Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) Foglalt név válasza McDuglas (#36150) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az A7IV csak azért hoztam fel, mert abból utólag lehet rá következtetni, hogy másoknak is volt rá igénye, különben nem lépték volna meg. Félek tőle én is, hogy csak a frusztrációmat élem ki itt, megoldás nem lesz rá.
Általában este lenne kényelmes, ha az égen meglátok valamit. Nem kéne fénymérést állítani vagy másik profilt, csak lehúzom, nem ég szét a hold, visszateker, megyek tovább.

(#36152) kovsol válasza Foglalt név (#36151) üzenetére


kovsol
titán

Erre lenne a spot matering, aztán rárakod arra a pontra amire be akarod lőni.

May the Force be with you!

(#36153) vond válasza kovsol (#36152) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vagy az M mód. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#36154) Foglalt név válasza kovsol (#36152) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ahogy az utolsó mondatomban említettem ezt próbálnám elkerülni, tekintve, hogy az EK-ra van dedikált kezelőszerv, míg a fénymérésre nincs. Mérnök vagyok, nem fényképész, próbálom minél kevesebb kattintásból megoldani a dolgokat.

@vond: M módban fényképezni szoktak, azt meg nem szeretek ;)

(#36155) nozs23 válasza Foglalt név (#36154) üzenetére


nozs23
addikt

Kirakod egy gombra a fénymérést és kevesebb lépésből megvagy, mint az tárcsát tekergetve.

Ami kimondottan idegesítő, hogy hiába van az expo komp. tárcsa 3 EV-re kitalálva videónál 2-nél többet nem enged mozogni, tökmindegy hova tekered. Na erre nem tudok épeszű magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

(#36156) Foglalt név válasza nozs23 (#36155) üzenetére


Foglalt név
addikt

Még erre válaszolok és elengedtem a témát.
A tárcsát egy mozdulattal eltekerem.
Ehhez képest vagy elhasználok egy gombot a fénymérésre (az A7C-n nincs túl sok) vagy úgyis bent van az Fn-ben. De legyen akkor külön gomb.
Megnyomtam, aztán kiválasztom, mondjuk a spot-ot, aztán odarakom a pontot, ahova szeretném. Ez nem tudom, hogy lesz kevesebb.
De ez az én nyomorom, majd megbékélek vele.

(#36157) kovsol válasza Foglalt név (#36156) üzenetére


kovsol
titán

Az ide irogatással szerintem elhasználtál már annyi gombnyomást ami egy évre elég lenne a metering átállításra.
Szerintem nem a kamera hibája, hogy te nem úgy használod, mint az emberek 99,999%-a, hanem -5EV -t akarsz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36158) McDuglas válasza Foglalt név (#36156) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Nem a fénymérés módját kell kitenni, hanem mondjuk a spot fénymérés-es AEL-t, toggle vagy hold-ra ízlés szerint. Nekem Spot AEL Toggle-el ez úgy néz ki, hogy ráteszem a középét a témára, (ahol mér a spot) megnyomom a gombot, a fényt spotban odamérte a gép, lockolta az expo-t és már csak komponálni, lőni kell.

(#36159) Foglalt név válasza kovsol (#36157) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha igazad lenne, akkor meghagyták volna ilyennek az új vázon. Vagy ennyire szívén viseli a sorsomat a Sony. Habár kecsegtető az utóbbi, félek nem az lesz mégsem :U
De köszi a kiigazítást, majd keresek magamnak egy helyet, ahol nem lógok ki, vagy akkor jövök ha olyan kérdést tudok feltenni, amire a jó választ lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#36160) nozs23 válasza Foglalt név (#36159) üzenetére


nozs23
addikt

Csak az A7IV ilyen. Még az A1, A7SIII flagship kamerákon is a számos verzió van. Amit én hasznosabbnak találok. Ez egyéni preferencia. Nem jobb az egyik megoldás, mint a másik.

(#36161) Foglalt név válasza nozs23 (#36160) üzenetére


Foglalt név
addikt

A nyilvánvalón kívül, hogy mindig látod a beállított értéket milyen előnye van egy univerzális, személyreszabható tárcsával szemben? Valamiért hasznosnak érzed te is.
Van taktilis visszajelzés a végállásról (kivéve videónál). Más?
Olyan érzésem van, mintha valami evidens dolgot nem értenék :U

[ Szerkesztve ]

(#36162) Bogyó bá' válasza Foglalt név (#36161) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a fényképezőgép ilyen, Sem te, sem én, sem a topiktársak nem tudunk rajta változtatni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36163) nozs23 válasza Foglalt név (#36161) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem érted, hiszen leírtad a nyilvánvalót: mindig látod a beállított értéket

Elfogadom, hogy neked ez nem jön be.

(#36164) Foglalt név válasza nozs23 (#36163) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ááááá, köszi! Nem nem jön be, de számomra annyira jelentéktelen, nem gondoltam, hogy valakinek ez információértékkel bír. Egy ISO vagy rekeszérték abszolút értékek, ez viszont .3-al a jobb felső csarokban becsillanó üvegből számolthoz képest kevesebb. Az eltolás fix, de az alapérték folyton változik, így nekem ez finombeállítás amihez úgyis ránézek a képre, mert önmagában nem jelent semmit. Ha folyton alá/fölémér az más tészta, de azt ugye el tudod tárolni.

(#36165) vond válasza Foglalt név (#36164) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írok csak egy területet, ahol nagyon jól jön (és én rendszeresen használom is az A7III-on), de más is van még:

Az egyes képprofilokhoz különböző mértékben ajánlott igazítani az expót, ha a legnagyobb dinamikát, legkevesebb zajt szeretnéd viszontlátni a videókon. Például: PP Off 0EV, HLG +1EV, S-Log +2EV, stb. Emiatt nekem speciel nagy segítség, hogy félautomata módban csak ránézek a tárcsára, és látom, hogy jó értéken vagyok-e. S ha nem, akkor csak egyszerűen, gyorsan odébb tekerem.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#36166) nozs23 válasza vond (#36165) üzenetére


nozs23
addikt

Pontosan.

(#36167) B1T3 válasza Foglalt név (#36164) üzenetére


B1T3
addikt

Én egyetértek veled, én is jobban örülnék, ha univerzális tárcsa lenne, de annyira nem is zavar az ezer másik konfigurálható gomb mellett.

(#36168) Foglalt név válasza vond (#36165) üzenetére


Foglalt név
addikt

Értem.
Azt hiszem, az egész az eltérő hátterem miatt fér nehezen a fejembe. Fujit kb. sosem vennék, mert teljesen logikátlannak érzem, hogy pl. a záridőnek is külön tárcsája van fix értékekkel egy automata gépen.
Pont amikor informatívnak érezném, nem működik, auto módban. Ha tudom, hogy fix 1/500-ra raktam, akkor elvárnám, hogy ott legyen. Ha gép állítja, akkor meg úgyis a kijelzőn látom, ahol ott a rekesz, záridő, expo, meg amit még akarok.

(#36169) konyi79 válasza Foglalt név (#36159) üzenetére


konyi79
addikt

Ha a fénymérést a fókuszpontra rakod, jobban rákorrigál egy fókuszban lévő csúcsfényre, és elég lehet a 3EV állítás is.
De kirakhatod ha jól rémlik az expokorrekciót a hátsó tárcsára is, így amíg nem tekered el a dedikáltat, tudsz 5EV-t is eltolni.
De ilyen szélsőséges helyzetekre az M módot mondanám inkább megint. Nekem eleve a hátsó tárcsa az ISO, ha már megvan kis rutin pillanat alatt összehozol egy neked megfelelő expozíciót, mivel mindhárom értéknek van saját dedikált tárcsája.

(#36170) kovsol


kovsol
titán

Van aki előrendelte amúgy az A7 IV -t?

May the Force be with you!

(#36171) vihartigris válasza kovsol (#36170) üzenetére


vihartigris
őstag

Rajtad kívül? ;]

bármi reciproka a semmi

(#36172) kovsol válasza vihartigris (#36171) üzenetére


kovsol
titán

Nem érzem azt, hogy ez az a kamera amire le kellene váltsam az A7III-t.

May the Force be with you!

(#36173) wms válasza kovsol (#36172) üzenetére


wms
senior tag

Egyetértek. :K

(#36174) qnadam válasza wms (#36173) üzenetére


qnadam
veterán

ha mondjuk 800 (nagyon max 900) lenne az ára, és nem lenne a7iii-am, elgondolkoznék rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36175) konyi79 válasza qnadam (#36174) üzenetére


konyi79
addikt

Meg nem ez a hülye kihajtható kijelző lenne benne... :(((

(#36176) wms válasza qnadam (#36174) üzenetére


wms
senior tag

Az úgy tényleg más lenne, de így eléggé túl van árazva.

(#36177) wms válasza konyi79 (#36175) üzenetére


wms
senior tag

Én használtam ilyet Canonon, engem nem zavart. :N

(#36178) Ed Parker válasza konyi79 (#36175) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tényleg ez a legnagyobb baja? :D

(#36179) Turion


Turion
csendes tag

Sziasztok!

A személyes véleményetek érdekelne, elsősorban technikai oldalról:
Vennék egy Samyang 1.8/24 AF és egy Samyang 1.8/45 AF-et, amik kiegészítenék a már meglévö 2.8/100-as obimat, hogy le legyek fedve a legtöbb helyzetben. A tesztek alapján nagyon jó üvegek. De gyakran hallom, hogy a Samyang minőségellenőrzése elég gatya. Feltételezem, hogy Sonyéknál jobb, így elgondolkoztam a 2/28 és 1.8/50 Sony pároson is. Képminőségben és fókusz zajban azonban a Samyangok győznek. Na és persze ott lenne a Sony 4/24-105 is, ami ugye zoom, nagyobb is, nehezebb is, drágább is, de G szériás és talán jóval tartósabb lehet minőségben, mint az összes többi együtt véve.
Ha a tartósságot is figyelembe vesszük, hogy hosszú élettartamra is vágynék, akkor melyik lenne a legjobb választás? Ez persze valamennyire szubjektív, de érdekel minden vélemény.

Köszi!

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#36180) Ijk válasza Turion (#36179) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megveszed a Samyangokat, teszteled, ha nem jó visszaküldöd.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36181) HUNgabus válasza Turion (#36179) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Ha érdekel egy nem profi, hanem teljesen hétköznapi (családi) fotózási vélemény, akkor a 24-105 f4 mindenképp. Nagyon jó minőségű obi, igazi prémium érzés, képminősége és fókusza is csúcskategóriás szerintem. ( érzetre gyorsabb mint pl a 70-200 f4 ) Nekem a "színei" is jobban bejönnek mint a nem Sony lencséinek. (pl Tamron bár ez szubjektív).
Meg aztán használni is kényelmesebb, nem kell cserélgetni, rengeteg családi programot, kirándulást nyomtam vele végig. Igaz nem olyan fényerős mint egy 2.8 vagy 1.8 de még beltérben is kevés fénynél is gyorsan talált fókuszt.

Aztán majd a profik megmondják a tutit :C

(#36182) kovsol válasza Turion (#36179) üzenetére


kovsol
titán

Sony 28 f2 esetében hangtalan a fókusz, szóval a fókusz zaj megjegyzés max az 50 1.8 ra vonatkozhat.

May the Force be with you!

(#36183) Ed Parker válasza Turion (#36179) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem nincs samyangom, viszont 24-105G van, egy remek üveg kiváló rajzzal, a 24-70GM-et is felülmúlja, olcsóbban, szvsz ha azt választod és elég az F4 akkor azzal nem lősz mellé.

(#36184) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Ha valaki kíváncsi és érdekli a Sony A7IV, az ki tudja próbálni olcsón az új vázat.
https://www.kamerateka.hu/sony-alpha-7-iv/

Nem reklám, nem ott dolgozom, semmi közöm hozzájuk! :)

Épp objektívet néztem bérlésre az egyik hétvégére és most találkoztam vele, mikor körbenéztem a honlapon.
Gondoltam, ha valakit érdekel, akkor van lehetősége ilyen opcióra is, mielőtt megrendelné.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#36185) wms válasza jaszy91 (#36184) üzenetére


wms
senior tag

Köszi az infót! :K

(#36186) vihartigris válasza Turion (#36179) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem van Sony 24-105 (príma üveg) és Samyang 45 is.
Nem rossz a képminősége a Samyang nem sem, de nálam nagyon ritkán kerül fel a vázra ( az én fotózási szokásaimhoz kevésbé passzol), ezért eladó sorba kerül.
Amióta megvan a Sony 20 1,8 azóta a 24-105-el ketten jól kiegészítik egymást.
Aki inkább fixekkel fotózik annak jó választás a két kiszemelt Samyang.

bármi reciproka a semmi

(#36187) Turion


Turion
csendes tag

Köszi az eddigi válaszokat. Hajlok a 24-105 felé a strapabíróbb kivitel és a szigetelések miatt. A samyangok esetében főleg az olcsó műanyag kivitelezéstől félek, hogy netán egy kirándulás alatt meghal valamelyik a táskában. A 24-105 bár nem fényerős, de roppant praktikus. Mondjuk 400k-ért lehet is jó… 🤣 szívesen fogadok további tapasztalatokat még.

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#36188) vond válasza Turion (#36179) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha már a Sony 24-105-ön is gondolkozol, akkor szerintem a Tamron 28-75 és a Samyang 24-70 sem elvetendő, és így az f/2.8 miatt közelebb is lennél a fixekhez fényerőben. Előbbiből nemrég jelent meg egy új, jobb változat, utóbbi meg elég friss még, csak előrendelni lehet. De tesztek alapján nagyon jó lencse, példás (nem műanyag) anyaghasználattal, építési minőséggel, jó rajzzal, gyors fókusszal, parfokális működéssel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#36189) nozs23 válasza vond (#36188) üzenetére


nozs23
addikt

Az uj Tamron is műanyag. Mondjuk a Sony is, de a Sony texturalt, tenyleg jo fogasu, mig a Tamron ugyanolyan kisse olcsos plasztiknak tunik, mint az elso valtozat, persze lehet kezben tartva jobb valamivel.

(#36190) m3ss válasza nozs23 (#36189) üzenetére


m3ss
veterán

miben korlatoz egy hobbistat az, hogy muanyag? ezeket a muanyag cuccokat hasznaljak munkara is itthon a profik szinte kivetel nelkul ahogy latom. evi par e expot ellovo hobbistaknak is jo lesz szvsz. persze tisztelet a kivetelnek, biztos van olyan juzer is, aki esoben, paras korulmenyek kozott, hoesesben hasznalja a gepet vagy egyeb zord korulmenyek kozott. 100-bol 1 sztem.
kisse plasztikusnak tunik? :DD fotozni kell vele, nem a feluletet simogatni.
egyebkent a nem muanyag sony/zeiss objektiveim ugyanugy szet vannak kopva. a par honapos a7 III-nak is minden elerol lejott mar a festek, es nem hasznalom minden nap...egy ki tudja hany eves 5d makulatlan volt ehhez kepest :DDD
temara visszateve, nem is kerdes, hogy 28-75 tamront vennek, vagy a hasonlo sigmat ha belefer a keretbe. f4-es uveget akkor vennek, ha nem akarnek belteren fotozni es portrezni se akarnek. ha csak turazasra, tajkepezesre hasznalnam esetleg. persze akkor se, mert akkor inkabb vennek kisebb szenzoros gepet, minek cipeljem f4-es obihoz a fullframe gepet ilyen temakra?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36191) nozs23 válasza m3ss (#36190) üzenetére


nozs23
addikt

Ki írta, hogy korlatoz? Csak azt irtam, hogy ugyanugy muanyag, mint a gen. 1.
Nekem patika allapotban vannak a cuccaim, pedig dolgozok is veluk. A 1st gen Tamron szerintem kit obi szintjen volt erzesre. A 24-105 pedig sokkal jobb atfogas stabival egyutt. Van annak az obinak elonye boven. Biztos van olyan szitu, ahol 1EV elet halal kerdese, de ha kevesbe fut bele az ember, akkor az f/4 is oke lehet.

[ Szerkesztve ]

(#36192) McDuglas válasza nozs23 (#36191) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Azért a Tamron simán köröket ver a kit obira érzésre. Tudom, volt mindkettő. :D (Illetve a tamron még van is) Sőt, a Tamron gumírozása sokkal jobb, a kit 28-70-nek simán megnyúlt egy fél év alatt, a Tamronon még nem érzek semmit, pedig itthon talán kb. az első hónapokban vehettem.

(#36193) kovsol válasza m3ss (#36190) üzenetére


kovsol
titán

Érdekes nekem a több mint három éves A7III-ról nem jött le a festék, és a szemkagyló akármi se amit múltkor írtál, hogy elhagyod. Soha nem esett még le. Karcot is keresni kell rajta.
Pedig én ha az van a 200-600-al rajta ledobom a földre is, meg fekszek vele a fűben. Fagyban, esőben is kint voltam vele terepen.

Egyébként meg GM objektív is van műanyag külsővel, de azért mégis más minőség, mint a Samyang műanyagja. Tamron a kettő közt van.

May the Force be with you!

(#36194) m3ss válasza nozs23 (#36191) üzenetére


m3ss
veterán

a kommentem elso bekezdese inkabb a kerdezonek ment. nem kell felnie, nem fog a taskaban meghalni kirandulas alatt vmelyik muanyag 3rd party uveg :DDD
amugy eleg sok az az 1 stop, ha nem iso 200-rol 400-ra lepsz, hanem 6400-rol 12800-ra. es belteren pont ez fog tortenni. hacsak nem a muzeumban vagy este az utcan szorakozol 1/15-on a stabiddal. ez az egesz f4-es obi fullframe vazon otlet ha belteren is hasznalja az illeto nem egy jo dontes sztem. mar a 2.8 is hatareset. eloszor is manapsag nagyon jol fokuszalnak a gepek igy az f4-es dofnak a toredeke is eleg szinte barmire belteren. hiaba veszel csillivilli vazat ha majd az iso 6400-12800-as kepeket fogod nezegetni. foleg utomunkazni lesz problemas. dinamika, szinek...

#36193kovsol attol hogy lefekszel a koszba vele nem is fog lekopni. amikor setalgatsz veluk egesz nap es folyamatosan surlodik a ruhahoz/ovhoz, gondolom attol kopik a vaz sarka nekem. tukros nem kopott semennyire ehhez kepest. szemkagylo is akkor esik le, amikor combomnak/csipomnek utkozik a kamera ha epp himbalozik.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36195) vond válasza nozs23 (#36189) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én a Tamron 28-200-ról tudok nyilatkozni. Az úgy emlékszem, hasonló a 28-75-höz, bár az csak egy fél órát volt a kezemben. Teljesen jó minőség. Igaz, hogy műanyag a nagy része, de nem az a bóvli fajta. Érződik, hogy jól össze van rakva, és azért van benne anyag. A zoom gyűrű is nagyon szépen, finoman, de kellően szorosan jár. A bajonett fém és körülötte ott a szigetelés is. Amit hiányolok egy picit, az egy AF/MF kapcsoló, meg az, hogy nem kompatibilis a Tamron Lens Utility-vel.

Amúgy én erre a Samyang 24-70 f/2.8-ra leszek még kíváncsi. Pár külföldi tesztet néztem, azokban nagyon dícsérik. Talán valaki majd innen is be tud számolni róla. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#36196) vihartigris válasza vond (#36195) üzenetére


vihartigris
őstag

Az a Tamron 28-200 is egy elég jól sikerült objektív. Kicsit én is használtam és nem nagyon van belekötni való dolog benne.
igazán jó utazó objektív.

bármi reciproka a semmi

(#36197) kovsol válasza m3ss (#36194) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom milyen szíjon hordod, nekem ilyen gondom nem volt soha, és a környezetemben se panaszkodik senki ilyenre.

May the Force be with you!

(#36198) m3ss válasza kovsol (#36197) üzenetére


m3ss
veterán

holdfast de valojaban mind1 is, mert nem a panthoz er hozza, hanem hozzad, mint ahogy a tobbi ilyesmi megoldasnal is. ugyanilyen hasznalat mellett nem koptak a tukrosok. valojaban ez mind1, annyira nem zavar. a potyogo szemkagylok annal inkabb :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36199) Turion


Turion
csendes tag

Én is meglepődve láttam az új Samyang 24-70-et, nem épp a Samyang profiljába illik a cucc, de az első benyomások elég meggyőzőek róla. Egyedül az tart vissza, hogy olyan új, hogy alig vannak még róla tapasztalatok. Pedig akár a befutó is lehetne nálam. Lehet kivárok vele tavaszig, mert télen úgyis ritkán veszem elő a gépet. Beltéren ritkán fotózok amúgy, portré is ritka, ellenben természetfotózni azt szeretek és persze kirándulni is viszem a gépet. Ezért is néztem eredetileg kis fixeket, meg mert csábító az 1.8-as bokeh. Sajnos nem láttam még a Samyang új AF-es objektíveit, így megközelítőleg se tudom belőni, mennyire lehet silány. De pentaxos voltam korábban és a 2.4/35-ös plastic fantastic obijuk botrányosan silány műanyag volt, meg a régi 100-300–as obijuk is. Na ebből tanulva inkább óckodok a nagyon műanyag konstrukcióktól. Ellenben a 2.8/100-as Samyang szerintem kiváló minőség, optikailag és építésben is. Nem tudom ettől mennyire esik távol a két AF-es jószág…

Jelenleg amúgy csak manuális obikkal operálok: 1.4/50 Takumar, 3.5/28 Ricoh és a 100-as Sami. Szóval minőségben magasan van a mérce, ezek valszeg engem is túlélnek.

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#36200) qnadam válasza Turion (#36199) üzenetére


qnadam
veterán

a 35 és 74 f1,8-asokat én csak telfölöspohárként szoktam emlegetni, és nem szívesen ejteném őket aszfaltra, ennek ellenére nem félek, hogy a következő pár évben bármi bajuk lesz, rendesen össze vannak rakva.
újpesten (vagy néha xi-ben) megnyomkodhatod, ha jársz arra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.