).

Más: szomorú látványnak voltam szemtanúja. Szolnokon a repülőtér utáni kanyarban egy rakományni Gössert láttam az út szélére borulva, pár méterrel arréb pedig a megroggyant platójú kamiont. Iszonyú volt nézni is, ahogy a sok nemes folyékony kenyér kárba veszett.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1798) NoLF válasza Dilikutya (#1797) üzenetére


NoLF
addikt

összeszorul a szívem ha ilyet hallok, látni meg sztem szívromham kíséretében tudnám...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1799) Drizzt válasza Dilikutya (#1797) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ittam már olyat, de amire gondolok, az tökre más, elmagyarázni nem nagyon tudom, a Belhaven Bestről beszélek, ki kell egyszer próbálni.

Van egy fontos kérdésem: Mit igyak meg ma? Carlsberg Special Brew, vagy Tennent's Super?
Mindkettő 9%-os. :D

I am having fun staying poor.

(#1800) rdi válasza Drizzt (#1799) üzenetére


rdi
veterán

jah a gazdagok nektárjai ...

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.